Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Faerské ostrovy : Španělsko - 7. června 2019   20:45

Faerské ostrovy
30' K. Olsen (Faerö)
1:4
(1:3)
Španělsko
Španělsko
5' Ramos  (Navas) • 19' Navas  (Aspas) • 33' Gestsson (vl.)  • 71' Gayá  (Asensio)
Gestsson – Rólantsson, Faerö, Gregersen (C), V. Davidsen – Hansson, Vatnsdal (74. Baldvinsson), B. Olsen – Vatnhamar, K. Olsen (68. Johannesen), Frederiksberg (86. M. Olsen).
Hansen, K. Joensen – Baldvinsson, Andreasen, Bartalsstovu, Bjartalid, Egilsson, Eriksen, R. Joensen, M. Olsen, Johannesen.
Jorgji – Çokaj, Avdo (všichni Albánie)
Tórsvøllur (Tórshavn, Streymoy)
Španělsko
Arrizabalaga – Navas, Ramos (C) (46. D. Llorente), Hermoso, Gayá – Roberto, Rodri, Cazorla – Aspas (56. Asensio), Morata, Isco (74. Ruiz).

Držení míče: 28 % : 72 %.
Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 2:7. Rohy: 5:11. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 9:7.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí očekávaným vítězstvím Španělska, které svého soupeře porazilo poměrem 4:1. Úvod druhého poločasu nám přinesl hodně nezáživnou podívanou, hosté sice neustále kombinovali na polovině soupeře, avšak to k ničemu nebezpečnému nevedlo. To se změnilo až ve druhé polovině druhého dějství, čtvrtou branku svého celku totiž vsítil Gayá, načež Španělsko mělo i další šance na zvýšení stavu. Žádnou další branku jsme už neviděli, pro domácí je ale úspěch i jeden vstřelený gól.
90+3'
90+2'
Po více než minutovém přerušení se pokračuje ve hře, Olsen rovněž bude pokračovat. Španělsko je v držení míče na útočné polovině.
90+1'
Hlavní sudí byl donucen přerušit hru, na zemi se totiž ocitl domácí Olsen, se kterým to nevypadá moc dobře. Jeho celek ale už střídat nemůže.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Dost možná se ještě budeme moci těšit na nastavený čas.
88'
Posléze se míč dostal trochu dál od pokutového území domácích, načež jsme sledovali celkem nečekanou nepřesnost v podání Rodriga.
87'
Španělsko si vyzkoušeli další rohový kop. Ruiz rozehrál na Navase, po jehož přihrávce centroval Cazorla, který našel pouze jednoho z protihráčů.
86'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Árni Frederiksberg, přichází Meinhard Olsen.
83'
Dlouhé obléhání pokutového území přineslo další centr, na který se pokoušel vyhoupnout Morata. Ve vzdušném souboji ale kraloval Davidsen.
82'
Posléze si Asensio dokázal přehodit míč na levou nohu, která vyprodukovala nesmírně nebezpečný projektil, který skončil na rukavici brankáře.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, o vítězi se zdá být rozhodnuto. Faerské ostrovy se už delší dobu nepodívaly k míči.
80'
Španělsko mohlo vstřelit další branku! Sám před brankářem se totiž zjevil střídající Ruiz, jehož okamžité zakončení skončilo pouze na Gestssonovi.
79'
Velké starosti měl brankář Gestsson, který na poslední chvíli reagoval na sražený centr. Nakonec se mu ho podařilo vyrazit, následovat bude roh.
78'
Nyní jsme sledovali hodně nebezpečnou srážku, kterou trochu hůř odnesl hostující Navas. Na nic vážného to nevypadá, brzo se bude pokračovat.
77'
Navas přenechal do tandemu na Asensia, který si ještě stačil hodit míč na levou nohu. Tato končetina vyprodukovala centr, jenž doplachtil na hlavu Faera.
76'
S míčem si pohrál také obránce Llorente, který ho vyvezl zhruba ke středovému kruhu, kam mu na pomoc přispěchal kolega Cazorla.
75'
Španělé se navíc dokázali prokombinovat z přehuštěného prostoru, přičemž se do kombinace zapojil také Kepa, který našel volného Rodriga.
74'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Isco, přichází Fabián Ruiz.
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Heini Vatnsdal, přichází Rógvi Baldvinsson.
73'
Ihned po rozehrávce si to aktivní Gayá chtěl opět namířit až do pokutového území, avšak v tomto případě mu balón utekl až za brankovou čáru.
72'
Pro Faerské ostrovy je to téměř neřešitelný úkol, v tuto chvíli totiž prohrávají už o tři branky. Určitě by potěšilo alespoň snížení stavu.
71'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Konečně jsme se dočkali větší šance, která navíc končí až v síti! Fantastickou kolmicí za obranu se prezentoval Asensio, který našel naběhnuvšího JOSÉHO GAYU, jehož lob nakonec směřoval kolem brankáře až do brány. Ukázková akce z dílny španělského fotbalu!
71'
Míč se už ocitl za postranní čárou, což Španělsku nemuselo vůbec vadit. Naopak hosté zkoušeli vhazovat, přičemž se o provedení postaral Gayá.
70'
O autové vhazování se postaral Davidsen, po jehož přihrávce to centrem do pokutového území zkoušel Olsen, který našel pouze hlavu Hermosa.
69'
Odkop od své branky si vyzkoušel domácí brankář, který na druhé straně hrací plochy hledal Hanssona, před kterým se podařilo zakročit Cazorlovi.
68'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Klaemint Olsen, přichází Patrik Johannesen.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, úvod druhého poločasu zatím není moc zajímavý. Španělsko se zřejmě spokojilo s dvoubrankovým vedením.
63'
Dalekonosný pas směřoval na Frederiksberga, před kterým ho stačil odehrát Llorente. Jeho nepovedená přihrávka přeci jenom našla Isca.
62'
Cazorla se opět fantasticky zorientoval u středového kruhu, odkud ještě dokázal roztáhnout hru na pravo, kde Asensio spolupracuje s Navasem.
61'
Na pořadu dne byl rohový kop, po kterém se konečně musel činit také Kepa. Prudké zakončení směřovalo po zemi, domácí zůstávají u balónu.
60'
Až nyní si domácí konečně trochu užili míče, avšak napadající Asensio zablokoval přihrávku Davidsena. Odraz hrál do karet Gregersenovi.
59'
Navas se hezkou finesou zbavil protihráče, který ještě stačil do protihráče strčit. Pro sudího to ale nebyla žádná známka k odpískání penalty.
58'
Španělsko si vyzkoušelo už sedmý rohový kop. I tentokráte jsme sledovali rozehrávku nakrátko, avšak na zadní tyči prodlužoval za sebe Faero.
57'
Gayovi se tentokráte povedlo odcentrovat dle představ, přičemž na hranici malého vápna dokázal najít Asensia, jehož hlavička nebyla razantní.
56'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Marco Asensio.
55'
Gestsson si vyzkoušel odkop od své branky, který posílal daleko na druhou stranu. Tam se do vzduchu dostával Olsen, jenž na míč ale nedosáhl.
54'
Cazorla mířil přihrávku do volného prostoru, kde se nacházel Gayá. Ten sice nasadil protihráči jesličky, avšak poté mu na pomoc přispěchal spoluhráč.
53'
U míče nejprve stála trojice hráčů, avšak nakonec se k rozehrávce postavil Vatnsdal, jehož pohotová rána levou mířila zhruba metr nad břevno.
52'
Po nedovoleném zákroku Rodriga se na zemi ocitl záložník Hansson. Faerské ostrovy budou mít k dispozici standardní situaci ze třiceti metrů.
51'
Roztažení hry našlo na levém křídle Gayu, který se rovněž pokusil o centr. Míč trefil protihráče, avšak jako poslední se ho dotkl právě Gayá.
50'
Na opačné straně se do pokutového území chtěl dostat Aspas, kterému zdárně sekundoval Davidsen. Prvně jmenovaný vybojoval rohový kop.
49'
Pořádné starosti měl hostující zadák Hermoso, kterému se nepovedlo kloudně odkopnout míč, avšak v tísni nakonec volil odklizení do autu.
48'
Sledovali jsme celkem nebezpečnou standardku. K hlavičkovému pokusu se totiž dostal domácí Olsen, který rybičkou mířil daleko vedle branky.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Žlutou kartu dostává Jesús Navas (Španělsko).
46'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Sergio Ramos, přichází Diego Llorente.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl očekávaný scénář hry. Španělsko mělo od úvodních minut drtivou územní převahu, navíc se celkem rychle dostalo do vedení, o což se postaral Ramos. Druhá branka hostujícího celku na sebe nenechala dlouho čekat, avšak Faerské ostrovy dokázaly udeřit z ojedinělé šance, díky čemuž snížily na rozdíl jediné branky. Španělé si ale vzali dvoubrankové vedení zpět, což vydrželo do konce poločasu.
45'
43'
Hosté si navíc vyzkoušeli další rohový kop, který byl rozehrán nakrátko. Do kombinace se zapojil také středopolař Rodrigo, jenž trefil pouze Gregersena. Následně si domácí málem vstřelili další vlastní branku, avšak Gestsson dokázal reagovat před brankovou čárou.
42'
Domácí už poměrně dlouho dobu hledají cestičku k hracímu předmětu. Španělsko to zkoušelo dalším zakončením, Isco ale brankáře nepropálil.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
40'
Navas se dostal hodně hluboko do pokutového území, kde to zkoušel prapodivným stříleným centrem, který se stal kořistí brankáře domácích.
36'
Jednalo se o další dalekonosný pokus, který v tomto případě doletěl na kopačku Rodriga. Španělsko se daleko s míčem nedostalo.
35'
Hostující kapitán Ramos si u postranní lajny dokázal pohlídat Davidsena, kterému se podařilo vybojovat autové vhazování, které si sám vyzkouší.
34'
Domácí celek tak bude muset najednou opět zabrat, už opět bude muset dotahovat dvoubrankové manko. Do konce zápasu zbývá hodně času.
33'
Jenomže hosté si berou dvoubrankové vedení zpět! Španělsko se usadilo kolem pokutového území soupeře, nakonec se k zakončení dostal Isco, který trefil pouze vzdálenější brankovou konstrukci, od které se míč odrazil do domácího brankáře TEITURA GESTSSONA, který tak je smolným střelcem vlastní branky.
33'
Do vzdušného souboje se dostával Vatnsdal, který proti Rodrigovi neuspěl. Místo toho Cazorla přenášel hru, i tentokráte si na pravé straně vybral Navase.
32'
Z vlastní poloviny zkoušel dalekonosným pasem oslovit Isca kapitán Ramos, avšak pomezní sudí si všiml velice těsného ofsajdového postavení.
31'
Španělsko si tak bude muset dát pozor, jakékoliv další zaváhání by mohlo mít fatální následky. Kepa si navíc stále nepřipsal žádný zákrok.
30'
Faerské ostrovy právě vstřelily branku!
Tak pozor, máme tady velice překvapivé snížení nepříznivého výsledku! Na pořadu dne byl totiž rohový kop, který z levé strany rozehrál Olsen. Jeho vzdušná nabídka našla hlavu Faera, jenž ještě prodlužoval do malého vápna, kde míč tečoval KLAEMINT OLSEN.
29'
Po delší kombinaci se o centr z levé strany postaral Gayá, který sice hledal Moratu, avšak nakonec zakončoval Aspas, nicméně na branku míč nedoletěl.
28'
Obrannou povinnost si před malým momentem splnil Olsen, který v tísni dokázal kloudně rozehrát. Soupeř se i přesto čistě dostal k balónu.
27'
Ten si vzal na starost právě Cazorla, jehož centr směřoval na přední tyč, kde číhal Rodrigo. Jako první se ale k padajícímu míči dostal Olsen.
26'
Cazorla velice chytře našel na zadní tyči rychlonohého Navase, který ještě zkoušel vrátit míč před branku. Faero ale odklízel za cenu třetího rohu.
25'
Sorensen si hodil míč kolem dvojice protihráčů, přičemž si rychlostně věřil na Rodriga. Avšak zradil ho odskok balónu, který zaplul do zámezí.
24'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut hry, Španělsko od úvodních minut potvrzuje roli favorita. Domácí celek to bude mít hodně složité.
19'
Neuběhlo ani dvacet minut hry a máme tady druhou branku! Celkem nenápadná kombinace putovala po ose Isco – Aspas přesně do volného prostoru, kam si seběhl obránce JESÚS NAVAS. Jeho překvapivé řešení v podobě přízemního zakončení nakonec propadlo až do branky.
19'
Ramos se navíc postaral o další zakončení, tentokráte to zkoušel pravou nohou. Avšak v tomto případě vyletěl míč vysoko nad branku.
18'
Cazorla se postaral o provedení standardní situace z levé strany hrací plochy. Jeho kroucený centr našel Ramose, jehož hlavičku vyhlavičkoval Gregersen.
17'
Zatím zcela mimo hru je hostující forvard Aspas, jehož kontakty s míčem bychom napočítaly na prstech jedné ruky. Španělsko je opět u balónu.
16'
Španělé nikam nepospíchají, nyní celkem dlouho kombinovali na vlastní polovině, načež se vpřed vydal Gayá, který si nevěřil na průnik podél autové lajny.
15'
Navas musel pořádně zabrat, napadala ho hned dvojice protihráčů, avšak i přesto se mu nakonec podařilo uklidnit hru přihrávkou do volného prostoru.
14'
Domácí hráči si navíc vyzkoušeli další rohový kop. Frederiksberg kroutil míč směrem na přední tyči, s čímž počítal také pozorný Rodrigo.
13'
Hezká akce domácích nakonec nabídla pokus o centr, který si přichystal zadák Sorensen. Jeho nabídka opět našla pouze nohu Hermosa.
12'
Rodrigo rovněž zkoušel přenést hru, přičemž Navas udělal pár rychlých kroků, díky čemuž se dostal k centru, po kterém skončil na zemi Morata.
11'
Španělsko si nyní pohrávalo s míčem na vlastní polovinu, načež si o přihrávku řekl naběhnuvší Rodrigo, jenž ihned přihrával zpět na Hermosa, jehož dalekonosný pokus skončil v náruči brankáře.
10'
Posléze měl hodně času Gayá, jehož centr pravou nohou přeletěl nad hlavou Roberta. To vše znamená, že Gestsson bude moci odkopávat.
9'
Cazorla měl ve středu hrací plochy hodně prostoru, což využil ke kolmici na volného Navase. Po jeho přihrávce se málem ke střele dostal Morata.
8'
Také domácí si tak vyzkoušeli rozehrávku rohového kopu, který dopadl přesně do náruče Kepy. Rychlý kontr Španělska nebyl nebezpečný.
7'
Do pokutového území se dostal Frederiksberg, který okamžitě pod sebou zkoušel najít volného Olsena, před kterým dokázal zakročit Hermoso.
6'
První branka padla skutečně hodně rychle, to si domácí celek určitě nepřál. Faerské ostrovy budou muset zabrat, prohrávají totiž o jednu branku.
5'
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat! Gregersen raději na jistotu poslal míč za brankovou čáru, což znamenalo rohový kop pro Španělsko. K rozehrávce se postavil Cazorla, který rozehrál po zemi na Navase, jehož centr našel kapitána SERGIA RAMOSE. Velezkušený zadák Realu Madrid mířil hlavou velice přesně.
5'
Dalekonosné přenesení hry našlo volného Navase, který v tísni ještě přihrával pod sebe, načež Ramos přenášel hru na opačnou stranu.
4'
Posléze vhazoval také obránce Sorensen, který pro změnu našel kopačku Vatnhamara, jenž trefil pouze jednoho z napadajících protihráčů.
3'
Hned v úvodu utkání si domácí hráči vyzkoušeli autové vhazování, Davidsen zkoušel najít Olsena, avšak před ním zasahoval Roberto.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, jenž budou hrát zprava doleva.
1'

Faerské ostrovy: Gestsson – Rólantsson, Wardum, Gregersen (C), V. Davidsen – Hansson, Vatnsdal, B. Olsen – Vatnhamar, K. Olsen, Frederiksberg.
Náhradníci: Hansen, K. Joensen – Baldvinsson, Andreasen, Bartalsstovu, Bjartalid, Egilsson, Eriksen, R. Joensen, M. Olsen, J. Thomsen.

Španělsko: Arrizabalaga – Navas, Ramos (C), Hermoso, Gayá – Roberto, Rodri, Cazorla – Aspas, Morata, Isco.
Náhradníci: de Gea, Pau López – Alba, Asensio, Busquets, Carvajal, D. Llorente, I. Martínez, Rodrigo, Oyarzabal, Parejo, Ruiz.

Rozhodčí: Jorgji – Çokaj, Avdo (všichni Albánie).

Na opačné straně stojí Faerské ostrovy, které zřejmě jsou nejslabším účastníkem skupiny F. Faerské ostrovy pochopitelně nebudou pomýšlet nad postupem, ba naopak se budou chtít vyhnout poslední pozici. Domácí celek tohoto zápasu rovněž odehrál dva zápasy, avšak ani z jednoho nevytěžil zisk jediného bodu. Hned první duel nabídl souboj s Maltou, kde se dala očekávat vyrovnaná partie. Malta se po prvním poločase dostala do vedení, přičemž v tom druhém dohrávala v početní nevýhodě, navíc soupeř nedokázal využít pokutový kop. Hráči Malty tak své vedení navýšili, přičemž Faerské ostrovy v závěru pouze korigovaly. Druhý zápas, tentokráte proti Rumunsko, nabídl přesvědčivé vítězství Rumunska poměrem 4:1.
Španělsko

Španělé budou pochopitelně obrovským favoritem tohoto zápasu, navíc jsou i největším favoritem na celkové prvenství ve své kvalifikační skupině. Španělsko má za sebou dva zápasy, ten první odehrálo na domácím stadionu, kde nakonec dokázalo porazit reprezentaci Norska těsným poměrem 2:1. Další utkání sehrálo Španělsko proti Maltě a favoritovi tohoto zápasu nebyla nouza. Dala se čekat velká branková spoušť, avšak diváci se nakonec dočkali "pouze" dvou branek, které pochopitelně vstřelilo Španělsko. Celek z Pyrenejského poloostrova zřejmě bude opět rotovat sestavou, ta nejlepší se dá očekávat až proti těžším soupeřům.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Zápasy kvalifikace o mistrovství Evropy jsou v plném proudu, v dnešním souboji se proti sobě představí Faerské ostrovy a Španělsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.