Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Island : Rumunsko - 8. října 2020   20:45

Island
Island
16' G. Sigurdsson (Gudmundsson) • 35' G. Sigurdsson (Finnbogason)
2:1
(2:0)
Rumunsko
Rumunsko
63' Maxim
Island
Halldórsson – Pálsson, R. Sigurdsson, Árnason, Magnússon – Traustason, Gunnarsson (C), B. Bjarnason, Gudmundsson (83. Sigurjónsson) – G. Sigurdsson, Finnbogason (75. Sigthórsson).
Skomina (SLO) – Praprotnik (SLO), Vukan (SLO)
Laugardalsvöllur, Rejkjavík
Rumunsko
Tătăruşanu – Manea, Bălașa, Burcă, Camora – Stanciu (87. Cicâldău), Crețu, Maxim (80. Keșerü) – Deac (46. Iancu), Alibec (46. Puşcaş), Mitrita (46. Hagi).

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 4:2. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:10.
Island postoupil do finále vyřazovací části o postup na odložené Euro 2021 po velmi dramatickém zápase, v němž nakoenc na domácím stadiónu porazil mírně favorizované Rumunsko těsným výsledkem 2:1. Sevěřané vstřelili oba zásahy v prvním poločase, v obou trefách měl prsty Gylfi Sigurdsson. Nejprve v 16. minutě vystřelil přízemní střelu k pravé tyči, aby o devatenáct minut později vypálil další nechytatelný pous, tentokráte zakroucený k levé tyči. Rumunsko ve druhém poločase zabralo, ale dokázalo jen snížit, nařízený pokutový kop proměnil v 63. minutě Alexandru Maxim. Poslední minuty si pevná defenziva Islandu s přehledem pohlídala, na gólmana Hannese Halldórsona nešla, kromě penalty, jediná střela.
90+6'
90+5'
Je to jasné, Island postoupí! Poslední příležitost hostů zazdil Gabriel Iancu, který spadl po údajném kontaktu s Magnússonem. Za simulování uviděl žlutou kartu.
90+4'
Islanďané brání vlastní pokutové území v kompletní sestavě. Čas Rumunům ubíhá straně rychle, mají čas na jeden, možná dva rychlé útoky.
90+3'
Gólman Hannes Halldórsson zaváhal, avšak nakonec vystartoval z brankové čáry a balón sebral jen těsně před sprintujícím Keșerüem. To bylo těsné.
90+2'
Útočný faul na okamžik zastavuje útočné snahy hostů na tolik potřebnou druhou branku. Alexandru Cicâldău si proti Pálssonovi pomohl zatažením za dres.
90+1'
Radoiova družina bojuje ze všech sil o vyrovnání. Do přelidněné šestnáctky poslal centr Claudiu Keșerü, nejvýše vyskočil Ragnar Sigurdsson.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby pět minut.
89'
Stoper Hördur Magnússon vybojoval balón proti kličkujícímu Cicâldăuovi. Vzápetí nezazmatkoval a v klidu rozehrál na volného Bjarnasona.
88'
Mihai Bălașa hledal dlouhým nákopem Puşcaşe sprintujícího po levém křídle. Victor Pálsson včas zasáhl, hlavou posunul míč do zámezí.
87'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Alexandru Cicâldău.
86'
Pokračuje rumunská kombinace na polovině soupeře. George Puşcaş zkusil vystřelit z hranice šestnáctky, houf fotbalistů před sebou nepropálil.
85'
Alexandru Crețu utekl osobnímu strážci a zprava centroval do vápna. Nepovedený obranný zákrok předvedl Bjarnason, k jeho štěstí Stanciu z voleje přestřelil.
84'
Rumuni sice hrají s míčem na kopačkách, jenže pouze na vlastní polovině. Presující Kolbeinn Sigthórsson nadělal velké starosti Maneovi, jenž pod tlakem přihrával brankáři.
83'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Johann Gudmundsson, přichází Rúnar Sigurjónsson.
82'
Hosté se dožadovali penalty poté, co pronikající Ianis Hagi trefil do ruky Ragnara Sigurdssona. Ten měl obrovské štěstí, že svou horní končetinu stihl dát k tělu.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Island je blízko kýženému postupu do finále play-off, ale může přijít jedna šance a rázem být vše jinak.
80'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Alexandru Maxim, přichází Claudiu Keșerü.
79'
Fantastický skluz Ragnara Sigurdssona těsně před vlastním pokutým územím. Stoper sice trefil Puşcaşe, avšak jako první bral balón.
78'
Kolbeinn Sigthórsson v pokutovém území hostů spadl a dožadoval se odpískání pokutového kopu. Pokud ho Mihai Bălașa skutečně zatáhl za dres, tak jen nepatrně. Za podobné zákroky se penalty určitě nepískají.
77'
Z velké dálky vyzkoušel štěstí Arnor Traustason. Nepřipravená rána neměla moc šancí na úspěch, balón proletěl kus vedle levé tyče.
76'
Pomalý pas stopera zachytil domácí kapitán Aron Gunnarsson. Z pravé strany přišla další přihrávka po zemi, nově příchozí Sigthórsson zareagoval pozdě.
75'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Alfred Finnbogason, přichází Kolbeinn Sigthórsson.
74'
Vpravo dostal více volného prostoru Johann Gudmundsson. Přízemním centrem hledal v šestnáctce jediného spoluhráče Finnbogasona, s nímž si stoperská dvojice poradila.
73'
Gylfi Sigurdsson zase ukázal obrovské zkušenosti a cit pro hru. Dobře odhadl, že ho Alexandru Maxim bude obíhat zleva, na tuto stranu také dal tělo. Soupeř autora dvou gólů povalil na zem.
72'
Island se chytře nikam nežene a čeká, co vymyslí soupeř, protože Rumunsko je týmem, které musí útočit. Velmi dobře to momentálně hrají domácí.
71'
Tak přeci jen zkusili útočný výpad. Po pravé straně utekl Traustason, jenž našel na středu Finnbogasona. Sklepnutí pod sebe bylo příliš pomalé, míč před Sigurdssonem vypíchl .Bălașa
70'
Po delší době mají možnost kombinovat Sevěřané, protože na středu chyboval přihrávkou George Puşcaş. Ti chtějí pochopitelně zklidnit hru.
69'
Útočný faul odpískán příliš agresivně presujícímu Finnbogasonovi. Fotbalisté ve žlutém přitápějí pod kotlem víc a víc.
68'
Úmysl dobrý, realizace nic moc. Arnor Traustason si chtěl narazit s Gylfim Sigurdssonem, jenže v pohybu vpřed jej zastavil Manea.
67'
A ty přišly hned dva v krátkém časovém sledu, z každé strany jeden. Avšak ani Maxim, ani Stanciu nedokázali najít centrem hlavu některého ze spoluhráčů.
66'
Hosté pokračují v útočném pojetí hry. Zpava centroval Nicolae Stanciu jen do nastavené pravé nohy Gunnarssona, budeme svědky rohového kopu.
65'
Svěřenci kouče Radoie jsou zpátky ve hře, vstřelený gól jim navíc určitě dodá energii do zbývajících minut. Naopak Island bude muset na smolnou situaci co nejrychleji zapomenout.
63'
Rumunsko právě vstřelilo branku!
Balón si postavil na penaltový bod LEXANDRU MAXIM. Středopolař zachoval chladnou hlavu, v průběhu běhu zpomalil, podíval se na gólmana a míč poslal k pravé tyči. Halldórsson zůstal bezmocně klečet na středu.
62'
Ragnar Sigurdsson navíc za svůj zákrok obdržel kartu žluté barvy.
61'
Skomina ukazuje na středový bod, Rumunsko bude mít šanci snížit z poutového kopu!
60'
Slovinský rozhodčí si je moc dobře vědom důležitosti situace, video pozoruje už více jak minutu bez výroku.
59'
Damir Skomina se jde sám podívat na obrazovku!
58'
Andrei Burcă se v pokutovém území soupeře srazil při snaze hlavičkovat se Sigurdssonem. Hlavní rozhodčí ještě komunikuje z videorozhodčím, zda nemá odpískat penaltu.
57'
Alfred Finnbogason byl dobře zdvojený, avšak Mihai Bălașa udělaljednu velkou chybu, a sice že při snaze zpracovat míč zasáhl rukou, což pomezní suí moc dobře viděl.
56'
Island opět rozehrával rohový kop a nyní Ciprian Tătăruşanu působil o poznání jistějším dojmem než před malou chvílí. Zase vyběhl a balón udržel v rukavicích.
55'
Kterou Rumunsko nesmyslně rozehrálo na krátko, následný centr Maxima do přehuštěného prostoru už nedával smysl. Zbytečně zazděná šance na snížení.
54'
Dobrou práci odvedl na levé lajně Nicolae Stanciu. I pod tlakem dokázal udržet za zády Pálssona a nakonec vybojoval standardní situaci.
53'
Proti centru od rohového praporku vystartoval dopředu Ciprian Tătăruşanu. Jenže situaci podcenil a balón nechytil, naopak hlavičkoval Ragnar Sigurdsson těsně vedle brány.
52'
Tentokráte dvougólový střelec v roli nahrávajícího hráče, když hledal v šestnáctce Finnbogasona. A našel, ránu útočníka z velkého úhlu srazil Andrei Burcă na roh.
51'
Gylfi Sigurdsson má dnes střeleckou náladu. Vysoký balón napálil z voleje na bránu, trefil horní síť. K hattricku moc nechybělo.
50'
Znovu jsme měli možnost vidět veledlouhý aut Gunnarssona před bránu, kde naskakoval Alfred Finnbogason. Mihai Bălașa ovšem vyskočil ještě o pár centimetrů výše.
49'
Mário Camora zaváhal na levé straně při zpracování. Jednoduchá přihrávka od Maney mu podjela pod nohou, Island bude vhazovat.
48'
George Puşcaş se neuvedl v moc dobrém světle. Na polovině hřiště byl příliš důrazný, Sigurdssona povalil na zem za přispění nedovolených prostředků.
47'
Zatímco domácí kouč Hamrén neměl důvod ke změně, ponechal sestavu v původním složení, tak trenér Radoi udělal hned tři změny. Bude zajímavé sledovat, jestli přispějí k zlepšení výkonu.
46'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Denis Alibec, přichází George Puşcaş.
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Alexandru Mitrita, přichází Ianis Hagi.
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Ciprian Deac, přichází Gabriel Iancu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
Island má po prvním poločase zápasu proti Rumunsku skvěle nakročeno do finálového utkání play-off o postup na odložení Euro 2021. Zásluhu na tom má především Gylfi Sigurdsson, jenž vstřelil obě branky svého týmu. Nejprve v 16. minutě pálil přesně na přední tyč, zatímco ve 35. minutě pálil na tu zadní, Tătăruşanu za jeho technickým obstřelem skákal marně. Je jasné, že Rumunsko bude muset ve druhém poločasu výrazně přidat, a to hlavně do ofenzivy, protože doposud nevystřelilo ani jednou na bránu.
45+2'
45+1'
Poslední vteřiny úvodního dějství probíhají na polovině Islandu, kde ovšem kontrolují míč na kopačkách domácí. Hördur Magnússon dokonce zapojil do hry nohama i Halldórssona.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Hosté usilují o gól do šatny, který by jim určitě vlil krev do žil. Ale obrana modrých vypadá velmi sebejistým a neprostupným dojmem.
43'
Záložník Sešívaných za faul pykat nebude, Seveřané standardku nepřetavili v gól. Centr Sigurdssona odvrátil mimo šestnáctku vyběhnuvší brankář Tătăruşanu
42'
Nicolae Stanciu podpořil defenzivní složku týmu, paradoxně mu tím spíše ublížil. U lajny zbytečně poslal k zemi Gudmundssona, jenž byl sám proti třem.
41'
Aron Gunnarsson hodil jeden ze svých pověstných dlouhých autů. Pro domácí znamená aut v blízkosti brány něco podobného, jako roh. Bjarnasona dobře pokryl Bălașa
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. očkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou domácí do kabin s dvoubrankovým vedením v zádech?
39'
Island pokračuje v útočení. Situaci tři na tři řešil Alfred Finnbogason příliš pomalou přihrávkou na Sigurdssona, míč ve skluzu trefil Manea.
38'
Svěřenci kouče Hamréna jsou pochopitelně na koni, zatímco Rumuni musejí být psychicky hodně dole, nelze totiž říct, že by byli horším mužstvem. Přesto prohrávají od dva góly.
36'
Hlavní rozhodčí se po vstřelení gólu ještě vrátil k situaci, která mu předcházela. Alexandru Maxim na polovině hřiště tvrdě strčil do Bjarnasona, za což si vyloužil žlutou kartu.
35'
Island právě vstřelil branku!
Ofsajdová past sklapla příliš pozdě! Camora zaspal a vytáhl se s obranou pozdě, proto mohl GYLFI SIGURDSSON, jenž dostal na pravou stranu výborný pas za obranu od Finnbogasona, pokračovat ve hře. A zachoval se jako zkušený mazák. Pohledem zkontroloval postavení gólmana a slabší levačkou vypálil nechytatelnou technickou střelu na zadní tyč.
34'
Při zpracovávání dlouhého odkopu zaváhal Mihai Bălașa, balón od něj odskočil jak od zdi. Lacinou minelou daroval kulatý nesmysl do držení domácích.
33'
Pod tlakem velmi rychle zareagoval Cristian Manea. Navzdory faktu, že měl za sebou na chybu čekajícího Finnbogasona, dokázal hlavou sklepnout míč pro brankáře.
32'
Své zaváhání okamžitě napravil. Pověsil se totiž na záda běžícího Denise Alibeca, jenž mávl rukou a zasáhl soka loktem do obličeje. Jasný faul.
31'
Skvělý presink přinesl Islandu zisk balónu. Birkir Bjarnason rozjel akci levou stranu, pasem na střed však situaci zazdil, našel jen protihráče.
30'
Máme za sebou úvodní půl hodinu, po níž Island vede nejtěsnějším možným rozdílem, a to zásluhou gólu Gylfiho Sigurdssona. Rumunsko se ještě určitě popere minimálně o vyrovnání.
29'
Skomina poměrně dlouho konzultoval celou situaci s videorozhodčím. Nakonec ovšem jen došlo k potvrzení původního výroku.
28'
Gylfi Sigurdsson vyslal průnikovým pasem za obranu Alfreda Finnbogasona, jenž tváří v tvář gólmanovi skvěle loboval. Praporek pomezního okamžitě vyletěl nad hlavu, gól pro ofsajd neplatí.
27'
Slovinský rozhodčí Damir Skomina dobře viděl situaci v šestnáctce, kdy Cristian Manea přepadl přes Gunnarssona a chtěl penaltu. Hra plyne dál.
26'
Rumunsko často útočí po levé straně, tento prostor ovšem Victor Pálsson hlídá na jedničku. Znovu si poradil s protivníkem nabíhajícím za záda, Alibec čekal bez úspěchu.
25'
Nejspíše po jednom ze skluzů se vytvořila na hrací ploše islandského národního stadiónu díra. Jeden z členů realizačního týmu ji při přerušení doběhl zašlapat.
24'
Proto hru otočil směrem k vlastním stoperům. Mihai Bălașa počkal na presujícího Finnbogasona, načež hru přenesl na Maneu. Pokračuje trpělivá kombinace.
23'
Hra se v posledních minutách přelévá ze strany na stranu. Aktuálně útočí Rumunsko, a sice Stanciem, jenž si marně hledal prostor na střelu.
22'
Tlak Seveřanů pokračuje. Odražený balón si na levé straně sebral Victor Pálsson, centr gólman podběhl, avšak Gudmundsson nedokázal poslat míč do sítě.
21'
Gylfi Sigurdsson je při chuti! Opět dostal příliš mnoho prostoru, čehož využil k další střele kousek za šestnáctkou. Ciprian Tătăruşanu předvedl velmi dobrý zákrok!
20'
Rumuni měli šanci v podobě rohového kopu. Opět centroval Alexandru Mitrita, a to na Maneu. zakončení v záklonu postrádalo razanci i přesnost.
19'
Hosté okamžitě podnikli útočný výpad, s ní si ale domácí defenziva poradila s ledovým klidem. Ragnar Sigurdsson vystál Alibeca do poslední vteřiny.
18'
Jak odpoví Rumunsko, které bylo před dnešním zápasem pasováno do role mírného favorita? Zatím sledujeme velmi vyrovnané utkání, šance jsou stále otevřené na obě strany.
16'
GYLFI SIGURDSSON přibližuje Island kýženému postupu na Euro! Záložník Evertonu si na hranici šestnáctky s balónem nelámal dlouho hlavu, prostě vystřelil utaženou ránu k pravé tyči, jež prolétla bránícímu Crețuovi mezi nohama a zapadla do sítě.
15'
Následoval rohový kop, jehož rozehrávky se chopil Alexandru Maxim. Centrem hledal Mihaie Bălașu, toho si pohlídal Ragnar Sigurdsson.
14'
Dlouhé autové vhazování sklepl Ciprian Deac hrudí pod sebe na Stanciua. Střela záložníka hájícího barvy pražské Slavie byla zblokována.
13'
Vysoký presink Balkánců dělá Seveřanům obrovské problémy. Kapitán Aron Gunnarsson volil pod tlakem dlouhou malou domů.
12'
Island chce hru uklidnit, neboť si je vědom vzestupvného výkonu konkurenta. Momentálně kombinuje v blízkosti půlicí čáry.
11'
Hosté začínají kousat. Denis Alibec utekl po pravém křídle a před bránu poslal nadýchaný centr, Alexandru Maxim míč trestuhodně podskočil.
10'
Na polovině hřiště zůstal ležet po střetu s Gunnarssonem Ciprian Deac. Nejspíše očekával hvizd hlavího, avšak nedočkal se.
9'
První rohový kop rozehrávalo Rumunsko. Po centru na penaltu balón odhlavičkoval Ragnar Sigurdsson ven z šestnáctky, rána Maney z voleje o kus minula bránu.
8'
Obrannou práci splnil na jedničku pravý bek Victor Pálsson. Za zády mu sice vyplaval Denis Alibec, avšak obránce hlavičkou zvedl míč mimo jeho dosah.
7'
Rumuni poprvé nakoukli do pokutového území soupeře a hned chtěli penaltu po údajné ruce kapitána Arona Gunnarssona. Píšťalka sudího zůstala němá.
6'
Tradiční exekutor Gylfi Sigurdsson vyslal příliš vysoký centr, na který Ragnar Sigurdsson nedosáhl. Do bezpečí boxoval gólman.
5'
Z tlaku vytěžili svěřenci kouče Hamréna i první standardku. Johann Gudmundsson si nalevo pěkně pokryl balón, Cristian Manea ho nedovoleně poslal k zemi.
4'
Islanďané zahájili utkání s velkou chutí. Birkir Bjarnason si na středu narazil s Pálssonem, následně vystřelil do dobře blokujícího Mihaie Bălașy.
3'
Pravou stranu unikal po lajně Gylfi Sigurdsson. Sám proti třem měl však pramálo šancí na úspěch, stoperské duo ho dobře zdvojilo.
2'
Domácí vstoupili do utkání v modrých dresech. Hostující Rumunsko obléklo do dnešního důležitého střetnutí dresy barvy žluté.
1'

Island: Halldórsson – Pálsson, R. Sigurdsson, Árnason, Magnússon – Traustason, Gunnarsson (C), B. Bjarnason, Gudmundsson – G. Sigurdsson, Finnbogason.
Náhradníci: Kristinsson, Rúnarsson – Anderson, Bödvarsson, Eyjólfsson, A. Gudmundsson, Ingason, Kjartansson, Sävarsson, Sigthórsson, Sigurjónsson, A. Skúlason.

Rumunsko: Tătăruşanu – Manea, Bălașa, Burcă, Camora – Stanciu, Crețu, Maxim – Deac, Alibec, Mitrita.
Náhradníci: Lazar, Nita – Bancu, Cicâldău, Grigore, Hagi, Hanca, Iancu, Keșerü, Marin, Puşcaş, Toșca.

Rozhodčí: Skomina (SLO) – Praprotnik (SLO), Vukan (SLO).
Rumunsko

Na opačné straně stojí mírný favorit tohoto zápasu, kterým bude reprezentace Rumunska. Také ta má za sebou dva duely v rámci Ligy národů, navíc si počíná naprosto odlišně. Rumunsko se totiž nachází na první pozici své tabulky, jenomže náskok před dvojicí celků je pouze jednobodový. Rumunsko mělo dobře rozehrané hned první utkání, a sice proti Severnímu Irsku, které se o kýžené vyrovnání zasloužilo až v samotném závěru. Rumunsko si však spravilo chuť v nadcházejícím duelu, kdy po divoké přestřelce dokázalo porazit Rakousko výsledkem 3:2.
Island

Fotbalisté Islandu se pochopitelně rovněž účastní Ligy národů, přičemž se dostali do celkem komplikované skupiny. Společnost mu totiž dělá Belgie, Anglie a Dánsko, z hlediska postupu se bude jednat o velice složitý úkol. Island má navíc za sebou dva duely, ve kterých se mu nepovedlo získat ani jeden bod, což znamená poslední pozici tabulky. Island v rámci prvního duelu nestačil na Anglii, která se o jedinou branku zápasu postaral v samotném závěru. O poznání hladší průběh měl duel proti Belgii. Te svému soupeři nasázela hned pět branek, přičemž inkasovala jedinou.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! V dnešním duelu budeme sledovat souboj mezi Islandem a Rumunskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.