Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Malta : Švédsko - 12. října 2019   20:45

0:4
(0:1)
Švédsko
Švédsko
11' Danielson  (Bengtsson) • 58' Seb. Larsson   • 66' Agius (vl.)  • 71' Seb. Larsson
Malta
Bonello – Z. Muscat (66. Caruana), Agius (C), Shaw, Zerafa – Mbong, D. Vella, R. Muscat (68. P. Fenech), Gambin – Effiong (75. Mifsud), Nwoko.
Ivanov – Usačev, Dančenko (všichni RUS)
Národní stadion, Ta' Qali
Švédsko
Olsen – Lustig, Danielson, Granqvist (C), Bengtsson – Forsberg, K. Olsson, Ekdal (63. Svensson), Seb. Larsson – Quaison (71. Isak), Berg (79. Andersson).

Z tohoto utkání je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 3 – 1.
Je dobojováno! Švédsko splnilo roli favorita a připsalo si do tabulky kvalifikační skupiny D povinné tři body, díky kterým se udrželo s bodovým náskokem na Rumunsko na postupovém druhém místě. Malta neodehrála úplně zlý zápas, v zakončení ale neukázala kvalitu a kvůli dvěma penaltovým zákrokům a jednomu vlastenci ze druhé půle nakonec odchází poražena výsledkem 0:4. Mezi švédské střelce se z penalt dvakrát zařadil Sebastian Larsson, vůbec první trefu ale obstaral třicetiletý debutant Marcus Danielson.
90+2'
90+2'
Švédové ani za rozhodnutého stavu rozhodně nepolevují a do posledního okamžiku se snaží přidat pátý gól. Po nepřesné střele z voleje od Sebastiana Larssona už to na něj ale nevypadá.
90+1'
Rozhodčí ve druhé půli neměli důvod příliš nastavovat, a tak se bude hrát už jenom dvě minuty.
90'
Švédové měli naprostý klid na postupnou kombinaci na třiceti metrech od branky. Postupně se tedy přesunuli na pravou stranu, odkud centroval Larsson a z jedničky zakončující Andersson těsně netrefil ze svého pohledu levou tyč.
88'
Lustigova přihrávka z pravé strany neprošla na Anderssona, před kterým se včas zjevil Andrej Agius a rychle zakopl míč do relativního bezpečí.
87'
Michael Mifsud si svým náběhem řekl o průnikový pas ze středu hřiště. Ten ale přišel o chloupek později a maltský útočník byl chycen do ofsajdové pasti.
86'
Sebastian Andersson ani na dva pokusy neodcentroval z pravého křídla. Ve druhém případě byl míč odražen k Bonellovi, po jehož rozehrávce byl faulován aktivní Fenech.
85'
Forsberg rozehrál na krátko. Následný centr Bonello nezastavil, ale bylo to způsobeno drobným faulíkem dnes nevýrazného Gustava Svenssona.
84'
Domácí ztratili balón ve středu hřiště, z čehož resultovala Forsbergova akce po levém křídle a alespoň zisk rohového kopu.
83'
Nwoko byl nedovoleně přidržen Danielsonem. V posledních minutách velmi sympaticky hrající Malta tak může podniknout další útočný výpad.
82'
Isakova finální přihrávka neprošla přes dobře postavené pilíře domácí obrany. Danielson se poté dostal pod menší tlak Mifsuda, ale u koncové čáry na něm udělal odkop od Olsenovy branky.
81'
Další přímočarná akce Malty, na jejímž začátku byl Mifsud a jeho útok po levé straně. Domácí přes dvě přihrávky dostali míč na pravý kraj pokutového území a to už musel Olsen zasahovat proti další Fenechově střele z úhlu.
80'
Paul Fenech zaútočil do poměrně rozhozené švédské obrany. Mifsud se mu hnul do ofsajdu, takže musel pálit sám a míč poslal vysoko nad Olsenovu horní tyč.
79'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Marcus Berg, přichází Sebastian Andersson.
78'
Pro Bengtssonův centr od rohového praporku si došel Bonello, který zkusil Švédy překvapit rychlou rozehrávkou, jenže míč dostal až jeho brankářskému protějšku Olsenovi.
77'
Emil Forsberg se s naprostou lehkostí posunul pře střed hřiště. V situaci tři na tři přihrál doprava na Isaka, ale jeho střela se kvůli zákroku Bonella znovu nedostala do sítě.
75'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Alfred Effiong, přichází Michael Mifsud.
75'
Isak si musel rozmyslet střelu z ostrého úhlu. Ve vápně dával ještě jednu přihrávku pod sebe, kam z druhé vlny doběhl Forsberg a ze třinácti metrů těsně minul levou tyč maltské branky.
74'
Hosté udělali snad první chybičku v rozehrávce. Míč zachytil Fenech, ovšem následný centr skončil jen u Danielsona.
73'
Čerstvý Isak si vzal míč od Olssona, zasekávačkou si udělal prostor na střelu z delší vzdálenosti a jen o pár desítek centimetrů přestřelil Bonellovu branku.
71'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Velký kvalitativní rozdíl se začíná projevovat i na podobě skóre. Henry Bonello tentokrát skákal k místu, kam SEBASTIAN LARSSON umístil první pokutový kop. V tomto případě ale střílel doleva a zvýšil stav už na 4:0.
71'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Robin Quaison, přichází Alexander Isak.
70'
Druhá penalta pro Švédy! Vybojoval ji Robin Quaison, kterého během rychlé otočky zezadu lehce podkopl Jonathan Caruana.
69'
Pár vteřin po nástupu na plac z necelých třiceti metrů napřáhl Paul Fenech a nechybělo zrovna mnoho, aby míč zapadl do pravého horního rohu Olsenovy brány.
68'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Rowen Muscat, přichází Paul Fenech.
66'
Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Zach Muscat, přichází Jonathan Caruana.
66'
A už je to o tři góly! Emil Forsberg překonal šestičlennou obrannou linii přihrávkou na Quaisona, který zřejmě přihrával před branku na Berga a přitom trefil domácího kapitána ANDREIE AGIUSE, který si dal smolný vlastní gól. Těžko mu to ale jde dávat za vinu.
65'
Zatímco se za postranní čarou připravuje Jonathan Caruana, tak míč v klidném tempu rotuje mezi hostujícími hráči poblíž půlící čáry.
63'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Gustav Svensson.
62'
Na balón se ze dvou různých stran řítili Quaison a Effiong, který ve finále přepadl přes nohu švédského reprezentanta a ten si dokonce vysloužil žlutou kartu.
62'
Forsbergova dalekonosná byla sražená Agiusem. Následné odkopnutí směřovalo na Nwoka, který byl čistým způsobem povalen na hřiště, takže Švédové mohou vhazovat.
61'
Držení míče: 42% – 58%.
60'
Mbongovo kličkování na pravém křídle zastavil Bengtsson sražením balónu na rohový kop. Z něj vznikla jednoznačně největší šance Malty ke skórování, nicméně Effiong zblízka zakončil vedle Olsenovy levé tyče.
58'
Na žádný překvapivý výsledek to nevypadá, hosté odskakují na 2:0! Ze značky pokutového kopu se nemýlil SEBASTIAN LARSSON, který bezpečně uklidil míč ze svého pohledu na pravou stranu branky, zatímco Bonello skákal k opačné tyči.
57'
Žlutou kartu dostává Joseph Mbong (Malta).
57'
Hosté mají exkluzivní šanci na zřejmě rozhodující gól! Během Forsbergova centru z rohového kopu ve vápně stáhl Mbong jednoho z protihráčů a zavinil pokutový kop.
57'
Larssonův centr vyletěl mimo vápno na Bengtssona. Hosté po několika krátkých pasech dostali míč na Quaisona, ale ten zblízka trefil jenom Shawa.
56'
Když už se zdálo, že by se domácí mohli zabydlet poblíž pokutového území, tak byl Ekdal faulován Kyrianem Nwokem. Vše se pomalu vrací na útočnou polovinu Švédska.
55'
Muži ve žlutém nebrali ohled na ležícího Alfreda Effionga, kterého srazil k zemi Ekdal. Domácí si však bezpečně poradili i v deseti provozuschopných lidech.
54'
Po rozehrávce Emila Forsberga z levého kraje hřiště se hosté k ničemu nedostali. Platilo to i narážečce Berga kousek před velkým vápnem.
53'
Quaisonův krátký nákop přes stopery Malty neprošel. Vytrvalý tlak švédského týmu ale pokračoval a vyvrcholil faulem Mbonga na Bengtssona.
52'
I tuto standardní situaci domácí přečkali bez úhony. Granqvist fauloval ještě dříve, než do vápna stihl přiletět centr Bengtssona.
51'
Zatažený blok se pokusil střelou z delší vzdálenosti překonat Bengtsson. Bonello ale včas vyskočil k levé tyči a míč vyrazil na roh.
50'
Švédové se těžko prosazují přes dobře fungující obranu. Po odvráceném centru z pravé strany neudržel míč na noze ani Kristoffer Olsson.
48'
Pro Maltu vše dobře dopadlo, protože Larssonova střela z nějakých třiadvaceti metrů proletěla vysoko nad břevnem Bonellovy branky.
47'
Hned v úvodu druhé půle dostává žlutou kartu Zach Muscat, který rukou zablokoval střelecký pokus Robina Quaisona. Navíc se chystá standardní situace.
46'
Ani jeden z trenérů před začátkem druhého poločasu nestřídal, takže na obou stranách pokračují původní základní jedenáctky.
46'
Žluté karty: 1 – 0.
Je za námi první půle, která měla naprosto očekávaný průběh. Švédové domácího outsidera od začátku zatlačili a v jedenácté minutě se uklidili vedoucím gólem, který po rohu Bengtssona vstřelil třicetiletý debutant Marcus Danielson. Další náznaky hosté do větších šancí nedotáhli a těsně před pauzou se poprvé dostali pod menší tlak, během kterého Malta hned třikrát zajímavě zahrozila.
45+1'
45+1'
V jediné nastavené minutě se už Malta dostala k premiérové střele na branku. Olsen nejprve míč vyboxoval a pak si jednoduše poradil se střelou Rowena Muscata z rohu šestnáctky.
45'
Švédy trochu překvapila rozehrávka na krátko. Po přihrávce z levé strany zakončoval pro změnu Kyrian Nwoko, ale znovu to stačilo jen na zisk rohového kopu.
45'
První náznak domácí šance. Joseph Mbong doběhl s míčem k rohu vápna, kde přihrál pod sebe na Gambina. Ten z nelehké pozice střílel a díky teči Olssona vybojoval rohový kop.
44'
Robin Quaison se na konci rychlé souhry tří hráčů dostal do metrového ofsajdu, takže následná gólová střela se do statistik započítat nemůže.
43'
Joseph Zerafa na levém křídle zachytil přetažený centr, ale z nadějné situace nedokázal vůbec odcentrovat přes Sebastiana Larssona.
42'
Jeden ze švédských fotbalistů zahrál patičkou za sebe, kde došlo k souboji mezi Zachem Muscatem a Quaisonem, který si podle názoru ruského sudího opmohl faulem.
41'
Andrei Agius se nenatáhl po míči, který zrovna procházel po ose hřiště do pokutového území. Žádný ze Švédů za ním ale nečíhal a přihrávka tak prošla k Bonellovi.
40'
Přímý kop z více než třiceti metrů zrealizoval Forsberg, který sice vystřelil jenom na prostředek branky, ale i tak nadělal Bonellovi nečekaně velké problémy, neboť maltskému brankáři míč zprvu vypadl z nachystaného koše.
39'
Kurt Shaw si ze své premiéry v národním týmu odnese žlutou kartu, kterou si vysloužil za sražení švédského kapitána Granqvista.
38'
Marcus Berg výtečně zareagoval na oblouček za obranu. O ofsajd se nejednalo, nicméně Bonello si s pomalou a vysokou hlavičkou snadno poradil.
37'
Sebastian Larsson si u praporku kryl míč před Zerafou, který ho poslal k zemi. Místo faulu se však píská hra rukou ze strany švédského záložníka.
36'
Mikael Lustig odehrál míč za postranní čáru. Malta se po vhazování Zerafy usadila na útočné polovině, ale trvalo to jen pár vteřin.
35'
O střelu z čáry ohraničující penaltový půlkruh se postaral Sebastian Larsson. Bonello byl opět připraven a prudkou jedovku vyrazil do strany.
34'
Menší trable v defenzivě vyřešila Malta nechtěným faulem Velly na Ekdala. Hosté mají k dispozici velice nebezpečný přímý kop.
33'
Další pochvala pro Bonella, který si poradil s lehce tečovanou střelou z devatenácti metrů od Robina Quaisona. Míč sice vyrazil před sebe, ale na dorážku už nedošlo.
32'
Změnit to mohl aktivní Emil Forsberg, který táhl protiútok tři na tři. Rozhodl se jej individuálně dovést až do konce, jenže si balón předkopl k Zerafovi.
31'
Zach Muscat pozorně odhlavičkoval míč před Bergem, který jej navíc fauloval. Kromě gólové situace Švédové moc nebezpeční nejsou.
30'
Držení míče: 35% – 65%.
29'
Forsbergova průniková přihrávka měla vysunout Quaisona. Bonello ale znovu rychle vystartoval z branky a byl u míče jako první.
28'
Malta se nechala zatlačit hodně hluboko, což ji ve finále trochu pomohlo, protože měla ulehčenou práci po dlouhém nákopu na hrot útoku.
26'
Znovu Marcus Berg spěchal za trochu přetaženým pasem, který dobře přečetl Henry Bonello a ukryl balón do svých dlaní.
25'
Domácí ztratili míč hned po rozehrávce a měli pořádnou kliku, že pomezní sudí odmával hodně diskutabilní ofsajd do úniku vysunutého Berga.
24'
Zadní řady maltské reprezentace si mohou alespoň na pár vteřin oddechnout. Ruskému sudímu se totiž nelíbil zákrok Berga na Zacha Muscata.
23'
První přímočařejší akce Švédska. Forsbergův pas z pravého křídla však byl moc prudký na to, aby jej Berg zvládl bez přípravy přesměrovat mezi tyče.
22'
Zatím jediný úspěšný střelec Marcus Danielson nakopl míč z hloubi pole jenom do míst, které má pod palcem maltský gólman Henry Bonello.
21'
Robin Quaison se po docela dlouhém ošetření vrátil zpět do hry a hned se zapojil do postupného útoku hostujícího výběru.
20'
Dočasně v deseti hrající Švédové ze standardní situace nic nevytěžili. Forsberg ambiciózně vypálil ze čtyřiceti metrů, ale branku Bonella nijak neohrozil.
19'
U švédského útočníka už jsou lékaři. V pozoru tak musí být Alexander Isak, který by v případě nutnosti zřejmě šel na Quaisonovo místo.
18'
Filip Forsberg přihrál na osu hřiště Quaisonovi, na kterého si zezadu vyšlápl Agius. Nejlepší švédský střelec se zatím nemá k tomu, aby se vlastními silami zvedl zpět na nohy.
17'
Rowen Muscat zvládl skluz proti Olssonovi. Forsberg pokračoval rohovým kopem, po kterém balón nebezpečně proletěl malým vápnem, ale Lustig na něj o pár čísel nedosáhl.
16'
Bengtssonův prudký centr se odrazil od hráčů Malty a Dunstan Vella bez rozmýšlení vsadil na vysvobozující odkop.
15'
Joseph Zerafa dost nevybíravě zajel do Albina Ekdala, takže Švédové mohou opět zahrozit z nařízené standardní situace.
14'
O atmosféru se na Maltě tradičně starají zejména hostující fanoušci. Ani těch domácích ale rozhodně nedorazilo do města Ta' Qali málo.
13'
Luke Gambin se neprosadil u levé postranní čáry. Po švédském autovém vhazování se znovu bojuje o střed pole.
11'
První standardní situace, první střela a první gól pro hostujícího favorita! Bengtssonův centr z pravé strany si ve vápně našel třicetiletý stoper MARCUS DANIELSON a vcelku jednoduchou střelou z jedničky zaznamenal první reprezentační gól při svém seniorském debutu.
10'
Nikolai Muscat zneškodnil průnikovou přihrávku na Quaisona, i když kvůli tomu bude muset s ostatními hráči Malty čelit rohovému kopu.
9'
Robin Quaison znovu jenom odevzdal míč brankáři Malty, která se teď snaží dostat přes zahuštěný střed hřiště.
8'
Po nepřesné přihrávce se k míči dostal Henry Bonello a nákopem ke střídačkám jej vrátil do klidného středu hřiště.
7'
Znovu si Švédové musí nechat zajít chuť na útok. Forsbergovi byl ve středu hřiště odpískán poměrně přísný faul na Mbonga.
6'
Stále je to od Švédů hodně statické. Přechod do útoku nyní vyřešili dlouhým nákopem, ale po něm byl pískán faul Berga na Agiuse.
4'
Granqvist to přehnal s důrazem v souboji s Nwokoem. Po rozehrávce Shawa vyráží na útočnou zteč i domácí.
3'
Zatím je to hodně poklidný začátek. Švédové mají očekávanou převahu v držení míče, ale Maltská obrana jim zatím nic nepovoluje.
2'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v červenobílých, zatímco hosté v kompletně žlutých dresech.
1'

Malta: Bonello – Z. Muscat, Agius (C), Shaw, Zerafa – Mbong, D. Vella, R. Muscat, Gambin – Effiong, Nwoko.
Náhradníci: Hogg, Haber – Caruana, Apap, S. Borg, Grech, P. Fenech, Mifsud, K. Micallef, N. Muscat, J. Pisani, T. Caruana.

Švédsko: Olsen – Lustig, Danielson, Granqvist (C), Bengtsson – Forsberg, K. Olsson, Ekdal, Seb. Larsson – Quaison, Berg.
Náhradníci: Johnsson, Nordfeldt – Tanković, Fransson, Guidetti, Svensson, Helander, Isak, Krafth, Andersson, Sema, Gagliolo.

Rozhodčí: Ivanov – Usačev, Dančenko (všichni RUS).
1. vzájemný zápas

07.06.2019
Švédsko – Malta 3:0
Branky:
2. R. Quaison, 50. V. Claesson, 81. A. Isak.
Švédsko

Favorit tohoto zápasu má dobře nakročeno k šestému postupu na EURO v řadě, k čemuž se musí přičíst i loňská účast ve čtvrtfinále mistrovství světa. Švédové dosud prohráli jen jednou, když nestačili 0:3 na jasného lídra skupiny ze Španělska. Boj o postup si před měsícem ale zkomplikovali ještě jednou, když si z domácího souboje s Nory odnesli jenom bod. Na druhém místě skupiny F mužstvo ze severu Evropy zůstalo, nicméně disponuje náskokem jediného bodu na třetí Rumuny a dvoubodovým náskokem na čtvrté Norsko. Na skóre 13:8 má po šesti zápasech největší podíl čtyřgólový Robert Quaison z německé Mohuče.
Malta

Jeden z tradičních fotbalových trpaslíků na mezinárodní scéně určitě nemohl v konkurenci Španělska, Švédska, Rumunska a Norska pomýšlet na nějaké lepší umístění. Ve hře je víceméně jen páté místo, o které si to Malta ještě rozdá s Faerskými Ostrovy. Právě proti této zemi si v probíhající kvalifikaci připsala jediné vítězství v poměru 2:1. V záříjovém reprezentačním srazu hráči Malty prohráli 0:2 v Norsku a pak těsně nestačili 0:1 ani na Rumuny. Jediné dva góly této ostrovní zemičky vstřelili Steve Borg a Kyrian Nwoko.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na mistrovství Evropy 2020. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se v rámci skupiny F můžeme těšit na utkání mezi Maltou a Švédskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.