Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Rakousko : Slovinsko - 7. června 2019   20:45

Rakousko
Rakousko
74' Burgstaller (Arnautović)
1:0
(0:0)
Slovinsko
Slovinsko
Rakousko
Lindner – Lainer, Dragović, Hinteregger, Ulmer – Laimer (82. Ilsanker) – Lazaro, Sabitzer (71. Burgstaller), Schlager, Alaba (C) (90. Kainz) – Arnautović.
Slovinsko
Oblak – Stojanović, M. Mevlja, Aljaž Struna, Jokić (C) – Kurtić, Bijol (64. Popovič), Zajc (69. Bohar) – Iličić, Črnigoj (78. Berić) – Šporar.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.

Fauly: 14:13
Je konec, Rakousko zvládlo životně důležitý zápas a po dvou předchozích porážkách v kvalifikaci poprvé bodovalo, když doma porazilo Slovinsko 1:0. Rakousko mělo celé utkání konstantní převahu, takže si vítězství zaslouží. Už v prvním poločase mohl domácí tým uklidnit Sabitzer, ale jeho hlavičku vyrazil Oblak na tyč. Poté Oblak ještě zneškodnil Schlagerovu střelu. Ve druhém poločase už Rakousko tolik šancí nemělo, ale podařilo se mu skórovat, když Arnautovičovu střelu dorazil do odkryté branky střídající Guido Burgstaller . V závěru si Slovinci žádný velký tlak nevytvořili, Rakousku stačilo ubránit dva rohové kopy.
90+4'
90+4'
Jenomže ani on a ani nikdo jiný se do zakončení nedostal, Rakušané tohle zvládli a utkání vyhrají.
90+3'
Je tu poslední šance pro Slovince, rohový kop z levé strany. Ve vápně je i brankář Oblak.
90+3'
Guido Burgstaller fauloval Bohara a dostává žlutou kartu.
90+2'
Stefan Ilsanker trochu zavařil vlastnímu brankáři při rozehrávce, ale ten byl nakonec u míče jako první a celou situaci uklidnil.
90+2'
Slovinsko se zatím k žádnému tlaku nedostává, Rakušané drží míč na útočné polovině hřiště.
90+1'
Nastavují se jen tři minuty.
90'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází David Alaba, přichází Florian Kainz.
90'
Bylo to hodně nebezpečné, k hlavičce se dostal Andraž Šporar, ale jen těsně minul břevno.
89'
Slovinsko má výbornou šanci na vyrovnání, má k dispozici rohový kop z pravé strany.
88'
Rakousko už logicky nikam nespěchá, bude mít autové vhazování na vlastní polovině.
87'
Nakonec přilétl před branku Rakouska centr z levé strany, ten však skončil jen v náručí brankáře Heinze Lindnera.
86'
Hosté se přeci jen přiblížili brance domácích, budou vhazovat z levé strany.
85'
Stefan Ilsanker chtěl zastavit akci Slovinců už v zárodku, ale netrefil míč, takže mu byl pískán faul.
84'
Slovinci se tlačí logicky mnohem víc dopředu, ale zatím nejsou pro branku Rakouska vůbec nebezpeční, tak jako nyní, kdy volný míč skončil jen u Lindnera.
83'
Valentino Lazaro se tentokrát ocitl v roli faulovaného, a to znamená, že s míčem mohou jít kupředu domácí.
82'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Stefan Ilsanker.
81'
K hlavičce se po centru dostal Andraž Šporar, ale nedokázal své zakončení vměstnat pod břevno rakouské branky.
80'
Žlutý kartonek dostává Valentino Lazaro a hosté mají nebezpečnou standardní situaci z levé strany.
79'
Do vápna Rakouska letěl nakopávaný míč, ale s tím si obrana domácích naprosto bez problému poradila.
78'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Domen Črnigoj, přichází Robert Berić.
77'
Centr Rakouska z levé strany nebyl nebezpečný, ale podle rozhodčího mu předcházel faul. Bude z toho standardní situace z levé strany.
76'
Slovinsku ještě na odpověď zbývá asi patnáct minut, ale dosud směrem dopředu vůbec nic nepředvedlo. Uvidíme, jak se s tím srovná.
74'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Rakušané konečně zlomili slovinské prokletí a jdou naprosto po zásluze do vedení. ALaba poslal míč do vápna na Arnautoviče. Jeho ránu ještě Oblak vyrazil, ale jen před střídajícího GUIDA BURGSTALLERA, který uklidil míč do branky. Asistence: Marko Arnautović.
73'
Konrad Laimer hlavou vracel přetažený centr před branku, ale nešel jen připravené rukavice Jana Oblaka.
72'
Rakušané rozehrávají další akci, prozatím kombinují jen mezi svými obránci a brankářem.
71'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Guido Burgstaller.
70'
Alabův centr levou nohou před brankou Slovinska nikoho nenašel, ale domácí tým dál zůstává u míče.
69'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Miha Zajc, přichází Damjan Bohar.
68'
Sabitzer tentokrát ještě nestřílel, ale předložil míč Andreasi Ulmerovi. Jeho přízemní zakončení minulo Oblakovu svatyni.
66'
Slovinci sice dostali míč do vápna, a to hned dvakrát během jedné minuty, ale ke střele na branku se nezmohli.
65'
Lazaro se dostal do zakončení, ale jeho rána minula Oblakovu branku.
64'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Jaka Bijol, přichází Denis Popovič.
63'
První žlutou kartu utkání uviděl Domen Črnigoj za svůj nevybíravý faul skluzem.
62'
Josip Iličić si chystal střelu na pravou stranu, ale hned u něj bylo několik Rakušanů a k ráně se nedostal.
61'
Lazarov chtěl přihrávat kolmo za obranu, ale to bylo příliš čitelné. Nemělo to šanci na úspěch.
60'
Slovinsko sice vhazovalo na útočném polovině, ale v podstatě jen zadarmo darovalo balón zpět domácím.
59'
Ke střele zpoza vápna se dostal Valentino Lazaro, ale jeho přízemní rána netrefila Oblakovu branku.
58'
Marcel Sabitzer nepředvedl z pravé strany povedený centr, trefil hned prvního bránícího hráče Slovinska.
57'
Xaver Schlager to znovu na útočném polovině přehnal s agresivitou a dopustil se útočného faulu. Rakušané už začínají být nervózní.
55'
Po útočném faulu Rakouska budou moci v klidu rozehrávat Rakušané.
53'
Slovinci se dostali k centru z pravé strany, ale Andraž Šporar byl ve vápně sám a prostor na střelu nedostal.
52'
Slovinci se i ve druhém poločase převážně brání, ale zdá se, že mají přeci jen o něco větší útočné choutky.
51'
Rakušané vybojovali ve středu pole míč a pokračují i přesto, že Slovinci si žádali faul.
50'
Slovinsko se dostalo k centru z pravé strany a zakončoval hlavou Šporar. Lindner nepředvedl nijak složitý zákrok.
49'
Xaver Schlager se dopustil nedovoleného zákroku, takže zaútočit budou moci hosté.
48'
Rychle se ale zase k míči dostali domácí a střílel Sabitzer. Jeho pokus však byl zablokovaný.
47'
Po faulu ve středu pole budou rozehrávat z místa přestupku Slovinci.
46'
Arnautović ve své akci pokračovat nemohl, protože ho zastavil zdvižený praporek rozhodčího.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
První poločas je za námi, Rakousko zatím hraje doma se Slovinskem v kvalifikaci o mistrovství Evropy 2020 nerozhodně 0:0. Rakušané jsou mnohem aktivnějším mužstvem, Slovinci se pouze brání. Největší šanci Rakouska měl Sabitzer, ale jeho hlavičku vyrazil skvělý oblak na tyč. Poté ještě pálil Xaver Schlager, ale i jeho Oblak vychytal.
45+3'
45+2'
Marcel Sabitzer se z levé strany sice k centru nedostal, ale Rakousko u míče zůstává, bude vhazovat.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45+1'
Slovinsko se i této standardce ubránilo.
45'
Další faul způsobil Jaka Bijol a tohle už je pozice pro nebezpečnou standardní situaci.
44'
Rozhodčí pískl do píšťalky, viděl totiž slovinský faul ve středu pole na Alabu.
43'
Už jsou to zase Rakušané, kteří se nastěhovali na polovinu soupeře.
42'
Do zajímavého náznaku šance se dostali Slovinci. Jejich obě rány byly však zablokované. Ta druhá od Kurtiče přesto trochu vystrašila Lindnera, protože nakonec byla jen těsně nepřesná.
42'
Rakušané ještě vhazovali, ale ani Sabitzer, ani Alaba, se ve vápně ke střele nedostali.
41'
Martin Hinteregger se rozběhl podél levé postranní čáry, ale nabíhajícího Arnautoviče před brankou nenašel.
40'
Znovu rozehrával Alaba, tentokrát centrem na zadní tyč. Ten však nic nebezpečného pro branku Slovinska nepřinesl.
39'
Marko Arnautović se u rozhodčího dožadoval ruky, a ten ji také zapískal, takže další standardní situace pro Rakousko.
38'
Linderer dnes nemá jinou práci než jen rozehrávky, ale v těch zatím moc jistý není, znovu daroval nákopem míč Slovincům.
37'
Do vápna ze standardní situace poslal Alaba, ale našel jen připravenou náruč Oblaka.
36'
Na zemi zůstává ležet Marko Arnautović po tvrdém střetu s Bijolem, kterého vůbec neviděl.
35'
I díky nedúrazu rakouské obrany se ke střele z voleje z úhlu dostal Domen Črnigoj. Branku však netrefil.
35'
Po nepřesné rozehrávce brankáře Lindnera se k míči dostali Slovinci a dopředu znovu rozhodně nespěchají.
34'
David Alaba z levé strany zkoušel střílený centr před branku, ale tam žádného ze svých spoluhráčů neviděl.
33'
Xaver Schlager chtěl nejprve vybídnout přihrávkou Arnautoviče, ale míč se k němu zase vrátil, tak vypálil. Oblak nohama jeho střelu pokryl.
32'
Slovinsko standardku Rakouska přežilo a poté se pokusilo o protiútok. Ale ten neměl šanci na úspěch.
31'
Marcel Sabitzer skončil po jednom ze soubojů po nepříjemném pádu na zemi a drží se za záda. Bude však určitě v pořádku. Rakousko má standardní situaci.
30'
Rakousko to tentokrát trochu netypicky zkoušelo po pravé straně. Ale tudy cesta nevešla a už akce znovu vede po levé straně přes Alabu.
29'
Črnigoj bude v pořádku, už se pokračuje ve hře.
28'
Domen Črnigoj sice fauloval, ale je to právě on, kdo to odnes hůře a žádá si ošetření.
27'
Martin Hinteregger ještě zachránil míč na hrací ploše, ale daleko se poté nedostal. Vhazovat však budou moci Rakušané, konkrétně Andreas Ulmer.
26'
Ale už je zase vše při starém. Rakušané kombinují poměrně nerušeně na polovině Slovinska.
25'
Slovinci vrátili míč na druhou stranu až k brankáři Linderovi. Ten se zatím dnes musí nudit, tak alespoň může obstarat rozehrávku.
24'
Z levé strany velice dobře odcentroval Alaba, ale Oblak parádně zasáhl po hlavičce Sabitzera a zřejmě mu pomohla také tyč!
23'
Rakušané se už zase přesunuli do blízkosti vápna soupeře, z levé strany bude vhazovat kapitán a hráč Bayernu Mnichov David Alaba.
22'
Slovinci byli pod mírným tlakem, tak se nerozpakovali a vrátili míč brankáři, který hájí na klubové úrovní barvy Altética Madrid Jana Oblaka.
21'
Slovinci se zase po delší době podívali na polovinu soupeře a svou akci vedli po pravé straně. K centru se ale nedostali.
20'
Je to tak. Hinteregger už je zpátky na hřišti a konečně se pokračuje ve hře.
19'
Rakouští náhradníci už se rozcvičují, ale vypadá to, že Martin Hinteregger se ještě vrátí do hry.
18'
Na trávníku zůstává ležet po srážce s Andražem Šporarem po hlavičkovém souboji Martin Hinteregger.
17'
Tentokrát na Sabitzera mířila přízemní přihrávka z levé strany. Zakončení na branku Oblaka z toho však nebylo.
16'
Nakonec všechno vyústilo v nepřesnou přihrávku na hrot a zakončení Andraže Šporara, které branku netrefilo.
15'
Slovinci získali míč a poprvé ho drží delší dobu na svých kopačkách. Dopředu však zatím nespěchají.
14'
O první ohrožení branky se postaral Marcel Sabitzer, jeho střela z levé strany ale nebyla dost prudká a umístěná na to, aby ohrozila Oblaka.
13'
Konrad Laimer byl faulován a Rakušané ihned na krátko rozehráli a pokračují v přízemní kombinaci.
12'
Po centru Alaby se do koncovky ve vápně dostal Marko Arnautović, ale střela mu vůbec nesedla, míč prolétl nad břevnem.
11'
Slovinci se prvních deset minut utkání pouze bránili a plat to i nyní. Rakušané obléhají obranný blok bránících hostů.
10'
Z levé strany nakonec přilétl před branku Slovinska centr, ale k zakončení se nikdo nedostal, Oblak mohl zůstat v klidu.
9'
Alaba se po levém křídle neprosmýkl okolo bránícího Josipa Kurtiče. Vhazovat budou domácí.
8'
Marko Arnautović operoval s míčem docela hluboko, rozhodl se zapojit do kombinace svého týmu ve středu pole.
7'
Rakušané se nakonec do zakončení nedostali. Ale ihned po odkopu od branky získali míč, takže to mohou zkoušet znovu.
6'
Rakousko kopalo roh. Míč mířil na přední tyč, ale tam si Slovinci situaci pohlídali. Dál se ovšem hosté musejí bránit.
5'
Slovinci se ale dlouho na míči neudrželi a už se zase musí bránit dalšímu postupnému útoku Rakouska.
4'
Josip Iličić byl zastaven jen za cenu faulu a hrát tak bude moci slovinská reprezentace.
3'
Rakušané znovu vhazují a pomalu se přesunují blíž a blíž brance Slovinska.
2'
Míč skončil v blízkosti středové čáry v autu a vhazovat budou domácí.
1'
Rakušané se do svého soupeře hned do úvodních minut opřeli, ale šanci si zatím nevytvořili.
1'
Rakousko bude hrát v červeno-bílých dresech, Slovinci se představí celí v modrém.
Hráči obou mužstev už jsou nastoupení na hrací ploše a poslouchají národní hymny obou zemí.

Rakousko: Lindner – Lainer, Dragović, Hinteregger, Ulmer – Laimer – Lazaro, Sabitzer, Schlager, Alaba (C) – Arnautović.
Náhradníci: Pervan, Stankovic – Burgstaller, Gregoritsch, Ilsanker, Kainz, Lienhart, Onisiwo, S. Posch, Schaub, Žulj.

Slovinsko: Oblak – Stojanović, M. Mevlja, Aljaž Struna, Jokić (C) – Kurtić, Bijol, Zajc – Iličić, Črnigoj – Šporar.
Náhradníci: Belec, Vidmar – Balkovec, Berić, Blažič, Bohar, Majer, Mitrović, Popovič, Stankovič, Andraž Struna, Zahovič..
Vzájemné zápasy

Rakousko se Slovinskem se spolu zatím utkaly pouze jednou, jinak se jejich cesty v kvalifikacích vyhýbaly. Jediným vzájemným střetnutím je přátelské utkání z roku 2018, které Rakušané doma vyhráli 3:0.
Slovinsko

Slovinsko nepatří mezi nejsilnější evropské týmy, ale občas dokáže překvapit a o mistrovství Evropy by rádo zablokovalo, vzhledem k poměrně přívětivému postupovému klíči. Na poslední mistrovství světa se Slovinci neprobojovali, v kvalifikaci skončili čtvrtí za Anglií, Slovenskem a Skotskem. V Lize národů UEFA pak Slovinsko skončilo v lize C na čtvrtém místě v konkurenci Norska, Bulharska a Kypru a sestoupilo tak do skupiny C. Kvalifikaci o EURO nerozehrálo Slovinsko nejhůře, remizovalo 1:1 v Izraeli i doma se Severní Makedonií. Slovinsko posledních pět zápasů remizovalo a už osm utkání čeká na vítězství.
Rakousko

Rakousko se v posledních letech propracovalo z průměrného týmu na jeden z těch silnějších v Evropě a cokoliv jiného než postup na mistrovství Evropy by pro něj byl neúspěch. Poslední kvalifikace Rakušanům nevyšla a na mistrovství světa nebyli. Poté v Lize národů obsadili v konkurenci Bosny a Hercegoviny a Severního Irska druhé místo v lize B, kde tedy zůstávají i pro příště. Kvalifikaci o EURO Rakousko rozehrálo velice špatně, po dvou zápasech má 0 bodů po prohrách 0:1 doma s Polskem a 2:4 v Izraeli.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského národního fotbalu u sledování on-line přenosu utkání kvalifikace na EURO 2020 mezi týmy Rakouska a Slovinska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.