Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Lichtenštejnsko : Portugalsko - 16. listopadu 2023   20:45

Lichtenštejnsko
0:2
(0:0)
Portugalsko
Portugalsko
46' Ronaldo  (Jota) • 57' Cancelo  (Ant. Silva)
B. Büchel (C) – Malin, Wieser, Traber – Beck (63. Kranz), Lüchinger (46. Meier), M. Büchel, Sele (77. Hofer), Göppel – J. Hasler (63. P. Ospelt), Salanović (90+1. Mart. Marxer).
Foser, Lo Russo – Schlegel, Netzer, Kollmann, S. Wolfinger, Kindle.
M. Al-Hakim – F. Klyver, M. R. Wilde (všichni SWE)
Rheinpark Stadion (Vaduz).
5 749 diváků
Portugalsko
Sá – Cancelo (87. João Mário), Ant. Silva, Toti – B. Silva (60. Horta), B. Fernandes (67. Vitinha), R. Neves, Jota – Ronaldo (C) (67. Bruma), Ramos, Félix (87. J. Neves).
Patrício, Costa – Dias, Guerreiro, Inácio, Otávio, Palhinha.

Držení míče: 27 % : 73 %.
Střely na branku: 1:8. Střely mimo: 4:12. Rohy: 0:6. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 9:9.
Žádná velkolepá podívaná to dnes určitě nebyla, ovšem Portugalci přeci jen splnili roli favorita, když se dvakrát prosadili ve druhém poločase a dokráčeli pro povinné vítězství, díky čemuž mají stoprocentní bodovou bilanci ve skupině J. Na závěr je doma čeká Island, Lichtenštejnsko, které gólmana hostů ohrozilo v jediném případě, přivítá doma Lucembursko.
90+8'
90+7'
Hosté mohli ještě přidat jeden gól, na brankové čáře však zastavil míč jeden z domácích fotbalistů, jenž zastoupil svého gólmana.
90+5'
Žlutá karta pro tým Portugalsko (Diogo Jota). Portugalec poslal k zemi Malinu, což za tohoto prakticky rozhodnutého stavu bylo zbytečné.
90+4'
Vitinha si prudkou přihrávku z levé strany nedokázal zpracovat, míč pouze tečoval mimo bránu.
90+1'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko:
ze hřiště odchází Dennis Salanović, přichází Martin Marxer.
90'
Jeden z domácích fotbalistů leží na trávníku, hra je přerušena a střídat se bude na straně Lichtenštejnska.
87'
Střídání v týmu Portugalsko:
ze hřiště odchází João Félix, přichází João Neves.
87'
ze hřiště odchází João Cancelo, přichází João Mário.
86'
Tak gól opravdu nakonec není uznán, údajně pro ofsajd.
85'
Hlavní arbitr se jde podívat na video sám. Potom nevím, proč tak dlouho řešil situaci s VAR.
84'
Hlavní arbitr se radí s VAR a trvá to poměrně dlouho.
83'
Ramos sice dokázal dostat míč do sítě a gól byl nejprve uznán, nakonec je však odvolán.
80'
Tvrdá rána Joãa Cancela z dálky, Büchel míč jen vyrazil, ale naštěstí pro něj nebyl žádný z protihráčů poblíž, aby dorážel.
79'
João Félix by se chtěl zapsat mezi střelce, to se mu však nedaří. Další jeho pokus letí mimo bránu.
77'
ze hřiště odchází Aron Sele, přichází Jens Hofer.
76'
João Cancelo sice odcentrovat nedokázal, získal svým barvám alespoň rohový kop.
74'
João Félix střílel pravačkou ze střední vzdálenosti příliš vysoko nad.
73'
Dennis Salanović střílel po zemi ke vzdálenější tyči, ovšem pokus mu vůbec nesedl a míč letí vedle.
71'
João Félix si naběhl na křižný pas a střelou z voleje poslal míč od bližší tyče do sítě, avšak kvůli ofsajdu není gól uznán.
68'
Hosté raději malou domů odehráli míč ke svému brankáři.
67'
ze hřiště odchází Cristiano Ronaldo, přichází Bruma.
67'
ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází Vitinha.
65'
Ronaldo se snažil vyměnit si přihrávku se spoluhráčem, to se mu ale nepovedlo.
63'
ze hřiště odchází Niklas Beck, přichází Liam Kranz.
63'
ze hřiště odchází Julien Hasler, přichází Philipp Ospelt.
63'
Ronaldo je střelecky aktivní, ovšem jeho nynější pokus letí do zámezí.
61'
Dennis Salanović se dostal do samostatného úniku, ovšem prováhal správný okamžik ke střele, kterou nakonec adresoval jen do vyběhnutého gólmana, ke kterému se dostal až příliš blízko.
60'
ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Ricardo Horta.
59'
Cristiano Ronaldo pálil příliš vysoko nad domácí bránu, trochu se na sebe zlobí.
57'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Tak tohle je hodně laciný gól. Benjamin Büchel vyběhl za míčem na pravou stranu, ovšem JOÃO CANCELO jej obehrál a z úhlu odehrál balón do zcela prázdné brány. Domácí hráči se ještě snažili svému soupeři střelu ztížit, ale nepovedlo se.
55'
Ronaldo mohl vsítit druhý gól, tentokrát mu však balón utekl a hvězdný hráč tak nezakončil.
54'
Gonçalo Ramos v souboji o balón poslal k zemi Göppela, domácí rozehrají od středové lajny.
51'
Cristiano Ronaldo zkoušel tentokrát střílet pravačkou, avšak mířil jen do protihráče před sebou.
49'
Portugalci nemohli pokračovat v útočné aktivitě, neboť dle hlavního arbitra faulovali.
46'
Favorit hned v úvodu druhé půle otevírá skóre tohoto utkání. CRISTIANO RONALDO si zpracoval přihrávku, naběhl s míčem do vápna a levačkou odehrál balón do vzdálenějšího horního rohu brány.
46'
ze hřiště odchází Simon Lüchinger, přichází Livio Meier.
46'
Tak zatím trochu překvapivý stav, Portugalci sice tvoří hru, ale mnoho šancí si vytvořit nedokázali a pokud už ano, ztroskotali na domácím kapitánovi v bráně. S outsiderem se tak zatím trápí, to Lichtenštejnci hrají to, co chtějí, ze zabezpečené obrany.
45+5'
45+4'
Benjamin Büchel schovává míč do náruče a jak bývá u něj dnes zvykem, s rozehrávkou nespěchá.
45+4'
Ještě jeden rohový kop pro hosty.
45+3'
Portugalci byli v závěru hodně blízko prvnímu gólu. João Cancelo to udělal velice šikovně, mohl střílet sám, ale volil ještě přihrávku na levou stranu, kde se k balónu dostal Ronaldo, avšak jeho ránu zastavuje domácí brankář.
45'
Sele zahrál velmi dobře u postranní čáry, kde vybojoval vhazování pro svůj tým. Hra bude opět přerušena, neboť na trávníku leží další z domácích fotbalistů, jmenovitě Niklas Beck.
43'
Ronaldo zkoušel přímou střelu, která však doputovala pouze do náruče připraveného kapitán Lichtenštejnců.
42'
Ronaldo byl faulován na levé straně, na řadu tedy přijde standardka.
41'
Portugalci zkoušeli před hranicí šestnáctky kombinaci na jeden dotek, ani ta jim vůbec nevyšla.
40'
Bruno Fernandes dlouhým pasem před bránu nenašel žádného spoluhráče, domácí mohou balón vyvést do bezpečí.
38'
João Félix si na levé straně vápna zpracoval míč, jeho následná střela však byla hodně nepřesná a míč končí za bránou.
37'
Diogo Jota posílal přízemní přihrávku před domácí svatyni, ovšem u balónu byl jako první kapitán fotbalového trpaslíka.
36'
V souboji dvou osmiček fauloval Bruno Fernandes Arona Seleho, domácí s rozehrávkou pospíchat nebudou.
34'
Gonçalo Ramos se vehementně dožadoval rohového kopu, je však nařízen odkop od brány a to nejspíš správně.
32'
Ronaldo si tentokrát faul nevymodlil, rozehrávat bude soupeř.
31'
Hra je přerušena, ošetření si žádá Marcel Büchel.
30'
Zatím největší šance utkání. João Cancelo odcentroval před bránu domácího celku, kde zcela nepokrytý Gonçalo Ramos hlavičkoval vedle bližší tyče. Tohle měl být gól.
28'
Ronaldo svou šanci nevyužil, když svou slabou střelu adresoval jen do míst, kde stál připravený gólman Lichtenštejnska, navíc stál ještě v ofsajdu.
26'
Další faul domácích, tentokrát se obejde bez karty.
25'
Ronaldo však trefil jen dobře postavenou zeď a následně z dorážky znovu pálil jen do jednoho z protihráčů.
24'
Žlutá karta pro tým Lichtenštejnsko (Simon Lüchinger). Domácí hráč hodně tvrdě skluzem poslal k zemi Dioga Jotu a kartu inkasuje zaslouženě. Jeho tým bude navíc čelit přímému kopu a to je šance pro největší hvězdu hostů.
21'
Bernardo Silva centroval do vápna, Büchel si vyběhl z brány a míč schoval do rukavic.
19'
Portugalcům se kombinace sice nepovedla, u míče však zůstávají.
17'
Na hřišti se nyní nic mimořádného neděje. Kdo čekal od začátku gólové hody, ten je jistě zklamán.
14'
Střídání ale není nutné, Portugalci rozehrají rohový kop.
13'
Rúben Neves poprvé prověřil domácího gólmana, který měl co dělat, aby míč vytáhl mimo svou bránu. Při svém zákroku se ale zranil a nyní je ošetřován.
13'
Ronaldo poslal střílenou přihrávku do šestnáctky, míč však v bráně nekončí.
12'
Portugalci si vynutili faul a budou rozehrávat od pravé hranice pokutového území.
11'
Hosté rozehráli rohový kop, do šance se dostal João Cancelo, jenž střílel dobře na vzdálenější tyč, jenže jeho pokus byl zblokován.
9'
Ronaldo byl nyní tím, kdo přihrával křižně k pravé postranní čáře, jeho spoluhráč byl však dobře pokryt.
7'
João Félix stříleným centrem odehrál míč mimo bránu. Ronaldo se na svého spoluhráče trochu zlobil.
5'
Další nepřesný pas hostů, jenž končí venku z hrací plochy.
4'
Hodně dlouhý nákop domácích skončil u gólmana Portugalců, který dnes asi moc práce mít nebude.
4'
Nepřesný centr hostů proletěl vápnem outsidera a doputoval ven z hrací plochy.
2'
João Félix se snažil dostat k míči, ten mu však utekl do zámezí a rozehrávat bude domácí kapitán.
1'

Lichtenštejnsko: B. Büchel (C) – Malin, Wieser, Traber – Beck, Lüchinger, M. Büchel, Sele, Göppel – J. Hasler, Salanović.
Náhradníci: Foser, Lo Russo – Mart. Marxer, Hofer, Schlegel, P. Ospelt, Meier, Netzer, Kollmann, S. Wolfinger, Kindle, Kranz.
Trenér: K. Fünfstück.

Portugalsko: Sá – Cancelo, Ant. Silva, Toti – B. Silva, B. Fernandes, R. Neves, Jota – Ronaldo (C), Ramos, Félix.
Náhradníci: Patrício, Costa – Dias, Guerreiro, Inácio, Otávio, Bruma, João Mário, Palhinha, Horta, J. Neves, Vitinha.
Trenér: R. Martínez.

Rozhodčí: M. Al-Hakim – F. Klyver, M. R. Wilde (všichni SWE).
Vzájemné zápasy

Dnešní protivníci se spolu utkali v osmi případech, sedmkrát se z výhry radovalo Portugalsko, které v nich vstřelilo sedmatřicet gólů a jediný inkasovalo. Jeden mač skončil nerozhodně, a sice v rámci kvalifikace MS 2006, kdy Portugalci nečekaně remizovali na trávníku fotbalového trpaslíka 2:2. I tak tehdy svoji skupinu vyhráli.
Portugalsko

To mužstvo z Pyrenejského poloostrova má postup na EURO zajištěný. Skupinu J suverénně ovládlo, je to krásný kontrast vůči dnešnímu protivníkovi, neboť osm zápasů = osm výher a skvělé skóre 32:2, což je průměr přesně čtyři góly na jeden duel. Je velice pravděpodobné, že i dnes si Portugalci zastřílí.
Nejlepším střelcem není nikdo jiný než hvězdný Cristiano Ronaldo s devíti zásahy.

Fotbalový trpaslík se krčí u dna tabulky s nula body na kontě. Z osmi dosavadních duelů odešel osmkrát poražen, zřejmě nejvyrovnanější duel sehrál v Bosně a Hercegovině, kde se mu povedlo skórovat kde nakonec padl těsně 1:2, ačkoliv i domácí mač se Slovenskem skončil pouze 0:1. Celkové skóre pro Lichtenštejnce je hrozivé, jediný vstřelený gól a pětadvacet inkasovaných, je tedy jasné, který z týmů jde bude favoritem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.