Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Černá Hora : Anglie - 25. března 2019   20:45

Černá Hora
Černá Hora
17' Vešović
1:5
(1:2)
Anglie
Anglie
30' M. Keane  (Barkley) • 39' Barkley  (Hudson-Odoi) • 59' Barkley   • 71' Kane  (Sterling) • 81' Sterling  (Henderson)
Černá Hora
Petković – Stojković, Savić (C), Simić (74. Jovović), Tomašević – Marušić, Ivanić, N. Vukčević, Vešović (70. Boljević) – Bećiraj (61. M. Janković), Mugoša.
Kulbachov – Žuk, Masljanko (všichni Bělorusko)
Stadion Pod Goricom (Podgorica)
Anglie
Pickford – Walker, M. Keane, Maguire, Rose – Barkley (81. Ward-Prowse), Rice, Alli (64. Henderson) – Sterling, Kane (C) (83. C. Wilson), Hudson-Odoi.

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost.

Fauly: 9:13.
Albion vyřídil po české reprezentaci pěti brankami i Černou Horu. Dnešní výsledek je však pro nás spíše dobrou zprávou. Černá Hora sice vedla díky brance Marka Vešoviće, ale zbytek utkání patřil Anglii, která otočila vývoj utkání již v prvním poločase, a v tom druhém ještě přidala další tři branky. Dvě branky v utkání vstřelil záložník londýnské Chelsea Ross Barkley, po jedné brance si připsali Michael Keane, Harry Kane a Raheem Sterling.
90+3'
90+3'
Danny Rose (Anglie) teď zbytečně dohrál Vukčeviče a vidí také žlutou kartu, trochu nesmyslné ze strany Rose.
90+2'
Trochu zbytečná slovní potyčka mezi Aleksandarem Boljevićem (Černá Hora) a Jordanem Hendersonem (Anglie) končí žlutými kartami pro oba kohouty.
90+1'
Hlavní sudí Kulbachov nastavuje utkání o 3 minuty. O vítězi však není pochyb, Anglie pohodlně kombinuje.
89'
Centr Danny Rose také odvrácen. Černá Hora už se také, dle pohybu na hrací ploše, vidí v kabině.
87'
Stefan Savić odvrátil anglický roh, ale pouze a jen na kopačky Angličanů, kteří opět domácí dlouho nepustí k míči.
85'
Akce Stefan Mugoši na levé straně hrací plochy měla jepičí život. Míč se stěhuje opět na anglické kopačky.
83'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Callum Wilson.
81'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Ross Barkley, přichází James Ward-Prowse.
81'
Anglie právě vstřelila branku!
Anglie naděluje i ve druhém utkání kvalifikace pověstného „bůra“! I Černohorci ochutnávají sílu anglického výběru. Jordan Henderson našel krásnou uličkou RAHEEMA STERLINGA, a ten si poradil proti Petkovičovi s chladnou hlavou – 1:5! Asistence: Jordan Henderson.
80'
Žarko Tomašević odvracel centr Raheema Sterlinga, který opět hledal v malém čtverci Harry Kanea.
78'
Harry Maguire poslal na zem Nikolu Vukčeviće, dle sudího se však o faul nejednalo, a tak hraje Albion, který již viditelně zvolnil tempo.
76'
Aleksandar Boljević si prohodil Harry Maguira a myslel si, že obránce Albionu míč tečoval, tak jej nechal doběhnout za brankovou lajnu. Asistent na lajně však ukázal odkop od branky.
74'
Marko Simić (Černá Hora) dnes končí a Jablonec bude mít dnes svou stopu v utkání, jelikož do hry jde Vladimir Jovović.
73'
Zápas je evidentně rozhodnutý, ale Danny Rose příliš podcenil situaci a musel faulovat Filipa Stojkoviće.
71'
Tak sem to zakřikl! Útočník Tottenhamu se přeci jen prosazuje! Musí smeknout však Raheemu Sterlingu, jenž vyřešil brejk Anglie přihrávkou do prázdné branky a toto nemohl snad HARRY KANE minout – 1:4! Asistence: Raheem Sterling.
71'
Harry Kane prodloužil míč pouze na kopačku Filipa Stojkoviće. Dnes to není zápas pro anglického kapitána.
70'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Marko Vešović, přichází Aleksandar Boljević.
67'
Stefan Mugoša však trefil svou pravačkou pouze anglickou zeď, a tak přímý kop z dobré pozice nebyl zužitkován.
66'
Raheem Sterling fauloval v souboji dvou sedmiček Nikolu Vukčeviće a Černá Hora má jedinečnou šanci zdramatizovat utkání. Je to nějakých pětadvacet metrů od branky Albionu.
64'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Dele Alli, přichází Jordan Henderson.
63'
Raheem Sterling měl opět dobrý pohyb, ale byla u něj hned trojice obránců Černé Hory, která nakonec slavila úspěch.
61'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Fatos Bećiraj, přichází Marko Janković.
59'
Albion se uklidňuje třetí brankou! Centr Raheema Sterlinga srazil nešťastně na kopačku ROSSE BARKLEYHO Stefan Savić a záložník Chelsea předvedl nekompromisní úklid míče do sítě. Druhá branka pro Barkleyho v utkání – 1:3! Asistence: Bez asistence.
58'
Mirko Ivanić naznačil střelu z obrovské dálky, nakonec se však rozhodl pro přihrávku a to byla špatná volba. Míč má v moci znovu Anglie.
57'
Albion malinko uklidňuje situaci a drží míč na svých kopačkách, ale do finální fáze se netlačí. Dnes je zatím hodně neviditelný „Kohout“ Harry Kane.
56'
Další centr mířil do šestnáctky Anglie, tentokrát však bez větší pohromy byl centr odvrácen.
54'
Černohorci dnes podruhé ve slibné šanci! Fatos Bećiraj se doslova protlačil do zakončení, nicméně ve skluzu minul pravou tyč Picfordovy branky!
52'
Anglie měla k dispozici volný přímý kop, jenž rozehrál ještě před pokynem Ross Barkley (Anglie) a vysloužil si žlutou kartu.
51'
Mohla jsme mít dalšího premianta! Callum Hudson-Odoi si počkal na ideální moment pro střelu a mířil po zemi velmi chytře, no vytáhl se brankář Danijel Petković, jenž střelu anglického mladíka vytáhl!
49'
Na druhé straně na zadní tyči trochu nečekal, že na něj propadne míč Raheem Sterling a jeho střela zamířila někam na tribunu stadionu Pod Goricom. Útočník City tak k hattricku proti české reprezentaci zatím další branku v kvalifikační skupině nepřidal.
48'
Mirko Ivanić to nezkusil vůbec špatně, když si dobře obhodil Danny Rose, ale tomuto odvážnému pokusu chyběla přesnost. Jordan Pickford zasahovat nemusel.
48'
Danijel Petković musel poprvé ve druhém poločase do akce, když kryl centr Raheema Sterlinga z pravé strany.
47'
Marko Vešović si přidržel Rosse Barkleyho a sudí Kulbachov rozezvučel svou píšťalku.
46'
Anglie rozehrála druhý díl dnešního utkání. Oba týmy nastoupily do druhého poločasu ve stejném složení jako do poločasu prvního.
46'

Fauly: 4 – 7.
Utkání naší kvalifikační skupiny A začalo velmi pozvolna, a to se favoritovi z ostrovů nevyplatilo. Černou Horu poslal překvapivě do vedení Marko Vešović! Albion však stihl otočit vývoj utkání ještě do poločasu, když se trefili Michael Keane, jenž vstřelil svou premiérovou branku v seniorské reprezentaci, a záložník londýnské Chelsea Ross Barkley!

Uvidíme jak bude vypadat druhé dějství, každopádně Anglie půjčuje domácím míč jen velmi sporadicky a snaží se mít zápas pod kontrolou.
45+1'
45+1'
Hlavní sudí Kulbachov nastavuje první poločas o 1 minutu.
45'
Mirko Ivanić však přetáhl svůj centr od rohového praporku mimo dosah svých spoluhráčů.
45'
Střela Fatose Bećiraje zpoza šestnáctky byla tečována. Černá Hora bude rozehrávat svůj první rohový kop.
43'
Mirko Ivanić nedostihl ve velkém čtverci odražený míč a venku z branky byl včas Jordan Pickford.
42'
Jordan Pickford si pohlídal centr z levé strany a pokryl jej v rukavicích.
41'
Danny Rose si opět chtěl vynutit gesty po nepovedeném centru rohový kop, sudí však opět ukázal, že bude od své branky odkopávat Danijel Petković.
39'
Favorit dnešního střetnutí otáčí vývoj utkání ještě do poločasu! Callum Hudson-Odoi si na hraně šestnáctky našel místo pro střelu, kterou tečoval za záda Petkoviče ROSS BARKLEY! Situace zaváněla ofsajdem, ale jak ukázal opakovaný záběr o ofsajd se skutečně nejednalo – 1:2! Asistence: Callum Hudson-Odoi.
37'
Danijel Petković schoval míč v rukavicích, přihrávka Danny Rose nenašla nikoho jiného, než domácího brankáře.
35'
Hra se nám rozhýbala. Nejprve nadvakrát nedostal míč na domácího brankáře Raheem Sterling. A z protiútoku si hledal prostor pro střelu Fatos Bećiraj, ale obrana Anglie jej výborně pokryla.
33'
Jordan Pickford musel na trávník, ale byl to pro něj rutinní zákrok. Rána Stefana Mugoši mířila z velké dálky do středu branky.
32'
Dele Alli se svou kličkou u brankové čáry neuspěl a odkopávat od své branky bude domácí brankář Danijel Petković.
30'
Nabídnutý volný přímý kop z pravé strany Albion zužitkoval! Ross Barkley našel MICHAEL KEANA, jenž přeskočil Saviče a zamířil hlavou přesně k pravé tyči. První branka v seniorské reprezentaci pro obránce Evertonu – 1:1! Asistence: Ross Barkley.
30'
Tvrdý vzájemný souboj z obou stran nakonec rozhodl hlavní sudí pro Anglii, a ta bude rozehrávat z pravé strany přímý kop.
28'
Raheem Sterling si pomohl v souboji s Stojkovičem faulem, a ač se mu to vůbec nelíbí hrát budou Balkánci, kterým evidentně po první brance narostla křídla a víme moc dobře, jak je to s balkánskou náturou.
27'
Domácí publikum hnalo dopředu Marko Vešoviće, ten se snažil ještě najít kolegu v útoku Fatose Bećiraja, včas však zasáhl vracející se Danny Rose.
26'
Harry Kane prostrkával míč na Raheema Sterlinga, ale pilíř domácí obrany Stefan Savić byl opět na místě.
25'
Na druhé straně to zkusil sympaticky mezi třemi Adam Marušić, ale samozřejmě narazil a míč získali Angličané.
24'
Útočník londýnské Chelsea Callum Hudson-Odoi to zkusil přímočaře, ale narazil na zkušeného Stefana Saviće.
23'
Fatos Bećiraj ulevil na malý moment obraně a vybojoval autové vhazování na Michaelu Keanovi.
22'
Declan Rice si však pomohl útočným faulem, a tak z rohu Anglie nebylo nic.
22'
Stefan Savić zatím kraluje v šestnáctce Černé Hory, když odvracel centr Calluma Hudsona-Odoie na rohový kop.
21'
Danny Rose si vynutil faul u pravé postranní lajny, nicméně faul proběhl pouze na polovině hrací plochy.
19'
Anglie chtěla odpovědět v podobě rohového kopu, ten však odvrátil kapitán Stefan Savić.
17'
Černá Hora právě vstřelila branku!
To jsou mi věci! Černohorci se poprvé odhodlali k ofensivě a jsou za tuto odvahu odměněni královsky! Záložník polské Legie MARKO VEŠOVIĆ si narazil míč o Michaela Keana a ranou na zadní tyč nedal Pickfordovi absolutně šanci – 1:0! Asistence: Bez asistence.
16'
Danny Rose konečně zavelel k útoku, ale jeho centr nebyl povedený, a ač měl obránce Kohoutů pocit, že byl míč tečován, tak tomu tak, dle sudího nebylo. Odkopávat od své branky bude Danijel Petković.
15'
Kyle Walker zastaven na polovině hrací plochy Vešovičem a bude tak pokračovat držení míče v moci Anglie. Ta de facto domácím nepůjčuje míč.
13'
Raheem Sterling ukázal svou kvalitu a jeho rychlé nohy nadělaly obraně domácích velké potíže, nicméně Harry Kane si v šestnáctce pomohl útočným faulem, a tak byl centr zastaven.
12'
Kapitán Černohorců Stefan Savić odvracel centr od rohového praporku, jenž posílal před branku Ross Barkley.
11'
Ross Barkley posílal centr z poloviny hrací plochy a Nikola Vukčević jej raději odvrátil na druhý rohový kop pro Anglii.
10'
Stefan Savić zastavil centr Danny Rose od levé postranní lajny, ale míč se vrátil hodně rychle zpět na kopačky ostrovanů.
8'
Fatos Bećiraj se hezky otočil kolem Declana Rice a vysloužil si potlesk tribun, avšak jeho akce měla jepičí život.
7'
Harry Maguire si našel centr Rosse Barkleyho, ale hlavičkoval ze záklonu vysoko nad domácí branku.
6'
Marko Simić (Černá Hora) odvracel centr Calluma Hudsona-Odoie a uvidíme první anglický roh v utkání.
5'
Filip Stojković si dobře dal tělo před Raheema Sterlinga a ten jej fauloval. Míč pro Černou Horu.
4'
Úvod je hodně klidný z obou stran. Callum Hudson-Odoi sice zkusil naznačit postup do šestnáctky, ten si ale vzápětí rozmyslel.
3'
Harry Kane si doběhl pro míč hodně hluboko do středu hrací plochy a poté přenesl hru na Kyla Walkera, který však hru otočil zpět přes obránce.
2'
Angličané odebrali domácím míč a jsou to právě oni, kdo diktuje tempo a předává si míč z kopačky na kopačku na vlastní polovině.
1'
Černohorci hrají v červených dresech, Angličané nastoupili klasicky v bílých dresech.
1'
Běloruský hlavní sudí Kulbachov zahájil utkání. První se dotkli míče domácí.
1'
Statní hymny obou dnešních soupeřů jsou za námi. Skvěle zaplněný stadion v hlavním městě Černé Hory je nabitý k prasknutí. Jediná volná místa jsou v sektoru hostí. Atmosféra vládne parádní.

Černá Hora: Petković – Stojković, Savić (C), Simić, Tomašević – Marušić, Ivanić, N. Vukčević, Vešović – Bećiraj, Mugoša.
Náhradníci: Ljuljanović, Mijatović – Kopitović, Djorděvić, R. Radunović, Boljević, Šćekić, Jovović, Kosović, Bakić, M. Janković, Kajević. Trenér: Tumbakovič

Anglie: Pickford – Walker, M. Keane, Maguire, Rose – Barkley, Rice, Alli – Sterling, Kane (C), Hudson-Odoi.
Náhradníci: Heaton, Butland – Tarkowski, Ward-Prowse, Henderson, Chilwell, C. Wilson, Trippier, Sancho. Trenér: Southgate

Rozhodčí: Kulbachov – Žuk, Masljanko (všichni Bělorusko).
Vzájemný zápas:

Poslední vzájemné střetnutí těchto dvou soupeřů se datuje na rok 2013 a to v rámci kvalifikace o MS 2014:

Anglie – Černá Hora 4:1 (1:0).
Branky: Rooney, Boskovič (vlastní), Townsend, Sturridge – Damjanovič.
Anglie

Umístění v žebříčku UEFA – 2. místo.

Žádnému českému fanouškovi určitě neunikl famózní úvod do kvalifikace o Euro 2020 v podání Anglie. Ta si ve Wembely smsla na české reprezentaci a vyprovodila ji debaklem 5:0! Za Anglii nasázel hattrick útočník Manchesteru City Raheem Sterling.

Sestava Anglie proti ČR:
Pickford – Walker, M. Keane, Maguire, Chilwell – Alli (63. Rice), Dier (17. Barkley), Henderson – Sancho, Kane (C), Sterling (70. Hudson-Odoi).
Černá Hora

Umístění v žebříčku UEFA – 49. místo.

Černá Hora zahájila kvalifikaci o nadcházející Euro 2020 remízou na půdě Bulharska. Černá Hora vedla po brance fotbalisty hrajícího za japonský Incheon, Stefana Mugosy. Bulharsko však dokázalo vyrovnat osm minut před koncem z pokutového kopu.

Sestava Černé Hory proti Bulharsku:
Mihajlov – S. Popov, Božikov, Bodurov, Zanev – Kostadinov, Čočev (69. Slavčev) – Ivanov (52. Kostov), Nedělev, Delev (82. Minčev) – I. Popov (C).
Černohorská Podgorica bude hostitelem utkání kvalifikace o Euro 2020 naší skupiny A. Černou Horu čeká soupeř z těch nejtěžších, jelikož přijede Anglie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.