Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Gibraltar : Švýcarsko - 18. listopadu 2019   20:45

Gibraltar
Gibraltar
74' Styche
1:6
(0:1)
Švýcarsko
Švýcarsko
10' Itten  (Vargas) • 50' Vargas  (Benito) • 57' Fassnacht   • 75' Benito  (Fassnacht) • 84' Itten  (Lang) • 86' Xhaka  (Itten)
Gibraltar
Coleing – Sergeant, R. Chipolina (C), Barnett, J. Chipolina – De Barr (61. Coombes), Mouelhi, Walker, Badr (85. Pons), Britto – L. Casciaro (62. Styche).
Millot – Haquette, Jouannaud
Victoria Stadium, Gibraltar
Švýcarsko
Sommer – Benito, Akanji (65. Cümert), Elvedi, Ricardo Rodríguez – Fassnacht, Zakaria (60. Sow), Lang, Vargas (85. Aebischer) – Itten, Xhaka (C).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 2:15. Střely mimo: 1:12. Rohy: 0:5. Ofsajdy: 1:8. Fauly: 8:12.
Švýcaři tedy vítězí rozdílem pěti gólů a díky remíze se současně hraného zápasu mezi Dánskem a Irskem končí v kvalifikační skupině D na prvním místě před Dány. Gibraltar je naopak bez bodu a se skóre 3:31 beznadějně poslední.
Je dobojováno! Švýcarská reprezentace na závěr kvalifikačního cyklu splnila povinnost a odváží si z Gibraltaru tři body za jednoznačné vítězství 6:1. Domácí byli pod permanentním tlakem, ale i tak si z první půle odnesli pouze jednogólové manko, když skóre zápasu otevřel Itten. Po změně stran už byla gibraltarská obrana unavená a nebyla schopna zabránit obrovskému množství střel. Brankář Coleing si připsal devět úspěšných zákroků, ale pět dalších střelu už zastavit nedokázal. Čisté konto ale neudržel ani jeho protějšek Sommer, který nestačil na Stycheho zakončení ze čtyřiasedmdesáté minuty.
90+4'
90+4'
Sow uprostřed hřiště fauloval Ponse. Následoval fantastický nákop a zároveň náběh Josepha Chipoliny, jehož dobrou hlavičku musel Sommer likvidovat skokem k pravé tyči.
90+2'
Reece Styche vyrazil do rychlého protiútoku. Na pravé straně ale fauloval Cümerta a za úder do obličeje dokonce vyfasoval žluté napomenutí.
90+1'
Cédric Itten zaútočil na hattrick. Po centru zleva ale hlavičkoval na prostředek branky a tam brankář Coleing nemohl chybět.
90+1'
Nico Elvedi se z pozice stopera vysunul až na hrot, jenže po hezké narážečce mu byl odpískán vcelku přísný faul na Sergeanta.
90'
Nad rámec druhého poločasu se přidávají další čtyři minuty, které se dají označit za zbytečné.
89'
Rodríguezův centr zleva hráči v červeném odvrátili. K balónu se pak ještě dostal Sow, ale ten se při střele z hranice pokutového území pořádně ukopl.
88'
Hosté nemají dost a v závěru zápasu usilují i o další trefu. K dispozici nyní mají roh, který rozehraje Ricardo Rodríguez.
86'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
A hned vzápětí dávají Švýcaři také gól s pořadovým číslem šest. Djibrill Sow posunul balón na osu hřiště GRANITU XHAKOVI, který si skvěle narazil s Ittenem a pak z patnácti metrů zavěsil přesně k boční tyči.
85'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Mohamed Badr, přichází Alain Pons.
85'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Michel Aebischer.
84'
Další zakončení dvaadvacetiletého útočníka už končí jeho druhým gólem! Přes Elvediho a Sowa se balón dostal k Langovi, který z pravé strany přesně odcentroval a CÉDRIC ITTEN hlavičkou trefil ze svého pohledu pravý horní roh brány.
83'
Centrované balóny dělají domácím obráncům obrovské problémy. Po pasu Langa byl Itten naprosto nekrytý, ale hlavička byla v jeho podání hodně mizerná.
82'
Opět ofsajd Švýcarů, kteří tentokrát zaútočili po pravé straně. Před nedůraznou a nepřesnou hlavičkou byl odmáván Rubenu Vargasovi.
81'
Další přestupek Benita, který doběhl míč po nepovedené hlavičce svého spoluhráče, jenže u koncové čáry fauloval Jamieho Coombese.
79'
Benito byl podle pomezního arbitra v ofsajdu, který byl opravdu diskutabilní. Za současného stavu to však nikoho příliš neinteresuje.
78'
Hosté vyrazili kupředu, ale Britto ostrým zákrokem na Vargase jejich postup zastavil. Neobešlo se to bez žluté karty.
77'
Také Švýcaři už asi trochu polevili a stále častěji nechávají hrát domácí outsidery. Pro centr zleva si teď ale došel Sommera, pro kterého to byl první zákrok v zápase.
75'
Tak to bylo opravdu rychlé. Gibraltarci se po vstřeleném gólu nestihli pořádně zkoncentrovat a už počtvrté loví míč ze své sítě. Christian Fassnacht se po nepřehledné situaci v pokutovém území ocitl zády brance, míč posunul před LORISE BENITA a ten levačkou propálil několikačlenný blok.
74'
Gibraltar právě vstřelil branku!
Obrovská radost domácího týmu, který z první střely na branku dosáhl vytouženého gólu! Joseph Chipolina si pečlivě nachystal dlouhý aut, který se dá srovnat s rohovým kopem. Míč se ve vápně dvakrát odrazil a REECE STYCHE jej uklidil mimo dosah Sommera. Bránění skórujícího hráče v této situaci nezvládl Lang.
72'
Cédric Itten se všemi možnými způsoby natahoval po stříleném centru z pravé strany, ale ve skluzu odrazil míč za koncovou čáru.
71'
Ricardo Rodríguez si mohl vybrat mezi centrem a střelou. Levačkou to nakonec zkusil přímo na branku, ale Coleing měl dostatek času na přípravu rutinního zákroku.
70'
Gibraltarská obrana v těchto chvílích vůbec nestíhá a prohrává takřka všechny osobní souboje. Po faulu Mouelhiho na Sowa bude i nadále pod tlakem.
69'
A další zásah Coleinga, který už asi splatil svou chybu před prvním gólem Švýcarů. I v tomto případě vychytal Vargase, který to tentokrát zkoušel hlavou.
68'
Vargasova střela z otočky trefila nohu Coleinga, který opět těžil ze svého dobrého postavení. To na druhé straně není o Yannu Sommerovi vidu ani slechu.
67'
Aymen Mouelhi zakřižoval náběh Ittena a Benitova přihrávka se díky tomu stala snadnou kořistí pro vybíhajícího Coleinga.
66'
Domácí s přehledem ubránili Xhakův centr od rohového praporku a pak zdárně zablokovali také Rodríguezovu dělovku zpoza šestnáctky.
65'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Manuel Akanji, přichází Eray Cümert.
64'
Vargas vrátil míč Xhakovi, který levačkou napřáhl z dálky a jen o pár decimetrů minul Coleingovu levou tyč.
63'
Loris Benito skvěle zpracoval dlouhý pas k levému kraji pokutového území, odkud našel před brankou volného Ittena, ale ten těžkou střelou ze vzduchu o hodně minul.
62'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Lee Casciaro, přichází Reece Styche.
61'
Střídání v týmu Gibraltar: ze hřiště odchází Tjan De Barr, přichází Jamie Coombes.
61'
Stále probíhá ošetřování Tjana De Barra, u kterého už jsou dokonce položena nosítka. Krajní hráč Gibraltaru se zřejmě zranil v souboji s Rodríguezem, který u něj celou dobu postává.
60'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Denis Zakaria, přichází Djibril Sow.
59'
Po další rozborce domácí obrany musel zakročit až Coleing, který vyrazil střílený pas z levé strany od Nica Elvediho. Na hřišti mezitím zůstal ležet jeden z domácích fotbalistů.
57'
Hostující výběr začíná navyšovat náskok do vcelku očekávané podoby. Vše začal Langův centr z pravé strany, po kterém vznikla před brankou menší skrumáž. Trojice Gibraltarců neodpravila míč do bezpečí a nezabránila gólové dorážce CHRISTIANA FASSNACHTA.
56'
Vargasovi hrubě nesedl centr z pravého křídla. Balón vyletěl mimo hřiště a na řadu přichází odkop od branky Daylea Coleinga.
55'
Přenesení hry na pravou stranu bylo milimetrově přesné. Michael Lang však stál v postavení mimo hru a Gibraltarci si mohou na vteřinku odfrknout.
54'
Granit Xhaka pokazil na první pohled snadnou přihrávku a pokračuje tak v neúplně ideálním výkonu. Zřejmě na něj doléhá absence herní praxe v Arsenalu.
53'
Čekání na první střelu Gibraltaru skončilo ve třiapadesáté minutě. Yanna Sommera ale moc neprověřila, neboť Barnett z dálky hodně minul.
52'
Aktivní Vargas opět vsadil na přihrávku pod sebe, jenže z hranice pokutového území střílející Zakaria trefil předním stojícího Erina Barnetta.
50'
Podle všeho zlomový okamžik celého zápasu, hosté odskakují na 2:0 a kráčí za vítězstvím! Po špatně odvráceném nákopu z půlky hřiště zleva centroval Benito a RUBEN VARGAS hlavičkou z malého vápna nedal Coleingovi šanci zasáhnout.
50'
Následnou rozehrávku zrealizoval Joseph Chipolina, který se však nepochopil se svými spoluhráči a jen odevzdal míč Sommerovi.
49'
Granit Xhaka opět nekopl roh příliš povedeným způsobem. De Barr chtěl posléze vyrazit do protiútoku, ale Elvedi ho rázně zastavil za žlutou kartu.
49'
Ruben Vargas to teď udělal stejně, jako při velké šanci Ittena. Zprava pobídl ke střele bez přípravy Benita, ovšem Coleing byl uprostřed branky znovu připraven.
48'
Michael Lang převzal míč na hranici vápna zprava okamžitě vypálil. Coleing svůj tým podržel dobrým zákrokem u své levé tyče a pak chytil do rukavic i Xhakův centr z rohového kopu.
47'
Ani jeden z trenérů před začátkem druhého poločasu nestřídal, takže na obou stranách pokračujeme v původních základních sestavách.
46'
Žluté karty: 1 – 1.
Je za námi první poločas, který na žádné překvapení nezadělal. Švýcaři od úvodního výkopu kontrolovali hru a prvního gólu se dočkali už v desáté minutě, když chybu brankáře Coleinga jednoduše potrestal Itten. Stejný muž poté zahodil velkou gólovku a ta byla dosud tou poslední, kterou si hosté vypracovali.
45+1'
45+1'
Ethan Britto ubránil Langa, který si pak ještě vyzkoušel autové vhazování, ale domácí okamžitě odkopli balón za půlící čáru.
45'
Nastavuje se symbolická jedna minuta.
44'
Mohamed Badr ve vzduchu přepadl přes nohy Benita. Při pádu si trochu ublížil a teď podstupuje nutné ošetření.
42'
Benitův centr z levého kraje prodlužoval Christian Fassnacht za sebe, ale tam už byl pouze Roy Chipolina, jenž si dal pozor, aby nehrál rukou.
41'
Erin Barnett se jako stoper ocitl hodně vysoko. Možná proto sáhl k taktickému faulu a svižným tempem se vrátil do obranné linie.
40'
A znovu proletěl balón jen nad horní tyčkou. Po centru zprava od Langa se tentokrát netrefil Christian Fassnacht.
39'
Cédric Itten měl jen minimum času na přípravu hlavičky. Po přihrávce z levé strany kvůli tomu vůbec netrefil prostor branky.
38'
Ruben Vargas byl lehce zpomalen dvěma bránícími hráči a k letícímu nákopu z hloubi pole se díky tomu dostal Coleing.
37'
Poprvé svá útočná tykadla vysunuli také Gibraltarci. Rodríguez však dalekonosný pokus Josepha Chipoliny stačil zablokovat.
36'
Ofsajd a v něm Loris Benito, který vyrazil na útočný výlet. Nic se ale nemění na tom, že se hraje jen a pouze na domácí branku.
35'
Granit Xhaka měl kolem sebe trochu místa, a tak se rozhodl pro střelu z delší vzdálenosti. Míč ale letěl doprostřed branky a Coleing v pohodě zasáhl.
34'
Gibraltaru se vůbec nedaří zůstat na míči. Dosud mají domácí fotbalisté na kontě pouze sedmatřicet úspěšných přihrávek, zatímco Švýcaři už přes dvě stovky.
33'
Hra se tak zase přesunula na útočnou polovinu Švýcarů. Benito zkusil štěstí z úctyhodné vzdálenosti, ovšem Coleing zůstal bez práce.
32'
Denis Zakaria vyvázl bez odpískání faulu poté, co důrazným zákrokem zastavil De Barrův protiútok založený skvělým výkopen Coleinga.
31'
Švýcaři se ve velké rychlosti prokombinovali až do vápna. Vše končilo u Ittena, jehož pokus srazil Roy Chipolina na rohový kop.
30'
Držení míče: 28% – 72%.
29'
Liam Walker si hokejovým způsobem pořádně vyšlápl na Vargase a byl za to odměněn žlutou kartou, o které nemůže být žádného sporu.
27'
Ani teď to není 2:0! Xhaka promyšlenou kolmicí vysunul Vargase, který ještě dal míč pod sebe na Ittena a ten ve vyložené pozici vystřelil z jedničky vysoko nad břevno.
26'
Opět v akci Vargas, který napravo udělal dva hráče a předl míč Langovi. Jeho centr byl sražený ke koncové čáře a tam domácí zabránili rohovému kopu.
25'
Většina akcí Švýcarů jde přes pravou stranu, odkud tentokrát prudce centroval Vargas, ovšem menší zmatky ve vápně vyřešil Jack Sergeant.
24'
Mladý útočník Cédric Itten poděkoval Elvedimu za nákop i přesto, že se místo něj k balónemu dostal domácí strážce branky.
23'
Michael Lang z jedničky centroval do pokutového území, nicméně slibně vypadající situace skončila pouze ofsajdem.
22'
Vargas dostal míč do vápna na Ittena, jenže jeho přihrávka patou zamířila jen do míst, kde se zrovna nacházel třiadvacetiletý gólman Gibraltaru.
21'
Akanji nechtěl dát soupeřům čas a klid na rozehrávku. V souboji s De Barrem si ale pomohl faulem a rozehrávat bude Joseph Chipolina.
20'
Hraje se v dosti vlažném tempu. Švýcaři to nyní zkusili dlouhým nákopem, jehož zpracování na hranici šestnáctky nevyšlo Vargasovi.
19'
Jack Sergeant rozehrál za obranu, ovšem pro Casciara byl jeho nákop příliš dlouhý. Balón se odkutálel až za koncovou čáru.
18'
Ricardo Rodríguez odcentroval jen do první překážky a o chvíli později u půlící čáry tvrdě atakoval Casciara, za což vyfasoval zaslouženou žlutou kartu.
16'
Hodně trpělivé obehrávání domácí obrany vyvrcholilo přihrávkou Xhaky do ofsajdu, ve kterém se zapomněl Fassnacht.
14'
Joseph Chipolina nahrával do středového kruhu, ale tam opět číhali muži ze Švýcarska, kteří kontrují útokem do plných.
13'
A znovu jen odevzdání míče při pokusu o založení útočné akce. Po autu Langa se hosté vrátili až k Sommerovi, který dnes asi nebude mít moc práce.
12'
Zadní řady Gibraltaru zatím nepůsobí vůbec jistým dojmem. Po další chybě v rozehrávce jim špatným zpracováním pomohl Lang, který zadrbal rodící se brejk.
10'
Velký favorit jde v desáté minutě do vedení! První gól jde jednoznačně na vrub Coleinga, který vyrazil za Vargasovým přízemním centrem, jenže míč nechal projít na CÉDRICA ITTENA a ten na malém vápně vstřelil jeden z nejjednodušších gólů v kariéře.
9'
Coleingovi se vůbec nepovedl odkop a Gibraltar měl štěstí, že protiútok záhy skončil ofsajdem Christiana Fassnachta.
8'
Přízemní centr Xhaky propadl až do předbrankového prostoru, ovšem Fassnachtova střela z otočky měla ke gólovým parametrům hodně daleko.
7'
Elvedi roztáhl hru doprava na Langa. Ten pro změnu na Langase, jenž byl na pravém křídle jednoznačně faulován Josephem Chipolinou.
6'
Úvod zápasu je hodně rozkouskovaný. Joseph Chipolina si nyní dával načas s provedením autového vhazování, kterým ve vápně nenadělal žádnou paseku.
5'
Domácí se dostali z nepříjemného napadání. Hru dokázali uklidnit, ovšem Aymen Mouelhi nepřesným pasem podél pravé postranní čáry balón přeci jen odevzdal.
4'
Dayle Coleing zkušeně vyboxoval letící centr zpět na levou stranu, kde byl Sergeant faulován Benitem.
3'
Vargas zezadu fauloval Sergeanta, nicméně o pár chvil později domácí snažení zhatil ofsajd záložníka Mohameda Badra.
2'
Úvodního výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují v kompletně bílých, zatímco domácí v červených dresech.
1'

Gibraltar: Coleing – Sergeant, R. Chipolina (C), Barnett, J. Chipolina – De Barr, Mouelhi, Walker, Badr, Britto – L. Casciaro.
Náhradníci: Goldwin, Banda – Coombes, J.-C. Garcia, Andrew Hernandez, Anthony Hernandez, Jolley, Pons, Power, Santos, Styche.

Švýcarsko: Sommer – Benito, Akanji, Elvedi, Ricardo Rodríguez – Fassnacht, Zakaria, Lang, Vargas – Itten, Xhaka (C).
Náhradníci: Mvogo, Omlin – Aebischer, Al. Ajeti, Cümert, E. Fernandes, Lichtsteiner, Mbabu, Moubandje, Sow, Steffen.

Rozhodčí: Millot – Haquette, Jouannaud.
1. vzájemný zápas

08:09.2019
Švýcarsko – Gibraltar 4:0
Branky:
37. Zakaria, 43. Mehmedi, 45+4. Rodríguez, 87. Gavranović.
Gibraltar

Největší outsider kvalifikační skupiny D před rokem porazil Lotyše, Lichtenštejnce i Arménii, nicméně v konkurenci papírově silnějších týmů nedokázal bodovat ani jednou. V sedmi zápasech Gibraltar nezískal ani jeden bod. K tomu prvnímu měl nejblíže před měsícem, kdy dokázal poprvé skórovat, ale s Gruzií přesto prohrál 2:3. Jednoznačně poslední tým tabulky před pár dny cestoval do Dánska a odvezl si vysokou porážku 0:6.
Švýcarsko

Hosté přijeli do Gibraltaru s jasným cílem. K potvrzení postupu jim dnes stačí získat jediný bod, aby se nemuseli zaobírat souběžně hraným zápasem mezi Irskem a Dánskem. S bilancí čtyř výher, dvou remíz a jediné porážky s Dánskem jsou Švýcaři ve skupině D na druhém místě, z něhož mají dvoubodový náskok na třetí Iry. Naposledy Švýcarsko hostilo Gruzii a po nepřesvědčivém výkonu a Ittenově gólu z 77. minuty zvítězilo 1:0.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na mistrovství Evropy 2020. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi Gibraltarem a Švýcarskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.