Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Slovinsko : Kypr - 14. listopadu 2021   15:00

Slovinsko
Slovinsko
49' Zajc  • 85' Gnezda Čerin
2:1
(0:0)
Kypr
Kypr
90' Kakoulis  (Kastanos)
Slovinsko
Oblak – Stojanović, Bijol, M. Mevlja, Karničnik – Gnezda Čerin, Kurtić – Iličić, Zajc (85. Štulac), Verbič (33. Lovrić) – Celar (90+3. Vrhovec).
Belec, Vekič – Balkovec, Šporar, Karić, Kouter, Lovrić, Rogelj, Štulac, Vrhovec, Tijanić.
Kypr
Michael – Andreou, Laifis, Antoniades – Dimitriou, Artymatas, Kastanos, Avraam (90+2. M. Špoljarić) – Tzionis, Sotiriou, Papoulis (82. Kakoulis).

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:1. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 12:10.
Je konec! Slovinsko nakonec poráží Kypr na domácí půdě 2:1. Vše podstatné se dnes odehrálo po změně stran. Ve 49. minutě poslal domácí celek do vedení Miha Zajc. Další branku domácích přidal pět minut před koncem Gnezda Čerin. V samotném závěru už jen stačil snížit krásnou střelou Kakoulis.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Žan Celar, přichází Blaž Vrhovec.
90+2'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Andreas Avraam, přichází Matija Špoljarić.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Kypr právě vstřelil branku!
Je sníženo! Kypr se v samotném závěru utkání dokázal prosadit. Nádhernou střelou z dálky překonal Jana Oblaka ANDRONIKOS KAKOULIS!
89'
Sotiriou chtěl z pravé strany odcentrovat na malé vápno, jenže tam kraloval domácí stoper Bijol, který odehrál skvělé utkání.
87'
Dnešní duel už se pouze dohrává. Domácí nadále drží míč na svých kopačkách a dohrávají duel s míčem.
85'
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Domácí Slovinsko potvrzuje svůj dnešní triumf! Na přihrávku za obranu si na hranici velkého vápna naběhl ADAM GNEZDA ČERIN a skákavý míč napálil do sítě!
85'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Miha Zajc, přichází Leo Štulac.
84'
Žlutou kartu dostává Grigoris Kastanos (Kypr).
83'
Kypr zahrával svůj druhý rohový kop v utkání. Centr propadl k zadní tyči, kde bez problémů zasáhla defenziva Slovinska.
82'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Fotis Papoulis, přichází Andronikos Kakoulis.
81'
Miha Zajc táhl akci Slovinska po pravé straně, ale stáhl se k němu skvěle hrající stoper Laifis, který autora dosud jediné branky dokázal odzbrojit.
80'
Slovinsko se deset minut před koncem usadilo na polovině Kypru a postupnou kombinací si hledá prostor pro zakončení.
79'
Zajc se středem hřiště tlačil do pokutového území, ale místo zakončení zvolil ještě kličku na pravou stranu, kterou přečetl zadák Kypru.
78'
Hra je přerušena! Jeden z hostů zůstává ležet na trávníku a potřebuje ošetření.
77'
Hosté zahrávali rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, ale Antoniades hlavičkoval jen do míst, kam se dostal zkušený Oblak.
76'
Sotiriou se ve vápně dostal k centru z pravé strany, ale na poslední chvíli proti němu vystoupil obránce, který zachránil Slovinsku těsné vedení.
74'
Další nedovolený zákrok domácího Zajce. Kypr tak může rozjet postupnou kombinaci na polovině domácího mužstva.
73'
Tzionis si navedl míč do blízkosti velkého vápna, ale prováhal ideální moment na zakončení. Jeden ze zadáků Slovinska proti němu stačil vystoupit.
72'
Papoulis vystihl nepovedenou rozehrávku domácího Slovinska a postupoval do pokutového území. Hostující hráč dokonce odcentroval, ale jeho pobídku zastavil vracející se Bijol.
71'
Miha Zajc se z pravé strany tlačil do pokutového území, ale první obránce Kypru stačil vystoupit a jednoduše nakopl míč vysoko na tribunu.
70'
Do konce dnešního souboje zbývá posledních dvacet minut a domácí Slovinsko stále drží těsné vedení. Kypr navíc nadále čeká na svou první příležitost.
69'
Andreas Avraam vhazoval na levé straně hrací plochy. Jeho pobídka směřovala na hranici velkého vápna, kde byl Sotiriou dobře bráněn.
68'
Slovinsko mělo po rohovém kopu další obrovskou šanci! U zadní tyče se do zakončení dostal Žan Karničnik, ale ve skluzu neprocedil míč za brankovou čáru!
67'
Jasmin Kurtić si skvěle pokryl míč na polovině Kypru a dobíhající Tzionis mu podkopl stojnou nohu. Slovinsko tak může pokračovat v kombinaci.
66'
Marios Dimitriou byl při napadání soupeřovy rozehrávky příliš důrazný a dopustil se nedovoleného zákroku. Rozehrávat tak bude domácí Slovinsko.
65'
Kypr zahrával přímý kop. Útočník Omonie Nikósie Marinos Tzionis odcentroval na malé vápno, ale zkušený brankář Jan Oblak míč vyboxoval.
64'
Sandi Lovrić si z levé strany navedl míč do pokutového území, kde zakončil placírkou, ale jeho technický obstřel skončil vysoko nad břevnem.
62'
Slovinsko se snažilo vykombinovat z vlastní poloviny, jenže domácí se přihrávkou zahnali do zámezí. Vhazovat bude hostující Kypr.
61'
Josip Iličič dostal prostor na pravé straně, jenže proti soupeři si netroufl na kličku a raději opět rozehrál do zadních řad. Slovinsko ale hraje aktivně.
60'
Slovinsko po hodině hry zahrávalo další rohový kop. Centrovaný míč tentokrát přiletěl na malé vápno, kde zasáhla obrana.
59'
Kypr se hnal do zajímavého útoku, jenže Pieros Sotiriou si nedal pozor na své postavení a asistent rozhodčího akci hostů zastavil odmávaným ofsajdem.
58'
Josip Iličič dostal přihrávku do pokutového území, kde se chtěl uvolnit kličkou do protipohybu obránce, jenže míč mu v klíčovou chvíli utekl.
57'
Tziozis poslal přihrávku na hranici velkého vápna, ale znovu odevzdal míč prvnímu soupeři. Slovinsko hraje v zadních řadách pozorně.
56'
Stopeři Slovinska znovu kombinují na polovině soupeře, jenže jejich akce je zatím hodně kostrbatá. Defenziva Kypru hraje pozorně.
55'
Domácí brankář Oblak poslal přihrávku na pravou stranu, kde byl Stojanovič. Krajní obránce Slovinska ale nákopem za obranu odevzdal míč soupeři.
54'
Laifis se jako stoper vysunul na polovinu soupeře, ale přihrávkou na hranici velkého vápna neoslovil nikoho ze svých spoluhráčů v bílém dresu.
53'
Pieros se pustil do souboje na polovině hrací plochy, kde byl faulován Karničnikem. Sudí nařídil rozehrávku pro Kypr.
52'
Žan Karničnik dostal přihrávku na pravou stranu, po které potáhl míč do blízkosti velkého vápna, jenže jeho centr skončil na bloku obránců.
51'
Slovinsko i po vstřelení úvodní branky pokračuje v aktivitě na polovině soupeře a tlačí se do útoku. Hosty čeká hodně těžká práce.
49'
Domácí celek se dostává do vedení! Tato branka už platit bude! Slovinsko předvedlo rychlý výpad po pravé straně. První centr obrana srazila do míst, kam se dostal MIHA ZAJC a pohotově míč dorazil do branky!
48'
Poprvé po změně stran se do útoku dostalo také domácí Slovinsko. Z levé strany odcentroval do pokutového území Kurtič, ale jeho pobídka skončila na hlavě obránce.
47'
Hostující křídelník Tzionis se po pravém křídle tlačil do blízkosti velkého vápna, jenže jeho centr zastavil první obránce v dresu soupeře.
46'
Kypr obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Hostující celek v první půli spoléhal na defenzivu. Uvidíme, zda něco předvede i směrem vpřed.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce dnešního souboje jsme na úvodní branku čekali marně. Domácí Slovinsko přitom bylo mnohem aktivnějším týmem, jenže defenziva Kypru zatím odolává. Celar sice překonal brankáře, ale jeho zásah nemohl platit pro ofsajd. Do kabin se proto odchází bez branek.
45+4'
45+3'
Žlutou kartu dostává Petar Stojanović (Slovinsko).
45+2'
V souboji na polovině hrací plochy fauloval hostující Pieros Iličiče. Domácí Slovinska tak dostane možnost k poslednímu útoku první půle.
45+1'
45'
Josip Iličić se hnal za míčem k rohovému praporku, ale balón už podle asistenta rozhodčího opustil hrací plochu. Rozehrávat bude hostující brankář.
44'
Kastanos opouští v závěru prvního poločasu hrací plochu kvůli ošetření za postranní čárou. Uvidíme, zda kyperský hráč ještě zasáhne do hry.
43'
Domácí brankář Jan Oblak vyrazil z branky na hranici velkého vápna a nakopl míč na pravou stranu. K jeho pobídce se ale nikdo v modrém neprobil.
42'
Žlutou kartu dostává Kostakis Artymatas (Kypr).
42'
Celar si v pokutovém území naběhl na střílený centr z pravé strany, ale hlavou míč pouze líznul do rukavic připraveného brankáře kyperské reprezentace.
41'
Zajc se u pokutového území otočil s míčem a přenesl hru na pravou stranu. Následný centr však skončil na hrudi dobře postaveného Artymatase.
40'
Kypr se vydal do útoku, jenže Tzionis si nedal pozor na své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti. Rozehrávat budou domácí Slovinci.
39'
Slovinsko zahrávalo přímý kop v blízkosti pokutového území soupeře. Nadýchaný centr přiletěl na zadní tyč, ale brankář Michail míč vyboxoval.
38'
Žlutou kartu dostává Giannis Andreou (Kypr).
37'
Sandi Lovrić si v souboji na polovině hřiště pomohl zatažením za dres soupeře přímo před očima hlavního rozhodčího. Rozehrávat bude Kypr.
36'
Kurtič poslal zajímavý oblouček do pokutového území, jenže k jeho pobídce se nikdo v tmavém dresu domácího Slovinska nedostal.
35'
Zadáci Kypru se dostali na polovinu domácího celku, ale Laifis nákopem za obranu odevzdal míč do rukavic připraveného brankáře Jana Oblaka.
34'
Na stadionu zatím panuje parádní atmosféra. Fanoušci Slovinska ženou své oblíbence do útoku, ale kyperská defenziva nadále odolává.
33'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Benjamin Verbič, přichází Sandi Lovrić.
33'
Hostující brankář vyrazil na hranici velkého vápna a před dobíhajícím soupeřem odkopl míč na levou stranu hřiště. Slovinci míč znovu získali zpět.
32'
Žlutou kartu dostává Jasmin Kurtić (Slovinsko).
31'
Miha Zajc zůstává podruhé v utkání ležet na trávníku s bolestivou grimasou v obličeji. Domácí záložník toho během první půle schytal opravdu hodně.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje. Slovinsko je po většinu času aktivnějším týmem a soupeře prakticky nepouští do blízkosti velkého vápna.
29'
Stopeři Slovinska kombinují s míčem na vlastní polovině a hledají skulinku v defenzivě Kypru. Zatím se hraje prakticky na jednu branku.
28'
Domácí hrají hodně aktivně a tlačí se do velkého vápna. Další prudký centr z pravé strany zastavil skvěle načasovaným skluzem Laifis.
27'
Slovinsko i po vstřelení neuznané branky pokračuje v aktivní hře. Domácí celek se opět usadil na polovině soupeře a hledá si prostor pro zakončení.
25'
Domácí celek přetavuje svou aktivitu v úvodní branku dnešního souboje! ŽAN CELAR dostal přihrávku na hranici ofsajdu, vlétl do pokutového území a prostřelil bezmocného brankáře! Branka nakonec nemůže platit pro těsný ofsajd!
24'
Fotis Papoulis zůstává po souboji ležet na trávníku a drží se za levé koleno. Kyperský hráč však bude schopen nadále pokračovat ve hře.
23'
Grigoris Kastanos se s míčem dostal do blízkosti velkého vápna, odkud mohl zakončovat, jenže raději hledal spoluhráče ve vápně, ke kterému se míč nedostal.
22'
Domácí útočník Celar poslal přihrávku patičkou na hranici velkého vápna, jenže tam kralovali pozorní zadáci hostujícího Kypru.
21'
Josip Iličić prošel po levé straně do blízkosti velkého vápna, našel volného Zajce, jenže druhý jmenovaný už nedokázal adresně odcentrovat.
20'
Slovinsko v posledních minutách zvyšuje svůj tlak a dostává se do zakončení. Defenziva Kypru má v úvodu utkání hodně práce.
19'
První obrovská šance Slovinska! Na povedený centr do pokutového území si za obranou počkal Kurtič, jehož hlavička orazítkovala břevno!
18'
Josip Iličić se přesunul na levou stranu hrací plochy, kde měl dostatek volného prostoru, jenže už nedokázal odcentrovat na někoho v modrém.
17'
Josip Iličić si na pravé straně chtěl zaseknout míč kolem obránce Kypru, ale ten jeho úmysl skvěle přečetl a vypíchl míč do zámezí. Vhazuje Slovinsko.
16'
Aktivní Zajc znovu potáhl míč do blízkosti velkého vápna a roztáhl hru na levou stranu. Následný centr ale přiletěl do rukavic připraveného brankáře.
15'
Žan Karničnik podpořil ofenzivu Slovinska náběhem po pravé straně, odkud dokonce odcentroval před branku, jenže tam neměl spoluhráče.
14'
Grigoris Kastanos si dobře pokryl míč na polovině hrací plochy a byl faulován. Kypr se po delší době může vydat do útoku.
13'
Andreas Avraam se skvěle stáhl na levou stranu hrací plochy, kam putovala přihrávka jednoho z domácích hráčů. Fotbalista Kypru míč sklepl do autu.
12'
Aktivní Miha Zajc se dostal až do pokutového území, kde si chtěl míč připravit k zakončení, ale střelou trefil jen prvního hráče v bílém dresu.
11'
Fotis Papoulis na polovině hřiště získal odražený míč, který před napadajícím soupeřem sklepl na levou stranu, jenže tam neměl spoluhráče.
10'
Josip Iličić se tlačil vpřed po pravé straně, ale narazil na prvního obránce v dresu soupeře. Slovinská hvězda ještě reklamovala faul, ale sudí nepískal.
9'
Hra je přerušena! Právě Miha Zajc zůstává po jednom ze soubojů ležet na trávníku a drží se za hlavu. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat.
8'
Miha Zajc si v pokutovém území naběhl na střílený centr z levé strany a míč jen lehce líznul špičkou své kopačky. Jeho pokus pak skončil vedle zadní tyčky.
7'
Fotis Papoulis si pohybem řekl o přihrávku do pokutového území, jenže přihrávku dobře přečetl domácí obránce Jaka Bijol.
6'
Jaka Bijol nakopl míč za obranu Kypru, jenže za jeho obloučkem nespěchal nikdo v modrém dresu Slovinska. Hostující celek tak může rozjet útok.
5'
Josip Iličić se na pravé straně zbavil soupeře a pokusil se odcentrovat do pokutového území. Jeho pobídku zablokoval hned první obránce.
4'
Andreas Avraam na polovině hřiště trefil šlapákem domácího kanonýra Šporara a může být rád, že si nevysloužil karetní trest.
3'
Marios Antoniades diriguje rozehrávku Kypru na polovině hřiště. Na jeho pobídku si naběhl Dimitriou, ale ten míč nedokázal udržet ve hře.
2'
Andraž Šporar se hnal za nákopem na polovinu soupeře a v souboji s obráncem míč udržel pro domácí Slovinsko. Domácí celek je od úvodu hodně aktivní.
1'
Domácí obstarali výkop do prvního poločase dnešního souboje. Ani jednomu z týmů v dnešním souboji o nic důležitého nejde.
1'
Ještě před úvodním výkopem zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už jsou na hřišti. Slovinci budou hrát v modrém, zatímco Kypr oblékne bílou sadu.

Slovinsko: Oblak – Stojanović, Bijol, M. Mevlja, Karničnik – Gnezda Čerin, Kurtić – Iličić, Zajc, Verbič – Šporar.
Náhradníci: Belec, Vekič – Balkovec, Celar, Karić, Kouter, Lovrić, Rogelj, Štulac, Vrhovec, Tijanić.

Kypr: Michael – Andreou, Laifis, Antoniades – Dimitriou, Artymatas, Kastanos, Avraam – Tzionis, Sotiriou, Papoulis.
Náhradníci: Demetriou, Toumpas – Efrem, Elia, Kakoulis, Karo, Mamas, Soteriou, Psaltis, M. Špoljarić..
Slovinsko

Domácí Slovinsko je na tom o něco lépe, ale ani ono nepostoupí na závěrečný turnaj do Kataru. Po devíti odehraných duelech má Slovinsko na kontě jedenáct bodů a drží čtvrtou pozici. V posledním kole tak svede souboj o třetí pozici se Slovenskem. V posledním kole remizovali Slovinci 2:2 na půdě Slovenska.
Kypr

Hostující Kypr hraje v dnešním duelu o to, aby neskončil ve skupině H na poslední šesté pozici. Po devíti kolech má na kontě pět bodů a patří mu poslední šestá pozice o skóre za Maltou. Kypr se trápí hlavně v ofenzivě. Soupeřům dosud nasázel jen tři branky. Malta má o jednu branku lepší skóre. V posledním kole schytal Kypr debakl 0:6 v Rusku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.