Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Řecko : Bosna - 15. října 2019   20:45

Řecko
Řecko
30' Pavlidis (Mantalos) • 88' A. Kovacević(vl.) (Fetfatzidis)
2:1
(1:1)
Bosna
Bosna
35' Gojak  (Kolašinac)
Řecko
Paschalakis – Bakakis, Hatzidiakos, Stafylidis (C), D. Giannoulis – Kourbelis, Galanopoulos – Limnios (84. Fetfatzidis), Bakasetas, Mantalos (60. Masouras) – Pavlidis (70. Koulouris).
Zwayer – Schiffner, Achmüller.
OACA Spyros Louis (Atény)
Bosna
Šehić – Kvržić, A. Kovacević, Bičakčić, Kolašinac – Cimirot (46. Jajalo), Pjanić (C), Sarić (63. Duljević) – Hajrović, Hodžić (71. Bajić), Gojak.

Fauly: 16–14.
Řekové dnes podali nejlepší výkon v aktuálním kvalifikačním cyklu, ale po výhře 2:1 přesto ztratili byť jen teoretickou naději na druhé místo ve skupině. Hosté ještě naději mají, ale důležitý krok na EURO udělali dnešní výhrou Finové.

A jak se řecká výhra nad Bosnou a Hercegovinou rodila?

Po první půli byl stav vyrovnaný 1:1, nicméně po přestávce měli Řekové obrovský tlak. Druhý poločas byl mnohem zajímavější než ten první, ale paradoxně dlouho bez branek. Domácím nebylo přáno, jen křídelník Masouras, který přišel v 60. minutě, měl čtyři velké šance. Nic z toho. Nakonec se ale Řekové přece jen dočkali rozdílové branky, kterou si vstřelil smolným vlastencem v malém vápně bosenský stoper Kovacević. Závěr už si pak Řekové pohlídali, když hru i rozkouskovali třemi žlutými kartami v rozmezí čtyř minut.
90+5'
90+5'
...ten je odvrácen pro změnu na roh, ze kterého už není nic!
90+4'
Fetfatzidis ještě fauluje nebezpečně blízko vápna. Bakakis za následné protesty dostává žlutou kartu, ale mnohem důležitější bude Pjanićův přímý volný kop...
90+3'
Míč na svých kopačkách sice mají Bosňané, ale daleko od brány.
90+2'
Střídající Koulouris šel do hlavičkového souboje s Kolašinacem hodně důrazně a vidí za to žlutou kartu.
90+2'
Kourbelis je faulován na vlastní polovině hřiště a teď už pospíchat z trávníku nebude.
90+1'
Rozhodčí nastaví druhý poločas o čtyři minuty.
90'
Masouras dostává za taktický faul na polovině hřiště žlutou kartu.
90'
Bosna a Hercegovina se ještě nadechuje, ale upřímně. Dneska si šli Řekové za vítězstvím mnohem výrazněji.
88'
Řecko právě vstřelilo branku!

Tak přece jen se Řekové dočkali rozdílové branky, tohle snad ani jinak dopadnout nemohlo! Domácí šli do rychlého přečíslení, střídající Fetfatzidis si pohrál s míčem a už se zdálo, že to trochu prováhal. Pak ale poslal do malého vápna střílený balon, který si ADNAN KOVAČEVIĆ srazil smolně za záda vlastního brankáře.
86'
Teď se ale nechal Řekové trochu unést a už to smrdělo protiútokem. Hatzidiakos zasil faulem na půlce.
85'
Řekové do toho šlapou, co to jde. Napadají po celém hřišti a nedají Bosňanům dýchat, získávají všechny odražené míče. Zatím se ale gólového ovoce stále nedočkali.
84'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Dimitris Limnios, přichází Joannis Fetfatzidis.
82'
Limnios neměl podporu na pravé straně, tak odcentroval na zadní tyč, kde byl opět Masouras. Jeho hlavička mířila nad. Oficiální zdroje už mu za 22 minut na hřišti napočítaly sedmý (!) střelecký pokus. Není mu však zatím přáno.
81'
Ať už to bylo jakkoliv, dobré dvě minuty se nehrálo. Nyní už vstupujeme do poslední deseminutovky zápasu.
79'
Kovacević se postavil do cesty Giannoulisovi a po vzájemném střetu zůstává ležet. Řečtí fotbalisté i diváci si myslí, že bosenský stoper zdržuje a nechává se ošetřit, aby nechal spoluhráčům ulevit z náporu. Kde je pravda, to ví jen on sám.
77'
...Masouras zkoušel technický obstřel na zadní, ale pálil velmi nepřesně.
76'
Kvržić na vápně fauluje ve výskoku Koulourise. Dostává žlutou kartu a před Řeky je navíc velmi nadějný přímý volný kop. Vzdálenost ideální, jen je to trochu z úhlu...
76'
Ve druhé půli je skutečně o zábavu postaráno. Tlak Řeků vrcholí. Mohou tohle vůbec hosté z Bosny a Hercegoviny přežít?
75'
Masouras v další šanci! Tentokrát se obtočil kolem svého strážce a pálil z otočky levou nohou. Bosenský brankář je opět na místě.
73'
Akce střídá akci a utkání nám vrcholí. Je vidět, že vyhrát chtějí oba týmy, i když k tomu ve druhé půli mají blíže Řekové. Bomba kapitána Stafylidise z nějakých 30 metrů orazítkovala tyč a brána se možná třese ještě teď. Dorážku Koulourise gólman chytá, ale střídající Řek byl stejně v ofsajdu.
71'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Armin Hodžić, přichází Riad Bajić.
70'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Evangelos Pavlidis, přichází Efthimis Koulouris.
70'
Po rohovém kopu Kovacević hlavičkoval do tyče, ale i kdyby trefil bránu, nebylo by mu to nic platné. Sudí totiž odpískal útočný faul.
68'
Kolašinac hledal přihrávkou pod sebe Pjanić, ale hráč takových světových kvalit by už asi s míčem na vápně neměl otálet a ještě přihrávat do strany. Z nadějné situace není nic.
66'
V 60. minutě Masouras přišel na hřiště a po šesti minutách je ve třetí obrovské šanci, ale Šehić jej zase vychytal. Nicméně útočník Olympiakosu hru domácích pořádně rozhýbal.
65'
Kolašinac je při rozehrávce faulován Kourbelisem. Hostující Bosna je teď za oddych velmi ráda.
63'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Elvis Sarić, přichází Haris Duljević.
63'
Hostující Bosna a Hercegovina se teď brání jen zuby – nehty. Masouras pálil z otočky těsně mimo.
62'
Řekové se dožadují penalty po ruce Kovaceviće. Ten se ale podle rozhodčího nijak neprovinil.
60'
Z následného rohu a centru propadnutého na zadní tyč se hned střídající Georgios Masouras zjevil ve vyložené šanci na zadní tyči. Míří ale právě do tyče. To mohla být zlatá ruka trenéra!
60'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Petros Mantalos, přichází Georgios Masouras.
59'
Velmi dobrá fáze domácích pokračuje. Jejich nápor je teď drtivý. Další centr Limniose obrana odvrací zase na roh.
57'
Po chybě v rozehrávce se řítil do otevřené bosenské obrany Mantalos, střílel zpoza vápna technickým pokusem na zadní tyč. Rozhodně to nebyl špatný nápad, ale Šehić ukázal, že má snad teleskopickou ruku a míč chytá.
57'
Mantalosův centr sice našel spoluhráče, ale ten byl v hodně nevýhodné pozcii, musel se k míči vracet a pak skoro na čtyřech míč pouze škrtnul. Nic nebezpečného.
56'
Už možná tři minuty se Bosňané nepotkali s míčem. Dlouhá kombinace nakonec vedla alespoň k rohovému kopu pro Řecko.
55'
Řekové kombinují z pravé strany na levou a zpátky, drží míč a pomalu utahují šroubky. Zatím ale bez nebezpečnější střely do prostoru brány.
53'
Trochu šťastně se míč po nákopu dopředu a následné sražené střele dostal k aktivnímu Bakasetasovi, ten si jej posunul na vápně na pravačku, ale následná střelu mu vůbec nesedla a z velmi nadějné pozice pálil vysoko nad.
52'
Kourbelis chtěl vybojovat alespoň roh, ale od nohou bosenského obránce se míč odrazil ještě do něj, takže je z toho odkop od brány.
52'
Stafylidis odvrátil hned na přední tyči Kvržićův přízemní centr z pravé strany.
51'
Limnios vyvážel míč do rodícího se přečíslení, ale pak pokazil přihrávku.
50'
Hosté se pokouší držet míč a uklidnit hru, ale Řekové je rychle napadají a dostupují. Je evidentní, že do druhé půle nastoupili s odhodláním dnes zvítězit.
48'
První zakončení druhé půle si připsal z voleje Bakasetas. Jeho projektil zpoza vápna letěl ale po zemi přímo na bosenského gólmana.
47'
Bakakis chtěl skrytou přihrávkou najít spoluhráče na středu hřiště, ale jeho soupeř to přečetl a míč končí v autu.
46'
Řekové začali druhý poločas rozvážnou rozehrávkou od obránců, ale následoval nákop, který sebral ve vzduchu Pjanić.
46'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Gojko Cimirot, přichází Mato Jajalo.
46'
První poločas kvalifikačního utkání mezi Řeckem a Bosnou a Hercegovinou nabídl zejména ve svém závěru vzrušující podívanou. Všechno podstatné se totiž událo v poslední čtvrthodině první půle. Domácí Řekové se zaslouženě dostali prvním mezinárodním gólem dvacetiletého útočníka Pavlidise do vedení, ale pak zahodili šanci jít do trháku a de facto z protiútoku podle pravidla nedáš – dostaneš Bosna a Hercegovina vyrovnala na poločasových 1:1. Parádní centr Kolašinace zužitkoval Gojak. Uvidíme, co přinese druhá pětačtyřicetiminutovka.
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví první poločas o jednu minutu.
44'
...Mantalos rozehrál od rohového praporku na krátko, míč se po následném centru blížil k Bakakisovi. Ten chtěl střílet bez přípravy v pádu, ale míč netrefil čistě.
44'
Limnios drzým průnikem po pravé straně vybojoval roh...
43'
Po vzrušujících momentech v posledních minutách nyní Řekové spíše drží míč na svých kopačkách a nikam se neženou.
41'
Pavlidis nádherně na vápně pustil míč mezi nohama za sebe na Mantalose, který byl rázem z úhlu úplně sám před brankářem Bosny. Pokusil se o obstřel na zadní tyč, ale mířil nepřesně.
41'
Cimirot si místo centru do vápna věřil na individuální akci proti dvěma protihráčům a ztratil míč.
39'
Hodžić se jen o kousek nedostal do trháku, ale stejně by mu to nebylo nic platné. Pomezní sudí signalizoval ofsajd, hlavní nechává Řekům výhodu.
38'
Bakasetas si nenápadně připravil míč a prakticky z kroku natáhl ke střele z 25 metrů. Šehić míč vyrazil na roh, který následně ve výskoku také sám zpacifikoval.
35'
Bosna právě vstřelila branku!

A jako trest z čistého nebe je vyrovnáno! Po postupné kombinaci poslal Sead Kolašinac z levé strany krásný centr do vápna na AMERA GOJAKA, kterému už stačilo jen nastavil nohu a usměrnil balon na místo určení – 1:1!
33'
Bosenská obrana totálně propadla a Řekové šli tři na dva. Bakasetas navedl míč na střed hřiště a uvolnil přihrávkou doprava Bakakise. Ten ale pálil bez přípravy do středu brány, kde byl Šehić připraven.
32'
Dlouho po gólu na sebe nenechala čekat ani první žlutá karta, dostává ji hostující středopolař Gojko Cimirot za faul zezadu na polovině hřiště.
30'

Domácí tým se po necelé půlhodině zápasu ujímá vedení. Mantalos krásnou skrytou přihrávkou našel hrotového útočníka VANGELISE PAVLIDISE, jenž si zasekl míč ve vápně a poté chladnokrevnou koncovkou z vyložené pozice otevírá skóre. Je to jeho první gól na mezinárodní scéně. Gratulujeme!
29'
...z jejich akce ale nebylo nic.
28'
Chybná rozehrávka řeckých stoperů dává míč hostům...
27'
Řekové dostali míč pěknou postupnou kombinací už od stopera až k Mantalosovi, ale jeho centr srazila obrana do bezpečí.
27'
Zatím sledujeme opravdu vyrovnané utkání, o čemž svědčí také oficiální údaj o držení míče: 44–56% pro hostující Bosnu a Hercegovinu.
26'
Mantalos z přímého volného kopu centroval na Kourbelise, ten se ale podle rozhodčího provinil ve výskoku útočným faulem.
24'
Rohový kop Pjaniće, kterému předcházela tradiční domluva rozhodčího, byl velmi přetažený. Následný centr z druhé strany zakončil Sarić slabou hlavičkou, která se k řeckému brankáři skoro ani nedokutálela.
23'
Bičakčić chtěl vyvést míč, ale hned na půlící čáře jej povalil vracející se Galanopoulos.
21'
Skvělý zákrok stopera Stafylidise, který ve skluzu zblokoval míč a ještě jej na lajně otřel o hostujícího Gojaka – odkop od brány.
21'
Hajrović nasadil na polovině hřiště patičkou jesličky Mantalosovi. Ten jej podkopl a může být rád, že zatím nedostal žlutou kartu.
20'
Kvržić posílal do vápna z pravé strany další nebezpečný centr, ale forvard Hodžić byl dost v záklonu, míč šel trochu za něho, takže jej pouze škrtl a poslal k rohovému praporku.
19'
Zatím velmi málo je u míče bosenský kapitán Pjanić, bez jeho myšlenky je hra hostí stereotypní a bez myšlenky.
18'
...Limnios se k další rychlé kolmici před hostujícím brankářem také o chlup nedostal.
16'
Hajrović zkoušel na útočné polovině vtipnou prostrkávačkou uvolnit spoluhráče, ale byla z toho ztráta míče a dlouhý nákop na řeckého rychlíka Bakasetase na hrotu. Brankář hostí Šehić ale situaci dobře přečetl, vyběhl mimo vápno a míč ukopl do bezpečí.
15'
Hosté se ale po první velké šanci Gojaka osmělili a nyní sledujeme fotbal ze strany na stranu.
15'
Pavlidis se dobře uvolňoval uvnitř pokutového území, ale v klíčový okamžik promáchl.
13'
První obrovskou šanci zápasu měli hosté z Bosny a Hercegoviny. Nepříjemný centr Kvržiće odvrátil řecký brankář jen kousek za vápno, odkud jej pohotově přehazoval Gojak. Řecká obrana ale nakonec první vážnou šanci přežila.
11'
Řekové utahují šroubky, hosté se stahují pomalu až na vlastní vápno, ale zatím dobře posouvají svůj blok a domácí tým k ničemu nepustili. Ofsajd Pavlidise.
10'
Kostrbatá postupná rozehrávka Bosny a Hercegoviny skončila útočným faulem Hajroviće.
8'
Bakasetas z pravé strany přetáhl centr na Giannoulise, který správně zavíral zadní tyč, ale míč ho přeletěl.
7'
Hodžić na útočné polovině příliš dlouho otálel s míčem na kopačce, až k němu přiběhl Mantalos a zezadu jej o balon okradl.
6'
Řekové jsou v prvních minutách častěji na míči, ale žádnou střeleckou příležitost jsme doposud neviděli. Sledujeme spíše opatrný start zápasu.
5'
Kolašinac si tělem pohlídal na zádech Limniose, ten nechtěl pustit míč do autu, ale provinil se útočným faulem.
4'
Řekové se pěkně prokombinovali do pozice pro centr na pravé straně. Pas do vápna ale pohlídal Kovacević.
3'
Kolašinac ještě na polovině Řecka taktickým faulem zastavuje Limniose.
2'
Pjanić se pokusil překvapil domácí obranu rychlým rozehráním standardní situace do strany na Kvržiće, ale jeho centr byl zablokován na roh. Z něj už nic nebylo.
1'
Řekové začali pěknou průnikovou přihrávkou na Mantalose, ale bosenský obránce jej odclonil a míč sebral gólman Šehić.
1'

Řecko: Paschalakis – Bakakis, Hatzidiakos, Stafylidis (C), D. Giannoulis – Kourbelis, Galanopoulos – Limnios, Bakasetas, Mantalos – Pavlidis.
Náhradníci: Vlachodimos – Lampropoulos, Siovas, Bouchalakis, Masouras, Zeca, Koulouris, Fetfatzidis, Donis, Vrousai, Koutris.

Bosna a Hercegovina: Šehić – Kvržić, A. Kovacević, Bičakčić, Kolašinac – Cimirot, Pjanić (C), Sarić – Hajrović, Hodžić, Gojak.
Náhradníci: Burić, Pirić – Ćivić, Hotič, Bešić, Višća, Duljević, Mihojević, Bajić, E. Zukanović, Krunić, Jajalo.

Rozhodčí: Zwayer – Schiffner, Achmüller.
Bosna a Hercegovina

Naopak Bosna je v plném boji o postup. Hájí sice až čtvrtou příčku, ale má stejně bodů jako třetí Arménie a i jako druhé Finsko. Bosňané sice mají z těchto týmů nejlepší skóre, ale nemají s nimi moc dobrou bilanci. V posledním zápase však dnešní hosté nasázeli Finům čtyři góly, díky čemuž vlastně stále bojují o postup. Dnes tak potřebují další tři body, které by měli proti trápícím Řekům získat.

Poslední tři utkání
Bosna vs. Finsko – 4:1
Arménie vs. Bosna – 4:2
Bosna vs. Lichtenštejnsko – 5:0
Řecko

Řekové hodně překvapivě už nemají skoro žádnou šanci na postup. Ve skupině J jim totiž patří až předposlední pátá pozice, protože ze sedmi zápasů získali jen žalostných pět bodů. Řecko navíc zapsalo poslední výhru v březnu, když porazilo Lichtenštejnsko. Se stejným soupeřem na začátku září dost překvapivě remizovalo, jinak s ostatními týmy skoro vždy prohrálo. Dnešní domácí tak dnes mohou jenom zkomplikovat cestu na Euro svému soupeři.

Itálie vs. Řecko – 2:0
Řecko vs. Lichtenštejnsko – 1:1
Finsko vs. Řecko – 1:0
Zdravím všechny fandy evropské kopané. Kvalifikace na Euro nám pomalu finišuje, teď tak budou na programu rozhodující zápasy. Jedním z nich určitě bude duel mezi Řeckem a Bosnou. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.