Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Kosovo : Bulharsko - 25. března 2019   20:45

Kosovo
Kosovo
61' Zeneli
1:1
(0:1)
Bulharsko
Bulharsko
39' Božikov  (Nedělev)
Kosovo
Muric – Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Kololli (79. Paqarada) – H. Kryeziu (C), Šala (59. Žhegrova) – Rašica, Celina (58. Halimi), Zeneli – Muriqi.
Bekaj, Ujkani – Bernard Beriša, Halimi, Kastrati, M. Kryeziu, Nuhiu, Paqarada, Voca, Xhemajli, Žhegrova.
Mažeika – Šimkus, Kazlauskas (všichni LTU)
Stadiumi Fadil Vokrri, Priština
Bulharsko
Mihajlov – S. Popov, Bodurov, Božikov, Nedjalkov – Malinov (76. Minčev), Kostadinov (80. Antov), Nedělev, Slavčev – I. Popov (C), Delev (68. Zanev).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:0. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 17:15.
Je dobojováno! Kosovo prodloužilo svou sérii bez porážky na dvanáct zápasů. Moc velkou radost z toho ale mít nebude, v utkání proti Bulharsku byli domácí fotbalisté mnohem nebezpečnější, ale vytěžili z toho jediný gól, kterým Zeneli vyrovnával na 1:1, neboť ještě v první půli poslal Bulhary do vedení Božikov.
90+3'
90+2'
Na hranici hostujícího vápna bylo hodně husto. Zeneli podle sudích zahrál rukou, s čímž nesouhlasil Halimi a svými protesty si řekl o žlutou kartu.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány tři minuty. Dá se čekat, že domácí tlak bude gradovat.
90'
Murić si doskočil pro neškodný centr a bleskově rozehrál protiútok. Zeneli tentokrát přihrával na Rašicu, jehož střelu z jedničky Mihajlov vyrazil a proti dalekonosné dorážce Žhegrovy už zasahovat nemusel, protože balón letěl mimo.
89'
Kosovo se přemístilo zprava doleva, odkud vběhl do vápna Arber Zeneli, jenomže finální přihrávkou neoslovil nikoho v modrém.
88'
Centru Learta Paqarady chyběla razance, výška i přesnost. Bulhaři ale nevydrželi u míče dlouho, uprostřed hřiště fauloval Nedjalkov.
87'
Vyprodaným stadionem to sborově zahučelo! Zeneli překopl zeď a jen o pár decimetrů minul ze svého pohledu levou tyč.
86'
Po Zeneliho rozehrávce se hrálo skutečně jen chvíli. Míč šel na Halimiho, do kterého za cenu žluté karty zajel Valentin Antov.
85'
Další z mnoha standardních situací ve prospěch Kosova. Bodurov nepovoleným způsobem poslal na trávník Muriqiho.
84'
Milot Rašica natáhl pravačkou z nějakých třiceti metrů. Střela ale nebyla razantní a ve výsledku ani přesná, míč proletěl vedle pravé tyče bulharské branky.
83'
Kvalita hry jde postupně dolů. Na obou stranách se množí různé nepřesnosti, a tak se zdá být velmi pravděpodobné, že se dnes budou body dělit.
81'
Mihajlov už nic neudělal s tečovaným centrem. Se svými kolegy musel bránit další roh, což se Bulharům s přehledem podařilo.
80'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Georgij Kostadinov, přichází Valentin Antov.
79'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Benjamin Kololli, přichází Leart Paqarada.
78'
Edon Žhegrova s velkou dávkou štěstí obešel dva soupeře. Poté si chtěl narazit s Muriqim, ale toho zastavil další ofsajd.
77'
Bulhaři se dostávají do souvislejší kombinace jen velmi zřídka. Teď se jim to povedlo, nicméně se sami vyhnali mimo hrací plochu.
76'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Kristijan Malinov, přichází Martin Minčev.
74'
Hekuran Kryeziu měl možnost vypálit z dobrých pětatřiceti metrů. Místo toho ještě nakopával míč na Kololliho, který byl v ofsajdu.
73'
Ivelin Popov úspěšně motal hlavy obránců v křídelním prostoru, odkud sice odcentroval, ale své dva spoluhráče stojící ve vápně překopl.
72'
Milot Rašica byl odzbrojen ostrým skluzem před pokutovým územím. Rozhodčí zůstali v klidu a k nelibosti publika odpískali až následný zákrok Rrahmaniho na Ivelina Popova.
71'
Hekuran Kryeziu šel do skluzu poblíž střídaček. Nelibě ale nesl odpískání faulu a zřejmě až za protesty mu byla udělena žlutá karta.
70'
Nákop z hloubi pole byl pro Arbera Zeneliho příliš dlouhý. Míč propadl do zámezí a zpět do hry ho pošle Nikolaj Mihajlov.
69'
Muriqi si výborně pokryl míč před dvěma protihráči. Z levého křídla i odcentroval, ale našel jenom fotbalisty v bílých dresech.
68'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Spas Delev, přichází Petar Zanev.
66'
Sám faulovaný Halimi nakopl míč do pokutového území, nicméně tam se nejvýše dostal gólman Mihajlov. Balón mu sice vypadl, ale nikoho z domácích k němu stejně nepustil.
65'
Halimi dostal zákaz postupovat blíže k hostujícímu pokutovému území. Vystavil mu ho Kostadinov, kterému byl odpískán faul.
64'
Kosovští fotbalisté i fanoušci jsou ve varu. O rychlý obrat se chtěl postarat Rašica, jenomže ho zastavil odmávaný ofsajd.
62'
Držení míče: 58% – 42%.
61'
Kosovo právě vstřelilo branku!
Po hodině hry je zaslouženě srovnáno na 1:1! Domácí skórují v desátém z posledních jedenácti zápasů. Postaral se o to ARBER ZENELI, který dostal míč na levou stranu, navedl si ho na pravou nohou a parádní ranou zpoza pokutového území nedal Mihajlovovi žádnou šanci.
60'
Strahil Popov tak dlouho čekal na přenesení hry k jeho pravé straně, až ho kosovská defenziva vystavila do postavení mimo hru.
59'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Herolind Šala, přichází Edon Žhegrova.
58'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Bersant Celina, přichází Besar Halimi.
58'
Zeneli sice odcentroval na hlavu Rrahmanimu, ale jeho zakončení letělo vysoko nad branku bulharského gólmana.
57'
Do autu šel i Rašicův centr z pravé strany. K potěše drtivé většiny fanoušků je ale nařízen kosovský rohový kop.
56'
Rrahmanimu se vůbec nepovedl centr, ze kterého plyne odkop od branky Nikolaje Mihajlova.
55'
Domácí byli blízko vyrovnání! Bodurov nešikovně odrazil míč k Muriqimu a ten zleva trefil vzdálenější tyč. Nadějná byla i dorážka Vojvody, který zblízka vůbec netrefil branku!
54'
Ani po změně stran není žádná nouze o nedovolené zákroky. Ivelin Popov byl nyní faulován Fidanem Alitim, takže Bulhaři mohou centrovat do ohně.
53'
Murić si našel cestičku k místu, odkud vyboxoval Nedělevův centr z rohového kopu. Zeneli chtěl vyrazit do brejku, jenže byl podražen Strahilem Popovem. Ten je potrestaný žlutou kartou.
52'
Střelu Milanova srazil Aliti do zámezí. Celá akce vznikla z naprosto mizerné rozehrávky domácích fotbalistů, kteří doslova darovali míč Delevovi.
51'
Strahil Popov nezpracoval přihrávku k pravé postranní čáře. S míčem už byl v autu a Kololli tak může vhazovat směrem k Murićovi.
50'
Muriqiho sražený pas z levého křídla umožnil Zenelimu rozehrát další roh. Mihajlov ho vyboxoval a neúspěchem skončila i další přihrávka směřující do šestnáctky.
49'
Nadšení na tribunách velmi rychle opadlo, protože Zeneliho centr putoval pouze do rukavic úplně volného brankáře Mihajlova.
48'
Z narážečky mezi Zenelim a Muriqim resultuje rohový kop, o jehož rozehrávku se postará prvně jmenovaný.
47'
Ani jeden z trenérů před začátkem druhého poločasu nestřídal, a tak na obou stranách pokračují původní základní jedenáctky.
46'
Je za námi první poločas, ve kterém bylo hodně emocí i docela dost šancí. Jednoznačně lepším týmem bylo domácí Kosovo, které mnohokrát ztroskotalo na dobře chytajícím Mihajlovovi a samo inkasovalo z ojedinělé situace před brankou Muriće, jenž po rohu Neděleva nedosáhl na hlavičku Božikova. Do šaten se tak jde za stavu 1:0 pro převážně bránící Bulhary.
45+2'
45+2'
Muriqi prodloužil centr z hloubi pole na Vojvodu. Ten nebyl ve vůbec špatné pozici, nicméně slabou hlavičku poslal přesně k Mihajlovovi.
45+1'
Zeneliho centr z rohového kopu byl hodně nepovedený. Kosovo ale zůstává na polovině soupeře, protože hostující odkop směřoval do zámezí.
45'
I přes celou řadu přerušení je první půle nastavena jen o dvě minuty.
44'
Rašica měl na levé straně volného Zeneliho, který mu balón vrátil. To už se Kosované dostali do vápna, jenomže Mihajlov střelu vyrazil.
43'
Strahil Popov přihrával Slavčevovi do ofsajdu. Následná střela už byla hodně navíc a kdyby hlavní sudí chtěl, tak mohl Slavčevovi klidně ukázat druhou žlutou.
42'
Šalův nákop hosté odvrátili. Míče se ještě zmocnil Zeneli, ale s jeho centrem si defenziva Bulharska taktéž poradila.
41'
Ivelin Popov to hodně přehnal s důrazem. V souboji u půlící čáry si vyšlápl na Rrahmaniho a zaslouženě vyfasoval žlutou kartu.
39'
Bulharsko právě vstřelilo branku!
Hosté se v devětatřicáté minutě dostávají do vedení! Todor Nedělev si mohl rozehrávku rohového kopu zopakovat a tentokrát posadil míč na hlavu VASILA BOŽIKOVA. Murić se marně natahoval k levé tyči a stoper Bulharska tak může slavit svůj první gól v seniorské reprezentaci.
38'
Centrované míče oběma celkům zatím nevychází. Pobídka Neděleva přeletěla všechny fotbalisty, kteří na ni čekali.
37'
Nedělev potáhl míč po pravé straně a získal pro Bulhary výhodu rohového kopu.
36'
Hlavní rozhodčí ponechal výhodu poté, co Slavčev podrazil Zeneliho. V přerušené hře pak hostujícímu hráči udělil žlutou kartu.
35'
Konečně trocha vzrušení! Bulharskou rozehrávku vystihl Zeneli a byla z toho tvrdá střela z dálky od Celiny, kterou Mihajlov pracně vyrazil.
33'
Domácí pokus o zrychlení přechodu do útoku zhatil ofsajd, ve kterém se zapomněl vysunutý Vojvoda.
32'
Faulů je až přespříliš. Naposledy se pískalo proti Kosovanům, neboť rozhodčím se nelíbil zákrok Alitiho na Kostadinova.
31'
Moc atraktivní fotbal to zatím není. Hraje se od ničeho k ničemu a převážně daleko od obou branek.
30'
Držení míče: 62% – 38%.
28'
Vojvoda dostal pěkný pas na pravé křídlo, odkud rychle centroval, jenže balón jeho spoluhráče ve vápně přeletěl.
27'
Kouskovaní hry pokračuje. Své postavení si nepohlídal bulharský kapitán Ivelin Popov, jenž byl přistižen v ofsajdu.
26'
Georgij Kostadinov ve středu pole přihrával na Malinova, ke kterému okamžitě přistoupil Aliti, jenomže zezadu fauloval.
25'
Šalův pokus o roztažení hry do pravé strany ztroskotal na Delevovi, který přihrávku zastavil. Rozehrát ale nedokázal a Kosovo pokračuje v tlaku.
24'
Zatím hodně viditelný Rašica pouštěl Celinův přízemní pas za sebe. Tam ale zaúřadoval jeden z Bulharů a zakopl míč do autu.
23'
Nedjalkov trefil Rašicu do levé nohy. Na podobné zákroky by si měl přitom dávat velký pozor, jednu žlutou kartu už má.
22'
A další dvě přerušení. Kostadinova nejprve fauloval Zeneli, načež přišel nákpo na Ivelina Popova a jeho faul na Alitiho.
21'
V posledních šesti minutách se mnohem více mluví než hraje. Další prodleva nastala kvůli faulu Muriqiho na Deleva.
20'
Rašica na pravé straně parádně ošálil dvojici protihráčů. Pak chtěl přihrát Vojvodovi, jenže toho zakřižoval Malinov.
19'
Nakonec jsou z toho žluté karty pro Mërgima Vojvodu a Antona Nedjalkova, kteří stáli na začátku celé potyčky.
18'
Milot Rašica podklouzl na u pravé postranní čáry. Po autu Nedjalkova došlo k faulu Vojvody a další strkanici, která se už bude řešit.
17'
Zeneli po přihrávce do křídelního prostoru zkušeně zakřižoval Strahila Popova a doprovodil balón do autu. Následuje odkop od branky Arijaneta Muriće.
16'
Už po čtvrthodině je znát, že se potkávají dva týmy, které mají ve svém středu mnoho horkých hlav. Litevští rozhodčí se mají na co těšit.
15'
Malinov fauloval Šalu. V přerušené hře byl hodně neférově postrčen Rrahmanim a ten může být hodně rád, že vyvázl bez žlutého napomenutí.
14'
A znovu je k vidění postupný posun Kosovanů, kteří jsou v úvodu zápasu jasně lepší.
12'
Kololli se neprosadil u levé postranní čáry. Následoval aut Strahila Popova, jenže jeho kolegové o míč ihned přišli.
11'
Z rohového kopu už domácí jedenáctka nijak nezahrozila a musela se vrátit do klidného středu hřiště.
10'
Milot Rašica dostal vynikající přihrávku za obranu. S míčem na noze obešel i gólmana, nicméně Nedjalkov střelu z levé strany před brankovou čarou vykopl!
9'
Slavčev podklouzl u koncové čáry, ale i tak udržel míč na hostujících kopačkách. Následná kombinace přesto k ničemu nevedla.
8'
Opět Šala poslal dlouhý pas směrem k útočníkům. Ty však balón přeletěl a do akce se znovu dostal hostující gólman.
7'
Šalův nákop si bulharská defenziva pohlídala. Míč skončil v náruči Nikolaje Mihajlova.
6'
Po mnoha přihrávkách přišla nepřesnost Kololliho, který okamžitě zareagoval nedovoleným zákrokem na Kostadinova.
5'
Kosovský výběr se zatím hodně složitě prokousává zformovanou obranou soupeře. Je nucen kombinovat daleko od obou branek.
3'
První zákrok pro Muriće spadá do kategorie těch nejrutinnějších. Dalekonosný pokus Popova moc škodný nebyl.
2'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v bílých, zatímco domácí v kompletně modrých dresech.
1'

Kosovo: Muric – Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Kololli – H. Kryeziu (C), Šala – Rašica, Celina, Zeneli – Muriqi.
Náhradníci: Bekaj, Ujkani – Bernard Beriša, Hasani, Kastrati, M. Kryeziu, Nuhiu, Paqarada, Voca, Xhemajli, Žhegrova.

Bulharsko: Mihajlov – S. Popov, Bodurov, Božikov, Nedjalkov – Malinov, Kostadinov, Nedělev, Slavčev – I. Popov (C), Delev.
Náhradníci: Jevtimov, Makendžijev, Minčev – Antov, Dimitrov, Hadžijev, Ivanov, Kirilov, Kostov, R. Vasilev, Vutov, Zanev.

Rozhodčí: Mažeika – Šimkus, Kazlauskas (všichni LTU).
Bulharsko

Hosté v kvalifikaci o mistrovství světa naplnili očekávání a skončili za Francií, Švédskem a Nizozemskem na čtvrtém místě. Do nově vzniklé Ligy národů vstoupili velmi dobře, když vyhráli všechny tři úvodní zápasy. V odvetách to ale bylo mnohem horší, a tak Bulhaři obsadili ve třetí výkonnostní skupině druhé místo se ztrátou dvou bodů na Norsko. Reprezentace, která se na evropském šampionátu naposledy představila v roce 2004, si před pár dny taktéž střihla generálku. V utkání proti Černé hoře Bulhaři dlouho tahali za kratší konec provazu, ale díky penaltě vybojovali aspoň remízu 1:1.
Kosovo

Domácí výběr se po neúspěšné kvalifikaci na světový šampionát dostal do skvělé formy. V roce 2018 odehrál devět zápasů a přitom ani jednou neprohrál. Většina soupeřů byla ze slabšího ranku, ale i tak se dá suverénní postup v Lize národů považovat za velký úspěch. Opravdovým testem před kvalifikací na mistrovství Evropy byla pro svěřence Bernarda Challandese generálka s Dánskem, se kterým Kosovo remizovalo 2:2, přičemž o svůj náskok přišlo až v nastaveném čase.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu z kvalifikace na Mistrovství Evropy 2020. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se v rámci skupiny A můžeme těšit na utkání mezi Kosovem a Bulharskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.