Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Andorra : Švýcarsko - 16. června 2023   20:45

Andorra
Andorra
67' M. Vieira (Cervós)
1:2
(0:2)
Švýcarsko
Švýcarsko
7' Freuler  (Vargas) • 32' Amdouni  (Shaqiri)
Andorra
Álvarez – Je. Rubio (23. M. García), Guillén (86. Lima), Alavedra, Llovera, San Nicolás (C) – Aláez (65. M. Vieira), Rebés (65. A. Martínez), E. Vales, Cervós – Rosas (65. Fernandez).
Gómes, Pires – Clemente, de Pablos, Pujol, Reyes, Fernández.
Berke – Szert, Szalai
Estadi Nacional, Andorra la Vella (AND)
Švýcarsko
Kobel – Rodríguez, Akanji, Elvedi – Freuler, Xhaka (C), Zakaria (74. Sow), E. Fernandes – Vargas (61. Zuber), Shaqiri (61. Steffen) – Amdouni (61. Zeqiri).
Mvogo, Sommer – Aebischer, U. García, Lotomba, Seferović, Schär, Zesiger.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a zase někdy na počtenou.
Držení míče: 25 % : 75 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 2:4. Rohy: 0:1. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 8:11.
Je konec! Švýcarsko zvládlo v zápase proti outsiderovi a zůstává po třech kolech kvalifikace neporaženo. Zápas odstartoval pro hosty velmi dobře, když se po kličce brankáři Álvarezovi prosadil Freuler. Ve 32. minutě pak vedení po stříleném centru Shaqiriho navýšil Zeki Amdouni a i kvůli neproměněné velké šanci Xhaky se do kabin šlo za stavu 2:0. Ve druhém poločase se po velkém vystřídání na obou stranách trefil po standardní situaci Marcio Garcia, který byl na trávníku sotva dvě minuty a šokoval všechny švýcarské příznivce. Jistotu hostům mohl dát chvíli po gólu Steffen, sám před bránou ale selhal. Mrzet ho to nakonec ani nemuselo, neboť Andorra se do závěrečného tlaku nedostala a Švýcarsko si tak odváží domů tři body za výhru 2:1.
90+3'
90+3'
Marcio Garcia nedokázal zpracovat míč a svým nepřesným zpracováním ho odevzdává soupeři.
90+2'
Dlouhý nákop od brankáře Álvareze dokázal odvrátit Elvedi. Andoře už opravdu moc času nezbývá.
90'
Steven Zuber vypálil, střela byla zblokovaná.
89'
Andorra zkouší útok dlouhým nákopem. Ten není úspěšný a Švýcaři míří zase do protiofenzivy.
88'
Do šance se dostávali Švýcaři, útočník Zeqiri ale napálil jen brankáře Álvareze.
87'
Střela Steffena zamířila jen do náruče gólmana Andorry.
86'
Střídání v týmu Andorra:
ze hřiště odchází Joel Guillén, přichází Ildefons Lima.
86'
Budou pokračovat dlouhým vhazováním do vápna hostů.
85'
Teď ale přišel faul do Rodrigueze a Andořané mají šanci ještě Švýcary pozlobit.
84'
Švýcaři se snaží víceméně už jen kombinovat na vlastní polovině, už se ani tolik do útoku neženou.
83'
Míč teď létá ze strany na stranu díky defenzivnímu triu Elvedi-Akanji-Fernandes.
82'
Švýcarsko v posledních minutách zvýšilo svou aktivitu a posledních pět minut se hraje víceméně jen na straně Andorry.
80'
Po centru Rodrigueze se nepovedlo domácí obraně odvrátit míč do bezpečí, a tak akce Švýcarů ještě pokračuje.
79'
Držení míče 27%:73%.
78'
Švýcarská kombinace se odehrává na pravé straně hřiště, zatím bez ohrožení branky Álvareze.
77'
Zeqiri nedokázal udržet míč v souboji se svým osobním strážcem a vzápětí si pomáhá faulem, který neušel pozornosti hlavního sudího dnešního zápasu.
75'
Steffenova přihrávka projela celým pokutovým územím bez teče a skončila v autu. Vhazovat bude kapitán Andorry San Nicolás.
75'
Razantní odkop Andořanů skončil až na tribuně.
74'
Střídání v týmu Švýcarsko:
ze hřiště odchází Denis Zakaria, přichází Djibril Sow.
73'
Odkop bude mít švýcarský brankář Kobel.
71'
Vhazování pro Švýcarsko.
70'
Neskutečné! Po přenesení těžiště hry na pravou stranu vracel míč do vápna Fernandes, našel skvělou střílenou přihrávkou střídajícího Steffena, před kterým byla odkrytá branka. K šoku všech jeho spoluhráčů ale míč přeletěl břevno a končí za brankou!
67'
Bude drama? Každopádně jsme svědky snížení! Na centr ze standardní situace, který letěl z kopačky Cervóse, si naskočil střídající MARCIO VIEIRA a šokuje všechny švýcarské fanoušky a fotbalisty. Hráč, který na trávník přišel sotva před dvěma minutami, nedal brankáři Kobelovi šanci zasáhnout.
67'
Faulovaný Marcio Vieira, uvidíme standardní situaci.
66'
Nepřesnou přihrávku shrábl do náručí brankář Andorry Iker Álvarez.
65'
ze hřiště odchází Jordi Aláez, přichází Márcio Vieira,
ze hřiště odchází Albert Rosas, přichází Ricard Fernandez,
ze hřiště odchází Marc Rebés, přichází Alexandre Martínez.
64'
První dotyk s míčem si zapsal i Zuber, úspěšný moc ale nebyl ,neboť následovat bude odkop od andorrské branky.
62'
Střelecký pokus vyslal směrem na branku Švýcarska jeden z hráčů Andorry, trefil však možná pouze fanouška někde v patnácté řadě.
61'
ze hřiště odchází Mohamed Zeki Amdouni, přichází Andi Zeqiri,
ze hřiště odchází Xherdan Shaqiri, přichází Renato Steffen,
ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Steven Zuber.
60'
Další centr Shaqiriho do pokutového území odvrátil obránce domácího týmu.
59'
Pokus o vysunutí Alaéze nevyšel, a tak bude od své branky odkopávat brankář BVB Kobel.
58'
Vypadá to, že každou chvíli budeme svědky velkého trojnásobného střídání na straně Švýcarska.
57'
Edimilson Fernandes vyhrál obranný hlavičkový souboj se svým soupeřem a dal tak šanci svému týmu na rozvinutí další akce.
55'
Vargas zkoušel obejít svého soupeře za pomoci „přešlapovaček“, sám se do nich však zamotal a o míč přichází.
54'
Další akce hostů bude začínat ze zadních řad, tedy od obránců.
53'
Tu rozehráli Andořané přímo na bránu, brankář Kobel má první zákrok.
52'
Po diskutabilnímu zákroku od Fernandese uvidíme velmi zajímavou standardku z pravé strany.
51'
Teď na trávníku zůstal po souboji Cervós a maďarský rozhodčí píská faul hostujícímu hráči.
50'
Rúben Vargas prošel v pokutovém území Andorry mezi třemi hráči a chybělo mu jen velmi málo, aby překonal brankáře Álvareze.
50'
Freuler faulovaný ve středu pole.
49'
Xhaka si vyměňoval míč s Rodriguezem tak dlouho, až byl nucen ho přihrát na obránce.
49'
Vhazování na pravé straně provede švýcarský Fernandes.
48'
Alaezovi (Andorra) se nepodařilo udržet míč a prostor pro další kombinaci mají fotbalisté zpod Alp.
47'
Nepřesná přihrávka na Xhaku znamená vhazování pro Andorru zdarma.
46'
Hned v úvodu se snažili hosté vysunout za obranu nabíhajícího Amdouniho, tentokrát ale dobře zapracovala domácí obrana a alespoň prozatím akci utnula.
46'
Druhý poločas začnou s míčem na kopačkách hosté ze Švýcarska.
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
Po prvním poločase odcházejí do kabin šťastnější hosté, kteří vedou po dvou trefách 7. a 32. minutě 2:0. První gól zápasu vstřelil po přihrávce Vargase Remo Freuler, který kličkou obešel brankáře Andorry a zasunul míč do prázdné branky. Zprvu to vypadalo na jasný ofsajd, ale opakované záběry ukázaly, že se střelec gólu v nedovoleném postavení nepohyboval a branka tak byla uznána. Ve 32. minutě se navíc po centru Shaqiriho prosadil tečí talent Zeki Amdouni. I tento gól nakonec musel být posvěcen VARem. V závěru první půle ještě hlavičkoval Xhaka, svůj pokus ale nenamířil mezi tři tyče.
45+3'
45+3'
A ještě jeden zákrok andorrského brankáře, který v klidu zasáhl proti hlavičce Amdouniho.
45+2'
Lehký zákrok brankáře Álvareze.
45+1'
Zajímavá šance na závěr poločasu! Centr od Shaqiriho mířil přesně na hlavu Granita Xhaky, ten svou hlavičku ale nedokázal vměstnat mezi tři tyče!
45'
Vypadá to, že Švýcaři už budou chtít první poločas dohrát v poklidném tempu na polovině soupeře. Aby taky ne, s poločasovým výsledkem dle mého mohou být naprosto spokojení.
43'
Chystá se vhazování pro švýcarský celek.
42'
Andořané se vydali napadat rozehrávku soupeře a mohlo se jim to vymstít, neboť jejich snaha nebyla úspěšná a potom dostával přihrávku za obranu střelec druhé branky Amdouni. Šanci nakonec zmařil až svým vyběhnutím brankář Andorry.
41'
Útok hostů byl zastaven dobrým obranným zákrokem jednoho ze stoperů domácího celku.
40'
Do otevřenější obrany mířil Rúben Vargas, na vracející se defenzivní stránku Andorry však nepřišel a vzápětí fauloval.
39'
Denis Zakaria se snažil vymyslet další nebezpečnou situaci, jenže jeho centr, jako již několikrát v dnešním zápase, skončil až za brankovou čarou.
38'
Faulem se provinil ofenzivní záložník či útočník Vargas.
37'
Odkop bude mít brankář Andorry Álvarez.
36'
Aut bude rozehrávat Rodriguez.
35'
Znovu vidíme kombinaci na levé straně, kterou přerušil až rázným odkopem stoper Andorry.
34'
I po tomto gólu Švýcaři zůstávají u míče a snaží se zlobit domácí obranu.
32'
Je to o dvě branky! Po neúspěšném centru Freulera domácí obrana míč odvrátila pouze na kopačky Shaqiriho, který jej však velmi rychle zase vrátil do pokutového území. Jeho střílený centr dokázal skvěle usměrnit ZEKI AMDOUNI a rozdíl ve skóre je tak vyšší.
32'
Xhaka kombinuje na levé straně s obránci Rodriguezem a Elvedim.
31'
Snad poprvé v dnešním zápase se povedlo domácím fotbalistům udržet alespoň na chvíli míč na útočné polovině. K žádné šanci to však nakonec nevedlo, neboť obrana Švýcarska pracuje v dnešním zápase skvěle.
30'
Uvidíme další odkop od domácí branky, protože byl nastřelen napadající Amdouni.
28'
Vargasovo další sklepnutí míče za sebe pro tentokrát nikoho nenašlo, jeho spoluhráči však hned míč vybojovali zpět. Nutno dodat, že ofenzivní hráči domácí Andorry si prozatím moc nezahráli.
27'
Další zákrok andorrského brankáře, po přiťuknutí Vargase pálil z mírného záklonu Xhaka.
26'
Centr od Fernandese z levé strany se snažil mezi tři tyče usměrnit Shaqiri, brankář Álvarez připraven.
25'
Teď se snaží Švýcaři vést útok po pravé straně, zatím se ke střele nedostali.
24'
Gregor Kobel, brankář BVB, se chystá k odkopu.
23'
Dodatkem k poslednímu střídání: zraněný Jesus Rubio měl problém se zadním stehenním svalem, jak ukázal opakovaný záběr.
23'
ze hřiště odchází Jesús Rubio, přichází Marc García.
21'
Na trávníku zůstal sedět obránce Andorry Jesus Rubio a vypadá to, že pro něj pro dnešek zápas skončil.
20'
Z něj hosté nic nevytěžili, míč jim ale zůstal na kopačkách a mohou se pokusit o další zmatky před brankou domácích.
20'
Roh pro Švýcary.
20'
Ricardo Rodriguez, stálice v zadních řadách Murata Yakina, jen sklepl míč do náručí švýcarského brankáře.
19'
Freuler dobře zrychlil hru ve středu pole svižnou přihrávkou na Shaqiriho, jeho centr dokázala obrana domácích odbránit a vzápětí shrábl míč ze vzduchu brankář Álvarez.
17'
Už už po vypadalo, že se Švýcaři pohrnou před svatyni domácích, jenže sami se o míč obrali nepřesnou přihrávkou.
16'
Nico Elvedi, obránce hostů, zvládl ubránit útok Andorry a nepustil je tak před sovu branku, kde dnes mimochodem stojí Gregor Kobel.
16'
Odkop si ještě jednou zopakuje.
15'
Odkopávat bude od své branky brankář Álvarez.
14'
Střelec zatím jediné branky Freuler se snažil dlouhou vzdušnou přihrávkou najít Rodrigueze. Centr byl však natolik dlouhý, že přeletěl nakonec úplně všechny.
13'
Švýcarsko i po vstřeleném gólu zůstává aktivní a nepůjčuje moc míč svému protivníkovi.
11'
Na trávníku si chvíli poležel Denis Zakaria, teď už je však na nohou a poklusává na svůj post.
10'
Faulem se provinil jeden ze záložníků domácího celku.
7'
Švýcarsko právě vstřelilo branku! REMO FREULER dostal míč za brankovou čáru! Udělal hezkou kličku brankáři Andorry a zasunul balon do jeho sítě. Podle původního rozhodnutí rozhodčích se nacházel autor branky v ofsajdovém postavení, do hry ale správně vstoupil VAR a gól posvětil.
6'
Obránce Manchesteru City ve službách Švýcarů Akanji si vyměňuje míč se svým spoluhráčem Fernandesem. Jejich snaha však byla marná, neboť o okamžik později se Shaqiri nacházel s balonem v ofsajdu.
5'
Úvodní dotyky s balonem si zapíše i brankář Andorry Álvarez, který sbírá nepřesnou přihrávku Švýcarů.
4'
Útočník Andorry Rosas byl odstaven od míče Nicem Elvedim.
3'
Na centr z levé strany si naskakoval švýcarský Freuler, přihrávka ale byla příliš vysoká a míč skončil za autovou čarou.
2'
Švýcaři začínají kombinací mezi obránci na vlastní polovině hřiště.
1'
Záložník Arsenalu ve švýcarských barvách Granti Xhaka se doslova převalil přes svého soupeře a rozhodčímu Berkemu, který pochází z Maďarska, nezbylo nic jiného než písknout do píšťalky.
1'
Úvodní výkop měli na starost Andořané.
1'
Hráči Andorry dnes navlékli červené dresy, Švýcaři budou hrát v bílém.
Stadionem pro asi 3300 osob právě zní národní hymny obou celků.

Andorra: Álvarez – Je. Rubio, Guillén, Alavedra, Llovera, San Nicolás (C) – Aláez, Rebés, E. Vales, Cervós – Rosas.
Náhradníci: Gómes, Pires – Clemente, Fernandez, de Pablos, M. García, Lima, A. Martínez, Pujol, Reyes, M. Vieira, Fernández.
Trenér: Koldo Álvarez

Švýcarsko: Kobel – Rodríguez, Akanji, Elvedi – Freuler, Xhaka (C), Zakaria, E. Fernandes – Vargas, Shaqiri – Amdouni.
Náhradníci: Mvogo, Sommer – Aebischer, García, Lotomba, Seferović, Schär, Sow, Steffen, Zeqiri, Zesiger, Zuber.
Trenér: Murat Yakin

Rozhodčí: Berke – Szert, Szalai.
Koho sledovat?
Na švýcarské straně třiadvacetiletý talent Zeki Amdouniho, který válí v dresu Basileje. Na reprezentační sraz se naladil velmi pozitivně, v posledních dvou zápasech svého týmu proti Servette a Grasshoppers zaznamenal čtyři góly a jednu asistenci. V sezoně tak zakončil s číslem 12 v kolonce gólů a číslem 5 v kolonce asistencí.
Na straně Andorry velmi pravděpodobně uvidíme i dvacetiletého útočníka Alberta Rosase, který v zimním přestupovém období odešel na hostování z Andorry do Betisu Sevilla. V Segundě Federación zapsal za čtrnáct odehraných zápasů dva góly a jednu asistenci. V kvalifikačních zápasech za reprezentaci je to však výrazně lepší, neboť se za poslední čtyři zápasy (3x Liga národů, 1x kvalifikace ME) trefil do branky soupeře hned třikrát, naposledy právě do brány Kosova.
Švýcarsko
Svěřenci Murata Yakina obsazují 12. místo ve světovém rankingu FIFA a měli by se relativně v klidu kvalifikovat na mistrovství. Svou šestičlennou skupinu zahájili fotbalisté s křížem ve vlajce jednoznačnými výhrami nad Běloruskem (5:0) a Izraelem (3:0). V těchto dvou zápasech se blýskl Renato Steffen, který nasázel Bělorusům hattrick, a talent Zeki Amdouni, který v každém zápase zapsal jednu branku. Pokud se podíváme na zápas Švýcarska s Izraelem, tak jistotu dal ve 39. minutě svému týmu Rúben Vargas, který využil přihrávku Freulera a skóroval. Hned po začátku druhé půle se v rozmezí tří minut trefili zmiňovaný Amdouni a po něm také Silvan Widmer. Celkově vyslali švýcarští fotbalisté na branku izraelského brankáře Glazera devět střel. Pro dnešek hostující hráči tak musí svým následujícím soupeřům nahánět strach svou ofenzivní stránkou, neboť po dvou zápasech mají skóre 8:0.
Dokážou švýcarští fotbalisté další jednoznačný výsledek, nebo uvidíme drama?
Andorra
Domácí tým, vedení koučem Koldem Álvarezem, se v žebříčku FIFA drží na 153. místě, obklopen celky jako Afghánistán, Maledivy nebo Botswana. V průběhu této kvalifikace však ukázal, že na žebříčku nezáleží, když dokázal obrat o body reprezentaci Kosova výsledkem 1:1. V úvodním zápase kvalifikace však Andorra prohrála s výběrem Rumunska 0:2. Ale zpět k zápasu V Kosovu, který se v prvním poločase odehrával podle předpokládaného scénáře. Balkánští fotbalisté drželi míč na svých kopačkách, důkazem budiž pouhých 43 úspěšných přihrávek Andořanů. Favoritovi se však nepodařilo vstřelit branku a o poločase svítilo skóre 0:0. Ve druhé půli však už brankáře Alvareze překonal střídající Zhegrova a domácí vedli. Jejich gólová radost však trvala jen asi dvě minuty, kdy se z druhé střely Andořanů na branku prosadil útočník Betisu Sevilla Albert Rosas. Fotbalisté Kosova už i přes tlak k závěru zápasu nedokázali dostat do vedení a připisují si jen bod. Naopak Andorra slaví vybojovaný bod.
Dokáže v dalším zápase obrat i kvalitnějšího soupeře, jako je Švýcarsko?
Vítám všechny fanoušky mezinárodního fotbalu u dalšího pokračování kvalifikace na mistrovství Evropy, v tomto zápase skupiny I se utkají Švýcarsko a fotbalový trpaslík z Andorry, Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.