Dnešní utkání je u konce! Island na domácí půdě promrhal dvoubrankové vedení, a nakonec s Lotyšskem remízoval 2:2 !

První poločas dopadl dle papírových předpokladů! Island se dostal již v páté minutě do vedení, Sigurðsson vyslal povedenou střelu, kterou Vaninse vyrazil přímo na nohu Kolbeinna Sigþórsson, který poslal míč do sítě! Další branka přišla ve 27. minutě, kdy se krásnou střelou ze střední vzálenosti prosadil Gylfi Sigurðsson! V závěru poločasu měl ještě šanci hostující Zjuzins, proti jeho střele však zasáhl Halldórson!

Hned na začátku druhého poločasu snížil z lotyšského pohledu na 1:2 Aleksandrs Cauna! Lotyšsko pokračovalo v aktivní hře, a v 68. minutě vyrovnal na 2:2 Valeris Šabala. O osm minut později nebezpečně pálil ze standardní situace Sigurðsson, avšak nemířil přesně! V poslední desetiminutovce měl ještě šanci Šabala, nicméně z ostrého úhlu mířil nad branku!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
90+4
90+3
Dlouhý centr do vápna poslal Gylfi Sigurðsson, který hledal Sigþórssona. Útočník Nantes se však k hlavičce nedostal, neboť u míče byl první brankář Vanins!
90+2
Ani Island však z rohového kopu nedokázal udeřit! Následně se nedovoleným zákrokem provinil hostující Dubra, který poslal k zemi Káriho Bjarnasona. Island zůstává u míče, a kombinuje na útočné polovině!
90+1
Lotyšsku se rozehrávka rohového kopu vůbec nepovedla, a k míči se na vlastní polovině dostal Hallfreðsson, který se velmi rychle přesunul na útočnou polovinu, a následně uvolnil Sævarssona. Jeho centr byl však zablokován.
90
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty nad rámec základn hrací doby!
89
Do zajímavé střelecké pozice se dostal střídající Laizans, který pořádně priotáhl brankáře Halldórsona! Islandský brankář vyrazil míč na rohový kop!
87
Aktivní Deniss Rakels na pravé straně uvolnil obránce Gabovse, který míč vrátil pod sebe pro Caunu. Střelec první branky Lotyšska odcentroval do vápna, nicméně ten odvrátil stoper Ottesen.
86
Gylfi Sigurðsson dostal na pravé straně dostatek prostoru po povedené přihrávce Bjarnasona. Jeho následný centr měl směřovat na nabíhajícího Sigþórssona, ten však neměl šanci míč stihnout!
85
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Artūrs Zjuzins, přichází Jānis Ikaunieks.
84
Odkop brankáře Halldórsona nebyl příliš povedený, a našel pouze obránce Maksimenka. Lotyšský obránce se pokoušel dostat do úniku Šabalu, centr mu však nevyšel.
83
Lotyšsko je v posledních minutách velmi aktivní, a pokouší se dokonat obrat! Z levé strany centroval Maksimenko, který našel Denisse Rakelse. Mladý křídelník však svou střelu nasměroval nad branku!
81
Ve středu hřiště přišel o míč střídající stoper Ottesen, který nabídl míč Rakelsovi! Lotyšský středopolař dokázal nadýchaným centrem dostat míč do vápna, který se snášel na nohu Šabaly. Ten si dokázal míč píchnout před sebe, nicméně svou střelu nenasměroval z ostrého úhlu mezi tři tyče!
81
Sævarsson poslal ideální přihrávku do běhu pro Kolbeinna Sigþórssona, jehož postup však zastavil skvěle načasovaným skluzem hostující stoper Gorkšs!
79
Nevím, co teď hostující celek vymýšlel, nicméně centr Cauny směřovaný do vápna našel pouze rukavice brankáře Halldórsona. Do pokutového území navíc nikdo z hostů nenabíhal!
78
Další žlutou kartu v dnešním utkání dostává domácí stoper Ragnar Sigurðsson, který se ve středu hřiště prezentoval nedovoleným zákrokem v souboji s Valerisem Šabalou. Střelec zatím poslední branky byl ošetřován, nicméně by měl pokračovat ve hře!
77
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Igors Tarasovs, přichází Oļegs Laizāns.
76
K rozehrávce zajímavé standardní situace se postavil Gylfi Sigurðsson, kterému se zakončení velmi povedlo! Záložník Swansea však nasměroval míč těsně mimo branky Vaninse!
75
Johann Guðmundsson dostal povedenou přihrávku od Bjarnasona, a mohl postupovat vpřed. Jeho postup však zastavil nedovoleným zákrokem Vitalijs Maksimenko, který dostává od hlavního rozhodčího "pouze" žlutou kartu! Mohla však přijít klidně i červená!
73
Rozehrávky se v tomto případě ujal Cauna, který však trefil prvního bránícího hráče, a domácí celek může zamířit do protiútoku!
73
Exekuce následného rohového kopu se ujal Guðmundsson, kterému se však centr vůbec nepovedl. Lotyšsko postupovalo rychle vpřed, a vybojovalo standardní situaci!
72
Krásný centr do vápna poslal Sigurðsson, který našel ve vápně naběhlého Guðjohnsena. Zkušený islandský záložník sklepl míč pro Sigþórssona, jehož střela byla zablokovaná na rohový kop!
71
Lotyšsko mělo k dispozici standardní situaci, které se ujal Cauna. Centr střelce prvního lotyšského gólu však nebyl povedený, a Island otáčí hru!
70
Střídající Karašauksk pospíchal za centrem, míč však na hrací ploše nestihl. Ještě před tím ho však dohrál stoper Sævarsson, a lotyšský útočník skončil na zemi!
68
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Lotyšsko potvrzuje zlepšený výkon ve druhém poločase, a srovnává na 2:2! To už je velmi zajímavé pro český tým, který by se v případě výhry s Tureckem mohl dostat do čela skupiny! Po pravé straně postupoval Deniss Rakels, který svým cetrem našel ve vápně VALERISE ŠABALU. Bývalý útočník Jablonce to měl při zakončení opravdu velmi těžké, nicméně dokázal poslat míč přesně k tyči!
67
Islandská kombinace se pokoušel uspad lotyšskou obranu pomalou kombinací. To se však zatím nepovedlo, neboť hostující obrana statečně odolává atakům Islandu!
66
Střídajícího Eiðura Guðjohnsena přivítal na Laugardalsvölluru obrovský potlesk tribun. Jedná se totiž o hráče, který prošel celky jako je Barcelona, Monako Chelsea a další! Momentálně islandský záložník působí v Číně!
65
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Aleksejs Višņakovs, přichází Artūrs Karašausks.
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Alfred Finnbogason, přichází Eiður Guðjohnsen.
65
64
Lotyšsko sympaticky kombinovalo na útočné polovině. Vše zhatil útočným faulem Valeris Šabala, který poslal k zemi obránce Ottesena. Následuje střídání obou týmů!
63
Důvěru při rozehrávce dostal pravý obránce Sævarsson, který poslal přihrávku do středu, kde se nacházel obsazený Kári Skúlason. Záložník Basileje nemohl postupovat vpřed, avšak alespoň dokázal dostat míč zpět do obrany.
62
Lotyšský celek navíc oproti prvnímu poločasu aktivněji napadá, což islandským obráncům dělá velké problémy. Střídající Ottesen musel raději zařadit "zpátečku" a poslat míč k brankáři Halldórsonovi.
61
Mladý Deniss Rakels dostal od Skúlasona trochu prostoru před vápnem, a tak udělal kličku do středu, a vystřelil. Jeho pokus však skončil úplně mimo, a dočkal se ironického potlesku domácích tribun!
60
Kombinace islandského týmu pokračovala. Z levé strany tentokrát skutečně odcentroval Skúlason, který hledal Finnbogasona. Jediné co našel, byly rukavice brankáře Vaninse!
60
Island vyrazil do rychlého kontru, který táhl po levé straně obránce Skúlason. Ten však měl proti sobě Gabovse, a tak raději akci zabrzdil, a poslal míč zpět k Ottesenovi.
59
Lotyšsko se mohlo po nedovoleném zákroku Bjarnasona těšit ze standardní situace. Té se ujal Aleksandrs Cauna, kterému se však centr hrubě nepovedl, a míč odkopl první bránící hráč.
58
Pododně ostrý zákrok předvedl ve středu hřiště také domácí Emil Hallfreðsson, který poslal na trávník Zjuzinse. V tomto případě však záložník Hellasu Verona žlutou kartu neobdržel.
57
Další žlutou kartu dnešního utkání dostává hostující Igors Tarasovs, který si počínal nedovoleně v souboji s Sigurðssonem. Lotyšský záložník se hlavnímu rozhodčímu ještě pokoušel jeho rozhodnutí rozmluvit, marně.
56
Po nepřesné přihrávce Bjarnasona se ve středu hřiště dostal Zjuzins. Lotyšský záložník se rozhlédl, a poslal nadýchaný centr pro Šabalu, ten však zaspal při náběhu, a míč u míče byl první stoper Ottesen.
54
Lotyšsko však pokračuje v aktivní hře, kterou nastolilo na začátku druhého poločasu. Aleksandrs Cauna hledal dlouhým centrem ve vápně Valerise Šabalu, ten se však k hlavičce nedostal.
53
Hostující záložník Rakels se pokoušel dostat přes Skúlasona, nicméně si v souboji počínal nedovoleně, což postřehl hlavní rozhodčí, a odpískal faul.
52
Island je zatím ve druhém poločase značně nervózní, a dovolil Lotyšsku se dostat zpět do zápasu!
51
Lotyšský stoper Gorkšs poslal dlouhý centr na útočnou polovinu, který stihl na hrací ploše Cauna, a posunul míč na Gabovse. Jeho centr našel na hranici vápna Šabalu, kterému však střela nevyšla!
49
Tak pozor! Lotyšsko na začátku druhého poločasu snižuje na rozdíl jediné branky, a dostává se zpět do zápasu! Na levé straně zakombinoval Višnakovs s Zjuzinsem. Prvně jmenovaný následně poslal přihrávku před brank, kam si naběhl ALEKSANDRS CAUNA, který poslal míč do sítě!
48
Birk Bjarnason zakombinoval na levé straně s Sigurðssonem, který následně také odcentroval. Jeho pokus však skončil v náruči Vaninse!
47
K první střele druhého poločasu se dostal hostující stoper Gorkšs, kterému se však zakončení vůbec nepovedlo. Jeho střela mířila vysoko nad branku!
46

Druhý poločas začne přibližně v 19:01!
45
45+1
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem jednu minutu nad rámec základní hrací doby! Mezi tím se dostal ke střele hostující Arturs Zjuzins, který však nemířil přesně.
45
Následného rohového kopu se ujal Gylfi Sigurðsson, jehož centr však pro branku Vaninse neznamenal žádné nebezpečí, a obrana Lotyšska ho odvrátila.
44
Tak to byla další velká šance domácího celku! Přihrávku do vápna dostal Sigþórsson, který si narazil s Sigurðssonem, a vyslal přízemní ránu. Tu však zablokoval jeden z bránících hráčů na rohový kop!
43
Lotyšsko opět velmi rychle přešlo na útočnou polovinu, a po přiklepnutí Zjuzinse se dostal ke střele Cauna. Rána lotyšského středopolaře však skončila mimo!
42
Na hranici vápna spadl domácí útočník Sigþórsson po souboji se stoperem Dubrou. Útočník Nantes se pokoušel vymodlit pokutový kop. Ruský rozhodčí však viděl situaci jinak, a bude se odkopávat od branky Vaninse.
41
Sigþórsson zakombinoval na pravé straně s Sævarssonem, který také poslal míč do vápna. Přetažený centr domácího obránce našel pouze hostujícího Dubru!
40
Exekuce následného rohového kopu se ujal Aleksanders Cauna, jehož centr však branku Islandu neohrozil. Následně za vápnem fauloval Valeris Šabala, a u míče bude Island!
39
Lotyšský celek však velmi rychle rozehrál, a přechod na útočnou polovinu byl doslova bleskový. Ve středu hřiště dostal hodně prostoru Arturs Zjuzins, který vyslal povedenou ránu, tu Halldórson musel vyrazit na rohový kop!
38
Island zahrával další standardní situace, které se tentokrát ujal Sigurdsson. Centr záložníka Swansea našel ve vápně Ottesena, jehož hlavička mířila mimo!
36
Ve středu hřiště se dostal k míči Hallfreðsson, který krásnou přihrávkou na pravou stranu uvolnil Johanna Guðmundssona. Na jeho následný centr těsně nedosáhl Sigþórsson, nicméně Finnbogason již ano, jeho zakončení však zablokoval Gorkšs!
35
Na trávníku zůstal ležet hostující Igors Tarasovs, který si přivodil nějaký zdravotní problém po souboji s Bjarnasonem. Vypadá to, že by hostující záložník měl být v pořádku.
34
Lotyšsko se vydalo do rychlého protiútoku, ze kterého však branku Halldórsona neohrozilo. Na druhé straně si naběhl na centr Ottesena Kolbeinn Sigþórsson, jehož hlavička však přesná nebyla.
33
Na pravé straně zafungovala kombinace mezi Sævarssonem a Skúlasonem. Prvně jmenovaný se dostal k centru, který zpracoval ve vápně Finngogason, a našel Bjarnasona. Záložník Basileje vyslal zajímavou střelu, která však skončila v rukavicích brankáře Vaninse.
31
Lotyšsko však nadále kombinovalo na útočné polovině. Z pravé strany přilétl do vápna zajímavý centr z kopačky Gabovse, který našel hlavu Šabaly. Hlavičku bývalého útočníka Jablonce však lapil Halldórson!
31
Lotyšsko zahrávalo po nedovoleném zákroku Hallfreðssona standardní situaci. Rozehrávky se ujal záložník CSKA Moskva, Aleksanders Višnakovs. Jeho střelecký pokus však trefil pouze islandskou zeď!
30
Po rychlé kombinaci ve středu hřiště se k míči dostal Finnbogason, který obešel Dubru, a vyslal zajímavý střelecký pokus. Andris Vanins byl však na místě!
28
Na pravé straně velmi dobře zakombinoval Sævarsson s Skúlasonem, a druhý jmenovaný mohl zamířit vpřed. Domácí záložník však raději akci zabrzdil, a přihrál míč zpět ke stoperům!
27
Island právě vstřelil branku!
Island jednoznačně potvrzuje roli papírového favorita, a ve 27. minutě se dostává do dvoubrankového vedení! Na levé straně se krásně uvolnil GYFI SIGURSSON, který postupoval vpřed. Ze střední vzdálenosti záložník Swansea natáhl ke střele, míč následně zalétl přesně k tyči!
26
O podobnou myšlenku se na druhé straně pokoušel středopolař Bjarnason, který posílal mezi obránci přihrávku na Finngogasona. Skvěle četl hru Gorkšs, který naběhl přesně do dráhy přihrávky, a míče se zmocnil.
25
Arturs Zjuzins dostal chytrou přihrávku do běhu od Rakelse. Následně se pokoušel křížnou přihrávkou dostat míč do vápna pro Šabalu. Do přihrávky však vložil nohu stoper Ottesen.
24
Sævarsson krásně přenesl hru na levou stranu, kam si naběhl Skúlason. Centr zkušeného středopolaře však zablokoval hned první bránící hráč!
23
První žlutou kartu dnešního utkání dostává Alfreo Finngogason, který se nestíhal vracet do obrany, a tak poslal ostrým skluzem k zemi Aleksanderse Caunu!
21
Rozehrávky se ujal Aleksandrs Cauna, kterému se však centr vůbec nepovedl. Island zamířil velmi rychle vpřed, a do šance se dostal Sigþórsson. Domácí útočník však mířil nad branku Vaninse!
20
Valerijs Šabala svedl ve středu hřiště ostrý souboj s Emilem Hallfreðssonem. Domácí záložník se následně prezentoval nedovoleným zákrokem, a Lotyšsko bude mít k dispozici standardní situaci!
19
Island se dostal rychlou kombinací na útočnou polovinu, z pravé strany následně poslal povedený centr do vápna Sævarsson, na který si nabíhal Sigþórsson. Útočník francouzského Nantes se však k hlavičce nedostal, neboť byl u míče dříve Vanins!
18
O první střídání v dnešním utkání se postaral domácí kouč! Zřejmě ze zdravotních důvodů odchází z trávníku Kári Árnason, kterého nahrazuje Ottesen!
17
Islanďané při rozehrávce rozhodně nikam nepspěchají. Jeji kombinaci přerušil nedovolený zákrok Denisse Rakelse, který poslal k zemi Finnbogasona.
16
Lotyšsko se pokoušel projít vpřed přes střed hřiště. Igors Tarasovs hledal křížnou přihrávkou Valerijse Šabalu. Bývalý útočník Jablonce však míč nedokázal zpracovat!
15
Stoper Kári Árnason posílal dlouhý centr na útočnou polovinu, kterým hledal na levé straně Finnbogasona. Domácí útočník se však k míči přes dobře bránícího Gabovse nedostal.
14
Lotyšský celek vybojoval svůj první rohový kop v tomto zápase. Exekuce se ujal Aleksanders Cauna, jehož centr však dokázala obrana Islandu odvrátit!
12
Na trávníku zůstal ležet domácí Birkir Bjarnasson, kterého poslal k zemi Zjuzins. Island tak bude zahrávat zajímavou standardní situaci.
10
Středem hřiště postupoval Alfreo Finngogason, který se následně dostal také ke střele, ta však mířila vysoko nad branku!
9
Parádní přihrávku do vápna dostal Sigurðsson, který obešel Vaninse, a pokoušel se ještě vylepšit pozici pro Skúlasona. Domácí křídelník se však ke střele nedostal, neboť míč odkopl Dubra!
7
Lotyšsko se hned po své rozehrávce dostalo do kombinace na vlastní polovině, a pokouší se zklidnit hru!
5
Island se dostává již v páté minutě do vedení, navíc po parádně provedené standardní situaci! Exekuce se ujal Sigthórsson, jehož střelu vyrazil před sebe Vanins. Pohotově se však k dorážce dostal KOLBEINN SIGÞÓRSSON, který nedal lotyšskému brankáři šanci!
3
Na tránvíku v Reykjavíku zatím nic nového. Island se postupnou kombinací dostal na útočnou polovinu, a pokouší se dostat na dostřel branky Vaninse.
2
Úvodní minuty zatím patří domácímu celku, který kontroluje hru na vlastní polovině. Lotyšsko se pokouší napadat, nicméně se k míči nemůže dostat.
1
Hymny obou států již dozněly, a za malou chvíli začínáme!

Island: Halldórson – Sævarsson, Árnason, R. Sigurðsson, A. Skúlason – Guðmundsson, G.Þ. Sigurðsson, Hallfreðsson, Bjarnason – Finnbogason, Sigþórsson.
Náhradníci: Kristinsson, Gunnleifsson – Guðjohnsen, Böðvarsson, Jónsson, Gíslason, Bjarnason, Ó. Skúlason, Jónasson, Ottesen, Kjartansson.

Lotyšsko: Vaņins – Gabovs, Dubra, Gorkšs, Maksimenko – Tarasovs – Rakels, Zjuzins, Cauņa, Višņakovs – Šabala.
Náhradníci: Šteinbors, Ikstens – Kurakins, Jagodinskis, Višņakovs, Freimanis, Ikaunieks, Kamešs, Laizāns, Karašausks, Fertovs, Kozlovs.

Rozhodčí: Jeskov – Mosjakin, Dančenko (vš. Rusko).
Příjemný sobotní podvečer! Evropské fotbalové ligy se opět na pár dní zastavily, a na řadu přichází reprezentační přestávka! My se společně zaměříme na duel Islandu s Lotyšskem! Domácí reprezentace si postup zajistila již v minulém zápase s Kazachstánem, své fanoušky však jistě bude chtít potěšit dobrým fotbalem! Úvodní výkop je naplánován v hlavní městě Islandu v 18:00, a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
ISLAND
Island je jednoznačně jedním z největších překvapení tohoto kvalifikačního cyklu! Ostrovní stát předváděl od prvního zápasu skvělý fotbal, a v poměrně silné skupině se dokázal probojoval až na první příčku, na které je i nyní! Na svém kontě má devnatenáct bodů, druhé Česko je na druhé pozici díky horšímu skóre! Zdálo by se, že již není, o co bojovat. Chyba! Týmům jde totiž o nasazení při losování skupin, tudíř Island dnes jednoznačně bude chtít zvítězit! Island se výrazně přiblížil postupu na ME hlavně domácí výhrou nad Českem 2:1. Následovalo senzační vítězství v Nizozemsku 0:1. Postup Island potvrdil domácí bezbrankovou remízou s Kazachstánem, po které vypukly velké oslavy! Island dnes jistě bude chtít potěšit své fanoušky předvedenou hrou, a také třemi body!
LOTYŠSKO
Baltská země ve společnosti Nizozemska, Česka, Islandu a Turecka rozhodně nepatřila k favoritům této skupiny, i tak však v některých zápasech dokázala favority potrápit. I tak se Lotyšsko nachází na pátém místě tabulky se ziskem čtyř bodů, a nulovou šancí na postup. Lotyšsko v průběhu kvalifikace dosud nevyhrálo, své čtyři body nasbíralo za čtyři remízy. V posledním zápase se Lotyšsko představilo doma proti Česko. Naši reprezentanti rychle vedli 2:0, ve druhém poločase sice snížil Zjuzins, to však nebránilo českým oslavám postupu! Ani dnes se Lotyšsku velké šance na body nedávají, Island však má postup jistý, tak uvidíme, jak k utkání přistoupí.