Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Malta : Kypr - 1. září 2021   20:45

Malta
Malta
43' Attard (J. Mbong) • 46' J. Mbong (Teuma) • 54' Attard (J. Mbong)
3:0
(1:0)
Kypr
Kypr
Malta
Bonello – Shaw (59. Z. Muscat), Pepe, S. Borg (C) – Attard, S. Pisani, Teuma (85. T. Caruana), Camenzuli – J. Mbong (59. Dimech), P. Mbong (70. Grech) – Montebello (70. Satariano).
Maresca F.
Ta' Qali National Stadium
Kypr
Michael – Karo, Soteriou, Antoniades (64. Katelaris) – Psaltis, Ch. Kyriakou (71. Loizou), Artymatas (C), N. Ioannou – Pittas (59. Kastanos), Sotiriou, Papoulis (58. Panayiotou).

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek dnešního večera!
Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 9:6.
Kvalifikační utkání mezi Maltou a Kyprem je u konce. Favorizovanější Kypr dnes spíše zklamal, o vítězství Malty rozhodla především druhá žlutá, tedy následná červená karta v závěru prvního poločasu na jehož konci domácí poprvé skórovali. V druhé časti hry pak jasně dominovali hře, přidali dvě branky do sítě Kypru a pohodově si tak došli pro vítězství 3:0 a tři body do tabulky.
90+5'
90+4'
Dlouhý balón na levé straně dostal do běhu jeden z hráčů Malty, kterému se ale nepodařilo míč zachytit, a proto míří na kopačky hráčů z Kypru.
90+3'
Fanoušci v ochozech naposledy ožívají a slaví vysokou výhru svého týmu, kterou by dnes před zápasem nikdo netipoval.
90+2'
Domácí se dostali s míčem před vápno Kypru, ale následně opět posílají míč až na vlastní polovinu a vyčkávají na závěrečný hvizd rozhodčího.
90+1'
Hlavní arbitr utkání nastavuje v druhém poločase pět minut!
90'
Nepřesnou přihrávku do vápna Malty poslal Ilia, míč tak zamířil pouze k Bonelllovi, který bude rozehrávat z malého vápna.
89'
Domácí fanoušci už vstávají ze sedaček a začínají oslavovat výhru svého týmu, mezitím ještě domácí zkouší štěstí před vápnem Kypru.
87'
Do konce zápasu zbývá posledních pár minut, což ale nic nemění na obrazu hry, stále sledujeme pouze kombinující hráče Malty, kteří už ani nemají chuť útočit.
86'
Kypr dostal k dispozici přímý kop z velké dálky, po kterém přišel centr do vápna Malty, kde rozhodčí viděl ofsajdové postavení jednoho z útočících hráčů.
85'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Teddy Teuma, přichází Tristan Caruana.
83'
Malta si přihrává na polovině hrací plochy a nežene se dopředu, hosté už pouze vyčkávají a nikam se neženou, utkání se už spíše dohrává.
80'
Velmi pohlednou akci Malty zastavuje až ve vápně jeden ze stoperů Kypru, který ihned rozehrává do lajny na svého spoluhráče.
79'
Hosté se snažili dostat míč dopředu, ale přihrávka před velké vápno byla hodně nepřesná, navíc pomalá, a tak se opět balónu zmocňují domácí, kteří zdá se mají utkání zcela pod kontrolou už od konce prvního poločasu.
77'
Na hřišti zůstává ležet jeden domácích hráčů, rozhodčí ukazuje směrem k lavičkám, což znamená ošetření pro kapitána Malty.
75'
Kypr se také nyní dostal k pokutovému území, kde byl balón sražen za branku, což znamená rohový kop pro hostující družstvo.
74'
Vracíme se zpátky na hrací plochu, kde po dlouhé době vidíme míč v držení hostujícího Kypru.
73'
Třiasedmdesátá minuta bude patřit druhé pauze na občerstvení, na hráčích Kypru je vidět velké zklamání, naopak u lavičky Malty hodně živo.
72'
Doufejme, že střídání dvacet minut před koncem ještě přinese zajímavé situace na hrací ploše, kde to v posledních minutách nevypadá jako fotbalový zápas.
71'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Chambos Kyriakou, přichází Loizos Loizou.
70'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Paul Mbong, přichází Jake Grech.
70'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Luke Montebello, přichází Alexander Satariano.
69'
U lavičky Malty je opět živo, zatímco na hřišti stále nevidíme nic zajímavého, u postranní čáry předává domácí trenér poslední pokyny dvěma svěřencům.
67'
Malta se dostala k zajímavému centr z pravé strany, míč pak ve zmatku poskakoval ve vápně, odkud ho nakonec odklidili hráči Kypru, kteří však dnes vůbec nepůsobí dojmem, že hrají zápas o kvalifikaci na MS.
65'
Kypr se snažil dostat do vápna, kde však zasáhl včas jeden z obránců a poslal míč do zámezí, odkud Kypr opět balón pošle do hry pomocí autového vhazování.
64'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Marios Antoniades, přichází Fanos Katelaris.
63'
Po velmi pomalé střele Malty bude rozehrávat hostující gólman Michael. V posledních minutách sledujeme stále stejný obraz hry, kdy domácí tým kombinuje na vlastní polovině a hosté nemají žádnou šanci dostat se k míči.
62'
Míč putuje až k Bonellovi, který ve snaze vykopnout míč podklouzl a málem nadělal spoluhráčům problémy, nakonec však domácí všechno vyřešili a Kypr šance na skórování nevyužil.
60'
Několikanásobné střídání máme za sebou, hra pokračuje dále ve stejném duchu, tedy stále je k vidění kombinace Malty, která naprosto diktuje tempo hry.
59'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Joseph Mbong, přichází Shaun Dimech.
59'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Kurt Shaw, přichází Zach Muscat.
59'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Ioannis Pittas, přichází Grigoris Kastanos.
58'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Fotis Papoulis, přichází Nikolas Panayiotou.
58'
Žlutou kartu dostává Paul Mbong (Malta).
57'
U postranní čáry jsou připraveni první hráči, kteří by se mohli za malou chvíli podívat na hrací plochu.
56'
Kyperský brankář se teď dostal k rozehrávce od vlastní branky, hosté na malou chvíli kombinovali ve středu hřiště, ale rychle zase ztrácí míč a budou odolávat dalšímu tlaku soupeře.
54'
Malta právě vstřelila branku!
Skvělý herní projev Malty je odměnen další přesnou trefu. Tu opět z velké části obstaral Mbong, který na levé straně doběhl balón a na poslední chvíli ho poslal do vápna, kde se kulatý nesmysl dostal až k CAINU ATTARDPVI, který dává druhý gól v utkání. Asistence: Joseph Mbong.
54'
Malta kombinuje na půlící čáře a postupnými krůčky postupuje vpřed.
52'
Malta působí nadále hodně sebevědomě, domácí si míč přihrávají na vlastní polovině a nemají kam spěchat, navíc se zdá jako by domácí byli jasným favoritem zápasu, což se rozhodně před kláním říci nedalo.
51'
Teuma z podobné pozice jako při druhé brance centroval do vápna. Tentokrát mu míč sjel z nohy a skončil pouze u dobře postavených obránců Kypru.
50'
Kypr se dosral k centru od postranní čáry vinou faulu domácích. Hosté poslali míč na zadní tyč, kde zasahoval Bonello velmi nejistě, nakonec je však všechno nebezpečí zažehnáno.
50'
Žlutou kartu dostává Kurt Shaw (Malta).
49'
Naopak Kypr hraje velmi odevzdaně a zdá se, že trenér bude muset sáhnout po prvním střídání, naznačuje to několik rozcvičujících se hráčů u postranní čáry.
48'
Malta zvládla vstup do druhého poločasu parádně a pokračuje s míčem na kopačkách. Zdá se, že domácí hodně povzbudila červená karta pro Soterioua.
46'
Malta vstupuje do druhého poločase ve velkém stylu. Rychlý přechod dopředu zakončil parádním centrem do vápna Teuma, jeho přihrávka našla ve vápně JOSEPHA MBONGA, který si naskočil na nadýchaný centr a hlavou zakončil do odkryté části kyperské branky. Asistence: Teddy Teuma.
46'
Druhý poločas startuje rozehrávkou Malty z vlastní poloviny, domácí ihned kombinují vzadu a zakládají první útok.
46'
Po prvním poločase vede Malta nad Kyprem 1:0. Důležitou roli v prvním poločase měla druhá žlutá karta pro Soterioua ve čtyřicáté minutě, po které ihned hosté skórovali, když po nádherné přihrávce Mbonga zakončoval do horní části branky Attard. Druhý poločas začne zhruba v 21:51.
45+4'
45+4'
Žlutou kartu dostává Fotis Papoulis (Kypr).
45+2'
Maltští fotbalisté po úvodní brance ožili a nadále se dostávají do zajímavých útoků, nyní ale míč doputoval až k brankáři Kyparu, který rozehrává na krátkou vzdálenost.
45'
Rozhodčí v prvním poločase nastavuje 4 minuty nad rámec základní hrací doby.
44'
Domácí opět pohrozili po akci z levé strany, tentokrát však nebylo zakončení dostateční přesně, takže další změnu skóre v rychlém sledu neuvidíme.
43'
To bylo hodně rychlé! Domácí ihned využívají početní výhody. Joseph Mbong se po přihrávce do vápna blýskl velmi kuriózní přihrávkou nůžkami, která putovala na CAINA ATTARDA, který pumelicí prostřelil kyperského brankáře. Asistence: Mbong J.
43'
Až nyní pokračuje hra dále, rozehrávku si vzal na starost Bonello. Jeho tým ihned míří vpřed a pokusí se využít početní výhody.
41'
Na hřišti je nyní plno emoci, Soteriou po zákroku ve vápně soupeře musí opustit hrací plochu, což se hostujícím hráčům vůbec nelíbí, i přesto obránce Kypru míří do sprch.
40'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Constantinos Soteriou (Kypr).
40'
Po závaru ve vápně se dostal ke střele z velice donré pozice Soteriou, který však mířil pouze do dobře připraveného Bonella.
39'
Christofi se snažil z hranice velkého vápna ve skluzu centrovat, ale míč byl sražen za branku. Kypr opět bude rozehrávat od rohového praporku.
39'
Ten stejně jako na druhé straně nepřinesl vetší nebezpečí, domácí odvrátili centr do bezpečí a brankář Bonello tak neměl žádnou práci.
38'
Po něm přišel o dost lepší centr, po kterém se po odrazu dostal ve vápně do zakončení Pittas. Jeho střelu srazil za branku Bonello, a tak uvidíme první rohový kop ze strany Kypru.
37'
Na druhé straně to zkoušeli hosté po pravé straně, ale centr vůbec nevyšel, nakonec ještě vybojovali autové vhazování.
36'
Mbong se dostal do obrovské šance, když dostal velmi pohlednou přihrávku za obránce a tváří v tvář stál gólmanovi Michailovi, forvard Malty však těsně minul branku a o první změnu skóre se tak nezasloužil.
35'
Do protiútoku mohli jít kyperští fotbalisté, ale vinou nepřesné přihrávky ztrácí balón, vhazovat bude Attard.
34'
Malta nadále pokračuje v přihrávkách na vlastní polovině, zatím to však nevede nikam, ve snaze přejít dopředu se ani jednomu týmu nedaří.
32'
Borg vyvezl míč na polovinu hrací plochy, ale následně se opět otočil a zpomalil dobře rozjetou akci.
31'
Borg vhazuje z vlastní poloviny po ztrátě Kypru, domácí fotbalisté nyní drží balón a kombinují u vlastního vápna.
28'
Ve 28. minutě přichází pauza na občerstvení, všichni hráči tak míří ke střídačkám, aby se napili, čehož využívají i trenéři, kteří udávají taktické úkoly.
26'
Kyperští fotbalisté si vyměňují balón na vlastní polovině, ale zatím nenachází prostor zaútočit.
24'
Ze středového kruhu budou teď rozehrávat naopak hosté, kteří ale míč ztrácí vinou rychlého ofsajdu.
24'
Malta má nyní dobrou šanci na ohrožení branky, domácí se dostanou k přímému kopu z dobré pozice za velkým vápnem.
22'
Kypr se dostal do blízkosti branky Malty, ale nakonec ztrácí míč u postranní čáry, domácí budou vhazovat od hranice velkého vápna.
20'
Malta kombinuje ve středu pole a pomalými krůčky se snaží přiblížit k vápnu svého soupeře, což se zatím domácím příliš nedaří.
18'
18'
Kypr bude rozehrávat další přímý kop z vlastní poloviny, navíc uvidíme další žlutou kartu, tentokrát na straně Malty.
17'
Po ztrátě míče ze strany hostů se k autovému vhazování dostane Malta.
15'
Michail se zmocnil balónu po akci Malty z levé strany, následuje odkop od branky v podání kyperského gólmana.
14'
Hosté se teď dostali na malou chvíli do útoku, po autovém vhazování však ztratili balón a hrát tak mohou domácí fotbalisté.
12'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu, ani jeden tým nedokáže dlouze podržet balón a vypracovat si souvislejší tlak.
11'
Kypr vybojoval na polovině soupeře autové vhazování a kombinuje před velkým vápnem svého soupeře, který se teď pouze brání.
10'
Uvidíme rovněž druhý přímý kop pro Kypr, na vlastní polovině byl poslán k zemi jeden z hostujících hráč, na což ihned reagoval rozhodčí, který hru přerušuje.
9'
Michail si připisuje první úspěšný zákrok, zkušeně si pohlídal střelu zpoza vápna, která však nevypadala nijak nebezpečně.
8'
Rohový kop nepřinesl žádné větší nebezpečí, Kypr si zopakuje autové vhazování ze zhruba podobné pozice jako před několika minutami.
7'
Malta od začátku utkání zatím aktivnějším celkem, domácí nyní útočí z pravé strany a dokonce se dosranou k prvnímu rohovému kopu.
6'
Žlutou kartu dostává Constantinos Soteriou (Kypr).
5'
Bonello nyní obstará odkop od brány, stane se tak po nepříliš vydařeném útoku kyperských hráčů.
4'
Malta se propracovala s míčem na útočnou polovinu, odkud byla vytlačena a následně ztrácí balón. Hosté rozehrávají zhruba z poloviny hrací plochy autovým vhazováním.
3'
Útočná snaha hostujícího Kypru je zastavena ofsajdem, míč se tedy opět stěhuje na kopačky Malty, která rozehraje od vlastního brankáře.
2'
Ve druhé minutě se po faulu dostane k míči Kypr, z vlastní poloviny rozehrál až k brankáři, který rozdává míč do strany.
1'
První poločas zápasu Malty proti Kypru začíná, domácí rozehráli a kombinují na vlastní polovině.
1'

Malta: Bonello – Shaw, Pepe, S. Borg (C) – Attard, S. Pisani, Teuma, Camenzuli – J. Mbong, P. Mbong – Montebello.
Náhradníci: Galea – Agius, T. Caruana, Corbalan, Dimech, Grech, K. Micallef, N. Muscat, Z. Muscat, Satariano, D. Vella.

Kypr: Michael – Karo, Soteriou, Antoniades – Psaltis, Ch. Kyriakou, Artymatas (C), N. Ioannou – Pittas, Sotiriou, Papoulis.
Náhradníci: Demetriou, Panagi – Avraam, Gogic, Elia, Kastanos, Katelaris, Loizou, Tzionis, Panayiotou, Zachariou, Christofi.

Rozhodčí: Maresca F.
Kypr

Naopak hráči Kypru zatím předvádějí velmi sympatické výkony, po třech odehraných zápase v kvalifikaci jim sice čtyři body stačí pouze na čtvrté místo, ale svoji sílu hosté ukázali v každém souboji. Nejprve rovněž remizovali s favorizovaným Slovenskem, následně těsně nestačili na Chorvaty, kteří brali tři body za výhru 1:0 a v neposlední řadě porazili Slovinsko. Kypr rovněž v pauze odehrál dvě přátelská klání, v nichž prohrál těsně s Maďarskem a nezvládl zápas na Ukrajině, kde domácí přestříleli kyperské fotbalisty 4:0.
Malta

Fotbalisté Malty se v tabulce skupiny H nachází na posledním místě s jedním bodem, který získali po překvapivé remíze se Slovenskem. V silné skupině s Ruskem a Chorvatskem je těžké pomýšlet na postup ze skupiny, i přesto čeká tentokrát Maltu přijatelnější soupeř. Malta odehrála své poslední zápasy zhruba před třemi měsíci, kdy dvakrát prohrála přátelské utkání. V tom prvním padla vysoko 0:3 se Severním Irskem, v druhém pak nestačila na Kosovo, kterému podlehla 1:2.
Dobrý den! Vítejte u textového přenosu zápasu kvalifikace na Mistrovství světa, ve kterém poměří síly domácí Malta s hostujícím Kyprem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.