Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Kosovo : Andorra - 28. března 2023   20:45

Kosovo
Kosovo
59' Žegrova (Rašica)
1:1
(0:0)
Andorra
Andorra
61' Rosas  (Alavedra)
Kosovo
Muric – Hadergjonaj, Am. Rrahmani (C), M. Kryeziu, Paqarada (46. Rrudhani) – Celina (75. Muslija), Fazliji, V. Beriša (46. Žegrova) – Rašica, Muriqi, Zeneli (75. Bytyqi).
Ujkani, Bekaj – Aliti, Idrizi, Vojvoda, Lošaj, Drešević, Muja.
Gishamer – Riedel, Schreiner (AUT)
Stadiumi Fadil Vokrri, Priština
Andorra
Álvarez – Je. Rubio, Llovera, Alavedra, Guillén – M. García (78. San Nicolás), E. Vales, M. Vales (C), Cervós (90+1. Bernat) – Jo. Rubio (68. A. Martínez), Rosas (90+1. Pujol).
Gómes, Pires – De Pablos, X. Vieira, M. Vieira, Fernandez, I. Fernández, Blanco.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:0. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:18.
Skupina I vypadá už po dvou odehraných kolech jednoznačně. Švýcaři a Rumuni jsou s šesti body na postupových místech. Třetí Kosovo na ně ztrácí čtyři body a nejspokojenější je asi Andorra, která pod sebe dostala Izrael i Bělorusko.
V Prištíně zavládlo obrovské zklamání.

Kosovo díky schůdnému losu snilo o historickém postupu na evropský šampionát, jenže hned první reprezentační sraz skončil pro tým francouzského kouče Giresseho naprostým fiaskem.

Po venkovní remíze s Izraelem Kosovo nezvládlo ani papírově nejlehčí zápas ve skupině. Famózně fungující obraně Andorry dalo pouze jeden gól a za necelé dvě minuty o těžce vydobytý náskok přišlo. V závěrečné půlhodině domácí zoufale servírovali do ohně jeden centr za druhým. Vesměs všechny míče se ale odrážely od hráčů Andorry a ti jako jediní na stadionu mohli po závěrečném hvizdu sudího Gishamera propuknout v jásot.
90+7'
90+7'
Ofenzivní trápení Kosova neukončila ani Muslijova střela zpoza pokutového území. Míč proletěl nad Álvarezovou brankou.
90+6'
Rašica se zahnal do levého křídla. Míč dal pod sebe, jenže Bytiqiho centr skvělá defenziva Andorry opět zhatila.
90+5'
Syn trenéra andorské reprezentace je samozřejmě připraven pokračovat. Původně pětiminutové nastavení se ještě protáhne.
90+4'
Rozhodčí opravdu přivolal k Álvarezovi členy realizačního týmu. Andorra využívá všechny prostředky k tomu, aby dotáhla zápas do remízového konce.
90+3'
Během několika sekund letělo asi pět centrů před Álvareze. Ten si pro poslední z nich zkušeně došel a ještě si prosí ošetření kvůli údajnému zranění v obličeji.
90+2'
Alavedra se dotkl centrovaného míče a prodloužil ho na roh. Žegrova spěchá k praporku.
90+1'
Střídání v týmu Andorra:
ze hřiště odchází Joan Cervós, přichází Víctor Bernat.
90+1'
ze hřiště odchází Albert Rosas, přichází Marc Pujol.
89'
Moisés San Nicolás na útočné polovině srovnal se zemí Rrahmaniho a v očekávání rychlé rozehrávky hned začal upalovat zpět na vlastní polovinu.
88'
Edon Žegrova si narazil s Muriqim, ale přes Jesúse Rubia, Joela Guilléna a brankáře Álvareze se u rohu malého vápna k míči nevrátil.
87'
Žegrovův oblouček byl moc vysoký na Rašicu. Míče se zmocnil Iker Álvarez a tuze rád pošetří pár sekund.
85'
Jesús Rubio výborně načetl všechny manévry Bytyqiho. Oddělil ho od balonu a na hranici svého vápna si ještě stihl říct o faul.
84'
Andořanům asi došly síly. V posledních minutách se na jejich bránu řítí jeden útok za druhým. Nyní Álvarez skákal k pravé tyči za dalekonosnou střelou Fazlijiho.
83'
Po rohovém kopu už frustrovaný Muriqi hlavičkoval. Bylo to ale z velké dálky a míč putoval vysoko nad břevno.
82'
Hostům se povedlo přehustit osu hřiště. Na půlící čáře ale míč ztratili a čelili dalšímu centru Bytiqiho. Muriqi se do koncovky zase neprobil.
81'
Edon Žegrova na křídle utancoval Maxe Lloveru a posadil centr na hlavu Kryeziua, který zakončil vedle andorské brány.
80'
Hadergjonaj byl velmi těsně bráněn a ve finále musel vzít zavděk rohovým kopem. Kosovský tlak sílí!
79'
Fazliji se hezky prokličkoval k přihrávce na Hadergjonaje. Ten celou situaci podpořil centrem na Bytiqiho, jehož nečistě trefený volej brankář béčka Villarrealu opět lapil.
78'
ze hřiště odchází Marc García, přichází Moisés San Nicolás.
77'
Z levé části hřiště se Zymer Bytyqi pokusil překvapit Álvareze ambiciózní střelou do šibenice. Hostující gólman stihl zacouvat k brankové čáře a schoval balon do rukavic.
75'
Střídání v týmu Kosovo:
ze hřiště odchází Arbër Zeneli, přichází Zymer Bytyqi.
75'
ze hřiště odchází Bersant Celina, přichází Florent Muslija.
74'
Celinův tečovaný nákop se stal jednoduchou kořistí pro Álvareze. Toho času už jsou u střídaček připraveni dva čerství Kosované.
73'
Domácí balóny ze stran začínají Andořanům potíže. Do koncovky se však urostlý hroťák Muriqi ne a ne dostat.
72'
Další centr a pád v šestnáctce! Vedat Muriqi divoce gestikuluje a nemůže věřit tomu, že ani riskantní bránění Alavedry nekončí pokutovým kopem.
71'
Vedat Muriqi si neproklestil cestu k centru Žegrovy. Na jeho pád se ještě dívali videorozhodčí, kteří žádný penaltový přestupek neobjevili.
70'
Držení míče: 72 % – 28 %.
68'
ze hřiště odchází Jordi Rubio, přichází Alexandre Martínez.
67'
Eric Vales neopatrně proběhl kolem Rašicy. Ten šel v pokutovém území ochotně k zemi, ovšem Gishamer domácím penaltu nedal.
66'
Andořané si začali mnohem více věřit a zapojují se do útočení v daleko větším počtu. Jen aby na to nedoplatili jako při prvním gólu Žegrovy.
65'
Domácí standardky se ujal Žegrova, jenže vysokánský nákop přistál v dlaních Ikera Álvareze.
63'
Amir Rrahmani zkusil štěstí z obrovské dálky. Francouzského kouče Giresseho ale nepotěšil, Álvarezova branka v ohrožení nebyla.
61'
Andorra právě vstřelila branku!
Tak to je obrovský šok pro Kosovany. Krátce po těžko vydřeném vedoucím gólu inkasují na 1:1 ze standardní situace Cervóse. Alavedra ze vzduchu sklepl vysoký balón na druhou tyč. Zaspání Hadergjonaje tam využil ALBERT ROSAS a hlavičkou přehodil gólmana Murice.
60'
Za svlečený dres při gólové oslavě si Edon Žegrova připisuje i žlutou kartu.
59'
Kosovo právě vstřelilo branku!
V 59. minutě šli domácí do prvního opravdu rychlého protiútoku a ten pro ně nemohl dopadnout lépe! Milot Rašica z vlastní půlky vyslal na zteč EDONA ŽEGROVU. Střídající hráč Lille pláchl všem červeným dresům a levačkou neomylně nasměroval míč k vzdálenější tyči Álvarezovy branky.
57'
Vedat Muriqi se při krocení Rrudhaniho autu dotkl míče rukou. Od vlastní brány se chystá rozehrát Iker Álvarez.
56'
Hra je dost rozkouskovaná. Po vzdušném souboji s Rrudhanim se z trávníku nezvedá Marc Vales.
55'
Zase dlouhý míč vzduchem na Rašicu. Ten si dělal prostor až moc důrazně a byl mu odpískán útočný faul na Lloveru.
54'
Rrudhaniho centr se nepotkal s pohybem hrotového útočníka. Guillén odpálil balon do autu a Kosovo vhazuje.
53'
Domácím by prospělo zrychlení v přechodové fázi. Uspávající kombinací na půlce jen těžko něčeho dosáhnou.
52'
Ani začátek druhé půle se nevyznačuje nějakým drtivým tlakem Kosova. Andorra nedělá chyby a drží těžiště hry dost daleko od Ikera Álvareze.
50'
Švýcaři i Rumuni mají své rozehrané zápasy pod kontrolou. V případě, že Kosovo papírově nejlehčí zápas ve skupině nezvládne, bude ztrácet na postupová dvě místa už čtyři body.
48'
Muriqi o vlásek nedosáhl na centr Zeneliho. Zadní tyč nestihl zavřít ani Hadergjonaj a míč vypadl mimo hřiště.
47'
Žegrova se uvedl pokusem o narážečku, jenže Milot Rašica k hráči francouzského Lille balon nevrátil.
46'
ze hřiště odchází Valon Beriša, přichází Edon Žegrova.
46'
ze hřiště odchází Leart Paqarada, přichází Donat Rrudhani.
46'
Ve dvousettisícové Prištině diváci na stadionu Fadila Vokrriho gól neviděli. Andorra překvapila dobře organizovanou defenzivou a favorizované Kosovo pustila do první šance až těsně před pauzou, kdy se Álvarez vyznamenal proti přízemní střele Muriqiho. Jinak to bylo z domácí strany trápení. Vše hráli ze stran a hosté jim likvidovali jeden centr za druhým.
45+1'
45'
Chvíli před pauzou se Kosovo dočkalo první gólovky! Arbër Zeneli za sebou nechal hned tři Andořany a zleva našel ve vápně Muriqiho. Zkušený útočník mířil do levého dolního rohu brány, Iker Álvarez se tam natáhl a skvělým zákrokem vyrazil balon na roh.
44'
Rašica měl v plánu vysunout do předfinální fáze Hadergjonaje. Přihrávku ale špatně načasoval a ani s přesností to nebylo nejlepší.
43'
Trochu lehkovážné bránění Kosova u hranice pokutového území nevyužil Joan Cervós. Střela ze střední vzdálenosti postrádala razanci a Muric na ni snadno dosáhl.
42'
Joan Cervós neobdržel přesnou přihrávku do křídla. Rrahmani nechal dojít míč do autu, odkud ho vrátí Florent Hadergjonaj.
41'
Ve středu pole se oboustranně přiostřilo. Betim Fazliji napravoval delší dotek skluzem, v němž fauloval Marca Valese.
40'
Milot Rašica se teď ani nepokusil nacentrovat. Kosovo zkouší něco vymyslet kolotočem krátkých přihrávek.
39'
Albert Rosas se hezkou kličkou uvolnil u autové čáry. O pár metrů dál však byl znovu zdvojen a skončilo to jeho faulem na Paqaradu.
37'
Fazliji roztáhl hru na opuštěnější pravý kraj, jenže Rašicův centr dopadl úplně stejně, jako tomu bylo v předchozích případech. Dobrou práci odvedl Jesús Rubio.
36'
Hostům se daří likvidovat vesměs všechny centrované balóny. Álvaraze nyní nevylekal ani Paqaradův optimistický pokus o volej.
35'
Rohový kop Kosova neměl šanci na úspěch. Zeneli centroval do malého boxu, kde nebyl takřka nikdo v modrém.
34'
Alavedra nenechal rozběhnout Rašicu, kterého se snažil vysunout Hadergjonaj. Hostující obránce může být rád, že za nedovolené bránění neviděl kartu.
33'
Jesús Rubio byl ve skluzu trefen nohou protihráče. U autové čáry kvůli tomu podstupuje ošetření.
32'
V hlavním městě Kosova je teplota na nule a na trávník zaplněného stadionu dopadají sněhové vločky. Fotbal samotný diváky zatím zahřát nemohl.
31'
Muriqi ani Hadergjonaj nezareagovali dostatečně rychle na Zeneliho překvapivou kolmici. Druhý jmenovaný byl beztak v ofsajdu.
30'
Držení míče: 77 % – 23 %.
29'
Diagonála Hadergjonaje fungující obranu Andorry rovněž nerozbila. V 29. minutě tak stále svítí nuly ve statistice střel na bránu.
28'
Amir Rrahmani zjednodušil přechod dlouhým nákopem, jenže Llovera Zeneliho k míči nepustil.
27'
Rašicovi se nepovedlo roztáhnout hru k postranní čáře na Hadergjonaje. S Kosovany se vzorně vrátil Marc García.
25'
Murić si kvalitně postavil zeď. Střela z Rubiova trestňáku se od ní odrazila a pokračovat se bude jen autovým vhazováním.
24'
Andorra má jedinečnou možnost k ohrožení Arijaneta Murice. Jordi Rubio se připravuje na realizaci přímého kopu těsně před pokutovým územím.
23'
Albert Rosas se představil pěkným sólem. Kryeziu mu střelu z dvaceti metrů zablokoval, v pokračujícím souboji se Rosasovi prošel rukou po tváři a spatřil za to žlutou kartu.
22'
První náznak větší šance! Milot Rašica z pravé části pokutového území připravil šanci pro Zeneliho, jehož pokus bez přípravy obětavě zablokoval Jesús Rubio.
21'
Znovu se ve středovém kruhu potkali Rosas a Kryeziu. Útočník Andorry svého soupeře vpádu zasáhl kopačkou do obličeje.
20'
Albert Rosas odpadl ze souboje s Kryeziuem. Ani v tomto případě se píšťalka neozvala a Jesús Rubio se musí spokojit s vhazováním.
19'
Nákopem asi třicet metrů za nejvysunutějšího Andořana se míč vrátil do držení Kosova.
18'
Mirlind Kryeziu laxní přihrávkou odevzdal balon Cervósovi, který si u středového kruhu došel pro Berišův faul.
17'
Jesús Rubio zezadu zajel do Zeneliho. Gishamer v tom nic nedovoleného neviděl a hru přerušil jen proto, že se kosovský křídelník nezvedal.
16'
Bersant Celina chtěl vymyslet nějaký moment překvapení. Obloučkem za obranu však zaskočil i vlastní spoluhráče.
15'
Andorra drží zahuštěný blok. Domácí ho už několik minut obehrávají.
14'
Úspěch Kosova bude logicky záviset na prvním gólu. Ten je aktuálně v nedohlednu, jelikož se hra odvíjí ve středu hřiště.
12'
Druhý ofenzivní hráč Albert Rosas se pro změnu připomněl faulem na Paqaradu. Kosovo rozjíždí další postupný útok od Kryeziua.
11'
Útočné duo Andorry je asi smířeno s tím, že se s míčem moc nepotká. Jordi Rubio nyní byl zakřižován Paqaradou a ten doprovodil balon do autu.
10'
Další útočný faul Kosovanů. Provinil se Milot Rašica, jenž na klubové úrovni hostuje z Norwiche do tureckého Galatasaray.
9'
Guillénův přetažený centr vyhlavičkoval Marc Vales jen k Zenelimu. Ten z ostrého úhlu napálil Marca Garcíu, ale u zadní lajny ještě stihl nacentrovat. Muriqi před svou chycenou hlavičkou fauloval Lloveru.
8'
Alavedra zablokoval míč na druhý roh domácího výběru, který od prvních minut diktuje tempo.
7'
Marc Vales bude od sedmé minuty hrát nejen s kapitánskou páskou, ale i se žlutou kartou. Rakouský sudí potrestal jeho ostrý skluz na Rrahmaniho.
6'
Rašica nic neprovedl s centrem Paqarady. Ten si potom nerozuměl se Zenelim a poslal přihrávku do autu.
5'
Vedat Muriqi podnikl další náběh za obranu. Iker Álvarez jeho pohyb přečetl a byl u balónu nejdříve.
4'
Andořané se rohu Zeneliho s jistotou ubránili a vytlačili své oponenty k půlící čáře.
3'
Kosované už stihli podniknout pár náběhu do pokutového území. Zeneli v něm nyní udělal na Guillénovi rohový kop.
2'
Zahajovacího výkopu se zhostili domácí, kteří nastupují v modrých dresech. Andorra je v červeném.
1'

Kosovo: Muric – Hadergjonaj, Am. Rrahmani (C), M. Kryeziu, Paqarada – Celina, Fazliji, V. Beriša – Rašica, Muriqi, Zeneli.
Náhradníci: Ujkani, Bekaj – Aliti, Idrizi, Muslija, Žegrova, Vojvoda, Lošaj, Drešević, Rrudhani, Muja, Bytyqi.
Trenér: Alain Giresse

Andorra: Álvarez – Je. Rubio, Llovera, Alavedra, Guillén – M. García, E. Vales, M. Vales (C), Cervós – Jo. Rubio, Rosas.
Náhradníci: Gómes, Pires – De Pablos, X. Vieira, Pujol, M. Vieira, Fernandez, I. Fernández, San Nicolás, A. Martínez, Bernat, Blanco.
Trenér: Koldo Álvarez

Rozhodčí: Gishamer – Riedel, Schreiner (AUT).
V Prištině to bude historicky první vzájemný zápas mezi těmito národy.
Andorra asi nikdy nepřijde o pověst trpaslíka, který je v kvalifikacích jen do počtu. Stejné to pravděpodobně bude i letos, byť v zápasech s Běloruskem nebo Izraelem nějaký sympatický výsledek uhrát může. Ostudu Andořané neudělali ani v sobotu. Doma hostili Rumunsko a navzdory půlhodinovému oslabení mu dovolili pouze tři střely na branku, které favoritovi přesto stačily na pohodlnou výhru 2:0.
Kosovo mělo štěstí na los. Do skupiny I k sobě nedostalo žádného evropského giganta a vzhledem ke slušné kvalitě kádru rozhodně není bez šance na historicky první postup na závěrečný šampionát. Již v prvním hrací kole ale přišel drobný zádrhel. Kosovo si přivezlo z Izraele jen bod za remízu 1:1 a hned nabralo ztrátu na první Švýcarsko a druhé Rumunsko.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na mistrovství Evropy 2024. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Kosovem a Andorrou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.