Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Kazachstán : Rusko - 24. března 2019   15:00

Kazachstán
Kazachstán
0:4
(0:2)
Rusko
Rusko
19' Čeryšev  (Jonov) • 45+2' Čeryšev  (Dzjuba) • 52' Dzjuba  (Čeryšev) • 62' Bejsebekov (vl.)
Kazachstán
Nepohodov – Bejsebekov, J. Achmetov, Malyj, Logviněnko (30. Vorogovskij), Sujumbajev – Merkel, Kuat (C), Percuch (85. Žukov) – Zajnutdinov, Murtazajev (59. Turysbek).
Pokatilov, Šackij – Sejdachmet, Alip, Mužikov, Ormitajev, Žukov, Ščotkin, Turysbek, Šomko, Fedin, Vorogovskij.
Slavko Vinčić – Tomaž Klančnik, Andraž Kovačič (všichni SLO)
Astana Arena, Astana
Rusko
Guilherme – Mário Fernandes, Semjonov, Džikija, Kudrjašov – I. Achmetov (72. Al. Mirančuk), Gazinskij, Ozdojev – Jonov (61. Ignatěv), Čeryšev – Dzjuba (C) (82. Čalov).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 4:6. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:11.
Utkání je u konce a Rusko dalo dokonale zapomenout na neúspěch z prvního kvalifikačního utkání. Ruští fotbalisté dnes předvedli soustředěný výkon podepřený kvalitní ofenzívou a dokráčeli k pohodlnému vítězství 4:0. Po přestávce se do střelecké listiny zapsal Arťom Dzjuba a poslední gól zápasu byl vlastní, když Ozdojevovu střelu si do vlastní sítě srazil Abzal Bejsebekov. Kazaši tak po překvapivé výhře nad Skotskem nenavázali na tento výsledek a připsali si krutou porážku.
90+5'
90+4'
Kazachstán rozjíždí ještě jeden útok, dopředu je žene stále povzbuzující publikum.
90+3'
Ještě jedna žlutá karta, za faul ji obdržel domácí Baktijor Zajnutdinov.
90+2'
Obrana Kazachstánu je už hodně propustná, nyní se na malé vápno probil Alexej Mirančuk, u odraženého míče však byl jako první gólman Nepohodov.
90+1'
První minuta nastaveného času byla věnována ošetření dvou hráčů, otřesených po vzájemném souboji o míč, už je ale vše připraveno ke znovuzahájení hry.
90'
Rozhodčí nastaví tři minuty.
89'
Blízko úspěchu byl hostující Ignatěv, po kombinaci v pokutovém území se dokázal uvolnit a byl sám před gólmanem. Nepohodov ale předvedl pohotový zákrok a střelu vyrazil!
88'
Hosté v protiútoku, akce s obloučkem na nabíhajícího Čalova však skončila u brankáře domácích.
87'
Další neúspěšný pokus Kazachstánu o ohrožení Guilhermeho brány, ten odkopává.
86'
Guilherme rozehrává od vlastní branky, nikam samozřejmě nepospíchá.
85'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Jurij Percuch, přichází Georgij Žukov.
84'
Další nepřesná střela v podání domácích, ti se snaží o alespoň dílčí úspěch. Neodejít z dnešního utkání s nulou na straně vstřelených gólů.
83'
Chyba v rozehrávce Ruska, Zajnutdinov toho ovšem nevyužil a míč skončil u Guilhermeho
82'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Arťom Dzjuba, přichází Fjodor Čalov.
81'
Střela nad branku domácích.
80'
Střela z velké vzdálenosti, Guilherme byl na místě a v klidu zasáhl.
78'
Roh i pro Kazachstán, i zde to skončilo snadným odvrácením.
76'
Domácí obrana pro tuto chvíli zapracovala na jedničku a centr z vápna odvrátila.
76'
Roh pro Rusko.
74'
I když Rusko vede jasným náskokem, pokračuje v útočení. Hosté si dnešní zápas opravdu užívají.
72'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Ilzat Achmetov, přichází Alexej Mirančuk.
72'
A opravdu se tak stalo. Podařilo se mu obstřelit zeď a zamířit k tyči, tam však Nepohodov předvedl jistý zákrok.
71'
Přímý kop pro hosty, k brance je to ale velký kus. Přesto to vypadá, že to Ozdojev zkusí přímo.
70'
No a o chvíli později byl právě Denis Čeryšev potrestán žlutou kartou.
70'
Ćeryšev byl docela blízko hattricku, nabíhal si na centr z pravé strany, u první tyče však Nepohodova nepřekonal.
69'
Ten si teď poradil i s vysokým pasem za obranu, skryl míč v rukavicích a poté rozehrál na nabíhající spoluhráče.
68'
Po dlouhé době se ke slovu dostali zase hráči Kazachstánu, střela Zajnutdinova z dálky však skončila o velký kus vedle Guilhermeho branky.
66'
Hostující Fernandes leží na trávníku po dalším tvrdém souboji a je potřeba ošetření. U lavičky Ruska se mezitím chystá další střídání.
64'
Žlutou kartou za tvrdý zákrok byl potrestán domácí Jeldos Achmetov.
64'
Rusko hraje v naprosté pohodě, pryč jsou myšlenky na nepovedený zápas v Belgii.
62'
Rusko právě vstřelilo branku!
Tohle je už ale pro domácí velmi kruté... Po rozehrání přímého kopu sice obrana Kazachstánu odvrátila prvotní centr, akce však pokračovala a střelu Magomeda Ozdojeva si nešťastně srazil do branky domácí ABZAL BEJSEBEKOV. Gólman Nepohodov na jeho nechtěný oblouček dosáhnout nemohl.
61'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexej Jonov, přichází Vladislav Ignatěv.
59'
Žlutou kartou za faul na Jonova byl potrestán domácí Islambek Kuat.
59'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Roman Murtazajev, přichází Bauržan Turysbek.
57'
Přetažený Čeryševův centr nebyl pro domácí branku nebezpečný, Kazachstán se ubránil.
56'
Na druhé straně se o kličku snažil Dzjuba, byl však odzbrojen. Roh pro Rusko.
56'
Z velké dálky to zkusil domácí Percuch, jeho odvážná střela ovšem prolétla vysoko nad Guilhermeho brankou.
54'
Pokus Kazachů o centr z pravé strany, ten byl ale zablokován.
52'
Už je asi definitivně rozhodnuto. Po narážečce u půlky unikl levou stranou Čeryšev, centrem po zemi našel zcela volného ARŤOMA DZJUBU a ten hravě z bezprostřední blízkosti překonal jemným obloučkem gólmana domácích – 0:3.
51'
Výsledkem byl další centr, se kterým měli domácí docela problémy. Ten ale vyřešili a alespoň na chvíli posunuli hru do středu hřiště.
50'
Dlouhý centr na zadní tyči uklidil Vorogovskij na rohový kop, Rusko tak pokračuje v tlaku.
49'
Faul na Fernandese, domácí Gafuržan Sujumbajev dostal za skluz žlutou kartu.
48'
Dzjubův centr z pravého křídla skončil nepřesnou hlavičkou uvnitř vápna, Nepohodov zasahovat nemusel.
47'
Rusko i na začátku druhého poločasu drží míč, nikam zatím nepospíchá. Nemá ani kam.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
Máme za sebou první půli a Rusko má tento kvalifikační duel rozjetý opravdu na jedničku. Po celý poločas byli hosté tím aktivnějším týmem a v 19. minutě byli odměněni vedoucí brankou v podání voleje Denise Čeryševa. Na domácím týmu bylo sympatické, že inkasovaná branka je nesrazila, naopak je vyburcovala k aktivitě a několika průnikům k Guilhermeho brance. Snažil se zejména Zajnutdinov, jenže zatím vše marné. V úplném závěru poločasu navíc Rusové podruhé udeřili a opět po centru z pravé strany. Autorem gólu na 0:2 byl opět Denis Čeryšev a svěřenci Michala Bílka tak mají po pauze co dotahovat. Slovy klasika je vedení 2:0 po půli tím nejhorším, nicméně Rusko dnes předvádí výkon, se kterým by o body přijít nemělo.
45+2'
45+2'
Gól do šatny a je to 0:2! Na pravé straně dostal prostor na centr Dzjuba, na malém vápně našel DENISE ČERYŠEVA, který v poklidu proběhl mezi třemi obránci a zblízka sklepl míč do branky. Skvělý závěr pro Rusko.
45'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
44'
A najednou tu byl výpad Ruska. Na centr z pravé strany si naběhl Achmetov a sklepnutím z voleje tlačil míč k tyči. Nepohodov tam ale byl včas a zakročil jistým způsobem.
43'
Zajnutdinov je v útoku velmi aktivní, nabízí se a bojuje, Nyní si nabíhal za obranu, na poslední chvíli byl zastaven Fernandesem.
42'
Přetažený centr nebyl pro Guilhermeho branku nebezpečný, Rusko už posouvá hru blíže středu.
41'
Každopádně Kazachstán je v posledních minutách aktivnějším ve své činnosti a je tu rohový kop.
39'
Přímý kop si vzal na starost Zajnutdinov, jeho pokus ale zastavil dobře postavený Džikija.
38'
Přímý kop pro Kazachstán, tohle bude spíše na centr, než přímé ohrožení branky Ruska.
36'
Nepříliš vysoký centr se pokusil do malého vápna dostat hlavou Ozdojev, vypadá to však, že se Kazachstán pro tuto chvíli ubránil.
36'
No a je tu třetí pokračování série Centrujeme od rohového praporku.
35'
Jeho centr hledal Dzjubu, pohotovou střelu vyhlavičkoval Malyj na další roh.
35'
Rusové si dají rohový kop, u míče je už nachystán Alexej Jonov.
33'
Kudrjašovův centr nebyl přesný, v šestnáctce se našli hráči domácích, kteří míč bez potíží odhlavičkovali do bezpečí.
31'
Hostující Čeryšev je dnes při chuti. Po zatím jediné brance se neustále cpe do zakončení. Nyní pálil kousek za hranicí pokutového území, jeho pokus však šel nad břevno branky Kazachstánu.
30'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Jurij Logviněnko, přichází Jan Vorogovskij.
29'
Akce domácích po levé straně byla zastavena kus před vápnem, Kazachstán ale bude vhazovat.
27'
Do pokutového území Kazachstánu pronikl Achmetov, po kontaktu s Malyjem upadl, pokutový kop se ale nepískal.
25'
Z velké dálky pálil domácí Zajnutdinov, jeho střela po zemi šla ale přesně doprostřed branky. Pro Guilhermeho to byl snadný zákrok.
23'
Další akce Ruska. Nyní si na levé straně našel prostor pro centr Kudrjašov, našel Čeryševa, ten ale v tuto chvíli hlavičkoval nad.
22'
Celá akce skončila nepřesným zakončením v podání Zajnutdinova, Guilherme si může v poklidu nachystat míč na odkop od branky.
21'
Kazachstán se ale zajisté nedá zadarmo, nyní se pravým křídlem snaží o průnik.
19'
Rusko jde do vedení a zužitkovává tak prozatímní převahu. Po pravé straně unikl Jonov, centrem našel nabíhajícího DENISE ČERYŠEVA a ten volejem propálil marně zasahujícího gólmana.
18'
Nepovedený centr do pokutového území domácí hravě odhlavičkovali, Nepohodov nemusel vůbec zasahovat.
17'
Faul na Dzjubu, Rusko bude moci rozehrát další standardní situaci.
16'
Malyj se s tím teď vůbec nepáral, potřeboval poslat míč co nejdál od vlastní branky a mohutný odkop byl v tu chvíli pro něj nejlepším řešením.
15'
Domácí poprvé déle u míče, dlouhý pas mířil až k šestnáctce soupeře, Zajnutdinov ovšem nezvládl tuto přihrávku zpracovat a míč mu odskočil mimo hrací plochu.
13'
Na prudký centr si na malém vápně naskočil Dzjuba, jeho hlavička však prolétla nad břevnem branky Kazachstánu.
13'
Teď už to bude přímý kop po faulu na Fernandese. Centr přilétne z pravé strany.
12'
Centr z levé strany pouze prolétl vápnem Kazachstánu, Sujumbajev poté uklidil míč do zámezí na autové vhazování.
10'
Prudký pas na pravou stranu, Mário Fernandes však tuto přihrávku nezvládl zpracovat.
9'
Další krátká pauza pro ošetření, domácí poté sportovně vrátili míč soupeři.
8'
Ve vzdušném souboji o míč se tvrdě střetli domácí Merkel a hostující Achmetov, oba jsou sice lehce otřeseni, ale budou pokračovat.
7'
Hráči ve žlutém zatím pouze běhají, ti v bílém běhají s míčem. Rusko si hledá pozici pro průnik k Nepohodovovi.
6'
Kudrjašov vhazuje na půlce soupeře, Rusko pokračuje v budování tlaku.
5'
Rusové jsou v úvodu utkání zatím jasně aktivnější, domácí tým se prakticky ještě nedostal za půlící čáru.
4'
Rusko ve výpadu pravou stranou, Logviněnko však včasným zákrokem uklidil míč do zámezí.
3'
Provinění proti domácímu Kuatovi, Kazachstán rozehrává z vlastní půlky.
2'
Ofsajd hostů. Jonov si nabíhal na přihrávku z pravé strany, míč ovšem přebíral v nepovoleném postavení. Nepohodov se už chystá k rozehrání z vlastního vápna.
1'

Kazachstán: Nepohodov – Bejsebekov, J. Achmetov, Malyj, Logviněnko, Sujumbajev – Merkel, Kuat (C), Percuch – Zajnutdinov, Murtazajev.
Náhradníci: Pokatilov, Šackij – Sejdachmet, Alip, Mužikov, Ormitajev, Žukov, Ščotkin, Turysbek, Šomko, Fedin.

Rusko: Guilherme – Mário Fernandes, Semjonov, Džikija, Kudrjašov – I. Achmetov, Gazinskij, Ozdojev – Jonov, Čeryšev – Dzjuba (C).
Náhradníci: Luňov, Šunin – Nababkin, Beljajev, Smolov, Čalov, An. Mirančuk, Al. Mirančuk, Barinov, Žirkov, Ignatěv, Ščennikov.

Rozhodčí: Slavko Vinčić – Tomaž Klančnik, Andraž Kovačič (všichni SLO).
Oba týmy jsou již na hrací ploše, po hymnách Ruska a Kazachstánu začne samotný zápas.
Zápas v Astana Areně začne v 15 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Slavko Vinčić, kterému budou na pomezí asistovat Tomaž Klančnik a Andraž Kovačič. Všichni pánové jsou ze Slovinska.
Kazachstán

Domácí tým předvedl v prvním duelu skupiny skvělý výkon, když na svém trávníku překvapil Skotsko, v desáté minutě Kazaši vedli po gólech Percucha a Vorogovského 2:0, po pauze se navíc trefil Zajnutdinov a byla tu pro tým Michala Bílka jasná výhra 3:0.

Rusko

Hosté se ve čtvrtek představili v Belgii, dokázali na brzký Tielemansův gól reagovat vyrovnáním Čeryševa, jenže ještě do pauzy se trefil domácí Hazard a tentýž hráč v závěru utkání pečetil konečný výsledek 3:1 pro Belgii. Rusko tak dnes bude chtít nepovedený vstup do skupiny napravit a vybojovat první body.
Dobré odpoledne u kvalifikačního utkání na evropský šampionát. Společně se podíváme na utkání skupiny I mezi Kazachstánem a Ruskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.