Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Švýcarsko - 12. října 2019   18:00

Dánsko
Dánsko
84' Y. Poulsen (Eriksen)
1:0
(0:0)
Švýcarsko
Švýcarsko
Dánsko
Schmeichel – Dalsgaard, Christensen (87. M. Jörgensen), Kjaer (C), Stryger Larsen (80. P. Ankersen) – Schöne (65. P.-E. Höjbjerg), Delaney, Eriksen – Cornelius, Y. Poulsen, Braithwaite.
Kulbakov – Žuk, Masljanko (všichni Bělorusko)
Telia Parken
Švýcarsko
Sommer – Elvedi, Schär, Akanji – Lichtsteiner (C) (68. Mbabu), Zakaria, Xhaka, Ricardo Rodríguez (87. Drmić) – Mehmedi (83. Freuler) – Embolo, Seferović.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:11.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Dánska, které svého soupeře porazilo poměrem 1:0. I druhý poločas nám přinesl hodně vyrovnanou podívanou, přičemž si oba celky vypracovaly několik nadějných šancí, avšak dlouhou dobu jsme žádnou branku neviděli. To napravil Poulsen, jenž se prosadil pět minut před koncem zápasu. Švýcarsko se ještě v závěru pokoušelo o vyrovnávací branku, avšak k té se nakonec nedostalo.
90+4'
90+3'
Ono to přeci jenom vypadá, že se žádné další branky už nedočkáme. Dánsko hraje v nastaveném čase velice zkušeným způsobem.
90+2'
Žlutou kartu dostává Henrik Dalsgaard (Dánsko).
90+2'
Hlavní sudí si všiml dalšího nedovoleného zákroku. Xhaka šel do souboje hodně agresivním způsobem, soupeř si tak vykoledoval standardní situaci.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi je zcela jistě rozhodnuto. Ještě ale musíme počítat s nastaveným časem.
88'
Schmeichel bez větších problémů stáhl míč ze vzduchu, který posléze vyhodil ven z hrací plochy. Zdravotní problémy měl totiž Christensen, jenž musel střídat.
87'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází Mathias Jörgensen.
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Ricardo Rodríguez, přichází Josip Drmić.
85'
Ani v tomto případě nemusel hostující brankář Sommer zasahovat. Na opačné straně se dostával k zakončení Seferović, na poslední chvíli ale zasáhl Kjaer.
84'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Tak přeci jenom se domácí celek dostává do kýženého vedení! Švýcarsko nyní naprosto propadlo při bránění útočné akce, toho dokázal využít Eriksen, který si všiml naběhnuvšího YUSSUFA POULSENA. Druhý jmenovaný hráč najednou pelášil sám na brankáře, kterého chladnokrevně prostřelil.
84'
Na zadní tyči se ještě pokusil dohrát celou akci Mbabu, jenomže na prudkou nahrávku neměl šanci dosáhnout. Švýcarsko tak ani tentokráte nikterak nezahrozilo.
83'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Admir Mehmedi, přichází Remo Freuler.
82'
Eriksen velice šikovně roztáhl hru na volného Corneliuse, který se postaral o pohotový centr. Na ten si naskočil Braithwaite, jehož pokus směřoval vedle branky.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Dánsko je v posledních minutách aktivnějším celkem, avšak stále naráží na pozornou obranu.
80'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Jens Stryger Larsen, přichází Peter Ankersen.
76'
Žlutou kartu dostává Ricardo Rodríguez (Švýcarsko).
76'
Hlavní rozhodčí nyní přisoudil autové vhazování hostujícímu celku. Sommer navíc odkopával na Rodrígueze, kterého ve vzdušném souboji přetlačil Dalsgaard.
75'
Embolo zůstal po předchozím souboji na zemi, jenomže pro sudího to neznamenalo odpísknutí předešlého zákroku. Naopak nechal pokračovat ve hře.
74'
Mbabu se najednou ocitl také v útoku, jenomže se mu nepovedlo zpracovat padající míč, který doskákal pouze do zámezí. Také Dánové budou moci vhazovat.
73'
Na pořadu dne bylo další autové vhazování, které si vyzkoušel právě střídající Mbabu. I tentokráte jsme sledovali nahrávku ke svému pokutovému území.
72'
Mezitím se Švýcarsko dostalo na opačnou polovinu, kde Mbabu ještě udržel míč na hrací ploše. Posléze tentýž hráč vyprodukoval zpětnou nahrávku na Sommera.
71'
Odpovědnost na sebe vzal technicky dobře vybavený Eriksen. Jeho zakončení pravou nohou směřovalo pouze do zdi, Sommer tak nemusel zasahovat.
70'
Tohle bude pro domácí velká šance na vedoucí branku. Mehmedi celkem nepochopitelně fauloval v blízkosti pokutového území, z čehož pramení standardka.
69'
Kousek od pokutového území skončil na zemi Braithwaite, přičemž sudí pískl do své píšťalky. Následný centr směřoval na Corneliuse, jenž se nacházel v ofsajdu.
68'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Stephan Lichtsteiner, přichází Kevin Mbabu.
67'
Schär opět odpálil míč na druhou stranu hrací plochy, jenomže tam nečíhal nikdo ze spoluhráčů. Christensen tak mohl spolupracovat s brankářem Schmeichelem.
66'
Následovalo autové vhazování z pravé strany, o které se postaral Lichtsteiner. Jeho nabídka našla volného Embola, jenž se nedokázal prodrat kolem protihráče.
65'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Lasse Schöne, přichází Pierre-Emile Höjbjerg.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, zatím na první branku tohoto zápasu stále čekáme. Druhý poločas nám nabízí zatím vyrovnanou podívanou.
60'
Švýcaři nakonec sportovním gestem odevzdali míč svému soupeři, jako první se k němu dostal brankář Schmeichel, jenž se postaral o odkop od své branky.
59'
Kjaer dostal velice tvrdě naloženo do žeber, o což se postaral hostující Mehmedi. Jednalo se o hodně nešetřený zákrok, dost možná to bude mít vážnější problémy.
58'
Rohový kop také na opačné straně, tentokráte si ho vzal na starost Rodríguez. Centr levou nohou se snášel od branky, nakonec dopadl na hlavu Larsena.
57'
Logicky se tak konal další rohový kop, který byl nesmírně nebezpečný. Delaney se totiž pověsil do vzduchu, jenomže své zakončení poslal kousek vedle branky.
56'
Domácí hráči si vybojovali už čtvrtý rohový kop. Eriksenovi se navíc na přední tyči povedlo najít Kjaera, který v těžké pozici trefil hlavou pouze protihráče.
55'
Hluboko ke svému pokutovému území se stáhl Eriksen, kterému se dlouhou dobu nikdo nenabízel. Nakonec si pro nahrávku seběhl Schone, jenž peláší kupředu.
54'
S míčem si zahrál také brankář Schmeichel, kterému se povedlo roztáhnout hru do volného prostoru. Kjaer organizuje hru, přičemž ho napadá smečka protihráčů.
53'
Posléze bylo pískáno ve prospěch Dánska, Cornelius se totiž pokoušel dostat přes protihráče, který ho fauloval skluzem. Následovat bude další standardka.
52'
Zničehonic se do zajímavé střelecké pozice dostal Rodríguez, jehož dělovka levou nohou stoupala pod břevno, nakonec ale trefila horní konstrukci.
51'
Dánové rozjeli kombinaci na polovině soupeře, která zatím nepřináší nic nebezpečného. Delaney navíc celkem dlouho zkouší najít jednoho ze spoluhráčů.
50'
Na útočnou polovinu se dostal také Larsen, jenomže jeho nahrávka na spoluhráče byla příliš nepřesná. Na druhou stranu se tak dokázal prodrat Zakaria.
49'
Švýcarsko si dávalo se standardní situací celkem dost načas, nakonec se nejednalo nic nebezpečného, neboť nejvýše do vzduchu vyšplhal domácí Dalsgaard.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu si nedovoleným zákrokem pomohl Braithwaite, který byl v souboji příliš pozdě. Naopak na zemi se ocitl zkušený Lichtsteiner.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl žádnou branku. Sledovali jsme nesmírně vyrovnanou podívanou, přičemž se hra přelévala z jedné strany na druhou. Přeci jenom o něco nebezpečnější bylo Švýcarsko, jenž při své největší šanci orazítkovalo horní konstrukci. Ofenzivní výpady Dánska jsou zatím celkem kostrbaté, Sommer nemusel vážněji zasahovat.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
43'
Mehmedimu se podařilo ustát souboj s Larsenem, přičemž mu na pomoc přispěchala hned dvojice protihráčů. Zakaria trefil pouze pozorného Delaneyho.
42'
Švýcaři opět rozehráli od svého pokutového území, nicméně domácí hráči nesáhli k aktivnímu napadání. Místo toho se Xhaka dostal až ke středovému kruhu.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Dalekonosný pas se stal snadnou kořistí domácího brankáře Schmeichela, který vyhnal své kolegy daleko od branky. Sledovali jsme velice prudký odkop.
36'
Žlutou kartu dostává Denis Zakaria (Švýcarsko).
35'
Do šance se mohl dostat Braithwaite, avšak poslední kontakt s balónem nebyl zrovna ideální. Toho okamžitě dokázal využít Elvedi, jenž zasáhl čistým způsobem.
34'
Dánové si navíc zajistili zisk dalšího rohového kopu, jenomže ještě před rozehrávkou se nechává ošetřovat Cornelius. Vypadá to na problém s kolenem.
33'
V ochozech stadionu panuje výborná atmosféra. Fanoušci Dánska si navíc připravili pohlednou mozaiku, která nyní zdobí tribunu za brankou Švýcarska.
32'
Do šestnáctky pronikl Eriksen, ke kterému se dostala také smečka protihráčů. Nakonec jako první zasahoval Akanji, jenž vypíchl balón od kopačky soupeře.
31'
Lichtsteiner to zkoušel dalším centrem, který se tentokráte pokoušel najít Embola. Ten byl v souboji příliš pozdě, proto v poklidu dokázal uspět domácí Kjaer.
30'
Mehmedimu utekl míč daleko od nohy, čehož okamžitě dokázal využít pozorný Christensen. Jeho bezmyšlenkovité odklizení balónu našlo pouze soupeře.
29'
Sommer konstruktivně vyhodil míč do strany, kde si o nahrávku řekl obránce Elvedi. Švýcarsko to v tuto chvíli zkouší velice poklidnou rozehrávkou od branky.
28'
Eriksen zahrával standardní situaci z velice zajímavé pozice. Jeho prudká nabídka trefila jediného hráče ve zdi, druhý centr pro změnu u brankáře Sommera.
27'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut hry, na první branku tohoto zápasu stále čekáme. Sledujeme vyrovnanou podívanou, oba celky si vypracovaly šance.
26'
Dalsgaard se ještě snažil poslat míč do pokutového území, kde se do vzduchu tlačil Cornelius. Nakonec jeho nabídka našla Eriksena, kterému střela nevyšla.
25'
Braithwaite měl zničehonic na levém křídle hodně prostoru, jenomže do jeho centru vložil kopačku Elvedi. Dánsko rozehrálo rohový kop po zemi nakrátko.
24'
Do akce se dostal také pomezní sudí, který si všiml ofsajdového postavení v podání Mehmediho. Tuto skutečnost potvrdil také následný opakovaný záběr.
19'
Pro nahrávku si seběhl domácí Schone, kterému se navíc podařilo najít vedle stojícího Poulsena. Ten měl na práci s míčem málo času, soupeř zasáhl čistě.
18'
Až nyní se nám hra trochu uklidnila. Akanji to přesto zkoušel vysokým nákopem na Seferoviće, jenomže druhý jmenovaný nakonec sám fauloval soupeře.
17'
Poulsen se nedokázal dostat kolem Mehmediho, který velice dobře zasáhl kousek od středového kruhu. Posléze Sommer zkušeně roztáhl hru na levou stranu.
16'
Schmeichel si přeci jenom připsal složitý zákrok. Xhaka si za pokutovým územím obhodil Eriksena, technickou ránu vyrazil domácí brankář na břevno.
15'
Zhruba z pětadvaceti metrů od ranky to zkoušel Akanji, jehož ránu zablokoval jeden z protihráčů kousek vedle branky. Bude z toho rohový kop pro hosty.
14'
Zničehonic měl Seferović celkem dost času na ránu z otočky. Výsledkem je zablokovaný projektil, který se přeci jenom snesl do moci brankáře Schmeichela.
13'
Mehmedi se zapojil do kombinace na pravém křídle, kam se vrátila také smečka domácích hráčů. Nakonec to centrem zkoušel Lichtsteiner, jenž našel Kjaera.
12'
K rozehrávce standardní situace se nakonec postavil Rodríguez, jenž to zkoušel přímo na branku. Jeho technický projektil zaplul do rukavic brankáře Dánska.
11'
Larsen měl na práci s míčem celkem dost času, avšak i přesto našel pouze hlavu jednoho z protihráčů. Na opačné straně pro změnu fauloval sám Eriksen.
10'
Schmeichel si vyzkoušel vůbec první odkop od své branky, po kterém se do hlavičkového souboje dostával Delaney, kterému se povedlo prodloužit na Poulsena.
9'
Lichtsteiner se nakonec sám ujal autového vhazování, prostřednictvím kterého spolupracoval s Embolem, jehož zpětná nahrávka putovala ven z hrací plochy.
8'
Akanji to zkoušel dlouhým nákopem na volného Lichtsteinera, který se pokusil prodrat do pokutového území, jenomže na jeho hranici zasahoval protihráč.
7'
Dánsko si navíc vybojovalo rohový kop, který nebyl vůbec špatný. Do vzduchu se dostával Kjaer, jenž ještě prodloužil za sebe, jenomže Christensen byl ubráněn.
6'
Žlutou kartu dostává Yussuf Poulsen (Dánsko).
6'
Kjaerovi se na hranici pokutového území povedlo najít Corneliuse, jenž sklepl na lépe postaveného Braithwaitea, jehož dělovka skončila pouze na protihráči.
5'
Hlavní sudí odhalil další nedovolený zákrok, tentokráte byl zákrokem proti pravidlům zastaven Embolo. Také hosté to zkusili nákopem, Mehmedi ale na míč nedosáhl.
4'
Dánové rozehrávali standardní situaci hluboko z útočné poloviny. K míči se nakonec postavil Larsen, jehož překvapivá rozehrávka našla pouze Elvediho.
3'
Poprvé se k míči dostal hostující brankář Sommer, který se pokusil vykopnout k levé autové lajně, jenomže Rodríguez na jeho nabídku vůbec nedosáhl.
2'
Žlutou kartu dostává Stephan Lichtsteiner (Švýcarsko).
1'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hráči Dánska, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Dánsko: Schmeichel – Dalsgaard, Christensen, Kjaer (C), Stryger Larsen – Schöne, Delaney, Eriksen – Cornelius, Y. Poulsen, Braithwaite.
Náhradníci: Hansen, Rönnow – J. Andersen, P. Ankersen, Billing, Dolberg, Gytkjaer, P.-E. Höjbjerg, M. Jörgensen, Lerager, Skov, Wass.

Švýcarsko: Sommer – Elvedi, Schär, Akanji – Lichtsteiner (C), Zakaria, Xhaka, Ricardo Rodríguez – Mehmedi – Embolo, Seferović.
Náhradníci: Mvogo, Omlin – Benito, Cümert, E. Fernandes, Freuler, Gavranović, Lang, Mbabu, Sow, Steffen, Drmić.

Rozhodčí: Kulbakov – Žuk, Masljanko (všichni Bělorusko).
Švýcarsko

Na opačné straně stojí Švýcarsko, které čeká na jakékoliv zaváhání svého soupeře. Švýcaři se totiž nacházejí na již zmiňované třetí pozici, přičemž jim na dnešního soupeře chybí pouze jeden jediný bod. Situace je o něco radostnější, Švýcarsko totiž neodehrálo zápas pátého kola, v případě vítězství se klidně může posunout až na první pozici. Hostující tým tohoto zápasu rovněž neucítil hořkost porážky, v předešlých čtyř zápasech si připsal dvě výhry a dvě remízy. Poslední skupinové představení nabídlo očekávané vítězství proti poslednímu Gibraltraru, který si nakonec odvezl porážku 0:4.
Dánsko

Velice vyrovnaná je skupina D, ve které je manko mezi prvním a třetím celkem pouze tříbodové. Dánové se po pěti kolech nacházejí na druhé pozici, přičemž doposud nasbírali devět bodů. Domácí tým tohoto zápasu by dnes potřeboval bodovat, v opačném případě by se totiž odsunul mimo postupové pozice. Dánsko sice za celou kvalifikaci neprohrálo v jediném duelu, nicméně hned ve třech případech uhrálo nerozhodný výsledek. Naposledy tomu bylo v předešlém souboji proti předposlední Gruzii, která na svém stadionu uhrála velice překvapivou bezbrankovou remízu. Dánsko je ale nejlépe střílejícím celkem své skupiny.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kvalifikace mistrovství Evropy má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Dánskem a Švýcarskem.