Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Rakousko : Moldavsko - 15. listopadu 2021   20:45

Rakousko
Rakousko
4' Arnautović (Trimmel) • 22' Trimmel  • 55' Arnautović  • 83' Ljubičić (Sabitzer)
4:1
(2:0)
Moldavsko
Moldavsko
60' Nicolaescu  (Dros)
Rakousko
Lindner – Trimmel, Lienhart, Dragović (81. Posch), Ulmer – Schaub (58. Onisiwo), Seiwald (72. Ilsanker), Grillitsch (58. Ljubičić), Grüll (81. Kara) – Sabitzer, Arnautović.
Pentz, Bachmann – Schöpf, Ullmann.
Stavrev – Kostadinov, Petreski (MKD)
Wörthersee Stadion, Klagenfurt
1500 diváků
Moldavsko
Namașco – Rozgoniuc (46. Iosipoi), Posmac, Bolohan (88. Iovu) – Jardan, Dros, Ioniţă, Revenco – Cociuc (59. Gînsari), Spătaru (84. Cojocaru), Puntus (59. Nicolaescu).
Celeadnic, Avram – Bogaciuc, Arhirii, Cotogoi.

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 3:2. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 12:19.
Rakouští fotbalisté se na baráž o mistrovství světa, do které postoupili stejně jako Češi z Ligy národů, naladili pohodlným vítězstvím nad Moldavskem, které ve skupině s jediným bodem obsadilo poslední místo. Rakušané skončí až čtvrtí o skóre za Izraelem. Dnešní zápas byl od začátku do konce jednoznačný, hosté se zmohli alespoň na čestný úspěch.
90+2'
90+1'
Dros z dálky minul rakouskou bránu.
90'
Od závěrečného hvizdu nás v Klagenfurtu dělí ještě dvě minuty nastaveného času.
89'
Ofsajd si nepohlídal Márius Iosipoi.
88'
Naposledy mění sestavu Moldavsko: hřiště opouští Vadim Bolohan, kterého nahradil Iurie Iovu.
87'
Rakouská akce končí Karovým útočným faulem na Revenca.
84'
Střídá reprezentace Moldavska: ze hřiště odchází Dan Spătaru, přichází Maxim Cojocaru.
83'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Sabitzerovu přihrávku, která měla, jak se říká, oči, využívá DEJAN LJUBIČIĆ. Střela fotbalisty 1.FC Kolín nad Rýnem z 20 metrů zapadla pěkně k tyči. Rakušanům chybí ke třetímu místu ve skupině ještě jeden gól.
81'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Marco Grüll, přichází Ercan Kara.
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Aleksandar Dragović, přichází Stefan Posch.
80'
Ani další rohový kop naši jižní sousedé nevyužili.
78'
Po rohovém kopu fotbalisté rakouského mužstva reklamují ruku soupeře, rozhodčí je jiného názoru a hra pokračuje.
77'
Rakušanům pomohlo vyrovnání Faerských ostrovů v Izraeli jen na chvilku, domácí se v souběžně hraném zápase vzápětí opět ujímají vedení 3:2.
75'
Po dlouhé době vydařená moldavská akce. Iosipoi se šikovně vyhnul Dragovićovi, ale křížnou střelu zpoza šestnáctky nasměroval fotbalista z ruské druhé ligy několik metrů vedle brány.
72'
Střídání v mužstvu Rakouska: ze hřiště odchází Nicolas Seiwald, přichází Stefan Ilsanker.
71'
Marco Grüll nepochopitelně pohrdl tutovkou. Z 10 metrů mohl zakončovat úplně sám a těžko říct, co se mu honilo hlavou, když místo toho přihrával do strany, navíc na kopačky soupeře. Trenér Foda se u střídačky může zmítnout.
69'
Stanislav Namașco vyráží Onisiwovu střelu do strany, načež z dorážky přestřelil z těžkého úhlu jeho bránu úplně volný Arnautović.
68'
Uprostřed druhé půle se proběhl pravým křídlem Marco Grüll, dlouhý sprint však znehodnotil nepřesným centrem.
65'
Sabitzerovu střelu ztlumil Posmac a pro skákavý míč si poté došel brankář hostů.
62'
Ještě se čekalo na potvrzení gólu ze strany VAR, který verdikt hlavního nedoporučil změnit.
60'
Moldavsko právě vstřelilo branku!
Na Drosovu kolmici vyběhl přesně z ofsajdové hrany ION NICOLAESCU a útočník Dunajské Stredy po slabé minutce na hřišti samostatným nájezdem dává čestný úspěch hostů.
59'
Střídání v týmu Moldavska: ze hřiště odcházejí Eugeniu Cociuc a Artiom Puntus, přicházejí Radu Gînsari a Ion Nicolaescu.
58'
Dvojí střídání v týmu Rakouska: ze hřiště odcházejí Louis Schaub a Florian Grillitsch, přicházejí Karim Onisiwo a Dejan Ljubičić.
55'
Autorem branky z pokutového kopu je MARKO ARNAUTOVIĆ. Útočník Bologni mířil tvrdě po zemi k tyči a moldavskému brankáři nebylo nic platné, že uhodl směr.
55'
Žlutou kartu dostává Vjačeslav Posmac (Moldavsko).
55'
Vjačeslav Posmac zajel v pokutovém území skluzem pod nohy Grüllovi, o penaltě nemůže být žádných pochyb!
52'
Arnautovićovi je máván ofsajd.
49'
Po následném rohu hlavičkuje Aleksandar Dragović prudce nad břevno.
49'
Artur Ioniţă čistě odzbrojil Sabitzera. Míč však sebral Trimmel a servíroval zpět do vápna, kde Sabitzerovu efektní patičku vystihl pro změnu Jardan.
48'
Dnešní utkání sleduje v rámci proticovidových opatření v Rakousku povolených 1500 diváků.
46'
O přestávce vystřídalo Moldavsko: do druhé půle nenastoupil Arťom Rozgoniuc, na jeho místo přichází Márius Iosipoi.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 67% – 33%, střely na bránu 4:0, střely mimo 1:0, rohy 5:1, ofsajdy 2:0, fauly 2:9.
Rakušané zatím přetavili jednoznačnou převahu ve dva góly Arnautoviće a Trimmela, když dvě další tutovky vychytal moldavsvký brankář. Moldavané asi z posledního místa neuniknou, Rakousko by za současné konstelace potřebovalo skórovat ještě dvakrát k zisku třetího místa ve skupině, o které soupeří na dálku s Izraelem.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jediná minuta.
45'
Schaubův přímý kop z asi 26 metrů si pohlídal Stanislav Namașco a po dobře odhadnutém výběhu míč vyboxoval.
44'
Ulmer se rozběhl po levé straně do volného prostoru, po jeho zpětné příhře si vyměňovali míč Grüll s Arnautovićem a nikdo se neměl k zakončení, až je „vysvobozuje“ faul vracejícího se Ioniţi.
41'
Schaub vybíhal na křídle z jasného ofsajdu a tak nemohl platit následný Arnautovićův gól.
40'
Tvrdě hrající Posmac si vzal do parády rozběhnutého Grillitsche.
39'
Lienhartův trestný kop hosté snadno odvracejí.
36'
Jardan vypíchl míč na půlce, ale moldavská akce skončila u Rozgoniuca, který neprošel kličkou k rohu velkého vápna.
33'
Vjačeslavu Posmacovi je pískán faul na Sabitzera, který se drží za postižené místo a nechce se mu z trávníku.
31'
Po ubráněném rohu vyrazili domácí do brejku a Grüllovu tvrdou střelu k tyči zlikvidoval s námahou Stanislav Namașco.
30'
Moldavané podnikli na sklonku úvodní půlhodiny první útočný výpad. Remenco našel zpětnou přihrávkou Ioniţu, jehož rána z pokutového oblouku byla sražena na roh.
28'
Dalším z řady rohů nevyzval spoluhráče k zakončení Trimmel. Těsně bráněný Arnautović se neprosadil přes Bolohana a jeho pád byl příliš okatý.
25'
Tentokrát má míč pevně ve své moci brankář ázerbájdžánské Kešly Stanislav Namașco.
25'
Ze závaru před bránou se domácí neprosadili, ale roh si po sražené střele Seiwalda zopakují.
24'
Dragovićova zblokovaná střela vynesla Rakousku roh.
22'
Schaub prostrčil míč do šestnáctky, kde ho Dros odebral skluzem Arnautovićovi, jenže šlo to přímo na kopačku CHRISTOPHERA TRIMMELA, který umístil prudkou křížnou střelu k tyči.
21'
Počáteční tlak domácích trochu vyšuměl, ale to nic nemění na tom, že se Moldavané zatím nedostali ani na dostřelod rakouské brány.
18'
Hra pokračuje a Puntus se stal obětí nedovoleného zákroku domácího Lienharta.
15'
Domácí fotbalisté si v pokutovém území nakonec nenašli prostor pro zakončení. Rozhodčí poté přerušuje hru, když si zlým došlápnutím poranil koleno hostující Puntus.
14'
Z rohu se Rakušané neprosadili, ale mezi praporkem a velkým vápnem zahrál Jardan rukou a následuje ještě lepší standardka.
13'
Další nádhernou kombinací Grillitsch s Grüllem neugrilovali Stanislava Namașca, který ránu posledně jmenovaného vyškrabuje od své pravé tyče na roh.
11'
Moldavsko se zatím nemůže dostat s míčem za půlící čáru déle než na pár vteřin. Dragović jeden takový pokus čistě zastavuje a pokračuje setrvalý tlak Rakouska.
8'
Schaub si na pravé straně pohrál s protihráči, postupoval z rohu hřiště na střed a nečekanou změnou směru prohodil míč Sabitzerovi, který umístil křížnou střelu těsně vedle.
8'
Nákop na Grülla směřuje do ofsajdu.
6'
Ullmerův přízemní centr zleva sklepával Grüll patičkou pod sebe, ale jeho úmysl vystihli moldavští fotbalisté.
4'
Na gól se nečekalio dlouho. Trimmelovu přihrávku propustil Sabitzer šikovně za sebe a MARKO ARNAUTOVIĆ vyslal z velkého vápna tvrdou střelu k tyči.
2'
Frajerskou patičkou přes hlavu odkopává míč účinně z pokutového území hostující Ion Jardan.
1'
Rakušané hrají v červenobílých dresech. Moldavané oblékli modré sady.
1'

Rakousko: Lindner – Trimmel, Lienhart, Dragović, Ulmer – Schaub, Seiwald, Grillitsch, Grüll – Sabitzer, Arnautović.
Náhradníci: Pentz, Bachmann – Posch, Ilsanker, Kara, Ljubičić, Schöpf, Onisiwo, Ullmann.

Moldavsko: Namașco – Rozgoniuc, Posmac, Bolohan – Jardan, Dros, Ioniţă, Revenco – Cociuc, Spătaru, Puntus.
Náhradníci: Celeadnic, Avram – Iovu, Nicolaescu, Gînsari, Bogaciuc, Iosipoi, Cojocaru, Arhirii, Cotogoi.

Rozhodčí: Stavrev – Kostadinov, Petreski (MKD).
Moldavsko je ve skupině poslední s jediným bodem, získaným hned v úvodním zápase doma proti Faerským ostrovům. Právě před severské souostroví se mohou ještě Moldavané dostat v tabulce, potřebují však v Klagenfurtu zvítězit a spoléhat na vysokou porážku Faeřanů v Izraeli. Mají totiž o sedm gólů horší skóre, které by v případě rovnosti bodů rozhodlo.
Ze současného kádru působí na nejprestižnější adrese obránce Oleg Reabciuk, který je Vaclíkovým spouhráčem z Olympiakosu Pireus.
Rakousko se ve 21. století ještě na světový šampionát nekvalifikovalo, příležitost však tentokrát dostane v dvoukolové baráži. Do té se stejně jako čeští fotbalisté probojovalo z Ligy národů.
V posledním utkání kvalifikace tak půjde našim jižním sousedům jen o prestiž a třetí místo, o které se na dálku utkají právě s Izraelem. V pátek Rakušané doma reprezentanty židovského státu porazili 4:2, když všechny góly nastříleli až po změně stran. K posunu potřebuje Rakousko uhrát více bodů nebo o tři góly lepší skóre než Izrael doma proti Faerským ostrovům.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.