Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Nizozemsko : Lotyšsko - 27. března 2021   18:00

Nizozemsko
Nizozemsko
32' S. Berghuis (Klaassen) • 69' L. de Jong (Depay)
2:0
(1:0)
Lotyšsko
Lotyšsko
Nizozemsko
Krul – Dumfries, de Ligt, Blind, Wijndal – Wijnaldum (C) (79. Gravenberch), Klaassen (79. van de Beek), F. de Jong – S. Berghuis (84. Stengs), L. de Jong (79. Babel), Depay (89. Bergwijn).
Johan Cruijff Arena, Amsterdam (NED)
5000 diváků
Lotyšsko
Ozols – Fjodorovs, Černomordijs (C), Tarasovs, Jurkovskis – Zjuzins (46. Kārkliņš), Tobers – Kamešs (79. Savalnieks), J. Ikaunieks (87. Krollis), Ciganiks (85. Solovjovs) – Uldriķis (46. Gutkovskis).

Nizozemsko odčinilo hořkou porážku z Turecka a po suverénním výkonu za přítomnosti zhruba pěti tisíc fanoušků porazilo Lotyšsko, když se v dresu Oranje prosadili Steven Berghuis a po přestávce Luuk de Jong. Úkol je tedy splněn. Nizozemsko 2 Lotyšsko 0.
90+2'
90'
Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny 2 minuty.
89'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Steven Bergwijn.
87'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Jānis Ikaunieks, přichází Raimonds Krollis.
87'
Vladislavs Gutkovskis unikal podél pravé postranní čáry a Daley Blind ho stáhl zezadu k zemi. Žlutá karta.
85'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Andrejs Ciganiks, přichází Aleksandrs Solovjovs.
85'
Andrejs Ciganiks si zpracoval přetažený centr na levé straně šestnáctky a prudkou střelou z úhlu orazítkoval přední levou tyč! Další šance hostů!
84'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Steven Berghuis, přichází Calvin Stengs.
81'
Roberts Savalnieks vyrazil do ojedinělého útoku a na levé straně šestnáctky se dostal ke střele, která minula vzdálenější pravou tyč! Málem 2:1.
80'
Memphis Depay se dostal na hranici šestnáctky k další střele a jeho tečovaný pokus poté těsně minul vzdálenější pravou tyč lotyšské brány!
79'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Luuk de Jong, přichází Ryan Babel.
79'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Ryan Gravenberch.
79'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Davy Klaassen, přichází Donny van de Beek.
79'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Vladimirs Kamešs, přichází Roberts Savalnieks.
77'
Memphis Depay si povodil dvojici Lotyšů, mezi kterými se nyní nádherně protáhl, a na hranici šestnáctky napřáhl k prudké střele! Jeho pokus ale zamířil doprostřed a Roberts Ozols míč lapil.
76'
Nizozemsko dominuje a za současného stavu se mohou do hry zapojit další hráči. Domácí Oranje připravují dvojité střídání a hráči už dostávají pokyny.
73'
A další obrovská šance Davyho Klaassena, který si teď uprostřed šestnáctky naběhl na přízemní centr z pravého křídla a bez přípravy mířil mezi tři tyče! Jeho pokus nakonec mířil doprostřed brány, což Robertsovi Ozolsovi pomohlo, aby ho skvěle vychytal. Davy Klaassen hraje fantasticky.
72'
Davy Klaassen se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, jenže poskakující míč nedokázal trefit a míč nakonec zamířil vedle pravé tyče!
69'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
LUUK DE JONG si na přední tyči skvěle naskočil na centr z rohového kopu a pod tělem Robertse Ozolse poslal míč hlavou do sítě poté, co v prvním poločase hlavičkoval do břevna! Domácí se ujali vedení 2:0. Asistence: Memphis Depay.
67'
Matthijs de Ligt předvedl skvělý obranný skluz a Tim Krul poté odkopl míč do bezpečí. Nizozemsko hraje skvěle, a to jak směrem dopředu, tak také dozadu.
66'
Nizozemsko se po rozehrání čtrnáctého rohového kopu k ničemu nedostalo a stále tedy udržuje svůj jednobrankový náskok. Demolice se asi nedočkáme.
65'
Denzel Dumfries mohl skórovat po rohovém kopu, jeho hlavička z blízkosti ale byla tečována a skončila těsně nad! Bude následovat 14. roh.
64'
Antonijs Černomordijs skvěle zasáhl proti přízemnímu centru Holandska z levého křídla a odvrátil míč na rohový kop. Na rohové kopy je to 12:0! Převaha.
63'
Georginio Wijnaldum zkusil vypálit zpoza šestnáctky, jeho technická střela ale vůbec nezamířila na bránu a minula její vzdálenější pravý horní roh. Skóre je 1:0.
60'
Memphis Depay se postaral o další rozruch, když se na levé straně šestnáctky dostal k centru a dožadoval se pak odpískání ruky, následoval ale pouze rohový kop.
58'
Memphis Depay vypálil zpoza pokutového území a skvělou technickou střelou mířil ke vzdálenější pravé tyči, Roberts Ozols ale míč skvěle vyrazil!
58'
Vladimirs Kamešs se řítil do velice nadějné pozice a na hranici šestnáctky skončil na zemi, Owen Wijndal ale předvedl fantastický skluz a navíc čistý. Hra pokračuje.
57'
Nizozemsko vybojovalo další rohový kop a opět přišlo zakončení, tentokrát ho ale zablokoval Igors Tarasovs a Roberts Ozols snadno zasáhl. Holandsko dominuje.
54'
Matthijs de Ligt hlavičkoval po rohovém kopu hodně nebezpečně a Roberts Ozols předvedl fantastický zákrok pravou rukou, po kterém míč poskakoval v blízkosti brankové čáry, Holanďané ho ale za ni nedokázali protlačit! Neskutečné!
53'
Volný přímý kop skončil pouze na zdi a centr Denzela Dumfriese z pravého křídla po následné útočné akci Holandska skončil u Robertse Ozolse. Stále je to 1:0.
52'
Žlutou kartu viděl také protestující Luuk de Jong a fanoušci, kteří se předtím radovali, teď začali bučet.
52'
Georginio Wijnaldum byl nevybíravě sestřelen nedaleko pokutového území a Krišs Kārkliņš viděl žlutou kartu.
50'
Memphis Depay operoval s míčem na levé straně šestnáctky a poté ho chtěl levačkou poslat před bránu, střela ani centr mu ale nevyšel. Míč v zámezí.
49'
Owen Wijndal se nyní dostal k odraženému míči po odvráceném centru z rohového kopu, jeho pohotová střela zpoza šestnáctky ale minula levou tyč brány.
47'
Nizozemsko vstupuje do druhého poločasu utkání s jednobrankovým vedením, o které se postaral Steven Berghuis, a vstřelil svůj vůbec první reprezentační gól.
46'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Roberts Uldriķis, přichází Vladislavs Gutkovskis.
46'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Artūrs Zjuzins, přichází Krišs Kārkliņš.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Holanďané od úvodních minut dominovali a zásluhou prvního gólu Stevena Berghuise v dresu nizozemské reprezentace se ujali po půlhodině hry vedení. To mohlo být mnohem vyšší, Davy Klaassen a Luuk de Jong ale hlavičkovali shodně do břevna. Skóre po prvním poločase střetnutí. Nizozemsko 1 Lotyšsko 0.
45'
44'
Luuk de Jong zkusil vystřelit zpoza šestnáctky, jeho přízemní střela ale byla hodně nepřesná a o pořádný kus minula přední levou tyč lotyšské brány. Stav 1:0.
42'
Fanoušci hlasitě zpívají chorály, zatímco domácí Oranjes pokračují v dominantním výkonu. Lotyšsko se neustále brání a jen zřídka dostává přes půlku. Kolik to bude?
40'
Pamatujete si na hlavičku Davyho Klaassena do břevna? Teď úplně stejně dopadl Luuk de Jong! Nádherný centr z levého křídla a hlavička do horní tyče z téměř identického místa. Stav 1:0.
38'
O další střelecký pokus se na levém křídle postaral Davy Klaassen, jeho přízemní střela ale nebyla příliš prudká a Roberts Ozols ji na přední tyči snadno lapil.
37'
Aktivní Memphis Depay se ocitl na levé straně šestnáctky v obrovské šanci, jeho technická střela z úhlu ale minula vzdálenější pravou tyč!
36'
Nizozemsko se usadilo na útočné polovině a hodně dlouho obléhalo pokutového území svého soupeře, zpětná hlavička Denzela Dumfriese ale nikoho nenašla.
34'
Jānis Ikaunieks sáhl ve středu hřiště k ostrému zákroku a hlavní rozhodčí mu neváhala udělit žlutou kartu.
32'
Pět tisíc holandských fanoušků právě oslavuje gól, který vstřelil STEVEN BERGHUIS! A byla to velká paráda, když na hranici šestnáctky zalepil míč a z otočky ho technickou střelou zavěsil do vzdálenějšího levého horního rohu brány. Jeho první holandský gól. Asistence: Davy Klaassen.
31'
Nizozemsko má obrovskou převahu, dostává se do velice slibných příležitostí, jenže ho trápí koncovka. Nejblíže ke gólu byl zatím nebezpečný Davy Klaassen.
29'
Raivis Jurkovskis mohl využít prodlouženého centru z pravé strany hřiště, jeho technická střela ale minula vzdálenější pravý horní roh brány domácích Oranjes.
27'
Steven Berghuis načechral jemný centr do šestnáctky a Davy Klaassen předvedl hodně razantní hlavičku, po které Lotyše zachránilo břevno! Míč se odrazil od horní tyče zpátky.
26'
Fanoušci Oranjes vytváří skvělou atmosféru, přestože stadion není zaplněný ani ze čtvrtiny své kapacity. Je skvělé, že jsou fanoušci zpět a mohou znovu fandit.
24'
Daley Blind předvedl v blízkosti pravé tyče brány pohotovou rybičku a hlavou pak vrátil míč před bránu, kde už se chystal skórovat hlavou Davy Klaassen, míč ale netrefil dobře a ze vzduchu ho poté stáhl Roberts Ozols! Další šance nevyužita.
23'
Denzel Dumfries vybojoval další rohový kop pro Oranjes, třetí za sebou, následný centr ale na vzdálenější levé tyči odhlavičkoval Igors Tarasovs.
22'
Holanďané pokračují v usilovném dobývaní lotyšské brány, zatím ale bez úspěchu. Roberts Ozols zatím nemusel vytáhnout těžký zákrok, ale hoří to kolem.
21'
Davy Klaassen teď hlavičkoval na hranici malého pokutového území a fanoušci už viděli míč v síti, jenže Roberts Ozols ho dokázal vyboxovat pryč!
20'
Holanďané vzápětí rozehrávali druhý rohový kop v krátkém sledu, rozehrávka nakrátko ale k další příležitosti nevedla. Lotyšsko zatím drží čisté konto.
19'
Denzel Dumfries se nádherně prodral do šestnáctky a posílal míč do ohně, jeho přízemní centr byl ale nyní odvrácen na rohový kop a další závar střelu nepřinesl.
16'
Steven Berghuis nyní vypálil v těsné blízkosti šestnáctky po další nádherné akci bez přípravy a jeho střela těsně minula vzdálenější levou tyč!
14'
Memphis Depay je v úvodu zápasu hodně aktivní a nyní zalepil míč na ose hřiště, poté ale nesklopil nárt a jeho rána zpoza šestnáctky zamířila vysoko nad bránu.
13'
Fanoušci nyní kvitovali ostrý a zároveň čistý skluz jednoho z holandských obránců, který u rohového kopu zasáhl fantasticky, a domácí mohli rozehrávat.
11'
Lotyšsko dokáže zlobit na pravém křídle, tentokrát ale přihrávka do středu pokutového území neprošla a Nizozemci míč na přední tyči odvrátili do bezpečí.
10'
Memphis Depay stál na konci nádherné kombinační akce Holandska na jeden dotek, jeho střela ale byla přizvednuta a Roberts Ozols sebral míč ze vzduchu.
8'
Holanďané začínají mít obrovskou převahu a na levé straně šestnáctky tentokrát střílel z ostrého úhlu Memphis Depay, Roberts Ozols ale snadno zakročil.
7'
Davy Klaassen zalepil míč nedaleko šestnáctky a technickou střelou chtěl poté zatočit míč ke vzdálenější pravé tyči, míč ale minul bránu!
6'
Jānis Ikaunieks se dostal uprostřed šestnáctky ke střele, která byla zablokována, a na opačné straně mohli po přetaženém centru Georginia Wijnalduma z pravé strany pokutového území udeřit Nizozemci, Lotyši ale dokázali míč na brankové čáře odvrátit! První obrovská šance!
5'
Holanďané poté táhli další útočnou akci podél pravé postranní čáry, tentokrát se ale k pokutovému území soupeře nedostali a Raivis Jurkovskis obstaral aut.
3'
Teď už k dění na hřišti. Denzel Dumfries se snažil prosadit v blízkosti pravé tyče, nakonec ale neuspěl a Lotyši navíc dokázali vybojovat odkop od své brány.
2'
Dnešní rozhodčí řídí sedmatřicetiletá francouzská rozhodčí Stéphanie Frappart a míč do středového kruhu před výkopem přivezlo autíčko na vysílačku.
1'
Lotyšsko obstaralo výkop zápasu a několik zajímavostí se událo ještě před výkopem. Na stadionu jsou přítomni fanoušci. Není jich mnoho, ale jsou tady!
1'
Matthijs de Ligt dnes nastoupí v dresu nizozemské reprezentace k 25. reprezentačnímu střetnutí, ve kterém bude chtít společně se svými spoluhráči odčinit porážku z Turecka. Lotyši jsou papírovým outsiderem, nicméně, proti Černé Hoře dokázali otevřít skóre.

Nizozemsko: Krul – Dumfries, de Ligt, Blind, Wijndal – Wijnaldum (C), Klaassen, F. de Jong – S. Berghuis, L. de Jong, Depay.
Náhradníci: Stekelenburg, Bizot – Bergwijn, Malen, Tete, Gravenberch, Stengs, van de Beek, Babel, Veltman, van Aanholt, de Roon.

Lotyšsko: Ozols – Fjodorovs, Černomordijs (C), Tarasovs, Jurkovskis – Zjuzins, Tobers – Kamešs, J. Ikaunieks, Ciganiks – Uldriķis.
Náhradníci: Zviedris, Šteinbors – Gutkovskis, Krollis, Solovjovs, Maksimenko, Kārkliņš, M. Ošs, Jaunzems, Savalnieks, D. Ikaunieks, Emsis.

Rozhodčí: Stéphanie Frappart (FRA). Asistenti: Debart Guillaume (FRA), Mikael Berchebru (FRA). Čtvrtý rozhodčí: Jérémie Pignard (FRA).
Fotbalisté Nizozemska nezvládli vstup do kvalifikace na mistrovství světa, když na horké turecké půdě prohráli v zápase bohatém na góly 4:2, a v sobotu večer se budou snažit složit reparát proti Lotyšsku. Lotyši šli sice v premiérovém kvalifikačním zápase na MS do vedení, jenže na Černou Horu nakonec nestačili a podlehli jí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.