Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Turecko : Francie - 8. června 2019   20:45

Turecko
Turecko
31' K. Ayhan (Demiral) • 42' Ünder (Toköz)
2:0
(2:0)
Francie
Francie
Turecko
Günok – Celik, K. Ayhan, Demiral, Kaldırım – Tekdemir, Toköz (90+1. Ömür) – Ünder (86. Yazıcı), Kahveci (82. Tufan), Karaman – Yılmaz (C).
Damir Skomina – Jure Praprotnik, Robert Vukan (vš. SVN)
Konya Büyükşehir Belediyesi Stadyumu, Konya
Francie
Lloris (C) – Pavard, Varane, Umtiti, Digne (46. F. Mendy) – Moussa Sissoko, Matuidi (46. Coman), P. Pogba – Mbappé, Giroud (73. Ben Yedder), Griezmann.

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 5:1. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 4:5. Fauly: 10:16.
Čtyři nastavené minuty jsou minulostí a zápas končí. V Turecku se zrodilo velké překvapení, když domácí reprezentace přehrála 2:0 aktuální mistry světa z Francie!

Ani jeden tým se dlouho nemohl prosadit k jedinému přesnému zakončení. Až po faulu u postranní čáry centroval do vápna Ünder, balon vracel do ohně Demiral a na konci útočné akce byl hlavičkující Kaan Ayhan, který překonal Llorise. Následně se Turci ještě více nedechli k útoku a byli odměněni druhým zásahem. Po zaváhání Umititiho přihrával Toköz Ünderovi a ten znovu překonal brankáře Tottenhamu. Francie za celý první poločas neohrozila brankáře Günoka.

Do druhého poločasu vletěli hosté i s Kingsley Comanem a Ferlandem Mendym. Ani dva střídající hráči ale v ofenzivní hráči přinesli potřebnou změnu. Francouzi sice drželi balon pod kontrolou, ale přicházely jen na druhé straně. Yilman mohl hned třikrát překonat Huga Llorise, ale dvakrát ho dokázal francouzský kapitán vychytat a potřetí byl přichycen v ofsajdu. Hvězdní útočníci v čele s Mpabbém, Griezmannem, Giroudem, Comanem nebo Ben Yedderem ani jednou za celý zápas nedokázali vystřelit na branku!
90+5'
90+4'
Ani Yilmazovi dnes není přáno. Po přihrávce Tufana se dostal těsně před Llorise, ale překonat ho nedokázal. Následně byl po velké prodlevě odmáván ofsajd.
90+3'
Mert Günok rozehrával od své branky daleko na útočnou polovinu. Karaman sice balon nezpracoval, ale dokázal ho posunout k Ömürovi, následně ale už zasáhl Moussa Sissoko.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90+1'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Dorukhan Toköz, přichází Abdülkadir Ömür.
90'
Další akci francouzského celku zhatil zdvižený praporek. Ben Yedder se při centru Sissoka nacházel až za obrannou linií domácího celku.
89'
Domácí tým se i nadále velmi snadno brání. Coman si narazil se Mendym, ale souhra střídajících hráčů ovoce nepřinesla. Stažená obrana Turecka odkopla balon do bezpečí.
88'
Naopak do otevřené obrany mohl jít Burak Yilmaz. Kapitán Turecka už mohl zakončovat zpoza vápna, ale jeho pokus skončil jen vedle Llorisovy branky. Na druhé straně schytal žlutou kartu Coman po nafilmovaném pádu.
87'
Ani v samém závěru zápasu se nemůže Francie dostat do pořádného tlaku. Umititi neměl komu nahrát, jeho spoluhráči nebyli v pohybu, navíc jen v prostoru, kde byli i domácí obránci.
86'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Yusuf Yazıcı.
85'
S Pogbou si ve středu pole narazil s Comanem, dále byl v kombinaci také Ben Yedder. Nakonec to byl ale právě Kingsley Coman, kdo pronikl do vápna, prudkou přihrávkou do středu ale spoluhráče už nenašel.
84'
Varane našel na pravé straně Pavarda, dále už se ale hosté přes Kaldirima nedostali. Ani centr Sissoka v pokutovém území nenašel střídající Ben Yeddera ani Mbappého.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Griezmann centroval do vápna, kde byl u balonu jako první Günok a poté ho sestřelil nešetrným zákrokem Paul Pogba.
82'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází İrfan Can Kahveci, přichází Ozan Tufan.
81'
Francie začíná v obraně riskovat a toho mohl využít Zeki Celik. Jeho náběh ale na pravé straně dokázal zastavit čistým způsobem Ferland Mendy.
80'
Kingsley Coman přistrčil míč ke Griezmannovi, dále byl ve hře také Mbappé, ale ani elitní útočníci si dnes neví rady se staženou obranou Turecka.
79'
Umititi přihrával jen k obsazenému Pogbovi, domácí tým se nyní zatáhl až před vlastní pokutové území a nechává soupeře kombinovat.
78'
Sissoko fauloval ve středovém kruhu Toköze a Francouzi znovu přišli o balon. Následný pas Ündera ale skončil jen u Yilmaze, který se nacházel v ofsajdu.
77'
Turci jsou stále netlačeni před vápnem soupeře. Yilmaz si zpracoval míč zády k brance, ale stačil se kolem Varaneho obtočit, ale střela už mu nesedla ideálně na kopačku.
76'
Z místa přestupku centroval do pokutového území Francie Cenzig Ünder. Nakonec zvolil přímý pokus o ohrožení branky, ale míč přeletěl břevno o pořádný kus.
75'
Turecko ale pokračuje v aktivní hře i čtvrt hodinu před koncem. Umtiti navíc těsně na hranici pokutového území stáhl k zemi kapitána Buraka Yilmaze.
74'
Zachránit Francii přichází spoluhráč Tomáše Vaclíka ze Sevilly Wissam Ben Yedder, který na trávníku nahradil nevýrazného Oliviera Girouda.
73'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Wissam Ben Yedder.
72'
Turecko pokračovalo v nátlaku od rohového praporku. Před Llorisem ale pomohl francouzské obraně Olivier Giroud, který odvrátil prvotní nebezpečí.
71'
Další nepřesnost v rozehrávce předvedl Mendy. Velmi rychle toho mohl využít Dorukham Toköz, ale jeho dělovka skončila s přispěním Llorise nad břevnem.
69'
Hlavní rozhodčí teď pustil po sporném faulu na každé straně. Nejprve nepískl faul na Yilmaza, následně nechal pokračovat hru i po pádu Pogby.
68'
Aktivitě Francouzů se sice po změně stran zvýšila, ale mistři světa stále čekají na první střelu mezi tři tyče. Nyní nebyl daleko Giroud, ale k hlavičce mu chybělo několik centimetrů.
67'
Ve střední části trávníku vybojoval míč Toköz, poté ho ale předskočil Pogba a tak musel domácí záložník zatáhnout za ruční brzdu v podobě faulu.
66'
Pavard dnes není ve své kůži, z pravé strany tradičně rozdává jeden nebezpečný centr za druhým, ale proti Turecku se nemůže prosadit k jedinému.
65'
Varane musel přidat směrem do obrany, ale k míči měl o poznání blíže než napadající Yilmaz. Navíc si také pomohl přihrávkou k Llorisovi.
64'
Turecko přečkalo tlak po přestávce a nyní se nadechuje také k útoku. Toköz přihrával na Kahveciho, dále byl ve hře i Yilmaz, ale to už byla hostující obrana zformovaná.
63'
Ünder si sice píchl míč kolem Pogby, ale ten ho stačil zastavit tělem. Hlavní rozhodčí po pádu tureckého záložníka nepískal a tak se pokračuje v zápase bez přerušení.
62'
Zeki Celik vhazoval zpoza postranní lajny jen ke kolegům v obraně. Od Ayhan putoval míč na Kahveciho, ten ještě hledal Yilmaze, ale kapitán domácího týmu byl pokrytý.
60'
I po hodině hry vede domácí Turecko nad aktuálními mistry světa z Francie o dva góly. Ve druhém poločase sice hosté drží míč většinu času, ale stále nevystřelili ani jednou na branku.
59'
Coman ještě zachránil míč před brankovou čárou a poté otřel přihrávku o bránícího Celika. Další roh Francie ale nedopadl ani hlavičkou.
58'
Sissoko posouval míč k Pavardovi, ale ten se nedokázal přes Kaldirima uvolnit ani k centru . Demiral ale odkopl míč jen na další rohový kop.
57'
Ayham už je ale zpět na nohou a zápas může bez delšího přerušení pokračovat. Burak Yilmaz mohl navýšit turecké vedení, když se zčistajasna dostal do šance po mizerné rozehrávce Pavarda s Varanem. Jeho střelu ale vytáhl Lloris na rohový kop.
56'
Zdravotní potíže má střelec první dnešní branky. Kaan Ayhan musí být ošetřen na hrací ploše, vypadá to na potíže a pravým kotníkem.
55'
Územní převaha Francie je nyní velmi znatelná. Mendy prostrkával míč do vápna, ale Mbappé nedokázal včas zareagovat a poté už ani rychlý útočník míč nezachytil.
54'
Pavardova přihrávka na Girouda přišla až příliš pozdě a hrotový útočník už se tak nacházel v ofsajdovém postavení. Turecko se ale velmi rychle zbavilo míče a musí opět bránit.
53'
Kingsley Coman osvěžil svým příchodem ofenzivní snahu. Nyní se dostal až překvapivě snadno do vápna, kde ještě hledal Griezmanna, který se ale musel pro míč vracet a už nemohl zakončovat.
52'
Také domácí reprezentace se vydala s míčem na útočnou polovinu trávníku. Dále se ale Karaman s Yilmazem nedostali a útočit tak mohou znovu Francouzi.
51'
Turci se musí ve druhém poločase stále bránit. Tentokrát zkoušel překonat domácí obranu Pavard, ale z pravé strany do šestnáctky neproskočil.
50'
Ferland Mendy byl u postranní lajny pod tlakem, ale stačil míč otřít o napadajícího Celika a získal pro hosty alespoň autové vhazování ve středu pole.
49'
Olivier Giroud sice tleská za snahu Comanovi, ale ofenzivní fotbalista Bayernu Mnichov ani zdaleka nenašel svého spoluhráče z útoku.
48'
Sissoko přihrával na Mendyho, střídající hráč zkoušel přesunout balon ještě do středu vápna, kde byl Giroud, ale tomu zabránil povedeným skluzem Demiral.
47'
Francouzi se po změně stran pustili do prvního útoku. Mbappé čekal na přihrávku od Pogby marně, následně museli hostující hráči zpět na vlastní polovinu.
46'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Lucas Digne, přichází Ferland Mendy.
46'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Blaise Matuidi, přichází Kingsley Coman.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.
Nastavený čas je minulostí a první poločas končí. V Turecku se schyluje k překvapení, když mistři světa prohrávají v polovině zápasu s domácí reprezentací 0:2.

45+2'
45+2'
V samém závěru první půle ještě dostávají po žluté kartě Demiral a Umtiti. Hlavní rozhodčí dal jasně najevo, že fauly ani následné nesportovní výlevy nebude tolerovat.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Ještě před koncem první půle rozehrávali domácí rohový kop. Před brankou Francie bylo po centru Cenziga Ündera pořádně horko, ale hlavička Meriha Demirala skončila těsně vedle.
44'
Francouzi jsou po dvou direktech naprosto otřeseni. Mbappému opět odskočil míč k Tekdemirovi, následně chyboval ve spolupráci také Paul Pogba.
42'
Turecko právě vstřelilo branku!
Turecko vede nad Francií už o dva góly! V rozehrávce zaváhal Umititi a míč se dostal k Yilmazovi, ten našel pod tlakem Matuidiho Toköze, který na hranici vápna nezazmatkoval a ještě vysunul na pravou stranu CENZIGA ÜNDERA a ten křížnou ránou překonal Llorise.
41'
Mahmut Tekdemir inkasuje žlutou kartu po faulu na Mbappého ve střední části trávníku. Francouzi se tak mohou pokusit srovnat.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Tekdemir našel na levé straně Karamana, ten poté zkoušel oslovit Yilmaze, ale kapitánovi Turecka utekla přihrávka do zámezí.
38'
Hostům to přes pravou stranu nevychází a tak se dostal do hry také Digne s Pogbou na levém kraji. Griezmann si narazil se Sissokem, ale narážečka skončil jen u Günoka.
37'
Mizernou přihrávku nyní vymyslel také Kenan Karaman, který poslal jen jen do prostoru, kde byl osamocený Lucas Digne. Francouzi se nemohou dostat k jedinému zakončení.
36'
Francie už drží míč delší dobu a to se nezamlouvá domácím fanouškům, kteří to dávají hlasitě najevo. Pavard byl znovu u míče, následně ho předal Matuidimu, ale ani ten dnes není ve formě.
35'
Umititi přihrával středem na Pogbu, následně se Francouzi přesunuli na pravou stranu, ale Pavardovi dnes centry do pokutového území zatím nevycházejí podle představ.
34'
Moussa Sissoko centroval do vápna, ale jen do míst, kde stál střelec zatím jediného dnešního gólu Ayhan. Domácí jsou při chuti a snaží se útočit.
33'
Francouzi jsou po inkasované brance jako opaření. Mbappému utekl balon za postranní lajnu, následně navíc nedokázal lépe přihrávka Paul Pogba.
31'
Aktuální mistři světa budou muset v Turecku dotahovat! Po faulu u postranní čáry rozehrávali domácí hráči volný přímý kop. Ten sice přelétl až ke vzdálenější tyči, ale míč se vrátil do středu vápna, odkud už hlavičkoval nechytatelně pod břevno KAAN AYHAN. Hugo Lloris plachtil vzduchem marně.
30'
Ani půlhodina hry nepřinesla přesnou střelu! Yilmaz si přišel pro balon do hloubky pole, Varane vystoupil s ním a ihned po zpracování ho fauloval.
28'
Benjamin Pavard přidal další autové vhazování, které pokryla domácí obrana. Po dlouhém odkopu sebral balon pro hosty Paul Pogba.
27'
Tentokrát skončil na trávníku tak Moussa Sissoko. Francouzi se přesunuli s míčem až do pokutového území, kde ale zahrál skvěle konstruktivně Ayhan společně s Günokem.
26'
Yilmaz dostal přihrávku za obranu, Umititi už byl zcela mimo hru, ale Varane dokázal domácího kapitána pokrýt povedeným zákrokem. Navíc Yilmaz nebyl přesný při pasu na Kahveciho.
25'
Hlavní rozhodčí nyní musel uklidňovat Ündera, který se rozčiloval na Matuidiho po lehkém faulu ve středu pole. Turecko hraje i nadále vyrovnanou partii s mistry světa.
24'
Zápas i nadále pokračuje bez jediné střely mezi tři tyče. Yilmaz si chtěl narazit s Kahvecim, ale ten mu už míč do pokutového území zpět nepředal přesně do pohybu.
23'
Pavardův hod zpoza postranní lajny skončil u Mbappého, který tentokrát fauloval v souboji s Ayhanem. Turci mohou rozehrávat ještě z vlastní poloviny.
22'
Demiral spolupracoval na pravé straně s Karamanem, obrana Francie se ale stačila velmi rychle zformovat před vápnem. Mbappé vybojoval míč na Tekdemirovi, který ho poté fauloval.
21'
Giroud poslal přihrávku k Mbappému, ten následně centroval do vápna, kde ale sebral šanci Giroudovi právě Griezmann, který hlavičkoval v nepřipravené pozici.
20'
Ani dvacet minut nadějnější šanci nepřineslo. Girouda obral ve středu pole o míč Ünder, následně zkoušel zakončovat hlavou Kahveci, ale na Llorise si nepřišel. Yilmaz už z ofsajdu dorážet nemohl.
19'
Francie začíná mít územní převahu. Pavard neměl na pravé straně příliš místa, ale obranný odkop Hasana Kaldirima skončil jen v zámezí.
18'
Varane si několikrát vyměnil míč s kolegou ve stoperské dvojici. Následně Varane zkoušel najít Pavarda, Mbappé ještě zasekl míč, ale až do vápna individuálně nepronikl.
17'
Zápasu zatím chybí potřebné tempo. Griezmann odmítl v souboji Tekdemira, následně našel parádním pasem Mbappého, ale než si dvacetiletý útočník zpracoval míč, tak se k němu přihnal Kaldimir.
15'
Na pravé straně spolupracoval s Celikem Cenzig Ünder. Dále už se ale domácí reprezentace nedostala, před vápnem totiž zastavil soupeře Umtiti.
14'
Zdravotní potíže má také Olivier Giroud, který musel skousnout tvrdý střet s Tekdemirem. Francie bude vhazovat v nebezpečném prostoru těsně u vápna.
13'
Burak Yilmaz sebou plácl na zem těsně před vápnem soupeře, ale jeho volání po faulu nebylo vyslyšeno. Hlavní rozhodčí byl celému souboji velmi blízko.
12'
Až od Llorise musela začít útočná akce francouzského týmu. Varane dlouhou přihrávkou hledal Girouda, ten byl ale otočený zády k brance soupeře a už neudržel míč pod kontrolou.
11'
Pogba ve středu pole šlápl na Toköze, který poté skončil na trávníku. Hlavní rozhodčí drobný faul neviděl a tak se může pokračovat ve hře bez přerušení.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Po Pavardově autu mířil za balonem Paul Pogba. Záložník Manchesteru United ale dále balon Giroudovi nepředal.
9'
Pogba se poprvé v zápase dostal k míči. Také Mbappé byl v kombinaci, ale v pokutovém území byl tělem odstaven od možnosti zakončovat Blaise Matuidi.
8'
Zekii Celik přihrával podél postranní lajny na Ündera, ten hledal svého kapitána na hrotu útoku, ale Burak Yilmaz byl střežen hned dvojicí obránců Francie.
7'
Kaldirim se snažil udržet balon na hrací ploše, ale nedokázal zpracovat hrudníkem a tak mohl vhazovat Benjamin Pavard. Ani Francouzi se ale u balonu příliš dlouho nezdrželi.
6'
Giroud chtěl pomoci svým spoluhráčům v obraně, ale s Tekdemirem neudržel krok a musel sáhnout k faulu. Turci ale rozehráli znovu jen vedle pozvolně do kombinace.
5'
Právě Antoine Griezmann centroval do vápna od rohového praporku. Jako první se dostal k hlavičce Yilmaz, ale nakonec musel skočit po balonu v malém vápně Günok.
4'
Také Francie se dostala k balonu, okamžitě je slyšet hlasité bučení domácích fanoušků. Sissoko přihrával do vápna na Griezmanna, kterého skluzem obral o míč Demiral.
3'
Lucas Digne ihned fauloval u postranní lajny Ündera, domácí ale rozehráli z místa přestupku pouze do kombinace. Nakonec ukončil akci Turecka nepřesný Karaman.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu domácí Turci. Yilmaz přihrával pod sebe ke Kahvecimu, následně přišel dlouhý pas na levou stranu, kde ale Karaman nezpracoval.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Kvalifikační utkání o postup na mistrovství Evropy může za několik málo okamžiků začít.

Turecko: Günok – Celik, K. Ayhan, Demiral, Kaldırım – Tekdemir, Toköz – Ünder, Kahveci, Karaman – Yılmaz (C).
Náhradníci: Bolat, Cakır – Söyüncü, Tufan, Özyakup, Çalhanoğlu, Yazıcı, Meraş, Yalcın, Sangaré, Ömür, Türüç.

Francie: Lloris (C) – Pavard, Varane, Umtiti, Digne – Moussa Sissoko, Matuidi, P. Pogba – Mbappé, Giroud, Griezmann.
Náhradníci: Aréola, Maignan – F. Mendy, Lemar, Coman, K. Zouma, Dubois, Lenglet, Thauvin, NDombèlé, Ben Yedder.

Rozhodčí: Damir Skomina – Jure Praprotnik, Robert Vukan (vš. SVN).
Francie

Francouzská reprezentace si bez zaváhání došla pro světový titul! Ve finálovém duelu nedala šanci ani Chorvatům, když zvítězila 4:2. Na mistrovskou kocovinu ale museli svěřenci Didiera Deschampse rychle zapomenout, ihned v září totiž nastoupili Francouzi do Ligy národů. I tam měla Francie našlápnuto do závěrečného Final Four, ale v závěrečném duelu proti Nizozemsku proměnil pokutový kop v šesté minutě nastavení a tak postoupili mezi nejlepší čtyřku soupeři.

V kvalifikaci na mistrovství Evropy si Chorvati dvakrát zastříleli. Nejprve přehráli 4:1 Moldavsko, následně na domácí půdě překonali 4:0 také Island, o branky se postarali Umtiti, Giroud, Mbappé a Griezmann.
Turecko

Turecko nedokázalo uspět v kvalifikaci na světový šampionát a tak si závěrečný turnaj v loňském roce nezahrálo. Pro Turky tak byla důležitá nově vzniklá Liga národů, která se odehrála v druhé polovině roce. S "béčkovou" ligou se ale Turecko velmi rychle rozloučilo, když hned dvakrát padlo s Ruskem. Proti Švédsku sice Turecko nejprve uspělo 3:2, když v samém závěru zvrátil stav dvěma góly střídající Emre Akbaba. Druhý duel už ale zvládli mnohem lépe Švédi.

Do kvalifikace mistrovství Evropy vstoupilo Turecko dvěma zápasy proti balkánským soupeřům. Nejprve se v Albánii prosadil Yilmaz a Calhanoglu a Turecko vyhrálo 2:0. Následně proti Moldavsku dali Turci dokonce čtyři branky, o dvě se postaral Tosun.
Krásný sobotní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Kvalifikace na mistrovství Evropy pokračuje další várkou zápasů a my se společně zaměříme na utkání Turecka, které na domácí půdě přivítá loňské mistry světa Francouze.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.