Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Arménie : Finsko - 26. března 2019   18:00

Arménie
Arménie
0:2
(0:1)
Finsko
Finsko
14' Jensen  (Pukki) • 78' Soiri  (Lod)
Arménie
Ajrapeťan – G. Hovhannisjan, Harojan, Calisir, Daghbašjan – Mchitarjan (C), Grigorjan – Özbiliz (67. Barseghjan), Ghazarjan, Babajan (74. Avetisjan) – Briasco-Balekian (59. Karapeťan).
Dabanović – Đukić, Tatar (všichni Černá Hora)
Vazgen Sargsyan anvan Hanrapetakan Marzadasht
Finsko
Hrádecký – Toivio, Granlund, Arajuuri – Jensen (69. Schüller), Lod (87. Taylor), Sparv (C), Kamara, Pirinen – Hämäläinen (57. Soiri), Pukki.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 8:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:12.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Finska, které svého soupeře porazilo poměrem 2:0. Ve druhém dějství jsme sledovali o poznání vyrovnanější podívanou, avšak směrem dopředu bylo nebezpečnější Finsko, které se nakonec dočkalo druhé branky, na kterou soupeř nedokázal reagovat. Dnešní utkání rovněž nabídlo celou řadu nedovolených zákroků, na druhou stranu jsme sledovali celkem pohledný fotbal, který diváky rozhodně nenudil.
90+3'
90+2'
Žlutou kartu dostává Varazdat Harojan (Arménie).
90+2'
Pukki nakonec celou akci zabrzdil, navíc přihrávku na Sparva poslal na nohu protihráče. Je tu jedna z posledních akcí pro domácí barvy.
90+1'
Hlavní sudí ponechal domácímu celku výhodu, avšak z ní nakonec nevytěžili nic nebezpečného. Naopak je tu atak v podání Finska.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, do konce nezbývá už moc času. Určitě můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Hovhannisjan si neporozuměl s kolegou, míč tak zaplul zpět za postranní čáru. Pirinen tak mohl vhazovat z levé strany, jako adresáta zkoušel najít Pukkiho.
87'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Robin Lod, přichází Robert Taylor.
85'
Najednou se do zajímavé šance dostal Mchitarjan, který si na finského brankáře nepřišel. Po delší době příležitost pro domácí, stav se ale nemění.
84'
Na zemi se ocitl Ghazarjan, který si dal před hrací předmět zkušeně tělo. Granlund tak musel faulovat, jeho celek se tak bude muset bránit standardce.
83'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Finsko stále vede o dvě branky, přičemž je i po druhé vstřelené brance výrazně nebezpečnější.
82'
Další útočný výpad táhl Pukki, který si tak dlouho naváděl míč ke střele, až nakonec vůbec nevypálil. Na druhé straně se Karapeťan nedostal k zakončení.
81'
Barseghjan dokázal hezkou kolmicí oslovit Grigorjana, který ještě hledal spoluhráče pod sebou. Tam nebyl nikdo, naopak se Finsko dostává ke kontru.
80'
V tuto chvíli to bude mít Arménie hodně složité, prohrává už o dvě branky. Ihned po rozehrávce se do vzduchu dostával Karapeťan, který ale neuspěl.
79'
Napadající Ghazarjan si pomohl hodně nevybíravým zákrokem, který žlutou kartu nepřinesl. Nakonec hlavní sudí domluvil domácímu záložníkovi.
78'
Finsko právě vstřelilo branku!
Hosté se dostávají do dvoubrankového vedení! Nejprve Pukki sklepl k půlící čáře na Schüllera, který byl poslán na zem, hlavní sudí ale ponechal výhodu. Lod se dokázal prodraž až do pokutového území, kde jeho přízemní nabídku dokázal zužitkovat PYRY SOIRI.
77'
Kamara se po zisku míče snažil kolmicí vybídnout Pukkiho, který se k padajícímu předmětu vůbec nedostal. Naopak se k ráně nad branku dostal Barseghjan.
76'
Avetisjan se ihned po svém příchodu na hrací plochu zapojil do útočného výpadu. Arménie to nejprve zkoušela přes pravou stranu, posléze se přesunula na druhou.
75'
Finsko to zkoušelo kombinací středem hrací plochy, kde číhala přesila protihráčů. Následně si s míčem zahrál také Arajuuri, který hru uklidnil.
74'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Edgar Babajan, přichází Petros Avetisjan.
71'
Žlutou kartu dostává Tim Sparv (Finsko).
69'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Fredrik Jensen, přichází Rasmus Schüller.
68'
Ajrapeťan si dával s provedením odkopu hodně načas, nakonec to v tísni zvládl na jedničku. Záhy si faulem pomohl Jensen, jenž ve vzduchu fauloval Harojana.
67'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Aras Özbiliz, přichází Tigran Barseghjan.
66'
Máme tady další žlutou kartu, tentokráte jí obdržel hostující brankář Hrádecký, který si dával s provedením odkopu hodně načas.
65'
Na druhé straně se do střelecké pozice dostal střídající Karapeťan, který po otočce mířil pouze doprostřed. Hrádecký předvedl rutinní zákrok brankáře.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, na druhou branku stále čekáme. Ve druhém dějství mají více ze hry Finové, kteří se málem dostali do dvoubrankového vedení.
63'
Po delší době jsme se dočkali vyložené šance, avšak skóre se stále nemění. Před malým momentem zasahoval Daghbašjan, který vypíchl míč do autu.
62'
Hodně ošemetný moment! Pukki totiž napřahoval z hranice velkého vápna, přičemž Harojan střelu ještě tečoval, přičemž na poslední chvíli zasahoval na brankové čáře Ajrapeťan. Následný rohový kop nabídl další zákrok domácího brankáře.
61'
Granlund vypustil ze své kopačky až příliš čitelnou přihrávku, avšak jeho celek pokračoval v akci. Z úhlu se pokusil zakončit Soiri, který trefil pouze brankáře.
60'
Toivio celkem dlouho váhal s rozehrávkou, přičemž se mu jako nekloudnější varianta jevila zpětná přihrávka na Hrádeckýho, jenž ihned přeposlal do strany.
59'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Norberto Briasco-Balekian, přichází Alexandr Karapeťan.
58'
Ve středu hrací plochy se Mchitarjan sice dostal k míči, avšak ještě rychleji o něj přišel. Na druhou stranu si to tak namířil Kamara, který nikam nespěchal.
57'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Kasper Hämäläinen, přichází Pyry Soiri.
56'
Po pravé straně to zkoušel Lod, který se natlačil až do pokutového území, avšak zpětnou přihrávkou nedokázal najít nikoho ze svých spoluhráčů.
55'
Žlutou kartu dostává Norberto Briasco-Balekian (Arménie).
54'
Pirinen si zopakoval autové vhazování, tentokráte si vybral vedle stojícího protihráče, který si vymodlil nedovolený zákrok. Zřejmě se bude také žlutit.
53'
Ghazarjanovi se nakonec podařilo odcentrovat, avšak našel pouze náruč finského brankáře. Je po akci, naopak hosté v poklidu kombinují v bezpečí.
52'
Po jeho nabídce se na zemi ocitl Arajuuri, avšak o nedovolený zákrok se v žádném případě nejednalo. Následně před Lodem dokázal zakročit Calisir.
51'
Ten vzorně dokázal pokrýt pozorný Harojan, který placírkou jednal zcela zodpovědně. Míč poslal daleko do zámezí, Pirinen chystá další dalekonosný hod.
50'
Na zeleném pažitu se před malým momentem ocitl Pirinen, kterého zezadu dohrál napadající Hovhannisjan. Finsko to zkoušelo dalekonosným pasem.
49'
Za pokutovým územím si dokázal najít prostor ke střeleckému pokusu Ghazarjan, který o metr minul branku. Hrádecký se za tímto pokusem ohlédl.
48'
Hned v samotném úvodu druhého poločasu jsme sledovali sympatický atak Arménie. Po pravém křídle spěchal Hovhannisjan, který našel pouze Toivia.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si pro změnu vzali na starost hosté, kteří budou tentokráte hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl jedinou branku, o kterou se postaral hostující Jensen. Před touto brankou měla vyloženou šanci také Arménie, avšak nepsané pravidlo nedáš – dostaneš, se projevilo v praxi. Následně jsme sledovali celkem vyrovnanou podívanou, přičemž mírně aktivnějším celkem byli domácí hráči, jenž se k vyrovnávací brance alespoň prozatím nedostali. Uvidíme, co nabídne druhý poločas.
45'
44'
Přenesení hry našlo na pravém křídle Briasca, který ještě zkoušel jednat se záložní řadou. Arménie nakonec neuspěla s pokusem o průnik do šestnáctky.
43'
Ve vzdušném prostoru kraloval domácí zadák Hovhannisjan, který odlavičkoval míč do zámezí. Vzápětí si Hamalainen ukopl balón daleko od nohy.
40'
Babajan až příliš pozdě zajel do protihráče, z čehož pochopitelně pramenil faul. Následovala také další žlutá karta.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Na vlastním malém vápně musel zasahovat obránce Arajuuri, který ve skluzu odpravil míč za cenu rohového kopu. Domácí jsou nyní aktivnější.
38'
Žlutou kartu dostává André Calisir (Arménie).
38'
Kamarovi se dokázalo zachytit zpětnou přihrávku, avšak akce jeho celku postrádala větší přesnost. Hrát tak může Mchitarjan, který operuje s míčem.
37'
O dalekonosné autové vhazování se postaral Pirinen, který svojí nabídku poslal pouze na hlavu Harojana. Následně na jistotu odkopl obránce Toivio.
36'
Žlutou kartu dostává Glen Kamara (Finsko).
35'
Na druhé straně se přes střed hrací plochy snažil probít Pukki, který narazil do protihráče. Následnou kolmici pro změnu stačil zastavit pozorný Calisir.
34'
Po levém křídle měl namířeno domácí Babajan, kterého včas dokázal zastavit Kamara, jenž si pomáhal tělem. Domácí tábor se ale dožaduje faulu.
33'
Özbiliz zatáhl rozehrávajícího Arajuuriho za dres, čehož si pochopitelně všiml také hlavní rozhodčí. Finsko se rozhodlo o rozehrávku k autové lajně.
32'
Za obranu se pokoušel prodrat Hamalainen, který ale už neudržel míč na hrací ploše. To vše znamená, že Hovhannisjan bude moci vhazovat.
31'
Pukki si ještě chtěl narazit s Kamarou, avšak druhý jmenovaný byl neúprosně tísněn. Arménie tak vybojovala hrací předmět, avšak pozdě na malý moment.
30'
Logicky tak následoval rohový kop, ke kterému se postavil záložník Lod. Centr se kroutil směrem od branky, nakonec ho dokázal odvrátit Ghazarjan.
29'
K hodně nebezpečnému zakončení se dostal hostující Jensen, jehož střela zpoza pokutového území skončila kousek nad. Ajrapeťan si na míč ještě sáhl.
24'
Sparv přeci jenom dokázal prohodit míč na volného Pukkiho, který si nedokázal načasovat náběh za obranu. Jednalo se o jasný ofsajd Finska.
23'
Daghbašjan se pokusil odcentrovat z levé strany, avšak trefil pouze Granlunda. Na pořadu dne byl úvodní rohový kop, který odvracel Arajuuri.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, ve které jsme viděli jedinou branku. Finsko je i v tuto chvíli aktivnější, s míčem se nachází daleko od branky soupeře.
21'
Následně jsme sledovali nepovedenou spolupráci, na jejíž konci měl být Jensen, který na prudkou přihrávku nedosáhl. Ajrapeťan bude vykopávat.
20'
Granlund si rozmyslel úprk podél autové čáry, místo toho vyprodukoval zpětnou přihrávku na vedle stojícího Toivia, jenž přihrával ke středu hřiště.
19'
Ajrapeťan zkoušel na druhé straně hrací plochy najít Briasca, který se po souboji s protihráčem chytil za hlavu. O faul se dle sudího ale nejednalo.
18'
Pirinenovi se podařilo na hranici pokutového území najít Pukkiho, který si ještě narazil se spoluhráčem, avšak poté mířil hodně vedle branky soupeře.
17'
Hrádecký zkoušel vykopávat k levé autové čáře, kde na jeho nabídku nedosáhl Pirinen. Míč tak skončil v zámezí, Arménie bude moci vhazovat.
16'
Jensen po chvilkové prodlevě nakonec vstal na nohy, načež odkulhal za postranní čáru. Jeho celek bude chvíli hrát v početní nevýhodě, což se brzo změní.
15'
Střelec první branky ještě nepříjemně narazil do brankové konstrukce, což určitě není dobrá oslava vstřelené branky. Uvidíme, zda se bude střídat.
14'
Nedáš – dostaneš v praxi! Trestuhodně příliš prostoru měl kolem sebe Lod, který kolmicí dokázal mezi obránci najít naběhnuvšího Pukkiho, jenž ještě celou akci vyšperkoval přihrávkou na FREDRIKA JENSENA, který ve skluzu dopravil míč do sítě.
14'
První šance tohoto zápasu! Hovhannisjan dokázal v pokutovém území najít volného Briasca, jehož přízemní rána skončila v náruči finského brankáře.
13'
Na jistotu se rozhodl zahrát domácí Calisir, který ihned po zisku míče odkopával na druhou stranu, kde ve vzduchu dokázal zakročit urostlý Toivio.
12'
Arajuuri se nakonec rozhodl pro přihrávku na Pirinena, který ještě prodlužoval na Loda. Tomu uskočil míč od kopačky, brankář Ajrapeťan byl ale nejistý.
11'
Nyní si nedovoleným zákrokem pomohl domácí Grigorjan, který u středového kruhu fauloval Kamaru. Finsko opět zvolilo rozehrávku po zemi.
10'
Hrádecký tentokráte rozehrál po zemi ke středu hrací plochy, kde číhal kapitán Sparv. Jeho roztažení mělo najít Pukkiho, který vybojoval aut.
9'
Obrannou povinnost si splnil domácí Harojan, který ve vzduchu nedal protihráči šanci. Posléze Babajan narazil do protihráče, výsledkem je ztráta míče.
8'
Na druhé straně se Özbliziovi podařilo vysunout Briasca, který to vzal sám na sebe. Ani tento střelecký pokus nebyl přesný, Hrádecký střelu kontroloval.
7'
Finové to zkoušeli zdlouhavou kombinací na vlastní polovině, kterou dlouhou dobu nic nepřinášela. Proto Toivio raději přenesl hru na pravou stranu.
6'
Z hodně velké vzdálenosti to zkoušel Ghazarjan, jehož rána vystoupala vysoko nad branku. Hrádecký nemusel zasahovat, nyní bude sám rozehrávat.
5'
Od pravé postranní čáry vhazoval domácí Hovhannisjan, který si pro spolupráci chtěl vybrat Özblize, což se nepodařilo. Arménie ale zůstává u míče.
4'
Dalekonosný nákop směřoval na Hamalainena, před kterým dokázal zasáhnout Hovhannisjan. Druhý jmenovaný na jistotu odkopl za autovou čáru.
3'
Hned v úvodu utkání se do hlavičkového souboje pouštěl Kamara, který vepředu hledal kolegu Pukkiho, avšak míč skončil pouze na noze protihráče.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Arménie: Ajrapeťan – G. Hovhannisjan, Harojan, Calisir, Daghbašjan – Mchitarjan (C), Grigorjan – Özbiliz, Ghazarjan, Babajan – Briasco-Balekian.
Náhradníci: Avagjan, Melixeťan – Avetisjan, Adamjan, Barseghjan, Hambardzumjan, Išchanjan, Karapeťan, Chačaturov, A. Manučarjan, Mkrtčjan, Artak Jedigarjan.

Finsko: Hrádecký – Toivio, Granlund, Arajuuri – Jensen, Lod, Sparv (C), Kamara, Pirinen – Hämäläinen, Pukki.
Náhradníci: Jaakkola, Joronen – Forsell, Karjalainen, Lam, Kauko, Soiri, Schüller, Sumusalo, Taylor, Väisänen, L. Väisänen.

Rozhodčí: Dabanović – Đukić, Tatar (všichni Černá Hora).
Finsko

Na opačné straně stojí nevyzpytatelná reprezentace Finska, která má o trochu větší ambice, než její dnešní protivník. Avšak ani Finsko nedokázalo v prvním skupinovém zápase uspět, v roli venkovního celku se totiž představilo na hřišti Itálie, která pochopitelně byla velkým favoritem. Italové se do vedení dostali opravdu rychle, načež jsme na druhou branku museli čekat až do sedmačtyřicáté minuty, kdy se prosadil talentovaný Kean. Finsko rozhodně nepodalo špatný výkon, avšak na brankáře vyslalo pouze jeden přímý střelecký pokus, který na výhru nemohl stačit.
Arménie

Fotbalisté Arménie se dostali do hodně složité skupiny, avšak stále není nic ztraceno. Arménie má za sebou první skupinové utkání, a sice v sobotním utkání zajížděla na hřiště Bosny a Hercegoviny, která měla od úvodních minut výrazně navrch. Bosna se nakonec dostala do kýženého vedení, které ve druhém poločasu ještě dokázala navýšit o jednu branku. V nastaveném čase se ještě Arménie dostala ke kontaktní brance, avšak na vyrovnání to už nestačilo. Dnešní utkání by pro Arménie mohlo být klíčové, ani Finsko totiž svůj první zápas nezvládlo, což otevírá šance obou celků.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kvalifikace ME je v plném proudu, my budeme společně sledovat souboj mezi Arménií a Finskem.