Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Makedonie - 31. března 2021   20:45

Německo
Německo
63' Gündoğan
1:2
(0:1)
Makedonie
Makedonie
45+2' Pandev  (E. Bardhi) • 85' Elmas  (A. Ademi)
Německo
ter Stegen – Can, Ginter (89. Musiala), Rüdiger, Gosens (56. Younes) – Goretzka, Kimmich, Gündoğan (C) – Havertz (56. Werner), Gnabry, Sané.
Trapp, Leno – Max, Tah, Musiala, Werner, Younes, Klostermann, Neuhaus, Wirtz.
Karasev – Demeško, Gavrilin (všichni RUS)
Schauinsland-Reisen-Arena, Duisburg
Makedonie
Dimitrievski – Ristovski, D. Velkovski, Musliu – Nikolov (59. Bejtullaj), E. Bardhi, A. Ademi, Elmas, Alioski (90. Ristevski) – Pandev (C) (90. Stojanovski), Trajkovski (72. Spirovski).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 6:0. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:14.
Utkání je u konce a my se dočkali obrovského překvapení! Německo sice po přestávce mohutně tlačilo, snažilo se o obrat ve skóre, ale vrcholem byl jediný gól, když v 63. minutě proměnil Ilkay Gündoğan pokutový kop za zákrok na Saného. Další útočná snaha pohořela na dobře pracující obraně soupeře. V závěru navíc Severní Makedonie podnikla výpad, a ten byl proměněn Eljifem Elmasem. Psala se 85. minuta a Německo muselo pospíchat do útoku. Jenže i přes celkem devět nastavených minut se k vyrovnání nedostalo a zápas skončil výsledkem 1:2. Německo je po této nečekané porážce na třetím místě tabulky se šesti body, Severní Makedonie poskočila na druhé místo se stejným počtem.
90+9'
90+9'
Dimitrievski míč dokázal vyboxovat mimo své vápno, tohle už pro hosty vypadá velice dobře.
90+8'
Přímý kop pro Německo, do vápna už běží i ter Stegen.
90+7'
Stále nehrajeme, neboť hlavně domácí Can vypadá hodně otřeseně, ale už i on odchází do zámezí a bude se pokračovat v deseti na obou stranách.
90+6'
Ještě jedno přerušení, po srážce hlavami zůstali na trávníku ležet domácí Emre Can a Stefan Ristovski.
90+5'
Německo už otevírá obranu a hosté mají možnost držet hru na útočné polovině. Po jednom takovém průniku přišla i střela, jenže z těsného ofsajdu.
90+4'
Goretzka fauloval při útočení Velkovskiho, hosté si dají s rozehrou hodně načas.
90+3'
Ještě jedna žlutá karta, domácí Emre Can ji dostal za posouvání míče při rozehrání přímého kopu z vlastní půlky.
90+2'
Zpoza pokutového území se o střelu pokusil domácí Sané, šlo to opravdu velký kus nad branku.
90+1'
Dimitrievski bez větších potíží lapil míč na pravé straně své šestnáctky a už se chystá k dlouhému odkopu.
90'
Bude se nastavovat šest minut.
90'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Goran Pandev, přichází Vlatko Stojanovski.
90'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Ezgjan Alioski, přichází Kire Ristevski.
89'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Matthias Ginter, přichází Jamal Musiala.
89'
Jamal Musiala uspěchal příchod na hrací plochu a dostal za to od sudího žlutou kartu.
87'
Dmitrievski na zemi, probíhá jeho ošetřování, na obou stranách se zatím chystají střídání.
86'
A jestli domácí před chvílí spěchali, tak nyní budou mít opravdu hodně práce v krátkém časovém úseku.
85'
Makedonie právě vstřelila branku!
Ledová sprcha pro Německo. Hosté měli až mnoho prostoru pro kombinaci před vápnem, následně se dostali k centru a Ademiho pas dokázal ELJIF ELMAS zužitkovat ke střele, která proklouzla za ter Stegenova záda – 1:2!
84'
Roh pro hosty, ti s rozehrou samozřejmě nepospíchají.
83'
Dokonce se hosté dostali i ke střele, Spirovskiho pokus po zemi ale ter Stegen neměl problém pokrýt.
82'
Hosté napadají rozehrávku Německa a nepouští tak favorita do souvislejší kombinace.
81'
Po srážce s Bejtullajem zůstal chvíli na zemi ležet Goretzka, už je ale zase připraven zasáhnout do hry.
80'
Trenér Severní Makedonie Igor Angelovski byl za pomezní čárou až příliš výřečný aod sudího byl potrestán žlutou kartou.
80'
Obrovskou šanci na vedení zahodil Timo Werner! Po průniku k vápnu se k němu dostala přihrávka do volného prostoru, jenže on zblízka nedokázal míč čistě trefit a vše skončilo kus vedle Dimitrievskiho branky!
79'
Německo začíná finišovat, nechce dnes zbytečně ztratit body.
77'
Jediné, čeho hosté dosáhli, byla žlutá karta za protesty pro Gorana Pandeva.
76'
Hosté hlasitě reklamovali, že po rohovém kopu zahrál Can rukou od těla, ruský rozhodčí ale penaltu neodpískal!
74'
Emre Can přehnal svůj důraz a kousek od vápna soupeře zkosil Velkovskiho. Obešlo se to bez karty.
72'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Aleksandar Trajkovski, přichází Stefan Spirovski.
71'
Hosté budou střídat, dolů půjde Aleksandar Trajkovski.
70'
Neuspěl ani Younes, jeho akce z levé strany byla hosty odvrácena a míč šel co nejdál od Dimitrievskiho branky.
68'
Gündoğan neprošel přes Elmase, ten to v tuto chvíli zvládl na čistým způsobem výbornou.
67'
Žlutá karta na straně Severní Makedonie, za faul si ji prohlédl Eljif Elmas.
65'
Centr se snesl do vápna, tam ale vládl ter Stegen a hravě celou akci pohotovým zákrokem ukončil.
65'
Nyní ale budou domácí čelit přímému kopu po Younesově faulu.
63'
Německo právě vstřelilo branku!
Míč si na penaltový puntík postavil ILKAY GÜNDOĞAN, brankář Dimitrievski šel moc brzo na stranu a střela domácího hráče tak šla do volného středu branky. Je srovnáno na 1:1 a Německo ihned pospíchá s míčem k půlce.
62'
Penalta pro Německo! Na pravé straně se kličkou uvolňoval Sané, Alioski jej ve skluzu nešťastně trefil a po pádu domácího hráče rozhodčí neváhal ani okamžik.
61'
Bardhi se sice na pravé straně uvolnil a dostal se k centru, samotný pokus šel ale zcela mimo.
60'
Roh pro Severní Makedonii, centr na malé vápno zvládla před ter Stegenem odvrátit době postavená domácí obrana.
59'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Boban Nikolov, přichází Egzon Bejtullaj.
58'
Kimmich přihrávkou vzduchem hledal Gnabryho, u míče byl ale jako první Dimitrievski a vše ukončil.
58'
Na pravé straně se uvolnil Sané, snažil se o prudký centr po zemi, Musliu jeho pokus opět odkopl.
56'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Amin Younes.
56'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Timo Werner.
56'
Havertz měl v plánu prostrčit míč na Saného, obrana hostů to ale zvládla vykrýt a odvrátit.
55'
Domácí chystají hned dvojité střídání, za malou chvíli půjdou do hry Werner s Younesem.
54'
Další Havertzův neúspěšný pokus o zakončení, už se zase hraje u půlky.
53'
Pokračuje obléhání pokutového území hostů, Dimitrievski ale může zatím zůstat v klidu.
51'
Havertz se snažil projít jeden na jednoho proti Ademimu, ten situaci zvládl a ulehčil svému brankáři zásah proti volnému míči.
50'
Po několika hlavičkách na hranici pokutového území domácí nezakončili, opět to skončilo na přehuštěném prostoru.
49'
Pokračuje trápení německého celku, nyní domácí rozehrávají až od ter Stegenovy branky. A chybí tomu drajv.
48'
Nepovedený centr domácích z pravé strany, míč pouze prolétl vápnem a na opačné straně jej poté odkopl volný Nikolov.
46'
Hned v úvodu tu máme žlutou kartu pro Německo, za faul na Alioskiho ji dostal Leroy Sané.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.
Je za námi první poločas, který dle očekávání přinesl velký tlak a několik šancí německého národního týmu, jenže koncovka domácím nevycházela. Goretzka trefil břevno, Gnabryho vychytal Dimitrievski a ani další pokusy neklaply. A tak se ke konci poločasu osmělili i hosté. Ve 40. minutě brankář ter Stegen ještě dokázal vyrazit nepříjemný pokus z křídla, ale ve druhé nastavené minutě už byl krátký na zakončení Gorana Pandeva z bezprostřední blízkosti. Do kabin se tak odešlo za překvapivého stavu 0:1.
45+3'
45+2'
Tak to je šok! Hosté si vybojovali míč, přesunuli se k vápnu, kde se po krátké kombinaci dostal k centru Bardhi, našel na malém vápně zcela volného GORANA PANDEVA a ten zblízka nedal ter Stegenovi žádnou šanci na zákrok – 0:1!
45'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
44'
Ne, domácímu celku to teď směrem kupředu moc nejde, vytrvale útočí středem, kde je opravdu silně přehuštěno.
42'
Nápor Německa zeslabil, nyní sledujeme spíše boje o míč ve středu hrací plochy.
40'
No a sehrál velkou roli, neboť přeběhl centr, ale míč nezasáhl a ter Stegen musel bleskově na zem, aby mu míč neskončil za zády!
40'
Ademi se vrací na hrací plochu a hned se zapojí do rozehrání přímého kopu z pravé strany.
38'
S Ademim to v tuto chvíli nevypadá dobře, míří k lavičce, kde bude pokračovat jeho ošetřování.
37'
Po rozehrání rohového kopu se o střelu snažil Antonio Rüdiger, jenže u toho fauloval Ademiho a dostal za to žlutou kartu.
36'
Po centru sklepával Gnabry na Goretzku, na poslední chvíli odkopával Velkovski na roh.
35'
Hranice vápna je přehuštěná, tudy to domácím asi moc nepůjde. Gnabry neprošel, hosté odkopli.
33'
Hosté brání opravdu obětavě, bylo to vidět při Havertzově střele, která byla v pokutovém území zablokována.
31'
Platí to i po centru z levé strany a další Gnabryho střele, ta v tuto chvíli skončila kousek nad břevnem.
30'
Německo začíná přebírat iniciativu a stále častěji se hraje u Dimitrievskiho branky. Koncovce ale stále něco schází.
28'
Žlutá karta i na straně Německa, za zákrok na Elmase si ji prohlédl Robin Gosens.
27'
Tohle už vypadalo lépe. Na levé straně se zrychlením uvolnil Gnabry a ihned vystřelil. Dimitrievski jeho ránu po zemi dokázal vykopnout.
25'
Na druhé straně se do šance dostával Ilkay Gündoğan, kličkami se snažil si udělat místo, vše ale bylo marné a z vápna nevystřelil.
24'
Po krátké kombinaci u vápna vyslal z levé strany centr Alioski a obrana Německa měla co dělat, aby tuto přihrávku před skluzujícím Trajkovskim odvrátila.
22'
Po dlouhé době se dopředu vydali i hosté, skončilo to ale u Pandeva, který byl dokonale ubráněn Emre Canem.
20'
Ke sprintu k brance se odhodlal Gnabry, byl však záhy zastaven pomezním rozhodčím – ofsajd.
19'
Z pravé strany centroval Ginter, jeho pas byl tečován jedním z hostujících hráčů a míč zamířil přesně k Dimitrievskimu.
17'
Robin Gosens přehnal svůj důraz při osobním souboji a sudí mu odpískal faul na Nikolova. Sice s verdiktem nesouhlasil, přímý kop proti svému celku ale neodvolal.
16'
Kai Havertz v pokutovém území podklouzl, k míči a zakončení se tak nedostal.
15'
Němci kombinují kousek za půlkou a trpělivě vyčkávají na mezírku v obraně hostů. Ta zatím nepřichází.
13'
Z dálky to zkusil Emre Can, jeho střela po zemi byla cestou několikrát tečována a k brankáři Severní Makedonie nedoputovala.
11'
Hosté budou navíc chvíli hrát v deseti, neboť Enis Bardhi odkulhal k lavičce, aby mohl být ošetřen. Trápí jej levé stehno.
10'
Po Ginterově hře rukou na půlce se pískalo proti Německu, hosté však po rozehrávce půjdou do plných.
9'
O chviličku později mohl ale skóre otevřít Goretzka, když se k němu dostala přihrávka z pravé strany, z vápna ale dělovkou pouze napálil Dimitrievskiho břevno!
9'
Gnabry byl na hranici vápna dobře pokrytý a proti přesile neměl nárok zpracovat, natož vystřelit.
8'
Zatím se hodně bojuje a po jednom střetu se zlobil hostující Trajkovski, že jej nedovoleně atakoval Rüdiger. Sudí byl ale jiného názoru a nechal pokračovat ve hře.
7'
Další nedovolený zákrok na Saného, tentokrát se provinil Alioski a sudí se spokojil pouze s nařízením přímého kopu.
6'
Centr z pravé strany se stal snadnou kořistí brankáře Dimitrievskiho, Severní Makedonie jde kupředu.
6'
Je tu první žlutá karta utkání, za Saného potažení za dres byl potrestán hostující Darko Velkovski.
4'
Dlouhý pas na Grabryho ten se po míči natahoval, seč jen mohl, bylo to na něj ale příliš dlouhé a prudké.
4'
Za hosty se do útoku vydal Trajkovski, ztroskotal však už na půlce na Rüdigerovi.
3'
Německý národní tým se zatím na trávníku rozkoukává a kombinuje v uctivé vzdálenosti od branky soupeře.
2'
Ginter kombinoval se Saném, druhému jmenovanému ale míč odskočil od kopaček a skončil v autu.
1'

Německo: ter Stegen – Can, Ginter, Rüdiger, Gosens – Goretzka, Kimmich, Gündoğan (C) – Havertz, Gnabry, Sané.
Náhradníci: Trapp, Leno – Max, Tah, Musiala, Werner, Younes, Klostermann, Neuhaus, Wirtz.

Severní Makedonie: Dimitrievski – Ristovski, D. Velkovski, Musliu – Nikolov, E. Bardhi, A. Ademi, Elmas, Alioski – Pandev (C), Trajkovski.
Náhradníci: Bogatinov, Šiškovski – Bejtullaj, Aškovski, Ristevski, Radeski, Hasani, Stojanovski, K. Velkoski, Spirovski, A. Ibraimi.

Rozhodčí: Karasev – Demeško, Gavrilin (všichni RUS).
Oba celky jsou již na hrací ploše, na řadě jsou národní hymny a poté už začne samotný zápas.
Zápas v Schauinsland-Reisen-Areně začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Sergej Karasev, kterému budou na pomezí asistovat Igor Demeško a Maxim Gavrilin. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Vladimir Moskalev. Všichni pánové jsou z Ruska.
Severní Makedonie

Hostům patří po dvou odehraných kolech třetí příčka se třemi body. Severní Makedonci nejprve vyjeli na půdu Rumunska, kde prohráli těsně 2:3, poté si ale spravili chuť jasnou domácí výhrou 5:0 nad Lichtenštejnskem. Dvěma góly se blýskl Trajkovski a jednou se trefil iBardhi, Elmas a z penalty Nestorovski. Dnes ale na tento tým čeká opravdu těžká písemka a jakýkoliv zisk bodů by byl obrovským překvapením.

Odehrané zápasy

Rumunsko – Severní Makedonie 3:2
Severní Makedonie – Lichtenštejnsko 5:0
Německo

Domácí tým měl do evropské kvalifikace ideální vstup, když ve dvou zatím odehraných zápasech vybojoval plný počet šesti bodů a v soubojích proti Islandu a Rumunsku dokonce neinkasoval. Naposledy se tým představil právě v Bukurešti a o výhře rozhodla jediná trefa, tu dal už v 16. minutě Gnabry. Německo tak má ideální pozici k dalším bojům a potvrzuje, že je jasným favoritem skupiny.

Německo – Island 3:0
Rumunsko – Německo 0:1
Dobrý večer u fotbalové kvalifikace na MS 2022. Společně se podíváme na utkání skupiny J mezi Německem a Severní Makedonií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.