Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Anglie : Malta - 17. listopadu 2023   20:45

Anglie
Anglie
8' E. Pepe(vl.)  • 75' Kane (Saka)
2:0
(1:0)
Malta
Malta
Anglie
Pickford – Trippier, Maguire, Guéhi, Tomori (46. Saka) – Alexander-Arnold, Henderson (61. Rice) – Gallagher (46. K. Walker) – Foden, Kane (C), Rashford (61. Palmer).
Johnstone, Ramsdale – Konsa, Grealish, Lewis, Watkins, Bowen, Phillips.
Godinho – Teixeira, Campos
Wembley, Londýn
Malta
Bonello – S. Borg (C), E. Pepe, J. Borg (79. Z. Muscat) – J. Mbong (86. Attard), Yankam, Guillaumier (59. B. Kristensen), Teuma, Camenzuli – P. Mbong (59. Jod. Jones), Reid (79. Nwoko).
M. Grech, Al-Tumi – K. Shaw, Pisani, Overend, N. Muscat, Apap.

Anglie ukončí kvalifikaci zápasem v Severní Makedonii a už je jasné, že na EURO postoupí z prvního místa. Pro Maltu dneškem kvalifikační boje skončily. Fotbalový trpaslík nezískal v osmi utkáních ani bod. Já se s Vámi již loučím a přeji krásný zbytek večera!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 3:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 5:13.
Fotbalisté Anglie splnili roli jasného favorita zápasu, když zdolali Maltu 2:0. Na tři body stačil hráčům Albionu velmi úsporný výkon. Domácí se ujali vedení v 8. minutě, když si přihrávku Fodena nešťastně srazil na vlastní bránu stoper Enrico Pepe. Uklidňující druhý zásah pak domácí přidali až v 75. minutě. Po krásném ťukesu se zblízka prosadil Harry Kane. O chvíli později se mohl zapsat mezi střelce také Rice, jehož střela skončila v bráně. Brankáři Bonellovi však clonil v ofsajdové pozici stojící Kane a po zásahu VAR tak nebyl tento gól uznán. Ve zbytku duelu se poté už nic zásadního nestalo.
90+6'
90+6'
Z toho už nic nebude. Albion drží míč na vlastní polovině a hráči čekají na závěrečný hvizd.
90+6'
Domácí zakládají možná poslední útok v tomto zápase...
90+5'
Kieran Trippier musel pospíchat do defenzivy, aby odklidil balón před sprintujícím Jodim Jonesem. Ten ho navíc fauloval.
90+3'
Fodenův roh Malťané přestáli a drží výsledek, který pro ně určitě nebude žádnou ostudou.
90+2'
Cole Palmer proběhl mezi dvěma bránícími hráči a z levé strany se dostával do pozice pro zakončení. Do rány mu stačil skočit protihráč, který srazil balón na roh.
90'
Tu rozehrál Foden centrem, který Malťané odvrátili.
89'
Pro nedovolený zákrok si došel Phil Foden a Angličané ještě budou zahrávat standardní situaci.
89'
Kousek za šestnáctkou vypálil Trent Alexander-Arnold. Střela to byla jedovatá a míč zřejmě před Bonellem i trochu zaplaval. Gólman Malty ho ale zvládl vyrazit.
88'
Borg si po ošetření odběhl za postranní čáru, odkud se už hlásí o návrat do hry. Zápas dohraje.
87'
Hra je nyní přerušena, protože ošetření potřebuje kapitán Malty Steve Borg.
86'
Dopředu postupoval Declan Rice. Ten nahrál doprava Kyleovi Walkerovi a pokračoval v náběhu před bránu, kam přišla nabídka od Walkera. Rice však balón špatně trefil a nenamířil ho tak mezi tyče.
86'
Střídání v týmu Malta:
ze hřiště odchází Joseph Mbong, přichází Cain Attard.
85'
Vypadá to, že Angličané už to chtějí spíše v pohodě dohrát a nikam se neženou.
83'
Tohle nebylo vůbec špatné ze strany Malty! Po roztažení hry na pravou stranu přišla přihrávka dopředu, kterou Teddy Teuma pustil na Yannicka Yankama. Ten už v pokutovém území zakončoval a bránu neminul zase o tolik. Pickford se jen ohlédl.
81'
Anglie tedy deset minut před koncem vede 2:0 a směřuje k naplnění role velkého favorita zápasu.
79'
ze hřiště odchází Kemar Reid, přichází Kyrian Nwoko,
ze hřiště odchází Jean Borg, přichází Zach Muscat.
78'
Declan Rice se radoval ze třetího gólu Anglie, ale ten nakonec nebude uznán! Do situace se totiž vložil VAR, který tam našel ofsajd.
76'
Vzápětí další radost Angličanů, kterou ale nakonec kazí VAR! Declan Rice si dovedl míč na hranici pokutového území a zleva se hezky trefil ke vzdálenější tyči. V ofsajdovém postavení však stál Harry Kane, který podle sudích u videa clonil ve výhledu brankáři Bonellovi.
75'
Anglie právě vstřelila branku!
Tohle byla krásná akce Angličanů! Tenhle ťukes trochu připomínal futsal. Po ztrátě Malťanů ve středu pole si vzal na pravé straně míč Kyle Walker. Ten ho zatáhl k šestnáctce a předal Philovi Fodenovi. Ten z jedničky ťukl do pokutového území na Bukaya Saku, jenž ještě posunul balón na HARRYHO KANEA a vyhlášený kanonýr to měl už jednoduché.
73'
Dobrý střílený pas Kylea Walkera do předbrankového prostoru. Tam nabíhal Cole Palmer, který ale nedokázal usměrnit prudký míč na bránu.
71'
Rozbíhá se posledních dvacet minut řádné hrací doby. Ve druhém poločase jsme zatím neviděli žádnou gólovou šanci.
69'
Z pozice stopera si zaútočil Harry Maguire. Jeho centr neprošel. Technický problém s praporkem má pomezní rozhodčí. Na pomoc rychle přispěchal Ricardo Baixinho, který zastává pozici čtvrtého sudího. Do akce zapojil lepící pásmu a asistentovo mávátko by snad mělo být alespoň provizorně opraveno.
69'
Střely celkem – 7:3
67'
Přímý kop rozehrál Phil Foden posunutím míče pro Trenta Alexandera-Arnolda, který střílel. Jeho projektil prolétl nad břevnem.
66'
Cole Palmer teď ale získal pro Angličany standardní situaci z poměrně zajímavé pozice.
65'
Domácí se zase vrátili k poklidné a pomalé kombinaci. Tou se prezentovali většinu prvního poločasu.
64'
Na hranici šestnáctky se half volejem opřel do míče Trent Alexander-Arnold. Bránu trefil, ale mířil také přesně do prostoru, kde stál Henry Bonello.
63'
Steve Borg si nyní při rozehrávce počínal zkušeně. Maltský kapitán chladnokrevně obešel napadajícího novice Palmera.
61'
Marcus Rashford pokračovat nebude. Nahrazuje ho reprezentační debutant a vycházející hvězda anglického fotbalu Cole Palmer. Dohrál také Jordan Henderson, místo kterého jde na trávník Declan Rice.
59'
Rashford je viditelně otřesený. S Alexanderem-Arnoldem se srazili hlavami. Alexander-Arnold je naopak v pořádku a zajímá se, jak je na tom jeho spoluhráč.
59'
ze hřiště odchází Matthew Guillaumier, přichází Bjorn Kristensen,
ze hřiště odchází Paul Mbong, přichází Jodi Felice Jones.
58'
Nešťastná srážka Trenta Alexandera-Arnolda se spoluhráčem Marcusem Rashfordem. Prvně jmenovaný je už na nohou, útočník Manchesteru United se nezvedá a rozhodčí raději přerušuje hru.
58'
Ten zahrával Trippier. Malťané odvrací, ovšem míč opět získal Albion.
57'
Alexander-Arnold vymyslel hezkou přihrávku za obranu na Bukaya Saku. Než stačil křídelník Arsenalu zakončit, vypíchl mu balón Camenzuli. Roh pro Anglii.
56'
Marcus Rashford nalevo doběhl míč u brankové čáry a nastřeloval ho před bránu. Maltská obrana si poradila.
56'
Pokus Malty o útok zastavil praporek pomezního. Jeden z hráčů byl v ofsajdu.
55'
Zdá se, že Angličané se snaží přeci jen více přihrávat směrem dopředu. V prvním poločase tam bylo hodně nahrávek nazpět.
53'
Marcus Rashford šel dravě do pokutového území. Bránící Steve Borg si dal před něho tělo a domácí útočník se dopustil basketbalového či házenkářského prorážení. Pískán tedy útočný faul.
52'
Kieran Trippier se zapojil do hry na levém křídle. Poté chtěl vysunout Rashforda, který ale balón nedoběhl. Kope se od brány Malty.
50'
Domácí zahrávali rohový kop. Po Fodenově centru hlavičkoval Harry Maguire. Bonello měl snadnou práci se stažením míče do rukavic.
49'
Hosté vyráželi dopředu. Kemar Reid byl ale v ofsajdu.
46'
Střídání v týmu Anglie:
ze hřiště odchází Fikayo Tomori, přichází Bukayo Saka,
ze hřiště odchází Conor Gallagher, přichází Kyle Walker.
46'
Skončil první poločas, který nenabídl mnoho fotbalové zábavy. Angličané se nikam nehoní a vyprodanému Wembley toho zatím mnoho nepředvedli. Do první šance se v úvodní minutě dokonce dostali Malťané. Střela Teumy zpoza šestnáctky těsně minula bránu. V 8. minutě zatím přišel zatím jediný gólový moment, k němuž výrazně přispěl stoper hostí Enrico Pepe. Ten si totiž srazil na vlastní bránu přihrávku Fodena a brankáři Bonellovi balón propadl za záda. V dalším průběhu utkání se nějaké zajímavější momenty hledaly už hodně obtížně. Za zmínku stojí jen pád Harryho Kanea v pokutovém území, když neustál pokus o kličku gólmanovi Bonellovi. Podle sudího anglický kapitán filmoval a místo penalty tak obdržel žlutou kartu.
45+1'
45+1'
Zdá se, že domácí to tak chtějí dohrát. S míčem v podstatě stojí na půlící čáře.
45'
Tomori z levé strany vrací míč na stopery. Hráči Anglie nepospíchají. Fanoušci se zatím příliš nebaví.
44'
Blíží se nám závěr první půle. Angličané pokračují v pomalém obehrávání maltské obrany.
43'
Alexandera-Arnolda nepustil na pravé straně dál Yannick Yankam. Malťané rozhodně nehrají špatnou první půli.
42'
Po něm byl pískán útočný faul Harryho Kanea. Následná střela Tomoriho vedle už tak byla navíc.
42'
Marcus Rashford se snažil něco vymyslet na levé straně, ale neukličkoval Josepha Mbonga. Bude z toho rohový kop.
41'
Do útoku se podívala Malta. K centru z levé strany se dostal Teddy Teuma, ale míč nedolétl až k Reidovi.
39'
Phil Foden dotáhl míč k pokutovému území. Tam ho předal Trentovi Alexanderovi-Arnoldovi. Ten nechtěl nic vymýšlet a pravačkou z první vystřelil. Rána mu nesedla a skončila vysoko nad.
39'
Matthew Guillaumier zastavil taktickým faulem Gallaghera a viděl za to žlutou kartu.
39'
Ten zahrával Teddy Teuma. Také domácí obrana si poradila.
38'
S rohem Phila Fodena hosté problém neměli. Následně si rozehrávku od rohového praporku vybojovali i Malťané.
37'
Marcus Rashford si hodil míč mezi dva Malťany, kteří mu ale svými těly zavřeli cestu. Faul to rozhodně nebyl. Angličané si vymodlili alespoň rohový kop.
35'
Další dvě minuty se odehrály tak, že Angličané drželi míč, aniž by se nějak aktivně tlačili do zakončení.
34'
Držení míče – 71 % : 29 %
33'
Nyní sledujeme poklidnou kombinaci Lvů ve středovém kruhu.
32'
Z pravé strany prudce centroval Alexander-Arnold. Až ke Kaneovi se hrací předmět nedostal.
31'
Harry Kane opět v pokutovém území. Teď si dan hodně záležet, aby souboj s protihráčem ustál. Nebyl v pozici, ze které by šlo zakončovat a tak zapojil do kombinace své spoluhráče.
29'
Žlutá karta pro tým Anglie (Harry Kane).
29'
Hostující brankář Henry Bonello dostal těžkou malou domů a ocitl se pod tlakem napadajících hráčů Anglie. Balón pouze namazal Harrymu Kaneovi, který mu chtěl udělat kličku a následně spadl! Podle rozhodčího anglický kapitán situaci nafilmoval a dostává žlutou kartu. Kane se tomu hodně diví, ten si naopak myslí, že to bylo na penaltu!
28'
Také ten rozehrál Teuma. Jeho centr Pickford boxoval a míč se dostal zpátky k maltskému záložníkovi. Další nákop už anglický gólman lapil do rukavic.
27'
Standardní situaci zahrával Teddy Teuma. Jeho centr odhlavičkoval na roh Kane.
26'
Fikayo Tomori dojel skluzem do Yankama. Sám si u toho ublížil. Když se po chvíli zvedl ze země, inkasoval ještě žlutou kartu.
25'
Právě Kieran Trippier zahrával rohový kop. Centr hledal Maguira. Malťané ale odvracejí.
23'
Foden nyní na pravé straně zapojil do kombinace Trippiera. Po jeho zablokovaném centru se bude kopat roh.
23'
Nepřesná střela hostujícího Matthewa Guillaumiera už byla navíc. Situaci totiž předcházel šlapák Paula Mbonga na Tomoriho. Mbong dokonce dostal žlutou kartu.
22'
Phil Foden ještě stačil doběhnout míč přesně na brankové čáře. V šestnáctce měl ale jen Kanea, který byl obránci Malty obsazen a přízemní centr Fodena tak až k němu neprošel.
21'
Tempo hry opravdu nějak závratné není. Vedoucí gól Anglie zápasu spíše uškodil.
20'
Malťané vyrazili do zajímavě vypadajícího protiútoku. Do něho se zapojil opět jejich asi nejlepší hráč Teuma. Nakonec to ale nedohráli k zakončení.
18'
Nyní domácí přeci jen zrychlili hru. Foden nahrál doleva Rashfordovi, který mu míč narazil zpátky. Záložník Manchesteru City ho pak posílal před bránu, našel ale jen brankáře Bonella.
17'
Angličané otočili hru na levé křídlo. Tam Marcus Rashford vrátil míč dozadu a nyní se domácí dostali zpátky na vlastní polovinu.
15'
Momentálně se na hrací ploše neděje nic zajímavého. Angličané nikam nepospíchají.
12'
Angličané se nyní snaží o poklidnou rozehrávku. Cílem je, aby hráči Malty běhali bez míče.
10'
V rozehrávce chyboval Harry Maguire. Ten namazal míč Paulovi Mbongovi, který doběhl k hranici pokutového území a odsud střílel nad bránu.
8'
Domácí jdou do vedení kuriózním gólem! Phil Foden nabral rychlost na pravé straně a dostal se až do pokutového území. Poté chtěl nahrávat, ale trefil maltského stopera ENRICA PEPEHO, od něhož se balón prudce odrazil přímo na bránu a brankář Bonello nestačil adekvátně zareagovat. Na míč si sice sáhl, ovšem ten mu i tak propadl za záda.
7'
Debutant v maltském dresu Kemar Reid tvrdě dohrál Trenta Alexandra-Arnolda. Ostrý zákrok se obešel bez žluté karty.
6'
Harry Kane zkusil z první posunout míč do křídla na Phila Fodena. Přihrávku ale zachytila obrana Malty.
4'
Domácí se zatím rozjíždějí pozvolna a k bráně soupeře se dosud příliš nepřiblížili.
2'
Paul Mbong se pokoušel kombinovat s Teumou. Balón do prostoru si obrana Albionu pohlídala.
1'
No, nečekaný začátek! Malťané mohli potrestat úvodní nekoncentrovanost v anglické defenzivě. Matthew Guillaumier posunul míč na Teddyho Teumu a ten střílel z hranice šestnáctky po zemí decimetry vedle pravé tyče z pohledu Jordana Pickforda!
1'
Před utkáním ještě proběhla krátká vzpomínka na nedávno zesnulou legendu anglického fotbalu Bobbyho Charltona.

Anglie: Pickford – Trippier, Maguire, Guéhi, Tomori – Alexander-Arnold, Henderson – Gallagher – Foden, Kane (C), Rashford.
Náhradníci: Johnstone, Ramsdale – K. Walker, Konsa, Grealish, Lewis, Saka, Rice, Watkins, Bowen, Palmer, Phillips.
Trenér: Gareth Southgate

Malta: Bonello – S. Borg (C), E. Pepe, J. Borg – J. Mbong, Yankam, Guillaumier, Teuma, Camenzuli – P. Mbong, Reid.
Náhradníci: M. Grech, Al-Tumi – Attard, K. Shaw, Pisani, Jod. Jones, Overend, Nwoko, N. Muscat, B. Kristensen, Z. Muscat, Apap.
Trenér: Michele Marcolini

Rozhodčí: Godinho – Teixeira, Campos.
Anglie:
Angličané vedou tabulku skupiny C, když ze šesti zápasů ztratili jen dva body za remízu 1:1 s Ukrajinou. Zápas se hrál na neutrální půdě v polské Wrocławy. Postup na EURO si definitivně zajistili domácím vítězstvím 3:1 nad Itálií během posledního reprezentačního srazu.

Kouč Gareth Southgate si mohl v aktuální nominaci dovolit i experimentovat a k osvědčeným oporám přiřadil tři nováčky. Poprvé v národním týmu se objevili obránci Ezri Konsa s Aston Villy a Rico Lewis z Manchesteru City. Posledním debutantem je pak ofenzivní záložník Chelsea Cole Palmer, který v tomto ročníku Premier League patří k hlavním oporám Blues.
Malta:
Fotbalový trpaslík neuhrál v sedmi zápasech kvalifikace ani bod. Poměrně hrozivé je také skóre 2:18. Nejvyrovnanější zápasy Malťané odehráli v Severní Makedonii, kde podlehli 1:2 a s Ukrajinou. S tou padli výsledkem 0:1. Radost z vítězství fotbalisté Malty zažili během zářijového srazu, kdy v přípravném zápase doma zdolali 1:0 Gibraltar. Během říjnového termínu odehráli dvě kvalifikační utkání. V Itálii prohráli 0:4, doma s Ukrajinci pak 1:3.

V aktuálním výběru italského trenéra Michela Marcoliniho je pět krajánků. Obránci Zach Muscat s Cainem Attardem působí v portugalské nejvyšší soutěži. Záložník Matthew Guillaumier je hráčem polského prvoligového Stal Mielec a útočník Jodi Jones hraje za anglické Notts County, které je účastníkem League Two (4. liga). Největší hvězdou je zřejmě záložník Teddy Teuma, který nastupuje za francouzskou Remeš.
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! V těchto dnech vrcholí kvalifikace o ME v Německu. V pátek večer se odehraje také zápas skupiny C mezi Anglií a Maltou. Angličané už mají postup jistý, nicméně proti poslednímu týmu tabulky skupiny budou chtít fanoušky ve Wembley potěšit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.