Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Řecko : Kosovo - 14. listopadu 2021   20:45

Řecko
Řecko
44' Masouras (Pelkas)
1:1
(1:0)
Kosovo
Kosovo
76' Rrahmani  (Žegrova)
Řecko
Vlachodimos – Androutsos, Chatzidiakos, Goutas, Tzavellas (80. Pavlidis) – Pelkas (80. Vrousai), Bouchalakis, Tsimikas – Masouras (86. Limnios), Douvikas (66. Tzolis), Mantalos (C).
A. Kulbakov – D. Žuk, O. Masljanko (všichni BLR)
Olympiako Stadio Spyros Louis (Athína (Athens)).
Kosovo
Muric – Vojvoda, Rrahmani (C), Fazliji, Aliti – Idrizi (86. Kastrati), Šala (70. Besar Halimi), Lošaj (46. Žegrova), Valon Beriša – Rašica (80. Selmani) – Muriqi.

Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. Na shledanou.

Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 8:5. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:16.
Duel tak končí hodně překvapivým výsledkem, který mohl být ještě překvapivějším. Hosté dlouho odolávali tlaku Řecka a díky svému brankáři drželi jen jednobrankovou ztrátu, čtvrt hodiny před koncem základní hrací doby se jim navíc povedlo vyrovnat. A nemuselo zůstat jen u toho, v další velké příležitosti ale selhali, domácí se otřepali a také byli blízko k návratu do těsného náskoku, avšak skóre se do závěrečného hvizdu už nezměnilo. Kosovo si za svoji bojovnost bodový zisk nejspíš zasloužilo.
90+5'
90+4'
Marious Vrousai se mohl stát hrdinou večera, jeho tvrdou střelu na bližší tyč však vyrazil dnes excelentní Arijanet Muric, který včas skočil.
90+3'
Šance na obou stranách, zatímco jeden z hráčů Řecka střílel bez přípravy mimo vzdálenější tyč, hosté vyrazili do přečíslení tři na dva, ovšem křižný pas byl zblokován.
90+2'
Domácí se nevzdávají a kombinují u pokutového území Kosova.
90+1'
Dimitris Limnios byl nepříjemně faulován, místo dlouhého válení se ale rychle zvedl, čas hraje proti jeho celku.
90+1'
Ještě čtyři minuty bude tento duel trvat.
89'
O chvíli později přišla další příležitost Kosova, Mërgim Vojvoda ale poslal hlavou balón vedle bližší tyče.
88'
Tak tohle může hostující tým hodně mrzet. Kosovo vyrazilo ve třech proti dvěma, Edon Žegrova dostal přihrávku na pravou stranu a stál prakticky tváří v tvář brankáři, místo rychle střely však zbytečně a neuvěřitelně dlouho vyčkával v zakončení, nakonec míč jen podsekl levačkou a trefil hlavu jednoho z protihráčů, který tečoval míč mimo bránu. Už dávno měl hráč hostů střílet.
86'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Georgios Masouras, přichází Dimitris Limnios.
86'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Blendi Idrizi, přichází Lirim Kastrati.
85'
Petros Mantalos střílel po zemi přímo do náruče připraveného gólmana hostů.
84'
Dobrá šance pro Řecko, které si vynutilo faul na hranici velkého vápna a může tak strhnout vedení zpět na svou stranu.
83'
Domácím útočná snaha nevyšla, o rozehrávku se postará Arijanet Muric.
80'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Milot Rašica, přichází Astrit Selmani.
80'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Georgios Tzavellas, přichází Evangelos Pavlidis.
80'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Dimitris Pelkas, přichází Marious Vrousai.
79'
Pro Řecko mohlo být ještě hůř, Valon Beriša však nebezpečnou střelu adresoval pouze vedle vzdálenější tyče.
79'
Arijanet Muric byl připraven a míč sebral do rukavic. Následně hodně rychle rozehrál.
78'
Po faulu následuje standardka řeckého celku z pravé strany.
76'
Kosovo právě vstřelilo branku!
Nedáš – dostaneš. Žegrova si udělal na pravé straně prostor pro centr, míč poslal směrem ke vzdálenější tyči, kde obrana Řecka zaspala, toho využil AMIR RRAHMANI, který zblízka levačkou tečoval míč pod břevno.
74'
Řekové byli znovu blízko zvýšení vedení. Christos Tzolis dobře přihrál Pelkasovi, který z velmi nadějné pozice střílel nepříliš prudce po zemi na bližší tyč, ovšem Arijanet Muric se stačil natáhnout a míč vyrazit. Akce Řecka ještě chvíli pokračovala, ale po faulu skončila.
74'
Odisseas Vlachodimos si znovu připisuje snadný zásah, lehký míč bere do rukavic a uklidňuje hru před svou bránou.
72'
Besar Halimi se možná trochu ukvapil a volný míč poslal nepřesnou střelou vedle brány.
70'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Herolind Šala, přichází Besar Halimi.
69'
Odisseas Vlachodimos měl po dlouhé době práci, ovšem jenom se natáhl a letící balón uklidil do rukavic.
67'
Přihrávka z levé strany projela kolem odkryté hostující brány, třebaže poblíž stálo několik hráčů Řecka, žádnému se nepovedlo míč tečovat do sítě.
66'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Tasos Douvikas, přichází Christos Tzolis.
65'
Petros Mantalos střílel nepřesně, jeho točená střela proletěla nad břevnem kosovské brány.
65'
Hostům se nedaří dostat míč do bezpečí a jsou pod tlakem.
64'
Andreas Bouchalakis málem dosáhl hlavou na letící míč, možná jej i mírně tečoval, ale mezi tři tyče jej dostat nedokázal.
62'
Nepřesný centr domácích skončil v rukavicích vyběhnutého brankáře hostů.
60'
Dimitris Pelkas střílel hodně nebezpečně před velkým vápnem, jeho křižná rána však těsně minula vzdálenější tyč.
59'
Řekové byli zahnáni na svoji stranu a musí začít od začátku.
57'
Hodně tvrdý zákrok na Pantelise Chatzidiakose předvedl Vedat Muriqi (Kosovo), po zásluze vidí žlutou kartu.
55'
A na druhé straně mohlo být srovnáno. Dlouhý centr před bránu Řecka si našel Vedat Muriqi, hlavou ale poslal míč pouze do břevna.
53'
Georgios Masouras se ocitl sám před brankářem, pravačkou ale tečoval balón pouze nad břevno. Už to mělo být o dvě branky.
51'
Mërgim Vojvoda počastoval Kostase Tsimikase faulem, rozehrávat tak budou hráči Řecka.
50'
U míče pokračuje řecký tým, ovšem na své polovině.
48'
Hosté rozehráli standardku na soupeřově polovině, avšak do šance se nedostali.
46'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Florian Lošaj, přichází Edon Žegrova.
46'
Řekové byli v prvním poločase jasně aktivnější, míč drželi více na kopačkách a vypracovali si i šance, jenže dlouho žádnou z nich nedokázali využít. V závěru se ale přeci jen dočkali a zaslouženě vedou. Na druhou stranu ale mohli být sami rádi, že neinkasovali, outsider párkrát zahrozil, ale doplácí na nepřesnost v zakončení.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Řecko právě vstřelilo branku!
Přeci jen se domácí tým prosazuje ještě v prvním poločase. Pelkas poslal přesný pas do velkého vápna, kam naběhl GEORGIOS MASOURAS, jehož nepohlídali hostující obránci, a hlavou poslal míč ze svého pohledu do levého dolního rohu brány.
44'
Docela škoda pro Kosovo, že přihrávka na Berišu nebyla o trošku přesnější, hráč s číslem 14 na zádech by se dostal do dobré šance.
43'
Valon Beriša se snažil rozehrávat po zemi a přihrával do pokutového území, tam ale fauloval Florian Lošaj a míč tak získává Řecko.
42'
Faul Řecka a hosté rozehrají standardku z pravého křídla.
41'
Tři hráči Řecka se ve velkém vápně pokusili o střelu, ani jeden však neuspěl. Jako poslední mířil Kostas Tsimikas pouze do protihráče.
41'
A o chvíli později přichází třetí roh Řeků v utkání.
40'
Betim Fazliji dobrým obranným skluzem zabránil šanci soupeře, ten ale bude vhazovat aut v blízkosti pokutového území.
38'
Do protiútoku vyrazili hosté, Milot Rašica však poslal lehký míč k domácímu gólmanovi. Zřejmě chtěl přihrávat, ale to se mu vůbec nepovedlo.
38'
Znovu v akci hostující brankář, který vyběhl z brankové lajny, natáhl se a míč uklidil do rukavic.
37'
Dimitris Pelkas střílel z hranice velkého vápna levačkou na bližší tyč, ovšem Arijanet Muric byl připraven a míč zkrotil v rukách.
35'
Hosté si faul nevynutili, u míče pokračují domácí hráči.
34'
No, málem udeřilo na druhé straně. Milot Rašica pálil velmi tvrdě levou nohou z dálky a střela to nebyla vůbec špatná, míč proletěl jen lehce nad břevnem řecké brány. To by byl pro domácí tým hodně tvrdý zásah.
33'
Kostas Tsimikas si zpracoval na levé straně velkého vápna balón, odcentroval na hranici toho malého, kde se k hlavičce dostal Tasos Douvikas, avšak mířil kousek vedle bližší tyče. Arijanet Muric se po balónu jen podíval.
31'
Ani následný roh změnu skóre nepřinesl, domácí zůstávají u balónu.
30'
Kostas Tsimikas zamířil velmi dobře pod břevno, ovšem brankář Kosova se pořádně natáhl a bravurně míč vyrazil. Výborný zákrok.
29'
Arijanet Muric si staví zeď, hlavní sudí ji posouvá blíže k jeho bráně.
28'
Žlutou kartu dostává Herolind Šala (Kosovo), který fauloval unikajícího Petrose Mantalose. Řecko bude zahrávat přímý kop z hodně dobré pozice.
26'
Držení míče ukazuje převahu řeckého týmu, 71 % – 29 %.
25'
Faulů dosud také k vidění mnoho nebylo. Nyní však Petros Mantalos zcela jasně atakoval nedovoleně Vedata Muriqiho.
23'
Arijanet Muric měl štěstí, že žádný z protihráčů na letící balón nedosáhl, brankář hostů jej tak mohl v klidu uklidit do rukavic.
23'
Rohový kop pro domácí tým, navzdory jeho aktivitě teprve první.
22'
Málem se do šance dostal Blendi Idrizi, ovšem řecký brankář včas vyběhl a míč schoval do náruče.
21'
Totéž se stalo i na druhé straně, v tomto případě Georgios Masouras neměl šanci prudkou přihrávku zpracovat a balón mu utíká.
19'
Milot Rašica příliš prudkou přihrávku nedoběhl, míč končí v zámezí a Odisseas Vlachodimos může v klidu rozehrát.
17'
Kosovo poprvé v zápase drží míč déle na kopačkách, ale do žádné šance se nedokáže dostat.
15'
Rychlý výpad Řeků málem vedl k šanci, Kostas Tsimikas však poslal svůj centr pouze do zámezí a brankář hostů může v klidu odkopávat.
12'
Po předchozí příležitosti se znovu hra přesunula ke středovému kruhu, kde si domácí celek přihrává.
10'
Teď byli domácí hodně blízko první brance, Andreas Bouchalakis spíše technickou střelou z hranice pokutového území trefil břevno kosovské svatyně.
9'
Domácí volí přihrávky u středové lajny, dál se dostat nemohou.
7'
Blendi Idrizi přihrál na střed, kde číhal volný Milot Rašica, jeho rána bez přípravy však byla nepřesná a skončila vedle levé tyče. Tohle byla slušná možnost.
6'
Milot Rašica zasprintoval s míčem k bráně Řecka, jeho přízemní přihrávku však skluzem zblokoval jeden z protihráčů.
4'
Velký tlak Řecka ke gólu nevedl, hosté odkopávají míč do bezpečí.
4'
Tasos Douvikas neprokličkoval až do zakončení, Georgios Masouras poté centroval mimo bránu.
3'
Po hodně prudké malé domů Odisseas Vlachodimos nedokázal zastavit míč, ten tak směřoval k jeho bráně, ale nejen, že by ji minul, řecký brankář jej navíc dostihl před postranní čárou.
2'
Hosté si špatně přihráli na své straně, domácí budou vhazovat v blízkosti jejich velkého vápna.
1'

Řecko: Vlachodimos – Androutsos, Chatzidiakos, Goutas, Tzavellas – Pelkas, Bouchalakis, Tsimikas – Masouras, Douvikas, Mantalos (C).
Náhradníci: Paschalakis, G. Athanasiadis – Vrousai, Kyriakopoulos, D. Giannoulis, Pavlidis, Saliakas, Tzolis, Limnios, Mitoglou, Alexandropoulos.

Kosovo: Muric – Vojvoda, Rrahmani (C), Fazliji, Aliti – Idrizi, Šala, Lošaj, Valon Beriša – Rašica – Muriqi.
Náhradníci: Ujkani, Bekaj – Domgjoni, Kastrati, Besar Halimi, Žegrova, Selmani, M. Kryeziu, Domgjoni.

Rozhodčí: A. Kulbakov – D. Žuk, O. Masljanko (všichni BLR).
Řecko

Ani domácí Řecko nemůže postoupit na závěrečný turnaj do Kataru. Po sedmi duelech má na kontě devět bodů a patří mu třetí pozice skupiny B. Řecko totiž trápila slabá ofenziva. Dosud soupeřům nasázelo jen sedm branek. Naposledy doma po vyrovnaném průběhu padlo 0:1 se Španělskem. Jinak ale doma neprohrává.
Kosovo

Kosovo nemůže být s průběhem této kvalifikace moc spokojené. Po sedmi odehraných duelech má na kontě jen čtyři body a patří mu poslední pozice skupiny B tři body za Gruzií, která naposledy překvapila Švédsko. Kosovo se na Gruzii může bodově maximálně dotáhnout. Poslední čtyři duely v řadě však prohrálo. Naposledy padlo 0:2 v přátelském utkání s Jordánskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.