Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Gibraltar : Dánsko - 5. září 2019   20:45

0:6
(0:2)
Dánsko
Dánsko
6' Skov  (Eriksen) • 34' Eriksen   • 50' Eriksen   • 69' Delaney  (Skov) • 73' Gytkjaer  (Eriksen) • 78' Gytkjaer  (Schöne)
Gibraltar
Coleing – Olivero, J. Chipolina, R. Chipolina (C), Sergeant (83. Jolley) – Anthony Hernandez, Walker, Annesley (47. Barnett), Andrew Hernandez, Britto (47. Pons) – De Barr.
J. Lardot – F. Lemaire, K. De Rocker
Victoria Stadium, Gibraltar
4800 diváků
Dánsko
Schmeichel – Wass, Kjaer (63. N. Jörgensen), Christensen, Stryger Larsen – Skov, P.-E. Höjbjerg, Delaney (76. Schöne) – Eriksen – Y. Poulsen (63. Braithwaite), Gytkjaer.
Hansen, Rönnow – Christiansen, J. Andersen, Knudsen, Braithwaite, Dolberg, N. Jörgensen, Dalsgaard, Lerager, Billing, Schöne.

To je z mé strany vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího onlajnu z kvalifikace na ME, na viděnou.
Držení míče: 27 % : 73 %.
Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 1:7. Rohy: 0:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 8:11.
Je konec. Dánové naprosto zaslouženě vítězí, neboť celý zápas diktovali. V druhém poločase jsme viděli ještě další čtyři branky, které utkání zcela rozhodli. O dvě se postaral Christian Gytkjaer, o jednu Christian Eriksen a Thomas Delaney. Hráčem utkání byl nakonec zvolený střelec dvou gólu z penalty Christian Eriksen.
90+3'
90+3'
Christian Eriksen dnes hattrick nepřidá. Nyní se nacházel v poměrně velkém úhlu, odkud to však zkusil, střela ale putovala vysoko nad.
90+2'
Pro Dánsko byl k dispozici ještě přímý kop. Ten na sebe vzal Robert Skov, branku ale pouze míjel.
90'
Rozhodčí nastavuje tři minuty!
89'
Skov, jakožto dnes produktivní hráč, hledal z levé strany dobrou pozici pro zakončení. Když už ji však našel, tak mu do střely vlétl odvážný Jayce Olivero a rána skončila na jeho těle.
88'
Dnešní utkání sleduje 4800 diváků.
87'
Po pravé straně unikl dánské obraně domácí Anthony Hernandez, který se probil až do malého vápna, tam už se o něj severská obrana skvěle postarala a zakončení tak nepřišlo.
86'
Utkání se blíží do finále, uvidíme jestli ještě padne nějaká ta branka, nebo již skóre zůstane nedotčené.
84'
I Martin Braithwaite zakončoval! Dánové si výtečně pohráli s obranou Gibraltaru, na jejímž konci přišla tvrdá střela již zmiňovaného Martina Braithwaita. Ránu ale zneškodnil pohotový Dayle Coleing.
83'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Jack Sergeant, přichází Ethan Jolley.
81'
Christian Eriksen ještě fauluje domácího Josepha Chipolinu, což ještě dává domácím šanci na nějaký ten útok.
79'
Christian Gytkjaer a Christian Eriksen mají dnes na kontě dvě branky, tak uvidíme zda se někomu z nich podaří ještě vstřelit hattrick!
78'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Tak ještě šestá branka! Čerstvě vystřídaný Lasse Schöne našel ve vápně úplně volného CHRISTIANA GYTKJAERA, který z bezprostřední blízkosti vsítil druhou branku v utkání.
76'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Thomas Delaney, přichází Lasse Schone.
75'
Dánských diváků je zde dnes poměrně hodně, což se samozřejmě cení, no a právě oni jsou momentálně nejvíce v hledišti slyšet.
73'
A další gól! Christian Eriksen chtěl vstřelit hattrick, a tak se pokusil o střelu zpoza vápna, tu mu však Dayle Coleing vyrazil. No a do lehké dorážky se již vložil CHRISTIAN GYTKJAER, který se nemýlil.
72'
Do vápna domácích přilétl centr z levé strany, a to až na zadní tyč, kde se o hlavičku pokusil Jens Stryger Larsen. Hlavičkový pokus byl ale mizerný a brankář si tak připsal jednoduchý zákrok.
70'
S Gibraltarem to už vypadalo, že se hráči ještě o něco pokusí a například sníží, jenže tato čtvrtá a nečekaná branka po rohovém kopu nejspíš veškerou naději zmařila.
69'
Čtvrtá branka je na světě! Skov zahrával rohový kop, který však putoval na hranici vápna, kde se ale do toho pořádně opřel THOMAS DELANEY, jehož střela propálila vše co stálo v cestě!
67'
Čerstvý Martin Braithwaite zkusil otestovat brankáře, ovšem jeho střela se k němu ani nedostal, páč ji zblokoval obránce Jayce Olivero.
65'
Gibraltar se nakonec do pár šancí dostal a dokonce i zahrozit dánskou branku, gól z toho však nebyl.
64'
Domácí měli přímý kop, který putoval do středu vápna. Tam se o dobrou hlavičku postaral Joseph Chipolina, ovšem zkušený Kasper Schmeichel byl připraven!
63'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Martin Braithwaite.
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Simon Kjaer, přichází Nicolai Jörgensen.
61'
Erin Barnett to již nemohl vydržet a s míčem se ihned vydal k brankovišti a dokonce i zakončil, ovšem střela se mu vůbec nepovedla a putovala úplně mimo bránu.
60'
Tak jsem to opět zakřikl. Domácí hráči se na dlouhé dvě minuty usadili na polovině Dánska, jenže žádnou šanci si vytvořit nedokázali.
58'
Gibraltarští hráči se ještě nedostali v druhém poločase k balónu, což akorát dokazuje, jak zde fotbal ještě tápe. To stejné bych mohli říci o San Marinu či Andoře.
57'
Po téměř dvou minutovém kombinování, se Thomas Delaney rozhodl o střelu z velké dálky. Střela mu sice sedla, ale putovala vysoko nad.
55'
Pískot domácích fanoušků nyní nechal zpanikařit Yussufa Poulsena, který putoval k bráně Gibraltaru, ovšem jak se ihned ozvali diváci, míč již na kopačce neměl.
54'
Po třetí brance se hra výrazně zklidnila. Dánové to stáhli až na vlastní polovinu, odkud začínají vytvářet gólovou akci.
53'
I Robert Skov chtěl přidat na svůj trikot druhou branku, ovšem rána zpoza vápna putovala pouze nad.
52'
Dánové hrají úplně stejně, jako v první části, domácí na to stále neumí najít recept. Uvidíme kolik branek ještě druhá část hry přinese.
50'
A je rozhodnuto! Druhou penaltu v tomto zápase na sebe znovu vzal CHRISTIAN ERIKSEN a znovu ji s přehledem proměnil.
49'
Byla nařízena penalta pro Dánsko!
49'
Žlutou kartu dostává Andrew Hernandez (Gibraltar).
48'
Eriksen chtěl projít obranou Gibraltaru, to se mu však na poprvé nepovedlo, na podruhé již ano.
47'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Ethan Britto, přichází Alain Pons.
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Louie Annesley, přichází Erin Barnett.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:45.
První část je za námi. Lhal bych, kdybych neřekl, že Dánové naprosto dominují. Od úvodního hvizdu to byli právě oni, co Gibraltar sotva pustili k míči, a tak to pokračovalo skoro celý poločas. Na držení míče to je 25%-75%, takže dominance je opravdu znát. Gibraltar dokázal jednou vystřelit na bránu, střelu ale kryl Kasper Schmeichel. Vše otevřel v 6. minutě hlavičkou Skov a druhá branka padla po naprosto nepochopitelném faulu ve vápně. Penaltu tak proměnil Christian Eriksen.
45+1'
45+1'
Dánové to ještě zkoušeli gólem do kabin, jenže stejně jako pár minut zpět, tak i teď se Christian Gytkjaer vystavil zbytečnému ofsajdu.
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu!
44'
První šance Gibraltaru! Z pravé strany dobře nacentroval Roy Chipolina, který na zadní tyči našel volného Liama Walker, a ten bez přemýšlení vypálil, ovšem Kasper Schmeichel byl lepší.
43'
Liam Walker zahrál přímý kop na krátko a následně byla k vidění přihrávka směrem k brankovišti, s tou si však poradila hostující obrana.
42'
Žlutou kartu dostává Simon Kjaer (Dánsko).
41'
Dánové opět v šanci! Z pravé strany a také velkého úhlu to tentokrát vyzkoušel faulovaný Delaney, ránu mu ale zblokovala obrana.
40'
Yussuf Poulsen si pohrál na levé straně s dvěma obránci Gibraltaru. Jakmile se objevil v dobré pozici pro střelu, tak to ihned zkusil technickou střelou, ta ale branku těsně míjela.
39'
No moc dlouho se tam hráči nezdrželi, neboť dopředu již putují Dánové.
38'
Menší kiks ze strany Dánska. Kjaer byl až příliš aktivní a stáhl sebou k zemi i domácího De Barra. Domácí se tak po dlouhé době osvobodí ze své poloviny.
36'
I přesto, že už to je o dvě branky, tak Dánové stále tlačí a tlačí, ovšem chtělo by to ještě zapracovat na přihrávkách směrem dopředu.
34'
Je to gól! Pokutový kop na sebe vzal CHRISTIAN ERIKSEN, který zvolil pravou stranu, brankář levou, tudíž jasný gól byl na světě.
33'
Naprostá chyba! Dánsko mělo k dispozici rohový kop, ovšem ještě než se míč odehrál tak ve vápně zbytečně Jack Sergeant stáhl k zemi Delaneye a uvidíme penaltu.
33'
32'
O minutku později, přišla špatná přihrávka dozadu, díky které se mohl dostat Tjan De Barr do samostatného úniku, jenže Kasper Schmeichel byl u balónu dříve.
31'
Ani teď se skóre nemění! Eriksen je dnes jednoznačný tahoun a zakladatel akcí! Nyní dokázal najít přesně ve vápně Christiana Gytkjaera, který se do míče nejdřív netrefil, na podruhé však ano. Střelu zpoza malého vápna ale geniálně vyrazil Dayle Coleing!
30'
Po pravé straně se dobře proběhl Eriksen, díky čemuž dokázal výtečně přihrát do vápna, kde stál připravený Yussuf Poulsen, ovšem střela se mezi tři tyče nevešla!
29'
Dánsko tak mělo k dispozici rohový kop, který putoval do středu vápna, odtamtud však rychle pryč.
28'
Není to gól!! Yussuf Poulsen dobře sklepl míč na kopačku Skova, který bez přemýšlení vypálil zpoza vápna, ránu mu však ještě lépe vyrazil Dayle Coleing.
26'
Eriksen viděl dobře naběhlého Christiana Gytkjaera, jenomže ten se o malý kousíček vystavil ofsajdu, což překazilo zajímavou akci Dánska.
24'
Yussuf Poulsen se zřejmě od posledního zápasu moc nepoučil. V utkání proti Gruzii měl problémy s přihrávkami, no problém trvá i dodnes, neboť nyní zmařil obrovskou tutovku!
23'
Zatím jsem od zápasu očekával více, a to hlavně ze strany Dánska, no uvidíme zda do konce poločasu padne ještě nějaká ta branka.
22'
Dánové měli k dispozici přímý kop, který na sebe vzal Christian Eriksen, jenže jeho míč přímo ze vzduchu sbíral brankář Dayle Coleing.
20'
Tak jsem to nejspíš zakřikl. Dánové se opět srovnali do své pozice a kombinují volně a v klidu na polovině Gibraltaru.
19'
Dánský tlak a kombinační hra na malý moment skončila, neboť se k míči dostali i hráči domácího celku, ovšem ti nic vepředu nevymysleli.
17'
Do vápna domácích, se nesl zajímavý centr, na který si sbíhal vysoký Yussuf Poulsen. Jenomže místo míče zahrál do jednoho z obránců a nadějná akce skončila.
16'
Domácí diváci již začínají trochu skandovat, za což se jim ani nedivím, neboť jejich tým ještě nic pořádného nepředvedl.
15'
Yussuf Poulsen zkoušel propálit obranu domácího celku, ovšem obrana ránu skvěle zblokovala. To nemění nic na tom, že se Dánové stále drží u brankoviště.
13'
Eriksen svým pasem hledal na pravé straně volného Gytkjaera, jenomže pas měl příliš velkou razanci a míč putoval ihned do zámezí.
11'
Dánové se dlouhé minuty drží na polovině Gibraltaru. Vypadá to, že se domácí dnes budou pouze bránit, aby nedostali debakl.
9'
Po pravé straně unikl jeden z domácích hráčů a s míčem se ocitl až ve vápně, tam se pokoušel o nějaké to ohrožení, nakonec ho však obrana čistě odstavila.
8'
Dánsko né že zaslouženě, ale zatím jsou hráči na míči aktivnější a domácí Gibraltar nám toho moc neukázal. Uvidíme co přinesou následující minuty.
6'
A máme tady první šanci a rovnou gól!! Z pravé strany skvěle a hlavně přesně nacentroval Eriksen, který našel nejvýše vyskakujícího ROBERTA SKOVA, a ten svojí hlavičkou nedal brankáři šanci.
4'
De Barr poměrně tvrdě srazil Christensena, který zůstává ležet na zemi a je u něj ošetřovatel.
3'
Domácí již dvakrát faulouvali, což Dánsku nabízí přímé kopy, uvidíme jak s nimi hráči naloží.
1'
o úvodní výkop se postarali hosté, kteří míč ihned nakopli dopředu, odtamtud se však vrátil zpět do obrany.
1'
Hráči obou týmů jsou již připraveni na hřišti. Domácí nastupují v červených dresech, hosté v dresech bílých.

Gibraltar: Coleing – Olivero, J. Chipolina, R. Chipolina (C), Sergeant – Anthony Hernandez, Walker, Annesley, Andrew Hernandez, Britto – De Barr.
Náhradníci: Cafer, Goldwin – J.-C. Garcia, Jolley, Buhagiar, Pusey, Styche, Pons, Barnett, Mouelhi, Coombes, Power.

Dánsko: Schmeichel – Wass, Kjaer (C), Christensen, Stryger Larsen – Skov, P.-E. Höjbjerg, Delaney – Eriksen – Y. Poulsen, Gytkjaer.
Náhradníci: Hansen, Rönnow – Christiansen, J. Andersen, Knudsen, Braithwaite, Dolberg, M. Jörgensen, Dalsgaard, Lerager, Billing.

Rozhodčí: J. Lardot – F. Lemaire, K. De Rocker.
Skupina D (po 3. kolech)

1. Irsko 10 bodů (5:1)
2. Dánsko 5 bodů (9:5)
3. Švýcarsko 4 body (5:3)
4. Gruzie 3 body (4:8)
5. Gibraltar 0 bodů (0:6)

Irové už odehráli čtyři zápasy, zatímco Švýcarsko pouze dva. Ostatní týmy normálně tři.
Dánsku se první dva matche vůbec nepovedly z obou dvou si totiž odvezli dva body, ovšem třetí již vyšel na jedničku.

Je pravda, že hráli s těmi nejtěžšími týmy skupiny, ale smůla stála při nich. První zápas odehráli na půdě Švýcarska, které je favoritem skupiny a utkání podle toho vypadalo. První poločas dopadl lépe pro domácí, skóre již v 19. minutě otevřel Freulera domácí se mohli radovat. Druhý poločas byl velmi gólový, fanoušci viděli až pět gólů a senzační obrat. V 66. minutě poslal Švýcary pěknou ránou do dvoubrankového vedení Xhaxa a o deset minut později na 3:0 Embolo. Dány to ale do kolen neposlalo, spíše je to posilnilo. V 84. minutě snížil Jorgensen o 4 minuty později na jedinou branku Gytkjaer a o senzační vyrovnání se v 93. minutě postaral Dalsgaard. Oba celky si tedy odnesli 1 bod a to zaslouženě.

Druhý zápas čekali Dány, Irové. První poločas branku nepřinesl, hrál se velmi opatrný fotbal a na šance bylo utkání velmi chudé. Druhý poločas byl o něco lepší, jelikož k vidění byly dvě branky. Dánský trenér poslal do hry v 72. minutě Hojbjerga, který se za necelých 5 minut postaral o úvodní branku zápasu. Domácí se drželi a fanoušci věřili, že utkání dopadne vítězně, ovšem v 85. minutě po smolné teči vyrovnal Duffy. Utkání tedy skončilo remízou a Dánsko má na kontě pouhé dva body.

Třetí a zatím poslední zápas skončil ve prospěch Dánska famózně! Už ve 13. minutě otevřel skóre po hlavičce K. Dolberg. O pár minut později však přišlo překvapení. Hosté z Gruzie se dali na útěk a akci proměnili v gól. Netrvalo dlouho a Gruzie zpanikařila, až faulovala ve vápně. Pokutový kop na sebe vzal C. Eriksen, který s pomocí tyče rozvlnil síť. Druhý poločas začal a skončil lépe pouze pro Dánsko. V 63. minutě potvrdil výhru Dánska druhým gólem K. Dolberg, což poslalo Gruzii do kolen. O deset minut později se konečně po několika šancích prosadil Y. Poulsen a bylo rozhodnuto. O závěrečnou úpravu skóre se ještě v 93. minutě postaral M. Braithwaite.
Gibraltar je zatím na posledním místě a bez vstřeleného gólu.

První utkání odehráli se silným a favorizovaným Irskem. První poločas poměrně překvapivě branku nepřinesl a domácí Gibraltar odcházel do kabin za bouřlivého potlesku. Druhý poločas již tak veselý nebyl, neboť se v 49. minutě dostalo Irsko do vedení, a to po skvělé trefě J. Hendricka. branka už dále nepadla a utkání skončilo pouze 1:0.

Druhý zápas měl být pro Gibraltar velmi vyrovnaný, ovšem to co nastalo, byla noční můra. Gibraltar si za celý zápas vystřelil pouze jednou na bránu! Hned v 30. minutě rozvlnil síť V. Gvilia a Gruzie vedla. Druhý poločas byl o něco gólovější. O druhou branku se postaral G. Papunashvili a bylo nejspíš rozhodnuto. Pojišťující třetí gól vstřelil po pokutovém kopu V. Arveladze.

Třetí a zároveň poslední zápas odehráli hráči Gibraltaru znovu s Irskem. V zápase již padlo více gólů než jeden, a to hned v 29. minutě, když si hostující J. Chipolina nechtěně srazil míč do vlastní sítě. Domácí poté znovu polevili, ovšem radost na stadionu udělal v samotném závěru domácí R. Brady, neboť vstřelil na 2:0.
Dobrý den všem fanouškům a fanynkám fotbalu! Dnes tu máme po třech měsících kvalifikace na Euro 2020, a to konkrétně zápas Gibraltar – Dánsko. Gibraltar dnes bude obrovský outsider, tak uvidíme zda se s tím nějak poperou, nebo budeme sledovat jednoznačnou bitvu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.