Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Bosna : Sev. Irsko - 8. října 2020   20:45

Bosna
Bosna
14' Krunić (Cipetić)
1:1
(1:0)

3:4 (PEN)

Sev. Irsko
Sev. Irsko
53' McGinn
Bosna
Šehić – Cipetić, Ahmedhodžić, Saničanin, Kolašinac (118. Hajradinovič) – Cimirot (106. Lončar), Hadžiahmetović (83. Gojak), Pjanić – Višća, Džeko (C), Krunić (88. Hotič).
Sev. Irsko
Peacock-Farrell – McNair (90+3. Thompson, 121. Boyce), Cathcart, J. Evans – Dallas, C. Evans (73. Whyte), S. Davis (C), Saville, Lewis – McGinn (82. Jones, 121. Washington), Magennis (90+3. K. Lafferty).

To je z mé strany dnes vše, přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 10:3. Rohy: 9:7. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 15:19.
Je dobojováno! Sledovali jsme parádní zápas, které musel oko fotbalového fanouška potěšit! Bosna a Hercegovina měla skvělý vstup do utkání, brzy se dostala do vedení a vyhrála první poločase. Jenže Severní Irsko ve druhém poločase zabralo a dokázalo vyrovnat na 1:1. Žádná další branka už nepadla a šlo se do prodloužení. Ani v něm branka nepadla a na řadu přišly pokutové kopy. V nich bylo úspěšnější Severní Irsko, které tak trochu překvapivě postoupilo do finále kvalifikace. V rozhodujícím utkání, které se bude hrát v listopadu, bude Severní Irsko hostit Slovensko, které postoupilo také po pokutových kopech v utkání s Irskem.
Střílení penalt začíná.
V prodloužení jsme se branky nedočkali, takže na řadu přijdou pokutové kopy!
122'
Druhé prodloužení skončilo.
121'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Jordan Jones, přichází Conor Washington.
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Jordan Thompson, přichází Liam Boyce.
120'
Hraje se poslední minuta druhého prodloužení. Na řadu tedy nejspíše přijdou pokutové kopy.
118'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Haris Hajradinovič.
117'
Nakonec se Bosna a Hercegovina dopředu vydala, ale byla z toho pouze další nepřesná přihrávka.
116'
Domácí drží míč na své polovině a kombinují.
114'
Nedočkáme. Hosté se dokázali i tentokrát ubránit a domácí ze svého devátého rohu v tomto utkání nic nevytěžili.
113'
Rohový kop pro domácí celek. Dočkáme se gólu?
112'
Druhé prodloužení je už hodně opatrné, ani jeden celek nechce udělat chybu, což je zcela pochopitelné.
111'
Žlutou kartu dostává Steven Davis (Severní Irsko).
109'
Z rohu ale nic nebylo. Domácí se dokázali ubránit a jsou u míče.
108'
Rohový kop pro Severní Irsko.
106'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Gojko Cimirot, přichází Stefan Lončar.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105'
První prodloužení skončilo.
105'
Hraje se poslední minuta prvního prodloužení.
103'
Nic zajímavého se nyní na trávníku neděje a vypadá to, že v prvním prodloužení se branky nedočkáme.
101'
Žlutou kartu dostává Miralem Pjanić (Bosna a Hercegovina).
100'
Pohledná kombinace domácího celku skončila nepřesnou přihrávkou, takže ani z toho nic nebylo.
98'
Stále se hraje v hodně svižném tempu, oba celky se tlačí dopředu.
96'
Na druhé straně hřiště to zkoušel Edin Višća, ale ani jeho pokus se neujal a stav utkání se nemění.
94'
Jordan Jones to vyzkoušel z dálky, byl to povedený pokus, ale Ibrahim Šehić skvělým zákrokem podržel svůj celek!
93'
Do zakončení se tlačilo několik hráčů, ale ani jeden se k míči nedostal.
92'
91'
Začal první poločas prodloužení.
Bosna a Hercegovina remizovala se Severním Irskem 1:1, takže na řadu přichází prodloužení. To začne za malý okamžik.
90+3'
Druhý poločas skončil.
90+3'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Josh Magennis, přichází Kyle Lafferty.
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Paddy McNair, přichází Jordan Thompson.
90+1'
Další akci hostujícího celku zastavil opět pomezní rozhodčí, ofsajd.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Jen připomenu, že pokud utkání skončí nerozhodně, tak přijde na řadu prodloužení a pokud ani v tom se nerozhodne, tak uvidíme pokutové kopy.
88'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Dino Hotič.
86'
Z rohu nic nebylo. Hosté zůstali u míče, ale jejich další snažení ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
85'
83'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Amir Hadžiahmetović, přichází Amer Gojak.
82'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Niall McGinn, přichází Jordan Jones.
80'
Po zisku míče šli dopředu i hosté, ale jejich rychlou akci ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
79'
Domácí se snaží rozhodnout v základní hrací době, stále se tlačí dopředu, ale Severní Irsko se zatím velice dobře brání.
77'
Ze standardní situace to vzal na sebe Miralem Pjanić, ale jeho dělovka nebyla přesná a Bailey Peacock-Farrell byl bez práce.
75'
Další snažení domácího celku skončila útočným faulem, takže na tahu je Severní Irsko.
73'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Corry Evans, přichází Gavin Whyte.
73'
Míč poslal do vápna Miralem Pjanić, ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Zrhuba dvacet minutek před koncem je to stále nerozhodně.
72'
Rohový kop pro domácí celek, který je nyní jasně lepší.
70'
Edin Džeko dostal míč za obranu, byl sám před brankářem, kterého propálil, ovšem branku těsně minul!
69'
Nyní zakončoval Gojko Cimirot, ale z hranice velkého vápna poslal míč doprostřed branky, kde byl připravený Bailey Peacock-Farrell.
67'
Z dalšího rohu nic nebylo. Mimo zakončoval Edin Višća. Tohle byla dobrá pasáž domácího celku, který po inkasované brance výrazně přidal.
66'
Po rohu zakončoval Amir Hadžiahmetović, který to netrefil vůbec špatně, ale Bailey Peacock-Farrell míč vytěsnil na další roh!
65'
Rohový kop pro domácí celek. Dočkáme se další branky?
63'
Domácí zahrávali zajímavou standardní situaci, ale Sead Kolašinac ho nerozehrál dobře a nic z toho tedy nebylo.
61'
Je před námi posledních třicet minutek. Bosna a Hercegovina hraje se Severním Irskem nerozhodně 1:1, takže je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
59'
Po rychlé akci se domácí hráč dostal sám před brankáře, ale z blízkosti ho nedokázal překonat!
58'
Z rohu ale nic nebylo a od své branky bude rozehrávat Ibrahim Šehić, který se ve druhém poločase rozhodně nenudí.
57'
55'
A hosté jsou na koni. Nyní se do zakončení dostal Paddy McNair, ale ten nedokázal zakončit přesně.
53'
Severní Irsko právě vstřelilo branku!
Hosté zcela zaslouženě vyrovnávají na 1:1. NIALL MCGINN předskočil obránce, poté se k němu míč ještě se štěstím odrazil a byl najednou zcela sám před brankářem, kterého nekompromisně propálil.
52'
Domácím se ve druhém poločase zatím vůbec nedaří a působí hodně podrážděným dojmem. Severní Irsko ve druhém dějství velmi dobře kombinuje.
50'
Střílená přihrávka před branku Bosny k ničemu nevedla, domácí se s vypětím všech sil zvládli ubránit.
48'
Žlutou kartu dostává Sead Kolašinac (Bosna a Hercegovina).
46'
Hosté vstoupili do druhého poločasu velmi aktivně a hned se tlačí dopředu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:49 hodin.
První poločas je za námi. Sledujeme zajímavý duel, ve kterém je o něco aktivnější domácí celek, který se také zaslouženě dostal do vedení. Prosadil se Rade Krunić, který zakončil přesně z hranice penalty. Hosté spoléhají hlavně na rychlé brejky, ale zatím se jim ve finální fázi nedaří podle představ. Druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.
45+1'
45+1'
George Saville se dostal ve vápně k míči, ale z dobré pozice zakončení nezvládl a skákavý míč napálil nad branku!
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
Domácí se snaží dohrát první poločas s míčem na svých kopačkách. Kombinují na své polovině a nikam nepospíchají.
41'
Domácí zatlačili svého soupeře a dostali se hned ke třem centrům, ale ve vápně dominovali hostující zadáci.
40'
Rohový kop pro Bosnu a Hercegovinu.
39'
Nyní sledujeme pasáž plnou nepřesných přihrávek, takže nic zajímavého pro oko diváka.
37'
Rade Krunić měl na noze druhou branku domácích! Dostal přihrávku na hranici velkého vápna, ale zakončení mu nevyšlo podle představ a Bailey Peacock-Farrell si se střelou poradil!
35'
Severní Irsko to opět zkusilo po pravé strany, následně přišla střílená přihrávka před branku, ale míč zblokoval Anel Ahmedhodžić.
33'
Snažení domácích ale ukončil pomezní rozhodčí, protože Rade Krunić byl podle něj v ofsajdu.
32'
Z rohu ale nic nebylo. Hosté se tentokrát v pohodě ubránili. Domácí ale zůstávají u míče a snaží se něco vymyslet.
31'
30'
Stále se hraje ze strany na stranu, oba celky se tlačí dopředu, ale na další šanci stále čekáme.
28'
Steven Davis poslal míč do vápna z pravé strany, ale výborně zakročil Ibrahim Šehić, který míč vyrazil z vápna.
26'
Miralem Pjanić napřáhl z dobrých dvaceti metrů a nebyl to vůbec špatný pokus! Míč skončil těsně vedle pravé tyče!
24'
Ale domácí rychle získali míč, hned se vydali dopředu, jenže tentokrát vše skončilo nepřesným centrem z pravé strany.
23'
Ale Miralem Pjanić si v souboji pomohl menším faulem, což hlavní rozhodčí velice dobře viděl. Hrát tak budou hosté.
22'
Domácí se stále tlačí dopředu. Severní Irsko se spoléhá hlavně na rychlé brejky, ale zatím jich hosté moc nepředvedli.
20'
Žlutou kartu dostává Anel Ahmedhodžić (Bosna a Hercegovina).
18'
Domácí drží míč, nikam nepospíchají a trpělivě kombinují.
17'
Z následného rohu nic nebylo, takže domácí i nadále vedou o jednu branku.
16'
Málem bylo rychle vyrovnáno! Josh Magennis se dostal k hlavičce, ale jeho povedený pokus fantastickým zákrokem zlikvidoval Ibrahim Šehić! Rohový kop pro Severní Irsko.
14'
Bosna právě vstřelila branku!
Domácí celek jde zcela zaslouženě do vedení 1:0! Po kombinaci přišla přihrávka na hranici penalty, tam si naběhl RADE KRUNIĆ a procedil míč za brankáře!
12'
Hosté ale získali míč a hned se vydali dopředu, ale z jejich bleskové akce nebylo vůbec nic, tedy kromě nepřesné přihrávky.
11'
Domácí se usadili na polovině svého soupeře a snaží se něco vymyslet.
10'
Tentokrát ale hosté nepustili žádného z domácích hráčů do zakončení. V úvodu utkání se ale rozhodně nenudíme.
9'
Po další akci je tu třetí rohový kop pro domácí.
8'
Tentokrát zakončoval zkušený obránce Sead Kolašinac, ale ani on branku netrefil. Domácí jsou v úvodu utkání jasně lepším týmem.
7'
Další rohový kop pro domácí celek.
6'
Po rohu se do zakončení dostal Siniša Saničanin, ale branku trefit nedokázal a Bailey Peacock-Farrell byl tedy bez práce.
5'
4'
Miralem Pjanić poslal míč do vápna, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení neprodral.
3'
Z úvodních akcí nic nebylo. Oba celky se vydaly dopředu, ale na obou stranách to skončilo nepřesnou přihrávkou.
1'
Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté, kteří hrají v bílých dresech. Domácí dnes v modrém.
1'
Vše je připraveno, jdeme na to!

Bosna a Hercegovina: Šehić – Cipetić, Ahmedhodžić, Saničanin, Kolašinac – Cimirot, Hadžiahmetović, Pjanić – Višća, Džeko (C), Krunić.
Náhradníci: Begović, Pirić – Djurić, Gojak, Hadžikadunić, Hajradinovič, Hodžić, Hotič, Lončar, Milošević, Nastić, Todorović.

Severní Irsko: Peacock-Farrell – McNair, Cathcart, J. Evans – Dallas, C. Evans, S. Davis (C), Saville, Lewis – McGinn, Magennis.
Náhradníci: Carson, McGovern – Ballard, Boyce, Ferguson, Jones, K. Lafferty, C. McLaughlin, Thompson, Washington, Whyte..
Vzájemné zápasy

Paradoxem je, že se oba týmy potkaly už ve skupině premiérové Ligy národů. Oba vzájemné zápasy zvládla Bosna, která v září 2018 zvítězila na půdě Severního Irska 2:1. O měsíc později slavila v domácí odvetě Edinem Džekem zajištěný výsledek 2:0.
Severní Irsko

Ostrované se do této baráži dostali tak trochu náhodou. V prvním ročníku Ligy národů skončili ve skupině s Bosnou a Rakouskem, které si později zajistilo postup v kvalifikaci, poslední, což původně mělo znamenat sestup do céčkové divize. Ten se na základě restrukturalizace soutěže nakonec nekonal. V tradiční kvalifikaci začali Severní Irové skvěle, když využili příznivého losu. Druhá polovina bojů už jim výsledkově ale nevyšla a po osmi zápasech skončili až za očekávanými favority z Německa a Nizozemska. V prvním srazu roku 2020 Severní Irsko také nezářilo, ve skupině B1 nového ročníku Ligy národů remizovalo 1:1 v Rumunsku a pak doma padlo 1:5 s Norskem.
Bosna a Hercegovina

Domácí tým se do nově vzniklé baráže o postup na evropský šampionát dostal díky vítězství ve skupině B3 v premiérovém ročníku Ligy národů. To byla zároveň pojistka pro případný neúspěch v následné kvalifikaci, který skutečně nastal. Parta okolo kanonýra Edina Džeka skončila ve skupině J až čtvrtá, když na první Italy ztratila propastných sedmnáct bodů. Z historicky prvního postupu na šampionát se radovali Finové a čtyři body pod nimi zůstali Řekové. V minulém repre srazu si už Bosna zahrála ve výkonnostně nejlepší kategorii Ligy národů. V Itálii brali cennou plichtu 1:1 a doma prohráli 1:2 s Polskem.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu play-off Ligy národů o postup na budoucí mistrovství Evropy. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi Bosnou a Hercegovinou a Severním Irskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.