Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Slovensko : Kypr - 7. září 2021   20:45

Ukončeno
Slovensko
Slovensko
55' Schranz (Hancko) • 77' Koscelník 
2:0
(0:0)
Kypr
Kypr
Slovensko
Sestavy:
Rodák – Koscelník, Šatka, Škriniar, Hancko – Lobotka (53. Hrošovský), Hamšík (C) – Schranz (79. Suslov), Duda, Weiss (59. Jirka) – Boženík (79. Strelec).
Náhradníci:
Plach, Kuciak – Jirka, Kucka, Mak, Strelec, Valjent, Hromada, Hrošovský, Pekarík, Suslov, De Marco.
Rozhodčí
Aghajev – Zejnalov, Amirali (AZE)
Národný futbalový štadión, Bratislava
Kypr
Sestavy:
Michael – Katelaris, Soteriou, N. Ioannou – Psaltis (75. Zachariou), Kastanos (75. Ch. Kyriakou), Artymatas (C), Avraam (89. Roushias) – Tzionis, Elia (60. Papoulis), Loizou (75. Pittas).
Náhradníci:
Panagi, Demetriou – Karo, Antoniades, Gogic, Zachariou, Ch. Kyriakou, Christofi, Roushias, Panayiotou, Papoulis, Pittas.
Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Statistiky:
Střely na branku: 7 – 0
Střely mimo: 9 – 8
Držení míče: 61 % – 39 %
Rohové kopy: 7 – 3
Ofsajdy: 1 – 0
Fauly: 12 – 9
Žluté karty: 1 – 2.
Přes zisk povinných tří bodů se na slovenské třetí pozici ve skupině H nic nezměnilo. I ztráta na první Chorvatsko a druhé Rusko zůstala na čtyřech bodech. Kypr je s čtyřmi body a skóre 1:8 poslední.
Po nevýrazné první půli se ofenzivní produkce Slovenska zlepšila. Klíčový moment se stal v pětapadesáté minutě, kdy Hancko přihrál Schranzovi na vítězný gól. Tím se domácí reprezentace uklidnila a z vícero příležitostí upravila stav na konečných 2:0. Dost možná nejhezčím gólem kariéry tak učinil Martin Koscelník. Kypr hrozil jen sporadicky a ve finále nevyprodukoval ani jednu střelu na bránu.
90+4'
Konec zápasu.
90+3'
Už to vypadá, že Kypr dokončí zápas bez jediného zaoknčení mezi tři tyče. Pittas to nyní málem změnil, ale po překonání Jirky technickou střelou zaměřený cíl netrefil.
90+2'
Dávid Hancko se rukou ohnal po Zachariouovi, který se přes něj snažil dostat na pravém křídle. Alijar Aghajev tasí žlutou kartu.
90+1'
Tomáš Suslov šel nebojácně vpřed. Zasekl se až na hranici vápna, kde udolal hned tři Kypřany a posunul balon Strelcovi, jenž zprava minul bližší tyč.
90+1'
Nastavují se 4 minuty.
90'
Fotis Papoulis vyrobil parádní kolmou přihrávku před rozběhnutého Pittase. Klíčový obranný zákrok poblíž Marka Rodáka předvedl Koscelník.
89'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Andreas Avraam, přichází Onisiforos Roushias.
88'
Jirka poskytl míč Dudovi, který si ho chtěl prvním dotykem posunout skrz dva obránce, jenže Nicholas Ioannou mu na tento manévr neskočil.
87'
Kyriakův centr chtěl odkopnout Hancko. Míč promáchl, ale ostatní fotbalisté ve slovenských dresech situaci před brankou zvládli.
86'
Hancko srovnal se zemí Zacharioua, zatímco stadionem začala obíhat mexická vlna. Kypr zkusí ze standardky poprvé vystřelit na bránu.
85'
Marek Hamšík je po odchodu Weisse mnohem výraznější. Veterán hrající v turecké nejvyšší soutěže naplno ukazuje skvělý přehled podpořený o kreativitu.
84'
Dávid Hancko na dalším útočném výletu. Sparťanský obránce přihrával pod sebe, ovšem Katelaris Jirkovu ránu pokazil.
83'
Ondrej Duda zprava objevil Dávida Strelce, jenž dopředu věděl, že bude sklepávat pod sebe na Suslova, jenž ze sedmnácti metrů přestřelil.
82'
Zachariou si poradil s Hanckem, ale Škriniar se o centrovaný balón postaral, aniž by Rodáka nějak znervózněl.
80'
Hrošovský chtěl aspoň z části napodobit životní trefu Koscelníka. Tak kvalitní rána se mu ale nepovedla, Michael zůstal v klidu.
79'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Tomáš Suslov.
79'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Róbert Boženík, přichází Dávid Strelec.
77'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Krásná trefa rozhoduje o druhém slovenském vítězství v této kvalifikaci! Hamšíkův roh byl Kyriakouem odkopnut na MARTINA KOSCELNÍKA. Hráč Liberce si míč hrudí zpracoval a pravačkou ho z uctivé vzdálenosti „narval“ ze svého pohledu k levé tyči.
76'
Duda poslal centr do území nikoho. Zachariou propadl při vyvážení míče, dobrou práci v tomto případě odvedl Dávid Hancko.
75'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Loizos Loizou, přichází Ioannis Pittas.
75'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Paris Psaltis, přichází Panyiotis Zachariou.
75'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Grigoris Kastanos, přichází Chambos Kyriakou.
73'
Erik Jirka si vzal míč od Hamšíka. Z dálky rovnou vypálil, ale Michael nemusel předvést žádný světoborný zákrok.
72'
Nikolaos Kostenoglou bude dělat velké změny. Na posledních dvacet minut vyšle do boje hned tři nové tváře. Mezitím ale pokračuje nápor Slováků.
71'
Hamšík viděl na křídle Hancka. Centr z jedničky propadl přes atakovaného Boženíka s Koscelníkem k Schranzovi, který svůj druhý gól večera z ostrého úhlu nepřidal. Michael ho na přední tyči vychytal.
70'
Martin Koscelník to zkoušel úplně stejně jako před chvilkou Duda. Ten byl tentokráte příjemcem, ale k nízkému pasu se přes obránce neprobil.
69'
Erik Jirka se o kousíček nedostal k přízemnímu centru Dudy. Dorážku Boženíka Michael chytil, ale vzhledem k ofsajdu by případný gól stejně neplatil.
68'
Constantinos Soteriou naremploval Boženíka, který dostal loktem do zad. Kmenový hráč Feyenoordu potřeboval trochu času na zotavení.
67'
Asi nejlepší hostující akce. Na svědomí ji měl Fotis Papoulis, který se přes Škriniara probil ke střele z ostrého úhlu. Balon proletěl kousek nad břevnem.
66'
Ondrej Duda má na kontě už velké množství ztracených míčů. Nyní ho možná zradil i terén, který je na Tehelném poli v dost chabém stavu.
65'
Do rozehrávky se zapojil také Marek Rodák, pro kterého je to do této chvíle poklidný večer. Kypr jednoduše není nebezpečný.
64'
Milan Škriniar si našel místo, kam letěl ostrý Hamšíkův centr. Bránu ale minul a na těsném náskoku Slovenska se nic nemění.
63'
Katelaris si dal míč daleko od nohy. Využil toho Hamšík, který byl na začátku protiútoku. Vlevo úřadoval Jirka, Constantinos Soteriou ho fauloval za žlutou kartu.
62'
Gólem povzbuzený Schranz pálil zhruba z třiadvaceti metrů. Tentokrát použil levou nohu, ale trefil jen prostor vedle Michaelovy pravé tyče.
61'
Slováci nechali hodně odkrytou pravou část hřiště. Avraam tam byl dlouho sám, nicméně měl trochu starost se zpracováním dlouhého míče a ten později nacentroval k Šatkovi.
60'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Marios Elia, přichází Fotis Papoulis.
59'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Vladimír Weiss, přichází Erik Jirka.
58'
Je to skutečně další problém se stehenním svalem. I Weiss bude muset opustit hru předčasně, urychleně se chystá Jirka.
57'
Sudí Aghajev přerušuje hru kvůli Vladimíru Weissovi, který momentálně není schopen ani vstát. Možná to bude další svalový problém.
56'
Weissův náběh za obranu vypadal chvíli slibně, ale balon nakonec přistál u stopera v modrém dresu Kypru.
55'
Slovensko právě vstřelilo branku!
V pětapadesáté minutě se v Bratislavě slaví vedoucí gól! Hamšík měl vlevo k dispozici Hancka, který fantasticky odcentroval na IVANA SCHRANZE. Toho nikdo nebránil a pravačkou z prvního doteku nechytatelně zakončil. Povedená sparťansko-slavistická spolupráce.
54'
Snad první situace, při kterém byla Rodákova brána alespoň v mírném ohrožení. Projektil Kastanose se přesto nevešel mezi tři tyče.
53'
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Patrik Hrošovský.
52'
Kypr sportovně vrací balon Rodákovi. Nejbližší vteřiny budou mít přesilovku. Hrošovskému ještě chvíli potrvá, než se připraví na vstup do hry.
51'
Stanislav Lobotka má problém s pravým stehenním svalem. Ublížil si s míčem na noze, nikdo cizí u toho nebyl. Podobné věci většinou končí vynuceným střídáním.
50'
Loizos Loizou si mimo rámec pravidel vyšlápl na Hancka, ovšem Michel příchozí centr Hamšíka vyboxoval do bezpečí.
49'
S Parisem Psaltisem se vrátil Vladimír Weiss. Počínal si tak šikovně, že Kypr nebude mít k dispozici ani rohový kop.
48'
Martin Koscelník se jako krajní bek objevil na pozici útočníka. Po centru zleva ale nenatočil hlavou správným spěrem a Michael zasahovat nemusel.
47'
Období mezi jednotlivými poločasy se odehrálo bez jediného střídání. Trenéři Tarkovič a Kostenoglou ponechávají v akci základní sestavy.
46'
Začal druhý poločas.
Statistiky po 1. půli:
Střely na branku: 2 – 0
Střely mimo: 2 – 2
Držení míče: 67 % – 33 %
Rohové kopy: 5 – 1
Ofsajdy: 1 – 0
Fauly: 9 – 5
Žluté karty: 0 – 1.
V březnu skončil vzájemný souboj těchto soupeřů bezbrankovou remízou. No a gól zatím nepadl ani v Bratislavě, kde mělo Slovensko navrch, ale velkých šancí si příliš nevytvořilo. Nejblíže gólu byl těsně před přestávkou Šatka, který zblízka hlavičkoval nepřesně. Kypřané se mohou pyšnit výborně organizovaným obranným blokem, dopředu jsou naopak bezzubí.
45+2'
První poločas skončil.
45+2'
Paris Psaltis vyřešil těžkou situaci u rohového praporku konstruktivní přihrávkou na Loizoua. Ten na něj pouze navázal, když získal faul Lobotky.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Největší příležitost Slováků v první půli! Ľubomír Šatka asi nedával pozor na Hamšíkův centr. Vypadalo to, že ho míč trefil do čela nepřipraveného, takže z malého vápna nestihl hlavičku usměrnit mezi tři tyče.
44'
Ke standardní situaci se postavil Marek Hamšík, který zatím není příliš vidět. Ještě před rozehrávkou rozhodčí domlouvá Ionanouovi a Šatkovi.
43'
Andreas Avraam tvrdě vletěl do Koscelníka. Za šlapák je po zásluze potrestán žlutou kartou.
42'
Marios Elia se omlouvá za faul na Škriniara. Asi naposledy to bude bez žluté karty od rozhodčího Aghajeva.
41'
Snad poprvé si hosté dali vícero přihrávek na útočné polovině. Ve finále ale míč zbytečně napálil Nicholas Ioannou. Nacházel se snad pětačtyřicet metrů od Rodáka.
40'
Konečně se ozvali i fanoušci, kteří sledovali dalekonosnou střelu Lobotky. Michael zůstal bez zákroku, pomohl mu blok Soterioua.
39'
Andreas Avraam už poněkolikáté přihrál pád po kontaktu s Boženíkem. Kypřané využívají každou příležitost k drobnému zdržování.
38'
Stanislav Lobotka na vlastní pěst vyvezl míč nahoru. Pak ho rozdal Koscelníkovi, z jehož centru vznikla nepřesná hlavička Boženíka.
37'
Kypřané kazí i jednoduché situace na vlastní polovině. Katelaris nedosáhl na nepovedenou přihrávku k pravé postranní čáře a vhazovat může Hancko.
36'
Martin Koscelník si v pohybu vyměnil míč s aktivním Schranzem, jehož pas do ohně zlikvidoval Nicholas Ioannou.
35'
Kostakis Artymatas dostal od Avraama nezáviděníhodnou přihrávku. Z drobných potíží ho vysvobodil faul Róberta Boženíka.
34'
Dudova střílená přihrávka projela pár centimetrů před špičkou Boženíkovy kopačky. Pochvalu zaslouží Weissovo přenesení na pravou stranu.
33'
Weissův oblouček z druhého doteku končí u Michaela. Až na dva jednoduché zákroky se sedmadvacetiletý gólman zatím nenadřel.
32'
Konečně to domácí trošku zjednodušili. Odměnou je rohový kop po zablokované střele Ivana Schranze.
31'
Marinos Tzionis si nevšiml ofsajdu Elii, který se ani nepokoušel přihrávku do volného prostoru převzít.
30'
Držení míče: 67 % – 33 %.
29'
Marek Hamšík po souboji s Loizouem doklopýtal až ke střele z delší vzdálenosti. Na Michaela však čekal primitivní zákrok.
29'
Koscelník zase nahrál mimo dosah Ivana Schranze. Míč odcestoval za koncovou čáru a bude se tak rozehrávat od Neofytose Michaela.
28'
Katelaris si nerozuměl s Loizouem. Zavinil lacinou ztrátu na obranné třetině hřiště, kde Slováci rozjeli další nefunkční kolotoč přihrávek.
27'
Ázerbájdžánský rozhodčí ukázal Michaelovi, ať vyčká s odkopem. Proběhla konzultace s videorozhodčími, ale ani ti důvod k nařízení penalty neměli.
26'
Weiss rozjel nacvičený signál. Ondrej Duda střílel bez přípravy a podle svého názoru trefil clonícího soupeře do ruky. Penalta se zatím nepíská.
25'
Dudovi chybělo pár centimetrů k přijetí Weissovy přihrávky. O chvíli později nakopával Hamšík na pokrytého Boženíka. Psaltis zahrál na roh.
24'
Ani zdaleka se nehraje před prázdnými tribunami. Je na nich zhruba sedm tisíc fanoušků, nicméně atmosféra zůstává komorní.
23'
Kličkující Duda poblíž středového kruhu neobešel Kastanose. Na druhé straně hrál Tzionis, o kterého se postaral stoper Šatka.
22'
Constantinos Soteriou učebnicově vystoupil proti Hamšíkovi, který nestihl udělat s balonem ani jeden krok. Zatím se Kypr dobře brání.
21'
Svěřenci Štefana Tarkoviče chtějí dávat míče rychle od nohy. Mnohdy je to na úkor přesnosti, k vidění byla už spousta nepřesných přihrávek.
20'
Loizos Loizou chtěl za každou cenu zpomalit přechodovou fázi Lobotky. Pomohl si tedy faulem, jenž bez protestů přijal.
19'
Rodák práci neměl, protože Marinos Tzionis odcentroval pouze na hlavu dobře postaveného Dávida Hancka.
18'
Tzionis zahnal k zadní čáře Kastanose, který se spokojil se ziskem rohového kopu.
17'
Psaltis neprostrčil míč na Loizoua. Slováci chtěli přepnout do brejku, jenže Boženík se nepropojil se Schranzem.
16'
Dudův precizní centr přicestoval až k noze Hancka, který z jedničky zakončoval na zadní tyč. Míč ale neměl dostatečnou rychlost a Michael si pro něj doskočil.
16'
Avraam dostal menší úder do hlavy od Milana Škriniara. Intenzita byla nízká, přesto je hostující záložník dost otřesen. Navíc bude muset odejít ze hřiště a Kypr bude bránit v oslabení.
15'
Nic vážného se po centru Hamšíka nestalo, byť se standardní situace bude opakovat. Ještě předtím se ale musí ošetřit Andreas Avraam.
14'
Martin Koscelník posílal vpřed Schranze, který vytlučenými bloky zajistil domácí reprezentaci další rohový kop.
13'
Ľubomír Šatka dobře dostoupil Eliu. Míč opět vypadl ze hřiště, zpátky ho pošle Marek Rodák.
12'
Vladimír Weiss kopal na přední tyč, kde si to hosté pohlídali. Odražený míč si na střelu nestihl naštelovat Ondrej Duda.
11'
Hancko se vysunul před Weisse a u zadní čáry vybojoval rohový kop. Soupeřem mu byl Constantinos Soteriou.
10'
Duda se snažil vysunout Ivana Schranze, jenže před útočníkem pražské Slavie zasáhl jeden z Kypřanů.
9'
Weissova přihrávka putovala mimo dosah Koscelníka. Výsledkem je vhazování Avraama.
8'
Kypřané několikrát za sebou dostatečně neodehráli míč z pokutového území poté, co ho tam poslal Hamšík. Z vícero soubojů však zakončení nepřišlo.
7'
Marios Elia v situaci tři na tři půjčil míč Tzionisovi, který už byl v hodně těžkém úhlu. Zleva kvůli tomu minul Rodákovu bránu.
6'
Ivan Schranz tentokráte zleva. Byl ale v ofsajdu, takže zpátky do pohybu bude uvádět balon Fanos Katelaris.
5'
Hancko pomohl klopýtajícímu Weissovi. Obránce Sparty byl faulován, ale až do šestnáctky balon ze standardky nedoletěl.
4'
Duda zase poslal na zem Kastanose. Kypřané rozehráli směrem dozadu na Katelarise, který odevzdal míč Škriniarovi.
3'
Hamšík nedovoleně podebral Tzionise. Předtím stihli domácí poprvé částečně zahrozit. Schranzův centr se však neujal.
2'
Zahajovací výkop dostali na starost Kypřané, kteří nastupují v modrých dresech. Slováci jsou celí v bílém.
1'
Utkání právě začalo.
Všech dvaadvacet hráčů už je na hřišti. Před začátkem tradičně zazní hymny obou zemí.
Úvodní sestavy:

Slovensko: Rodák – Koscelník, Šatka, Škriniar, Hancko – Lobotka, Hamšík (C) – Schranz, Duda, Weiss – Boženík.
Náhradníci: Plach, Kuciak – Jirka, Kucka, Mak, Strelec, Valjent, Hromada, Hrošovský, Pekarík, Suslov, De Marco.

Kypr: Michael – Katelaris, Soteriou, N. Ioannou – Psaltis, Kastanos, Artymatas (C), Avraam – Tzionis, Elia, Loizou.
Náhradníci: Panagi, Demetriou – Karo, Antoniades, Gogic, Zachariou, Ch. Kyriakou, Christofi, Roushias, Panayiotou, Papoulis, Pittas.

Rozhodčí: Aghajev – Zejnalov, Amirali (AZE).
Kypr

Hostující reprezentace zahájila kvalifikaci velmi slušně. Doma ubetonovala remízu 0:0 se Slováky a po těsné porážce 0:1 v Chorvatsku dokonce naplno bodovala proti Slovincům. Jediný gól tehdy vstřelil Ioannis Pittas. Dneškem vrcholící sraz ale Kypru zatím vůbec nevychází. S papírově nejpřijatelnějším soupeřem z Malty prohrál vysoko 0:3 a domácí souboj s Ruskem zase skončil výsledkem 0:2. V tabulce skupiny H je Kypr poslední, byť ztrácí jen tři body na třetí Slovinsko.
Slovensko

Slováci vyhráli jediný z pěti kvalifikačních duelů a byl by od nich skutečně husarský kousek, kdyby se ještě zapojili alespoň do bojů o barážové druhé místo. K tomu dnes budou muset bezpodmínečně porazit Kypr, na jehož půdě v březnu pouze remizovali 0:0. Ještě větší rozpaky panovaly po domácí remíze s Maltou, kterou Slováci napravili výhrou nad Ruskem, jenže v minulém týdnu nezvládli porazit Slovince (1:1) ani Chorvaty (0:1). Před dneškem přišel trenér Tarković o dva hráče. Ze zdravotních důvodů jsou mimo hru Jakub Holúbek a Matúš Bero.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na mistrovství světa 2022 v Kataru. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Slovenskem a Kyprem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.


Články odjinud