Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Nizozemsko : Irsko - 18. listopadu 2023   20:45

Nizozemsko
Nizozemsko
12' Weghorst (de Vrij)
1:0
(1:0)
Irsko
Irsko
Nizozemsko
Verbruggen – de Vrij, van Dijk (C), Blind – Dumfries, Schouten (90. de Roon), Reijnders (90. Koopmeiners), Q. Hartman – Simons (80. Malen), Weghorst, Gakpo (69. Veerman).
Bijlow, Flekken – Teze, Hato, Wieffer, Stengs, Dallinga.
Di Bello – Peretti, Baccini
Johan Cruijff ArenA, Amsterdam (NED)
Irsko
Bazunu – Collins, O'Shea (90+6. Parrott), Scales – Doherty (78. Johnston), Browne, J. Cullen, Knight (78. Molumby), Manning – E. Ferguson (55. McGrath), Robinson (46. Idah).
Kelleher, Travers – Duffy, McClean, Omobamidele, Sykes, Moran.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezkou nedělia třeba zase někdy na počtenou!
Ve druhém zápase skupiny B porazila Francie trpaslíka z Gibraltaru jasným poměrem 14:0. Hattrick zaznamenal Kalina Mbappé, dvě branky vsítil střídající Olivier Giroud.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 4:1. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 13:5.
Je konec! Duel mezi domácími Oranje a hosty z Irska končí za stavu 1:0 pro Nizozemsko.
Jedinou branku utkání vstřelil ve 12. minutě snajpr domácího národního týmu Wout Weghorst, který se prosadil ranou na přední tyč. V závěru poločasu pak mohl zvýšit náskok svého celku Reijnders, avšak brankář Bazunu druhý gól do své sítě nepustil.
Druhý poločas zahájili Oranje velkým tlakem, který vyústil až v nebezpečné zakončení Simonse, Weghorsta a Reijnderse, se všemi si ale i se štěstím poradila obrana Irů. Naopak na druhé straně se podařilo skórovat Adamu Idahovi, jehož ránu brankář Verbruggen vytahoval až za brankovou čarou. ale nakonec branka pro ofsajd irského útočníka nebyla uznána. A když v závěru nedokončil kličku gólmanovi střídající Malen, rozešly se oba celky za stavu 1:0 pro domácí, kteří si tak definitivně zajistili postup na Mistrovství Evropy, hrané v Německu příští rok.
90+6'
90+6'
Centr ale odvrací Weghorst.
90+6'
Střídání v týmu Irsko:
ze hřiště odchází Dara O'Shea, přichází Troy Parrott.
90+5'
Střídající Marten de Roon fauloval ve středu hřiště McGratha, na standardku jde i brankář Bazunu.
90+5'
Wout Weghorst teď chtěl podržet balon u rohového praporku, dlouho tam však nevydržel.
90+3'
Po standardce hlavičkuje Nathan Collins, jeho padající pokus však skončil pouze na horní síti Verbruggenovy branky.
90+2'
Donyell Malen teď chtěl udělat kličku brankáři Bazunuovi, balon si ale málo předkopl a gólman Irů mu jej odebral.
90+1'
Centr z pravé stray odvrací Daley Blind, Nizozemci míří do útoku.
90'
Střídání v týmu Nizozemsko:
ze hřiště odchází Jerdy Schouten, přichází Marten de Roon,
ze hřiště odchází Tijani Reijnders, přichází Teun Koopmeiners.
90'
Prvním potrestaným hráčem zápasu se stává v 90. minutě Adam Idah.
90'
Hartman byl u postranní lajny faulovaný Brownem, je pískáno.
88'
Na druhé strany zakončoval nepříjemně Donyell Malen, brankář Bazunu ale balon pod nohami udržel.
87'
Standardku rozehráli Irové nakrátko, hned otevřené pálil jeden ze zelenobílých zpoza šestnáctky, avšak trefil jen obětavého obránce.
86'
Idahova pobídka do pokutového území končí pouze u kopaček Dumfriese, který však pouze odkopává a o pro momentů později fauluje před šestnáctkou Johnstona.
85'
Poté ale útočník Dortmundu dobře napadal a získal míč pro své barvy, jejich akce však končí centrem Reijnderse do rukavic brankáře Bazunua.
84'
Autové vhazování propadlo až k Malenovi, který si ale proti třem protihráčům nedokázal se skákavým míčem poradit.
83'
Hned po ztrátě balonu fauluje Reijnderse střídající Molumby, domácí rozehrávají od vlastní šestnáctky.
82'
Centr z druhé strany pak prodloužil de Vrij, hosté vhazují.
82'
Centr od rohového prapor prodloužil van Dijk pouze na další rohový kop, akorát z druhé strany.
81'
Křížná přihrávka na Browneho se odráží od těla Hartmana na rohový kop pro Iry.
80'
ze hřiště odchází Xavi Simons, přichází Donyell Malen.
79'
Irové kombinují na půli hřiště, zatím však bez jakéhokoli efektu.
78'
Denzel Dumfries zastaven hned dvojicí hráčů soupeře, míč drží ve své moci Irové.
78'
ze hřiště odchází Matt Doherty, přichází Michael Johnston,
ze hřiště odchází Jason Knight, přichází Jayson Molumby.
77'
Další nizozemský centr od rohového praporku odvrací hlavou Matt Doherty, následně pálí vysoko nad Blind.
76'
Do odraženého centru od zad O'Shey se opřel Hartman, trefil ale jen obránce.
75'
Jamie McGrath se k balonu přes Blinda nedostane, Irsko se musí zase bránit.
74'
Průběžná informace z francouzského Nice, kde domácí francie zvýšila své vedení nad Gibraltarem a vede už 11:0.
73'
Další přihrávku Dumfriese na nabíhajícího Schoutena přivedl zadák Manning, domácí ale zůstávají v držení hracího předmětu.
72'
Skvělou práci vyšperkoval Weghorst ještě přihrávkou na Reijnderse, který mohl zakončovat z první přímo na brankáře Irska, místo toho si ale balon zpracoval a následně ztratil.
71'
Ze souboje mezi Collinsem a Weghorstem odpadl útočník Hoffenheimu, píšťalka rozhodčího však zůstala klidná.
70'
Dara O'Shea sklepává balon hlavou ke gólmanovi Bazunuovi, který tak rozehraje další irskou akci.
69'
ze hřiště odchází Cody Gakpo, přichází Joey Veerman.
68'
Hezký rychlý útok chtěl vyšperkovat Cody Gakpo přihrávkou na Dumfriese, který ale balon ve skluzu netrefil.
67'
Oba fotbalisté vypadají v pořádku, takže budou moci pokračovat ve hře.
66'
Po hlavičkovém souboji mezi Simonsem a Scalesem zůstávají na hrací ploše ležet oba fotbalisté. Probíhá ošetření.
65'
Josh Cullen sice byl v šestnáctce soupeře sestřelen van Dijkem, protože se předtím ale nacházel jeho spoluhráč v ofsajdu, penalta se nepíská.
64'
Z následného rohu hlavičkoval Virgil van Dijk, jeho slabý pokus ale doskákala brankáři Bazunuovi do náruče.
63'
Další nebezpečnou střelu na poslední chvíli ztečoval Gakpovi obránce Irska.
62'
Xavi Simons se k dlouhému nákopu přes dvojici obránců nedostane, avšak poté Manning pouze odevzdává balon na kopačky Nizozemců.
61'
irům se podařilo ubránit akci soupeře, takže jsou to právě oni, kteří mohou založit útok.
60'
Další křiknou přihrávku na poslední chvíli ztěžoval mimo Daley Blind.
58'
Rychlý brejk svého týmu zakončoval Adam Idah, brankářovi Verbruggenovi jeho střela proskočila mezi nohami a stočila se za brankovou čáru. Gól to i podle brankové technologie byl, ale irský útočník se předtím nacházel v ofsajdu, a proto branka neplatí.
57'
Dlouhý nástřel Virgila van Dijka prodloužil Weghorst pouze na kopačky hostů, kteří se ale u balonu dlouho neohřáli.
56'
Další přízemní centr posílal do nebezpečného prostoru Dumfries, obránce Scales sice jeho pas nepříjemně tečoval, ale nakonec se celá defenziva Irska ubránila.
56'
Nepřesný nákop Scalese doskákal až do autu, vhazují domácí Oranje.
55'
ze hřiště odchází Evan Ferguson, přichází Jamie McGrath.
54'
Teď sice udělali chybu v rozehrávce i domácí, avšak Dohertyho bochánek hned odvrací kapitán van Dijk.
53'
Tak domácí vstoupili do druhé půle velmi aktivně, Irové se zatím jen brání tlaku soupeře.
52'
A další velká šance, kterou měl Reijnders, brankář Bazunu sice nepředvedl úplně jistý zákrok, avšak nakonec ve spolupráci s pravou tyčí ránu vytěsnil!
51'
Další obrovskou šanci měl po další přihrávce Dumfriese do pokutového území Wout Weghorst, brankář Bazunu ale jeho ránu reflexivně vyrazil!
50'
Domácí stále kombinují kolem půlicí čáry.
49'
Irové zariskovali a ztratili míč u vlastní šestnáctky, prvotní útok „Boys in Green“ ubránili, ale Nizozemci stále zůstávají u balonu.
48'
Domácí se mohli dočkat druhé branky v zápase, rychlý brejk zakončoval ve skluzu po zpětné přihrávce od Dumfriese Xavi Simons, jeho gólové zakončení však trefilo obránce O'Sheu!
47'
Přízemní centr nově příchozího Idaha z brankové čáry doskákal pouze do náručí gólmana Verbruggena.
46'
A ten samý fotbalista se hned v úvodu snažil zahrozit, ale hostující obrana jeho dloubáme zastavila.
46'
Druhou půli rozehrál Xavi Simons.
46'
ze hřiště odchází Callum Robinson, přichází Adam Idah.
46'
Ve druhém zápase této skupiny vede favorizovaná Francie nad Gibraltarem v Nice vysoko 7:0. Hosté navíc hrají v deseti hráčích.
Po první půli je stav na stadionu v Amsterdamu mezi domácími Oranje a irským národním týmem příznivější pro Nizozemsko, který vede díky trefě Wouta Weghorsta z 12. minuty. V závěru poločasu poté mohl vedení navýšit Tijani Reijnders, ale brankář Bazunu byl proti. Jinak se celý poločas odehrával hlavně mezi šestnáctkami obou celků, kdy domácí hrozili hlavně z brejků, ale proměnili jen jeden.
45+1'
45+1'
Dlouhý nákop de Vrije mířil na Gakpa, který poté ve spolupráci s Weghorstem vybojoval roh.
45'
Z následného rohového kopu se domácí dostávají až k vlastnímu gólmanovi.
45'
Další rychlý útočí zakončil po patičce Weghorsta Tijani Reijnders, brankář Bazunu ale jeho střelu vyrazil!
44'
Následně sbírá balon před Reijndersem gólman irského národního týmu.
43'
Další nebezpečnou akci měli domácí, Gakpo po přiklepnutí od Weghorsta hledal Dumfriese, kterému však pár čísel k balonu chybělo.
43'
Ani následný přízemní centr Dumfriese k ohrožení branky Gavina Bazunua nevedl.
42'
Na drué straně zakončoval rychlý brejk znovu Gakpo, Collins ale jeho pokus zblokoval.
42'
Matt Doherty teď obešel hned tři hráče, avšak jeho spoluhráči nedokázali na jeho tažení navázat.
41'
Balon si vzal v posledních minutách častý střelec Cody Gakpo, trefil ale jen zeď.
39'
Nathan Collins si těsně před vápnem přidržel otáčejícího se Gakpa, hlavní sudí Marco di Bello vše viděl a odpískal. Nizozemci mají k dispozici hodně zajímavou standardní situaci.
38'
Další pokus na branku Bazunua letěl z kopačky Reijnderse, záložník AC Milán ale zařízení netrefil.
37'
A znovu si útočník Liverpoolu Gakpo navedl míče před pokutovým územím na střelu, která však v tomto případě ohrozila maximálně diváky na tribuně.
36'
Gakpův centr přeletěl všechny hlavičkáře, následně se do něj opřel za šestnáctkou Daley Blind, ale trefil jen obránce stojícího před ním.
35'
Nebezpečný centr Denzela Dumfriese ve skluzu odvrací Collins na rohový kop.
34'
Průnik fotbalisty Lipska Xaviho Simonse zastavuje až dobrý obranný zákrok Scalese, domácí však zůstávají v držení míče.
33'
Průnikovou přihrávku Scalese přečetl Stefan de Vrij, rozehrávají domácí fotbalisté.
32'
Cody Gakpo sice hlavičkový souboj nevyhrál, Irové se ale nedokázali udržet u míče.
31'
Další centr do šestnáctky Oranje vyslal Manning, brankář Verbruggen ale jeho pokus o ohrožení branky ze vzduchu stáhl.
30'
Domácí se na konci 30. minuty dostávají s rozehrávkou až k vlastnímu gólmanovi.
29'
Centr ze standardní situace odvrátila obrana domácích, následně navíc akce Irů definitivně končí ofsajdovým postavením Fergusona.
28'
Aktivní Manning velmi dobře naznačil Dumfriesovi a udělal mu kličku, jeho následný centr ale odvrací van Dijk. Poté však do souboje s irským obráncem šel až příliš agresivně Simons, a také zadáka Southamptonu fauloval.
27'
Dohertymu míč od kopaček odskočil až za brankovou čáru, odkopává brankář Bart Verbruggen, který chytá na klubové úrovni za Brighton.
26'
Ryan Manning pod tlakem velmi dobře rozehrál na pravou stranu, kde mají zadáci hostů klid na založení ofenzivní akce.
25'
A velmi podobná situace jako před chvílí, kdy dával Xavi Simons míč na Gakpa, tentokrát ale byla přihrávka dlouhá.
24'
Centr z pravé strany Irska odvrací odkopem krajní obránce či záložník Denzel Dumfries.
23'
Hezká průtoková přihrávka mířila na Codyho Gakpa, který však nečekal, že přihrávka projde, a proto byl poté u míče později než brankář Bazunu.
22'
Domácí se dostávají až k vlastnímu brankáři Verbruggenovi, který tak pomůže s rozehrávkou.
21'
O`Shea přeskočil Simonse, který jej také vzápětí fauluje.
20'
Další chyba v rozehrávce hostů, čehož málem využil Cody Gakpo, jeho přihrávka na nabíhajícího Weghorsta ale neprošla.
19'
Po přihrávce Gakpa se k brance Irů probíjel Dumfries, díky dobrému defenzivnímu zákroku ale budou Nizozemci pouze vhazovat.
18'
Nathan Collins při svém útočném výletě alespoň přerušuje akci Oranje na pravé straně.
17'
Pokus o signál zelenobílým nevyšel, Alan Browne poté navíc kvůli svému ofsajdovému postavení musí nechat balon doputovat až za autovou lajnu.
16'
Standardku rozehráli Irové nakrátko na Robinsona, jehož centr srazil na první roh v zápase zadák Girony Blind.
15'
Akci Irů porušuje až faul Dumfriese na Manninga, hosté budou rozehrávat před střídačkami.
14'
Irové se snaží o rychlou odpověď, prozatím kombinují s míčem u poloviny hřiště.
12'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Domácí jdou ve 12. minutě do vedení! hezkou křiknou přihrávku od de Vrije si převzal WOUT WEGHORST, udělal s balonem pár rychlých kroků do rozevřené obrany a poté vystřelil na přední tyč, brankář Bazunu se nedokázal natáhnout. Asistence: Stefan de Vrij.
11'
Manningovu pobídku do vápna zblokoval Dumfries, ten pak ve spolupráci v Blindem balon odkopává.
10'
Irové kombinují s balonem na polovině hřiště.
9'
Jerdy Schouten se snažil svým pasem najít nabíhajícího Gakpa, útočník Liverpoolu se však k balonu díky dobrému zákroku Dohertyho nedostal.
9'
Matt Doherty už balon na hrací ploše nestihl, míč získávají zadarmo domácí.
8'
Robinsonovu křiknou přihrávku přizvedává Hartman do autu, Irové vhazují.
7'
Xavi Simons zúročil napadání celého týmu a kousek před vápnem se odhodlal ke střele, která se však mezi tři tyče nevešla.
5'
Střelu, kterou vyslal zpoza šestnáctky hostující Alan Browne, brankáři Oranje problémy nenadělala.
4'
Trochu zmatků teď udělal v defenzivě domácích Knight, ale až k zakončení na Verbruggena se nedostal.
3'
Po autorem vhazování se k míči až příliš chtěl dostat Xavi Simons, při snaze o zisk balonu totiž fauluje.
2'
Avšak Nizozemci dobře zapresovali a vybojovali balon zpátky.
1'
Prvotní nákop domácích od Dumfriese přečetl vracející se Manning, kombinují Irové.
1'
Domácí zahájili dnešní duel v tradičních dresech oranžové barvy, Irové oblékli zelenobílou kombinaci barev.
1'
Před úvodním výkopem ještě proběhne minuta ticha.
Slušně zaplněným svatostánkem právě zní hymna domácích Oranje.
Hlavní sudí dnešního duelu Marco di Bello přivádí oba celky na trávník amsterdamské arény, která je pojmenována po skvělém útočníkovi minulého století Johanu Cruyffovi.

Nizozemsko: Verbruggen – de Vrij, van Dijk (C), Blind – Dumfries, Schouten, Reijnders, Q. Hartman – Simons, Weghorst, Gakpo.
Náhradníci: Bijlow, Flekken – Teze, Hato, Wieffer, Stengs, de Roon, Veerman, Malen, Dallinga, Koopmeiners.
Trenér: Ronald Koeman

Irsko: Bazunu – Collins, O'Shea, Scales – Doherty, Browne, J. Cullen, Knight, Manning – E. Ferguson, Robinson.
Náhradníci: Kelleher, Travers – Duffy, Idah, McClean, Omobamidele, Sykes, Molumby, McGrath, Parrott, Johnston, Moran.
Trenér: Stephen Kenny

Rozhodčí: Di Bello – Peretti, Baccini.
První duel obou celků ve skupině skončil na půdě ostrovního národního týmu 1:2 z pohledu domácích, kdy sice Iry dostal do vedení brzký gól z penalty od Idaha, Oranje však zápas otočili a po brankách Gakpa také z penalty a Weghorsta vyhráli.
Po odehrání posledních říjnových kvalifikačních zápasů obletěla celý svět velmi bizarní situace. Irsko už totiž díky zpackané kvalifikaci nemůže postoupit přímo, a protože navíc potřebuje přímý postup Nizozemců na šampionát kvůli uvolnění jednoho místa v play-off, hodila by se jim spíše jejich vlastní prohra než porážka Oranje. Jak však prohlásil trenér Irů Stephen Kenny, jeho svěřenci se vůbec nebudou touto vzniklou situací zabývat.
Irsko
Irové si na evropském turnaji zahráli naposledy v roce 2016, kdy dokázali postoupit ze skupiny s Itálií, Belgií a Švédskem, avšak jejich cestu zastavili v osmifinále domácí Francouzi, přesněji pak Antoine Griezmann, který se trefil dvakrát a země galského kohouta zvítězila 2:1. Jedinou branku Irů zaznamenal z brzké penalty Robbie Brady.
Na posledním světovém šampionátu si „The Boys in Green“ nezahráli, neboť nedokázali postoupit ze skupiny s Portugalskem, Srbskem, Lucemburskem a Ázerbájdžánem.
Do této kvalifikace nevstoupili svěřenci kouče Stephena Kennyho vůbec dobře. Dokázali totiž porazit jen outsidery z Gibraltaru, zbytek zápasů Irové prohráli.
Poslední zápas odehráli právě proti Gibraltaru, který skolili svými brankami v první půli Evan Ferguson a Mikey Johnston, v druhém poločase se pak trefili Matt Doherty a Callum Robinson a hosté odjížděli s výhrou 4:0.
Nizozemsko
Oranje skončili na posledním šampionátu v osmifinále. Ze základní skupiny postoupili se ziskem devíti bodů, avšak hned v prvním vyřazovacím kole podlehli české reprezentaci. Nizozemce poslali domů svými trefami Tomáš Holeš a snajpr Patrik Schick.
Domácí se zahráli i na světovém Mundialu v Kataru, odkud odjížděli až po vyřazení pozdějšími mistry světa z Argentiny.
Před touto kvalifikací byly k Nizozemcům do skupiny přiřazeny národní týmy Francie, Řecka, dnešního soupeře z Irska a trpaslíka z Gibraltaru.
Poslední kvalifikační duel odehráli svěřenci kouče Koemana v polovině října, kdy zajížděli na horkou půdu řeckého celku. V první půli sice neproměnil penaltu útočník hostů Wout Weghorst, nakonec celou střeleckou nemohoucnost útočníků Nizozemska prolomil až ve třetí nastavené minutě kapitán Virgil van Dijk.
Příjemný sobotní večer všem fotbalovým fanouškům. Kvalifikace o Mistrovství Evropy, které se bude hrát příští roh v Německu, se pomalu blíží do svého vrcholu. V rámci skupiny B se pak utkají národní celky Nizozemska a Irska. Zatímco domácí stále o postup bojují, tak hosté se na šampionát ze základní skupiny přímo nekvalifikují. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.