Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Kypr - 11. listopadu 2021   18:00

Ukončeno
Rusko
Rusko
4' Jerochin (Smolov) • 55' Smolov (Al. Mirančuk) • 56' Mostovoj (Golovin) • 62' Sutormin  • 82' A. Zabolotnyj (Ionov) • 87' Jerochin (A. Zabolotnyj)
6:0
(1:0)
Kypr
Kypr
Rusko
Sestavy:
Safonov – Sutormin, Divejev (67. Čisťakov), Osipenko, S. Těrechov – Jerochin, Da. Fomin (67. Glebov), Golovin (C) (57. Zobnin) – Al. Mirančuk, Smolov (57. A. Zabolotnyj), Mostovoj (72. Ionov).
Náhradníci:
Guilherme, Chajkin – Z. Bakajev, Barinov, Džikija, Glebov, Čisťakov, Ionov, V. Karavajev, A. Zabolotnyj, Zobnin, I. Sergejev.
Rozhodčí
Stefanski – Golis, Obukowicz (POL)
Gazprom Arena, Petrohrad
Kypr
Sestavy:
Demetriou – Karo, Soteriou, Laifis – Psaltis (46. Dimitriou), Artymatas (C), Kastanos (83. Antoniades), N. Ioannou – Tzionis (68. Mamas), Sotiriou (74. Kakoulis), Papoulis (83. M. Špoljarić).
Náhradníci:
Michael, Toumpas – Andreou, Antoniades, Avraam, Dimitriou, Elia, Kakoulis, Mamas, M. Špoljarić, Efrem.
Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Statistiky:
Střely na branku: 13 – 1
Střely mimo: 6 – 3
Držení míče: 57 % – 43 %
Rohové kopy: 3 – 4
Ofsajdy: 4 – 0
Fauly: 10 – 10
Žluté karty: 0 – 0.
Rusové si upevnili ve skupině H první místo. V posledním utkání této kvalifikace jim bude k zajištění přímého postupu na MS stačit remíza z Chorvatska, které by dnes mělo získat povinné body s Maltou. Pětibodový Kypr klesl kvůli horšímu skóre za Maltu na poslední šestou příčku. Derniéru bude mít v neděli ve Slovinsku.
Kypr inkasoval od Jerochina už ve čtvrté minutě, ale docela dlouho měl před sebou vidinu vyrovnání. Nejblíže mu byl těsně před pauzou, kdy Safonov vychytal hlavičku Soterioua. To druhá půle už byla ze strany Rusů naprosto dominantní. Hostující odpor zlomily slepené góly Smolova a Mostovoje. Od té doby už obrana Kypru neexistovala a další tři inkasované branky od Sutormina, Zabolotného a Jerochina byly ve finále ještě milosrdné.
90+2'
Konec zápasu.
90+2'
Rusové za dávno rozhodnutého stavu touží po dalším zásahu až do poslední chvíle. Anton Mirančuk to zkusil levačkou zpoza pokutového území, ale Demetriou zasahovat nemusel.
90+1'
Milosrdné gesto od ekipy rozhodčích směrem ke Kypřanům. Nad rámec základní hrací doby se přidávají pouze dvě minuty.
90'
Zobninova tvrdá rána do rukavic Demetrioua se do statistik počítat nebude kvůli jeho ruce, kterou z bezprostřední blízkosti zasáhl odkop Antoniadise.
89'
Alexej Ionov už byl blízko zadní čáry, takže se musel pokoušet o centr. Balon skončil v rukavicích vyskakujícího gólmana.
87'
Rusko právě vstřelilo branku!
Hostující trenér Kostenoglou bezmocně sledoval další inkasovaný gól jeho podobně odevzdaných svěřenců! Zabolotnyj přidal ke gólu i povedenou asistenci. Nasměroval balon k ALEXANDRU JEROCHINOVI a ten ho volejem ze vzduchu precizně uklidil k vzdálenější tyči.
85'
Nicholas Ioannou zpytoval svědomí kvůli nepřevzaté přihrávce. Rusové mohou zahájit pouť za šestým gólem.
83'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Grigoris Kastanos, přichází Marios Antoniades.
83'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Fotis Papoulis, přichází Matija Špoljarić.
82'
Rusko právě vstřelilo branku!
Antreas Karo udělal další zbytečnou chybu, na kterou Kypřané doplatili pátým inkasovaným gólem. ANTON ZABOLOTNYJ si vzal míč od Ionova. Na okraji vápna ustál souboj a diagonální střelou vsítil za národní tým první gól od roku 2018.
80'
Sutormin se stal obětí nedovoleného počínání Laifise. Defenziva Kypru si ani v nejbližší době neodpočine.
79'
Zobnin obdržel balon na hranici ofsajdu. Po něm mohl hrát i Zabolotnyj, nicméně ve vápně neustál důrazný zákrok obrany.
78'
Kakoulise nenechal převzít dlouhý pas Osipenko. Rusové pohodlně prošli středem. Ionovovi se nabídl Zabolotnyj a ten poslal křížný pokus zleva za zadní tyč.
77'
Po nahrazení Smolova se Zabolotnyj pere na špici útoku opravdu srdnatě. Teď to ale malinko přehnal s důrazem při faulu na Artymatase.
76'
Alexej Mirančuk protáhl krok. Ostatní Rusové krátkými přihrávkami přenesli těžiště doleva na Zobnina, ovšem Ionov hlavičkoval jen do nohy Demetrioua.
75'
Chvilku po Zobninovi je v nefotbalové pozici i další náhradník Glebov. Hráč Rostova odnesl souboj s Rafailem Mamasem.
74'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Pieros Sotiriou, přichází Andronikos Kakoulis.
73'
Kastanos po snaze Sotirioua pěkně prostrčil balon před Mamase, jehož střela na zadní tyč minula plánovaný cíl asi o metr.
72'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Andrej Mostovoj, přichází Alexej Ionov.
72'
Mostovoj při své poslední akci vyčerpal síly úprkem po levé straně, nicméně Jerochin si nedokázal jeho přihrávku k malému vápnu optimálně přebrat.
71'
Safonov protáhl kosti výběhem před vápno, kam měl ve stejný okamžik namířeno i neviditelný útočník Pieros Sotiriou.
70'
Držení míče: 56 % – 44 %.
69'
Probíjení po ose Rusy až před vápno nedovedlo. Dimitriou naopak vyslal na zteč Mamase, který byl viděn v ofsajdu.
68'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Marinos Tzionis, přichází Rafail Mamas.
67'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Daniil Fomin, přichází Danil Glebov.
67'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Igor Divejev, přichází Dmitrij Čisťakov.
66'
Sergej Těrechov dlouhou dobu chystal dlouhý aut mířící do velkého vápna. K ruské koncovce výjimečně nedošlo.
64'
Hostující zadní řady se po dvou slepených gólech totálně rozpadly. Nyní je od páté pohromy uchránil ofsajd Zabolotného.
62'
Rusko právě vstřelilo branku!
Zabolotnyj se ve správný okamžik odtrhl od hostující obrany. V situaci dvou na nikoho jeho finální přihrávku nezkrotil Mostovoj, ale domácí v pokračujícím chaosu přece jenom dopravili balon do sítě prostřednictvím hlavičky ALEXEJE SUTORMINA. Pro něj je to první gól za reprezentační áčko.
61'
A ještě jedna dvojšance v ruském podání. Po střele Zabolotného a dalším zákroku Demetrioua dorážel Zobnin nad bránu.
60'
Další vyhoření kyperské defenzivy. Další možnost vytvořil Zobnin pro Jerochina, který z jedničky trefil střed brány a v ní dobře postaveného Demetrioua.
59'
Karpin reagoval na dva góly okamžitým stažením svých opor. Alexandr Golovin okamžitě leduje svalstvo na dolních končetinách a začíná tak regeneraci před důležitým soubojem s Chorvaty.
57'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Roman Zobnin.
57'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Fjodor Smolov, přichází Anton Zabolotnyj.
56'
Rusko právě vstřelilo branku!
Druhá trefa za pár vteřin a v Petrohradu je víceméně hotovo! Karo nezpracoval ruskou přihrávku a vzápětí se nechal společně se Soteriouem ještě jednou vyškolit ANDREJEM MOSTOVOJEM, který se krásně prokličkoval do precizně provedeného zakončení.
55'
Rusko právě vstřelilo branku!
Mostovoj ještě na vlastní půlce započal rychlý brejk Alexeje Mirančuka. Ten obehrál Laifise a ve finální fázi ještě půjčil balon FJODORU SMOLOVOVI, jenž udělal kličku gólmanovi a uklidnil Rusy gólem na 2:0.
53'
Rusové dohrávali neúplně povedenou standardní situaci. Osipenko k překvapení mnohých nebyl v momentě nákopu v ofsajdu, jenže i jeho centr opustil hrací plochu.
52'
Domácí si neodpustili chybičku v citlivé lokalitě. Využít toho chtěl Grigoris Kastanos, který z dvaceti metrů o kousíček minul ze svého pohledu pravou tyč.
51'
Konstantinos Laifis znegoval rodící se akci mizerným centrem, který odletěl za zadní čáru. Safonov rozehrává ve spolupráci s obranou.
50'
Ruský presink vytlačil hosty až k Demetriouovi, z jehož výkopu resultuje aut střídajícího Dimitrioua přesně z půlky.
48'
Daniel Stefanski si pozval na kobereček Mostovoje, který mu asi věnoval nějaké nemístné poznámky. Následně vhazoval Těrechov, ale Kypřané nenechali Demetrioua ve štychu.
47'
Alexej Mirančuk špatně načasoval vysunutí Fjodora Smolova. Ten se sice hezky trefil mezi nohy gólmana, ale vzešlo to z jeho ofsajdového postavení.
46'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Paris Psaltis, přichází Marios Dimitriou.
46'
Začal druhý poločas.
Statistiky po 1. půli:
Střely na branku: 4 – 1
Střely mimo: 10 – 3
Držení míče: 55 % – 45 %
Rohové kopy: 3 – 4
Ofsajdy: 2 – 0
Fauly: 5 – 3
Žluté karty: 0 – 0.
Rusové si první půli ulehčili brzkým gólem. Z první vážnější situace se jednoduchým způsobem prosadil Alexandr Jerochin. Potom se domácí nikam bezhlavě nehnali, byť mírnou územní převahu trvale drželi. Zajímavější věci se začaly dít až od nějaké 38. minuty. Více práce měl Demetriou, nicméně i Kypr si těsně před pauzou vypracoval velkou šanci v podobě hlavičky Constantinose Soterioua.
45+1'
První poločas skončil.
45+1'
První opravdovou šanci Kypru Matvej Safonov zlikvidoval! Po centru Tzionise si konkrétně poradil s prudkou hlavičkou z bezprostřední blízkosti z dílny Soterioua.
45'
Mostovoj strkal Psaltise tak dlouho, až mu byl u rohového praporku odpískán faul. Na závěr poločasu je tu hostující standardka.
44'
Po klidnějším úseku zápasu začíná mít Demetris Demetriou o zábavu postaráno. Golovin vysunul do trháku Mostovoje a vyběhnutý gólman výtečným zákrokem zabránil druhé gólové pohromě.
43'
Sotiriou zůstal na hrotu útoku až příliš izolován, takže vyhraným vzdušným kláním pouze posunul míč k rukavicím Safonova.
42'
Za pravé chodidlo se kvůli šlapáku Těrechova drží Marinos Tzionis. Chvíli před pauzou tu máme první drobné zdržení. Moc se nastavovat nebude.
41'
Trochu otevřenější obrany Kypru se pokusil využít Alexej Mirančuk. Levačkou se opřel do balonu z dálky a Demetriou musel solidní ránu krotit hned nadvakrát.
40'
Sutormin pálil z nepřipravené pozice. Opět nešlo o nic vážného a gólman Apollonu Limassol bude v klidu vykopávat.
39'
Marinos Tzionis srovnal se zemí Golovina. Polský rozhodčí Stefanski si opět vystačil bez žluté karty.
38'
Mostovoj vlevo pěkně uvolnil Těrechova. Ten nahrával z vápna pod sebe, ale Jerochin nedal své střele dostatek razance, aby napáchal u Demetrioua vážnější škody.
37'
Divejev zablokoval Paoulisovu přihrávku na roh. Ten domácí pohodlně ubránili a Karo raději sáhl k taktickému faulu kvůli rozvíjejícímu se brejku Mostovoje.
36'
Lídr skupiny H z první šance skóroval, ale od té doby si nic podobného nevypracoval. V 36. minutě stále evidujeme jedinou střelu mezi tyče.
35'
Fotis Papoulis trochu nešikovně odrazil středně vysokou přihrávku mimo dosah svůj i svých spoluhráčů. Další balon pro Rusy.
34'
Kypřané odevzdali balon zkaženým přenesením na Psaltise. Znovu se tak musí zformovat do pevného bloku.
33'
Alexej Mirančuk nadějně čepoval balon mezi malé vápno a penaltovou značku, kde došlo k útočnému faulu Divejeva na Soterioua.
32'
Sotiriou spáchal nedovolený zákrok na Těrechova. Zkušený bek ze Soči zajistil Rusům standardní situaci z levého kraje hrací plochy.
31'
Marinos Tzionis přímočaře vedl míč po ose. Přímo před sebou měl posledního soupeře, jenže malinko ukvapenou střelou bránu minul.
30'
Držení míče: 60 % – 40 %.
29'
Sotiriou si před šestnáctkou navedl míč na pravačku. Místo palby ještě jednou nahrával, ovšem Papoulis byl v nebezpečných místech zastaven učebnicovým skluzem Divejeva.
29'
Kvůli zásahu Ioannoua se Mirančukův roh opakoval, jenže ani napodruhé se Rusové ve vzduchu dostatečně neprosadili.
28'
Podobný moment i na druhé straně, kde se Antreas Karo postavil do pumelice Smolova. Výsledkem je rohový kop.
27'
Artymatas se pokusil o střelu z dálky. Fomin mu ji ale zablokoval a zpomalený balon málem ani nedoletěl k Safonovovi.
26'
Osipenko zastavil rychlejší posun po Kypru po pravé straně. Hosté po autu definitivně narazili pět metrů před vápnem.
25'
Divejevovi důraznější počínání prošlo. O pár vteřin později už to samé neplatilo o Jerochinovi, jenž si vyšlápl na Ioannoua.
24'
Alexej Mirančuk rozehrál nakrátko, jenže Golovina nemile překvapil až moc prudkou přihrávkou. Opora Monaka míč ve vápně nezpracovala.
23'
Mostovoj udělal kličku na levou nohu a odrazem o Kara získal pro svěřence Valerije Karpina rohový kop.
22'
Alexej Mirančuk si narazil se spoluhráčem, jenže pak nabízel balon na zadní tyč, kde široko daleko nebyl nikdo jiný v červeném.
21'
Opět Rusové přišli o míč dlouhým míčem na Mostovoje, ale pak ho získali hned po vhazování Psaltise.
20'
Dlouhé míče na hrot na obranu Kypru zatím neplatí. Rusové se o tom poněkolikáté přesvědčili a kombinačně se posunuli na levý kraj, odkud přiletěl Demetriouem vyražený centr.
19'
Znovu se outsider tohoto střetnutí daleko nedostal a domácí mají čas na přípravnou fázi.
18'
Alexandr Jerochin se přihlásil o slovo křížnou střelou zpoza vápna, která ale proletěla vedle brány. Předcházela tomu chybička Kypru na půlce.
17'
Golovin pozdě nahrával za obranu a Mostovoj byl chycen do ofsajdové pasti. Beztak by tento balon před Demetriouem ani nechytil.
16'
Tzionis se u lajny obtočil kolem Těrechova. Ten si pomohl faulem, aby zabránil nějakému rychlejšímu posunu Kypřanů.
15'
Domácí se stáhli z útočné třetiny a teď si pohodlně vyměňují přihrávky okolo středové čáry. Díky rychlému gólu se nemusí nikam hnát.
14'
Karo se nelekl rozběhnutého Mostovoje. Demetriou od něj obdržel malou domů, jenže výkopem oslovil jen další ruské hráče.
13'
Centr na bližší tyč byl odvrácen na Tzionise. Ten vkleče hlavičkoval, ale balon proletěl vedle Safonovovy levé tyče.
12'
Tzionis si první standardku sám rozehrál nakrátko s Papoulisem. Byl z toho aut a poté ještě jeden roh.
11'
Papoulis malinko zahnal Tzionise. Ten se snažil procpat míč přes Těrechova a získal pro hosty alespoň rohový kop.
10'
Před Smolovem se postupně otevírala osa hřiště. Útočník Lokomotivu Moskva místo střely ze střední vzdálenosti nahrával před sebe Alexeji Mirančukovi a toho už se postaral Soteriou.
9'
Paris Psaltis měl hodně místa na pravém kraji, jenže Těrechov jeho pokus o centr zablokoval do autu.
8'
Další přestupek od Mostovoje. V tomto případě šlo o faul na útočné polovině na Psaltise. Hraje se od Kara.
7'
Mostovoj se rozbíhal za přihrávkou z hloubi pole příliš brzo. Polský pomezní arbitr mu odmával ofsajd.
6'
Lepší začátek si Rusové nemohli přát. Ještě lepší výchozí pozici jim mohl dát Sutormin, ale bránu tentokrát netrefil.
4'
Rusko právě vstřelilo branku!
Po nezachyceném centru Golovina Rusové vraceli balon do ohně z pravé strany. Smolov na zadní tyči nadvakrát přihrál na malé vápno a ALEXANDR JEROCHIN pohodlně doklepával do prázdné brány.
3'
Ioannou špatně přihrál a Soteriou musí hrát s balonem hluboko na vlastní polovině.
2'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují v modrých, zatímco domácí v červenobílých dresech.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Rusko: Safonov – Sutormin, Divejev, Osipenko, S. Těrechov – Jerochin, Da. Fomin, Golovin (C) – Al. Mirančuk, Smolov, Mostovoj.
Náhradníci: Guilherme, Chajkin – Z. Bakajev, Barinov, Džikija, Glebov, Čisťakov, Ionov, V. Karavajev, A. Zabolotnyj, Zobnin, I. Sergejev.

Kypr: Demetriou – Karo, Soteriou, Laifis – Psaltis, Artymatas (C), Kastanos, N. Ioannou – Tzionis, Sotiriou, Papoulis.
Náhradníci: Michael, Toumpas – Andreou, Antoniades, Avraam, Dimitriou, Elia, Kakoulis, Mamas, M. Špoljarić, Efrem.

Rozhodčí: Stefanski – Golis, Obukowicz (POL).
Kypr

Pro Kypr je tato kvalifikace velmi nepovedenou, za což mohou zejména zápasy na hřištích soupeřů, kde Kypřané ve třech duelech nezískali ani bod a nevstřelili ani gól.

Podstatně lepší je to v domácím prostředí, kde už odehráli všech pět zápasů, přičemž zvítězili nad Slovinskem 1:0, remizovali se Slovenskem 0:0 a s Maltou 2:2, svému dnešnímu soupeři doma podlehli 0:2.

Trenér Kostenoglou má k dispozici většinu svých opor, z vytíženějších hráčů chybí jen obránce Kousoulos.
Rusko

Rusové v dosavadních šesti kolech nasbírali 19 bodů za bilanci 6-1-1 a bez ohledu na výsledek večerního zápasu Malta – Chorvatsko mají jistotu, že v případě jakékoliv výhry nad Kyprem jim v nedělním klíčovém zápase v Chorvatsku bude stačit remíza k přímému postupu na šampionát, neboť v tuto chvíli disponují dvoubodovým náskokem právě před balkánským celkem, všechny další země už jsou mimo hru.

Ze standardních opor Rusům chybí dvojice záložníků Kuzjajev a Čeryšev, po letním mistrovství Evropy navíc ukončil kariéru klíčový útočník Rusů posledních let Dzjuba.
Hezký podvečer při sledování přenosu utkání evropské kvalifikace o postup na mistrovství světa, v petrohradské Gazprom Aréně se utkají Rusko s Kyprem, přičemž utkání je důležité zejména pro domácí tým, který je stále ve hře o přímý postup na mistrovství světa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Články odjinud