Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Bulharsko : Maďarsko - 16. listopadu 2023   18:00

Bulharsko
Bulharsko
24' Delev (Despodov) • 78' Despodov
2:2
(1:1)
Maďarsko
Maďarsko
10' Ádám  (Szoboszlai) • 90+7' A. Petkov (vl.) (Szoboszlai)
Bulharsko
Naumov – V. Popov, A. Petkov, Antov, Nedjalkov – F. Krastev, Čočev (43. Atanasov), Grujev – Despodov (C) (83. Rusev), Minčev (72. Kolev), Delev (83. Ivanov).
Mitov, Djulgerov – S. Petrov, Jankov, Turicov, I. Iliev, Ivanov, Ljaskov.
Stefanski – Golis, Obukowicz
Natsionalen Stadion Vasil Levski, Sofie (BUL)
Maďarsko
Dibusz – Botka (82. Kalmár), Á. Lang, A. Szalai – Négo (82. Gazdag), Á. Nagy, Szoboszlai (C), Styles, Kerkez – Ádám (74. Németh), Csoboth (59. Z. Nagy).
Demjén, Szappanos – Mocsi, Balogh, G. Szalai, Bolla, Horváth, Kata.

Ode mě je to pro dnešní večer opravdu vše, přeji příjemné prožití zítřejšího státního svátku a třeba zase někdy na počtenou!
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 1:10. Rohy: 0:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:14.
Celý duel měl velmi zajímavý průběh, první branka totiž padla už v 10. minutě, a vsítil ji po standardní situaci Martin Ádám. Na jeho trefu však ještě v první půli odpověděl na druhé straně Spas Delev. V 36. minutě však Bulhary oslabil Valentin Antov, který si nechal udělí velmi zbytečnou druhou žlutou kartu a zamířil tedy předčasně do sprch. O chvíli později navíc další červenou kartu zrušil Grujevovi ofsajd faulovaného hráče.
Zápas nedohrál ani hostující Miloš Kerkez, který také dostal v 57. minutě druhou žlutou a napodobil tak bulharského obránce. Maďarsko z role favorita sice drželo míč více, avšak pronikajícího Despodova zastavil až faulem čtvrtý obránce Szalai a penalta byla na světě. Balon si vzal sám faulovaný kapitán Kiril Despodov a proměnil. V bláznivém závěru pak výhru domácím sebral vlastní gól zadáka Alexe Petkova, který si sedmé nastavené minutě smolně srazil Szoboszlaiův centr do branky. Záasp tak skončil 2:2 a Maďarsko mohlo oslavovat postup na Euro za rok v Německu.
Je konec! Hosté z Maďarska definitivně zpečetili remízou 2:2 v Bulharsku svůj postup na Mistrovství Evropy, které se odehraje příští rok v Německu! Obrovská radost na straně hostů.
90+8'
90+7'
Maďarsko právě vstřelilo branku!
Tak Maďaři přeci jen vyrovnávají a také velmi pravděpodobně pečetí svůj postup na Euro! Po rozehrávce Szoboszlaie balon velmi nešťastně za záda vlastního brankáře Naumova prodloužil ALEX PETKOV, který si tak střílí vlastní branku.
90+7'
Szoboszlai navíc faulovaný, uvidíme další standardku.
90+6'
Přímo z rohu hosté branku neohrozili, budou však pokračovat altovým vhazováním.
90+6'
Následuje rohový kop pro Maďarsko.
90+5'
Szolt Nagy zastaven na půli hřiště, rozehrávají hosté.
90+4'
Domácí brankář si navíc vyžádal ošetření.
90+4'
Avšak remízu teď mohl zařídit po samostatné akci Dominik Szoboszlai, jako již několikrát v dnešním duelu ale ztroskotal na brankáři Naumovovi!
90+3'
Hosté pod tlakem jen odkopávají, Bulhaři jsou velmi blízko překvapivým třem bodům.
90+2'
Po centru z levé strany si faulem pomohl András Neméth, hra je tedy znovu přerušena.
90+1'
První akci nastavení přerušuje nedovolený zákrok na Atanasova, Bulhaři tak mohou ušetřit další drahocenný čas.
90'
Viktor Popov alespoň trochu zdržel rozehrávajícího Stylese.
89'
Faulem se teď provinil i hostující Daniel Gazdag, Maďarsku čas rychle ubíhá.
88'
Szolt Kalmár se snažil obejít kolem obránce, ten ho však zastavil a míč mu odebral.
88'
Georgi Rusev zahrává míč raději do autu, to Bulharům zatím stačí.
87'
Szolt Kalmár nepřihrál přesně, vhazují tedy domácí fotbalisté.
86'
Kartonek žluté barvy vidí také střídající útočník Aleksandar Kolev.
85'
I tentokrát pálil velice nebezpečně Szoboszlai, k jeho smůle však horní tyč těsně minul.
84'
Dalším faulem před šestnáctkou se provinil střídající Hristo Ivanov, Maďaři mají další standardku.
83'
Střídání v týmu Bulharsko:
ze hřiště odchází Kiril Despodov, přichází Georgi Rusev,
ze hřiště odchází Spas Delev, přichází Hristo Ivanov.
82'
Z následného rohu se hosté k ohrožení nedostali.
82'
K rozehrání se postavil Szoboszlai, jeho nádhernou ránu mířící do šibenice ale vyrazil brankář Naumov!
82'
Střídání v týmu Maďarsko:
ze hřiště odchází Loïc Négo, přichází Daniel Gazdag,
ze hřiště odchází Endre Botka, přichází Zsolt Kalmár.
81'
Živo Atanasov dohrál Nagyho a vidí v ruce hlavního sudího žlutou kartu.
80'
Hosté se budou snažit o rychlou odpověď, neboť s prohrou určitě odjíždět nechtějí.
78'
Bulharsko právě vstřelilo branku!
K penaltě se postavil sám faulovaný Kiril Despodov a i když gólman Bénes Dibusz vystihl správnou stranu, s přesným zakončením bulharského kapitána nemohl nic dělat!
77'
Kapitána Despodova, který si udělal slalom mezi čtyřmi hráči, zastavuje v pokutovém území faulem Szalai! Penalta pro domácí!
76'
Kiril Despodov ale balon na hrací ploše neudržel, což znamená, že budou vhazovat hosté.
75'
Do odmlce se do kombinace zapojili i domácí fotbalisté, kteří teď drží míč na obranné polovině.
74'
ze hřiště odchází Martin Ádám, přichází András Németh.
74'
Dominik Szoboszlai si míč příliš ukopl a následně fauluje protihráče, sudí Stefanski píská.
73'
Míč mají ve své moci hosté z Maďarska a kombinují s ním kolem půlicí čáry.
72'
ze hřiště odchází Martin Minčev, přichází Alexandar Kolev.
71'
Ani druhý roh k ohrožení Naumovovy branky nevedl.
71'
Avšak centr od rohového praporku odvrátila domácí obrana, roh se ale bude opakovat.
70'
Na druhé straně zakončoval rychlý brejk přihrávkou Zsolt Nagy, jeho pas byl sražený na rohový kop.
69'
Akrobatické zakončení zkoušel střelec vyrovnávacího gólu Delev, balon však dobře netrefil ten skončil až za brankovou čarou.
68'
Dominik Szoboszlai se i s trochou štěstí dostal přes obránce Popova a vypálil, jeho zakončení však skončilo vysoko nad horní tyčí.
67'
Grujevovu přihrávku přečetl Szalai, akce domácího Bulharska tak úspěšná nebyla.
66'
Avšak ani akce Maďarů nebyla dlouhého trvání.
66'
Domácí kapitán Despodov se přes trojici hráčů soupeře nedostal, jeho spoluhráči sice ještě pokračovali v akci, ale ne na dlouho.
65'
Dobrý Szoboszlaiův centr směřoval na nohu Nega, který však z dobré pozice branku vysoko přestřeluje.
64'
Bulhaři si na pravé útočné straně hřiště neporozuměli, balon tak do hry vrátí Maďarsko.
63'
Před chvílí zmiňovaný Martin Ádám teď navíc v ofsajdu, takže sudí Stefanski hru přerušuje.
62'
Rychlý zisk míče využil Ádám k zakončení, které však míří jen doprostřed branky. S takovým pokusem gólman Naumov opravdu problém nemá.
61'
Na centr Szoboszlai si naskakoval Ádám Lang, balon však dobře netrefil. Vzápětí je také pískán faul Szalaiovi.
60'
Negův centr do šestnáctky odvrací na rohový kop zadák Bulharů.
59'
ze hřiště odchází Kevin Csoboth, přichází Zsolt Nagy.
58'
Stoper Petkov musí být ošetřen.
57'
Kerkez se velmi dobře dostal kolem několika hráčů soupeře, avšak následně mu balon trochu odskočil a on jej chtěl ještě trefit skluzem. Kromě balonu však trefil také nohy obránce Petkova a protože za tento zákrok viděl žlutou kartu, v součtu s napomínáním z prvního poločasu dostává také červenou kartu.
56'
Nagovi se sice přihrávka moc nepovedla, avšak i tak jeho spoluhráči zůstávají v držení míče.
55'
Szalaiův centr z brakové lajny směřoval mezi tři tyče Styles, maďarskému záložníkovi však pár čísel chybělo!
54'
Do zajímavé střelecké pozice se prokličkoval Szoboszlai, jeho následný pokus mu však zblokovali obránci.
54'
Loic Nego ve viditelném ofsajdu, akce hostů tak určitě nemůže pokračovat.
53'
Do míče se pár decimetrů před vápnem opřel záložník Liverpoolu Szoboszlai, balon ale poslal kousek od pravé tyče.
52'
A další faul Bulharů, tentokrát zastavuje střídající Atanasov těsně před šestnáctkou probíjejícího se Csobotha. Tohle bude hodně zajímavá standardka.
51'
Avšak Szoboszlaiův centr odvrací hlavou mimo šestnáctku zadák Petkov.
50'
Filip Kratsev fauloval u postranní lajny Csobotha, hosté v červenobílém budou rozehrávat standardní situaci.
49'
Na skvělou Szoboszlaiovu přihrávku jen těsně nedosáhnul Csoboth. Jinak by maďarský útočník zakončoval do odkryté branky.
48'
Domácí odehrávají pouze do autu, Maďarsko bude vhazovat.
47'
Po většinu druhé půle asi můžeme očekávat obléhání bulharské šestnáctky, neboť domácí hrají bez vyloučeného Antova.
46'
Szoboszlaiův pokus koza šestnáctky kryje brankář Naumov, který se dokázal natáhnout k bližší tyči.
46'
Úvodní výkop provedli hosté z Maďarska.
46'
Po zajímavé první půli je stav na stadionu Vasila Levskiho v Sofii vyrovnaný 1:1.
Svou roli favorita začali plnit Maďaři hned od začátku, kdy svůj národní tým poslal do vedení po standardce Martin Ádám. Bulharsku se však podařilo z jediné nebezpečnější akce vyrovnat, a to když zakončoval Spas Delev mimo dosah gólmana Dibusze. Problémy však domácím přidělal v 36. minutě stoper Antov, který si nechal dát zbytečnou druhou žlutou kartu a předčasně odešel do kabin. O chvíli později jej málem následoval Ilja Grujev, jeho červená karta však byla pro ofsajd faulovaného Csobotha zrušena.
45+6'
45+6'
Domácí vybojovali aut pře střídačkami a určitě již nebudou nikam pospíchat.
45+5'
Přetažený centr na žádná tyč zakončoval Nebo, z úhlu však trefuje pouze boční síť.
45+4'
Nagyho přihrávka na Kerkeze sražená, hosté pokračují altovým vhazováním.
45+3'
Szoboszlaiova přihrávka na Kerkeze neprošla, domácí Bulharsko se tak zatím brání úspěšně.
45+2'
Szoboszlai to s kličkami až příliš přehnal, avšak jeho spoluhráči balon zase rychle získali.
45+1'
Domácí zahajují nastavený čas rozehrávkou zvláštní obranné poloviny hřiště.
45'
Nákop Langa míří jen ke gólmanovi Naumovovi, který tak započne novou akci.
44'
Miloš Kerkez teď až příliš přihrál svůj pád v pokutovém území a vidí za simulaci žlutou kartu.
43'
ze hřiště odchází Ivajlo Čočev, přichází Živko Atanasov.
42'
Tak červená karta pro Grujeva nakonec neplatí, faulovaný Csoboth totiž vybíhal z ofsajového postavení.
42'
Žlutá karta pro tým Maďarsko (Endre Botka).
40'
Avšak celá situace se ještě bude přezkoumávat s videorozhodčím.
38'
Tak Bulhary čeká nějakých padesát minut o deseti hráčích, naopak Maďaři budou hrát do konce duele přesilovku.
36'
Valentin Antov zbytečně dohrál ve středu hřiště Ádáma a protože už jednu žlutou kartu viděl, dostává v 36. minutě po druhém žlutém napomínání červený kartonek!
35'
Callum Styles byl v souboji přistrčen, Maďaři však budou pokračovat autem.
34'
Další nákop Csobotha byl velmi nepřesný, rozehrávky se ujme domácí defenziva.
33'
Loic Nego se s Ádámem vůbec nepohodl, k míči se dostal soupeř, ani ten však žádnou kloudnou akci nezaložil.
33'
Viktor Popov tečuje balon před Csobothem do autu, další aut pro hosty.
32'
Kerkez se přes Petkova nedostal a poté bulharského obránce fauloval.
31'
Nákop domácího gólmana na Deleva střelce bulharské branky přeletěl, vhazuje Maďarsko.
30'
Delevův centr na přední tyč odvrací hlavou Attila Szalai.
29'
Avšak ani domácí se nákopem dopředu nedostali, balon mají hosté v červenobílém.
28'
Ani další akce hostů nevyšla, odkopávat bude brankář Naumov.
27'
Po Negově přízemním centru trefil Ádám pouze nohy stopera, navíc je maďarskému útočníkovi pískán faul.
26'
Tak to je lehký šok pro hosty, kteří se tak zase budou muset snažit více o útok.
24'
A tento útok Bulharů končí až v brance! Kiril Despodov našel svou přihrávkou pod sebe SPASE DELEVA, který si nejprve bahno trkl kolem Szoboszlaie a poté zakončil nechytatelně na vzdálenější tyč! Gólman Dibusz neměl sebemenší nárok střelu chytit. Asistence: Kiril Despodov.
24'
Balon se až ke kopačkám Nega nedostane, do útoku míří domácí.
23'
Střelec jediné branky Ádám faulován na půli hřiště Krastevem, vše se ale obejde bez žlutého napomínání.
22'
Miloš Kerkez byl nechtěně trefen míčem někam do slabin, rozhodčí tak pozdrží rozehrání další akce.
21'
Domácí pokračují altovým vhazováním v prostoru před střídačkami.
20'
Už to vypadalo, že domácí Kiril Despodov bude pokračovat sám na gólmana, vtom se však do souboje skvěle vrátil Attila Szalai a znemožnil domácímu kapitánovi zakončit.
19'
Jejich útočné snažení přerušuje až faulem Ádám Lang.
19'
Loic Négo se až k brance Bulharů nedostal, hosté ale pokračují v kombinaci.
18'
Stoper Valentin Antov si troufl na riskantní kličku před vlastním pokutovým územím, ta mu však vyšla a k ohrožení branky Naumova tak nedošlo.
17'
Akce hostů vypramenila až v zakončení Szoboszlaie, který však svou dělovkou trefil jen obránce.
16'
Maďaři však domácí rozehrávku vypresovali a Gruev přihrává pouze do autu.
15'
Domácí Bulharsko, pod vedením dnes debutujícího kouče Ilieva, rozehrává na půli hrací plochy.
14'
Kevin Csoboth utekl obránci a následně centroval do vápna, kde však míč odvrátila domácí obrana. Akce však pokračovala, na jejíž konci byl Styles, který však nepovedeným centrem pouze vyzkoušel pozornost bulharského gólmana.
12'
Domácí se přes půlku hřiště nedostali, to však platí i pro hosty z Maďarska.
11'
O rychlou odpověď se snažili i domácí, avšak centr z levé strany odvrací mimo šestnáctku stoper Botka
10'
Domácí se rychle dostávají do vedení! Standardní situaci rozehrál centrem do skvělého prostoru Dominik Szoboszlai, kde si jeho přihrávku našel MARTIN ÁDÁM a z blízka dopravil míč za záda bezmocného brankáře Naumova! Asistence: Dominik Szoboszlai.
8'
Valentin Antov se u vlastního pokutového území ohnal rukou po Szoboszlaiovi a vidí brzkou žlutou kartu.
8'
Maďaři rozehráli nakrátko, po kombinaci Szoboszlaie a Stylese centroval druhý jmenovaný. Centr z levé strany hlavičkoval zajímavě Martin Ádám, avšak nad.
7'
Domácí Alex Petkov zahrává před Kerkezem na roh pro soupeře.
6'
Bulhaři odkopávají míč za půlicí čáru, hosté začínají na vlastní obranné polovině.
4'
Domácí se prokombinovávali přes střed hřiště, následně chtěli těžiště hry přenést na pravou stranu, myšlenka se však nepotkala s provedením a pas na Despodova tak končí v autu.
3'
Brankář Dibusz při rozehrávce nepříjemně dohraný Delevem, hlavní sudí Stefanski hru hned přerušuje.
2'
První šanci měl po chybě v rozehrávce Bulharsak Callum Styles, z úhlu však míří mimo tři tyče.
2'
Mimochodem, domácí nastoupili v zelenobílých dresech, Maďaři oblékli červenobílé dresy.
1'
Rozehrávky se ujal kapitán Szoboszlai, míč ale končí za brankovou čarou.
1'
Hosté z Maďarska se také hned drali dopředu, útočník Martin Ádám ale byl zastaven faulem.
1'
Úvodní výkop provedl bývalý sparťan Martin Minčev, zápas začíná!
1'
Prázdným stadionem v Sofii už prozněly obě národní hymny, výkop utkání se blíží.
Dnešní utkání se kvůli prohřeškům z domácí strany odehraje bez divácké podpory.
Hlavní trio rozhodčích doprovází hráče obou celků na hrací plochu.

Bulharsko: Naumov – V. Popov, A. Petkov, Antov, Nedjalkov – F. Krastev, Čočev, Grujev – Despodov (C), Minčev, Delev.
Náhradníci: Mitov, Djulgerov – S. Petrov, Rusev, Jankov, Turicov, I. Iliev, Ivanov, Kolev, Ivanov, Atanasov, Ljaskov.
Trenér: Ilian Iliev

Maďarsko: Dibusz – Botka, Á. Lang, A. Szalai – Négo, Á. Nagy, Szoboszlai (C), Styles, Kerkez – Ádám, Csoboth.
Náhradníci: Demjén, Szappanos – Mocsi, Balogh, G. Szalai, Kalmár, Bolla, Gazdag, Z. Nagy, Horváth, Kata, Németh.
Trenér: Marco Rossi

Rozhodčí: Stefanski – Golis, Obukowicz.
Oba týmy už se v této kvalifikaci potkali, a radostněji z tohoto budapešťského duelu odcházeli domácí, kteří Bulhary porazili třemi brankami z první í půle. Do střelecké listiny se zapsali Bálint Vécsei, Dominik Szoboszlai a Martin Ádám.
Maďarsko
I tento středoevropský celek se už několikrát zúčastnil evropského šampionátu. Narozdíl od Bulharů to však bylo v posledních letech, přesněji tedy na turnajích v roce 2016 a také na Euru 2020, které se však odehrálo o rok později. Na posledním šampionátu Maďaři skončili svou pouť v základní skupině, kde však narazili na silné váhy v podobě Portugalska, Francie a Německa. Opravdová skupina smrti.
Před kvalifikací o následující turnaj bylo Maďarsko považováno spolu se Srbskem za největší favority skupiny G.
Poslední duel odehráli svěřenci Marca Rossiho také v Litvě, kde však v poločasu utkání překvapivě prohrávali o dvě branky. V druhé půli však Maďaři alespoň trochu odčinili nepovedenou první část hry a díky gólům Szoboszlaie z penalty a Vargy odjížděli s bodem.
Bulharsko
Balkánský celek se sice dvakrát ve své historii zúčastnil evropského šampionátu, naposledy to však bylo v 2004, kdy se Euro konalo v Portugalsku.
Do této kvalifikace Bulharsko určitě nevstupovalo s rolí favorita, což se zatím v průběhu také potvrdilo. Bulhaři totiž nachází po šesti odehraných zápasech na posledním pátém místě se ziskem pouhých dvou bodů.
Poslední duel odehráli bulharští lvi pod svěřencem Mladenem Krstajićem, který však byl po neuspokojivých výsledcích odvolán a nahrazen Ilianem Ilievem, kterého tak čeká v dnešním střetnutí premiéra. Zmiňovaný poslední utkání pak odehráli Bulhaři proti Litvě, která je na domácí půdě díky dvěma brankám krajního beka Sirvyse porazila 2:0.
Příjemné čtvrteční odpoledne všem fanouškům fotbalu. Spolu s celým rokem 2023 se do konce blíží i kvalifikace o Mistrovství Evropy, konané příští rok v Německu. Některé národní týmy již sice mají jisté místo na šampionátu, některé celky však jistotu nemají. V dnešním duelu se utká Maďarsko, kterému už chybí opravdu kousek do Německa, naopak pro jejich dnešního soupeře Bulharsko je již kvalifikace uzavřená. Balkánský celek totiž na jakémkoli postupovém místě neskončí. Tento zápas začíná v 18:00, a tak si jej určitě nenechte ujít!