Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Lotyšsko : Rakousko - 19. listopadu 2019   20:45

Lotyšsko
Lotyšsko
65' Ošs (Savalnieks)
1:0
(0:0)
Rakousko
Rakousko
Lotyšsko
Šteinbors (C) – Savalnieks, Dubra, Ošs, Maksimenko, Jurkovskis – Grjaznovs (90+2. Černomordijs), Fjodorovs, Kamešs – D. Ikaunieks (89. Tarasovs), Uldriķis (70. Gutkovskis).
Hernandez – Sobrino, Cabaňero (vš. Španělsko)
Daugava, Riga
Rakousko
Pervan – Trimmel, Dragović, S. Posch, Wöber – Baumgartlinger (C) (46. Onisiwo), Ilsanker (77. Ranftl) – Goiginger (69. Hinterseer), Grillitsch, Schaub – Gregoritsch.

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:9. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 17:15.
Lotyši na poslední chvíli protrhli bodovou nulu v kvalifikaci a dočkali se výhry nad Rakouskem 1:0, po rohovém kopu Savalniekse ji v 65. minutě vystřelil obránce Marcis Ošs.

Rakušané byli aktivnějším týmem, ovšem brankáře Šteinborse vůbec nijak neprověřili. V největší rakouské šanci Gregoritsch trefil břevno, v těch dalších pak hosté zakončovali mimo.

Rakušany to ale nemusí moc mrzet, neboť si zajistili teprve třetí postup v historii evropských šampionátů.
90+4'
90+4'
Po rakouském nákopu do pokutového území se odraženého míče zmocnil brankář Šteinbors, ten byl navíc faulován Hinterseerem a na nohy se samozřejmě nechce jen tak zvedat.
90+3'
Rakušané mají míč ve svém držení, nedaří se jim ale vytvořit závěrečný nápor.
90+2'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Aleksejs Grjaznovs, přichází Antonijs Černomordijs.

Lotyšům se v nastavení daří kouskovat hru.
90+1'
Rozhodčí Hernández oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Lotyši střídali před obranným rohem a z něj málem inkasovali! Schaub našel centrem hlavu Stefana Posche, jehož pokus se do branky nevtěsnal!
89'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Davis Ikaunieks, přichází Igors Tarasovs.
88'
Wöberův centr je sražen na rohový kop.
88'
Drtivý nápor Rakušanů pokračuje, Lotyši se brání ve všech hráčích na pětadvaceti metrech od vlastní branky.
86'
Rakušané zase uzamkli soupeře v jeho pokutovém území, Onisiwovi ale nevyšla klička na levém křídle, domácí odkopli míč do zámezí.
85'
S nákopem Grillitsche do pokutového území si poradil brankář Šteinbors.
84'
Trocha oddychu pro Lotyše, Grjaznovs musí být ošetřen ve středu hřiště, rozhodně ale bude moci pokračovat.
83'
Obrovský tlak Rakušanů! Onisiwova střela byla zablokována, Gregoritsch střílel do břevna a Wöber z dorážky přestřelil!
81'
Po centru zprava hlavičkoval Onisiwo, jeho pokus ale Šteinborsovi nenadělal vážnější potíže.
80'
Také další rakouský roh rozehrál Schaub, míč se odrazil ke Grillitschovi, ten z osmnácti metrů branku netrefil.
79'
Schaubův centr proletěl předbrankovým prostorem, hosté se do zakončení nedostali.
79'
Wöber na levém křídle vybojoval osmý roh Rakušanů, hostující hlavičkáři míří před lotyšskou branku.
78'
Louis Schaub zaznamenal teprve druhou rakouskou střelu na branku, zpoza pokutového území ale míč nasměroval přímo k brankáři Šteinborsovi.
77'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Stefan Ilsanker, přichází Reinhold Ranftl.
76'
Vladislav Gutkovskis se nadechl k parádnímu sólu po útočné polovině, dostal se až před brankáře Pervana, toho ale nepřekonal!
75'
Wöberovi byl při průniku útočnou polovinou pískán faul na Fjodorovse.
73'
Žlutou kartu dostává Pāvels Šteinbors (Lotyšsko).

Domácí brankář zdržoval při odkopu od branky.
72'
Při dalším Wöberově centru byl Michael Gregoritsch pokryt domácími zadáky, Stefan Ilsanker pak odražený míč napálil vysoko nad lotyšskou branku.
71'
Wöberův vysoký centr doletěl do rukavic brankáře Šteinborse, ten nadále nemusel vytáhnout žádný těžký zákrok.
70'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Roberts Uldriķis, přichází Vladislavs Gutkovskis.
69'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Thomas Goiginger, přichází Lukas Hinterseer.
68'
Lotyši po zisku míče podnikli výpad do otevřenější rakouské obrany Ikaunieks od postranní čáry přihrával do pokutového území, kde Trimmel prohrál souboj s Uldrikisem, tomu se ale z úhlu nepovedlo vystřelit na branku.
67'
Louis Schaub volil centr, nenašel ale žádného z naskakujících hráčů v bílém.
66'
Rakušané brzy po rozehrávce vybojovali volný kop v blízkosti pokutového území Lotyšska.
65'
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
V závěru kvalifikace se Lotyši přeci jen dočkali první vstřelené branky v domácím utkání!

Rohový kop Savalniekse propadl v pokutovém území k MARCISI OŠSOVI, jenž si míč mohl i zpracovat, pak jej napálil nechytatelně do sítě a rozpoutal obrovskou radost domácích.
64'
Při útočném výpadu Lotyšů se zdálo, že Fjodorovs nemá šanci přejít přes Wöbera a míč doskáče za brankovou čáru, Fjodorovs ale ještě zabojoval o ztracený míč a ziskem je rohový kop pro domácí tým.
63'
Neujal se ani přízemní centr Wöbera, domácí odkopávají za postranní čáru.
63'
Rakušané už zase obléhají pokutové území Lotyšů, nedaří se jim ale dostat se do zakončení.
61'
Schaub rozehrál nakrátko s Goingingerem, míč se k němu pak vrátil a Schaub při kličce Savalnieksovi nafilmoval pád, který mu rozhodčí Hernández nezbaštil.
60'
Grillitschův centr je přizvednut domácími zadáky na rohový kop. Na rohy Rakušané vedou 5:4.
59'
Thomas Goiginger na pravém křídle šikovně potáhl míč mezi dvěma domácími fotbalisty, pak ale načechral svůj centr přímo k brankáři Šteinborsovi.
58'
Onisiwo si u pokutového území Lotyšů hledal střeleckou pozici, nakonec zakončoval z nějakých dvaadvaceti metrů a vysoko přestřelil.
56'
Grjaznovs potřeboval ošetření, už se ale zvedl na nohy a bude schopen v zápase pokračovat.
55'
Žlutou kartu dostává Stefan Ilsanker (Rakousko).

Hostující záložník je potrestán za podražení Aleksejse Grjaznovse ve středu hřiště.
55'
Rakušané pak mohli zahrávat dva rohy v rychlém sledu, do zakončení se ale neprobojovali.
54'
Rakušané vytvořili závar v pokutovém území Lotyšska, Onisiwo přistrčil míč Gregoritschovi, jehož střelu domácí zadáci stačili srazit na roh.
53'
Schaubovi centr vůbec nevyšel, doletěl až za lotyšskou branku.
52'
Po Grjaznovsově faulu na Schauba bude moci sám faulovaný rozehrávat od postranní čáry.
50'
Florian Grillitsch se pokusil vystřelit z obrovské dálky, míč však trefil velmi špatně a nasměroval jej daleko od lotyšské branky.
49'
Rakušané si pozvolna přihrávají mezi obránci na své polovině, pomalu se přibližují středové čáře.
47'
Lotyši začali aktivně i druhý poločas, Ikaunieksovi ale hosté míč odebrali a domácímu útočníkovi je pak pískán útočný faul.
46'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Julian Baumgartlinger, přichází Karim Onisiwo.
46'
Rozhodčí Hernández k prvnímu poločasu nepotřeboval žádné nastavení a s uplynutím pětačtyřicáté minuty jej ukončil.

Rakušané mají míč častěji ve svém držení, nebezpečnější ale zatím jsou překvapivě Lotyši. V jejich největší příležitosti Marcis Ošs hlavičkoval do břevna.
45'
45'
Rakušané zvyšují aktivitu, Ilsankerův oblouček do pokutového území se neujal.
43'
Schaub si zaběhl za lotyšskou obranu na přenesení hry na pravé křídlo, přes bránícího Maksimenka se k míči nedostal.
41'
Rakušané se zase natlačili k pokutovému území, Trimmelův přetažený centr brankář Šteinbors vyrazil, Wöberovi už se pak zleva odcentrovat nepodařilo.
39'
První výrazná rakouská šance! Schaub z levého křídla připravil palebnou pozici pro Gregoritsche, ten pohotovou ránou přestřeluje.
38'
Rakušané se rozestavili na lotyšské polovině a snaží se dobývat rudou tvrz.
36'
Po dlouhém autu Ošse do pokutového území se nikdo v rudém do zakončení neprotlačil, odraženého míče se zmocnil brankář Pervan.
35'
Schaubově centru se Lotyši ubránili, míč se pak k Schaubovi vrátil, záložník Rapidu Vídeň při individuální akci po levém křídle už ale nedokázal udržet míč ve hřišti.
34'
Rakušané vybojovali rohový kop a budou se moci nastěhovat před domácího brankáře Šteinborse.
33'
Po nedovoleném zákroku Goingingera na Fjodorovse mohou domácí rozehrávat na vlastní polovině.
31'
V první půlhodině byli na střelecké pokusy výrazně aktivnější domácí, vedou na ně 6:2.
30'
Série nepřesností ve středu hřiště, po odrazu míče za postranní čáru mohou vhazovat hosté.
28'
Dalšímu lotyšskému rohu se Rakušané ubránili podstatně přesvědčivěji.
27'
Po dalším rohu Savalniekse se míč k domácímu fotbalistovi vrátil, ten pak zakroutil výborný centr ke vzdálenější centr na Marcise Ošse, obránce švýcarského Xamaxu Neuchatel pak hlavičkoval do břevna rakouské branky!
26'
Rakušané se natlačili do pokutového území, na velmi zahuštěném prostoru ale ve dvou proti čtyřem obráncům nedokázali vystřelit, navíc je Gregoritschovi pískán nedovolený zákrok.
25'
Žlutou kartu dostává Davis Ikaunieks (Lotyšsko).

Ikaunieks ve středu hřiště podkopl Grillitsche.
25'
Centr Savalnieksem doletěl jen do rukavic brankáře Pervana, ten s jistotou stáhl míč ze vzduchu.
24'
Lotyši pokračují v aktivním výkonu, vybojovali rohový kop.
22'
Davis Ikaunieks si při zpracování míče pomohl rukou, ve středu hřiště mohou rozehrávat hosté.
21'
Z rohového kopu pak už Lotyši nedokázali střelecky zakončit.
20'
Po dlouhém nákopu domácích za rakouskou obranu jako první dostihl míč Ikaunieks, neměl potřebnou rychlost, přesto se dostal ke střele přes dva bránící Rakušany a jeho šikovnou přízemní střelu brankář Pervan vyráží.
18'
Po Schaubově rohu se do zakončení tlačil Gregoritsch, u přední tyče ale zakončoval mimo branku.
17'
Trimmelův centr bránící Wöber jen odrazil k Wöberovi, do jeho střely se ale stačil vložit bránící Dubra a srazil míč na roh.
16'
Rakušané kombinují na útočné polovině, musejí ale složitě dobývat zahuštěnou defenzivu Lotyšů.
14'
Po Gregoritschově zisku míče na útočné polovině sehráli Rakušané rychlou souhru na pravém křídle, po Goingerově centru se pak Gregoritsch neprotlačil do zakončení, navíc fauloval brankář Šteinborse.
13'
Marcis Ošs při průniku podél levé postranní čáry povalil k zemi Trimmela, píská se proti domácím.
11'
Goiginger ve středu hřiště fauloval Kamešse, rozehrávat mohou domácí fotbalisté.
10'
Aktivní Maximilian Wöber tentokrát zaútočil podél postranní čáry, následně centroval po zemi, před brankou ale našel jen bránícího Vitalijse Maksimenka.
9'
Wöber se rozběhl s míčem po útočné polovině, pak ale příliš pomalu přihrával k postranní čáře Schaubovi a domácí odkopli míč daleko do zámezí.
První střelecký pokus zapisuje do statistik Marcis Ošs, jeho střela z velké dálky ale míří výrazně vedle rakouské branky.
6'
Po dlouhém nákopu z hloubi pole je ofsajd odmáván Ikaunieksovi, hrát mohou hosté.
6'
První závar před rakouskou brankou, nikdo v rudém se ale do střeleckého zakončení nedostal.
5'
Po Šteinborsově výkopu Ikaunieks nepřehlavičkoval Dragoviče, domácí ale budou moci vhazovat.
4'
Útočná akce Rakušanů končí ofsajdem Michaela Gregoritsche, rozehrávat může domácí brankář Šteinbors.
4'
Rakušané mají od úvodu zápasu míč častěji ve svém držení, zatím se ale hraje výhradně ve středu hřiště.
2'
Wöberova přihrávka je sražena za postranní čáru, hostující obránce může pokračovat autovým vhazováním.
1'
Oba týmy hrají v tradičních barevných kombinacích, Lotyši tedy celí v rudém a Rakušané v bílo-černém.
1'
Španělští rozhodčí přivádějí hráče na trávník stadiónu v lotyšské metropoli, před námi jsou státní hymny.

Lotyšsko: Šteinbors (C) – Savalnieks, Dubra, Ošs, Maksimenko, Jurkovskis – Grjaznovs, Fjodorovs, Kamešs – D. Ikaunieks, Uldriķis.
Náhradníci: Ozols, Vaņins – Laizāns, Rugins, Štuglis, Ķigurs, Ciganiks, Tarasovs, Jagodinskis, Černomordijs, Punculs, Gutkovskis.

Rakousko: Pervan – Trimmel, Dragović, S. Posch, Wöber – Baumgartlinger (C), Ilsanker – Goiginger, Grillitsch, Schaub – Gregoritsch.
Náhradníci: A. Schlager, Siebenhandl – Ulmer, Lienhart, Onisiwo, Hinterseer, Lazaro, Ranftl.

Rozhodčí: Hernandez – Sobrino, Cabaňero (vš. Španělsko).

Lotyšsko: Šteinbors – Savalnieks, Dubra, Ošs, Maksimenko, Jurkovskis – Grjaznovs, Fjodorovs, Kamešs – D. Ikaunieks, Uldriķis.

Rakousko: Pervan – Trimmel, Dragović, S. Posch, Wöber – Baumgartlinger, Ilsanker – Goiginger, Grillitsch, Schaub – Gregoritsch.
Náhradníci: A. Schlager, Siebenhandl – Ulmer, Lienhart, Onisiwo, Hinterseer, Lazaro.

Rakousko

Rakušané v sobotu zdolali Severní Makedonii 2:1, čímž si zajistili postup na mistrovství Evropy. Na něm Rakousko v celé své historii hrálo jen dvakrát. V roce 2008 jej dokonce spolupořádalo se Švýcarskem a nepostoupilo ze základní skupiny, podobně neslavně dopadlo také před čtyřmi lety ve Francii.

V probíhající kvalifikaci Rakušané byli ještě po šesti kolech na třetím místě, druhému Slovinsku ale zasadili drtivý úder v říjnu. Nejdříve využili slovinské prohry v Severní Makedonii k postupu na druhé postupové místo, pak dokázali vyhrát přímý zápas ve Slovinsku a definitivně svému geografickému sousedovi odskočili, postup pak potvrdili v domácím utkání se Severní Makedonií.

Rakousko se může spolehnout na svého kanonýra Marka Arnautoviće, jenž si během kvalifikace vytrucoval odchod z West Hamu do Číny, na střeleckém apetitu mu to ale neubralo a už vstřelil šest kvalifikačních branek.
Lotyšsko

Asi ani slovo "katastrofální" nevystihuje přesně to, co lotyšský fotbal zažívá během kvalifikace na ME. V dosavadních devíti zápasech Lotyši nezískali ani bod, v domácím prostředí pak nevstřelili ani branku!

Dvakrát už Lotyši padli s Polskem, Slovinskem, Izraelem a Severní Makedonií, odčinit totální blamáž se budou chtít pokusit proti Rakousku.

Lotyši už během kvalifikace odehráli čtyři domácí zápasy, ovšem Izraeli podlehli 0:3, Slovinsku dokonce 0:5, Severní Makedonii 0:2 a Polsku 0:3.

V prvním utkání tohoto kvalifikačního dvojzápase Lotyšsko odehrálo svůj nejlepší zápas v dosavadním průběhu kvalifikace, v Lublani ale podlehlo domácímu Slovinsku 0:1 vlastní brankou Tarasovse.
Hezký večer při sledování přenosu utkání závěrečného kola kvalifikace o mistrovství Evropy, Lotyši zakončí nejhorší kvalifikaci své historie domácím zápasem proti Rakousku, které si v sobotu naopak zajistilo postup na závěrečný šampionát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.