Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Srbsko : Lucembursko - 4. září 2021   18:00

Srbsko
Srbsko
22' A. Mitrović (S. Milinković-Savić) • 35' A. Mitrović (Kostić) • 81' Chanot(vl.)  • 90+6' Milenković (Jović)
4:1
(2:0)
Lucembursko
Lucembursko
77' O. Thill  (Rodrigues)
Srbsko
P. Rajković – Milenković, Nastasić (84. Veljković), Pavlović – Lazović (70. Vlahović), Lukić (70. Radonjić), Gudelj, Kostić – Tadić (C) (90+1. Nemanja Maksimović), A. Mitrović (83. Jović), S. Milinković-Savić.
Meler – Eyisoy, Kömürcüoğlu (vš. Turecko)
Stadion Rajko Mitić (Bělehrad) [Kapacita: 53 000]
Lucembursko
Moris – Jans (C), Chanot (90. Skenderovic), Mahmutović (46. O. Thill), Carlson – Martins, Barreiro – Sinani (90. Deville), S. Thill (90+1. Borges Sanches), Pinto – Rodrigues.

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek sobotního večera a někdy příště opět na shledanou.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 7:4. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 17:10.
Dnešní utkání je za námi. Ve druhém poločase jsme byli svědky hned tří branek. Hosté dokázali v 77. minutě snížit na rozdíl jedné branky zásluhou nového muže na trávníku Oliviera Thilla. Domácí však poté ještě více přidali a v 81. minutě vedli opět o dvě branky, a to když si vstřelil vlastní gól Maxime Chanot. V samotném závěru utkání ještě obdržel druhou žlutou a následně červenou kartu Gerson Rodrigues a domácí z následného přímého kopu uzavřeli skóre utkání na 4:1. Hlavou se prosadil Nikola Milenkovič.
90+7'
90+6'
Srbsko právě vstřelilo branku!
Domácí přidávají další branku! Domácí rozehráli přímý kop na Joviče, který následně poslal do vápna krásný centr, na který si ve vápně naskočil NIKOLA MILENKOVIČ, a ten následně neměl problém poslat míč do sítě. Asistence: Luka Jovič.
90+5'
Domácí budou zahrávat přímý kop zhruba z dvaceti metrů.
90+5'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Gerson Rodrigues (Lucembursko).
90+4'
Vlahovič dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
90+3'
Radonjič selhal ve stoprocentní šanci, když netrefil prázdnou branku!
90+1'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Dušan Tadić, přichází Nemanja Maksimović.
90+1'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Sebastien Thill, přichází Yvandro Borges Sanches.
90+1'
Rozhodčí nastavuje ještě 5 minut.
90'
Tento rohový kop však nenadělal domácím větší potíže.
90'
Hosté budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště.
90'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Danel Sinani, přichází Maurice Deville.
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Maxime Chanot, přichází Aldin Skenderovic.
89'
Hra se nyní pohybuje převážně ve středu hřiště.
88'
Domácí drží míč na svých kopačkách, ale dopředu příliš nepospíchají.
86'
Centr Kostiče z levé strany hřiště odvrátil do bezpečí jeden z hostujících obránců.
85'
Ošetřován byl střelec vlastní branky Chanot. Nyní už je za pomezní čárou a připraven vstoupit zpět na hrací plochu.
84'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Matija Nastasić, přichází Miloš Veljković.
84'
Jeden z hostujících hráčů je nyní ošetřován na hrací ploše.
83'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Aleksandar Mitrović, přichází Luka Jović.
81'
Domácí vedou opět o dvě branky! Moris si neporozuměl se svým spoluhráčem a k míči se tak dostali domácí. Radonjič poslal do vápna centr z pravé strany hřiště, který skončil na hlavě A. Mitroviče. Ten ještě nedokázal prostřelit Morise, který proti jeho hlavičce předvedl skvělý zákrok. To se povedlo až MAXIMEMU CHANOTOVI, který nechtíc poslal míč do vlastní branky.
80'
Sergej Milinkovič-Savič se dostal zcela osamocen ke střele uvnitř vápna soupeře. Jeho následný střelecký pokus však skončil vedle soupeřovy branky!
79'
Žlutou kartu dostává Gerson Rodrigues (Lucembursko).
78'
Domácí se snažili ihned odpovědět, ale A. Mitrovič po centru z levé strany hřiště hlavičkoval mimo soupeřovu branku.
77'
Lucembursko právě vstřelilo branku!
Hosté snižují na rozdíl jedné branky! OLIVIER THILL vypálil z hranice vápna přesně k pravé tyči Rajkovičovy branky, který se za míčem jen ohlédl. Asistence: Gerson Rodrigues.
76'
Následný rohový kop nenadělal domácím větší potíže.
75'
Sinani se snažil odcentrovat z pravé strany hřiště. Jeho pokus mu však zhatil Nastasič, od kterého se míč odrazil do zámezí.
75'
Sinani vypálil z velké dálky. Jeho střelecký pokus skončil vysoko nad brankou.
74'
Radonjič přišel o míč na polovině soupeře a dopředu tak mohou vyrazit hosté.
73'
Vlahovič poslal do vápna centr z levé strany hřiště. Ve vápně se dostal k míči A. Mitrovič, ale míč si špatně zpracoval a do zakončení se tak nedostal.
72'
Rodrigues byl faulován zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou hosté.
71'
A. Mitrovič vypálil z velké dálky. Střela mu však vůbec nesedla a míč tak skončil daleko vedle levé tyče Morisovy branky.
70'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Saša Lukić, přichází Nemanja Radonjić.
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Darko Lazović, přichází Dušan Vlahović.
69'
Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
68'
Domácí si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a míč tak od jednoho z nich skončil jen v zámezí.
67'
Nepřesný centr O. Thilla z levé strany hřiště skončil jen v zámezí.
66'
Rohové kopy: 4 – 6
65'
Hosté rozehráli tento rohový kop na krátko. Následný centr do vápna nenadělal domácím větší potíže.
65'
Hosté budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště.
64'
Rodrigues si tak dlouho hrál s míčem na polovině soupeře, až o něj přišel.
63'
Nepřesný centr Lazoviče z pravé strany hřiště skončil jen v moci brankáře Morise.
62'
Rodrigues se nedokázal dostat s míčem kolem Pavloviče a míč tak získávají na své kopačky domácí.
61'
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.
60'
Hosté přišli o míč na polovině soupeře a dopředu tak mohou vyrazit opět domácí.
58'
Lukič se dopustil faulu na polovině soupeře a k míči se tak dostávají hosté.
57'
Avšak hosté nedošli příliš daleko a do protiútoku se tak vydali domácí. Kostič to vzal na sebe a vypálil zevnitř vápna soupeře. Jeho střelecký pokus však Moris skvěle chytil.
57'
Pavlovič pouze odevzdal míč soupeři a dopředu tak mohou vyrazit hosté.
56'
Lukič se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou hosté.
55'
Tadič dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
54'
Oba jsou zpět na nohou a vypadá to, že oba budou moci dále pokračovat ve hře.
53'
Lukič a S. Thill se srazili zhruba na polovině hřiště a oba tak musí být ošetřeni.
52'
A. Mitrovič dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
51'
Lukič vypálil zevnitř vápna soupeře. Jeho střelecký pokus však skončil vysoko nad brankou.
50'
Míč od rohového praporku však skončil jen v rukavicích brankáře Morise.
49'
Domácí budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště, který vybojoval Lazovič.
48'
Nepřesný pas jednoho z hostujících hráčů skončil jen v moci brankáře Rajkoviče.
48'
Následný rohový kop však nenadělal domácím větší potíže.
47'
Nový muž na hřišti Olivier Thill se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře. Jeho střelecký pokus však zblokoval jeden z obránců do zámezí.
46'
46'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Enes Mahmutović, přichází Olivier Thill.
46'
Oba týmy jsou zpět na trávníku. Druhý poločas tak za malou chvíli začne.
Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
První poločas je za námi. Domácí jsou zatím jasně lepším týmem a zaslouženě tak vedou 2:0. O obě branky se postaral Aleksandar Mitrovič, který nejdříve ve 22. minutě zužitkoval skvělou přihrávku od Milinkoviče-Saviče a následně po krásném centru Kostiče zvýšil hlavou na 2:0. Hosté se v prvním poločase nedostali do žádné větší šance.

Držení míče: 60% – 40%
Střely celkem: 7 – 6
Střely na branku: 4 – 0
45+4'
45+3'
Jans poslal do vápna centr z pravé strany hřiště, který však těsně před Sinanim odvrátil do bezpečí Nastasič.
45+2'
Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
45+1'
Domácí se nyní snažili kombinovat ve vápně soupeře, avšak to se jim příliš nevyvedlo a jeden z obránců tak následně poslal míč do zámezí.
45+1'
Rozhodčí nastavuje ještě 3 minuty.
45'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.
44'
Žlutou kartu dostává Dušan Tadić (Srbsko).
43'
Tadič se dopustil faulu poblíž vápna soupeře a hrát tak mohou hosté.
42'
Hosté rozehráli rohový kop na krátko. Následný centr do vápna od S. Thilla skončil jen na hlavě jednoho z domácích hráčů.
41'
Rodrigues se dostal ke střele poblíž hranice vápna. Jeho střelecký pokus však zblokoval jeden z obránců do zámezí. Hosté budou zahrávat rohový kop.
40'
A. Mitrovič už míří za pomezní čáru a vypadá to, že bude moci dále pokračovat ve hře. To samé také brankář hostů Moris, který však nemůže zamířit za pomezní čáru.
38'
A. Mitrovič se dopustil faulu ve vápně soupeře a hrát tak mohou hosté. Ještě před tím však budou Moris a A. Mitrovič ošetřeni.
38'
Vepředu však toho příliš nevymysleli a o míč tak přišli.
37'
Hosté ihned po rozehře míří směrem dopředu.
35'
Domácí vedou už 2:0! Kostič poslal do vápna centr z levé strany, který dolétl na hlavu ALEKSANDARA MITROVIČE, a ten se následným hlavičkovým pokusem doprostřed branky nemýlil. Asistence: Filip Kostič.
34'
Žlutou kartu dostává Christopher Martins (Lucembursko).
33'
Lukič se dopustil faulu na polovině soupeře a domácí tak o míč přichází.
33'
Domácí se usadili s míčem na polovině soupeře.
31'
Martins vypálil z hranice vápna, ale jeho pokus skončil vysoko nad brankou. Navíc se ve vápně soupeře dopustil faulu jeden z jeho spoluhráčů, a tak tento střelecký pokus stejně přišel vniveč.
30'
29'
Tadič se dostal k míči uvnitř vápna soupeře. Následně poslal skvělý centr na hlavu Mitroviče, kterého však vychytal Moris.
28'
Hosté si mezi sebou neporozuměli poblíž vápna soupeře a o míč tak přišli.
27'
Kostič odcentroval z levé strany hřiště jen na hlavu Mahmutoviče, který míč následně poslal mimo vápno.
26'
Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
25'
Barreiro vypálil zhruba z osmnácti metrů. Střela mu však vůbec nesedla a míč tak skončil daleko vedle levé tyče Rajkovičovy branky.
24'
Rodrigues byl faulován na polovině hřiště a hrát tak mohou hosté.
22'
Domácí se dostávají do vedení! ALEKSANDAR MITROVIČ dostal skvělou přihrávku za obránce od Milinkoviče-Saviče, a ten se následnou střelou doprostřed branky i s přispěním teče Morise dokázal střelecky prosadit. Asistence: Sergej Milinkovič-Savič.
21'
Držení míče: 68% – 32%
20'
Tadič se dostal zcela osamocen ke střele uvnitř vápna soupeře. Jeho dělovku však zastavil dobrým zákrokem Moris!
19'
Lazovič prošel s míčem mezi dvěma protihráči. Následně však odcentroval přímo na hlavu Chanota.
18'
Lukič se dopustil faulu poblíž vápna soupeře a hrát tak mohou hosté.
17'
Milinkovič-Savič byl faulován zhruba na polovině hřiště a domácí tak zůstanou u míče i nadále.
17'
Domácí byli donuceni míč poslat až ke svému brankáři, který ho následně rozehrál na Milenkoviče.
16'
Kostič odcentroval z levé strany hřiště. Ve vápně se dostal k hlavičce Mitrovič, ale jeho hlavičkový pokus nakonec skončil mimo tři tyče.
15'
Milenkovič zkusil odcentrovat z pravé strany hřiště, ale do jeho centru vložil nohu jeden z protihráčů a míč tak nedoletěl do vápna.
14'
Barreiro už míří za pomezní čáru a vypadá to, že bude moci dále pokračovat ve hře.
13'
Barreiro zůstává ležet na trávníku po jednom ze soubojů na vlastní polovině a žádá si ošetření. Zápas je tak nyní přerušen.
12'
Lazovič se snažil odcentrovat z pravé strany hřiště. Nakonec mu to však nedovolil včasným skluzem Mahmutovič.
11'
Gudelj poslal příliš nepřesný pas za obránce na rozeběhnutého Tadiče a míč tak získal do svých rukavic Moris.
10'
S. Thill napřáhl ke střele z velké dálky. Jeho dělovku však zablokoval jeden z obránců.
9'
Hosté se dostali s míčem až poblíž vápna soupeře. Následně si však mezi sebou neporozuměli a o míč tak přišli.
8'
Následný rohový kop opět nenadělal hostům sebevětší potíže.
8'
Lazovič se snažil odcentrovat z pravé strany hřiště. Jeho pokus však zblokoval Carlson do zámezí.
7'
Tento rohový kop však nenadělal hostům větší potíže.
7'
Kostič dostal skvělou přihrávku do vápna od jednoho ze svých spoluhráčů. Na poslední chvíli mu však míč od nohou odkopl jeden z vracejících se protihráčů. Domácí budou zahrávat rohový kop.
6'
Tadič se snažil překvapit brankáře soupeře střelou zhruba z poloviny hřiště. Jeho pokus však skončil vysoko nad brankou.
5'
4'
3'
Lazovič poslal do vápna nepřesný centr z pravé strany hřiště, který skončil jen v zámezí.
3'
2'
Rodrigues už je zpět na nohou a utkání tak může pokračovat dále.
2'
Rodrigues se ocitl na trávníku po jednom ze soubojů na polovině hřiště a rozhodčí tak přerušil hru.
1'
Domácí rozehráli první poločas a s míčem momentálně kombinují na vlastní polovině.
1'
Ještě před úvodním hvizdem si diváci na stadionu vyslechnou národní hymnu Srbska a Lucemburska.
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v červených dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Srbsko: P. Rajković – Milenković, Nastasić, Pavlović – Lazović, Lukić, Gudelj, Kostić – Tadić (C), A. Mitrović, S. Milinković-Savić.
Náhradníci: Dmitrović, Svilar – Mladenović, Nemanja Maksimović, Radonjić, Jović, S. Mitrović, Račić, Veljković, Vlahović, Ristić, Djuričić.

Lucembursko: Moris – Jans (C), Chanot, Mahmutović, Carlson – Martins, Barreiro – Sinani, S. Thill, Pinto – Rodrigues.
Náhradníci: Schon, Kips – Bohnert, Holter, Malget, Veiga, Borges Sanches, Deville, O. Thill, Skenderovic, Muratovic, Rupil.

Rozhodčí: Meler – Eyisoy, Kömürcüoğlu (vš. Turecko).
Poslední vzájemná utkání

Srbsko – Lucembursko 3:2 (14.11. 2019)
Lucembursko – Srbsko 1:3 (10.9. 2019)
Lucembursko

Lucembursko se momentálně nachází v tabulce skupiny A na třetí příčce se šesti body. Po třech odehraných zápasech mají svěřenci trenéra Luca Holtze na svém kontě 2 výhry a 1 porážku. Venku zatím odehráli jeden zápas, ve kterém porazili Irsko 1:0.

Nejlepším střelcem Lucemburska je momentálně se třemi brankami Gerson Rodrigues, který hájí barvy francouzského Troyes.

Posledních 5 zápasů

Lucembursko – Ázerbájdžán 2:1
Lucembursko – Skotsko 0:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Norsko – Lucembursko 1:0 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Lucembursko – Portugalsko 1:3
Irsko – Lucembursko 0:1
Srbsko

Srbsko se momentálně nachází v tabulce skupiny A na druhé příčce se sedmi body. Před nimi je Portugalsko, které má na svém kontě deset bodů a zápas navíc. Po třech odehraných zápasech si připsali svěřenci trenéra Dragana Stojkoviće na své konto 2 výhry a 1 remízu. Doma zatím odehráli dva zápasy, ze kterých 1x vyhráli a 1x remizovali.

Nejlepším střelcem Srbska v této kvalifikaci je prozatím Aleksandar Mitrovič, který má na svém kontě 5 branek.

Katar – Srbsko 0:4 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Japonsko – Srbsko 1:0 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Srbsko – Jamajka 1:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Ázerbájdžán – Srbsko 1:2
Srbsko – Portugalsko 2:2
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního kvalifikačního zápasu na MS 2022 mezi Srbskem a Lucemburskem.