Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Španělsko - 2. září 2021   20:45

Švédsko
Švédsko
6' Isak  • 57' Claesson (Kulusevski)
2:1
(1:1)
Španělsko
Španělsko
5' Soler  (Alba)
Švédsko
Olsen – Krafth, Helander, Lindelöf (C), Augustinsson – Claesson, K. Olsson, Ekdal (69. Cajuste), Forsberg (90+4. Svanberg) – Kulusevski (85. Quaison), Isak (85. Thelin).
Anthony Taylor (ENG) – Gary Beswick (ENG), Adam Nunn (ENG)
Friends Arena, Solna
Španělsko
Simón – Azpilicueta, Laporte, García, Alba – Koke (75. M. Llorente), S. Busquets (C) (85. Rodri), Soler (85. Méndez) – F. Torres, Morata (75. Sarabia), G. Moreno (64. Traoré).

Ode mě je to vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 2:4. Rohy: 7:9. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:6.
Je dobojováno a Švédsko nakonec uhájilo těsný náskok. Ve druhém poločase byli opět více na balonu Španělé, nicméně všechny jejich akce ztroskotaly na obraně domácí reprezentace. Naopak jejich defenziva si v 57. minutě nepohlídala Claessona, který rozhodl o důležité výhře Švédska.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Mattias Svanberg.
90+3'
Individuálně to zkoušel Sarabia, nicméně defenziva Švédska si s ním poradila.
90+2'
Výbornou práci odvedl Thelin, jenž podržel míč na útočné polovině a pak získal aut.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny čtyři minuty.
90'
Do vápna Švédska přilétl další centr, ale Helander dokázal balon odklidit do bezpečí.
89'
Hosté už vrhají všechny své síly do útoku. Na hrot se nyní vydal i stoper Laporte.
88'
Krafth si dobře pokryl míč a poté se nechal faulovat Méndezem. Tohle už bude Švédům stačit.
87'
Do brejku se mohl hnát Thelin, jenž se ale zapomněl za obranou Španělska a byl mu odmáván ofsajd.
86'
Torres šel k zemi po souboji s Krafthem, ale faul odpískán nebyl.
85'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Isaac Kiese Thelin.
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Dejan Kulusevski, přichází Robin Quaison.
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Rodri.
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Brais Méndez.
84'
Dva hráči Švédska teď zůstávají ležet na trávníku, neboť je trápí křeče. Je jasné, že dnešní utkání je stálo hodně sil.
83'
Do konce utkání zbývá zhruba deset minut a Švédsko stále drží jednobrankový náskok. Podaří se mu získat tři body?
82'
Španělsko je v posledních minutách daleko více na balonu, ale zatím se nemůže dostat přes pevnou defenzivu domácích.
81'
Nabídka Torrese měla ideální parametry, avšak nikdo v bílém nedokázal zakončit.
80'
Krafth zblokoval centr Alby, a za malý okamžik tak budou hosté zahrávat roh.
79'
Isak se ze strany řítil na bránu, ovšem vracející se Laporte mu fantastickým skluzem balon vypíchl.
78'
Alba se zbavil svého strážce a pak zakončil pravačkou. Olsen však byl pozorný a střelu levého beka Španělska bez problémů lapil.
77'
Traoré opět rychle postupoval dopředu, ale jeho akci zastavil dobrým obranným skluzem Helander.
76'
Střídající Sarabia se hned dostal ke střele, avšak Olsen mohl zůstat v klidu. Balon totiž mezi tři tyče nezamířil.
75'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Pablo Sarabia.
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Koke, přichází Marcos Llorente.
74'
Seveřané zahrávali další rohový kop, avšak ani v tomto případě nedošlo k ohrožení Simónovy brány.
73'
Forsberg se mohl vydat do rychlého brejku, ale jeho pas na Kulusevskiho se nepotkal s přesností.
72'
Soler se snažil přejít přes střed hřiště, jenže jeho akce ztroskotala na pozorně bránícím Helanderovi.
71'
Helander si v šestnáctce hledal centr Forsberg, ale během své snahy dostat se k míči fauloval Garcíu.
70'
Isak spadl v pokutovém území, nicméně ani v tomto případě z toho penalta nebude.
69'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Jens Cajuste.
68'
Adama Traoré se dostal do ideální palebné pozice, ale na Olsena si nepřišel.
67'
Po rohu se nic nenarodilo, balon si opět ze vzduchu stáhl gólman Olsen.
66'
Traoré se uvolnil na pravém křídle a poté získal pro Španělsko rohový kop.
65'
Alba si navedl míč do středu a vypálil, ovšem jeho pokus na bránu neprošel.
64'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Adama Traoré.
63'
Na druhé straně nepochodil ani Busquets, jehož pas na Torrese skončil u Lindelöfa.
62'
Forsberg chtěl svou kolmicí vyslat do šance Isaka, ale míč zachytil dobře postavený García.
61'
Busquets si dal balon daleko od nohy a při snaze dostat ho opět pod kontrolu fauloval Olssona.
60'
Španělé jsou po inkasované brance jako opaření. Momentálně se jim vůbec nedaří hrát s balonem.
59'
Z velké dálky to zkusil Soler, ovšem jeho pumelice vylétla vysoko nad Olsenovu svatyni.
57'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédové se dostávají do vedení! Žlutí zůstali po rohovém kopu nastěhovaní na útočné polovině a po několika přihrávkách na levé straně našel Kulusevski ve vápně nikým neatakovaného VIKTORA CLAESSONA, který střelou na přední tyč propálil Simóna.
56'
Po zásahu jednoho z obránců se domácí dožadovali odpískání pokutového kopu, ale hlavní sudí nařídil pouze roh.
55'
Laporte poslal pomalou malou domů a Simón měl co dělat, aby odehrál balon před dobíhajícím Isakem.
54'
Alba dnes již poněkolikáté vyslal do vápna centr z levé strany, ale tentokrát načechral míč do Olsenových rukavic.
53'
Ekdal si nyní neporozuměl s Augustinssonem a po jejich neshodě budou hosté vhazovat.
52'
Žlutou kartu dostává Emil Krafth (Švédsko).
51'
Španělé vstoupili i do druhé půle velmi aktivně. Podaří se jim vsítit druhou branku?
50'
Moreno dobře odcentroval a nebýt zásahu Lindelöfa, tak Torres by zakončoval z hranice malého vápna.
49'
Isak si chtěl narazit s Kulusevski, avšak zpětný pas útočníka Juventusu vystihl García.
48'
Rozehrávky se ujal Koke, jehož centr zamířil přímo do Olsenovy náruče.
47'
Alba hledal ve vápně číhajícího Torrese, před kterým odehrál míč na roh Helander.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal po přestávce žádnou změnu. Uvidíme, jak se bude utkání vyvíjet ve druhém poločase.
46'
Je za námi úvodní dějství, po kterém hráči odchází do kabin za stavu 1:1. Do utkání vstoupili lépe svěřenci trenéra Enriqueho, kteří se už v páté minutě dostali díky Solerovi do vedení. Švédové však přispěchali s bleskovou odpovědí a téměř ihned po rozehrávce srovnal Isak. Následně mělo více ze hry Španělsko, nicméně dalšího gólu jsme se nedočkali.
45+3'
45+2'
Do centru Azpilicuety se ve vápně opřel Torres. Tomu však střelu vůbec nesedla a balon vylétl vysoko nad bránu.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny dvě minuty.
45'
Do odraženého míče se na hranici šestnáctky opřel Koke, jenž ale trefil před sebou stojícího Ekdala.
44'
Augustinsson šlápl na kotník Solerovi a byl mu odpískán faul. V tomto případě se určitě dala udělit žlutá karta.
43'
Soler parádním pasem našel Moratu, ovšem toho zastavil signalizovaný ofsajd.
42'
Standardku Švédska rozehrál Forsberg, jehož technický pokus Simóna nezaměstnal.
41'
Žlutou kartu dostává Aymeric Laporte (Španělsko).
40'
Švédové v posledních minutách vysoko napadají a jejich soupeř s tím má celkem problémy.
39'
Isak si zabíhal za obranu na kolmici Olsson, ovšem balon nakonec vycestoval do autu.
38'
Forsberg to zkoušel individuálně přes střed hřiště, ale jeho akce se s úspěchem nepotkala.
37'
Alba hledal zl levého křídla Moratu, ovšem u balonu byl jako první stoper Lindelöf.
36'
Isak vystihl nahrávku Kokeho a pak přihrál Kulusevskimu, jehož ránu na přední tyč Simón zneškodnil.
35'
Žlutou kartu dostává Jordi Alba (Španělsko).
34'
Žlutou kartu dostává Dejan Kulusevski (Švédsko).
33'
Po souboji s Garcíou šel k zemi Kulusevski, ale hlavní arbitr nechal hru plynout dál.
32'
Koke si nyní neporozuměl s Morenem a po jejich neshodě bude Olsen odkopávat od brány.
31'
Výborně to nyní udělal Alba, jenž na sebe navázal dva protihráče a poté posunul míč na volného Busquetse.
30'
Švédové ho v pohodě ubránili a Kulusevski se pak vydal do rychlého brejku, který ale nedotáhl do úspěšného konce.
29'
Po rozehrávce na krátkou vzdálenost přišel centr Morena, který srazil na roh Helander.
28'
Ekdal u postranní čáry nedovoleně atakoval Moratu. Uvidíme další volný přímý kop Španělů.
27'
Soler se zbavil Augustinssona a poté posílal míč pod sebe na Moratu, ovšem toho ke střele nepustil Helander.
26'
Jordi Alba se poté nechal i ošetřit, nicméně se zdá, že bude moct pokračovat v zápase.
25'
Claesson teď dohrál Albu a hlavní sudí mu pak dal jasně najevo, že příště bude podobný zákrok trestat žlutou kartou.
24'
Claesson se nejprve elegantně zbavil Solera, ale o pár vteřin později už ho o míč připravil Busquets.
23'
Centr Solera mířil do dobrého prostoru, nicméně nikdo v bílém se k hlavičce nedostal.
22'
Torres se následně vydal do brejku a nakonec se mu podařilo získat standardní situaci.
21'
Ten ale žádnou šanci nepřinesl, míč totiž odhlavičkoval do bezpečí na přední tyči stojící Soler.
20'
Forsberg se dostal přes střed hřiště a poté zakončoval z hranice vápna. Jeho pokus zblokoval García, takže následovat bude roh.
19'
Busquets se po souboji s Forsbergem dožadoval odpískání nedovoleného zákroku, ale arbitr Taylor nechal hru plynout dál.
18'
Ekdal přišel o míč a při snaze získat ho zpět fauloval Solera. Španělé tak budou rozehrávat.
17'
Po levé straně se chtěl prosmýknout Alba, kterého ale dokázal zastavit Krafth.
16'
Španělé jsou zatím o poznání aktivnější a svému soupeři téměř nepůjčují balon.
15'
Své defenzivní povinnosti si teď splnil Isak, jenž se vrátil s Kokem a u půlící čáry ho čistě odzbrojil.
14'
Další nabídku Azpilicuety srazil balon na bránu stoper Helander. Olsen však rychle zareagoval a míč lapil.
13'
Po chybě Ekdala šel rychle dopředu Soler. Ten před vápnem posouval míč na Moratu, před kterým ale stačil zasáhnout Lindelöf.
12'
Azpilicueta se utrhl na křídle a poté poslal do šestnáctky nebezpečný přízemní centr, na který jen o kousek nedosáhl Moreno.
11'
Po přiťuknutí Solera se v dobré palebné pozici zjevil Morata, jenž ale bránu přestřelil.
10'
Helander hledal prudkým pasem Kulusevskiho, ovšem ten neměl šanci zastihnout míč na hrací ploše.
9'
Koke si chtěl rychle narazit s Moratou, avšak útočník Juventusu Turín vybíhal z ofsajdu.
8'
Isak hnal do další šance, ovšem tentokráte ho dokázal uhlídat stoper García.
6'
Švédové však velmi rychle vyrovnávají! Lindelöfův dlouhý nákop odehrál Laporte pouze k ALEXANDERU ISAKOVI, který si míč zpracoval, posunul si ho na pravačku a přesnou ranou tyči nedal Simónovi šanci.
5'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Španělé se už ve čtvrté minutě ujímají vedení! Enriqueho svěřenci dobře zakombinovali na pravé straně a Busquets poté přenesl hru na Albu, který zvedl hlavu a našel ve vápně nikým neatakovaného CARLOSE SOLERA, jenž zblízka překonal Olsena.
4'
Forsberg od rohového praporku našel Helandera, jehož zakončení zamířilo přesně do míst, kde nacházel gólman Simón.
3'
Důležitým defenzivním zákrokem se nyní prezentoval Laporte, jenž odehrál balon před rozběhnutým Isakem. Následovat bude rohový kop.
3'
Forsberg vystihl pas Kokeho a hned chtěl vyslat do útoku Isaka, ovšem tomu byl odmáván ofsajd.
2'
Hosté šli poprvé dopředu po pravé straně, kde ale Augustinsson obral o míč Torrese.
1'
Zazněl úvodní hvizd, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Španělska, kteří budou hrát v bílých dresech. Jejich soupeř pak zvolil žlutou sadu.
1'

Švédsko: Olsen – Krafth, Helander, Lindelöf (C), Augustinsson – Claesson, K. Olsson, Ekdal, Forsberg – Kulusevski, Isak.
Náhradníci: Dahlberg, Nordfeldt – Karlsson, M. Olsson, Thelin, M. Johansson, Sema, Seb. Larsson, Cajuste, J. Nilsson, Svanberg, Quaison.

Španělsko: Simón – Azpilicueta, Laporte, García, Alba – Koke, S. Busquets (C), Soler – F. Torres, Morata, G. Moreno.
Náhradníci: de Gea, Sánchez – Albiol, I. Martínez, M. Llorente, Gayá, Ruiz, Rodri, Traoré, Méndez, Fornals, Sarabia.

Rozhodčí: Anthony Taylor (ENG) – Gary Beswick (ENG), Adam Nunn (ENG).

Španělsko

Španělé v posledních letech procházeli menší generační obměnou, nicméně i tak podávali na mezinárodní scéně solidní výkony. Na letním mistrovství Evropy prošli až do semifinále, kde prohráli s následujícími šampióny z Itálie. Svěřenci kouče Enriqueho mají na rozdíl od svého dnešního soupeře za sebou už tři kvalifikační utkání mistrovství světa v Kataru. Na úvod ztratili body po remíze s Řeckem, ovšem poté už se jim podařilo dvakrát zvítězit. Momentálně tak mají na svém kontě sedm bodů, díky čemuž se nachází na první pozici skupiny B.
Švédsko

Švédská fotbalová reprezentace v posledních letech zažívá poměrně solidní období. Na nedávném evropském šampionátů dokázala z prvního místa postoupit ze skupiny E, ve které se utkala s Polskem, Španělskem a Slovenskem. V osmifinále však nestačila na houževnaté Ukrajince, se kterými prohrála 1:2 po prodloužení. Do kvalifikace na mistrovství světa vstoupili seveřané výborně, v úvodních dvou mačích si poradili s Gruzií a Kosovem. Uvidíme, zda se jim podaří potvrdit dobrou formu i proti Španělsku.
Hezký čtvrteční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes je na programu dvanáct zápasů evropské kvalifikace na mistrovství světa a k vidění bude také souboj Švédska a Španělska, který začne ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.