Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Estonsko : Švédsko - 9. září 2023   18:00

0:5
(0:3)
Švédsko
Švédsko
18' Gyökeres  (Wahlqvist) • 24' Kulusevski  (Forsberg) • 39' Isak  (Sema) • 76' Quaison  (Kulusevski) • 90+2' Claesson  (Karlsson)
Estonsko
Hein – Paskotši, J. Tamm, Mets – Siňavskij (46. Pikk), Miller, Käit, Hi. Ojamaa (46. Sorga), Peetson (68. Kuusk) – K. Vassiljev (C) (84. Poom), Anier (46. Zenjov).
Igonen, Vallner – Baranov, Kallaste, Shein, A. Tamm, Tunjov.
Fesnic – Avram, Cerei (ROU)
A. Le Coq Arena (Tallinn)
Švédsko
R. Olsen – Wahlqvist (79. Holm), Hien (46. Starfelt), Lindelöf (C), Sema – Kulusevski, Cajuste, Gustafson, Forsberg (79. Karlsson) – Gyökeres (63. Quaison), Isak (63. Claesson).
Johansson, Nordfeldt – A. Ekdal, Elanga, J. Karlström I, M. Olsson, Rohdén.

Já děkuji za pozornost loučím se s vámi a přeji klidný a pohodový sobotní večer, třeba ve společnosti sportu.
Švédové korunovali výkon ve druhém poločase dalšími dvěma výstavními góly. Estonci nestačili a byli opravdu slabým soupeřem. Švédy by to tak mohlo nakopnout a konečně by mohli šplhat tabulkou výš. Nyní mají Rakousko, konkrétně v úterý a v říjnu mají Ázerbajdžán. Dokážou bodovat v obou duelech? Uvidíme. bude zajímavé to sledovat.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 0:10. Střely mimo: 3:8. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:7.
90+3'
90+3'
Už se nic neděje, tři body poputují do Švédska, a tak se také děje. Sudí píská konec. Pro Estonsko je to konec trápení.
90+2'
Švédsko právě vstřelilo branku! Trestuhodně nechaný Claesson a Švédové vedou těsně před koncem 5:0. Takhle nehlídaný VIKTOR CLAESSON, to je na nejhorší známku pro stopera. Strašné. Švédsko korunuje svůj výsledek a zaokrouhluje ho. Asistence: Jesper Karlsson.
90+1'
Karlsson vyslal "jedovku," razanci měla přesnost však nikoliv.
90'
Švédští příznivci na stadionu už oslavují. Byl na ně krásný záběr kamery.
89'
Hosté už ani nenapadají, o třech bodech je rozhodnuto. Hraje se jen o to, jak vysoký výsledek bude. Na hřišti pravdu není, co komentovat.
88'
Quaison vyzkoušel pozornost brankáře Heina, ten si ale jen oprášil rukavice po pěkném zákroku.
86'
Domácí se dostali na balón a drží ho vcelku dlouho, snaží se o útok po pravé straně. Ten ale nedopadl.
85'
Žlutí nechávají soupeře běhat a ten se nechává snadno obehrát.
84'
Střídání v týmu Estonsko:
ze hřiště odchází Konstantin Vassiljev, přichází Markus Poom.
83'
Utkání se jen dohrává.
81'
Spolupráce Kulusevskiho a Quaisona, neskončila větší šancí či brankou. Dva elitní hráči Švédska se snažili vymyslet hezkou situaci před brankou, ovšem neuspěli.
80'
Estonci už běhají jen bez míče a čekají jestli Švédové udělají chybu v rozehře či kombinaci to se však neděje.
80'
Přetažený centr do hřiště zprava, velká škoda, Švédové mohli navyšovat skóre.
79'
Střídání v týmu Švédsko:
ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Jesper Karlsson.
79'
ze hřiště odchází Linus Wahlqvist, přichází Emil Holm.
78'
Švédové už jedou na setrvačnost. Estonci nekladou odpor a hra je už jen o to, kolik bude výsledek. Jak bude vysoký a kolik Švédové dají branek.
76'
Švédsko právě vstřelilo branku! Autorem branky je ROBIN QUAISON. Asistence: Dejan Kulusevski.
75'
Estonci po delší době na míči, ale zase nic nevymysleli. Jejich pomalé akce, bez náběhů a bez pohybu jsou lehko přečtitelné.
72'
Domácí přišli o míč, ale hosté poté rovněž, Estonci ho vyváželi však příliš pomalu a tak se hra odehrává ve středu hřiště.
71'
Dobře se vyvíjející standardka. Z dobrého úhlu i vzdálenosti pro Švédy. Forsberg pálí....ale těsně minul, vypálil nad břevno.
70'
Žlutí kombinují s klidem a nepoštějí soupeře na balón, až nyní, Estonci zabalili balón a vezli ho rovnou na kasu, ovšem byli vytlačeni z přijatelného úhlu a pak už branku netrefili.
68'
ze hřiště odchází Rasmus Peetson, přichází Märten Kuusk.
68'
Pěkná hlavička Peetsona, odvážná, troufalá, ovšem za brankovou čarou neskončila.
67'
Domácí s velkou vervou vybojovali roh.
66'
Estonci táhnou útok po levém křídle, ale Starfelt je nepustí do ničeho, co by mohlo ohrozit Olsenovu branku.
66'
Lindelöf na Forsberga avšak to je ofsajd, to už bylo moc troufalé.
65'
Švédové se už dlouho neprosadili, není to však dáno tím, že by neměli tlak a šance, ale spíš tím, že ty dané šance neproměňují.
63'
ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Viktor Claesson.
63'
ze hřiště odchází Viktor Gyökeres, přichází Robin Quaison.
62'
Kait výtečně natajoval přihrávku na MIllera, ten ale levačku nenastavil úspěšně. Netrefil cíl a proto je průběžný výsledek stále 0:3:
61'
Švédi si dělají, co chtějí, Estonci vůbec nevědí, neví si rady. Neví, jak bránit rychlé Švédy.
60'
Isak opět ohrozil branku, jeho rotovaná střela kroucená směrem do brány však vyplavala úplně ven a nezamířila do branky.
59'
Estonci nechtěně zakopli míč úplně do autu, přihrávka centrem se vůbec nevyvedla.
58'
Hosté v pohodě, klidu a jistotě kombinují okolo středového kruhu. Mají na kopačkách jistotu, kvůli vysokému vedení.
57'
Sema posouvá balón kupředu, Estonci blokují do autu.
55'
Tamm se pomalu rozhoduje a přichází o míč, to je trestuhodná chyba, to by se nemělo stávat na takovéto úrovni. Tamm málem zapříčinil čtvrtý gól, Švédové však nezvládli koncovku.
54'
Forsberg zahrává volný přímý kop zleva. Zatočil ho ale tak, že nikdo neměl šanci ho trefit ani hlavou ani nohou.
53'
Forsberg, Gustafson, LIndelöf, hráči si takto mění míč a zkoušejí obehrát blok soupeře.
50'
Hein nyní předvedl dva perfektní zásahy. Nejdříve nataženou rukou vyáthl míč letící do brány a poté po rohovém kopu ukázal výjimečný reflex a tygřím skokem do strany zamezil šanci Švédska.
49'
Estonci měli dvě velké šance, Švédové jisti si vítězstvím, viditelně ubrali na úsilí a to je mohlo stát 1 inkasovaný gól.
46'
ze hřiště odchází Isak Hien, přichází Carl Starfelt.
46'
ze hřiště odchází Vlasij Siňavskij, přichází Artur Pikk.
46'
ze hřiště odchází Hindrek Ojamaa, přichází Erik Sorga.
46'
ze hřiště odchází Henri Anier, přichází Sergej Zenjov.
46'
O góly se postarali postupně Gyökeres, Kulusevski a Isak. Hlavně poslední dva ukazují jací jsou kvalitní hráči. Kulusevski vyiká v Tottenhamu a Isak zase v Newcastlu a na hřišti je to jednoznačně poznat a vidět.
Švédové v prvním poločase totálně přejeli Estonce. Ukázali, že mají hráče v lepších ligách, že jsou kvalitnější, pohyblivější, tvořivější, lepší ve všech aspektech hry a Estonci totálně nestačí tempu utkání. Měli by se uchýlit k nějakému neprůchozímu bloku, jinak doma dostanou od Švédů pořádnou nálož.
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
45+1'
45+1'
Hein předvedl famózní zákroky, dva těsně za sebou. Nejdříve chytal střelu ze střední vzdálenosti a pak čapal dorážku, vše odchytal parádně a bezchybně.
45'
Hosté ubrali na úsilí, přesto domácí přehrávají. Míč še po ose Isak, Kulusevski, Wahlqvist, ovšem síť nenašel.
44'
Vzápětí nebezpečný centr do pokutového území, OLsen měl štěstí, i když nemusel zasahovat. Balón šel těsně vedle branky.
43'
Estonci kombinují a vyplouvají z presinku soupeře, teď se dostali do zakončení, jejich útočnou situaci však zastavil Victor Lindelöf.
42'
Siňavskij fauluje a už se nemůže spolehnout na to, že vytvoří nějakou situaci do útoku, pomohl si faulem a hrají Švédové.
40'
A už se veze další útok, opět zleva, centr zblokován. Isak je však neskutečně rychlý a dává obráncům pobaltské země pořádně zabrat.
39'
Švédsko právě vstřelilo branku! Autorem branky je ALEXANDER ISAK. Útočník Newcastlu se trefuje po centru zleva, kdy si natajmoval výskok a hlavičkou trknul míč do branky. Krásná branka a 3:0 pro hosty. Asistence: Ken Sema.
39'
Nyní hosté ukazují svou sílu naprosto přehrávají soupeře.
38'
Švédové stále na balónu, nikomu ho nepůjčují. Wahlqvist po straně, vrací na LIndelöfa, opět na stranu, Hein, centr a zkouška jít do finální fáze, nepovedlo se.
37'
A Švédi v klidu kombinují, vyplňují tak čas, kdy si potřebují oddychnout mezi akcemi.
36'
Vassiljev zkusil kolmou přihrávku, ta byla však zachycena a bylo s ní naloženo, tak, že založila útok Švédů.
35'
Domácí se dostali na míč a chtějí ho udržet co nejdéle, aby zamezili dalším útokům soupeře, jenž je ničí svými brejky. Uvidíme na jak dlouho se jim to povede.
34'
Zajímavá vzdušná akce Estonců, ti se však neprosadili, akce byla odsouzena k záhubě, kvůli špatně načasované přihrávce.
33'
Nikdo z Estonců nehraje v nějakém klubu TOP 5 lig.
33'
Isak se dral do zakončení, nebyl do něj ale vpuštěn a nemohl se tak účastnit koncovky Švédů.
31'
Švédové si drží výborně vypracované vedení a i tak chodí do dalších brejků, rychlých, úderných útoků, jenž mají za úkol zvýšit skóre.
31'
Forsberg centruje z rohového kopu, ale balón je odvrácen a hra pokračuje těsně před vápnem domácích.
30'
Cajuste trochu chyboval na polovině hřiště, Estonci se zmocnili balónu a uháněli dopředu, byli ale brzo obráni a ukázala se kvalita defenzívy Švédů.
29'
Kulusevski pálil šajtlí zblízka těsně vedle. Zhruba v polovině výšky brány.
28'
Švédští hráči nadále pokračují v útočné hře, ovládají míč a kooperují na polovině nebo spíš dokonce blízko vápna soupeře.
26'
Hein odkopl daleko na půlku hřiště, ovšem tam se zmocnili míče zase Švédové a tak jejich převaha pokračuje.
25'
Pískaný a mávaný ofsajd domácích hráčů, ti se chytli do pasti.
24'
Švédsko právě vstřelilo branku! Autorem branky je DEJAN KULUSEVSKI. Krásná akce, průniková kolmá přihrávka na levý kraj vápna a střela na bližší tyč a je to 2:0 pro Švédy. Asistence: Emil Forsberg.
23'
Cajuste to udělal chytře a pak měli Švédové další příležitost ke střele, tu ale nevyužili a ani se k ní nedostali. Velká škoda pro žlutomodré.
21'
Žlutá karta pro tým Švédsko (Isak Hien).
21'
Útočný faul Hiena, který pronikal po levé straně a posunul hráče před sebou, ten tak spadl na zem a proto je hra přerušena.
18'
Švédsko právě vstřelilo branku! Autorem branky je VIKTOR GYÖKERES. Asistence: Linus Wahlqvist. Wahlqvist vyslal krásnou kolmou příhru, Gyökeres si výborně načasoval náběh a Švédové otevírají účet utkání akcí do prázdné brány.
17'
Lindelöf rozjel akci, která skončila na levém křídle, protože se o to postaral estonský bek, jenž nepustil švédského hráče dál v postupu.
16'
Hra je pomalá a příliš nelahodí fanouškovskému oku.
14'
Žlutá karta pro tým Estonsko (Mets).
14'
Wahlqvist byl ubráněn na hraně vápna napravo, nakonec to nebylo v pokutovém území. Nicméně je z toho žlutá karta za jasný faul na švédského krajního beka.
13'
Až teď se hostům povedlo pokořit defenzívu pobaltského státu. Ten se bude bránit rohovému kopu. Ten byl protažený na zadní tyč a dopadl aleko od branky.
12'
Co nyní vymyslí žluté včeličky, tedy Švédové? Sice kombinují, to ale nemá mobilitu, Estonci se stíhají vracet do svých pozic a nepropadají.
11'
Estonci se dostali velmi pěkně hluboko do obrany protivníka, nacentrovali a pak posílali míč rovnou z první, ovšem to nevyšlo, rána byla zblokována a odražena do autu.
10'
Od Švédů je to pomalé, jakoby jejich výkony měly sestupnou tendenci, v posledních zápasech to nejsou oni. Potřebovali by osobnost, někoho, kdo to veme na sebe.
9'
Gustafson vrací dozadu na brankáře, ten na Lindelöfa a ta pokračuje kombinace Švédů, jenž zatím Estonce ničím nepřekvapili.
8'
Švédi odkopli daleko a široko, nedovolili soupeři se do nich dostat. Estonci to zkoušeli, ale neuspěli se svými nápady.
7'
Švédi se zdržují na polovině soupeře, ten se snaží vymanit se z tlaku a chce se přihrávkami po zemi dostat alespoň pryč z nebezpečného prostoru, nedaří se mu to.
6'
Olsen posílá balón zpět do hry, na hřišti je to stále vyrovnané, nic moc se toho neděje, je to o tom, kdo otevře jako první hru.
5'
Isak zase kombinuje s Forsbergem, asi dvě největší zbraně Švédska. Uvidíme, jestli budou mít dnes střeleckou slinu.
5'
Domácí jdou s výstavbou hry hodně pomalu, začínají od brankáře a je to hodně statické, bez pohybu, bez nápadu, myšlenky.
3'
Isak prodloužil u vápna na Forsberga a ten pálil hodně nebezpečně nahoru do horního rohu, ovšem netrefil přesně.
3'
Olsen si došel pro dlouhý míč zprava, vyskočil si a pokryl ho pevně v rukou.
2'
Miller kombinuje s kolegou a vytváří novou akci, to se nedaří, přihrávka jde zase dozadu a výstavba hry je tam, kde byla na začátku.
1'
Estonci odkopli a tím se tak uchránili od dalších ataků.
1'
Domácí se málem dostali do velké šance, té ale zamezil LIndelöf.
1'
Estonci rozehráli.
1'
V Estonsku už se schyluje k zápasu.
Forma obou soupeřů (posledních 5 zápasů)

Estonsko – 1 výhra, 1 remíza, 3 prohry

Švédsko – 3 výhry, 2 prohry

Estonsko: Hein – Paskotši, J. Tamm, Mets – Siňavskij, Käit, Peetson, Miller, He. Ojamaa – K. Vassiljev – Anier.
Náhradníci: Igonen, Vallner – Baranov, Kallaste, Kuusk, Pikk, Poom, Shein, Sorga, A. Tamm, Tunjov, Zenjov.
Trenér: Thomas Häberli (SUI)

Švédsko: R. Olsen – Sema, Lindelöf, Hien, Wahlqvist – Forsberg, Gustafson, Cajuste, Kulusevski – Isak, Gyökeres.
Náhradníci: Johansson, Nordfeldt – Claesson, A. Ekdal, Elanga, Holm, Karlsson, J. Karlström I, M. Olsson, Quaison, Starfelt, Rohdén.
Trenér: Janne Andersson (SWE)

Rozhodčí: Fesnic – Avram, Cerei (ROU).
Estonci nikdy na ME nebyli, narozdíl od Švédů, ti nechyběli na posledních 6 setkáních nejlepších týmů Evropy. V tom posledním vypadli v osmifinále jak bylo řečeno. V žebříčku FIFA jsou na krásném 23. místě. Švédům se především daří doma, kde prohráli jen dvakrát z devíti pokusů. Na hřištích soupeřů už je to však horší, tam prohráli 11 z 15 měření sil.

Koho sledovat

Rauno Sappinen – je to nejlepší střelec Estonska se dvěma brankami, vsítil vlastně všechny góly pobaltského státu.

Alexander Isak – pokud dává góly, Švédsko vyhrává, zajímavá statistika, je to navíc hráč Newcastlu v Premier League, té nejlepší soutěže světa, už jen to dává smysl ho sledovat
Švédsko

V tabulce skupiny F jsou na 3 místě, dotahují se postupně na Rakousko a Belgii. Mají však jen 3 body po 3 duelech, což je na takové mužstvo velmi málo. S Estonci tak potřebují nutně bodovat za tři. Belgii by tak stáhli na 1 bod.

Estonsko

V tabulce skupiny F zaujímá 4. místo a postup na závěrečný turnaj se pomalu rozplývá. Navíc mají po třech odehraných zápasech jen jeden bod. Zbývá tedy 5 duelů a ve hře je 15 bodů. Nicméně Estonci to udou mít extra těžké, kór ve skupině, kde jsou favority Belgičané, Rakušané a Švédi.

Rakousko – Estonsko 2:1
Branky: Kainz, Gregoritsch – Sappinen

Ázerbajdžán – Estonsko 1:1
Branky: Kryvocjuk – Sappinen

Estonsko – Belgie 0:3
Branky: Lukaku 2, Bakayoko
Hezký den s fotbalem, dnes nás společně čeká duel Kvalifikace ME 2024 mezi Estonskem a favoritem ze Švédska. Švédové na posledním ME vypadli v osmifinále. Utkání začne v 18 hodin a já vám ho přiblížím. Těšte se a nic si na tuto dobu neplánujte.