Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Bulharsko : Černá Hora - 22. března 2019   18:00

Bulharsko
Bulharsko
82' Nedělev
1:1
(0:0)
Černá Hora
Černá Hora
50' Mugoša
Bulharsko
Mihajlov – S. Popov, Božikov, Bodurov, Zanev – Kostadinov, Čočev (69. Slavčev) – Ivanov (52. Kostov), Nedělev, Delev (82. Minčev) – I. Popov (C).
Jevtimov, Minčev, Makendžijev – Antov, Dimitrov, Hadžijev, Kirilov, Malinov, Nedjalkov, Slavčev, Vutov, Kostov.
Buquet – Haquette, Pacelli
Stadion Vasil Levski (Sofia)
Černá Hora
Petković – Marušić, Simić, Tomašević, Stojković – Ivanić, N. Vukčević – M. Janković (64. Boljević), Mugoša (89. Kosović), Vešović (78. Jovović) – Bećiraj (C).

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 6:3. Fauly: 14:21.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1. Na úvodní branku tohoto zápasu jsme čekali do úvodu druhého poločasu, prosadil se totiž hostující Mugoša. Rázem byla Černá Hora mnohem aktivnější, naopak domácí celek se dlouhou dobu hledal. Bulharsko se přeci jenom dostalo k vyrovnávací trefě, které předcházel faul těsně před šestnáctkou. Hlavní sudí i přesto nařídil penaltu, která přinesla onu vyrovnávací branku, která rozhodla o dělbě bodů.
90+4'
90+3'
I na druhé straně mohla padnout branka, avšak Mihajlov podržel svůj celek.
90+3'
Do konce zápasu nezbývá moc času, domácí si vytvářejí celkem značný nápor.
90+2'
Co scházelo! Rozhodující branku měl na kopačce sedmnáctiletý Minčev, který se po sklepnutí dostal do obrovské šance, avšak o kousek minul branku.
90+2'
Krátce po odkopu bylo pískáno ve prospěch Bulharska, ve vzdušném souboji si totiž nedovoleně počínal jeden z hráčů Černé Hory.
90+1'
Domácí ještě zahrávali rohový kop, po kterém měl Petković nečekané problémy. Nakonec vše skončilo útočným faulem domácích.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Stefan Mugoša, přichází Nebojša Kosović.
89'
Žlutou kartu dostává Aleksandar Boljević (Černá Hora).
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, na světelné tabuli svítí nerozhodný výsledek. Určitě můžeme počítat s nastavením.
88'
Bulharsko se nyní dožadovalo druhé žluté karty pro Jovoviće, sudí ale zůstává klidný. V opačném případě by se jednalo o hodně přísné vyloučení.
87'
U postranní čáry si až příliš agresivně počínal Boljević, který je dalším hráčem, který fauloval. Bulharsko bude zahrávat standardku od postranní lajny.
86'
Ve středu hrací plochy sáhl k taktickému zákroku Slavčev, který si přidržel jednoho z protihráčů. Krátce poté se na zemi ocitl také jeden z domácích hráčů.
85'
Najednou ožily také ochozy stadionu, domácí totiž cítí šanci na vedoucí branku. Nyní na druhou stranu hrací plochy prorazil Nedělev, který roztáhl hru.
82'
Bulharsko právě vstřelilo branku!
K rozehrávce pokutového kopu se postavil TODOR NEDĚLEV, který zvolil zakončení k levé konstrukci, zatímco se brankář Petković vydal k druhé tyčce. O této brance se bude hodně mluvit, penaltový zákrok totiž přišel před pokutovým územím, Černohorci určitě cítí křivdu, avšak vyrovnávací branka přeci jenom platí.
82'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Spas Delev, přichází Martin Minčev.
81'
Žlutou kartu dostává Vladimir Jovović (Černá Hora).
81'
Je tu pokutový kop pro domácí!
79'
Černá Hora se zmohla pouze na odkopnutí na druhou stranu, přičemž to Popov zkoušel hodně chytrou příhrou na Neděleva, který byla trochu delší.
78'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Marko Vešović, přichází Vladimir Jovović.
78'
Bodurov to zkoušel centrovanou nabídkou z místa, přičemž se do pohotového zakončení dostal Popov, který v pádu trefil pouze brankáře Petkoviće.
77'
Na jistotu se rozhodl zakročit Tomašević, který raději odpálil míč daleko do zámezí. Následně před Petkoviće přiletěl nebezpečný centr, domácí mají tlak.
76'
Mihajlov vyhazoval míč před sebe na Bodurova, který si počkal na podporu spoluhráčů. Mezitím hosté hlídkují na vlastní polovině, kde postavili zátarasu.
75'
Bulharsko se opět dožadovalo nedovoleného zákroku, avšak hlavní sudí byl opačného názoru. Na druhé straně to centrem zkoušel Vešović, avšak ve vápně nebyl nikdo z kolegů.
74'
Na něj se dokázal vyšplhat Kostadinov, který hlavičkou našel náruč brankáře Petkoviće. Černohorci okamžitě okupují zónu u opačné šestnáctky.
73'
Roztažení hry přineslo centrovanou nabídku ke vzdálenější tyči, kde se zjevil naběhnuvší Popov. Jeho ránu srazil protihráč, na řadu přijde rohový kop.
72'
Od levé postranní čáry vhazoval míč zpět na hrací plochu hostující Stojković, který nenašel nikoho ze spoluhráčů. Na druhou stranu tak peláší Delev.
71'
Slavčev se okamžitě zapojil do akce svého celku, avšak kolmice na Popova byla až moc čitelná. Ani následující přihrávka neměla požadovanou přesnost.
70'
Petković si vyzkoušel odkop od své branky, který posílal na Bećiraje, jenž v hlavičkovém souboji ale neuspěl. Posléze si taktickým faulem pomohl Vukčević.
69'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Ivajlo Čočev, přichází Simeon Slavčev.
69'
Žlutou kartu dostává Ivajlo Čočev (Bulharsko).
68'
Momentálně se nehraje, neboť na zemi skončila hned dvojice protihráčů. Na scénu přispěchali lékaři obou celků, uvidíme, zda se bude muset střídat.
64'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Marko Janković, přichází Aleksandar Boljević.
64'
Z ochozů se začíná ozývat pískot, čemuž se rozhodně nemůžeme divit. Bulharsko se totiž většinu času nachází daleko od branky brankáře Petkoviće.
63'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, Černá Hora i nadále vede o jednu branku. Domácím se nedaří sevřít soupeře, Petković bude opět odkopávat.
62'
Rázem to mohlo být o dvě branky! Janković dokázal narazit naběhnuvšímu Ivanićovi, jehož pohotová rána pravou nohou těsně minula vzdálenější tyč.
61'
Bodurov vyvezl balón k půlící čáře, kde musel předávat na vedle stojícího Božikova, který s velkým štěstím procedil přihrávku k postranní lajně, kde číhal Popov.
60'
V hlavičkovém souboji dokázal uspět domácí Nedělev, který nedal Bećirajovi sebemenší šanci. Černá Hora se i tak jako první dostala k volnému míči.
59'
Bećiraj se zcela marně dožadoval autového vhazování pro svůj celek, naopak pomezní sudí přisoudil aut domácím, o který se ihned postaral Popov.
58'
Nakonec to z velké vzdálenosti zkoušel kapitán Popov, který mířil opravdu hodně vysoko nad branku. Petković pouze zkontroloval dráhu letu balónu.
57'
Hodně agresivně si počínal vracející se Ivanić, který rukama poslal k zemi protihráče. Hlavní sudí ponechal výhodu, domácí rozjíždějí rychlou protiakci.
56'
Hostující brankář odkopl daleko na druhou stranu hrací plochy, kde k velkému vápnu postupoval Vešović, který posléze našel nohu protihráče.
55'
Na levém křídle měl celkem dostatek prostoru kolem sebe Nedělev, kterému to naopak uškodilo. Míč totiž zamířil přímo do náruče Petkoviće.
54'
Za obranu se nyní vydával domácí Kostov, který neuspěl s manévrem na levou nohu. Na opačné straně měl hodně práce Božikov, avšak zvládl to na jedničku.
53'
Nyní přišel nedovolený zákrok v podání obránce Popova, který poslal na zelený pažit Bećiraje. K rozehrávce volného kopu se postavil Vukčević.
52'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Galin Ivanov, přichází Stanislav Kostov.
51'
Mugoša nalezl na levém křídle volného Stojkoviće, který okamžitě přeposílal do tandemu na Vešoviće, který přihrával do ofsajdového postavení.
50'
Černá Hora právě vstřelila branku!
Máme tady úvodná branku tohoto zápasu! STEFAN MUGOŠA se dostal s míčem až do pokutového území, kde střelou ke vzdálenější tyči nedal Mihajlovovi sebemenší šanci na zákrok. Ojedinělá akce hostujícího celku končí první brankou, domácí musí celek musí zabrat.
50'
Avšak Bećirajovi se nepodařilo udržet hrací předmět na své kopačce, naopak to byl právě hostující kapitán, kdo se jako poslední dotkl kulatého nesmyslu.
49'
Napadající Kostadinov šel do protihráče hodně agresivním způsobem, což pochopitelně znamenalo nedovolený zákrok. Černá Hora rozehrává volný kop.
48'
U postranní čáry si dovolil manévr klem protihráče domácí Popov, který to posléze zkoušel kolmicí za obranu, ke které se jako první dostal Tomašević.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl celkem zajímavou podívanou. Sledovali jsme totiž vyrovnanou partii, která se většinu času odehrávala ve středu hrací plochy. Aktivnějším celkem bylo Bulharsko, kteé se staralo o aktivitu, na druhou stranu se Černá Hora soustředila na dobře fungující obranu. Největší šanci uplynulého dějství měli na svědomí hosté, avšak velmi dobrým zákrokem se prezentoval brankář Mihajlov.
45+2'
45+1'
Petković si i tentokráte zahrál s míčem, který pohotovým způsobem posílal ke středovému kruhu, kde se jeho celku podařilo vybojovat autové vhazování.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Petković se tak postavil k odkopu od své branky, který poslal daleko na druhou stranu hrací plochy, kde si v hlavičkovém souboji pomohl rukama Ivanić, hraje se ale dále.
43'
Kostadinov celkem dlouho váhal s přihrávkou na levou stranu, avšak Zanev se přeci jenom dostal k centru, po kterém vysoko nad branku pálil Nedělev.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Celkem dost času trávil s míčem domácí záložník Ivanov, jehož kolmice za obranu skončila až u brankáře Petkoviće. Černá Hora se rychle zbavila balónu.
38'
Na pořadu dne byl rohový kop pro hosty. Ten nebyl špatný, do vzduchu se totiž dral Tomašević, který si ale v souboji pomáhal rukama – útočný faul.
37'
Dalekonosný aut v podání Stojkoviće se snášel přímo do malého vápna, kam si naskakoval pouze Bodurov. Už předtím bylo pískáno ve prospěch domácích.
36'
Janković rozehrával další rohový kop, který zakroutil přímo do branky. Mihajlov v poklidu vyboxoval, Černohorci se ale stále drží na útočné polovině.
35'
Simić zapojil do rozehrávky brankáře Petkoviće, který ihned roztáhl hru k postranní lajně. Mezitím se domácí hráči chystají k vytažený záložní linie.
34'
Žlutou kartu dostává Ivelin Popov (Bulharsko).
33'
Petković si po delší době připsal zákrok, centrovaná nabídka se totiž snášela do branky, načež hostující brankář dokázal vyrazit míč na roh, který nebyl povedený.
32'
Hra se hodně často kouskuje, před malým momentem totiž sáhl k nedovolenému zákroku hostující Ivanić, který složil k zemi aktivního Neděleva.
31'
Hodně pohotový centr vyprodukoval aktivní Zanev, který v pokutovém území našel Popova, jehož rána bez větší přípravy směřovala vysoko nad břevno.
30'
Ivanov ještě zkoušel prohodit přihrávku na Zaneva, což se sice povedlo, avšak druhý jmenovaný narazil do protihráče. Hosté budou vhazovat zprava.
29'
Včas se do obrany dostal hostující Janković, který následně s míčem přešel až ke středovému kruhu, odkud dokázal roztáhnout hru k postranní lajně.
25'
Žlutou kartu dostává Marko Simić (Černá Hora).
24'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut, na první branku tohoto zápasu stále čekáme. Sledujeme vyrovnanou podívanou, avšak domácí jsou o něco aktivnější.
24'
První karta tohoto zápasu, vyfasoval jí hostující Bećiraj, který neustále debatoval s rozhodčím.
23'
Na zadní tyči se jeden z domácích hráčů dostal do zakončení, které směřovalo ke vzdálenější tyči. Tam ho z malého vápna odklízel Vešović.
22'
Na opačné straně to okamžitým centrem z levé strany zkoušel obránce Zanev, který trefil vracejícího se Vešoviće. Také domácí mají k dispozici roh.
21'
Hosté si ještě vyzkoušeli rohový kop, vůbec první v tomto zápase. Do vzdušného prostoru se vyšplhal domácí Kostadinov, který zasáhl zodpovědně.
20'
Zničehonic velká šance pro Černou Horu! Ivanić pronikl s míčem až do šestnáctky, kde přízemní střelou pokoušel zamířit k tyči, avšak trefil pouze Mihajlova.
19'
Černohorci se nyní starali o rozehrávku, kterou dokázal vystihnout Ivanov. Posléze se před Petkoviće snášel další centr, hosté opět zapracovali na jedničku.
18'
Na řadu přišel rohový kop z levé strany, k rozehrávce se postavil Nedělev. Míč směřoval na přední tyč, kde před Popovem dokázal zasáhnout Ivanić.
17'
Nyní se hostující obrana trochu otevřela. Delev centroval z pravé strany, přičemž míč proskákal až na Neděleva, jehož ránu odklidil do bezpečí Šimić.
16'
Hlavní sudí opět nechal pokračovat ve hře, načež přišel dalekonosný odkop v podání Marušiće. Domácí se svižným způsobem dostali zpět na útočnou polovinu.
15'
Delev nedokázal proniknout až do pokutového území, před ním totiž zasahoval Tomašević. Černá Hora si na pravém křídle došla pro další aut.
14'
Zanev zkoušel obejít Jankoviće, který nakonec zasahoval vleže. Tím dalším, kdo zasahoval, byl Tomašević, kterému se navíc podařilo vybojovat aut.
13'
Popov vhazoval podél autové čáry, načež se na zemi ocitl jeho kolega Nedělev. Hlavní sudí nechal pokračovat ve hře, Černohorci spěchají vpřed.
12'
Mugoša to na pravém křídle neudělal vůbec dobře, trefil hned prvního protihráče. Následně se Popovovi nepodařilo vybojovat nedovolený zákrok.
11'
Jenomže krátce po něm fauloval domácí Ivanov, který doslova povalil na zem Marušiće. K rozehrávce se postavil Tomašević, který jí nakonec přenechal brankáři.
10'
Čočev zkoušel roztáhnout hru na levou stranu, kam si sbíhal Čočev, před kterým dokázal zasáhnout Šimić. Bulharsko si rovněž došlo pro autové vhazování.
9'
Nyní se balón dostal až do malého vápna, kde musel zasahovat brankář Petković, který vyrážel míč před sebe. Černá Hora bude vhazovat zprava.
8'
Naopak brankář Petković vyhazoval míč od své svatyně, přičemž to Tomašević zkoušel dalekonosným pasem na druhou stranu, kde číhal Mihajlov.
7'
Popov se nejprve vydal po pravém křídle, kde si ale nevěřil na průnik kolem Stojkoviće. Domácí se usadili na polovině soupeře, kde nic kloudného nevymysleli.
6'
Na opačné straně hrací plochy byl Kostadinov donucen ke zpětné přihrávce na obránce Božikova, který po chvíli odklidil míč k opačné obraně soupeře.
5'
Přihrávka mezi obránce měla směřovat na Bećiraje, který byl ale hodně pomalý. Poprvé si s míčem zahrál brankář Mihajlov, který rozehrál do strany.
4'
Ke středovému kruhu si seběhl domácí Kostadinov, který posléze roztáhl hru na levou stranu, kde si hodně agresivním způsobem počínal Mugoša.
3'
U postranní čáry si nedovoleným zákrokem pomohl hostující Janković, který poslal na zem Čočeva. Bulharsko bude rozehrávat z útočné poloviny.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Bulharsko: Mihajlov – S. Popov, Božikov, Bodurov, Zanev – Kostadinov, Čočev – Ivanov, Nedělev, Delev – I. Popov (C).
Náhradníci: Jevtimov, Minčev – Antov, Dimitrov, Hadžijev, Kirilov, Malinov, Nedjalkov, Slavčev, Vutov.

Černá Hora: Petković – Marušić, Simić, Tomašević, Stojković – Ivanić, N. Vukčević – M. Janković, Mugoša, Vešović – Bećiraj (C).
Náhradníci: Mijatović, Ljuljanović – Bakić, Boljević, Djorděvić, Jovović, Kopitović, Kosović, R. Radunović, Mirkovič, Šćekić, Vujačić.

Rozhodčí: Buquet – Haquette, Pacelli.
Černá Hora

Na opačné straně stojí Černá Hora, která se logicky rovněž zúčastnila Ligy národů. Tato nevyzpytatelná reprezentace sváděla souboje se Srbskem, Rumunskem a Litvou. Černé Hoře se nakonec podařilo získat sedm bodů, což stačilo pouze na třetí pozici, která znamenala boj v tabulce třetích týmů. Tam se Černé Hoře vůbec nedařilo, ze čtyř zápasů získala pouze jeden jediný bod, avšak o jeden gól měl horší skóre Kypr, který se tak s touto soutěží rozloučil. Černá Hora tak bude mít co napravovat, prostor k tomu bude mít už dnes, avšak nebude se jednat o nic snadného.
Bulharsko

Fotbalisté Bulharska si rovněž vyzkoušeli nový hrací formát s názvem Liga národů, ve kterém se dostali do společné skupiny s Norskem, Kyprem a Slovinskem. Bulharsku se v úvodu skupinové fáze celkem dařilo, avšak koncovka už nebyla tolik povedená. Domácí celek dnešního utkání dohromady získal jedenáct bodů, čímž si zaručil druhou pozici, která neznamenala žádný postup. Naopak se na první příčce ocitlo Norsko, které celou skupinu ovládlo s dvoubodovým náskokem. Bulharsko prohrálo pouze v jediném případě, a sice právě v souboji proti Norsku, které na vlastním stadionu zvítězilo poměrem 1:0.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kvalifikace ME je v plném proudu, my budeme společně sledovat souboj mezi Bulharskem a Černou Horou.