Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Bosna : Portugalsko - 16. října 2023   20:45

Bosna
Bosna
0:5
(0:5)
Portugalsko
Portugalsko
5' Ronaldo   • 20' Ronaldo  (Félix) • 25' B. Fernandes  (Inácio) • 32' Cancelo  (B. Fernandes) • 41' Félix  (Otávio)
Bosna
Šehić (72. Vasilj) – Dedić, A. Barišić (72. Gojković), Hadžikadunić, Kolašinac – Pjanić, Cimirot – Stevanović (65. Hamulić), Rahmanović (46. Hadžiahmetović), Demirović (46. Gazibegović) – Džeko (C).
Pirić – Menalo, Prevljak, Varešanović, Bilbija, Bašić, Ziljkić.
Meler (TUR) – Eyisoy (TUR), Ersoy (TUR)
Stadion Bilino Polje, Zenica
13 047 diváků
Portugalsko
Costa – Dalot, Dias, Inácio, Cancelo – B. Fernandes (79. R. Neves), Danilo, Otávio (85. J. Neves) – Ronaldo (C) (66. Jota), Félix (79. Vitinha), Leão (66. Neto).
Patrício, Sá – Semedo, Ant. Silva, Palhinha, Ramos, B. Silva.

Je dobojováno. Ve druhé půli se už hosté nikam zvlášť nehnali, nechali Bosně i nějaký ten prostor pro vlastní realizaci, jenže domácí toho nedokázali využít a prakticky gólmana Costu neohrozili. Moc se toho na trávníku neodehrálo a čekalo se jen na konec. Zápas skončil výsledkem 0:5, což znamená, že Bosna a Hercegovina je po tomto debaklu na pátém místě s devíti body a bez šance na postup ze skupiny na EURO, Portugalsko je naopak neohroženým lídrem s 24 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 13 047 diváků.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 0:6. Střely mimo: 1:1. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:9.
90+3'
90+2'
Dedić odkopává centr od rohového praporku směrem k půlce a to už bude zřejmě konec utkání.
90+2'
Tak ještě jeden rohový kop pro Portugalsko, byť se hlavně Gazibegović diví, protože si myslel, že to bude odkop od branky.
90+1'
Po srážce s Jotou leží na trávníku gólman Vasilj, ale bude pokračovat.
89'
Kombinace hostů na půlce, už i Portugalci by přivítali konec zápasu.
88'
Ještě jedna žlutá karta na straně Bosny, za ostrý faul u pomezní čáry byl potrestán Sead Kolašinac.
87'
Portugalci u míče, už se ale nijak nesnaží i nějaký opravdu důrazný průnik a případné zakončení.
86'
Už se pouze dohrává, o vítězi je už dlouho rozhodnuto.
85'
Střídání v týmu Portugalsko:
ze hřiště odchází Paulo Otávio, přichází João Neves.
84'
Portugalci hravě hlídají prostor u své šestnáctky a nepouští domácí do zakončení.
83'
Rodící se akci zastavil faulem domácí Dennis Hadžikadunić a stal se vůbec prvním hráčem, potrestaným žlutou kartou.
83'
Džeko nepřešel přes Danila, ten čistě vybojoval míč a otočil hru opačným směrem.
82'
Na opačné straně se blýskl Vasilj, když dobře přečetl hru a včas se vrhl na Netovu příhru po zemi.
82'
Na pravé straně měl prostor pro centr domácí Dedić, jenže jeho pas byl tečován a to přesně do rukavic gólmana Costy.
81'
Přihrávka do uličky, v pokutovém území Bosny byl ale u míče jako první gólman Vasilj.
80'
Přímý kop hostů zpoza šestnáctky, byla ale trefena pouze zeď.
79'
ze hřiště odchází João Félix, přichází Vitinha.
79'
ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází Rúben Neves.
77'
Další akce Portugalska byla vedena prakticky přes celou šíři vápna a před hranicí šestnáctky hosté o míč nakonec přišli.
76'
Centr před domácí branku, Dedić vše dobře přečetl a míč odhlavičkoval.
74'
Ale ani z něj nebezpečí pro Costu nevzniklo, už se zase hraje u půlky.
73'
Roh pro domácí tým.
72'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina:
ze hřiště odchází Ibrahim Šehić, přichází Nikola Vasilj.
72'
ze hřiště odchází Adrian Barišić, přichází Renato Gojković.
70'
No a bude se střídat, gesto od lékaře bylo naprosto jasné...
69'
Nehrajeme, neboť na trávníku leží domácí gólman Ibrahim Šehić a dokonce probíhá jeho ošetřování.
68'
Cancelo předvedl pěknou patičku ve vápně, hledal Félixe, toho si ale obrana domácích vzala do parády k míči jej nepustila.
66'
ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Pedro Neto.
66'
ze hřiště odchází Cristiano Ronaldo, přichází Diogo Jota.
65'
ze hřiště odchází Miroslav Stevanović, přichází Said Hamulić.
64'
Džeko se nyní snažil procpat míč na Pjaniće, první ale u něj byl gólman Costa.
64'
Rafael Leão se neúnavně snaží o centry z levé strany, zatím mu ale nevychází podle představ. Nevyšel ani nyní.
63'
Costa u míče, nemusel však čelit ničemu opravdu vážnému.
61'
Na lavičce Portugalska se chystá hned dvojité střídání, čeká se na vhodný okamžik.
59'
Na opačné straně nevyšla akce Dedićovi, na domácích hráčích je už vidět rezignace z nepovedeného utkání.
58'
Barišić na poslední chvíli odkopl centr z pravé strany, jinak už hrozilo zakončení zblízka do prázdné branky.
56'
Portugalci hrají v poklidu a s lehkostí, jejich kombinace dostávají soupeře do problémů.
54'
Ten se moc nepovedl, míč skončil v rukavicích gólmana Dioga Costy.
53'
Po Otáviově zákroku při centru domácích je tu roh pro Bosnu.
53'
Ronaldo si už nabíhal za obranu domácích, v souboji o míč jej ale přeskočil Hadžikadunić.
51'
Félix se zase snažil o centr, tentokrát už to do vápna dolétlo, ale jen k jednomu z hráčů v modrém.
49'
S centrem neuspěl ani na druhé straně čerstvý Amir Hadžiahmetović, jeho pas byl zablokován.
47'
Levou stranou se k vápnu dral Rafael Leão, byl ale čistě odstaven od míče.
46'
ze hřiště odchází Amar Rahmanović, přichází Amir Hadžiahmetović.
46'
ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází Jusuf Gazibegović.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:52.
Je za námi první půle a můžeme říci, že je rozhodnuto. Domácí tým zcela vyhořel a byl za to potrestán hned pěti góly. Demolice Bosny začala už v páté minutě, kdy penaltu za ruku proměnil Cristiano Ronaldo. Hosté byli povzbuzeni rychlou brankou, i nadále útočili a ve 20. minutě přidal Cristiano Ronaldo po náběhu za obranu druhý gól. Ve 25. minutě se po další rychlé akci trefil Bruno Fernandes, ve 32. minutě se z hranice vápna prosadil João Cancelo a portugalský poločas snů zakončil ve 41. minutě João Félix. Domácí tým vyprovodil do šaten pískot a není se co divit, stav je totiž 0:5.
45+3'
45+3'
Hosté se ještě nacpali do jedné akce, João Félix byl ale zablokován a Šehiće nepřekonal.
45+2'
Inácio nyní skvěle ovládl vlastní vápno a rázně odkopl další pas před Costu. Domácí mají roh.
44'
Po dlouhé době se k centru probili i domácí, Costa si ale připsal snadný zákrok při vyběhnutí na malé vápno.
43'
Celá situace se ještě dlouho kontrolovala na videu, neboť se po akci mával ofsajd, jenže VAR ukázal, že vše bylo v pořádku a gól byl uznán.
41'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Za Šehiće se dostal pátý míč, když obrana Bosny zase vyhořela, pustila za sebe hned tři hráče, Otáviovu příhru si ve vápně zpracoval JOÃO FÉLIX a střelou šajtlí podél gólmana rozvlnil síť – 0:5.
39'
Měli jsme tu krátkou pauzu, neboť na hrací plochu pronikl jeden z diváků a dostal se dokonce do kontaktu s Ronaldem. Ten hned sudímu ukazoval, že je v pořádku a může se pokračovat.
38'
Portugalsko rozehrálo rohový kop a před Šehićem vznikl velký zmatek. Domácí tým zachránil hvizd sudího, který našel útočný faul.
37'
Portugalci zase v útoku, zase po pravé straně, tam má Bosna při bránění velká okénka.
35'
Centr do pokutového území byl odvrácen a domácí pak dokonce hráli velkou malou domů. A z hlediště se za to snesl na hlavy hráčů pískot.
34'
Domácí fotbalisté budou moci reagovat rohovým kopem, u míče je nachystán Pjanić.
32'
Čtvrtý úder hostů. Na pravé straně dostal prostor Bruno Fernandes, jeho centr od brankové čáry sice Ronaldo zcela minul a promáchl do prázdna, ovšem nabíhající JOÃO CANCELO to trefil dokonale a jeho střela skončila v horním rohu branky – 0:4.
31'
Rafael Leão zleva centroval na Félixe, míč šel ale kousek nad něj. Domácí poté odvrátili pryč z vápna.
29'
Zprava se do vápna dostal Džeko, od brankové čáry nacentroval na Demiroviće, jeho rána ale byla sražena a navíc se po chvíli stejně mával ofsajd.
27'
Po třech úderech se Portugalci lehce stáhli a nyní nechávají více prostoru na kombinaci i domácím fotbalistům.
25'
Tohle už pro domácí vypadá na slušný debakl... Na Ináciovu přihrávku si naběhl BRUNO FERNANDES, zpracoval si na prsa a pak vyslal do horního růžku Šehićovy branky nechytatelnou bombu – 0:3.
24'
Rafael Leão se snažil o centr z levého křídla, jenže byl zablokován a nebyl z toho ani roh.
22'
Je to teď fotbal na jednu branku, na tu domácí. Portugalsko hraje s chutí a opět útočí.
20'
No a pozor, celá situace se ještě kontrolovala u videa a to po důkladné kontrole zjistilo, že CRISTIANO RONALDO v ofsajdu nebyl! Jeho náběh s následným obloučkem tak byl v pořádku a je to 0:2!
20'
Teď už hosté dostali míč do branky, jmenovitě to byl Ronaldo, který obloučkem překonal Šehiće, jenže na přihrávku si naběhl z těsného ofsajdu.
19'
Na opačné straně si do vápna na přihrávku nabíhal Džeko, po souboji upadl, ovšem tohle na penaltu nebylo.
18'
Velká šance na druhý gól hostů. Po kombinaci u vápna přišla příhra po zemi z pravé strany, na tu si naběhl Bruno Fernandes, jenže z dobré pozice zamířil vedle!
15'
Rozhodčí si k sobě zavolal domácího Rahmanoviće, aby jej pokáral a zároveň varoval před fauly. To vše po lehkém úderu do Danilovy tváře.
14'
Po akčním úvodu tu máme menší útlum, sledujeme souboje o míč převážně ve středu hrací plochy.
12'
Portugalci obléhali pokutové území, k centru se ale nedostali, byli u něj zablokováni.
10'
Další akci Bosny zahájí gólman Šehić a to výkopem od své branky. Zatím si vybírá, kam to kopne.
9'
Domácí hráči se zatím nemohou dostat k trvalejšímu držení míče, ztrácí jej prakticky hned na půlce.
8'
Atak Portugalska končí útočným faulem na Amara Rahmanoviće, Bosna může jít dopředu.
7'
Pjanić centroval z levé strany, opět to ale skončilo u dobře postavené obrany.
6'
Domácí tým tak musí hned ze startu překopat taktiku, minimálně to bude chtít aktivní útok.
5'
Míč si na penaltový puntík postavil CRISTIANO RONALDO, po svižném rozběhu zvolil střelu doprostřed branky a i když to šlo jen těsně nad nohy gólmana Šehiće, skončilo to gólem, pro autora už 126. v reprezentační kariéře – 0:1.
4'
Celá situace se ještě kontrolovala na videu, to ale verdikt z hrací plochy potvrdilo – penalta pro hosty.
3'
Penalta pro Portugalsko. Hosté se dostali do vápna, první centr byl sražen, taktéž i ten druhý, ovšem dle sudího se od jednoho bránícího plejera odrazil na riku Andriana Barišiće!
2'
Domácí se hned vrhli do útoku, centr z levé strany přilétl do vápna, ale jen k nohám obrany.
1'

Bosna a Hercegovina: Šehić – Dedić, A. Barišić, Hadžikadunić, Kolašinac – Pjanić, Cimirot – Stevanović, Rahmanović, Demirović – Džeko (C).
Náhradníci: Vasilj, Pirić – Gojković, Gazibegović, Menalo, Prevljak, Varešanović, Bilbija, Bašić, Ziljkić, Hadžiahmetović, Hamulić.
Trenér: Savo Milošević

Portugalsko: Costa – Dalot, Dias, Inácio, Cancelo – B. Fernandes, Danilo, Otávio – Ronaldo (C), Félix, Leão.
Náhradníci: Patrício, Sá – Semedo, Ant. Silva, J. Neves, Palhinha, Ramos, B. Silva, Neto, R. Neves, Jota, Vitinha.
Trenér: Roberto Martínez

Rozhodčí: Meler (TUR) – Eyisoy (TUR), Ersoy (TUR).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Utkání na Stadionu Bilino Polje v Zenici začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Halil Umut Meler, kterému budou na pomezí asistovat Mustafa Eyisoy a Kerem Ersoy. Čtvrtým rozhodčím pak byl nominován Arda Kardeşler. Všichni pánové jsou z Turecka. U videa pak budou Benoît Millot z Francie a Alper Ulusoy z Turecka.
Bosna a Hercegovina

Domácí tým je v tuto chvíli na čtvrtém místě šestičlenné tabulky s devíti body, což znamená čtyřbodovou ztrátu na druhé Slovensko. V pátek se mužstvo představilo na trávníku Lichtenštejnska a přivezlo si povinné body za výhru 2:0. O góly se postarali Rahmanović a Stevanović.

Portugalsko

Hosté jsou jasnými vládci skupiny J, po sedmi kolech mají plný počet 21 bodů a už mají jistý postup na finálový turnaj. V posledním utkání, hraném taktéž v pátek, přivítali Portugalci v Portu Slovensko a v atraktivním duelu jej zdolali 3:2. Dvakrát se trefil Ronaldo, jeden gól přidal Gonçalo Ramos.
Dobrý večer u dalšího kvalifikačního utkání na EURO 2024. Společně se podíváme na utkání skupiny J mezi Bosnou a Hercegovinou a Portugalskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.