Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Řecko - 19. června 2023   20:45

(0:0)
Řecko
Řecko
Francie
Maignan – Koundé, Konaté, Upamecano, T. Hernández – Camavinga, Tchouaméni – K. Coman (77. Dembélé), Griezmann (86. Nkunku), Mbappé (C) – Kolo Muani (86. Giroud).
Samba, Aréola – Disasi, Pavard, W. Fofana, Y. Fofana, B. Kamara, M. Thuram, Veretout.
Lahoz – Devís, del Palomar (všichni ESP)
Stade de France, Paříž
Řecko
Vlachodimos – Baldock, Mavropanos, Chatzidiakos, Tsimikas – Bakasetas (C) (71. Retsos), Siopis (66. Fountas), Kourbelis (86. Bouchalakis) – Masouras (71. Koulierakis), Giakoumakis (66. Pavlidis), Mantalos.
Athanasiadis, Paschalakis – Papanikolaou, Pelkas, Rota, Limnios, Giannoulis.

Francie zvládla další utkání v této kvalifikaci a doma porazila Řecko poměrem 1:0. Se svým soupeřem to ale vůbec neměla jednoduché a na gól čekala až do 55. minuty, kdy se z penalty prosadil hvězdný Kylian Mbappé. Převaha favorita byla zřejmá, ale další branky už nepadly. Francii samozřejmě nahrálo také vyloučení stopera Konstantinose Mavropanose, který šel pod sprchy v 69. minutě.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:1. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:10.
90+14'
90+14'
Uvidíme ještě jeden nákop hostů do pokutového území. Podaří se Řecku vyrovnat?
90+13'
Christopher Nkunku se zbavil jednoho obránce, ale toho druhého hned vzápětí trefil.
90+12'
Pantelis Chatzidiakos posílal do vápna Francie kvalitní centr, který ale o kousek přeletěl všechny hráče. Přece jen ale Řecko ještě bude mít rohový kop.
90+11'
Olivier Giroud nedostal do pokutového území úplně ideální přihrávku, výkopu se ujímá Odisseas Vlachodimos.
90+9'
Řekové už zřejmě nemají tolik sil, aby alespoň k remíze tento duel dovedli. Už půl hodiny jen běhají za míčem.
90+7'
Kylian Mbappé znovu vzal míč a opět s ním okamžitě pádil vpřed. Na hranici šestnáctky byl zastaven čistým skluzem.
90+6'
Samozřejmě se sluší dodat, kolik minut se nastavuje. Druhé dějství se celkově protáhne hned o čtrnáct minut, poněvadž je fakt, že v poločase druhém se tolik nehrálo.
90+5'
Po rychlé francouzské kombinaci se ke střele dostal Kylian Mbappé, precizní přihrávku Girouda ovšem v gól neproměnil.
90+3'
Francie stále drží míč na útočné polovině. Každou další minutou se přibližuje k zisku tří bodů.
90+1'
Kylian Mbappé si vedl míč do otevřenější obrany, ale přihrávka se mu příliš nevydařila.
90'
Eduardo Camavinga udělal dva rychlé kroky a pak si připravil střeleckou pozici. O kousek přestřelil řeckou branku.
88'
Mohlo být hotovo! Dva Francouzi se hnali do přečíslení, které málem vyřešili na jedničku. Dembélému ale chyběl k zakončení do prázdné brány krok, míč mu servíroval Kylian Mbappé.
87'
Francouzi si ale museli dát pozor! Z ničeho nic Evangelos Pavlidis připravil střeleckou pozici pro Fountase, jehož rána se od obránce odrazila nad bránu. Řecko bude pokračovat rohovým kopem.
86'
Střídání v týmu Řecko:
ze hřiště odchází Dimitris Kourbelis, přichází Andreas Bouchalakis.
86'
Střídání v týmu Francie:
ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Olivier Giroud,
ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Christopher Nkunku.
85'
Řekové si nyní přihrávali velmi blízko ke své svatyni, Odisseas Vlachodimos nakonec stačil balón odehrát.
84'
V průběhu početní převahy ještě narostlo číslo ve statistice držení míče na straně Francie. Hlavně Kylian Mbappé je hodně vidět.
82'
Antoine Griezmann chytrou patičkou vyzval ke střele Kyliana Mbappého, jehož razantní pokus po zemi minul zhruba o metr bližší tyč.
81'
Stoper Francie už je na nohou, tudíž můžeme pokračovat ve hře. Druhý poločas se téměř určitě hodně protáhne.
79'
Dayot Upamecano po jednom ze soubojů zůstal ležet na hrací ploše. Pravděpodobně si natáhl sval.
78'
Randal Kolo Muani předvedl velmi dobrý první dotek s míčem. Po přihrávce spoluhráče se rychle otočil a vzápětí vypálil, jenže trefil blokujícího hráče v bílém dresu.
77'
ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Ousmane Dembélé.
76'
Ve druhém poločase se nám hra zatím hodně kouskuje. Řecko ale hraje v deseti, takže vše nasvědčuje tomu, že tři body zůstanou ve Francii.
73'
Přímý kop rozehrál Antoine Griezmann, který vyslal zajímavou technickou ránu, avšak balón těsně přeletěl horní tyč.
71'
ze hřiště odchází Tasos Bakasetas, přichází Panagiotis Retsos,
ze hřiště odchází Georgios Masouras, přichází Konstantinos Koulierakis.
69'
Žlutá karta pro tým Řecko (Dimitris Kourbelis).
69'
Žlutá karta pro tým Řecko (Pantelis Chatzidiakos).
69'
Červená karta pro tým Řecko (Konstantinos Mavropanos). Úplně sám na gólmana se řítil Randal Kolo Muani, avšak těsně před hranicí vápna byl zastaven Konstantinosem Mavropanosem, jenž už tentokrát červenou kartu viděl.
67'
Dayot Upamecano si musel pohlídat zajímavý náběh řeckého útočníka. Robustní stoper nakonec zažehnal nebezpečí s velkým přehledem.
66'
ze hřiště odchází Manolis Siopis, přichází Taxiarchis Fountas,
ze hřiště odchází Giorgos Giakoumakis, přichází Evangelos Pavlidis.
65'
Petros Mantalos zkusil štěstí utaženou střelou placírkou. Mike Maignan na balón moc dobře viděl a ukryl jej ve své náruči.
64'
Tasos Bakasetas se postaral o rozehrávku, ale napálil pouze před sebou stojícího hráče.
64'
Aurélien Tchouaméni fauloval poblíž francouzského pokutového území. Mike Maignan bude muset čelit přímému kopu z velmi kvalitní pozice.
63'
Po delší době se také Řekové dostali na útočnou polovinu. S míčem na noze teď běží vpřed George Baldock.
61'
Comanovu ránu ze zhruba dvaceti metrů bez problémů sebral gólman Odisseas Vlachodimos.
60'
Kylian Mbappé se na chvíli ocitl za obranou, jenže Pantelis Chatzidiakos těsně před ním zasáhl a odvrátil míč na rohový kop.
58'
Kylian Mbappé je při chuti. Snažil se proniknout mezi zadáky, jenže ti jej rychle zastavili.
58'
Kingsley Coman se připomněl rychlými kličkami u lajny, ale nakonec zmátl sám sebe.
56'
Sluší se doplnit, že penalta se opakovala z důvodu, že jeden z obránců vběhl do pokutového území dříve, než se Mbappé dotkl míče. Postavení gólmana bylo v pořádku.
55'
Francie právě vstřelila branku!
Teď už byl KYLIAN MBAPPÉ úspěšný, tentokrát si vybral opačnou stranu! Odisseas Vlachodimos sice opět vystihl směr, ale tentokrát francouzský kanonýr míč zvedl a poslal jej pod břevno. 1:0.
53'
Odisseas Vlachodimos dokázal vychytat Kyliana Mbappého, který se dle očekávání postavil k puntíku. Pokutový kop se ale bude opakovat!
51'
Sudí Lahoz nejprve udělil řeckému stoperovi žlutou kartu, ale VAR ještě zkoumá, zda neměla přijít rovnou karta červená. Každopádně pokutový kop se určitě kopat bude.
50'
Žlutá karta pro tým Řecko (Konstantinos Mavropanos).
50'
Bude se kopat penalta! Na začátku 50. minuty Konstantinos Mavropanos šel do souboje naprosto nesmyslně a Griezmanna trefil kopačkou do hlavy.
49'
Žlutá karta pro tým Řecko (Manolis Siopis).
47'
Druhý poločas začal velmi podobně, jak skončil ten první. Francie obléhá území okolo vápna.
46'
Je za námi první poločas, který sice nabídl francouzský nápor a převahu, jenže gól jsme zatím neviděli. Nejblíže ke vstřelené brance byl na konci poločasu Jules Koundé, který si našel u zadní tyče Griezmannův centr, avšak výtečný zákrok vytáhl brankář Odisseas Vlachodimos. Pokračovat budeme za patnáct minut.
45+3'
45+2'
Minutu před koncem nastavení Řekové hrají daleko od své brány a vypadá to, že do kabin půjdou za nadějného stavu 0:0.
45'
Antoine Griezmann servíroval do vápna centr, který byl okamžitě odvrácen.
44'
Jules Koundé perfektně zavíral prostor u zadní tyče a rychle zakončil, avšak Odisseas Vlachodimos se opět blýskl vynikajícím zákrokem. Toto byla zatím největší šance utkání.
42'
Kylian Mbappé už potřetí v tomto zápase spadl ve vápně a opět se dožadoval penalty, ale Lahoz znovu nereagoval.
41'
Dá se ale napsat, že se francouzský tlak postupně stupňuje. Řecká defenzíva se pohybuje stále níže a níže ke své brance.
40'
Kingsley Coman kličkoval poblíž pokutového území, jenže i tuto snahu řecká obrana zvládla ubránit.
39'
Randal Kolo Muani se v ponechané výhodě snažil postupovat vpřed, ale nakonec byl zastaven obránci. Lépe si nevedli ani vzápětí jeho spoluhráči.
38'
Ibrahima Konaté dokázal zablokovat další řeckou ránu, ta šla opět na bránu ze střední vzdálenosti.
37'
Jules Koundé velice zkušeně zvládl rychlostní souboj s Kostasem Tsimikasem. Posléze Coman vybojoval nedovolený zákrok.
36'
Kylian Mbappé se snažil na levém křídle přelstít hned tři hráče v bílém dresu, což se mu docela povedlo, ale centr byl stejně sražen.
35'
Dayot Upamecano se po rohovém kopu protlačil k zakončení hlavou, to mu ale úplně nesedlo. Odisseas Vlachodimos rychle zareagoval a svůj tým podržel.
34'
Antoine Griezmann posílal na malé vápno přízemní centr, který byl však zablokován.
34'
Giorgos Giakoumakis si nepohlídal ofsajdové postavení, praporek šel okamžitě nahoru.
33'
Kostas Tsimikas mohl míč vyvézt dopředu, ale nakonec se zastavil a zvolil zpětnou přihrávku. Spoluhráči se mu totiž příliš neukázali.
31'
Narážečka na jeden dotek se Kylianu Mbappému příliš nepovedla. Konstantinos Mavropanos předvedl výbornou defenzivní práci.
30'
Antoine Griezmann předvedl na půlící čáře čistý skluz, takže Francie opět může kupředu.
29'
Za chvíli budeme mít za sebou téměř třetinu utkání. Řecko zatím kvalitně brání, a proto Francie ještě neskórovala, i když herně to je jednostranná záležitost.
27'
Jules Koundé čechral míč k zadní tyči, kam si nabíhal Mbappé. Vypadalo to, že lehce postrčen byl, ale ani v tomto případě se píšťalka sudího Lahoze neozvala.
26'
Tasos Bakasetas vyslal z velké dálky přesnou, ale nepříliš důraznou střelu. Mike Maignan byl u tyče včas, takže větší starosti se svým prvním dnešním zákrokem neměl.
25'
Kylian Mbappé chytrým centrem našel na penaltovém puntíku hlavičkujícího Randala Kolo Muaniho, jenž zhruba o metr minul branku.
24'
Došlo i k zakončení hlavou, jenže míč zamířil pouze do boční sítě, tudíž Mike Maignan okamžitě rozehrává.
24'
Dayot Upamecano sice poměrně rychle dostoupil Georgiose Masourase, avšak stejně z toho bude první rohový kop v utkání pro Řecko.
23'
Antoineho Griezmanna ale zastavila nepřesnost. Autové vhazování rozehraje George Baldock.
22'
Sledujeme sérii několika přihrávek, které ale nevedou k vytvoření šance. Francie se snaží svého soka ukolébat.
21'
Theo Hernández chtěl prostrčit míč na lépe postaveného spoluhráče, ale řecká defenzíva znovu zareagovala jako jeden muž.
19'
Odisseas Vlachodimos nerozehrál zrovna nejpřesněji, Francouzi se zadarmo dostanou k dalšímu autovému vhazování.
18'
V prvních osmnácti minutách sledujeme jasnou herní převahu favorita, ale velkých šancí jsme zas tolik neviděli.
17'
George Baldock na pravé straně nedostihl nepříliš přesnou přihrávku, tudíž hrací předmět znovu jde do moci Francouzů.
16'
Ibrahima Konaté měl ofenzivní choutky, když chtěl balón vyvézt na útočnou polovinu. Pomohl si ale nedovoleným zákrokem, tudíž míč připadne na řecké kopačky.
15'
Jules Koundé si ve chvíli, kdy se opět začalo hrát, pohlídal náběh ze strany. Poté si pomohl s brankářem Maignanem.
13'
Odisseas Vlachodimos ale má nějaký zdravotní problém a na trávník se nyní museli vydat lékaři. Uvidíme, jestli řecká jednička nebude muset střídat.
12'
Kingsley Coman se díky své rychlosti dostal k balónu v pokutovém území. Zakončil z druhého doteku, jenže rána mu vůbec nesedla.
11'
Kylian Mbappé pronikal po levém křídle. Už to vypadalo, že se dostane k zakončení, ale nakonec zvolil přízemní přihrávku. Odisseas Vlachodimos ji konečky prstů dokázal posunout pryč z nebezpečné zóny.
10'
Eduardo Camavinga se snažil něco vymyslet, když si naběhl na levou stranu, nicméně vybojoval jen a pouze autové vhazování.
9'
Francie už v prvních minutách ukazuje, že je jasným favoritem tohoto střetnutí. Od úvodního hvizdu se žene za první brankou.
8'
Kylian Mbappé si hledal prostor v pokutovém území. Prudký centr ze strany i zakončil, ale poměrně vysoko přestřelil řeckou svatyni.
7'
Velká šance domácího celku první brankou nekončí. Na hranici malého vápna vznikl závar, do kterého byl zapojen útočník Randal Kolo Muani. Přišlo také zakončení, ale to dokázal zablokovat obránce Řecka.
6'
Jules Koundé se k balónu dostal po přihrávce Griezmanna, ale centr z jeho strany nepřišel.
5'
Celek v bílých dresech si nyní přihrává u půlící čáry. Teď se naopak o presink pokouší Francouzi.
4'
Odisseas Vlachodimos si dokázal stáhnout nepříliš přesný centr. Nyní bude mít dostatek času na rozehrávku.
3'
Řekové se zatím pořádně nedotkli míče. Jsou zatažení na své polovině a Francie hledá co nejlepší varianty.
2'
Právě Mbappé pak spadl v pokutovém území a u španělského sudího okamžitě reklamoval nedovolený zákrok, ale vypadá to, že od puntíku se kopat nebude, pokud tedy do toho nezasáhne VAR.
1'
Kylian Mbappé se zhruba třicet sekund po úvodním hvizdu poprvé dostal k míči. Neměl ale rychlost, tak zvolil zpětnou přihrávku.
1'

Francie: Maignan – Koundé, Konaté, Upamecano, T. Hernández – Camavinga, Tchouaméni – K. Coman, Griezmann, Mbappé (C) – Kolo Muani.
Náhradníci: Samba, Aréola – Disasi, Pavard, W. Fofana, Y. Fofana, Giroud, Dembélé, B. Kamara, Nkunku, M. Thuram, Veretout.
Trenér: Didier Deschamps

Řecko: Vlachodimos – Baldock, Mavropanos, Chatzidiakos, Tsimikas – Bakasetas (C), Siopis, Kourbelis – Masouras, Giakoumakis, Mantalos.
Náhradníci: Athanasiadis, Paschalakis – Koulierakis, Bouchalakis, Pavlidis, Papanikolaou, Pelkas, Fountas, Rota, Limnios, Retsos, Giannoulis.
Trenér: Gustavo Poyet

Rozhodčí: Lahoz – Devís, del Palomar (všichni ESP).

FRANCIE

Francie toužila loni na podzim obhájit titul světových šampionů, jenže nakonec se musela smířit se stříbrnými medailemi, když ve finále až po penaltách podlehla Argentině. Tým kolem elitního kanonýra Mbappého načal kvalifikaci jasnou výhrou 4:0 nad Nizozemskem. Gól nedostal ani v dalších dvou zápasech, ve kterých nejprve zdolal 1:0 Irsko a pak uspěl 3:0 na hřišti Gibraltaru. Potvrdí Francie roli jasného favorita a porazí také Řecko?

ŘECKO

Řekové už delší dobu čekají na postup na závěrečný turnaj, nicméně je nutné doplnit, že jejich reprezentace není v posledních letech ve zrovna ideálním rozpoložení. Kvalifikaci o EURO ale Řecko zahájilo skvěle. Nejprve vyhrálo 3:0 na půdě Gibraltaru a pak doma porazilo poměrem 2:1 Irsko. Ty nejtěžší zápasy ale Řecko ještě čekají, poněvadž změří síly s Francií a v další fázi také s Nizozemskem.
Hezký pondělní večer při sledování textového přenosu z kvalifikace na ME 2024. Francie dnes na domácím hřišti přivítá Řecko. Výkop je na programu ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.