Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Lucembursko : Lichtenštejnsko - 17. června 2023   15:00

Lucembursko
Lucembursko
59' Da. Sinani (Rodrigues) • 89' Rodrigues (M. Martins)
2:0
(0:0)
Lichtenštejnsko
Lucembursko
Moris – M. Martins (90. Dzogovic), Mahmutović, Chanot – Jans (46. Bohnert), Barreiro, C. Martins, V. Thill (46. Rodrigues) – Borges Sanches (90. Rupil) – Curci (46. Olesen), Da. Sinani.
Schon, Pereira Cardoso – Gerson, Carlson, De. Sinani, Korac, Jonathans.
Oleksiy Derevinskyi
Stadium Luxembourg
Büchel – Beck, Traber, Malin – Meier (55. Netzer), Hasler (C) (24. S. Wolfinger), Lüchinger (75. Hofer), Sele, Göppel (75. F. Wolfinger) – Saglam (55. Yildiz), Salanović.
Lo Russo, Foser – Marxer, Graber, Haas, M. Wolfinger.

První polovina zápasu byla zcela v režii domácího týmu. Lucembursko mělo více střel a trefilo i tyčku. V závěru poločasu se radoval z branky Yvandro Borges Sanches, jenže kvůli ofsajdu gól neplatil. Po prvním dějství platil bezbrankový stav. To se změnilo ve druhém poločase. Domácí dostal do vedení v 59. minutě DANEL SINANI, jenž doklepl míč do branky. No a pojistku přidal v závěru GERSON RODRIGUES, ten poslal míč levačkou přesně k tyčce. Lucembursko doma porazilo Lichtenštejnsko 2:0 a tři body zůstaly zaslouženě doma.
90+4'
90+4'
Gerson Rodrigues (Lucembursko) ještě reklamoval ruku soupeře před vápnem, ale rozhodčí byl jiného názoru.
90+3'
Gerson Rodrigues (Lucembursko) vybojoval balon a šel z levé strany do vápna. Navedl si balon na pravačku a přestřelil branku hostů.
90+2'
Domácí jsou na polovině soupeře a tahají čas.
90'
Střídání v týmu Lucembursko:
ze hřiště odchází Yvandro Borges Sanches, přichází Timothé Rupil,
ze hřiště odchází Marvin Martins, přichází Eldin Dzogovic.
89'
Lucembursko právě vstřelilo branku! Autorem branky je GERSON RODRIGUES. Tak přeci se jen domácí fanoušci dočkali druhého gólu. Gerson Rodrigues (Lucembursko) dostal míč na osu hřiště, podíval se, kde má své spoluhráče. No a nakonec poslal levačkou míč do sítě.
88'
Dennis Salanović (Lichtenštejnsko) šel do rychlého kontru do otevřené obrany. Aron Sele m ušel pomoci, ale dostal od svého parťáka míč jenom do kroku. Domácí jdou opět útočit.
87'
Gerson Rodrigues (Lucembursko) si dal delší rozběh. Dostal pravačkou míč nad zeď, balon ještě skočil, ale šel metr od tyčky branky hostů.
86'
Domácí jsou na míči a dobře tahají čas. Yvandro Borges Sanches byl faulován deset metrů před vápnem hostů.
85'
Niklas Beck (Lichtenštejnsko) se zřejmě zranil, hra je přerušena.
84'
Anthony Moris (Lucembursko) nechtěl riskovat a odpálil balon do autu.
83'
Enes Mahmutović (Lucembursko) se provinil, po neodpískaném bránění ve hře, faulem.
82'
Lucembursko ale rychle přišlo o balon.
82'
Gerson Rodrigues (Lucembursko) byl při brejku zastaven nedovoleně.
82'
Maxime Chanot (Lucembursko) ale dostal balon hlavou na chvíli do bezpečí.
81'
Dennis Salanović (Lichtenštejnsko) byl sražen k zemi. Hosté získali přímý kop na branku Lucemburska.
80'
Dennis Salanović (Lichtenštejnsko) poté z přímého kopu centro val do vápna. Jenže Mathias Olesen (Lucembursko) poslal balon hlavou na rohový kop.
79'
Maxime Chanot (Lucembursko) zahrál rukou a právem viděl žlutou kartu.
79'
Ofsajd zastavil útočné snažení hostů.
78'
Gerson Rodrigues (Lucembursko) se opřel ze standartky pravačkou do míče. Ten byl ve zdi ještě tečován, ale Benjamin Büchel se zaskočit nenechal.
77'
Žlutá karta pro tým Lichtenštejnsko (Andreas Malin). Malin dostal za faul na Barreiru žlutou kartu.
76'
Leandro Barreiro (Lucembursko) si došel pro faul před pokutovým územím hostů.
75'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko:
ze hřiště odchází Maximilian Göppel, přichází Fabio Wolfinger,
ze hřiště odchází Simon Lüchinger, přichází Jens Hofer.
74'
Jeden z hostů zůstal ležet na zemi. Hra je přerušena.
74'
Florian Bohnert (Lucembursko) poslal centr na zadní tyčku, tam míč Mathias Olesen poslal hlavou vysoko nad branku.
73'
Střely 14:18
73'
Hosté chystají další střídání.
72'
Maxime Chanot (Lucembursko) poslal balon do předu, ale tam byli jenom hráči v červeném.
71'
Sandro Wolfinger (Lichtenštejnsko) dostal balon na paty a domácí budou vhazovat před vlastním vápnem.
71'
Leandro Barreiro (Lucembursko) se po rohu hlásil o slovo jako malý školáček. Jenže hráč Mohuče jen poslal raketu vysoko nad branku.
70'
Domácí si vybojovali další rohový kop.
69'
Maxime Chanot (Lucembursko) ukopl při brejku hostů balon na polovině hřiště Dennisi Salanovićovi.
69'
Dennis Salanović (Lichtenštejnsko) to zval z dálky na sebe, ale netrefil zařízení.
68'
Marvin Martins (Lucembursko) se prezentobval faulem na vlastní polovině. Sele se těžce zvedá z trávníku. Hosté mají k dispozici přímý kop na branku.
67'
Leandro Barreiro (Lucembursko) se prezentoval ostrou střelou, ale byl mu máván ještě předtím ofsajd.
66'
Mathias Olesen (Lucembursko) po rohu střílel z úhlu. Jenže hosté dostali míč na aut.
66'
Danel Sinani poslal centr na zadní tyčku, kde domácí získali rohový kop.
65'
Gerson Rodrigues (Lucembursko) skončil po faulu na zemi. Domácí mají k dispozici zkrácený rohový kop.
64'
Lucembursko šlo poté směr sever jih. Jenže šanci domácích zastavil odmávaný ofsajd.
64'
Domácí ale nabídnutým rohem opovrhli a začínají z vlastní poloviny.
63'
Danel Sinani (Lucembursko) ale zablokoval střelu šel do vápna hostů. Lucembursko získalo rohový kop.
62'
Dennis Salanović (Lichtenštejnsko) byl faulován dvacet pět metrů před boxem. Hosté mají k dispozici přímý kop.
61'
Domácí fanoušci se dočkali a davávají hlasitě najevo svou spokojenost.
59'
Lucembursko právě vstřelilo branku!
Autorem branky je DANEL SINANI. Asistence: Gerson Rodrigues. Domácí se radují po pěkné souhře. Gerson Rodrigues z levé strany vápna vystřelil a těsně před brankovou čarou míč doklepl do sítě DANEL SINANI. Tady neměl brankář Benjamin Büchel šanci zasáhnout.
58'
Benjamin Büchel (Lichtenštejnsko) po rohu dostal balon po centru z levé strany do svých rukavic.
58'
Marvin Martins (Lucembursko) vybojoval pro domácí další rohový kop.
57'
Florian Bohnert (Lucembursko) ukázal rychlé nohy na levé straně, ale míč na jeho osobu měl až příliš mnoho razance.
57'
Oba týmy si vyměnily míč, ale šanci jsme neviděli.
56'
Christopher Martins (Lucembursko) si nebyl jistý, kde jsou protihráči a tak poslal balon na polovině hřiště do autu.
55'
ze hřiště odchází Ferhat Saglam, přichází Seyhan Yildiz,
ze hřiště odchází Livio Meier, přichází Andrin Netzer.
54'
Danel Sinani (Lucembursko) poslal roh na zadní tyčku. Tam byl Marvin Martins, který trkl do míče, který šel do branky. Na malém vápně ho reflexivně vyrazil brankář Benjamin Büchel.
53'
Danel Sinani (Lucembursko) byl faulován, domácí jsou na míči. Hosté se brání takřka házenkářským způsobem.
53'
Florian Bohnert (Lucembursko) si narazail pěkně se spoluhráčem a upaloval do vápna. Poslal pravačkou balon k pravé tyčce, ale netrefil těsně branku.
52'
Ofsajd zastavil útočné snažení Lichtenšrejnska.
51'
Benjamin Büchel (Lichtenštejnsko) dostal do svých rukavic dlouhý nákop. Hosté jdou útočit do zformované obrany.
50'
Ferhat Saglam (Lichtenštejnsko) to zkusil z dálky, ale trefil jenom brankáře domácího týmu.
49'
Dennis Salanović (Lichtenštejnsko) získal na levé straně maximum možného asice aut pro hosty.
48'
Sandro Wolfinger (Lichtenštejnsko) vhodil aut na polovině hřiště, ale hosté rychle přišli o balon.
47'
Florian Bohnert (Lucembursko) poslal z levé strany centr do vápna, ale tam nebyl nikdo v modrém v dobré pozici ke vstřelení branky.
46'
ze hřiště odchází Laurent Jans, přichází Florian Bohnert,
ze hřiště odchází Alessio Curci, přichází Mathias Olesen,
ze hřiště odchází Vincent Thill, přichází Gerson Rodrigues.
46'
První polovina zápasu byla zcela v režii domácího týmu. Lucembursko mělo více střel a trefilo i tyčku. V závěru poločasu se radoval z branky Yvandro Borges Sanches, jenže kvůli ofsajdu gól neplatil. Po prvním dějství tak platí stav 0:0. Druhý poločas začne v 16:06.
45+3'
45+2'
Vincent Thill (Lucembursko) zakončoval deset metrů za hranicí vápna. Jenže jeho pokus skončil v rukavicích brankáře Benjamina Büchela.
45+1'
Niklas Beck (Lichtenštejnsko) poslal balon do autu před vlastním vápnem.
45'
I VAR potvrdil výrok rozhodčího, hrajeme stále bez branek.
44'
To je škoda, domácí šli v pěti do třech. Yvandro Borges Sanches (Lucembursko) se raduje, ale praporek byl nahoře.
43'
Lichtenštejnsko to zkusilo po pravé straně, ale střela byla zablokována.
42'
Aron Sele (Lichtenštejnsko) dostal na zátylek a je lehce otřesen. Hra je přerušena.
41'
Benjamin Büchel (Lichtenštejnsko) dvakrát musel dostat balon do svých rukavic. Tlak Lucemburska graduje.
41'
Jenže to se nepovedlo. Marvin Martins (Lucembursko) se podíval, kde je brankář a pak poslal pravačkou balon přesně k tyčce. Jenže tam byl brankář Benjamin Büchel.
40'
Hosté se dostali alespoň k autu před vlastní brankou. Hostující trenér ukazuje, aby jeho ovečky uklidnily hru.
39'
Roh Sinaniho mířil na přední tyčku, tam se ale nikdo z domácích nedostal na balon.
39'
Benjamin Büchel (Lichtenštejnsko) robinzonádou odvrátil balon na rohový kop. Brankář hostů ale leží na zemi a drží se za hlavu.
38'
Domácí mají k dispozici zkrácený roh.
37'
Domácí fanoušci byli na nohou. Yvandro Borges Sanches (Lucembursko) po rychlém kontru trefil levačkou balon jenom do levé tyčky.
37'
Vincent Thill (Lucembursko) dostal balon na pravou stranu, udělal si s ním pár rychlých kroků. No a pak to zkůsil z úhlu přímo na branku.
36'
Lucembursko je opět na míči, ale jde do zformované obrany Lichtenštejnska.
35'
Danel Sinani (Lucembursko) se dostal po nákopu ke střele z hranice vápna. Jeho levačka poslala balon k tyčce, jenže tam zakročil Benjamin Büchel.
34'
Maximilian Göppel (Lichtenštejnsko) dostal naloženo u postranní čáry. Jenže byl to on, kdo fauloval. Domácí mají k dispozici nákop do vápna.
33'
Alessio Curci (Lucembursko) si myslel, že byl faulován v boxu hostů. No a tak nemohl zakončit z levé strany vápna. Teď si obrana Lichtenštejnska hluboce oddechla.
33'
Niklas Beck (Lichtenštejnsko) dobře blokoval míč pred Danelem Sinanim. Následueje odkop od branky hostů.
32'
Ferhat Saglam (Lichtenštejnsko) se provinil útočným faulem, ale pískáno nebylo.
32'
Benjamin Büchel (Lichtenštejnsko) lapil míč do náruče po centru domácích z levé strany.
31'
Vincent Thill (Lucembursko) byl v ofsajdu půl hodiny po začátku zápasu.
31'
Domácí jsou fotbalovější, ke gólu jim chybí jenom lepší předfinální přihrávka.
30'
Ježkovy oči, to nebyl gól. Danel Sinani (Lucembursko) z pravé strany hledal Laurenta Janse (Lucembursko) před malým vápnem. Druhý jmenovaný ale selhal v zakončení. Pozdvižení ale bylo zbytečné, ještě před tím byl totiž signalizován ofsajd.
28'
Simon Lüchinger (Lichtenštejnsko) předvedl kosu na nohu soupeře a právem viděl žlutou kartu.
27'
Yvandro Borges Sanches (Lucembursko) skončil v kotrmelcích při brejku do obrany hostů.
26'
Lucembursko centrovalo z levé strany na hranici vápna. Tam byl Vincent Thill (Lucembursko), ale trefil jenom hráče v červeném.
25'
Dennis Salanović (Lichtenštejnsko) to vzal na sebe z 25 metrů. Jeho střela pravačkou šla k tyči a rozvlnila síť. Jenže tu boční.
24'
Lichtenštejnsko má zajímavou standartku. Na trávníku to hodně jiskří.
24'
ze hřiště odchází Nicolas Hasler, přichází Sandro Wolfinger.
23'
Laurent Jans (Lucembursko) se hodně zlobí na rozhodčího, že neodpískal penaltu za zákrok na svou osobu. Kapitán domácích místo penalty dostal žlutou kartu za řeči.
22'
Nicolas Hasler (Lichtenštejnsko) se drží za koleno po nekoordinovaném dopadu. Tohle nevypadá pro kapitána hostů vůbec dobře.
21'
Aron Sele (Lichtenštejnsko) uzavíral přízemní kombinací hostů před vápnem. Jeho levačka z první ale šla o metr mimo branku.
20'
Laurent Jans (Lucembursko) fauloval a hráč v čereném se těžce zvedá před polovinou hřiště. Tentokrát se to ještě obešlo bez žlutého napomenutí.
19'
Alessio Curci (Lucembursko) dostal balon do běhu. Jenže míč byl o fous delší. Lichtenštejnsko jde útočit.
18'
Ofsajd zastavil útočné snažení Lichtenštejnska.
17'
Atmosféra na stadionu je skvělá, fanoušci Lucemburska hlasitě povzbuzují své miláčky.
17'
Domácí získali aut před boxem Lichtenštejnska.
16'
Livio Meier (Lichtenštejnsko) hlavičkou poslal míč do rukavic svého brankáře. Benjamin Büchel (Lichtenštejnsko) uvede míč do hry od své svatyně.
16'
Po rohu šel přízemní centr z levé strany. Benjamin Büchel ale míč lapil do svých rukavic.
16'
Domácí po chybné rozehrávce Lichtenštejnska získali rohový kop.
15'
Benjamin Büchel (Lichtenštejnsko) poté po rohu našel míč ve svých rukavicích.
14'
Vincent Thill (Lucembursko) zavíral rychlou akci domácích na malém vápně. Jenže centr Yvandro Borges Sanchese netrefil hlavou.
13'
Maxime Chanot (Lucembursko) se po standartce dostal k ostré jedovce z první. Jenže balon šel vysoko nad břevno branky hostů.
12'
Yvandro Borges Sanches (Lucembursko) se provinil útočným faulem. Lichtenštejnsko jde na míč před boxem domácích.
11'
Oba týmy si v krátkém čase vyměnily držení míče, jenže šanci jsme neviděli.
10'
Dennis Salanović (Lichtenštejnsko) centroval z rohu před malé vápno. Tam byl Ferhat Saglam (Lichtenštejnsko), který z otočky mířil vysoko nad branku.
9'
Hosté poté se štěstím získali rohový kop.
9'
Lichtenštejnsko má aut před boxem domácího týmu.
8'
Benjamin Büchel (Lichtenštejnsko) rychle vyběhl z branky a dostal míč do autu.
7'
Yvandro Borges Sanches (Lucembursko) se provinil šlapákem. Hosté jdou útočit do zformované obrany.
6'
Roh šel na zadní tyčku, ale hosté se dokázali ubránit.
6'
Lucembursko bude zahrávat rohový kop.
5'
Vincent Thill (Lucembursko) na pravé straně ukázal své rychlé nohy. Jenže balon z hlouby domácí poloviny jej předběhl o deset metrů.
4'
Alessio Curci (Lucembursko) se rozeběhl k rychlému kontru, ale dostal míč jenom do špeku.
3'
Maximilian Göppel získal pro hosty aut na polovině hřiště.
3'
Maximilian Göppel (Lichtenštejnsko) zastavil hokejovým bodyčekem Marvina Martinse. Domácí jdou na míč.
2'
Dennis Salanović (Lichtenštejnsko) se dostal zadarmo k míči a tak to zkusil z velké dálky pravačkou. Jenže jeho pokus byl nepřesný.
1'
Lichtenštejnsko začalo první dějství na míči.
1'
Oba týmy jsou na hrací ploše. Právě hrají národní hymny.

Lucembursko: Moris – M. Martins, Mahmutović, Chanot – Jans, Barreiro, C. Martins, V. Thill – Borges Sanches – Curci, Da. Sinani.
Náhradníci: Schon, Pereira Cardoso – Bohnert, Gerson, Rodrigues, Carlson, De. Sinani, Korac, Olesen, Rupil, Jonathans.
Trenér: Luc Holtz

Lichtenštejnsko: Büchel – Beck, Traber, Malin – Meier, Hasler, Lüchinger, Sele, Göppel – Saglam, Salanović.
Náhradníci: Lo Russo, Foser – Marxer, Netzer, Graber, Hofer, S. Wolfinger, Haas, F. Wolfinger, Yildiz, M. Wolfinger.
Trenér: Konrad Fünfstück.
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z fotbalu. V sobotu 17. června pokračuje kvalifikace na Euro 2024. Skupina J nám nabídne souboj mezi Lucemburskem a Lichtenštejnskem. Utkání pátého týmu s tím šestým začíná v 15:00.
Lucembursko nemá po dvou úvodních kolech zrovna na růžích ustláno, získalo v nich totiž jenom jediný bod při skóre 0:7. Doma nejprve v těsném souboji padlo s Maltou 0:1. No a pak rovněž na domácí půdě prohrálo s favoritem skupiny Portugalskem jasně 0:6, hráči z Pyrenejského poloostrova vedli o poločase už 0:4. Pro domácí bude úspěchem, když skončí v tabulce před svým sobotním rivalem.

Lichtenštejnsko je na tom po dvou kolech ještě hůře než Lucembursko. Pod dočasným trenérem René Pauritschem totiž nebralo ani bod. No a navíc jej tíží opravdu hrozivé skóre 0:11. Celé to začalo domácí vysokou prohrou s Islandem 0:7. Další zápas v Portugalsku zatížil hosty jen čtyřbrankovým přídělem 0:4. Jeden z nejmenších státu v Evropě tak bude rád, když neskončí ve skupině poslední.
Vzájemné zápasy:
7. 10. | Přátelské zápasy Lucembursko – Lichtenštejnsko 1:2 (0:1, 1:1)
7. 9. 2005 | Kvalifikace MS 2006 – Evropa Lichtenštejnsko – Lucembursko 3:0 (1:0, 2:0)
13. 10. 2004 | Kvalifikace MS 2006 – Evropa Lucembursko – Lichtenštejnsko 0:4
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.