Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Kosovo : Rumunsko - 16. června 2023   20:45

Kosovo
Muric – Vojvoda, Am. Rrahmani (C), Aliti, Paqarada – Fazliji, Drešević (73. H. Kryeziu) – Muslija (83. Topalli), Celina, Rašica (46. Žegrova) – Muriqi.
Ujkani, Bekaj – Lirim . Kastrati, Lošaj, Gërxhaliu, Al. Rrahmani, Rrudhani, Krasniqi.
Danny Makkelie – Hessel Steegstra, Jan de Vries
Stadiumi Fadil Vokrri
Rumunsko
Moldovan – Manea, Dragusin, Burcă, Camora (23. Sorescu) – M. Marin, Baluța, Stanciu (C) (86. Hagi) – F. Coman (62. Mihăilă), Puşcaş (86. Alibec), Man (62. Moruțan).
Târnovanu – Ratiu, Nedelcearu, Cicâldău, Olaru, Screciu.

První poločas nabídl jenom dvě střely na branku, obě byli k vidění na straně domácího týmu. Kosovo ale svou největší příležitost v závěru poločasu nevyužilo, Bersant Celina donutil brankáře hostů k parádnímu zákroku. Ve druhém dějství Rumuni sice přidali, ale z branky se radovali domácí fanoušci. Jenže gól Edona Žegrova nebyl uznán VAREM kvůli ofsajdu. Rumuni měli více střel, ale domácího brankáře nepřekonali. V závěru mohl domácím zajistit tři body Vedat Muriqi, ale naprosto selhal v zakončení. Kosovo doma remizovalo s Rumunskem 0:0 a oba celky si rozdělily body.
90+7'
90+7'
Ianis Hagi (Rumunsko) posílal z pravé strany centr do vápna domácích. Na zadní tyčce ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
90+6'
Arijanet Muric (Kosovo) nadvakrát zlikvidoval střelu z dálky, která před ním ještě skočila na mokré trávě.
Rumuni mají v záveru míč na kopačkách častěji.
90+5'
Denis Alibec (Rumunsko) se dostal po centru k hlavičce, ta ale šla jenom vysoko nad branku Kosova.
90+4'
Fidan Aliti a Ianis Hagi se srazili hlavami na polovině Kosova. Hosté mají k k dispozici nákop do vápna.
90+3'
Vedat Muriqi (Kosovo) to měl na lopatě! Edon Žegrova prošel po pravé straně do vápna poslal mu míč před malé vápno. První jmenovaný se s míčem otočil a pak jenom přestřelil zařízení.
Ianis Hagi poslal balon na spoluhráče Denise Alibece, ten ale přišel o balon.
90+2'
Bersant Celina (Kosovo) jenom pouštěl balon za sebe před vápnem Rumunů, za ním už ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
90+1'
Jetmir Topalli (Kosovo) posílal z levé strany balon do ohně. Tam ale nebyl nikdo v modrém.
90'
Tudor Baluța (Rumunsko) se podíval, kde stojí brankář Kosova v brance a pak se pokusil o technickou střelu k tyčce. Ta se mu ale k jeho smůle vůbec nepovedla.
89'
Radu Dragusin (Rumunsko) si nebyl jistý pozicí spoluhráče a tak poslal balon do autu na polovině hřiště.
88'
Horațiu Moldovan (Rumunsko) opět dobře vyhodnotil situaci a šel rychle z branky. Brankář hostů nyní jenom tahá čas.
87'
Denis Alibec (Rumunsko) se pěkně rozeběhl po levé straně hřiště, ale ukopl si balon jenom do autu.
86'
Střídání v týmu Rumunsko:
ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Ianis Hagi,
ze hřiště odchází George Puşcaş, přichází Denis Alibec.
85'
Hekuran Kryeziu (Kosovo) si podržel protihráče a právem viděl žlutou kartu.
85'
Horațiu Moldovan (Rumunsko) si rychle vyběhl z branky a dostal balon do svých rukou.
84'
Kosované to zkoušeli napravo, ale tam bylo plno. Poté příšel pokus o hru na levou stranu, ale Jetmir Topalli se k míči nedostal.
Cristian Manea (Rumunsko) si obešel dva hráče, poté poslal balon na osu hřiště. Tam střílel George Puşcaş, ale netrefil zařízení.
83'
Střídání v týmu Kosovo:
ze hřiště odchází Florent Muslija, přichází Jetmir Topalli.
83'
Florent Muslija (Kosovo) opět nedostal přesnou přihrávku od svých spoluhráčů ze zadních řad.
82'
Bersant Celina (Kosovo) to zkusil z velké dálky, ale jenom minul branku Rumunů.
81'
George Puşcaş (Rumunsko) měl ruce v obličeji protihráče a právem viděl žlutou kartu.
81'
Florent Muslija (Kosovo) se opět rozebíhal, ale dostal balon jenom do špeku.
80'
Cristian Manea (Rumunsko) zabránil skluzem pokusu Kosova o rychlý brejk.
79'
Nicolae Stanciu (Rumunsko) skončil na zemi před vlastním boxem.
78'
Oba týmy tlačí a chtějí urvat tři body.
77'
Domácí se ale rohu ubránili. No a vypadá to, že brzy přijdou na řadu další střídání.
76'
Valentin Mihăilă (Rumunsko) poslal balon po sprintu na kapitána hostu. Nicolae Stanciu ale trefil jenom ruce domácího brankáře. Rumuni mají další rohový kop.
75'
Florent Muslija (Kosovo) se rozeběhl po levé straně, ale byl z toho jenom aut pro hosty.
75'
Kosovký svatostánek najednou utichl.
74'
Jenže z rohu hostů bylo jen příliš povyku pro nic.
74'
Zpátky do hry, rumunský kapitán bude rozehrávat rohový kop.
73'
Nehrálo se skoro čtyři minuty, rozhodčí ukazuje, že čas nastaví.
73'
ze hřiště odchází Ibrahim Drešević, přichází Hekuran Kryeziu.
71'
Celou akci ještě musí posvětit kvůli možném ofsajdu VAR.
69'
Po pěkné akce po pravé straně se prosadil hlavou před malým vápnem EDON ŽEGROVA. Jeho hlavička zapadla přesně k tyčce, ale kvůli přecházejícímu ofsajdu nebyla branka uznána.
69'
Rumuni se ale provinili útočným faulem po rohu. Kosovo jde útočit.
68'
Kosovo zablokovalo střelu Rumunů, následuje rohový kop hostů.
67'
Valentin Mihăilă (Rumunsko) šel po levé straně tryskem, ale celé jeho snažení skončilo jenom autem. Nikdo ve žlutém mu nepřišel na pomoc.
66'
Ofsajd zastavil útočné snažení rumunského týmu.
65'
Domácí mají aut na polovině hřiště, ale jdou do zformované rumunské obrany.
64'
Rumuni v posledních minutách přidali a je jich nyní plné hřiště.
63'
Hosté měli k dispozici standartku z pravé strany, tou ale opovrhli.
62'
ze hřiště odchází Dennis Man, přichází Olimpiu Moruțan,
ze hřiště odchází Florinel Coman, přichází Valentin Mihăilă.
61'
Nicolae Stanciu (Rumunsko) poslal balon na levou stranu, odkud mu jej vrátil Florinel Coman. Rumunský kapitán ale pravačkou z dálky minul branku.
60'
Druhý roh směřoval na zadní tyčku, odkud šel ma malé vápno, kde byl volný George Puşcaş. Jenže míč ho o půl metru přeletěl.
59'
Rumuni mají v krátkém čase druhý rohový kop.
Mërgim Vojvoda (Kosovo) si obešel dva obránce navedl si střelu na pravačku, ale nechal vyniknout jenom brankáře hostů.
58'
Nicolae Stanciu (Rumunsko) na druhé straně šel do brejku, ale poslal nepřesnou přihrávku.
58'
Leart Paqarada (Kosovo) vybojoval míč a Kosované jdou do zformované obrany.
57'
Leart Paqarada (Kosovo) pokazil finální přihrávku do vápna. Poté ještě centroval Florent Muslija. Jenže ani on nebyl přesný.
56'
Rumuni rozehráli aut z vlastní poloviny, ale George Puşcaş ztratil míč nepřesnou přihrávkou.
55'
Bersant Celina dal balon na Learta Paqaradu na levé straně, jenže ten poslal balon do špeku. Domácí ale získali aut.
54'
Roh v podání kapitána šel na zadní tyčku, kde byli tři Rumuni. Balon byl ale příliš vysoký.
54'
Cristian Manea vybojoval aut před boxem domácího týmu. Přišel dlouhý míč do vápna. George Puşcaş se dostal ke střele, která byla sražena na rohový kop.
53'
Horațiu Moldovan (Rumunsko) si připsal lehký zákrok a Rumuni rychle rozehráli. Jenže stejně rychle přišli o držení míče.
52'
Ve druhém poločase se nám přitvrdilo. Oba celky nehrají v rukavičkách.
51'
Roh směřoval na zadní tyčku, ale Cristian Manea tam nemohl zakončovat. Balon byl až příliš vysoký.
51'
Rumuni vybojovali po standarce rohový kop.
50'
Ibrahim Drešević (Kosovo) dostal žlutou kartu po faulu na kapitána Rumunů.
49'
Dennis Man (Rumunsko) prohrál sprinterský souboj o míč a Kosované mohou útočit.
48'
Florent Muslija (Kosovo) se snažil dostal balon na levou stranu hřiště, ale míč neměl potřebnou razanci.
48'
George Puşcaş (Rumunsko) posílal hlavou balon na malé vápno. Florinel Coman se k němu ale nedostal.
47'
Oba celky si vyměnily držení míče ve druhém dějství, jenže šance z toho nebyla.
46'
ze hřiště odchází Milot Rašica, přichází Edon Žegrova.
46'
První poločas nabídl jenom dvě střely na branku, obě byli k vidění na straně domácího týmu. Kosovo ale svou největší příležitost v závěru poločasu nevyužilo, Bersant Celina donutil brankáře hostů k parádnímu zákroku. No a tak platí po prvním dějství stav 0:0. To druhé začne ve 21:53.
45+4'
45+4'
Kosovo následujícím rohem jenom opovrhlo.
45+4'
Bersant Celina (Kosovo) se dostal ke střele před hranicí vápna. Pěkně sklopil svou pravačku a švihl do balonu. Jenže donutil jenom brankáře hostů k výskoku na středu branky hostů.
45+3'
George Puşcaş (Rumunsko) se zlobí, že nefauloval, ale Ibrahim Drešević schytal jeho loket do břicha.
45+2'
Dennis Man (Rumunsko) se připomněl po delší době. Dostal totiž nabito na hranici domácího vápna. Jenže jeho pohotová levačka nebyla vůbec přesná.
45+1'
Domácí to opět zkusili po rychlém přechodu, ale Milot Rašica neodcentroval přesně z pravé strany hřiště.
45'
Florinel Coman (Rumunsko) vybojoval maximum možného a sice aut před boxem Kosovanů.
44'
Nicolae Stanciu (Rumunsko) reklamuje šlapák, po kterém mu měla být vyzuta kopačka.
43'
Zpátky ke hře. Kosovo to zkusilo centrem z pravé strany, ale pokus Learta Paqarady byl nepřesný.
43'
Andrei Burcă za potlesku hostujících příznivců odchází ze hřiště a vypadá to, že to zkusí.
42'
To vypadá na kotník a další střídání.
42'
Andrei Burcă (Rumunsko) zůstal ležet před vlastní brankou a drží se za nohu. Hra je přerušena.
41'
Hřiště je plné vody, je těžké na něm něco vymyslet. Občas se míč i zastaví v kaluži.
40'
Mërgim Vojvoda (Kosovo) bude vhazovat aut před boxem domácího celku.
39'
Bersant Celina (Kosovo) se dopustil útočného šlapáku, ale hra plynula dále. Florinel Coman (Rumunsko) si na druhé straně navedl balon na pravačku před vápnem Kosova, ale minul branku domácího týmu.
38'
Držení míče 52:48
37'
To nebyl ofsajd! Milot Rašica (Kosovo) opět ukázal své rychlé nohy. Jenže balon byl na podmáčeném pažitu příliš rychlý.
37'
Tlak domácích před poločasem graduje.
36'
Milot Rašica (Kosovo) běžel jako Forrest Gump po pravé straně hřiště. Pak se dostal k centru, do kterého dal ale příliš mnoho razance.
36'
Pětatřicet minut jsme čekali na první střelu na branku.
35'
Florent Muslija (Kosovo) dostal balon na levou stranu vápna. Dal si jej na pravačku, ale trefil technickým obstřelem jenom ruce rumunského brankáře.
34'
Arijanet Muric (Kosovo) bude po nepřesnosti hostů rozehrávat od branky Kosova.
33'
Milot Rašica (Kosovo) se po rychlém brejku ocitl na levé straně vápna. Dával balon pod sebe, ale tam se jeho spoluhráči nebyli schopni dohodnout, kdo bude zakončovat.
33'
Rumuni se při rohu dopustili útočného faulu.
32'
Balon zůstal v kaluži a domácí mohou být rádi, že to skončilo jenom rohem Rumunů.
32'
Amir Rrahmani (Kosovo) vyřešil rychlý brejk hostů malou domů s brankářem.
31'
Domácí se po rohu dostali k centru z levé strany. Florent Muslija posílal balon na zadní tyčku, ale bohužel to přehnal s razancí.
30'
Domácí po rychlém kontru na mokrém trávníku vybojovali první rohový kop.
29'
Milot Rašica (Kosovo) dostal loktem do obličeje při rychlém brejku a rozhodčí ukazuje, aby rychle vstal a hrál dál.
29'
Horațiu Moldovan kontroloval pohledem táhlou střelu domácího Mërgima Vojvody.
28'
Marius Marin (Rumunsko) poslal v tísni balon do autu před vlastním boxem.
27'
Arijanet Muric (Kosovo) vyšel rychle z branky a zabránil pokusu hostů o rychlý brejk.
26'
Kosovo to zkusilo kolmicí, ale na ose se jenom srazili dva hráči v modrém. Bersant Celina se poté dostal k průniku do vápna Rumunů. K míči měl ale nejblíže brankář Horațiu Moldovan.
25'
Vedat Muriqi (Kosovo) byl sražen při průniku na polovinu Rumunů. Kosovo poté šlo po pravé straně, ale Mërgim Vojvoda dostal balon jenom do špeku.
25'
Držení míče 47:53
24'
Florent Muslija (Kosovo) byl faulován před vlastním vápnem. Kosovo jde útočit.
23'
ze hřiště odchází Camora, přichází Deian Sorescu.
23'
Camora (Rumunsko) je mimo hrací plochu a to vypadá na střídání.
22'
Jeden z Rumunů zůstal ležet na zemi. Hra je přerušena.
21'
Mërgim Vojvoda (Kosovo) poslal balon z pravé strany mimo všechny hráče v modrém. Rumunsko jde útočit do zformované obrany.
21'
Po ofsajdu Rumunů se dostali domácí k autu před vápnem rumunského týmu.
20'
Nicolae Stanciu (Rumunsko) na chvíli vybojoval míč pro hosty před vápnem Kosova. Jenže vzápětí o něj přišel.
19'
Oba celky si vyměnily míč, ale šanci jsme neviděli.
17'
No a hostující kapitán se hodně rozčiluje po faulu na jeho osobu.
17'
Domácí budou rozehrávat další volný kop z poloviny hřiště.
16'
Amir Rrahmani následně uvede míč do hry.
15'
Marius Marin (Rumunsko) byl důrazně upozorněn po faulu na domácího Betima Fazlijiho.
14'
Radu Dragusin (Rumunsko) bude rozehrávat po faulu na polovině Rumunů.
13'
Domácí zahrávali aut na polovině hřiště, ale o držení míče přišli kvůli faulu.
12'
Držení míče 42:58
11'
Domácí šli po pravé straně, ale rychle ztratili držení balonu.
9'
George Puşcaş (Rumunsko) se opřel do míče, ale těsně minul branku Kosova.
8'
Oba týmy si v krátkém čase vyměnily míč, ale šanci jsme neviděli.
7'
Rumuni poslali po faulu na polovině hřiště míč na pravou stranu, tam ale kralovala obrana Kosova.
6'
Arijanet Muric dostal rychle míč do svých rukavic a bude rozehrávat další útok domácího týmu.
5'
Rumuni budou rozehrávat aut na polovině hřiště. Na auty už je to 3:2
3'
Murić bude po faulu na svou osobu kopa přímý volný kop.
2'
Andrei Burcă (Rumunsko) bude rozehrávat nepřímý volný kop po faulu domácích.
2'
Domácí šli do rychlé akce, ale Milot Rašica byl v ofsajdu.
1'
Kosovo začalo první poločas na míči.
1'
Oba týmy jsou na hrací ploše, za chvíli se začne hrát.
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z fotbalu. V pátek 16. června pokračuje kvalifikace na Euro 2024. Skupina I nám nabídne souboj mezi Kosovem a Rumunskem. Utkání třetího týmu s tím druhým začíná ve 20:45.
Kosovo
Hráči z nejmladšího státu na evropském kontinentu mají po dvou odehraných kolech ve skupině I šest bodů. V prvním utkání doma brali bod za remízu v poměru 1:1 s Andorou. Poté čekalo Kosovo výjezd do Izraele, kde si připsali stejný výsledek jako doma. V prvním mači se gólově prosadil útočník francouzského Lille Edon Zhegrova, v tom druhém si vlastní branku dal obránce moskevského Dynama Eli Dasa. Domácí se budou spoléhat na Vedatu Muriqiho, jenž měl ve španělské Mallorce dobrou sezonu a byl neproduktivnějším útočníkem týmu z La Ligy.

Rumunsko
Doby, kdy v týmu z východní části Evropy řádili střelci jako Adrian Mutu, nebo Gheorghe Hagi, jsou již dávnou minulostí. Přesto Rumuni měli vstup do kvalifikace stoprocentní. Nejprve uspěli doma proti nevyzpytatelnému Bělorusku zásluhou Nico Stancia a Andreje Burcy. Poté si dovezli tři body z Andory, kde vyhráli poměrem 0:2 trefami Denisa Mana a Denise Alibeca. Prozatím to mají Rumuni skvěle rozehráno. Napodobí svěřenci Edwarda Iordănescua kvalifikaci na Euro 2016, ve které byli stoprocentní?