Rúnarsson – Sampsted, Hermannsson, Pálsson, Finnsson – J. Gudmundsson (C), Traustason, Willumsson (76. Finnbogason), M. Anderson (76. Thorsteinsson) – Óskarsson, Haraldsson.
Valdimarsson, E. Ólafsson – Fridriksson, Thorarinsson, Jóhannesson, Magnusson, S. Magnússon, Ellertsson, Br. Bjarnason, Hlynsson.
Laugardalsvöllur, Reykjavík
Bosna
Šehić – Hadžikadunić, Miličević, Kolašinac – Dedić (86. Ćivić), Krunić, Tahirović (81. Bilbija), Hadžiahmetović (67. Pjanić), Gazibegović (81. Menalo) – Džeko (C), Demirović (67. Kodro).
Vasilj, Pirić – Prevljak, Nalić, Prcić, Hamulic.

Gól v samotném závěru zápasu rozhodl o tom, že domácí fotbalisté vyhrají tento zápas a do tabulky skupiny získávají velmi důležité body.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 2:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 11:11.
90+6'
90+4'
Island je blízko k výhře v tomto zápase. Bosně už mnoho času nezbývá.
90+3'
Platnost branky potvrdil ještě VAR. Všechno bylo v pořádku, branka platí.
90+1'
Island právě vstřelil branku!
Po rohovém kopu vznikl před brankou zmatek, následně akce pokračovala dál a po šikovném pasu spoluhráče zakončoval poměrně snadno ALFRED FINNBOGASON.
90+1'
Jón Dagur Thorsteinsson měl obrovskou šanci, ale trefil jen soupeře, který byl před brankou. Nastavovat se budou dvě minuty.
90'
Edin Džeko se mohl stát hrdinou, ale s jeho zakončením si poradil brankář Rúnar Rúnarsson.
90'
Dostáváme se do poslední minuty hry v poločase, uvidíme, kolik sudí nastaví.
89'
Hostující celek rozehrával rohový kop, Miralem Pjanić poslal centr před branku. Dennis Hadžikadunić se dostal k zakončení, a pak zasáhl gólman.
87'
Alfred Finnbogason nachytaný v postavení mimo hru, akce Islandu končí.
87'
Do střelecké pozice se dostal hostující Miralem Pjanić. S jeho pokusem si domácí brankář dokázal poradit.
86'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina:
ze hřiště odchází Amar Dedić, přichází Eldar Ćivić.
85'
Domácí hráč sice míč dostal do branky, ale ihned se mává a píská ofsajd.
83'
Sead Kolašinac poslal centr před branku, Nemanja Bilbija hlavičkoval a jeho pokus jen o malý kousek minul branku.
83'
Hraje se především na polovině hrací plochy, kde se odehrávají souboje o míč.
81'
ze hřiště odchází Jusuf Gazibegović, přichází Luka Menalo.
81'
ze hřiště odchází Benjamin Tahirović, přichází Nemanja Bilbija.
81'
Žlutá karta pro tým Bosna a Hercegovina (Hrvoje Miličević).
79'
Jón Dagur Thorsteinsson si nabíhal do dobré pozice, dostal se do zakončení, ale byl v ofsajdu. Případná branka by neplatila.
77'
Domácí rozehrávali rohový kop, ale pokus o zakončení se hráčům nepovedl.
76'
Střídání v týmu Island:
ze hřiště odchází Mikael Anderson, přichází Jón Dagur Thorsteinsson,
ze hřiště odchází Willum Willumsson, přichází Alfred Finnbogason.
75'
Zatím stále platí bezbrankový stav a zdá se, že bude střídat i domácí mužstvo.
73'
Edin Džeko se znovu dostal do střelecké pozice, ale s jeho ránou si brankář Islandu snadno poradil.
71'
Hostující Edin Džeko se dostal z bezprostřední blízkosti do šance, ale míč nedokázal trefit podle představ. Brankář si v pohodě poradil.
70'
Žlutá karta pro tým Island (Arnor Traustason).
69'
Domácí rozehráli rohový kop, centr se snesl před branku, ale obrana Bosny si celkem snadno dokázala poradit.
67'
ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází Kenan Kodro.
67'
ze hřiště odchází Amir Hadžiahmetović, přichází Miralem Pjanić.
65'
Domácí celek měl nyní velkou šanci, ale nedokázal ji proměnit, Mikael Anderson přestřelil branku z dobré pozice.
63'
Hrvoje Miličević bude po faulu soupeře rozehrávat volný kop hluboko na své polovině. Pokud o rychlé přenesení hry nevyšel.
61'
Dobře hrající hostující Edin Džeko se nyní dostal do střelecké pozice, ale jeho projektil končí vedle branky.
60'
Hodina hry je pryč, zatím čekáme na výraznější šanci v tomto zápase, převahu mají celkově domácí.
59'
Ibrahim Šehić se výborně zorientoval před svou brankou, dokázal vyskočit a získal balon. Domácí se k zakončení nedostali.
56'
Hraje se především na polovině hrací plochy, poslední minuty hry diktují tempo hosté.
54'
Island je nyní hodně zatažený a brání se nátlakové hře soupeře. Hosté jsou nyní lepší, ale mají problémy s přesností finálních přihrávek.
52'
Hostující Hrvoje Miličević provedl autové vhazování na polovině hrací plochy. Jeho spoluhráči se následně přišli o míč.
51'
Optickou převahu mají nyní sice hostující fotbalisté, ale na výraznější šanci čekají.
50'
Pět minut hry z druhého poločasu je pryč a domácí pokračují v dobré útočné hře.
50'
Hosté se dopustili útočného faulu, rozehrávat tak bude brankář Islandu hluboko na své polovině.
49'
Jusuf Gazibegović to zkoušel individuálně, probojoval se do zajímavé střelecké pozice, ale jeho projektil končí zblokovaný.
47'
Amir Hadžiahmetović hledal centrem před brankou spoluhráče, ale jeho pokus končí vedle branky.
47'
Podle všeho pokračují v zápase týmy v sestavách, ve kterých končily úvodní poločas.
46'
Zdá se, že ani jeden z trenérů neprovedl žádné střídání během přestávky.
46'
45+0'
45'
Začala poslední minuta poločasu, uvidíme, zda sudí nějaký čas nastaví.
44'
Dobře hrající Edin Džeko se propracoval do střelecké pozice, jeho rána nebyla přesná, respektivě byla zblokovaná na rohový kop.
43'
Rozehrávat nyní bude hostující celek rohový kop. Centr se snesl před branku, ale Bosně se zakončení nepovedlo.
42'
Benjamin Tahirović se dostal do střelecké pozice, jeho ránu zblokoval domácí Arnor Traustason.
41'
Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, zatím platí bezbrankový stav, i když více ze hry mají domácí.
39'
Bosenský brankář Ibrahim Šehić přenechal míč obráncům, kteří rychle otáčejí směr hry. Mnoho šancí v posledních minutách k vidění není.
37'
Jóhann Gudmundsson poslal balon před branku, ale s jeho akcí si obrana Bosny poměrně snando dokázala poradit.
36'
Fotbalisté Islandu se nyní nastěhovali před branku soupeře a díky aktivní hře dokázali vybojovat další rohový kop.
35'
Deset minut hry nás dělí od konce prvního poločasu, domácí brankář Rúnar Rúnarsson rozehrává od své branky.
34'
Hraje se nyní především na polovině hrací plochy, optickou převahu mají poslední minuty hosté, ale na šanci čekají.
33'
Zajímavá akce hostujícího celku končí předčasně, protože v postavení mimo hru byl nachytaný Edin Džeko.
31'
Victor Pálsson sice po centru spoluhráče dostal míč před branku, ale pokus o zakončení mu rozhodně nevyšel podle představ.
30'
Hostující hráč vidí žlutou kartu poté, co fauloval soupeře. Jeho tvrdou hru odnesl Mikael Anderson .
30'
Žlutá karta pro tým Bosna a Hercegovina (Dennis Hadžikadunić).
29'
Benjamin Tahirović byl příliš důrazný v osobním souboji, byl horším hráčem, a proto musel faulovat soupeře. Míč pro Island.
27'
Bosna má míč pod kontrolou, kombinuje na polovině soupeře. Následný míč na nabíhajícího hráče před branku nebyl povedený.
26'
Souboje o balon se nyní rozehrávají především na polovině hrací plochy.
24'
Díky aktivní hře vybojoval domácí celek rohový kop. Mikael Anderson posla míč od praporku na blíže postaveného spoluhráče, ale signál domácím nevyšel, Victor Pálsson na míč nedosáhl.
23'
Po faulu soupeře budou domácí rozehrávat volný kop. Arnor Traustason se ujme rozehrávky.
22'
Následně se centr snesl před branku, ale obrana si s tímto míčem dokázala poměrně snadno poradit.
21'
Rúnar Rúnarsson byl dobře připravený a dokázal si poradit se zakončením soupeře. Jusuf Gazibegović jej pořádně zaměstnal. Je z toho rohový kop.
20'
Hostující celek přečkal tlak soupeře a nyní začíná být aktivnější. Do zakončení se dostal Dennis Hadžikadunić. Jeho zakončení nebylo přesné.
18'
Arnor Traustason byl v osobním souboji lepší, a tak byl faulovaný soupeřem. Dennis Hadžikadunić byl tím, kdo si počínal nedovoleně.
17'
Fanoušci vytvářejí zápasu velmi dobrou atmosféru. Fotbalistům Islandu se musí hrát v domácím prostředí velmi dobře.
15'
Po rychlém přenesení hry se do zakončení dostala také Bosna a Hercegovina. Jenže Amir Hadžiahmetović minul branku z hranice vápna.
15'
Po čtvrthodině hry to zkoušel z dobré pozice Mikael Anderson, ale jeho rána končí mimo branku.
14'
Domácí Arnor Traustason se propracoval ve čtrnácté minutě do střelecké pozice, ale jeho rána byla zblokovaná.
13'
Do kombinace domácích se zapojil také brankář. Rúnar Rúnarsson za tradičního rytmu tleskání rozehrává od své branky.
11'
Domácí rychle přenesli hru před branku soupeře, Willum Willumsson mohl sám pokračovat na branku, ale rozhodl se pro přihrávku.
10'
Úvodních deset minut hry příliš atraktivní fotbal nepřineslo. Sledujeme hodně podprůměrný duel.
9'
Ermedin Demirović to zkoušel individuálně, dostal se do zakončení, ale jeho rána končí vedle.
8'
Bosna kombinuje na útočné polovině, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře, ale zatím marně.
6'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže dostat stabilněji před branku soupeře.
4'
Hrvoje Miličević byl v souboji lepším, a tak jej musel soupeř faulovat. Willum Willumsson si počínal nedovoleně.
4'
Po ofsajdu budou rozehrávat domácí fotbalisté na své polovině, míč do hry uvede gólman Rúnar Rúnarsson.
3'
Zajímavá akce hostujícího celku končí, protože v postavení mimo hru byl nachytaný Edin Džeko.
1'
Utkání začalo, domácí hrají v modrém, hosté v bílém. Výkop pro Island.
1'

Island: Rúnarsson – Sampsted, Hermannsson, Pálsson, Finnsson – J. Gudmundsson (C), Traustason, Willumsson, M. Anderson – Óskarsson, Haraldsson.
Náhradníci: Valdimarsson, E. Ólafsson – Fridriksson, Thorarinsson, Jóhannesson, Thorsteinsson, Finnbogason, Magnusson, S. Magnússon, Ellertsson, Br. Bjarnason, Hlynsson.
Trenér: Åge Hareide

Bosna a Hercegovina: Šehić – Hadžikadunić, Miličević, Kolašinac – Dedić, Krunić, Tahirović, Hadžiahmetović, Gazibegović – Džeko (C), Demirović.
Náhradníci: Vasilj, Pirić – Menalo, Prevljak, Pjanić, Nalić, Prcić, Bilbija, Ćivić, Kodro, Hamulic.
Trenér: Meho Kodro

Rozhodčí: Visser – Vanyzere, Nijssen (BEL).
Ve skupině vede jednoznačně Portugalsko, druhé je Slovensko s deseti body a stejný počet bodů má třetí Lucembursko. Pak je Bosna, Island a poslední je Lichtenštejnsko bez bodu.
Jedná se o zápas horších týmů ve skupině J. Oba kluby odehrály pěr zápasů. Island má tři body a je v tabulce předposlední. Bosna a Hercegovina má šest bodů a je čtvrtá.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky evropského mezinárodního fotbalu. V tomto zápase kvalifikace ME proti sobě nastoupí Island a Bosna a Hercegovina.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.