Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Nizozemsko : Černá Hora - 4. září 2021   20:45

Nizozemsko
Nizozemsko
38' Depay  • 62' Depay (Gakpo) • 70' Wijnaldum (S. Berghuis) • 76' Gakpo (Malacia)
4:0
(1:0)
Černá Hora
Černá Hora
Nizozemsko
Bijlow – Dumfries, de Vrij, de Ligt, Malacia – Wijnaldum (C) (73. de Roon), F. de Jong (83. Til), Klaassen – S. Berghuis, Depay, Gakpo (77. Bergwijn).
Manzano – Barbero, Nevado (ESP)
Philips Stadium, Eindhoven
Černá Hora
Šarkić – Vešović (51. M. Vukčević), Savić (C) (46. Simić), Tomašević, R. Radunović – Marušić (63. Hakšabanović), Šćekić (77. Vujnović), Lagator, Osmajić – Božovič (63. Raičković), Mugoša.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Černohorci v kvalifikační skupině G nevyhráli už potřetí za sebou a možná definitivně ztratili kontakt s nejlepším triem. Stále vede Turecko, které má o bod více než druzí Nizozemci i třetí Norové. Všichni mají za sebou pět z deseti zápasů.
Žluté karty: 1 – 4.
V první půlhodině to trochu drhlo, ale nakonec Nizozemsko suverénně získalo všechny tři body za výsledek 4:0. Černohorská defenziva fungovala jen do penaltového prohřešku Lagatora. Sám faulovaný Depay z nařízené penalty skóroval a po změně stran rovněž zvýšil na 2:0. Pak už hostující výběr rezignoval a mezi střelce se zapsali také WIjnaldum s Gakpem. Ještě za stavu 0:1 mohl zařídit úplně jiný vývoj Mugoša, jenže to by po hrubce v Malaciově rozehrávce nesměl zazdit koncovku.
90+3'
90+2'
Memphis Depay po akci Bergwijna přešel z jednoho souboje do druhého. Vukčevićovi i Raickovićovi dal něco od cesty, takže mu byl písknut faul.
90+1'
Nastavují se 3 minuty.
90'
Malá kaňka na tomto zápase. Hlavně tedy z pohledu pořadatelů, které nejspíše čeká trest za nezvládnutou pořadatelskou službu. Jeden z mladých fanoušků přiběhl na hřiště a udělal si selfie s Memphisem Depayem. Poté bez jakéhokoliv zásahu poslušně odběhl.
89'
Steven Bergwijn dával solidní nabídku na zadní tyč. Denzel Dumfries ji zavíral pozdě, takže na programu bude odkop od Šarkićovy branky.
88'
Malaciova rána z dálky neprošla. Guus Til ještě zkusil zapresovat, ale resultuje z toho autové vhazování Marka Vukčeviće.
87'
Denzel Dumfries si rozmyslel avizovaný centr a nakonec přihrál do středu hřiště. Tam už se domácí obránci nikam bezhlavě neženou, zápas se začíná dohrávat.
86'
Tyrell Malacia si vyměnil přihrávky s Bergwijnem. Místo střely ještě posouval míč na osu, ale tam už slavné oranžové dresy nebyly.
85'
Sead Hakšabanović kopl standardku velmi dobře. Mířil do kapsy mezi gólmanem a balíkem rozbíhajících se hráčů, jenže Osmajićův nepovedený první dotek poslal míč do autu.
84'
Pár minut před koncem se poprvé žlutí i na domácí straně. Steven Bergwijn po odehrání míče kopačkou pohladil hlavu Ščekiće.
84'
Šarkić si rozmyslel vyběhnutí za Depayovým centrem od rohového praporku. Nechal to na svých spoluhráčích z obrany, kteří si v tomto případě poradili na jedničku.
83'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Frenkie de Jong, přichází Guus Til.
82'
Marko Vukčević nepustil Depayovu elegantní nahrávku k Bergwijnovi. Před autovým vhazováním se bude znovu střídat.
81'
Stefan de Vrij vyslyšel přání publika a opřel se do rány z docela velké dálky. Díky teči získal roh, z něhož špatně hlavičkoval de Ligt.
80'
Fanoušci už oslavují každou zkompletovanou přihrávku. Teď k tomu mají hodně příležitostí, protože Oranjes kombinují okolo středové čáry.
79'
K přímému ohrožení branky nedošlo. O střelu se pokusil až Frenkie de Jong, ale neprostřelil s dvaadvacítkou hrajícího Marka Simiće.
78'
Marko Vukčević vystavil nelegální stopku čerstvému Bergwijnovi, který rozhodně nebude chtít černohorské fotbalisty v závěru šetřit. Španělský arbitr tasí kartu.
77'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Aleksandar Šćekić, přichází Nikola Vujnović.
77'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Cody Gakpo, přichází Steven Bergwijn.
76'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Za neutichající aktivitu je první reprezentačním gólem odměněn také CODY GAKPO, kterému krásně sedla technická střela zpoza vápna. Šarkić skákal k levé tyči zbytečně. Možná bude tuto situaci vyčítat Simićovi, jenž proti střelci vystoupil příliš pozdě.
75'
Ze strany hostů už je to dost odevzdané. Nizozemci jsou naopak při chuti a snaží se nastřílet další góly. I ty mohou hrát ve vyrovnané skupině jistou roli.
73'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Marten de Roon.
72'
Další šance Nizozemců gólové vyvrcholení neměla. Matija Šarkić se konečně zmohl na úspěšný zákrok proti dobré jedovce Gakpa.
70'
Beci Černé Hory neodehrál míč do bezpečí. Na hranici vápna ho během setkání s Depayem ztratili a pak už jenom bezmocně sledovali Berghuisovo vysunutí GEORGINIA WIJNALDUMA, jenž s jistotou trefil volné místo u bližší tyče.
70'
Už několikáté zbytečné pochybení od obránců domácího výběru. Stefan de Vrij se nechal předběhnout Mugošou. Ten chtěl udělat kličku Bijlowovi, ale ztratil přitom kontrolu nad balonem.
69'
Louis van Gaal stále využil ani jedno dostupné střídání. Na hřišti tak zůstává i Gakpo, který nyní vykonstruoval nepřesný centr na Berghuise.
68'
Tanečky Dumfriese zajistily rohový kop. Rozehrán byl nakrátko, nicméně Risto Radunović dokonale přečetl kličku dvougólového Depaye.
67'
Milutin Osmajić byl Depayem trefen do ruky, na což zareagoval zlostným odpálením míče na tribunu. Bude to za žluté napomenutí.
66'
Frenkie De Jong vytáhl balon z vápna pryč. Wijnaldum opět hledal variantu na přihrávku, ale vybral si pokrytého Stevena Berghuise.
64'
Díky menší chybce Dumfriese před vlastní šestnáctkou mohl pálit Mugoša. De Ligt však srazil míč mimo bránu a Bijlow ještě zamezil rohovému kopu.
63'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Adam Marušić, přichází Sead Hakšabanović.
63'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Draško Božovič, přichází Miloš Raičković.
62'
Asi je hotovo. Decimetr po decimetru se domácí fotbalisté probíjeli do vápna. Berghuisova střela byla sražena. Gakpo posunutím do strany nabídl dorážku MEMPHISI DEPAYOVI a ten zleva propálil Šarkiće ranou na přední tyč.
62'
Přes Gakpa a Klaassena putoval míč k Wijnaldumovi, který měl znovu okolo sebe hodně volného prostoru. Ránu z osmnácti betrů každopádně Šarkić vyrazil.
61'
Berghuis do poslední chvíle čekal s přihrávkou na Wijnalduma, který už to asi trochu překombinoval. O Gakpu se zadní řady Černé Hory vzorně postaraly.
60'
Vukčevićův centr rázně odmítl de Ligt. Lagator chtěl do ohně balon vrátit, ale to už poblíž nizozemské branky nezbyl žádný bílý dres.
59'
Osmajić přenesl hru doprava na Vukčeviće, ale to už se Nizozemci v plném počtu vrátili na obrannou třetinu hřiště. Čeká nás bušení do plných.
58'
Pro domácí to byl docela šok, ze kterého se chtějí dostat několika přihrávkami na jistotu. Zapojuje se také gólman Justin Bijlow.
57'
Tato zkažená koncovka bude Mugošu asi hodně mrzet. Je dost pravděpodobné, že podobně velkou šanci už jeho tým dnes mít nebude.
55'
Malacia šíleně přihrával dozadu na de Ligta, o jehož postavení neměl dobrý přehled. Namazal do velké šance Mugošovi, ale jeho střela byla snad ještě horší. Velká klika pro Oranjes.
54'
Ani z této standardky neudeřilo. Nizozemci však mají úvod druhé pod kontrolou a neúnavně kráčí za uklidňujícím druhým gólem.
53'
Do poslední chvíle to nevypadalo, že by Berghuisova střela levačkou z rohu velkého vápna měla být nebezpečná. Postupně se ale blížila k zadní tyči a Šarkić ji konečky prstů vyrazil na roh.
52'
Memphis Depay se zhostil exekuce rohového kopu. Centr se točil směrem od brány, ale Šarkić padající list z nohy padajícího de Vrije s komplikacemi lapil.
51'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Marko Vešović, přichází Marko Vukčević.
51'
Wijnaldum si seběhl až k zadní čáře. Depay jeho přihrávku ještě posouval k Berghuisovi, jenž ze střední vzdálenosti lehce prověřil černohorského gólmana.
50'
Risto Radunović se vrátil do souboje s Berghuisem. Ten zařadil zpátečku a na pravém křídle se ani nepokusil dostat míč před Matiju Šarkiće.
49'
Matthijs de Ligt se tvrdě srazil s Vešovićem. Oba fotbalisté na chvíli ulehli, ale nemělo by jít o nic, co by zamezilo pokračování v zápase.
48'
Wijnaldum se dostal do problémů. Ščekić s Mugošou ho na jeho vlastní půlce obrali o balon, ale výsledkem byla jen slabá střela levačkou od Milutina Osmajiće.
47'
Nákop z obrany byl určen pro Gakpu, kterého v důležitém souboji uhlídal Vešović. U zadní čáry pak byl také faulován.
46'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Stefan Savić, přichází Marko Simić.
46'
Žluté karty: 0 – 2.
V první půli to nebyla žádný strhující fotbal. Nizozemsko téměř celou dobu složitě dobývalo zatažený blok Černohorců a dobrou půlhodinu mu trvalo, než si byl schopen pravidelně vytvářen šance. Nejistota z domácích kopaček vyprchala v osmatřicáté minutě, kdy Depay potrestal penaltový faul na svou osobu vedoucím gólem. Ze hry měl největší šanci Klaassen, kterého zastavilo břevno.
45+1'
45+1'
Zdvojený Mugoša nevybojoval na pravém křídle ani vytoužené vhazování, které bude provádět Malacia. To už pomalu finišuje jediná nastavená minuta.
45'
Tyrell Malacia nechtěl dát Vešovićovi žádný klid na přechodovou fázi. Přehnal to ale s důrazem, hosté mohou sporadicky navštívit polovinu soupeře.
44'
Jenom to zahučelo! Černohorci si zapomněli rozebrat Stefana de Vrije, kterého od praporku našel Berghuis. Rána z první rozvlnila boční síť z vnější strany.
43'
Steven Berguis věděl o Gakpovi, který měl volno na levém okraji velkého vápna. Počkal si na podporu z druhé vlny, jenže Malaciův centr byl sražen na roh.
42'
Gakpo si netroufl na Vešoviće. Zodpovědnost přenechal Depayovi, který si metr před vápnem přehodil balon na pravačku a jen kousek mu chyběl, aby trefil ze svého pohledu pravý horní roh brány.
41'
Hned je veseleji i v hledišti, které zdaleka nemohlo být zaplněno do posledního místečka. Přesto se fanoušci pokouší o mexickou vlnu.
40'
Malacia se nevyvaroval faulu na kraji hřiště. Obětí se stal Marušic, díky kterému Radunović kopal standardku, ale domácí to ve vzduchu před Bijlowem zvládli.
38'
Velká úleva pro domácí favority na tříbodový zisk. Balon si na penaltový bod postavil MEMPHIS DEPAY. Šarkić skákal k pravé tyči, jenže hvězdný soupeř s přehledem zavěsil na druhou stranu.
37'
Žlutou kartu dostává Dušan Lagator (Černá Hora).
36'
Depay dostal od Gakpa přihrávku ve chvíli, kdy byl zády brance. Mrštně se ale otočil a Lagator ho zjevným drženým fauloval. Penalta!
35'
Černohorci brání ve velmi hlubokém bloku. Téměř všechny míče směřující do lokality poblíž Šarkiće ale zvládají likvidovat.
34'
Domácí pokračují v utahování šroubů. Zámek okolo vápna vrcholil snahou Gakpa, který z úhlu každopádně nepřidělal Šarkićovi žádné větší starosti.
33'
Velké štěstí pro Černohorce! Davy Klaassen si našel přesně ten spot, kam letěl centr Gakpa. Šarkić byl proti zakončení bez šance, pomohla mu horní tyčka!
32'
Stejně tak neprošla Depayova diagonála na Dumfriese. Hosté si vybojovaného balonu moc neužili, Osmajić byl o něj okraden hned na půlící čáře.
31'
Cody Gakpo našlápl na levém kraji. Jak už tomu ale bylo mnohokrát, tak v pokutovém území neposadil míč na nohu žádného ze spoluhráčů.
30'
Držení míče: 62 % – 38 %.
29'
Berghuisova střela byla hned dvakrát tečovaná. Do karet to hrálo Depayovi, který se uvnitř malého čtverce málem probil k dorážce. Šarkiće tam svou aktivitou hodně vystrašil.
28'
Depay roztáhl hru k Berghuisovi, který si všiml na hranici velkého vápna stojícího Klaassena. Záložník Ajaxu však z jedničky minul ze svého pohledu pravý horní roh.
27'
Žarko Tomašević doslova stáhl na trávník Depaye. Asi i jeho samotného překvapilo, že nebyla nařízena žádná standardní situace.
26'
Tyrell Malacia svým nákopem překopl jediného vysunutějšího Klaassena. Šarkić rozehrál přes téměř celou délku hřiště. Marušić šel drze do vápna, ale španělský sudí na jeho pád nereagoval.
25'
Draško Božović nakopával na pravý kraj velkého vápna. Tam měl být balon sklepnut do lepší pozice, ale místo toho skončil mimo hrací plochu.
24'
Steven Berghuis byl čistě ozbrojen. Za hosty odpovídal Stefan Mugoša, kterého kousek za půlkou srovnal se zemí Davy Klaassen.
23'
Frenkie de Jong rozdal balon doprava, jenže Dumfries ani Berghuis se neměli k přímočarému ataku na křídle. Hra se zase vrací doprostřed.
22'
Díky nedovolenému zákroku Dumfriese na Osmajiće si hostující obrana na chvilku oddechne. Naopak se bude kopat před Justina Bijlowa.
21'
Denzel Dumfries o kousek nedosáhl na centr z dílny Malacii. I přesto začíná vedoucí branka tohoto klání pomalu viset ve vzduchu.
20'
Stefan Savić si špatně zpracoval míč při rozehrávce. V reakci na tuto nedokonalost šel ostrým skluzem do skluzu proti Gakpovi a řekl si o první žlutou kartu.
19'
Nepřehledná trma vrma po rohovém kopu dopadla pro hosty dobře. Gakpo, Klaassen, Dumfries ani nikdo jiný se ke střele nedostal.
18'
První šance Nizozemců. De Vrij dal míč na pravou stranu Berghuisovi., který přihrával pod sebe na Depaye. Hráč Barcelony dal střele hodně razance, ale umístil ji pouze na střed brány, kde Šarkić zasáhl.
17'
Davy Klaassen dostal od Gakpa přihrávku za paty. Napravo poté nedostal prostor k centru Berghuis a nizozemské snažení šlo do ztracena.
16'
Stefan Savić odmítl další přihrávku do pokutového území od Depaye. Náznak protiútoku přinesl pouze faul Marušiće na Malaciu.
15'
Berghuis se šťastně propracoval k centru, který nebyl doručen do zadaného místa. Stejně tak následná přihrávka po zemi.
14'
Těžko se domácím hledá nějaká skulinka, kterou by se mohli proplížit do palebné pozice. Kolotoč přihrávek jen tak neskončí.
12'
Podle úvodních minut se zdá, že dnes favorizované Nizozemce nečeká nic snadného. Černohorci na ně vyrukovali s fungující defenzivou.
11'
Malaca rovněž napřáhl z uctivé vzdálenosti, nicméně černohorská obrana nedopustila, aby míč doletěl až k brankáři Šarkićovi.
10'
Matija Šarkić si na první zákrok ještě počká. Depayův ambiciózní pokus z dálky se zařadil do kategorie těch nepovedených.
9'
Nizozemci trpělivě kombinují na vlastní polovině. Míč si hojně vyměňují stopeři de Vrij a de Ligt.
8'
Rozhodčí vyvolali menší nevoli v hledišti stadionu v Eindhovenu. Dumfries při své akci na pravém křídle údajně fauloval Osmajiće.
7'
Právě Radunović zleva nahrál do pokutového území Osmajićovi, kterému střela bez přípravy nesedla. De Ligt se postaral o to, že Bijlow zůstal bez práce.
6'
Přihrávající Georginio Wijnaldum minul Berghuise i Dumfriese. Balon šel přesně mezi ně, tudíž se chystá autové vhazování Rista Radunoviće.
5'
Depay naznačil střelu z delší vzdálenosti a místo toho ještě jednou přihrával směrem do vápna. Místo Klaassena ale balon skončil u Šarkiće.
4'
Depay na vlastní kůži pocítil tvrdost Aleksandara Šćekiće. Zatím to pro něj bude jen se slovním varování.
3'
Matthijs De Ligt svým nákopem jen pozdravil Šarkiće, který dnes hájí branku černohorské reprezentace.
2'
O úvodní výkop se postarali Černohorci, kteří nastupují v bílém. Nizozemci na domácí půdě pochopitelně v oranžovém.
1'

Nizozemsko: Bijlow – Dumfries, de Vrij, de Ligt, Malacia – Wijnaldum (C), F. de Jong, Klaassen – S. Berghuis, Depay, Gakpo.
Náhradníci: Drommel, Krul – N. Aké, Bergwijn, de Roon, Gravenberch, Koopmeiners, Malen, Til, J. Timber, V. van Dijk, Weghorst.

Černá Hora: Šarkić – Vešović, Savić (C), Tomašević, R. Radunović – Marušić, Šćekić, Lagator, Osmajić – Božovič, Mugoša.
Náhradníci: Dragojević, Mijatović – Bećiraj, Djurděvić, Hakšabanović, Ivanović, Martinović, Raičković, Simić, M. Vukčević, N. Vukčević, Vujnović.

Rozhodčí: Manzano – Barbero, Nevado (ESP).
Černá Hora

Hosty dnes čeká důležitá zatěžkávací zkouška, která rozhodne, jestli skutečně mohou mít postupové ambice. Černohorci ve čtyřech kvalifikačních zápasech posbírali stejně bodů jako jejich dnešní soupeři. Začali výhrami 2:1 nad Lotyšskem a 4:1 nad Gibraltarem. Jedinou porážku 0:1 utrpěli na domácím hřišti proti Norům, avšak tuto středu na poslední chvíli urvali cenný bod za remízu 2:2 v Turecku. Radunović srovnával až v 97. minutě. V tabulce je Černá Hora třetí, na první místo ztrácí jediný bod.
Nizozemsko

Domácí reprezentace nemá po čtyřech z osmi naplánovaných zápasů nic jistého. Ve skupině B je na druhém místě s bodovou ztrátou na první Turky a zároveň s bodovým náskokem na čtvrté Nory. Nizozemcům hned na úvod tohoto kvalifikačního cyklu přitížila porážka 2:4 v Turecku, po které sice zapsali povinných šest bodů za výhry nad Lotyšskem a Gibraltarem, ale před pár dny zase klopýtli při remíze 1:1 v Norsku. Jediný gól vstřelil záložník Davy Klaassen.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na mistrovství světa 2022 v Kataru. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Nizozemskem a Černou Horou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.