Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Gruzie - 10. června 2019   20:45

Dánsko
Dánsko
13' Dolberg (Kjaer) • 30' Eriksen  • 63' Dolberg (Wass) • 72' Y. Poulsen (Dolberg) • 90+3' Braithwaite (Wass)
5:1
(2:1)
Gruzie
Gruzie
25' Lobžanidze  (Gvilija)
Dánsko
Schmeichel – Stryger Larsen, Christensen, Kjaer (C) (36. Zanka), P. Ankersen – Delaney, Eriksen, P.-E. Höjbjerg – Skov (61. Wass) – Dolberg, Y. Poulsen (75. Braithwaite).
R. Schörgenhofer – M. Gutschi, S. Kuehr (vš. AUT)
Telia Parken (Kodaň)
Gruzie
G. Loria – Kakabadze, Kašia, Grigalava, Parunašvili (58. Papunašvili) – Kankava (C), Kvekveskiri – Kitejšvili (75. E. Lobžanidze), Navalovski (78. Dvali), Lobžanidze – Gvilija.

To je z mé strany pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 10:2. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 4:14.
Je konec. Dánové poprvé vyhrávají za tři body a to ve velkém stylu! V utkání naprosto dominovali a to ve všech směrech. Gruzínci budou na toto nevydařené utkání jistě zapomenout a v záři podat o dost lepší výkony. Hráčem utkání byl zvolen střelec dvou branek Kasper Dolberg.
90+4'
90+3'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Závěr jak se patří! Domácí zahrávali přímý kop, ten rozehráli na krátko a následně Daniel Wass posunul míč na úplně volného MARTINA BRAITHWAITEHO, který pěknou střelou do protipohybu prostřelil brankáře.
90+2'
Utkání se pouze dohrává, míč mají v moci Dánové, fanoušci stojí na nohou a bouřlivě podporují svůj tým a děkují za skvělý zápas.
90'
Rozhodčí nastavuje tři minuty !
89'
Jens Stryger Larsen posunul míč na Delaneye, a ten bez váhání střílel na bránu, jeho pokus ale s klidem chytil brankář Loria.
88'
Dánové utkání dohrávají ve velkém klidu, míč si pomalu přihrávají na polovině Gruzie, protože již ví, že toto utkání zcela ovládli a to ve všech směrech!
86'
Thomas Delaney hledal svojí vzdušnou přihrávkou na levé straně Daniel Wasse, ten však přihrávku nečekal a míč zaplul za postranní čáru.
85'
Daniel Wass fauloval na vlastní polovině a pro Gruzii je tu ještě volný kop.
83'
Statistika držení míče: 69%-31%
Střely: 28-9
81'
O snížení se ještě z velké dálky pokoušel Nika Kvekveskiri, jeho dalekonosná rána však letěla vysoko nad.
80'
Před námi je posledních deset minu základní hrací doby a utkání je již na 100% rozhodnuté. Dánové tak poprvé v této kvalifikaci budou slavit za tři body!
78'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Giorgi Navalovski, přichází Laša Dvali.
77'
To snad není možné!! Peter Ankersen ukázal jak i obránce může umět s míčem a jak rychlé nohy má. Z levé strany se dostal až do skvělé pozice pro zakončení, ovšem oslavy mu překazila tyč!
76'
Christian Eriksen byl po neproměněné tutovce velmi rozlobený, nyní však přihrával na další gólovou šanci. Eriksen našel přihrávkou Dolberga, a ten následně zpoza vápna střílel, Hattrick ale nedává!
75'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Martin Braithwaite.
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Otar Kitejšvili, přichází Elguža Lobžanidze.
74'
Vzápětí na to, se domácí dostali do další tutové šance!! Daniel Wass mohl střílet, ale na poslední chvíli se ještě rozhodl o přihrávku na Eriksena, ten ale z cca 10 metrů přestřelil bránu.
72'
Jako bych to zakřikl!! Danové znovu kombinovali, až se nakonec Kasper Dolberg uvolnil a zpoza vápna vystřelil. Ránu ale brankář Loria pouze vyrazil a na dorážku YUSSUFA POULSENA již nestačil!
70'
Yussuf Poulsen se znovu tlačil dopředu a znovu stejný scénář! K zakončení se rozhodl na hranici vápna, do střely mu však vlétl jeden z obránců a je to již celkově čtvrtý zblokovaný pokus Poulsena!
69'
Statistika střel: 21-7
67'
Yussuf Poulsen dnes nezažívá povedený zápas. Dnes se pokoušel již o 3 střely, ale všechny byly zblokované, viz. poslední právě teď!
66'
Kasper Schmeichel! Gruzínci nejsou spokojeni s vývojem zápasu a nyní si vytvořili velmi slušnou akci. Na hranici vápna poslal míč za obranu Saba Lobžanidze, míč si tam výborně zpracoval Otar Kitejšvili, ale jeho ránu skvěle vyrazil Schmeichel!
64'
Giorgi Papunašvili nebyl spokojený, že rozhodčí tento gól uznal a zřejmě přišla i sprostá slova, protože dostává žlutou kartu právě za nesportovní chování.
63'
3:1!! Z pravé strany přilétl centr z kopačky Larsena, na zadní tyči posunul míč Wass a v malém vápně již dorážel svým druhým gólem v tomto utkání KASPER DOLBERG!
61'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Robert Skov, přichází Daniel Wass.
60'
Nyní ale ošklivý faul na Pierre-Emile Höjbjerga, který byl zfaulován v brankovišti Gruzie, dva hostující obránci na něj poté zřejmě křičeli, kartu si však ani jeden z nich neodnesl.
59'
Do zápasu se dostali i Gruzínci, oproti prvnímu poločasu již více útočí a drží míč na polovině Dánska. Nutno podotknout, že Dánové si utkání vždy ztratili právě v druhém poločase.
58'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Laša Parunašvili, přichází Giorgi Papunašvili.
57'
Saba Lobžanidze poslal po levé straně přihrávku za obranu, na tu si nabíhal Otar Kitejšvili , jenže z akce se nic neudálo, protože byl máván ofsajd!
56'
Oproti prvnímu poločasu je druhá část zápasu na šance poměrně chudší, pravdou ale je, že před sebou máme ještě dost minut, tudíž doufám, že se jich dočkáme.
55'
Žlutou kartu dostává Valerian Gvilija (Gruzie).
54'
Saba Lobžanidze bojoval ve vápně a zkoušel střílet co to jde, ovšem i jeho pokusil byl zblokován a další akce Gruzie končí.
52'
Po delší době jsme znovu viděl útok Gruzie. Po levé straně se probojoval Otar Kitejšvili, který následně posunul míč na Gviliju, ale jeho následná střela byla pouze zblokovaná Zankou.
51'
Žlutou kartu dostává Nika Kvekveskiri (Gruzie).
50'
Za balón se postavil Christian Eriksen a stejně jako na konci prvního poločasu, tak i teď zkusil střelu přímo na bránu. Jelikož kopal z příliš velkého úhlu, jeho střelu mu tedy brankář chytil.
49'
Jens Stryger Larsen centroval do vápna z pravé strany, na hranici vápna však Saba Lobžanidze zahrál rukou a pro domácí je tu velmi nadějný přímý kop!
48'
Domácí zahrávali rohový kop! Roh směřoval na přední tyč, kam si dobře nabíhal Yussuf Poulsen a ke gólu byl velmi blízko, jenže mířidla míč trefili moc vysoko!
47'
Druhý poločas nám začíná faulem hostujícího hráče na Poulsena, pro domácí je to však jen volný kop.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
Je za námi první poločas. První část hry doslova ovládli Dánové. I přesto, že je skóre pouze o jednu branku, na držení míče je to 71%-29% a na střely 13-4. Jako první otevřel skóre v 13. minutě Kasper Dolberg. Domácí poté stále tlačili, jenže po jedné chybě v útoku bylo srovnáno. To hráče až tak mrzet nemuselo, protože za nedlouho přišel pokutový kop, a ten Eriksen s přehledem proměnil. Po gólové stránce to bylo vše.
45+2'
45+2'
Pro domácí tu byla ještě jedna šance na skórování, Eriksen ale minul branku.
45+1'
Otar Kakabadze fauloval na vlastní polovině Poulsena, pro domácí je tu ještě přímý kop! Otar Kakabadze vyvázl bez karty.
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu!
43'
S akcemi Dánska, se nám doslova roztrhl pytel. Po delším kombinování na hranici vápna, zkusil střílet odražený balón Robert Skov. Při střele se ale moc zaklonil až následně upadl, pokus tedy letěl jen nad.
42'
Pro Dánsko tu byl další rohový kop. Míč putoval do středu vápna, kde si ho dobře a v klidu zpracoval Andreas Christensen, vzápětí zkusil štěstí a nártem vypálil. Jeho pokus ale letěl pouze vedle pravé tyče!
41'
Další pokus Dánska! Peter Ankersen našel výbornou přihrávkou ve vápně Kaspera Dolberga, který se následně pokusil o střelu zpoza malého vápna, branku však úplně minul.
39'
Dánové naprosto dominují na míči a je vidět, že gól který Gruzínci vstřelili, byl opravdu náhodný, protože se dnes dostali pouze do dvou akcí.
38'
Statistika držení míče: 74% – 26%
37'
Smolný zápas pro Simona Kjaera, který bohužel musel střídat z důvodu zranění, nahradí ho tedy též zkušený Zanka.
36'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Simon Kjaer, přichází Zanka.
35'
Vzápětí na to, tu byla opět velká šance Dánska. Z levé strany přilétl centrovaný balón, který na hranici malého vápna zkoušel tečovat Simon Kjaer, ke gólu a radosti mu však moc nechybělo!
34'
Tak toto byla škoda! Pierre-Emile Höjbjerg náramně prošel celou obranou Gruzie a rázem byl sám před brankářem, kterého zkoušel oblafnout pomocí stahovačky, míč mu nakonec odkopl jeden z obránců!
32'
Laša Parunašvili zkoušel dlouhý nákop za obranu Dánska. Tam si zkoušel sbíhat Saba Lobžanidze, jenže na tři obránce Dánska nestačil.
31'
Remízový stav nám moc dlouho nevydržel, domácí si tedy berou vedení zpět a jsou to opět oni co jsou blíže k prvním třemi bodům v tabulce.
30'
Dánové si berou vedení zpět! Za pokutový kop se postavil CHRISTIAN ERIKSEN, který míč namířil na levou stranu, tu vystihl i brankář, jenže míč se odrazil od tyče do brány.
29'
Dánové zahrávali rohový kop, který směřoval do středu vápna, tam však Džaba Kankava zbytečně zfauloval Dolberga a byla nařízena penalta.
29'
Žlutou kartu dostává Džaba Kankava (Gruzie).
28'
Byla nařízena penalta pro Dánsko !
27'
Domácí v utkání dominovali, ale po jedné chybě v obraně je rázem srovnáno. Uvidíme zda to hosty nakopne a dočkáme se ještě velkého obratu.
25'
Gruzie právě vstřelila branku!
Tak to je překvapení!! Po rohovém kopu založili Gruzínci rychlý protiútok. Valerian Gvilija našel dobrou přihrávkou úplně volného SABU LOBŽANIDZEHO, který se následně dostal do úniku 1 na 1 a tam se nemýlil.
24'
Pro domácí tu byl další rohový kop, ale po zmatku ve vápně se do zakončení nikdo nedostal.
23'
Gruzínci se po delší době osvobodili ze své poloviny a založili rychlý útok po pravé straně. Nika Kvekveskiri zkusil centr právě z pravé strany, na ten si v brankoviště dobře naběhl Džaba Kankava, ale hlavičkou branku netrefil.
22'
Eriksen poslal do vápna velmi dobrý centr, na který si ihned sbíhal Thomas Delaney, jeho tečovaný pokus zpoza malého vápna však ještě lepším obranným blokem zlikvidoval Kashia.
21'
Další poměrně zbytečný faul hostů. Otar Kitejšvili neudržel nervy a rukami si pomohl při souboji se Skovem, pro domácí je tu přímý kop.
19'
Ztráta ho ale mrzet nemusela. Dánové se i přesto drželi na polovině hostů a došlo i na zakončení. Z velké dálky to zkusil Jens Stryger Larsen, ovšem jeho pokus letěl vysoko nad.
18'
Pierre-Emile Höjbjerg se skvěle uvolnil a prošel kolem dvou Gruzínských obránců, na třetího a posledního si již ale netroufl a o balón přišel.
17'
Telia Parken v Kodani je naplněná z cca 80%, tudíž o zápasy Dánska je opravdu velký zájem, uvidíme kolik je tu nakonec diváků přesně. Číslo se dozvíme v závěru utkání.
15'
Domácí zahrávali další rohový kop, jenže druhý gól nepřišel. Míč sice skvěle směřoval na zadní tyč, ale následná Pulsenova střela byla zblokovaná obráncem Grigalavou.
14'
Dánsko se naprosto zaslouženě dostalo do vedení, hráči zatím diktují tempo a ve všem jsou lepší. Pokud chtějí brát Gruzínci z tohoto utkání nějaký bod, budou muset hodně zabrat!
13'
A máme tu první branku!! Dánové zahrávali rohový kop, ten letěl skvěle do středu vápna, kde se nejdříve o hlavičku pokusil Simon Kjaer, ta se dostala na kopačku KASPERA DOLBERGA a skóre se měnilo.
11'
Přímý kop, který na sebe vzal Christian Eriksen putoval na přední tyč, tam však žádný z jeho spoluhráčů míč netečoval a následuje odkop od brány.
10'
Máme tu i první větší faul a to ze strany Gruzie. Giorgi Navalovski poměrně tvrdě zajel do Höjbjergera a následuje přímý kop. Navalovski vyvázl bez karty.
9'
První roh Gruzii nevyšel, proto nastala druhá šance z druhé strany. Druhý pokus již byl o něco lepší, míč směřoval na přední tyč, kde se o zakončení snažil Otar Kitejšvili, jeho teč ale plula vedle brány.
8'
Jako bych to zakřikl. Otar Kitejšvili se dobře uvolnil a putoval směrem k Dánské bráně, až nakonec vybojoval první roh zápasu.
7'
Domácí jsou zatím lepším týmem, Gruzii nepustili do žádného útoku a ani na vlastní polovinu, uvidíme za jak dlouho se dočkáme úvodní branky.
5'
Dánové kombinovali v blízkosti vápna Gruzie i v něm. Nakonec se po mnoha přihrávkách do tvrdé rány opřel Thomas Delaney, jeho střela však letěla těsně vedle.
3'
Thomas Delaney zkoušel protáhnout přihrávku po levé straně, kde se nacházel volný Poulsen, jenže na poslední chvíli do přihrávky zasáhl jeden z obránců.
2'
Ze středu hřiště přišel dlouhý nákop až do vápna Gruzie. Na ten si ještě lépe naběhl Kasper Dolberg a pokusil se ohrozit bránu, jeho pokus ale brankář vychytal.
1'
O úvodní výkop se postarali Dánové a ihned zkoušeli nákop dopředu. Míč který letěl na kopačku Eriksena však skončil za postranní čarou.
1'
Hráči obou týmů již přicházejí na hřiště. Dánové nastupují v červených dresech, zatímco Gruzínci v dresech bílých.

Dánsko: Schmeichel – Stryger Larsen, Christensen, Kjaer (C), P. Ankersen – Delaney, Eriksen, P.-E. Höjbjerg – Skov – Dolberg, Y. Poulsen.
Náhradníci: Hansen, Rönnow – Nelsson, Durmisi, Braithwaite, N. Jörgensen, Dalsgaard, Wass, Christiansen, Bruun Larsen, Schöne, Zanka.

Gruzie: G. Loria – Kakabadze, Kašia, Grigalava, Parunašvili – Kankava (C), Kvekveskiri – Kitejšvili, Navalovski, Lobžanidze – Gvilija.
Náhradníci: Kvaschvadze, Makaridze – Charabadze, Aburžania, Arveladze, Dvali, Charajšvili, Merebašvili, Kvaracchelia, Papunašvili, Žighauri, E. Lobžanidze.

Rozhodčí: R. Schörgenhofer – M. Gutschi, S. Kuehr (vš. AUT).

17.11.2004 – Gruzie – Dánsko 2:2
Gruzie odehrála o zápas více, než jejich dnešní soupeř z Dánska. Po prvních dvou porážkách přišla očekávaná výhra nad Gibraltarem a to je momentálně posunulo na 3. místo.

První zápas sehráli proti silnému Švýcarsku a málem se postarali o senzaci. První poločas utkání nenabídlo žádnou branku, což byl poměrně šok pro fanoušky hostů, zatímco pro domácí eufórie. Ta ale skončila v 56. minutě po brance Zubera, od té chvíle přestali Gruzijci úplně hrát. V 80. minutě ještě na 2:0 upravil skóre Zakaria a bylo rozhodnuto.

Druhý zápas byl též proti silnému Irsku, zde však měli Gruzijci poměrně šanci na výhru. Utkání probíhalo v klidném režimu, jenže po chybě v domácí obraně přišla v 36. minutě úvodní, ale také jediná branka zápasu, o kterou se postaral Hourihane. Gruzie se snažila o vyrovnání, hlavně v druhém poločase, kdy měli 10 střel na bránu, domácí však podržel brankář Randolph.

Třetí zápas, který se odehrál v pátek proti Gibraltaru měl být vítězný!
A také byl. V 30. minutě otevřel pěknou střelou skóre Gvilia a domácí fanoušci mohli slavit. Po gólové stránce to bylo pro tento poločas vše, v druhé jsme ale viděli o gól více. Hned na začátku druhé části přišel do hry Papunashvili, který se o několik minut později postaral o druhou branku Gruzie. Aby toho nebylo málo, v 76. minutě byla nařízena penalta pro domácí, kterou s přehledem proměnil Arveladze. Gruzie si tak odnesla tři body a to je posunulo na 3. místo.
Dánsku se první dva matche vůbec nepovedly z obou dvou si totiž odvezli dva body.

Je pravda, že hráli s těmi nejtěžšími týmy skupiny, ale smůla stála při nich. První zápas odehráli na půdě Švýcarska, které je favoritem skupiny a utkání podle toho vypadalo. První poločas dopadl lépe pro domácí, skóre již v 19. minutě otevřel Freuler a domácí se mohli radovat. Druhý poločas byl velmi gólový, fanoušci viděli až pět gólů a senzační obrat. V 66. minutě poslal Švýcary pěknou ránou do dvoubrankového vedení Xhaxa a o deset minut později na 3:0 Embolo. Dány to ale do kolen neposlalo, spíše je to posilnilo. V 84. minutě snížil Jorgensen o 4 minuty později na jedinou branku Gytkjaer a o senzační vyrovnání se v 93. minutě postaral Dalsgaard. Oba celky si tedy odnesli 1 bod a to zaslouženě.

Druhý zápas čekali Dány, Irové. První poločas branku nepřinesl, hrál se velmi opatrný fotbal a na šance bylo utkání velmi chudé. Druhý poločas byl o něco lepší, jelikož k vidění byly dvě branky. Dánský trenér poslal do hry v 72. minutě Hojbjerga, který se za necelých 5 minut postaral o úvodní branku zápasu. Domácí se drželi a fanoušci věřili, že utkání dopadne vítězně, ovšem v 85. minutě po smolné teči vyrovnal Duffy. Utkání tedy skončilo remízou a Dánsko má na kontě pouhé dva body.
Dobrý den všem fanouškům a fanynkám fotbalu! Dnes máme na programu pondělní Kvalifikace na Euro, my se podíváme na utkání Dánsko – Gruzie. Dánsko nezačalo kvalifikaci zrovna nejlépe, na kontě mají pouhé dva body, zatímco Gruzie tři. Jak zápas dopadne, to se dozvíme v 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.