Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Sev. Irsko : Litva - 12. listopadu 2021   20:45

Sev. Irsko
Sev. Irsko
17' Šatkus(vl.)
1:0
(1:0)
Litva
Litva
Sev. Irsko
Peacock-Farrell – McNair, J. Evans, Cathcart – Dallas, McCann, S. Davis, Saville (70. C. Evans), Ferguson (70. Lewis) – Magennis (78. Taylor), Washington (88. Jones).
Hazard, Southwood – McGinn, Whyte, Jones, Lewis, T. Flanagan, Brown, C. Evans, Galbraith, Bradley, Taylor.
Vad II (HUN) – Toth (HUN), Albert (HUN)
Windsor Park, Belfast
Litva
Šetkus – Vaitkūnas, Šatkus, Dapkus (75. Gašpuitis), Barauskas – Megelaitis (86. Armanavičius), Černych – Lasickas, Verbickas (86. Šimkus), Novikovas – Laukžemis (80. D. Kazlauskas).
Krapikas, Plūkas – Dubickas, Veliulis, D. Kazlauskas, Armanavičius, Šimkus, Gašpuitis, Kučys, G. Matulevičius.

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:16.
I podruhé v tomto kvalifikačním cyklu poráží Severní Irsko Litvu, tentokrát však hubeným výsledkem 1:0. Jediný gól zápasu dal paradoxně Litevec, a sice obránce Benas Šatkus, který nechtěnou intervencí zařídil porážku svého týmu. Litva se tak zcela jistě neodlepí od posledního místa skupiny C, Severní Irsko může ještě bojovat o třetí flek.
90+6'
90+6'
Na trávníku se ještě ocitl Egidijus Vaitkūnas, ale jeho pád nepřisoudí míč na stranu Litvy.
90+6'
Rozbíhá se šestá minuta nastaveného času, sudí zatím píšťalku do úst nebere.
90+5'
Poslední šanci na vykoupení zřejmě dostal Benas Šatkus, který si vstřelil vlastní gól. Ale obránci si ho velmi dobře hlídali.
90+5'
Brejk může založit Jamal Lewis, ale ukvapil se s přihrávkou vpřed. Poslední desítky vteřin pro hosty.
90+4'
Dale Taylor se k míči nedostal, Litva se snaží vybojovat remízu a Severní Irové už jsou zataženi v obranné ulitě. Craig Cathcart teď poslal balon pryč z pokutového území.
90+3'
Hlavička z velké vzdálenosti přistála až v rukavicích Baileyho Peacocka-Farrella, který dobře vyběhl.
90+2'
O návrat se McNair hlásí prakticky okamžitě. I když cítí bolest, Litva se žene za vyrovnáním a hrála proti deseti, ale opravdu jen chvíli.
90+1'
Zdravotní problémy navíc postihly Paddyho McNaira, který zůstal ležet na trávníku. Nastavení se tak zřejmě ještě protáhne.
90+1'
Rozhodčí věří, že by snad ne zrovna atraktivní poločas mohl nastartovat v jeho nastaveném čase. Těžko si jinak vysvětlovat pět bonusových minut.
88'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Conor Washington, přichází Jordan Jones.
88'
První žlutou kartu v zápase viděl za důrazný souboj Dominykas Barauskas.
86'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Linas Megelaitis, přichází Vilius Armanavičius.
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Ovidijus Verbickas, přichází Domantas Šimkus.
85'
Litva sice chystá střídání, ale zatím se bude muset počkat. Rozhodčí dal pokyn k pokračování ve hře, v souboji pak dostal naloženo Fjodor Černych.
83'
Centr odbyl Steven Davis, takže pak musel cestu z nouze hledat zpětnou přihrávkou na brankáře. Z rohu tedy nic nebude.
83'
Předávka mezi Corrym Evansem a Conorem Washingtonem se neobešla bez potíží, tato dvojka vykřesala další kop od rohového praporku.
82'
Volný přímý kop bude patřit Severnímu Irsku, které tak ušetří další čas ve svůj prospěch.
81'
Na pravé straně se průniková přihrívka nezdařila Linasi Megelaitisovi. Ani teď neuvidíme žádnou vážnější příležitost.
80'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Karolis Laukžemis, přichází Donatas Kazlauskas.
80'
Rohový kop se opakovat nebude, i když měl Washington pocit, že obránce míč ještě tečoval.
79'
První kontakt s balonem přinesl Taylorovi další sebevědomí, i když kolem obránce se neprosmýkl. Získal alespoň roh.
78'
A Dale Taylor zažívá v 17 letech svůj snový moment, debutuje v seniorské reprezentaci Severního Irska, která stále drží těsný náskok nad Litvou.
78'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Josh Magennis, přichází Dale Taylor.
75'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Martynas Dapkus, přichází Vytas Gašpuitis.
74'
Nyní hrají Severní Irové krátkou přesilovku, jeden z hostujících borců odkulhal z trávníku. Čerstvý Lewis zkouší něco vymyslet.
71'
Washington se dostal k ráně ze středu, z úctyhodné vzdálenosti ovšem trefil rovnou střed brány.
71'
Domácí kontrolují své vedení, stále je ale ve vzduchu možné vyrovnání. Uvidíme, jak se projeví dvojice střídání, Lewis si okamžitě bere aut.
70'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází George Saville, přichází Corry Evans.
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Shane Ferguson, přichází Jamal Lewis.
66'
S míčem kvedlal tam a zpět Arvydas Novikovas, ale neuvolnil se ani poslední zasekávačkou. Přesto má Bailey Peacock-Farrell po hodně dlouhé době další zákrok.
64'
Ke spojení mezi Washigtonem a McCannem tentokrát nedošlo. Severní Irsko vede na celkový počet střeleckých pokusů už 11:3.
62'
Těžko říct, jestli tohle byl záměr Stevena Davise, ale míč se po jeho nákopu zakroutil ve vzduchu a málem zapadl do horního růžku. Natahovat se musel Ernestas Šetkus.
61'
I když se po rohu k hlavičkovému zakončení procpal Dominykas Barauskas, nebezpečný nebyl. Stále trvá hubené domácí vedení.
60'
Centrovaný míč v podstatě minul Bailey Peacock-Farrell, tato chyba ho mohla mrzet. Benas Šatkus nicméně nedoskočil a zatím neodčinil svou chybu z úvodu utkání.
60'
Nebezpečný šlapák předvedl Craig Cathcart, ale maďarský sudí si asi karty zapomněl na letišti. Zatím netasil jedinou.
58'
Ferguson přehrál na kapitána Daviese, který akci dále rozvinul a Josh Magennis hlavičkou z ofsajdu obstaral možná největší vzrušení v tomto poločase. Případná trefa by znovu neplatila.
55'
Další ostrý centr do malého vápna sebere bez problémů Ernestas Šetkus. Měl opravdu jednoduchou práci.
54'
Domácím bude patřit další rohový kop, Benas Šatkus tečoval střelu Savilleho, a tak brankář Ernestas Šetkus pro jistotu vyrazil, třebaže by míč doskákal vedle.
52'
Dnes parádně hrající Conor Washington pronikl do vápna a přihrávkou zkoušel najít Alistraira McCanna, který se jen těsně nedostal k zakončení.
51'
Úder loktem reklamoval Steven Davis. Kapitán domácího týmu dostal v souboji naloženo.
50'
Úvod poločasu přece jen patřil Litvě, teď už se ovšem vše, zdá se, vrací do starých kolejí.
46'
Smutným hrdinou prvního poločasu se stal obránce Benas Šatkus, který vlastním gólem ze 17. minuty rozjásal naplněné tribuny Windsor Parku. I když už se ani jednoho týmu nemůže týkat postup, sledujeme velkou snahu domácích dojít si pro další vítězství. Výsledek 1:0 platí při odchodu fotbalistů do kabin.
45+2'
45+2'
Z dvouminutového nastavení už zbývá druhá polovina, znovu se snaží prosadit aktivní Magennis.
45'
Ukázkový centr vyslal Conor Washington a z voleje pálil Josh Magennis. Od další pohromy uchránil hosty pouze brankář Ernestas Šetkus, který si musel poradit nejen z první ranou, ale také bezprostřední dorážkou.
44'
Příliš krátkou přihrávku poslal Justas Lasickas, který se v tomto poločase s míčem mockrát nepotká. Přesto měl už dvě zajímavé možnosti, obě však zazdil.
43'
Po dalším tvrdém střetu už si rozhodčí bere Magennise na kobereček, žlutou kartu mu ovšem nedává.
42'
Potřetí v utkání se míč ocitá v síti, ale Josh Magennis strčil svého hlavičkového protivníka a ani příliš neprotestuje. Branka pochopitelně neplatí.
41'
Severní Irové zkusí zosnovat další úspěšný roh. Zatím jedinkrát udeřili právě po této herní situaci.
41'
Znovu krátkou rozehrávku z odkopu od brány zvolil Bailey Peacock-Farrell. Pak si musel stejně pomoct nákopem na půlku.
40'
Nyní si Josh Magennis vůbec nerozuměl s McNairem, zpětná narážečka prvně jmenovaného zamířila do autu.
39'
Poslední hráč stojící v obranné linii, Jonny Evans, musel zvolit nejjednodušší způsob řešení, což znamenalo odkop na tribunu.
38'
Faulující Egidijus Vaitkūnas se vrátil v podobně řízném stylu, jaký byl aplikován na jeho osobu. Josh Magennis předvedl několik kotrmelců.
37'
I když rychlostí lenochoda, Egidijus Vaitkūnas odchází za postranní čáru po svých, což je určitě dobré znamení.
36'
Ošetřování na trávníku pokračuje, zřejmě to nebude tak banální záležitost, jak se mohlo zdát. Oba týmy využívají pauzu k občerstvení.
35'
Zdravotní problémy potkávají Egidijuse Vaitkūnase, ve vzdušném souboji nečekal náraz ze strany Conora Washingtona.
33'
Ve skluzu si poradil Stuart Dallas, pochvala se mu nevyhne. Odkop pro Severní Irsko.
32'
Možnost k přihrávce prováhal Karolis Laukžemis, takže se o něj velmi důkladně postaral Steven Davis.
31'
George Saville se rozhodl ještě jednou posunout míč do strany, ale Paddy McNair přízemním centrem pouze zařídil roh.
30'
Obraně Litvy se chyby nevyhýbají ani nadále, Egidijus Vaitkūnas málem uvolnil do samostatného úniku Fergusona, před kterým na poslední chvíli skákal pozorný brankář Ernestas Šetkus. Další inkasovaný gól tak nepřichází.
28'
První šance Litvy měla hned gólový potenciál na vysoké úrovni. Justas Lasickas proskočil před brankáře Peacocka-Farrella, ale trefil mu nohu. Míč se navíc odrazil pro litevského útočníka tak smolně, že z celé situace vznikne pouze odkop od brány.
27'
Zpracování nezvládl George Saville, v pokutovém území se k němu každopádně stahovala dvojice bránících hráčů, takže času moc nedostal.
26'
Dobrý návrat předvedl Martynas Dapkus, z levé strany musí jen vhazovat Shane Ferguson. Severní Irsko si postupně odemyká skuliny v obraně hostů.
25'
Autové vhazování v souboji zařídil Linas Megelaitis. Litva by se potřebovala vymanit z obranných starostí.
24'
Po křídle se vydal dopředu Shane Ferguson, v prvním poločase podporuje útok opravdu často. S přesností centru už to bylo mnohem horší.
23'
Zasekávačkou se zkoušel uvolnit Stuart Dallas, ale po jeho centru se míč odráží do bezpečné vzdálenosti.
22'
U brankové čáry zabojoval Alistair McCann a získal aspoň vhazování. Severní Irsko pokračuje v pozvolném, ale stálém tlaku.
19'
Ano, rozhodnutí pomezního sudího posvětil i VAR, takže se pokračuje za stavu 1:0.
18'
Severní Irsko už mohlo vést o dva góly, ale ofsajd Joshe Magennise by možná ještě mohl radost zastavit.
17'
Severní Irsko právě vstřelilo branku!
Skóre utkání sice otevírají Litevci, avšak gólem do vlastní sítě. Po rohovém kopu vystoupal do vzduchu BENAS ŠATKUS, jenže v hodně nepřirozené pozici trknul míč zády nebo ramenem rovnou k pravé tyčce z pohledu bezmocného gólmana Ernestase Šetkuse. Litva doposud solidně bránila, teď si ovšem zabodla dýku do svých zad.
17'
K přesnému centru se sice nepropracoval Shane Ferguson, ale povedlo se mu alespoň vybojovat rohový kop.
16'
Hezkou kombinací se zkoušel uvolnit Alistair McCann, ale pak upadnul ve vápně. Sudí ukazuje, aby se rychle postavil na nohy.
12'
Z nitra vápna dokázal vypálit Conor Washington a první zákrok musel předvést Ernestas Šetkus. Měl složitou práci, ale přízemní zakončení vytáhnul mimo tři tyče.
11'
Na střed strhnul balon Josh Magennis a přehrává až na krajního beka Fergusona. Severní Irové nadále tlačí.
7'
Zpětnou hlavičkou se až k brankáři vrací Stuart Dallas. O další rozehrávku se bude starat Paddy McNair, utkání je zatím stále poměrně opatrné.
4'
Zatím jsou Irové určitě aktivnější a Josh Magennis donutil svým pohybem faulovat Dapkuse. Bude z toho zajímavá standardní situace.
1'
Po prvním ostřejším zákroku zůstal na trávníku Jonny Evans, ale už se zase pomalu zvedá.
1'

Severní Irsko: Peacock-Farrell – McNair, J. Evans, Cathcart – Dallas, McCann, S. Davis, Saville, Ferguson – Magennis, Washington.
Náhradníci: Hazard – McGinn, Whyte, Jones, Lewis, T. Flanagan, Brown, C. Evans, Galbraith, Bradley.

Litva: Šetkus – Vaitkūnas, Šatkus, Dapkus, Barauskas – Megelaitis, Černych – Lasickas, Verbickas, Novikovas – Laukžemis.
Náhradníci: Krapikas, Plūkas – Dubickas, Veliulis, D. Kazlauskas, Armanavičius, Šimkus, Gašpuitis, Eliošius..
LITVA

Litevci navzdory strašidelnému skóre 4:18 dokázali jeden kvalifikační zápas vyhrát, to je ovšem nekatapultovalo z posledního místa tabulky. V říjnu porazili Bulhary (3:1), ale už o tři dny později nakoupili debakl od Švýcarska (0:4). Nepřekvapí, že Litva nikdy světový šampionát nehrála a těžko si představit, že by minimálně v následujících letech mohla tento fakt odstranit.

Dnes hostům nehraje do karet ani to, že už šest venkovních utkání v řadě prohráli. Když přičteme zářijové vyhoření proti Severnímu Irsku (1:4), outsider dnešního večera by měl být jasný.
SEVERNÍ IRSKO

Domácí momentálně zaujímají čtvrté místo skupinové fáze, v šesti zápasech zvládli posbírat pět bodů. Na mistrovství světa se Severní Irové naposledy představili v roce 1986 a jejich čekání bude s jistotou pokračovat i nadále. I když se ostrované mohou posunout na třetí flek před Bulharsko, první dvě pozice už jasně patří Itálii a Švýcarsku.

V říjnu Irové prohráli právě se Švýcarskem (0:2) i s Bulharskem (1:2). Nedokázali tak pokračovat v sérii třízápasové neporazitelnosti ze září, kdy mimo jiné přejeli Litvu (4:1).
Příjemný večer u evropské kvalifikace na mistrovství světa. V rámci skupiny C se dnes potkají fotbalisté Severního Irska a Litvy. Tyto dvě reprezentace visí na spodku tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.