Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Lichtenštejnsko : Lucembursko - 19. listopadu 2023   20:45

Lichtenštejnsko
0:1
(0:0)
Lucembursko
Lucembursko
69' Rodrigues  (Bohnert)
B. Büchel (C) – S. Wolfinger (62. Beck), Malin, Wieser, Traber (75. Schlegel), Hofer (62. Kranz) – Meier (75. Netzer), M. Büchel, Göppel – J. Hasler (9. P. Ospelt), Salanović.
Foser, Lo Russo – Kindle, Kollmann, Lorenz, Mart. Marxer, Beck.
Frappartová – Berchebru, Torregrossa (FRA)
Rheinpark Stadion, Vaduz
Lucembursko
Moris – Chanot, Korac (57. Mahmutović), Carlson – Jans (C) (90. M. Martins), Barreiro, Olesen, V. Thill (75. Muratovic) – S. Thill (57. Bohnert) – Rodrigues, Da. Sinani.
Pereira Cardoso, Schon – Curci, Gerson, Jonathans, Rodrigues, Rupil, O. Thill.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 2:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 21:16.
Fotbalisté Lucemburska se s kvalifikací na evropský šampionát rozloučili očekávaným vítězstvím, na půdě lichtenštejnského outsidera zvítězili hubeným výsledkem 1:0.

Favoritovi udělal velkou čáru přes rozpočet Sinani, jenž už v 5. minutě viděl červenou kartu za prošlápnutí Haslerovy nohy. Přestože hráli Lucemburčané v oslabení, tak byli aktivnějším týmem a zasloužené odměny se dočkali v 69. minutě, kdy se po centru Bohnerta prosadil Gerson Rodrigues hlavičkou k levé tyči. Hosté kontrolovali hru i po vstřelení vedoucího gólu, konkurenta za celý zápas nepustili do jediné gólové příležitosti a těsnou výhru pohlídali až do závěrečného hvizdu.

Svěřenci trenéra Holtze mohou být s působením v kvalifikaci spokojení, když senzačně vydrželi ve hře o historický postup na Euro až do devátého utkání, nakonec se ale museli sklonit před Portugalskem a Slovenskem a vzít za vděk třetímu místu. Lichtenštejnsko naopak do puntíku potvrdilo roli outsidera skupiny, když nezískalo jediný bod.
90+9'
90+8'
Lucembursko kontroluje závěrečné vteřiny nastaveného času s míčem na kopačkách a zdá se, že už outsidera do žádného útoku nepustí.
90+7'
Lichtenštejnsko kopalo přímý kop, jehož exekuce se chopil Dennis Salanović, s nepovedeným nízkým centrem měl Marvin Martins snadnou práci.
90+6'
Střílený centr Marcela Büchela zprava pod sebe měl oči, ovšem výborně ho přečetl Florian Bohnert, předskočil Philippa Ospelta a nekompromisně odkopl na útočnou polovinu.
90+5'
Na levé straně velkého pokutového území si šteloval hrací předmět ke střele Mathias Olesen, na polední chvíli mu balón vypíchl Severin Schlegel.
90+4'
Gerson Rodrigues zazdil přečíslení dvou na jednoho, když spatřil, že brankář je poměrně daleko z brány, ale ve snaze o jeho přehození téměř z poloviny hřiště míč trefil mizerně, výsledkem je aut pro konkurenta.
90+3'
Tlak domácího mužstva pokračoval rohovým kopem. Centr se kroutil směrem od brány, Marvin Martins míč odvrátil pryč z vápna.
90+2'
Nákop po levé lajně obdržel do šestnáctky Marcel Büche, jemuž se nepodařilo natočit čelem k soupeřově bráně z důvodu těsného bránění Chanota.
90+1'
Florian Bohnert si narazil s Gersonem Rodriguesem, načež chtěl proniknout do vnitra pokutového území, v čemž mu Maximilian Göppel zabránil skvěle provedeným skluzem.
90'
Střídání v týmu Lucembursko:
ze hřiště odchází Laurent Jans, přichází Marvin Martins.
89'
Do protiútoku mířil Niklas Beck, kterého od prvních metrů neúspěšně stíhal Enes Mahmutović, nakonec si pomohl drobným taktickým faulem.
88'
Dlouhé autové vhazování po levé lajně kýžený efekt nepřineslo. Marcel Büchel sice míč prodloužil, ale jenom do prostoru, kde se nacházel protihráč Bohnert.
87'
Philipp Ospelt si nevěřil na střelu levačkou, místo toho vběhl do dvou konkurentů, ztratil kontrolu nad míčem a skončil na kolenou.
86'
Přenesení doprava zpracoval Andrin Netzer a následně hledal, komu by nahrál. Nakonec zvolil centr do vápna, kde kraloval obránce Maxime Chanot.
85'
Lichtenštejnci by určitě rádi útočili, ale zdá se, že jim pomalu začínají docházet síly a soupeři nestačí, byť hrají proti deseti.
84'
V situaci dvou proti dvěma Gerson Rodrigues příliš dlouho avizoval nahrávku doprava, za míčem vystartoval brankář Benjamin Büchel a sebral ho před Edvinem Muratovicem.
83'
Sám proti dvěma si věřil odvážný Edvin Muratovic. Nedokázal mezi nimi proskočit, získal ale pro Lucembursko aspoň aut.
82'
Vzápětí odvedl Enes Mahmutović výbornou práci tělem, jímž za zády nechal Sandra Wiesera, jenž se obratem dopustil nedovoleného zákroku.
81'
Fotbalisté v modrých dresech se vydali dopředu po levé lajně. Marcel Büchel posunul na Philippa Ospelta, kterého Enes Mahmutović odstavil tělem.
80'
Hosté správně hru nezatáhli a nespoléhají na jednobrankové vítězství, naopak se snaží nadále útočit a přidat pojistku.
79'
Ze středu se na chvilku vytáhl na levé křídlo Leandro Barreiro, centr levačkou skončil na prvním bránícím Malinovi.
78'
Pod tlakem si Andreas Malin poradil na jedničku, nenechal se rozhodit Gersonem Rodriguesem, jehož nastřelil a pro Lichtenštejnsko vybojoval aut.
77'
Ofenzivní složku mužstva podpořil po pravé lajně Florian Bohnert, jemuž nevyšla klička jeden na jednoho proti Maximilianu Göppelovi.
76'
Severin Schlegel se neuvedl v nejlepším světle, když nezachytil po pravé lajně sprintujícího Mathiase Olesena, toho nakonec zezadu podrazil.
75'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko:
ze hřiště odchází Livio Meier, přichází Andrin Netzer.
75'
ze hřiště odchází Lars Traber, přichází Severin Schlegel.
75'
ze hřiště odchází Vincent Thill, přichází Edvin Muratovic.
74'
Zničehonic se na trávník posadil Lars Traber, a to většinou nikdy nevěstí nic dobrého. Vše nasvědčuje tomu, že domácí stoper bude muset střídat.
73'
Oba hráči jsou v pořádku, to je dobrá zpráva. Rozhodčí Frappartová následně udělila Liviu Meierovi za pozdní dohrání žlutou kartu.
72'
Nepříjemné chvilky prožívá hostující kapitán Laurent Jans, do nějž dávno po odehrání zajel Livio Meier. I domácí fotbalista potřebuje drobné ošetření.
71'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Dennis Salanović, ale nedostalo se mu potřebné podpory od spoluhráčů, sám proti třem neměl šanci uspět.
69'
Lucembursko právě vstřelilo branku!
Hostující favorit se ujímá vedení navzdory oslabení! Na levé straně dostal příliš mnoho volného prostoru Bohnert, který svůj centr posadil přesně na hlavu GERSONA RODRIGUESE a za dobře mířenou střelou k levé tyči se Büchel jenom smutně podíval.
69'
Žlutou kartu si pěkně zblízka prohlédl Andreas Malin, středem hřiště nezachytil pohyb Floriana Bohnerta a zezadu jej stáhl za dres k zemi.
68'
Krásně se Philipp Ospelt proháčkoval mezi dvěma konkurenty a zvládl i nahrát Dennisi Salanovićovi, který si potáhl míč do vápna, tvrdou přízemní střelu Anthony Moris snadno ztlumil v rukavicích.
67'
Nepovedený centr z volného přímého kopu nabral příliš velkou výšku, brankář Benjamin Büchel míč sebevědomě chytil do rukavic.
66'
Po levém křídle vyvinul vysokou rychlost Dirk Carlson, avšak příliš daleko se nedostal, nedovoleným způsobem jej zpacifikoval Florian Bohnert.
65'
Domácí fotbalisté zapojili do kombinace i brankáře, který si troufl na zpracování a kolem Rodriguese zvládl nahrát čekajícímu Traberovi.
64'
Centr od praporku kontroloval Benjamin Büchel, oběma rukama hrací předmět vyboxoval daleko mimo pokutové území.
63'
Utkání je nadále dosti nezáživné. Lucembursko se snaží útočit i v oslabení, ale ztráta jednoho hráče je znát, soupeř má výrazně ulehčenou práci při bránění.
62'
ze hřiště odchází Jens Hofer, přichází Liam Kranz.
62'
ze hřiště odchází Sandro Wolfinger, přichází Niklas Beck.
61'
Z centru od praporku nebezpečí nepřišlo. Situaci kontroloval Enes Mahmutović, hlavou hrací předmět usměrnil mimo velké vápno.
60'
Netrvalo dlouho a na míči bylo znovu Lichtenštejnsko. Zpoza velkého vápna vypálil levačkou Maximilian Göppel, Laurent Jans předvedl úspěšný blok.
59'
Domácí fotbalisté vyzkoušeli útok středem hřiště. Sandro Wolfinger však přecenil rychlostní schopnosti Maximiliana Göppela, takže zase hrají hosté.
58'
Střetnutí konečně pokračuje. Zprava centroval do vnitra velkého pokutového území Maximilian Göppel, pro míč si vyběhl brankář Anthony Moris.
57'
ze hřiště odchází Sebastien Thill, přichází Florian Bohnert.
57'
ze hřiště odchází Seid Korac, přichází Enes Mahmutović.
56'
Už se nehraje poměrně dlouho, nicméně Philipp Ospelt se zvedl bez cizí pomoci a vypadá to, že bude schopen v utkání pokračovat.
55'
Pravou stranou nabral vysokou rychlost Philipp Ospelt, leč neustál souboj s Maximem Chanotem, navíc špatně dopadl a i on potřebuje ošetření.
54'
Domácí outsider podnikl útok středem hřiště. Nakonec Dennis Salanović zakončoval akrobaticky vedle levé části brankové konstrukce.
53'
Centr od praporku obstaral Mathias Olesen a našel hlavu stopera Maximea Chanota, střela však proskákala o kus vedle levé tyče.
52'
Centr na přední tyčku očekával Gerson Rodrigues, dobře mířenou střelu hlavou k pravé tyči zvládl Büchel vytěsnit na roh.
51'
Vysunutý presink nepřinesl Gersonu Rodriguesovi kýžené ovoce, hostující útočník si totiž proti Larsi Traberovi pomohl faulem.
50'
Přečíslení dvou na jednoho vedoucím lucemburským gólem nekončí! Gerson Rodrigues ne úplně povedenou nahrávkou vyhnal Vincenta Thilla z dobré palebné pozice, střelu z úhlu vyběhnuvší Benjamin Büchel vyrazil bez problémů.
49'
Defenzivní povinnosti si na jedničku odvedl Maxime Chanot, jenž tělem odstavil Philippa Ospelta, ten pak soka fauloval.
48'
U lajny se hlavami bolestivě střetli Jens Hofer a Laurent Jans, oba fotbalisté si vyžádali ošetření a rozhodčí situaci vyhodnotila jako faul hostujícího kapitána.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě, jediným střídáním tak zůstává stažení zraněného Haslera, jehož nahradil Ospelt.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:51.
První poločas zápasu mezi Lichtenštejnskem a Lucemburskem gól nepřinesl. Hostujícímu favoritovi udělala výraznou čáru přes rozpočet pátá minuta, v níž byl za prošlápnutí pravé Haslerovy nohy oprávněně vyloučen Danel Sinani. Lucemburčané byli i v oslabení aktivnějším týmem, nicméně lze konstatovat, že v průběhu první půle nebyla k vidění žádná gólová příležitost.
45+5'
45+4'
Skutečnost, že Malin trest nedostal, se vůbec nelíbila hostujícímu trenérovi Lucu Holtzovi a byl to právě on, kdo za řeči obdržel kartónek žluté barvy.
45+3'
Na druhé straně si dělal prostor Vincent Thill, jehož bolestivě udeřil do obličeje Andreas Malin, jenž naposledy vyvázl bez karetního trestu.
45+2'
Středem postupoval do slibné šance Dennis Salanović, přičemž místo očekávaného zakončení ještě zbytečně přihrával doprava a našel jenom protihráče Chanota.
45+1'
Z levé strany šestnáctky vyslal ostrou ránu levačkou Vincent Thill přímo doprostřed brány, později reagující Benjamin Büchel ztlumil míč nadvakrát.
44'
Při presinku si pomohl nedovolenými prostředky Philipp Ospelt, zezadu nedovoleně a viditelně potáhl za dres váhajícího Korace, jemuž tak výrazně usnadnil život.
43'
Přenesení doprava bylo velmi dobře myšleno, jenže Mathias Olesen neměl úplně ideální přehled o hře a prodlužoval jenom do prostoru, kde se pohybovali soupeři.
42'
Místo očekávaného dlouhého odkopu si Anthony Moris vybral u levé lajny Seida Korace, ten těsně před Wolfingerem z voleje prodlužoval na útočnou polovinu.
41'
Dennis Salanović nabral vysokou rychlost po pravém křídle a vyslal zajímavý střílený centr do šestnáctky, za nímž se však spoluhráči jenom podívali.
40'
Po malé domů si Benjamin Büchel troufl na zpracování a těsně kolem presujícího Olesena odkopával na útočnou polovinu.
39'
Marcel Büchel viděl po pravé lajně nabíhajícího Philippa Ospelta, jenže míči dal přílišnou výšku, spoluhráč na něj výrazně nedosáhl.
38'
Balón vybojoval dobře pracující Livio Meier, tentýž hráč posléze zazmatkoval, a přestože měl dost času, tak odkopával do země nikoho.
37'
Lucembursko dominuje na balónu i v deseti. Nyní tedy Leandro Barreiro neměl komu nahrát směrem dopředu, proto si vybral brankáře.
36'
Přestože měl kolem sebe dostatek spoluhráčů, tak se Gerson Rodrigues rozhodl vydat štěstí individuálně, jenže zase fauloval, tentokráte Göppela.
35'
Útočný faul odpískán Gerson Rodrigues, jemuž sice vyšlo dokonale těžké zpracování, jenže potom se ohnal rukou za sebe a smolně trefil do tváře obránce.
34'
V obležení tří protihráčů si Gerson Rodrigues neporadil úplně ideálně, nezvládl zpracování ze vzduchu a nechal se odzbrojit Andreasem Malinem.
33'
V bolestech zůstal na trávníku ležet Livio Meier po střetu s Gersonem Rodriguesem. Rozhodčí odpískala faul a ještě čeká, zda náhodou Lichtenštejnec nebude potřebovat ošetření.
32'
S malou domů si Benjamin Büchel poradil bez problémů, po rychlém zpracování volil přihrávku po pravé ruce na Larse Trabera.
31'
Fotbalisté v modrých dresech podnikli útočný výpad středem hřiště. Akci zhatil Maximilian Göppel, když nahrál Wolfingerovi za paty.
30'
Proti centru z brány vystartoval brankář a kapitán v jedné osobě Benjamin Büchel, balón udržel i navzdory faulu Korace.
29'
Vincent Thill si troufl kličkou po levé lajně na Sandra Wolfingera, jehož trefil do levé ruky, což pozornosti rozhodčí neuniklo. Standardka pro Lucembursko.
28'
Přes dva protihráče se uvolnil Leandro Barreiro a odcentroval do šestnáctky, Lars Traber hlavou hrál do bezpečí za cenu rohového kopu.
27'
Středem si věřil Sebastien Thill. Přiblížil se pokutovému území soupeř, při kličce do něj ho však zastavil dobře pozičně pracující Jens Hofer.
26'
Dlouho si Mathias Olesen rozmýšlel nákop za obranu, který nakonec vyslal, ovšem útočník Gerson Rodrigues nezvládl přetlačit Jense Hofera.
25'
Dobrou práci odvedl směrem dozadu Seid Korac, když do poslední chvíle počkal, co Marcel Büchel vymyslí a čistým způsobem konkurenta obral.
24'
Vysokou rychlost vyvinul po levé lajně Dennis Salanović. Jenže v klíčovou chvíli si kopl míč příliš daleko od nohy a toho využil Laurent Jans.
23'
Už opět úřadují hostující fotbalisté. Zleva centroval do pokutového území Vincent Thill, Maximilian Göppel si pohlídal Gersona Rodriguese.
22'
Lichtenštejnci pokusili štěstí konstruktivní rozehrávkou. Neuspěli, čitelnou nahrávku Marcela Büchela vystihl Laurent Jans.
21'
Autové vhazování prodlužoval Philipp Ospelt za sebe, kde se nacházel Sandro Wieser, těsně před ním odkopával Dirk Carlson.
20'
Po rozehrávce na krátko a přenesení doleva centroval do vnitra pokutového území Laurent Jans, Benjamin Büchel sebral balón ze vzduchu.
19'
Po pravé lajně se Leandro Barreiro zbavil osobního strážce a věřil si i na dalšího, Lars Traber soka zastavil jen za cenu faulu.
18'
S dlouhým autovým vhazováním soupeře si Lucembursko poradilo bez výraznějších problémů, vzdušnému prostoru kraloval Laurent Jans.
17'
Lichtenštejnský protiútok táhl po pravém křídle Dennis Salanović, aby nakonec vyzkoušel střílený centr do vápna, ten zblokoval Chanot.
16'
Centrovaný míč z volného přímého kopu si našel Maxime Chanot, jenž zakončoval pouze na horní síť, navíc z ofsajdu.
15'
Středem na sebe navázal dva konkurenty Gerson Rodrigues, načež už přihrát nestihl, než jej zezadu povalil na trávník Lars Traber.
14'
Hodně nepovedený centr na přední tyčku, který ani nedoputoval do pokutového území, balón kontroloval Livio Meier.
13'
Přenesení doleva vyšlo na jedničku. Vincent Thill potom nastřelil nejbližšího protihráče a vybojoval další rohový kop pro favorita.
12'
A další nepovedené vyběhnutí domácího gólmana, tentokráte proti centru od praporku. Propadnuvší míč si našel Sebastien Thill, nedokázal ho ale nasměrovat mezi tři tyče.
11'
Centr od pravé lajny Benjamin Büchel výrazně podběhl, čehož Vincent Thill využít nedokázal, před ním stojící Sandro Wolfinger zvládl hrací předmět odvrátit na roh.
10'
Přestože hrají v oslabení, tak Lucemburčané diktují tempo hry. Maxime Chanot vyzkoušel dlouhý nákop za obranu, na Rodriguese nepustil míč Maximilian Göppel.
9'
Julien Hasler po surovém faulu Sinaniho není schopen nadále pokračovat v zápase, na jeho místo nastupuje Philipp Ospelt.
8'
Dirk Carlson zabral příliš pozdě a místo balónu trefil jenom nohy protihráče Malina, takže domácí budou rozehrávat volný přímý kop.
7'
V rukavičkách se tedy rozhodně nezačalo. Sandro Wieser ostrým způsobem dohrál Vincenta Thilla, v tomto případě žlutý trest postačil.
6'
Zápas tak rázem dostává úplně jiný rozměr. Lucemburčané i v deseti zůstávají favoritem, nicméně Lichtenštejncům svitla naděje, že by snad přeci jen nemuseli skončit ve skupině s nulou na kontě.
5'
Tak pozor, všechno je jinak! Rozhodčí Frappartová si šla totiž opakovaný záběr zákroku prohlédnout na obrazovku, kde zjistila, že Danel Sinani prošlápl pravačku Haslera opravdu surovým způsobem, takže zrušila žlutou kartu a lucemburského hříšníka rovnou vyloučila!
4'
Domácí se ubránili a Danel Sinani zastavil sprintujícího Juliena Haslera pouze za cenu kartónku žluté barvy.
3'
Zaváhán Lucemburčanů by se rovnalo velkému překvapení. Ti podnikli útočný výpad po levé lajně, Gersona Rodriguese zastavil Maximilian Göppel pouze za cenu faulu.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních modrých dresech, fotbalisté Lucemburska oblékli pro poslední kvalifikační střetnutí dresy barvy bílé.
1'

Lichtenštejnsko: B. Büchel (C) – S. Wolfinger, Malin, Wieser, Traber, Hofer – Meier, M. Büchel, Göppel – J. Hasler, Salanović.
Náhradníci: Foser, Lo Russo – N. Beck, Kindle, Kollmann, Kranz, Lorenz, Mart. Marxer, Netzer, P. Ospelt, Schlegel, J. Beck.
Trenér: Konrad Fünfstück

Lucembursko: Moris – Chanot, Korac, Carlson – Jans (C), Barreiro, Olesen, V. Thill – S. Thill – Rodrigues, Da. Sinani.
Náhradníci: Pereira Cardoso, Schon – Bohnert, Curci, Gerson, Jonathans, Mahmutović, M. Martins, Muratovic, Rodrigues, Rupil, O. Thill.
Trenér: Luc Holtz

Rozhodčí: Frappart – Berchebru, Torregrossa (FRA).
Lucembursko

Lucembursku se rozplynul sen o senzační a historický první účasti na evropském šampionátu v devátém utkání, v němž sice po skvělém výkonu porazilo Bosnu a Hercegovinu 4:1, jenže Slovensko v souběžně hraném utkání porazilo Island, což zapříčinilo, že zůstalo na druhém postupovém místě s již nedostižitelným pětibodovým náskokem. V neprospěch houževnatě bojujících Lucemburčanů rozhodl zápas v osmý, kdy právě v přímém souboji se Slovenskem doma prohráli těsně 0:1, každopádně bojovali skvěle a nemají se vůbec za co stydět, ba naopak.

Fotbalisté Lichtenštejnska do puntíku potvrdili roli největšího outsidera skupiny J, když v devíti utkáních nezískali jediný bod a mají mizerné skóre 1:27. Svěřenci kouče Fünfstücka nicméně před třemi dny odehráli až nečekaně dobrou partii s již jistým postupujícím Portugalskem, jemuž sice podle očekávání herně nestačili, avšak prohráli pouze 0:2 a alespoň jednou se jim povedlo i vystřelit mezi tři tyče.
Všem fanynkám a fanouškům přeju krásný nedělní večer. Vítám vás při sledování kvalifikace na evropský šampionát, u zápasu skupiny J mezi Lichtenštejnskem a Lucemburskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.