Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Skotsko : Dánsko - 15. listopadu 2021   20:45

Skotsko
Skotsko
35' Souttar (Cooper) • 86' Ch. Adams (S. Armstrong)
2:0
(1:0)
Dánsko
Dánsko
Skotsko
C. Gordon – Souttar, Cooper, Tierney (87. Ralston) – O'Donnell, Gilmour (74. McLean), C. McGregor, Robertson (C) (80. McKenna) – J. McGinn, R. Christie (79. S. Armstrong) – Ch. Adams.
Hernández (ESP) – Naranjo (ESP), Sobrino (ESP)
Hampden Park, Glasgow
Dánsko
Schmeichel – Kristensen (81. Bah), Kjaer (C), Vestergaard, Maehle – Wass (81. Dreyer), Christensen, Jönsson (56. Stage) – Skov Olsen, Cornelius (72. Uhre), Bruun Larsen (56. Sisto).
Vindahl, Rönnow – Maxsö, Dreyer, Sisto, Stage, Uhre, Bah, Jakobsen.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 2:4. Rohy: 10:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:8.
Utkání je u konce a domácí Skotsko jej vyhrálo o dva góly. Dánové ani ve druhé půli nebyli nějak zvlášť nebezpeční, a pokud už něco prošlo, tak zasáhl pozorný Gordon. Skotsko mělo šancí víc, jednou dokonce trefili Schmeichelovu tyč, byť poté se mával možná sporný ofsajd, ale v 86. minutě se dočkali druhého gólu. Za obranu si naběhl Che Adams, a prudkou ranou nedal Schmeichelovi šanci na zákrok. Po výsledku 2:0 skončilo Skotsko na druhém místě a zahraje si baráž, Dánové i přes vůbec první bodovou ztrátu jedou na MS, účast měli jistou už nějakou dobu.
90+4'
90+4'
Gordon si připisuje ještě jeden povedený okamžik, do rukavic si stáhl centr po rohovém kopu.
90+3'
Dreyer rozehrál přímý kop z pravé strany, míč zakroutil ale pouze ke Gordonovi, ten vysoký míč vyboxoval.
90+2'
V Hampden Parku se již zpívá a oslavuje výhra Skotska, Dánové jsou blízko první a jediné ztrátě ve skupině.
90+1'
Dánsko chce alespoň snížit, před Gordona létá jeden centr za druhým.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
89'
Mohlo to být i o tři branky, Adams hlavou sklepl na Armstronga, jeho zakončení z první ale Kjaer srazil mimo vápno!
87'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Kieran Tierney, přichází Anthony Ralston.
87'
Ve velké radosti Skotů se na domácí lavičce chystá ještě jedno střídání.
86'
Skotsko právě vstřelilo branku!
Udeřilo nám na druhé straně. Skotsko podniklo rychlý kontr, na ofsajdové linii se uvolnil CHE ADAMS a po krátkém sprintu zakončil nekompromisní ranou k tyči Schmeichelovy branky – 2:0.
85'
Teď se už hosté dostali i do zakončení, ztlumená střela ale skončila přesně u Gordona. A ten vše uklidnil.
84'
Dánové se snaží o vyrovnání, centry jsou ale tak trochu na náhodu.
83'
Centr se stáčel k zadní tyči, domácí jej odvrátili, ale pouze ke Skov Olsenovi, jehož volej byl tečován a skončil kousek vedle Gordonovy branky.
82'
Z levé strany centroval hostující Sisto, Tierney pro jistotu odvrátil na rohový kop.
81'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Daniel Wass, přichází Anders Dreyer.
81'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Rasmus Kristensen, přichází Alexander Bah.
80'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Andrew Robertson, přichází Scott McKenna.
79'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Stuart Armstrong.
79'
No a ten bude střídat, místo něj půjde na trávník, Scott McKenna.
78'
Je tu krátká pauza, na trávníku totiž probíhá ošetřování domácího Robertsona.
76'
Gordon se dostal nejvýše ze všech, ve svých rukavicích pak skryl hlavičkový pokus a pomaličku se chystá k rozehrávce.
75'
Maehle se chystal ke střele zpoza vápna, obrana Skotska mu však vystavěla neprůchodný val a tak ze zakončení sešlo. Dánsko je ale i nadále u míče.
74'
Střídání v týmu Skotsko: ze hřiště odchází Billy Gilmour, přichází Kenny McLean.
73'
A zase tu máme kombinace pouze ve středu hrací plochy, Skotové se nikam nehrnou.
72'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Andreas Cornelius, přichází Mikael Uhre.
70'
Pokus Dánska o přenesení hry k vápnu skončil dobrým obranným zákrokem a malou domů na Gordona.
69'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu, je to ale bez výraznějších šancí.
68'
John McGinn se prodíral pravou stranou do vápna, u své snahy byl faulován, ale jak se o malou chvíli později ukázalo, míč už byl mimo hrací plochu.
66'
Menší závar v pokutovém území Skotska, o zakončení se snažil Maehle, byl ale zablokován.
64'
Adams dostal přihrávku za obranu, snažil se o kličku a poté zakončil, jenže trefil pouze Schmeichelovu tyč a navíc se stejně mával těsný ofsajd.
63'
Stage fauloval ve středovém kruhu, Dánové se tak moc daleko nedostali...
61'
Po druhém rohu se o zakončení pokoušeli Gilmour s Adamsem, oba jejich pokusy byly zablokovány.
61'
Centr se stočil na první tyč, Dánové jej odvrátili na další rohový kop.
60'
Robertson vybojoval pro Skotsko rohový kop, u míče je připraven Billy Gilmour.
58'
Sisto se hned uvedl nedovoleným zákrokem, Skotsko rozehrává od půlící čáry.
56'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Jens Jönsson, přichází Jens Stage.
56'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Jacob Bruun Larsen, přichází Pione Sisto.
55'
Dánové chystají střídání, v dresu je již připraven Pione Sisto.
54'
Po centru za obranu a hlavičkovém sklepnutí zakončoval hlavou Cornelius, Gordon ale jeho pokus zvládl skvělým reflexem vyrazit!
52'
Christensen se snažil rozvinout akci na levou stranu, jeho nepřesný pas ale skončil mimo hrací plochu.
50'
Trochu drsnější souboj o míč, hostující Cornelius v něm fauloval Gilmoura.
49'
I v úvodu druhé půle trvá převaha Skotska, Dánové se stále nemohou dostat do tempa.
47'
Kieran Tierney zastavil průnik hostů po pravé straně, udělal to tak šikovně, že je z toho pouze odkop od Gordonovy branky.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
Je za námi první poločas, ve kterém jsme viděli poměrně velkou převahu domácích hráčů. Skotsko si vytvářelo šance převážně po centrech, jenže dlouho vše hořelo na nepřesné koncovce. Platilo to až do 35. minuty, kdy se po sérii rohových kopů trefil John Souttar a hlavičkou otevřel skóre. Dánové toho směrem dopředu mnoho nepředvedli, Gordon nemusel řešit nic vážného a do šaten se tak odešlo za stavu 1:0.
45'
45'
Dánský rohový kop si vzal na starost Wass, vysoký pas ovšem zatočil přesně do míst, kde to měl pod palcem Craig Gordon.
43'
Centr i na opačné straně, postaral se o něj O'Donnell, i zde ale vyšel jako vítěz gólman. Schmeichel už rozehrává.
41'
Hodně prudká malá domů na Gordona, ten ale zachoval chladnou hlavu a pravačkou dokázal míč zastavit.
40'
Craig Gordon si po dlouhé době osahal míč, zkrotil vysoký oblouček z pravého křídla.
38'
Dánsko v protiakci, dokonce tu byl rohový kop. Wassovi ovšem centr vůbec nevyšel.
37'
No a skotský nápor i nadále pokračuje, vedoucí gól domácí ještě více namlsal.
35'
Tak teď už to domácím vyšlo. McGinn poslal centr za zadní tyč, od brankové čáry sklepával Cooper a JOHN SOUTTAR hlavičkou zblízka uklidil míč za Schmeichela – 1:0!
35'
McGinnův roh, vůbec mu to ale nevyšlo. Přesto bude mít po obranném zákroku Dánů další pokus.
34'
Hned několik centrů před Schmeichela, tomu opětovně vydatně pomáhá obrana.
33'
Skotsko se dostávalo do přečíslení, zakončení na sebe vzal Che Adams, do střely mu ale skočil vracející se Kjaer a srazil míč na roh!
32'
O protiútok se teď snažil Cornelius, vzal to středem, o míč byl ale obrán ještě kus před pokutovým územím.
30'
Dánové se zase brání, domácí tým se vytrvale snaží o otevření skóre. Koncovka ale zatím stále pokulhává.
29'
Cornelius u rohového kopu významně pomohl svému brankáři, když na brankové čáře vyhlavičkoval míč, stáčející se do branky.
28'
Vzrušení přinesla až akce domácích, míč se dostal do vápna, McGinnova střela byla sražena na roh.
26'
Trochu nám teď tempo zápasu upadlo, hraje se převážně ve středu hrací plochy.
24'
Následný roh už pro dánskou branku nebezpečný nebyl, hosté jdou do protiútoku.
23'
První velká šance utkání, když se po centru z pravé strany dostal ke střele k tyči Adams, tu mu ale Schmeichel vykopl nohou!
21'
Skotsko si vybojovalo další roh, byť gólman Kasper Schmeichel ukazoval, že by se mělo jednat o odkop. Dokonce gestem naznačoval sudím, že by si měli pořídit brýle, jenže si za to sám vysloužil žlutou kartu.
20'
Další centr si už pohlídal Schmeichel, ten byl u toho navíc faulován a už se chystá k odkopu.
19'
Centr se stáčel na zadní tyč, tam ale byl připravený Kristensen a hlavou odvrátil na další roh.
18'
Adamsův centr z pravé strany odvracel Simon Kjaer, je tu rohový kop pro Skotsko.
16'
Ta přišla až teď, z velké dálky zakončoval Andreas Christensen, mířil ovšem nad břevno.
15'
Kombinace na velké množství přihrávek v podání Dánska, tím ale vše skončilo, střely jsme se ani teď nedočkali.
13'
Maehle nasadil ke sprintu a už to vypadalo, že i zakončí, na poslední chvíli jej ale o míč obral vracející se McGregor.
12'
Bránící trojice Skotska teď kombinuje na vlastní polovině a trpělivě vyčkávají na volný prostor.
10'
Dánové opět u míče, ale ani oni se zatím nemohou trvaleji usadit u vápna a něco vymyslet.
9'
Po krátkém náporu u pokutového území centroval Kristensen, jenže Wassovo sklepnutí z vápna šlo o poměrně velký kus vedle Gordonovy branky.
8'
Zatím se hraje docela důrazný fotbal, sudí tomu však dává poměrně velkou volnost.
7'
Dánové poprvé v útoku, na levé straně unikal Jönsson, jenže při svém pokusu o centr podklouzl a míč mu utekl mimo hrací plochu.
6'
Adams kousek od pokutového území na zemi, faul se ale nepískal, naopak to bylo jeho hře rukou.
5'
Po autovém vhazování se akci pokoušel rozvinout Gilmour, míč mu ale odskočil do zámezí.
4'
Rychlý výpad Skotska byl ukončen hvizdem sudího, ten si všiml, že Robertson zpracovával míč rukou.
3'
Nyní se domácí od vápna soupeře stáhli až na svou polovinu a dokonce byla k vidění malá domů na Gordona.
2'
Úvod je takový oťukávací, zatím sledujeme spíše nákopy k pokutovému území Dánska.
1'

Skotsko: C. Gordon – Souttar, Cooper, Tierney – O'Donnell, Gilmour, C. McGregor, Robertson (C) – J. McGinn, R. Christie – Ch. Adams.
Náhradníci: Clark, McLaughlin – McKenna, S. Armstrong, Turnbull, Nisbet, Ferguson, J. Brown, McLean, Porteous, Ralston.

Dánsko: Schmeichel – Kristensen, Kjaer (C), Vestergaard, Maehle – Wass, Christensen, Jönsson – Skov Olsen, Cornelius, Bruun Larsen.
Náhradníci: Vindahl, Rönnow – Maxsö, Dreyer, Sisto, Stage, Uhre, Bah, Jakobsen.

Rozhodčí: Hernández (ESP) – Naranjo (ESP), Sobrino (ESP).
Oba týmy jsou již na hrací ploše, máme po hymnách, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Hampden Parku začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Alejandro Hernández, kterému budou na pomezí asistovat José Naranjo a Teodoro Sobrino. Čtvrtým rozhodčím byl nminován José María Sánchez a u videa budou sedět Juan Martínez Munuera a Jesús Gil Manzano. Všichni pánové jsou ze Španělska.
Skotsko – Dánsko

Ve skupině F je rozhodnuto. Dánové mají po devíti odehraných zápasech 27 bodů, reprezentace je tak stoprocentní a může se těšit na šampionát. I Skotsko má své jisté, na druhém místě má 20 bodů, na třetí Izrael sedmibodový náskok a jistotu baráže. Dnes se tak bude víceméně jednat o pohodové utkání s možností vyzkoušet i hráče širšího kádru.

V prvním vzájemném utkání v Kodani se radovali domácí fotbalisté, když skórovali Wass a Mæhle a zápas skončil výsledkem 2:0.
Dobrý večer u kvalifikace na MS 2022. Společně se podíváme na utkání skupiny F mezi týmy Skotska a Dánska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.