Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  San Marino : Polsko - 5. září 2021   20:45

San Marino
San Marino
48' N. Nanni
1:7
(0:4)
Polsko
Polsko
5' Lewandowski  (Linetty) • 16' Świderski  (Puchacz) • 21' Lewandowski  (D. Szymański) • 44' Linetty  (Lewandowski) • 67' Buksa  (Helik) • 90+2' Buksa  (Piątkowski) • 90+4' Buksa  (Zalewski)
San Marino
E. Benedettini – D'Addario, Fabbri (66. Conti), Rossi (39. F. Tomassini), Brolli (46. Cevoli), Grandoni – Lunadei, E. Golinucci, Mularoni – Vitaioli /C/ (46. Hirsch), Nanni (73. Palazzi).
S. Benedettini, Zavoli – D. Tomassini, Berardi, Zafferani, A. Golinucci, Ceccaroli
Gestranius – Aravirta, Alakare (FIN)
Stadio Olimpico di Serravalle
Polsko
Szczęsny (46. Skorupski) – Kędziora, Helik, Piątkowski, Puchacz (66. Zalewski) – Kamiński, Szymański, Linetty (79. Frankowski), Moder (46. Slisz) – Lewandowski /C/ (46. Buksa), Świderski.
Drągowski – Dawidowicz, Bednarek, Jóźwiak, Krychowiak, Rybus, Glik

Držení míče: 26 % : 74 %.
Střely na branku: 3:10. Střely mimo: 2:6. Rohy: 3:13. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:12.
V kvalifikačním zápase v San Marinu byl vítěz víceméně předem daný, ale souboj přesto přinesl radost a pozoruhodné okamžiky na obou stranách. Domácí se navzdory nejtěžší porážce této kvalifikace radují z první vstřelené branky po dvanácti soutěžních utkáních, kterou dal po chybě polské obrany krátce po přestávce Nanni. Hrdinou polské družiny, která postupně šetřila opory v čele s dvougólovým Lewandowským, a nasazovala reprezentační zelenáče, se stal Adam Buksa z bostonského klubu New England Revolution. Ten na svůj gól při reprezentačním debutu tento týden navázal dokonce čistým hattrickem.
Polsko si pohodlně upevnilo druhou příčku ve skupině před Albánií a pokusí se ještě zdramatizovat boj o první s dosud stoprocentní kolébkou fotbalu Anglií.
90+4'
90+4'
Polsko právě vstřelilo branku!
Nádherné nastavení prožívá ADAM BUKSA. Zblízka sklepl halfvolejem do sítě centr debutanta Zalewského zleva a dosahuje na čistý hattrick!
90+2'
Gól na zápas? Málo, prohlásil ADAM BUKSA. Piątkowski mu poslal po pohledné souhře na jeden dotek přesný centr na malé vápno a kanonýr z Bostonu hlavičkou přehodil domácího brankáře.
90+2'
Jakub Kamiński naservíroval Szymańskému, který z penaltové značky nepropálil obrannou hradbu.
90+1'
Čtyři nastavené minuty svítí na tabuli čtvrtého rozhodčího.
90'
San Marino přebírá míč, Tomassini se snažil získat na Sliszovi roh, ale pomohl si rukama v rozporu s pravidly kopané.
88'
Świderského přízemní pokus z 20 metrů vyráží Elia Benedettini jen před zcela volného Buksu, kterému nakonec stačil do střely skočit Conti a tečovat ji na roh.
86'
Druhému rohu se domácí ubránili a ještě budou vhazovat.
85'
Po rohu hlavičkoval o zem Buksa, brankář Benedettini skáče k levé tyči a konečky prstů vyškrabuje na další rohový kop.
85'
Kamiński si oběhl obranu zprava, jeho ránu z plného běhu srazil jeden z domácích hráčů skluzem na roh.
84'
Poláci drží míč a vyčkávají na příležitost, jenže jen do doby, než Przemysław Frankowski poslal příliš prudkou kolmici na Karola Świderského.
81'
Świderského křížná střela po zemi placírkou přes obránce výrazně minula domácí pravou tyč.
79'
Do nízko letícího trestného kopu Kamińského z levé strany vložil nohu Szymański a z voleje přestřeluje bližší šibenici.
79'
Střídá Polsko: ze hřiště odchází Karol Linetty, přichází Przemysław Frankowski.
78'
A skutečně, videorozhodčí měl stejný názor a penaltu odvolává. Je to pouze přímý kop pro Polsko za předchozí střet ještě mimo pokutové území, než si Zalewski soupeře obhodil hlavičkou.
77'
Hodně sporná penalta pro Polsko po zákroku D´Addaria na Zalewského! Nezdálo se, že by domácí fotbalista fauloval...
74'
Za ruku Grandoniho kopali Poláci přímý kop, který Benedettini vyboxoval a ještě byl při tom faulován hostujícím Helikem.
73'
Hrdina sanmarinského fotbalu Nicola Nanni vzápětí opouští hřiště, místo něj přichází Mirko Palazzi.
72'
Rozběhnutý Fabio Tomassini místo přihrávky lépe postavenému Nannimu ukvapeně střílí po zemi daleko mimo a také to od spoluhráče zaslouženě schytal.
71'
Při skluzu si pochroumal o útočícího hráče rameno Michele Cevoli a musí být ošetřen přímo na hřišti.
69'
Pro faul si k Tomassinimu zašel Zalewski.
67'
Kamińského přetažený roh zachytil na koncové čáře Michał Helik, který pěkně přehodil špatně postaveného brankáře a ADAM BUKSA hlavičkou zblízka do opuštěné brány dává druhý gól při druhém reprezentančím startu.
66'
Střídání v týmu San Marina: ze hřiště odchází Filippo Fabbri, přichází Giacomo Conti.
66'
Střídání v družině Polska: ze hřiště odchází Tymoteusz Puchacz, dalším debutantem v národním dresu se stává devatenáctiletý Nicola Zalewski z AS Řím.
65'
Tomassinimu je máván ofsajd.
64'
Po rohu se dostal z druhé vlny k zakončení Alessandro D'Addario. Tvrdou střelu střídající Skorupski vyráží.
63'
Bleděmodří se ženou odvážně vpřed, Fabio Tomassini si kličkou obhazoval Puchacze a vybojoval na něm také roh.
61'
Helik dokonce po Kamińského rohu dostal míč do sítě, ale stál v jasném ofsajdu.
60'
Linetty se prosmýkl do šestnáctky, jeho zpětnou zásilku před bránu odkopávají domácí na roh.
59'
Na Szymańského bochánek naskakoval Świderski a málem kopl do obličeje Cevoliho. Naštěstí pro všechny netrefil ani protihráče, ani míč, který si staví k odkopu od brány Elia Benedettini.
58'
Hosté se vracejí do sedla, obléhání zahuštěné sanmarinské šestnáctky však k úspěchu nevede a domácí odkopávají do zámezí.
57'
Žlutou kartu dostává Marcello Mularoni (San Marino) za faul na Świderského uprostřed hřiště.
55'
Alessandro D'Addario z otočky odkopával míč z malého vápna jen do napadajícího Świderského. Od jeho chráničů se naštěstí pro domácí odráží těsně vedle.
52'
Domácí dokonce vyšachovali soupeřovu obranu, Fabio Tomassini střílí ze střední vzdálenosti vedle.
51'
Hráči San Marina jsou povzbuzeni gólem, na který tak dlouho čekali, a prostřídanou sestavu favorita trápí vysokým presinkem.
48'
San Marino právě vstřelilo branku!
Obrovská radost v hledišti, po 1145 minutách končí čekání jedné z nejmenších zemí světa na gól! Mizernou přihrávkou za sebe k tomu napomohl Piątkowski a NICOLA NANNI trestá jeho kiks přesnou střelou k tyči.
47'
Polský roh rozehrál Slisz, ale San Marino se ubránilo.
46'
Polský trenér nechá před bitvou s Anglií odpočívat opory Jakuba Modera, Roberta Lewandowského i brankáře Wojcziecha Szczęsného, naopak reprezentační debut si odbyde Bartosz Slisz z Legie Varšava, dále do pole přichází Adam Buksa a mezi tyče Łukasz Skorupski.
46'
Dvě změny o přestávce provedlo San Marino: na hřiště se nevrátili Matteo Vitaioli a Cristian Brolli, místo nich přicházejí Adolfo Hirsch a Michele Cevoli.
46'
Favorit podle očekávání jasně přehrává amatérský výběr San Marina, o přestávce vede o čtyři branky a druhý poločas bude jen otázkou výše jeho výhry. 71. a 72. reprezentační gól vstřelil Lewandowski, který ještě na jeden gól přihrál.

Statistiky první půle:
Držení míče 27% – 73%, střely na bránu 0:5, střely mimo 0:3, rohy 2:7, fauly 5:6, ofsajdy 0:1.
45+5'
45+5'
Puchaczova střela do tyče se počítat do statistik nebude, hostující krajní bek zakončoval z ofsajdu.
45+4'
Elia Benedettini se blýskl reflexivním zákrokem na čáře proti Świderskému, který na něj pálil z malého vápna po Szymańského přihrávce nikým neobtěžován.
45+2'
Puchaczův dravý průnik po levé straně odvrací domácí obrana na roh.
45'
Nastavuje se vzhledem k ošetřováním pět minut.
44'
Lewandowski dloubl míč za obranu, kde se do hry nezapojil z ofsajdu Świderski, naopak nabíhající KAROL LINETTY nekompromisně po zemi propálil domácího brankáře.
42'
Rozhodčí se přesvědčil o stavu faulovaného Świderského a pak teprve vytahuje žlutou kartu, jejímž adresátem je Lorenzo Lunadei (San Marino).
41'
Vzápětí Lunadei zajel do Świderského a finský rozhodčí povolává na hřiště lékařskou pomoc z polské lavičky.
40'
Žlutou kartu dostává Fabio Tomassini (San Marino) za bolestivý zákrok podrážkou na Puchacze.
40'
Domácí zadáci v pokutovém území nepustili ke střele Świderského, jenž si zpracovával dlouhý aut.
39'
Tak to bohužel nepůjde. Na hřiště míří nosítka a na nich opouští hřiště za potlesku diváků zraněný Dante Rossi, jehož v sestavě San Marina nahrazuje Fabio Tomassini.
36'
Z trávníku se nechce naturalizovanému Argentinci Rossimu, kterého srazil nedovoleně Jakub Moder.
35'
Tempo hry trochu upadlo, favorit si přihrává nakrátko a kombinuje proti zabetonované obraně bleděmodrých.
32'
Fauloval však hostující Linetty a trestný kop rozehrává brankář San Marina.
31'
Žlutou kartu dostává Nicola Nanni (San Marino) za nesportovní chování. Po odpískaném faulu na Helika zlostně praštil míčem o zem.
30'
Po dalším polském rohu podklouzl při zakončení Karol Linetty, zkusil ještě centr z otočky, ale ten si pohlídal bezpečně Elia Benedettini.
29'
Je jasné, že zápas obra s trpaslíkem v Serravalle bude jen otázkou výše skóre. San Marino ale stále hraje o ukončení své už více než osmnáctihodinové série bez vstřeleného gólu.
27'
Damian Szymański zakončuje hlavou po centru z levého křídla vedle Benedettiniho brány.
26'
Moderův roh se kuriózními odrazy od naskakujících a převážně domácích hráčů vrací na bližší tyč, kde zaskočený Piątkowski místo do odkryté brány zakončuje jen do boční sítě.
25'
Po rychlém přenesení hry na levé křídlo vybojovali polští fotbalisté roh. Na něj vyskočil nejvýše Cristian Brolli, vzápětí si ale hosté kopnou další z protější strany.
22'
Chvilku se čekalo na potvrzení gólu videorozhodčím, který nakonec proti jeho platnosti nic nenamítal. Kanonýr Bayernu stál ještě o nějaký centimetr před ofsajdovou čarou.
21'
Favorit znovu vykombinoval domácí obranu, přes Modera a Szymańského se dostal míč před bránu, kde ho zblízka zvedl druhým dotykem přes padajícího brankáře nikým nehlídaný ROBERT LEWANDOWSKI.
19'
Poláci téměř nepůjčují domácím míč, obrázek hry i průběžné skóre odpovídá předzápasovým předpokladům.
16'
Příští soupeř slávistů v konferenční lize Tymoteusz Puchaz z Unionu Berlín po náběhu na kolmici posílal zleva přízemní centr na malé vápno, který šikovně z první přizvedl do horního růžku útočník PAOK Soluň KAROL ŚWIDERSKI.
14'
Odražený míč skočil ideálně proti noze Lewandowskému, který z 20 metrů o kousek přestřeluje.
13'
Z rohu San Marina vzešel jen polský brejk a Puchacz bude vhazovat nedaleko rohového praporku na levém křídle.
12'
Domácí se poprvé dostali za půlící čáru a hned vybojovali rohový kop.
8'
San Marinu se několikrát podařilo odvrátit polské útoky na hranici šestnáctky. Neprobil se Lewandowski, vzápětí neprošel ani Świderského centr zprava.
5'
Domácí ofsajdová past sklapla naprázdno, za obranou zůstal ROBERT LEWANDOWSKI, zpracoval si ze vzduchu Linettyho nákop a křížnou střelou zblízka překonává brankáře San Marina.
71. reprezentační gól fenomenálního střelce padl stejně jako kdysi jeho první do sítě nejmenšího evropského trpaslíka.
4'
Z druhého polského rohu nic nebylo, navíc nakonec mimo šestnáctku fauloval Helik.
3'
Stojící Lewandowski dostal přihrávku a pohotově vypálil, ale Mularoni tečuje jeho střelu nad břevno.
2'
Filippo Fabbri odkopává zpětnou přihrávku do domácího vápna na roh.
1'
Domácí nastupují v bleděmodrých dresech, hosté v červených.
1'

San Marino: E. Benedettini – D'Addario, Fabbri, Rossi, Brolli, Grandoni – Lunadei, E. Golinucci, Mularoni – M. Vitaioli (C), N. Nanni.
Náhradníci: S. Benedettini, Zavoli – Palazzi, D. Tomassini, Cevoli, F. Berardi, F. Tomassini, Zafferani, Conti, A. Golinucci, Ceccaroli, Hirsch.

Polsko: Szczęsny – Kędziora, Helik, Piątkowski, Puchacz – Kamiński, D. Szymański, Linetty, Moder – Lewandowski (C), Świderski.
Náhradníci: Drągowski, Skorupski – Dawidowicz, Bednarek, Jóźwiak, Krychowiak, Rybus, Glik, Buksa, Zalewski, Slisz, Frankowski.

Rozhodčí: Gestranius – Aravirta, Alakare (FIN).
V historii se obě země utkaly osmkrát, ve všech případech zvítězilo více než tisíckrát lidnatější Polsko s celkovým skóre 33:1. Naposledy se hrálo před 8 lety na hřišti San Marina s výsledkem 1:5. Dva góly za vítěze vstřelil Piotr Zieliński, který je i v současné nominaci.
Polsko
Poláci se po šestizápasové sérii bez výhry ve čtvrtek uklidnili hladkým vítězstvím 4:1 nad Albánií (vítězný gól na 2:1 dal ovšem až minutu před přestávkou debutant z americké MLS Adam Buksa) a nečekají nic než povinné tři body tři dny před důležitým duelem s Anglií.
Otázkou je, zda portugalský trenér Paulo Sousa nepošetří hvězdného kanonýra a autora 70 reprezentačních branek Roberta Lewandowského či další opory a nedá příležitost hráčům širšího kádru. Na tu čekají třeba mladíčci a jediní hráči ve výběru z polské ekstraklasy Slisz a Kamińským či Zalewski, který v 19 letech již debutoval v italské lize za AS Řím.
Polsko je po čtyřech kolech za suverénní Anglií na druhé barážové příčce jen o skóre před Maďarskem.
San Marino
Nejmenší členská země UEFA čeká na vítězství od dubna 2004, od té doby uhrála ve 110 zápasech jen tři bezbrankové remízy. Na vstřelený gól v soutěžním utkání čeká San Marino 1093 minut, nepodařilo se to ani do sítě Gibraltaru či Lichtenštejnska v nejslabší skupině Ligy národů.
Naposledy reprezentanti enklávy uprostřed italského území padli v souboji trpaslíků s Andorrou 0:2 a uzavírají pořadí kvalifikační skupiny. Na druhou stranu se zatím vyhnuli debaklům: prohra 0:5 v Anglii není pro amatérský výběr žádnou ostudou, s Maďarskem prohráli 0:3 a s Albánií jen 0:2.
Dva hráči současného kádru San Marina působí v italské Serii D, dva ještě o úroveň níže v regionální soutěži Emilia-Romagna, ostatní hrají domácí soutěž „okresního“ formátu.
Nejlepší kanonýři reprezentace San Marina jsou Palazzi, Vitaioli a D. Tomassini, kteří nasázeli ve své kariéře po jednom gólu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.