Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Srbsko : Lucembursko - 14. listopadu 2019   20:45

Srbsko
Srbsko
11' A. Mitrović (Tadić) • 44' A. Mitrović (Ljajić) • 71' Radonjić
3:2
(2:0)
Lucembursko
Lucembursko
54' Rodrigues  (Carlson) • 75' Turpel  (Deville)
Srbsko
Dmitrović – Nikola Maksimović, Milenković, Kolarov (C), Mladenović – Milivojević, Nemanja Maksimović – S. Milinković-Savić (62. Radonjić), Tadić (90+1. Lukić), Ljajić (79. Djuričić) – A. Mitrović.
P. Rajković, Rockov – Miletić, Spajić, Radonjić, Gudelj, N. Milunović, Gaćinović, Lukić, Djuričić, Despotović.
Gözübüyük – Schaap, de Vries
Stadion Rajko Mitić, Belgrade
Lucembursko
Moris – Jans (C), Chanot, Gerson, Hall, Carlson – Rodrigues, Philipps (46. Skenderovic), O. Thill (61. Turpel), V. Thill (79. Sinani) – Deville.
Schon, Cabral – Malget, Selimovic, da Mota, Martins Pereira, Bensi, Sinani, Bohnert, Skenderovic, Joachim, Turpel.

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 12:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 11:15.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé utkání, které nakonec nabídlo pět branek, což se nečekalo. Srbsko potvrdilo roli favorita a nakonec doma porazilo Lucembursko 3:2. Domácí byli lepším týmem, ale nutno dodat, že na vítězství se nadřeli. Každopádně vítězství Srbska je zcela zasloužené.
90+4'
90+4'
Z rohu ale nic nebylo. Domácí zůstávají u míče a kombinují daleko od své branky, je rozhodnuto.
90+3'
Rohový kop pro Srbsko.
90+3'
Domácí zápas dohrávají a vypadá to, že je jasné, že dnes získají všechny tři body.
90+1'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Dušan Tadić, přichází Saša Lukić.
90'
Rozhodčí přidal čtyři minutky.
88'
Domácí takticky dohrávají zápas a nikam se netlačí.
87'
Nakonec se domácí dopředu vydali, ale byla z toho jen ztráta míče. Lucembursko to zkusilo nákopem, ale ani ten nevyšel.
85'
Srbsko drží míč na své polovině a nikam nepospíchá, což je zcela pochopitelné.
83'
Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje. Domácí drží těsné vedení, hostům se směrem dopředu příliš nedaří.
81'
Aleksandar Mitrović se s míčem otočil na hranici velkého vápna, ale s jeho slabším pokusem si Anthony Moris poradil.
79'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Adem Ljajić, přichází Filip Djuričić.
79'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Vincent Thill, přichází Danel Sinani.
79'
K míči se prodral Tim Hall, ale v pádu ho poslal nad branku Srbska, takže se stav utkání nemění.
78'
Po zásahu domácího hráče je tu další roh pro hosty.
78'
Rohový kop pro Lucembursko.
77'
Vypadalo to, že je rozhodnuto, ale vše je jinak, hosté snížili a bude to ještě hodně zajímavé.
75'
Lucembursko právě vstřelilo branku!
Tak pozor, protože hosté snižují na rozdíl jedné branky! Maurice Deville poslal míč do vápna, tam si naběhl DAVID TURPEL a nechytatelnou hlavičkou překonal brankáře!
73'
Nyní se hraje hlavně uprostřed hrací plochy a na další střelecký pokus stále čekáme.
71'
Srbsko právě vstřelilo branku!
Je nejspíše rozhodnuto, protože domácí jdou do vedení 3:1! Po ztrátě míče se míč dostal na hranici velkého vápna, kde byl NEMANJA RADONJIĆ a ten ho levačkou poslal za brankáře. Povedený technický pokus.
70'
Domácí začali hrát hodně profesorsky a koledují si. Domácí trenér také nyní svým svěřencům pořádně vyčinil.
68'
Gerson Rodrigues se hnal za dlouhým míčem, za kterým šel také Marko Dmitrović, kterého hostujícího útočník obešel, ale poté ho zakřižoval Filip Mladenović a míč uklidil do bezpečí.
67'
Ani akce domácího celku se neujala, protože po zblokovaném centru sebral míč pozorný Moris.
65'
Ale z rohového kopu nic nebylo, protože snažení Lucemburska skončilo útočným faulem a hrát bude Srbsko.
64'
62'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Nemanja Radonjić.
61'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Olivier Thill, přichází David Turpel.
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že Srbsko vede pouze o gól, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
59'
Ale domácím se ve druhém poločase směrem dopředu příliš nedaří a do zakončení se dostávají pouze sporadicky.
57'
Ale tentokrát z toho nic nebylo a na tahu je Srbsko, tak uvidíme, co domácí vymyslí.
56'
Lucembursko po vstřelené brance ožilo a nyní se znovu tlačí dopředu.
54'
Hosté snižují! Po přihrávce z levé strany, kterou se prezentoval Carlson, si míč ve vápně zpracoval GERSON RODRIGUES a z otočky ho pohotově poslal za bezmocného brankáře!
53'
Hostující Dirk Carlson zajel do protihráče a zcela zaslouženě vyfasoval žlutou kartu.
52'
Žlutou kartu dostává Dirk Carlson (Lucembursko).
50'
Sergej Milinković-Savić dostal dobrou přihrávku za obranu, ale nakonec se k míči nedostal a stejně se nacházel v ofsajdu.
50'
Domácí jsou i ve druhém poločase o poznání aktivnější, než soupeř.
48'
Hodně aktivní Aleksandar Mitrović se znovu dral do zakončení, ale tentokrát mu to nevyšlo.
46'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Chris Philipps, přichází Aldin Skenderovic.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:46 hodin.
První poločas je za námi. Domácí Srbsko potvrzuje roli favorita, je jasně lepším týmem, mělo několik střeleckých pokusů a nakonec se dvakrát prosadilo. Obě branky vstřelil agilní Aleksandar Mitrović a domácí kráčí za třemi body.
45+1'
45+1'
Rozhodčí přidal jednu minutku.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
A přeci jen se domácí dočkali a těsně před přestávkou jdou do vedení 2:0! Z dobrých dvaceti metrů to vyzkoušel ALEKSANDAR MITROVIĆ a trefil to nádherně, opravdu nádherně! Anthony Moris byl bez šance a Srbsko vede 2:0.
42'
Po delší době se dopředu vydali i hosté, ale jejich snažení k ničemu nevedlo a na tahu je tedy opět Srbsko.
40'
Nemanja Maksimović se skvěle prodral do vápna, ale poté byl zastaven a zakončit už nedokázal.
38'
Po dalším akci zůstal ležet na trávníku Nikola Milenković, ale rozhodčí faul neodpískal.
38'
Žlutou kartu dostává Vincent Thill (Lucembursko).
36'
Po delší době se dopředu vydali i hosté, ale byl z toho pouze nepřesný centr z pravé strany.
35'
A vzápětí to aktivní Adem Ljajić vyzkoušel z dálky a byl to hodně povedený pokus, ovšem pár decimetrů mu chybělo!
33'
Adem Ljajić přihrával před branku, ale vše přečetl Moris, který byl u míče jako první.
32'
Hráči Srbska se znovu a znovu tlačí dopředu. Hraje se víceméně pouze na polovině Lucemburska, ale na další branku stále čekáme.
30'
Po rohu hlavičkoval Sergej Milinković-Savić, ale měl to složité a branku trefit nedokázal.
29'
Po krásné přihrávce do vápna se do míče opřel Adem Ljajić, ale s jeho dobrým pokusem si Anthony Moris skvěle poradil a míč vyrazil na roh!
28'
Za dlouhým míčem se hnal Filip Mladenović, ale nakonec mu chyběl krok, aby kulatý nesmysl na hrací ploše zachytil.
27'
Hosté si trochu zkomplikovali rozehrávku, ale nakonec to celé zvládli.
25'
Domácí hráč upadl ve vápně soupeře, ale rozhodčí byl celé situaci blízko a pokutový kop neodpískal.
23'
Po další akci už to ale bylo o poznání zajímavější! Olivier Thill vybojoval míč a po jeho střele z hranice velkého vápna orazítkoval tyč!
21'
Ale hosté získali míč a hned šli dopředu. Nakonec zakončoval Olivier Thill, ale jeho rána přesná nebyla.
20'
Útočná akce hostů trvala pouze pár sekund a u míče už jsou zase domácí.
19'
Domácí zahrávali už třetí rohový kop, ale celé snažení skončilo útočným faulem a hrát bude Lucembursko.
18'
17'
Nyní to srbský celek zkusil po levé straně, ale hosté se ubránili a získali míč.
16'
Domácí na trávníku doslova dominují, stále se tlačí dopředu a hosté zatím vůbec neví, co mají hrát.
14'
Ze svého druhého rohu v tomto utkání ale Srbsko nic nevytěžilo, takže stále vede o jednu branku.
13'
Rohový kop pro domácí celek. Dočkáme se další branky?
11'
Čtvrtá střela na branku už ale gólem končí a Srbsko jde zcela zaslouženě do vedení 1:0! Na konci celé akce byl ALEKSANDAR MITROVIĆ, který nezaváhal a potvrdil pověst střelce.
10'
Domácí celek v úvodních deseti minutách vyprodukoval čtyři střely na branku, ale ani jednou míč neskončil za Morisem.
8'
Moris nyní musel zasahovat, ale s tímto pokusem si poradil a stav se nemění.
6'
Domácí jsou v úvodu zápasu mnohem aktivnější a stále se tlačí dopředu, ale Lucembursko zatím odolává.
4'
Po další akci domácích to vzal na sebe zkušený Kolarov, ale jeho rána nebyla přesná a Moris zasahovat nemusel.
2'
Ale z první akce nic nebylo. Po zisku míče to zkusilo Lucembursko, ale ani hosté se neprosadili.
1'
U míče jsou domácí hráči, kteří se jako první vydávají dopředu.
1'
Hráči jsou na trávníku, vše je připraveno, jdeme na to!
Utkání mezi Srbskem a Lucemburskem začíná ve 20:45 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte duel ujít, máme se na co těšit.
První vzájemný zápas

Oba celky na sebe už ve skupině jednou samozřejmě narazily a hrálo se pochopitelně v Lucembursku. Srbský celek byl lepším týmem a nakonec potvrdil roli favorita a vyhrál 3:1.
LUCEMBURSKO už o postup nehraje a je jasné, že ve skupině skončí na předposlední čtvrté pozici. Lucembursko nepředvádí špatné výkony a zatím vybojovalo slušné 4 body. Zajímavé je, že Lucembursko dostalo inkasovalo méně branek, než právě Srbsko. Z posledních pěti kvalifikačních utkání vybojovalo Lucembursko pouze jeden bod, když remizovalo s Litvou. Naposledy hrálo v Portugalsku, kde prohrálo 0:3.
SRBSKO stále bojuje o druhé místo ve skupině, které by mu zajistilo přímý postup na šampionát. Zatím se srbský celek nachází na třetí pozici a na druhé Portugalsko ztrácí pouze jeden bod, takže je jasné, že dnes Srbsko nesmí zaváhat. Portugalsko navíc hraje s poslední Litvou, nejspíše tedy získá tři body, takže se bude zřejmě rozhodovat v posledním utkání. V tom hostí Srbsko už postupující Ukrajinu a Portugalsko jede do Lucemburska. V posledním kvalifikačním zápase hrálo Srbsko v Litvě, kde nakonec po boji vyhrálo 2:1. Nejlepším střelcem Srbska je v kvalifikaci zatím Mitrovič, který vstřelil sedm branek.
SKUPINA B

1. Ukrajina 15:2 19 bodů – jistý postup na ME
2. Portugalsko 14:6 11 bodů
3. Srbsko 12:13 10 bodů
4. Lucembursko 5:11 4 body
5. Litva 5:19 1 bod
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Kvalifikace na blíží se Mistrovství Evropy má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Srbskem a Lucemburskem. Jasným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.