Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Bulharsko : Česko - 17. listopadu 2019   18:00

Bulharsko
Bulharsko
56' Božikov (Despodov)
1:0
(0:0)
Česko
Česko
Bulharsko
G. Georgiev – S. Popov, Božikov, Terziev, Zanev – Malinov (89. Cvetkov), Kostadinov – I. Popov (C) – Despodov (69. Krajev), Marcelinho, Wanderson (72. Nedělev).
P. Iliev, Mihajlov – K. Dimitrov, Isa, G. Ivanov, Krajev, Nedělev, Slavčev, V. Popov, Čorbadžijski, Cvetkov, D. K. Iliev.
Karasev – Demeško, Gavrilin (všichni RUS)
Natsionalen Stadion Vasil Levski, Sofia
Česko
O. Kolář – Kadeřábek, Čelůstka, Kúdela, Bořil – T. Souček, Král (71. Hušbauer) – Ševčík (66. Masopust), Darida (C), Jankto – Ondrášek (80. Doležal).

S konstatováním, že česká reprezentace nestačila v posledním utkání kvalifikační skupiny na Bulharsko, se loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera.
V posledním utkání kvalifikační skupiny na EURO národní tým prohrál v Bulharsku. Sice pravděpodobně rozhodla trefa z těsného ofsajdu, ovšem hra naší reprezentace byla hlavně ve druhém poločase nemastná – neslaná. Dluhou se čekalo na závěrečný tlak České republiky, který bohužel nepřišel, a tak zelené dresy na úvod štěstí nepřinesly. Naopak Bulharsko se raduje a po odvolání téměř všech mužů kolem reprezentace, se raduje z cenného vítězství. Reprezentační kariéru dnes navíc ukončil kapitán Ivelin Popov, který se sice loučí třemi body, ale bohužel pro něj před prázdnými tribunami.
90+5'
90+5'
Tomáš Souček roztáhl hru do strany, kde se pohyboval český kapitán. Vladimír Darida poté ale přihrávkou před branku našel jen soupeře, a tak národní tým ani po přechodu do otevřené obrany neuspěl.
90+3'
Ve druhém poločase téměř Jakub Jankto (Česko) vidět nebyl. Ovšem aktuálně neudržel nervy na uzdě a zakopl balon až na tribunu. Hlavní rozhodčí za tento prohřešek českého záložníka trestá.
90+2'
Žlutou kartu ještě vidí Georgi Georgiev (Bulharsko), který při výkopu hru příliš zdražoval.
90+2'
Na hranici šestnáctky spolupracovali Lukáš Masopust a Martin Doležal. Jenomže míč jim utekl k obráncům, kteří následně nastřelil ještě útočníka Jablonce, a tak se bude kopat od branky.
90+1'
K postranní čáře přistupuje opět čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukazuje, že se bude hrát ještě pět minut nad rámec normální hrací doby.
89'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Kristijan Malinov, přichází Aleksandar Cvetkov.
88'
Kristijan Malinov potřeboval ošetření, a tak byl na hrací plochu vpuštěn lékařský tým. Domácí hráč se po chvíli zvedl a odešel po svých za postranní čáru.
87'
Už běží sedmaosmdesátá minuta a národní tým stále prohrává. Josef Hušbauer atakoval Kristijana Malinova, což bylo dle Bulharska nedovolené. Češi se vydali do akce, ovšem centr byl nepřesný.
86'
Domácí mužstvo rozehrávalo další standardní situaci, kterou rozehrál Petar Zanev. Za obranu tentokrát mířil Vasil Božikov, ovšem před ním zasáhl Martin Doležal. Z rohového kopu Bulharsko zakončení nevyprodukovalo.
84'
Na levé straně šestnáctky výborně pracoval Josef Hušbauer, který přihrávku po zemi poslal za malé vápno, kde se nacházel Martin Doležal. Útočník Jablonce měl na kopačce vyrovnání, ovšem v jasné pozici branku přestřelil.
82'
Další střelou zpoza velkého vápna se prezentoval Josef Hušbauer, který mířil přesně k levé tyči. Balon před bulharským brankářem ještě skočil, ovšem Georgi Georgiev si znovu skvěle poradil. Po centru od praporku ještě hlavičkoval Tomáš Souček, kterému zřejmě není souzeno.
81'
Z velké dálky se znovu napřáhl český kapitán, jehož zakončení bylo sražené na další rohový kop. Sám Vladimír Darida poslal míč na malé vápno, odkud byl ale odvrácen.
80'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Zdeněk Ondrášek, přichází Martin Doležal.
79'
Jaroslav Šilhavý přichystal poslední střídání, do hry přijde Martin Doležal. Ještě před vystřídáním si za šestnáctkou přehodil míč na levačku Vladimír Darida, jehož pokus mířil k pravé tyči. Ovšem domácí brankář zaznamenal další výborný zákrok.
78'
Z pravé strany hledal před branou Zdeňka Ondráška Josef Hušbauer. Jenomže z branky vystartoval Georgi Georgiev, který před českým útočníkem zasáhl.
77'
Čas utíká stále rychleji a národní tým se nedostává k šancím. Jan Bořil vyslal nepřesnou přihrávku, a tak se hra otočila. Na pravé straně za míčem pelášil Božidar Krajev, jehož centr byl hodně nepřesný.
76'
O souhru jako ve Slavii se pokusil Josef Hušbauer, který hledal Lukáše Masopusta. Obránce si s vysokým míčem poradil a poslal jej hlavou k Georgievovi.
75'
Zdeněk Ondrášek zatlačil na obránce, čímž je donutil k chybě. Po chvíli přišla průniková přihrávka právě na útočníka Dallasu, který ale na míč nedosáhl.
74'
Na centr od rohového praporku si na penaltovém puntíku naskočil Tomáš Souček, jehož hlavička byla nepřesná. Český záložník se nacházel v souboji, a tak nemohl zamířit přesněji.
73'
Národnímu mužstvu čas rychle utíká a výraznější šance stále nepřichází. O přenesení hry se pokusil Vladimír Darida, který hledal Kadeřábka. Jenže český tým bude rozehrávat jen rohový kop.
72'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Wanderson, přichází Todor Nedělev.
71'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Alex Král, přichází Josef Hušbauer.
70'
Na centr z pravé strany si naběhl Jan Bořil, který musel míč zasáhnout nůžkami. Jeho zakončení bylo dosti krkolomné a navíc zamířilo vedle levé tyče bulharské branky.
69'
Vysoký míč mířil na pravou stranu pokutového území, kam si nabíhal nově příchozí Božidar Krajev. Ovšem z branky vyrazil Ondřej Kolář, který si míč stáhl a rychle jej rozehrál na obránce.
69'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Kiril Despodov, přichází Božidar Krajev.
68'
Po vystřídání se hned uvedl Lukáš Masopust, jehož halfvolej zamířil nad branku. Uvidíme tak jen odkop od domácí branky, Česká republika musí výrazně přidat.
67'
Krásnou průnikovou přihrávku vyslal na pravou stranu Kiril Despodov, ovšem Marcelinho si nepohlídal své postavení a nacházel se v ofsajdu.
66'
Kiril Despodov byl už povolán do hry a hned se do akce zapojil. Jeho centr z pravé strany mířil před branku, odkud jej čeští obránci odvrátili. Bulharsko zatím nehraje vůbec špatné utkání.
66'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Petr Ševčík, přichází Lukáš Masopust.
64'
Bořilův centr byl odvrácen, a tak se do protiakce vydal Kiril Despodov, jehož hokejovým stromem aktakoval Ondřej Kúdela (Česko), jenž za nedovolený zákrok viděl žlutou kartu. Domácí hráč potřebuje ošetření.
63'
Hned trojice českých hráčů se začala rozcvičovat, národní tým ve hře jistě potřebuje oživení. Naši hráči se sice nachází u míče, ale kombinují hodně daleko od soupeřovy branky.
62'
Wanderson vysunul na levé straně Petara Zaneva, který se rychle pokusil o pas před branku, který zastavil Pavel Kadeřábek. Následný centr od praporku dopadl na malé vápno, kde se nacházel Tomáš Souček.
61'
Národní tým je opět v kombinaci a musí se prezentovat postupným útokem. Ovšem cestičky k šancím se moc neotevírají, Bulharsko zatím skvěle brání.
60'
Vladimír Darida a Petr Ševčík si přihráli u rohového praporku a těžko říct, zda se český kapitán pokoušel o střelu nebo o centr. Ovšem ani jedno mu nevyšlo dle jeho představ.
59'
Alex Král hledal v šestnáctce obloučkem Tomáš Součka, jenž byl sice předskočen, ale Česká republika rozehrávala rohový kop. Centr zamířil do pokutového území, ale zakončení se tentokrát nedočkáme.
57'
Český národní tým znovu první inkasoval a stejně jako s Kosovem musí otáčet zápas. Zda se to hráčův v zelených dresech podaří, to uvidíme během následujících minut.
56'
Bulharsko právě vstřelilo branku!
K rozehrání standardní situace se postavil Kiril Despodov, který poslal nádherný centr do šestnáctky. Za obranou se najednou zjevil zcela osamocený VASIL BOŽIKOV, který halou k pravé tyči nedal Ondřeji Kolářovi šanci zasáhnout.. Asistence: Kiril Despodov.
55'
Čeští obránci dostali pod tlak pětadvacetiletého odchovance Liberce, Ondřej Kolář si musel pomoci odkopem na tribunu. Bulharsko pak bylo v akci, kterou faulem přerušil Tomáš Souček.
54'
Po delší době registrujeme Bulharsko na naší polovině. K centru z levé strany se odhodlal Petar Zanev, ale na jeho pas si počíhal Alex Král, který míč poslal za postranní lajnu.
52'
Z pravé strany si míč na střed hrací plochy navedl Jakub Jankto, který ze záklonu vyslal pokus zpoza šestnáctky, a tak balon poslal jen vysoko nad branku. Škoda, to byla velmi pěkná akce českého hráče, jenž působí v Serii A.
51'
K rozehrání volného kopu se postavil Vladimír Darida, který výborně míč kroutil na zadní tyč a navíc tak, aby jej někdo mohl doběhnout. Ovšem to se nepovedlo, a tak míč mířil jen těsně vedle branky.
50'
První potrestaným hráče zápasu je Georgij Kostadinov (Bulharsko), který poslal k zemi Ondráčka. Národní tým bude rozehrávat standardní situaci z nadějné pozice.
48'
Česká republika ztratila míč, ke kterému se chtěl zpátky dostat Alex Král, jenž se dopustil útočného faulu. Bulharsko bude moci rozehrát z klidné pozice. Uvidíme, co domácí na útočné polovině vymyslí.
47'
Můžeme pokračovat ve hře, míče se chopili čeští hráči. Při pohledu na trávník to vypadá, že ani jeden z trenérů nesáhl ke střídání.
46'
U půlící čáry se hlavami střetli Petar Zanev a Petr Ševčík. Hlavní rozhodčí povolal na zelený pažit lékařské týmy, ovšem oba borci budou v pořádku.
46'
Hlavní rozhodčí dal pokyn k pokračování zápasu, míče se chopil Ivelin Popov, který po tomto střetnutí ukončí reprezentační kariéru. Loučení bez fanoušků, to je hodně divná situace.
46'
V první pětačtyřicetiminutovce jme viděli několik povedených akcí, ale hodně vázla předfinální část akce. Více na balonu byla naše reprezentace, která si vypracovala také více ze hry. Do největší šance se pak dostal Tomáš Souček, který vyprášil Georgievovy rukavice. Také Bulharsko mohlo jít několikrát do protiakce, většinou po nepřesných přihrávkách národního týmu.
45+1'
45+1'
Asi nejhezčí akci předvedlo Bulharsko v dosavadním průběhu zápasu. Kristijan Malinov vysunul na pravé straně Wandersona, jehož centr za moc nestál a míč zamířil jen do zámezí.
45'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, jenž na tabuli ukazuje, že se bude nastavovat šedesát vteřin navíc.
44'
K rohovému praporku přispěchal Jakub Jankto, jenž se pokusil točit míč na zadní tyč. Jenomže ve vzduchu se nejvýše dostal Georgi Georgiev, kterého ještě nedovoleně atakoval Tomáš Souček.
43'
Pavel Kadeřábek a Petr Ševčík si vyměnil míč na pravé straně a krajní obránce se pak pokusil o centr, který byl odvrácen na rohový kop. Před jeho rozehráním vstupuje do hry hlavní rozhodčí, který umravňuje hráče v šestnáctce.
41'
Spolupráce hráčů ze Slavie! Jan Bořil autovým vhazováním našel Tomáše Součka, jenž míč prodloužil za sebe. Z branky se vydal brankář, který balon schoval do rukavic před Alexem Králem.
40'
Daridův centr od rohového praporku mířil na zadní tyč, kde si na balon vyskočil Tomáš Souček. Jeho hlavička mířila k levé tyči, ale Georgi Georgiev byl připraven zasáhnout. Navíc ho poté atakoval Zdeněk Ondrášek, jemuž je odpískán útočný faul.
39'
Alex Král hledal Pavla Kadeřábka, ke kterému balon nedoletěl. Češi se ale míče znovu zmocnili a předešla spolupráce se obnovila. Druhý vypsaný ale zakončil jen do soupeře a národní tým bude kop roh.
38'
Bulharsko se znovu hnalo do akce, ale bylo mu odpískané ofsajdové postavení. Česká republika tak přichází s dalším postupným útokem.
36'
Další pěkná kombinace, po které Vladimír Darida přihrál za hranici pokutového území. Do míče se z tohoto prostoru opřel Tomáš Souček, jehož pumelice mířila přesně na brankáře Georgie Georgieva. Následně národní tým rozehrával rohový kop, po kterém těsně na zadní tyči nezakončil Ondřej Čelůstka.
35'
Domácí celek vyslal do pokutového území další centr, o nějž se pokusil Kiril Despodov. Ovšem celou akci překazil Tomáš Souček, hra se tak rychle otáčí na druhou stranu.
34'
Po autovém vhazování Bulharska se k míči dostali naši. Ovšem místo o snažení dostat se do útočné akce, přišla přihrávka, která skončila až u brankáře Koláře.
33'
Národní tým předvedl parádní a hlavně rychlou kombinaci, po které přešel na útočnou polovinu. Jenže Jakub Jankto přihrávkou nenašel neúnavně nabíhajícího útočníka Dallasu.
31'
Do protiakce se vydal Ivelin Popov, který zvedl hlavu a viděl daleko z branky brankáře Slavie. Ovšem Ondřej Kúdela útočníka Bulharska do zakončení nepustil, alespoň do chvíle než Ondřej Kolář nezacouval zpátky. Poté už domácí kapitán zakončil, ale mířil jen doprostřed zařízení.
30'
Zase trochu kostrbatě se dostáváme z vlastní poloviny hrací plochy. S rozehrávkou musel pomoci Ondřej Kolář, jenže po přechodu půlící čáry přišla nepřesnost.
29'
Domácí borci byli v náběhu za obranu, ovšem skvělým obranným zákrokem se prezentoval Zdeněk Ondrášek. Češi se poté vydali do protiakce, jenže Jakub Jankto našel jen nabíhajícího spoluhráče v ofsajdu.
28'
Osmadvacet minut je minulostí a my stále čekáme na nějakou větší šanci. Stav zápasu je zatím bezbrankový, což může změnit Bulharsko, které bude rozehrávat volný kop.
27'
Po další kombinaci se k centru odhodlal Tomáš Souček, který hledal útočníka Dallasu. Zdeněk Ondrášek sice lízl balon hlavou, ale poslal jej pouze za postranní čáru.
25'
Tomáš Souček nepřesně přihrál do strany, a tak se naši hráči museli rychle vracet. Kiril Despodov si obhodil Jana Bořila, který akci přerušil taktickým faulem.
24'
Na levé straně přišla kombinace mezi Jakub Janktem a Janem Bořilem. Obránce Slavie poslal centr před branku, ovšem nikoho v zeleném nenašel. Za balonem mířil Vladimír Darida, který to měl ale daleko.
23'
Z branky se opět vydal Ondřej Kolář, který pokryl balon tělem. Na českého brankáře dotíral Wanderson, který se ale k míči neprobojoval, uvidíme odkop od branky.
22'
Ve středové řadě je hodně aktivní Vladimír Darida, který se neustále nabízí. Naopak moc není vidět Alex Král. Další akci zastavila ruka, kterou zahrál Tomáš Souček.
21'
A znovu na levé straně dobře pracoval Jakub Jankto, který okamžitě hledal jediného českého útočníka. Jenomže Zdeněk Ondrášek na míč nedoskočil, a tak se ho po chvíli zmocnil Georgi Georgiev.
20'
Alex Král tušil náběh českého kapitána do šestnáctky a také ho našel. Vladimír Darida pak přihrával před branku, odkud míč poslal na tribunu bránící hráč. Po vhazování balon propadl až před branku, kde jej nejprve nezasáhl Zdeněk Ondrášek a poté Jakub Jankto.
19'
Wanderson zvedl hlavu a viděl nabíhajícího Kirila Despodova. Míč na druhého jmenovaného sice mířil, ale ve stejnou dobu vyletěl praporek pomezního rozhodčího.
18'
Národní tým se vydal do akce, ovšem faulem si pomohl Vladimír Darida. Bulharsko je tak znovu u balonu, ale Marcelinho na levé straně nepřešel přes Tomáše Součka.
16'
Česká republika se dlouho nacházela u balonu, než přišla chyba. Balon byl poslán hned za obranu, kam už mířil Ivelin Popov. Z branky výborně vystartoval Ondřej Kolář, jenž situaci výborně přečetl.
16'
Znovu si národní tým vypomohl přihrávkou na brankáře, který tentokrát počkal až mu naběhne Ondřej Čelůstka. Náš celek se bude prezentovat postupným útokem.
14'
Míč od rohového praporku mířil za šestnáctku a až poté přišel centr, který tentokrát pohlídal Petr Ševčík. Bulharsko se dál nachází u balonu, ale kombinuje daleko od Kolářovy branky.
13'
Pas do naší šestnáctky letěl z pravé strany, ovšem Ivelin Popov se k míči nedostal. Výborně totiž zasáhl Ondřej Čelůstka, který balon poslal na rohový kop.
12'
Výborným pohybem se na levé straně prezentuje Jakub Jankto, který v šestnáctce našel Petra Ševčíka. Ten se nacházel daleko od branky a navíc jeho hlavička proletěla jen vedle pravé tyče.
11'
Už asi potřetí musel naší obraně vypomoci brankář Slavie, který tentokrát zvolil odkop. Česká republika se poté usadila na polovině soupeře, kde hledá cestičku k šanci na zakončení.
9'
Na levé straně se rozeběhl Jakub Jankto, který v šestnáctce našel Zdeňka Ondráška, jehož pokus přibrzdil Vasil Božikov. Georgi Georgiev sice musel zasáhnout, ovšem moc práce neměl.
8'
Ondřeji Čelůstkovi chyběla rychlost a už to vypadalo, že se kolem něho prožene Marcelinho. Jenže český stoper použil tělo a soupeře od míče odstavil.
7'
Na druhou stranu se vydalo Bulharsko, ovšem Ivelin Popov v šestnáctce dopadl stejně jako před malou chvíli Ondrášek. Nepříjemnou situaci naše reprezentace přežila bez ztráty kytičky.
6'
Vladimír Darida se pokusil o přechod půlící čáry, ale balon mu byl rychle odebrán. Naši se do hry rychle vrátili a reprezentační kapitán přihrával před branku, kde míč přeběhl Zdeněk Ondrášek.
5'
Už to vypadalo, že Marcelinho odcentruje. Jenomže přišla přihrávka na střed hrací plochy, kde skvěle zasáhl Tomáš Souček. Následně se naši vydali do akce a Jan Bořil přihrával pod sebe, ovšem zakončení jsme se nedočkali.
4'
Domácí celek se pokusil o dlouhý nákop, který si pohlídal Ondřej Čelůstka. Reprezentační obránce balon poslal do zámezí, ale po vhazování se naši do hry vrátili.
3'
Do dnešního střetnutí nastoupilo Bulharsko v bílých dresech, naopak Česká republika poprvé v historii oblékla zelenou sadu. Vraťme se ale na trávník, kde se faulem u půlící čáry prezentoval Petr Ševčík.
2'
Emotivní utkání odehraje Ivelin Popov, který na předzápasové tiskové konferenci oznámil, že po dnešním střetnutí ukončí reprezentační kariéru.
1'
Ruský hlavní rozhodčí zahájil dnešní střetnutí, jako první se balonu dotkl Zdeněk Ondrášek. Česká republika poslala míč až na brankáře Ondřeje Koláře, který hned hodně zariskoval, ovšem celou situaci zvládl.
1'

Bulharsko: G. Georgiev – S. Popov, Božikov, Terziev, Zanev – Malinov, Kostadinov – I. Popov (C) – Despodov, Marcelinho, Wanderson.
Náhradníci: P. Ilijev, Mihajlov – K. Dimitrov, Isa, G. Ivanov, Krajev, Nedělev, Slavčev.

Česko: O. Kolář – Kadeřábek, Čelůstka, Kúdela, Bořil – T. Souček, Král – Ševčík, Darida (C), Jankto – Ondrášek.
Náhradníci: Pavlenka, Vaclík – Brabec, Coufal, Doležal, Hušbauer, Kalas, Kalvach, Krejčí, Krmenčík, Masopust..
Ještě jednou vás vítám u posledního kvalifikačního zápasu na fotbalové EURO. Český nároďák už má postup v kapse, a tak si můžeme za chvíli začínající vystoupení užít. Svěřenci Jaroslava Šilhavého budou jistě chtít kvalifikační skupinu uzavřít vítězstvím, ale stejný cíl bude mít také zatím nevýrazné Bulharsko.
Oba celky se naposledy utkaly v červnu letošního roku, kdy se z vítězství radovala Česká republika. Do vedení se sice dostalo ve třetí minutě Bulharsko, když se prosadil Isa. Jenomže pak už sázel branky pouze Patrik Schick, jenž otočil stav na stranu národního týmu, který se radoval z těsné výhry 2:1.
Bulharsko

Bulharský národní tým najdeme na samotné dnu skupiny A, když posbíral pouhé tři body, ovšem na vítězství stále čeká. Domácímu mužstvu schází především lepší hra do obrany, jelikož inkasovalo už sedmnáct branek. Bulharsko tak už hraje pouze o čest, kterou by zachránilo především bodovým přísunem proti postupující České republice. Ani jednomu z hráčů se nepovedlo vsítit více než jeden gól, a tak se v týmových statistikách nachází hned pět hráčů ne vrcholu.
Česká republika

V pracovním týdnu si čeští reprezentanti mohli zajistit postup na Euro a také se tak stalo, když zdolali v Plzni Kosovo a po duelu propukla na stadionu radost. Národní tým najdeme na druhém místě tabulky, když získali patnáct bodů a společně s Anglií mohou do posledního střetnutí poslat širší kádry. Našim hráčům se v posledních třech zápasech dařilo, protože postupně přejeli Černou Horu, Anglii a právě Kosovo. Nejlepším střelcem nároďáku je Patrik Schick, který sice nastřílel čtyři branky, ale z důvodu zranění nebyl povolán.
Vítám vás u posledního kvalifikačního zápasu skupiny A, který vlastně vůbec nic už neřeší. Proti sobě se totiž postaví Bulharsko a Česká republika. Ovšem atmosféra bude na bodu mrazu, jelikož se duel odehraje bez fanoušků.