Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Lichtenštejnsko : Bosna - 13. října 2023   20:45

Lichtenštejnsko
0:2
(0:2)
Bosna
Bosna
14' Rahmanović  (Džeko) • 41' Stevanović  (Demirović)
B. Büchel /C/ – Malin (71. Martin Marxer), Wieser, Hofer – Wolfinger (34. Schlegel, 90+7. Hasler), Lüchinger, Sele, M. Büchel, Göppel – Notaro (71. Kindle), Salanović (90+7. Meier).
Ospelt, Foser – Netzer, Haas, Beck, Marco Marxer.
Sylwestrzak – Kupsik, Karasewicz (POL)
Rheinpark Stadion, Vaduz
Bosna
Šehić – Dedić (90+3. Gazibegović), Barišić (78. Hadžiahmetović), Hadžikadunić, Kolašinac (86. Ćivić) – Pjanić (78. Gojković), Cimirot – Stevanović, Rahmanović, Demirović – Džeko /C/ (86. Bilbija).
Vasilj, Pirić – Menalo, Prevljak, Varešanović, Ziljkić, Hamulić.

Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 1:13. Střely mimo: 2:10. Rohy: 0:11. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:10.
Bosna a Hercegovina rozhodla zápas ve Vaduzu už v prvním poločase, v tom druhém, který byl několikrát přerušen kvůli zakázané pyrotechnice z bosenského kotle, už další gól navzdory drtivé převaze hostů nepadl. Lichtenštejnsko prohrává dvacátý zápas v řadě, vítězové stahují manko na postupovou příčku na čtyři body a jejich jiskřička naděje ještě plápolá.
90+9'
90+9'
Benjamin Büchel dnes chytá s přehledem a i tento roh dokázal vytáhnout až za postranní čáru.
90+9'
Bosenský trestný kop posouvá hlavou za sebe na roh Wieser.
90+7'
Dva novice ještě posílá na sklonku zápasu do hry Lichtenštejnsko:
ze hřiště odchází Dennis Salanović, přichází Livio Meier,
ze hřiště odchází Severin Schlegel, přichází Julien Hasler.
90+5'
Bilbija centroval v pádu, sražený míč míří na jubilejní 10. roh, který rozehraje Hadžiahmetović.
90+3'
Naposledy střídá Bosna a Hercegovina:
ze hřiště odchází Amar Dedić, přichází Jusuf Gazibegović.
90+3'
Nemanja Bilbija po rohu trefuje jen clonícího Marxera.
90+2'
Demirović dostal míč do uličky od Rahmanoviće a prověřil Büchela tvrdou střelou z úhlu. Lichtenštejnský brankář vyráží na roh.
88'
Hosté teď úplně zaspali v obraně, nikdo nesledoval přihrávku do země nikoho, kterou doběhl Maximilian Göppel a naštěstí pro Bosnu střílel přesně do náruče vysunutého Ibrahima Šehiće.
86'
Dvojité střídání v mužstvu Bosny a Hercegoviny:
ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Eldar Ćivić,
ze hřiště odchází Edin Džeko, přichází Nemanja Bilbija.
85'
Kolašincův centr po rychlém náběhu domácí zachytili a zakopávají míč přes celé hřiště k Šehićovi, který se dnes potkal s balonem opravdu jen zcela výjimečně.
83'
Benjamin Büchel si připsal další vyhraný souboj s Edinem Džekem, který ani tentokrát z malého vápna lépe nezamířil.
82'
Domácí Salanović hledal křížným nákopem spoluhráče na zadní tyči, ti ale na kroucený míč při ojedinělém pobytu modročervených na soupeřově půlce nedosáhli.
81'
Po druhém rohu se provinil Stevanović šlapákem na Göppela.
80'
A série se prodlouží po dalším zblokovaném zakončení.
80'
Schlegel srazil Džekovu střelu z voleje na další roh.
78'
První dvě střídání provedla Bosna a Hercegovina:
ze hřiště odchází Adrian Barišić, přichází Amir Hadžiahmetović,
ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Renato Gojković.
77'
Lichtenštejnci se vůbec nedostávají k míči, na jejich bránu se valí útok za útokem, ale vše marné. Ani Pjanić tvrdou střelou nad břevno nemění hubené skóre.
74'
Edin Džeko se dnes zatím neprosadil, další střelu z otočky kolem dvojice obránců po zemi mu na čáře čapl Benjamin Büchel.
71'
Na nově příchozím reprezentačním debutantovi Kindlovi je zajímavé, že hraje v Triesenu, který pendluje mezi sedmou a osmou (a předposlední) švýcarskou ligou, což už jsou vyloženě soutěže okresního formátu.
71'
Střídání v týmu Lichtenštejnska:
ze hřiště odchází Andreas Malin, přichází Martin Marxer,
ze hřiště odchází Fabio Notaro, přichází Kenny Kindle.
70'
Po opakovaném rohu centroval opět skvěle Kolašinac a Rahmanovićova hlavička dopadla na horní síť.
69'
Pjanićův roh vytahuje lichtenštejnský brankář opět za čáru a zkušený záložník, hrající v lize Spojených arabských emirátů za Šardžá, si běží pro míč k praporku na opačné straně.
67'
Po Džekově hlavičce se míč dokutálel až k rohovému praporku a přešel brankovou, nikoli postranní čáru, takže píšeme další čárku do kolonky nepřesných střel.
66'
Rahmanović pálí z úhlu těsně vedle bližší tyče.
65'
Kolašinac posadil centr na hlavu Edina Džeka, který zakončoval z malého vápna koníčkem a Benjamin Büchel se zaskvěl zákrokem na brankové čáře.
63'
Demirović si navedl míč na střelu zpoza velkého vápna, o několik metrů však překopl lichtenštejnskou bránu.
62'
Po třetí nucené přestávce kvůli pyrotechnice se znovu pokračuje ve hře.
60'
Pořádkové složky se pokoušejí uklidnit situaci v hledišti, také Edin Džeko přemlouvá pod kotlem fanoušky, aby zanechali svého trapného počínání. Osud zápasu je ale nahnutý. Hráči se zatím snaží na hřišti udržet v pohybu.
56'
Rozhodčí Sylwestrzak znovu přerušuje hru a běží k pořadatelům, kteří stále nedokáží zkrotit fanoušky Bosny, z jejichž sektoru létá na trávník jedna petarda za druhou.
55'
Pjanićův dloubáček na Džeka vystihl po mohutném odrazu hlavičkou lichtenštejnský obránce Hofer.
54'
Druhé nucené přerušení trvalo nakonec jen čtyři minuty, zápas prozatím pokračuje, ale při dalších přestupcích v hledišti je dost možné, že ho polský rozhodčí předčasně ukončí.
53'
Z hlediště dál dopadá na trávník zakázaná pyrotechnika, na několika místech hoří tráva a rozhodčí prozatím přerušuje zápas.
50'
Z bosenského kotle létají na trávník petardy a dýmovnice, zápas je už podruhé přerušen.
47'
Dedićův centr si našel na zadní tyči Džeko, do hlavičky z úhlu se mu však přimotali vlastní spoluhráči.
47'
Stevanovićův přízemní centr ve skluzu odvrací na roh Jens Hofer.
46'
Ve Vaduzu se hraje na jednu bránu a výběr Bosny a Hercegoviny z neustálého tlaku vytěžil zatím dva přesné zásahy Rahmanoviće a Stevanoviće, kterému předtím zkazil radost z gólu VAR.

Statistiky první půle:
Držení míče 38% – 62%, střely na bránu 0:9, střely mimo 1:4, rohy 0:3, ofsajdy 1:2, fauly 4:4.
45+8'
45+7'
Domácí nepodrží míč, hned se na jejich bránu řítil další útok a Demirović dobře mířenou hlavičkou o zem na zadní tyči přinutil Büchela k robinzonádě.
45+6'
Z naprosto ideálního místa pro přímý kop posílá Pjanić místo střely jen ničemný oblouček do rukavic lichtenštejnského gólmana.
45+5'
Lichtenštejnci vystavěli hradbu na malém vápně, kterou neprošlo několik pokusů z různých směrů. Vše končí faulem Göppela na Stevanoviće kousíček od pokutového území.
45+4'
Ve středovém kruhu je ošetřován domácí Notaro, už tak dlouhé nastavení se ještě protáhne.
45+2'
Stevanović přitukl míč na velkém vápně Džekovi, jehož křížná střela po zemi letí metr vedle brány.
45'
Hosté si zahráli skvostné bago kolem velkého vápna, nakonec Dedićovu tvrdou ránu zablokoval obětavě Sele.
44'
K Dedićovu centru po pěkném uvolnění na křídle se jen tak tak nedostal Demirović.
41'
Bosna a Hercegovina právě vstřelila branku!
Pjanićův přetažený roh sklepl Kolašinac pro Demiroviće, který načechral míč zpátky na původní přední tyč, kde dokázal MIROSLAV STEVANOVIĆ dostat volej z těžkého úhlu do sítě. Tentokrát už se záložník Servette Ženeva může radovat naplno, až se sám vymotá z boční sítě...
40'
Wieser vypíchl míč Džekovi na rohový kop.
39'
Dedićův centr dokázali domácí v tandemu zachytit, z druhé strany pak vystihli i Kolašincovu nepřesnou přihrávku, protiútok však končí nákopem k brankáři Šehićovi.
37'
Bosňané se baví kopanou. Dedić si narazil v plné rychlosti s Džekem a vyzval Pjaniće, jehož dloubáček za obranu ovšem přečetl Benjamin Büchel.
35'
Sead Kolašinac odcentroval pěkně z první na Demiroviće, který z malého vápna z voleje těsně minul.
34'
Otřeseného Sandra Wolfingera po srážce s vlastním brankářem nakonec nahrazuje v sestavě Lichtenštejnska Severin Schlegel.
33'
Dennis Salanović (Lichtenštejnsko) dostává první žlutou kartu zápasu. Jeho příjmení napoví, že se jedná o fotbalistu bosenského původu.
33'
Na Pjanićův roh směrem k pokutovému oblouku naběhl z druhé vlny Dedić a střílel doprostřed brány.
32'
Hosté obléhali pokutové území, Dedićův skvělý centr sklepl Džeko hrudí Rahmanovićovi, který z bezprostřední blízkosti napálil jen domácího brankáře.
30'
Po smolném střetu s vlastním brankářem byl lichtenštejnský fotbalista dlouho v péči zdravotníků, až po třech minutách je odváděn do prostoru za bránou.
27'
Benjamin Büchel vyběhl proti dlouhému nákopu na velké vápno, vyboxoval míč před Demirovićem, jenže přitom nechtěně zboural vlastního spoluhráče Wolfingera.
25'
Seleho centr odhlavičkoval jeden z bosenských obránců za postranní čáru.
22'
Ze středového kruhu se tak míč k rozehrání přesouvá do pokutového území Lichtenštejnska.
20'
V obklíčení osmi modročervených dresů prostrčil Amar Rahmanović míč doprava a zcela volný MIROSLAV STEVANOVIĆ propálil domácího brankáře. Radost však byla předčasná, VAR odhalil na rozdíl od pomezního celkem zjevný ofsajd a branka neplatí.
19'
Další akce Bosny a Hercegoviny končí faulem dorážejícího Rahmanoviće na domácího brankáře, který předtím vyrážel tvrdou střelu Miralema Pjaniće.
17'
Ermedin Demirović si navedl míč na střelu z 25 metrů, kterou po odskoku spolehlivě chytá na čáře Benjamin Büchel.
15'
Hosté se hned po výkopu vrhli znovu do útoku, Dedićovu ránu srazil Büchel, ovšem ne brankář Benjamin, nýbrž záložník Marcel. Džeko z dorážky minul.
14'
Edin Džeko si naběhl na Stevanovićův pas z ofsajdové hrany a vylákal Büchela z brány. Gólmana sice neprostřelil, také do dorážky mu padl vracející se Lüchinger, ale než se Büchel stačil vrátit, napnul síť další dorážkou záložník Křídel Sovětů AMAR RAHMANOVIĆ.
12'
Po nepřesné průnikovce Amara Rahmanoviće šli do brejku domácí, jenže Göppel si na křídle nepohlídal těsný ofsajd.
10'
Demirovićův náběh zastavuje pomezní zdviženým praporkem.
9'
Zahrozili i domácí. Wolfinger si pořádně usušil míč do dresu a vhodil dlouhý aut, který doskákal před Marcela Büchela. Ten ho sklepl podrážkou, mezitím si Wolfinger stačil naběhnout na okraj šestnáctky a pálí do boční sítě.
6'
Lichtenštejnci lacino odevzdali míč, Pjanić krásným křížným pasem našel Džeka, ten ale z voleje míří o zem přímo do náruče domácího brankáře.
5'
Velká část stadiónu je stále pokryta dýmem a stále se čeká, až se tento produkt méně inteligentních diváků z Bosny rozptýlí.
2'
Pjanićův roh doputoval přímo do rukavic Benjamina Büchela a hned nato polský rozhodčí Sylwestrzak přerušuje hru, protože na hřišti není nic vidět. Ze sektoru bosenských vlajkonošů přiletělo na trávník několik dýmovnic.
2'
Demirovićův centr srazili domácí na rohový kop.
1'
Lichteštejnci hrají v modro-červených barvách, reprezentanti Bosny a Hercegoviny celí v bílém.
1'

Lichtenštejnsko: B. Büchel (C) – Malin, Wieser, Hofer – Wolfinger, Lüchinger, Sele, M. Büchel, Göppel – Notaro, Salanović.
Náhradníci: Ospelt, Foser – Schlegel, Mart. Marxer, Meier, Netzer, Hasler, Haas, Beck, Marc. Marxer, Kindle.
Trenér: Fünfstück

Bosna a Hercegovina: Šehić – Dedić, Barišić, Hadžikadunić, Kolašinac – Pjanić, Cimirot – Stevanović, Rahmanović, Demirović – Džeko (C).
Náhradníci: Vasilj, Pirić – Ćivić, Gazibegović, Menalo, Prevljak, Varešanović, Bilbija, Ziljkić, Hadžiahmetović, Hamulić, Gojković.
Trenér: Milošević

Rozhodčí: Sylwestrzak – Kupsik, Karasewicz (POL).
Z dosavadních osmi vzájemných mezistátních utkání získalo Lichtenštejnsko bezbrankovou remízu hned v tom prvním na sklonku minulého století, od té doby s Bosnou a Hercegovinou sedmkrát prohrálo se skóre 3:30. Porážka 1:2 v Zenici v rámci této kvalifikace byla vůbec nejtěsnější, skóre se nezměnilo již od 19. minuty, kdy hosté snížili.
Bosna a Hercegovina je zatím zklamáním kvalifikace a postup na ME se jí hodně vzdálil. Kromě těsné výhry nad Lichtenštejnskem porazila pouze Island, v dalších čtyřech případech vyšla naprázdno bodově i gólově. Na druhou postupovou příčku Slovenska tak balkánský celek ztrácí už takřka nedostižných sedm bodů.
Kapitánem bosensko-hercegovského mužstva je exteplický veterán Edin Džeko z Fenerbahçe, v kádru nechybí ani bývalý obránce Sparty Eldar Ćivić, dnes působící ve Ferencvárosi.
Lichtenštejnsko se fotbalově nachází v úplném evropském suterénu. Výběr miniaturního alpského knížectví bodoval naposledy remízou 1:1 v Arménii před více než dvěma lety. Od té doby prohrál devatenáctkrát v řadě při celkovém skóre 2:58 a to v Lize národů naráží převážně na podobné trpaslíky.
Ze současného kádru Lichtenštejnska působí až na obránce Malina ze třetí rakouské ligy všichni hráči v nižších soutěžích ve Švýcarsku, do jehož fotbalových struktur jsou v čele s druholigovým Vaduzem zakomponovány všechny kluby z knížectví.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.