Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Island - 19. listopadu 2023   20:45

Portugalsko
Portugalsko
37' B. Fernandes (B. Silva) • 66' Horta (Ronaldo)
2:0
(1:0)
Island
Island
Portugalsko
Costa – João Mário (62. Guerreiro), Dias, Inácio, Cancelo (87. J. Neves) – Otávio (75. Vitinha), Palhinha – B. Silva (62. Horta), B. Fernandes, Félix (87. Bruma) – Ronaldo.
Sá, Patrício – Toti, Jota, Ant. Silva, R. Neves, Ramos.
Papapetrou (GRE) – Petropoulos (GRE), Aptosoglou (GRE)
Estádio José Alvarade, Lisabon
Island
Valdimarsson – Hermannsson, Ingason, Pálsson, Thorarinsson – Sigurdsson, Jóhannesson (62. Traustason), Willumsson (62. Ellertsson) – Thorsteinsson (62. A. Gudjohnsen), Finnbogason (46. Óskarsson), J. Gudmundsson.
E. Ólafsson, Rúnarsson – Hlynsson, Sampsted, Finnsson, Thórdarson, Grétarsson, Baldursson.

Utkání je u konce a domácí favorit nezklamal. Po celou dobu zápasu si držel převahu a soupeře pustil do hry až v závěru. Ro už Portugalsko vedlo o dvě branky, když se v 66. minutě prosadil z dorážky Ricardo Horta. Byl to nakonec poslední gól tohoto utkání, Portugalci tak vyhráli 2:0 a celou skupinu J zakončili s plným počtem 30 bodů! Skvělý fotbalový počin, který svědčí o dlouhotrvající formě národního celku.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 12:4. Střely mimo: 8:2. Rohy: 14:0. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 9:7.
90+4'
90+3'
Hosté mohli v závěru snížit, ale první střelu z levé strany Costa vykopl a následný tečovaný pokus zpoza vápna skončil na spojnici tyče a břevna!
90+2'
Kličkami se do zakončení nedostal ani Bruma, i on skončil na hranici vápna.
90+1'
Zase Ronaldo. Už to vypadalo, že se prosmýkne mezi dvěma obránci, ale v rozhodujícím okamžiku mu míč odskočil od kopaček.
89'
Za obranu Islandu se dostal Ronaldo, sprintem byl rázem ve vápně, kde ale gólmana neprostřelil a jak se navíc ukázalo, byl domácí šutér v ofsajdu.
88'
Utkání se už jen dohrává.
87'
Střídání v týmu Portugalsko:
ze hřiště odchází João Cancelo, přichází João Neves.
87'
ze hřiště odchází João Félix, přichází Bruma.
86'
Vše bylo odvráceno na autové vhazování a nyní budou domácí střídat.
86'
Roh pro Portugalsko.
85'
Na centr z levé strany si naskočil Andri Gudjohnsen, jenže jeho hlavičce scházela razance. A tak si Costa připsal snadný zákrok.
84'
Domácí João Félix trochu zbytečně přistrčil soupeře a obdržel za to žlutou kartu.
83'
Opět kombinace Portugalska na útočné polovině, převažují ale přihrávky. Těch je už opravdu až moc.
82'
Krátký závar před vápnem Islandu, tentokrát bez střeleckého vyjádření.
81'
Zase to dostává lehký punc exhibice, domácí chtějí diváky ještě alespoň jednou potěšit.
80'
Palhinha zakroutil ránu z úhlu přímo na branku, Valdimarsson míč vyboxoval.
79'
Vitinha trefil Thorarinsson do ruky, ten měl štěstí, že to bylo kousek mimo pokutové území.
78'
Tempo se teď trochu uklidnilo, domácí nikam nepospíchají a pouze drží míč.
77'
Ronaldovi to dnes nejde a už začíná být lehce podrážděný.
75'
ze hřiště odchází Paulo Otávio, přichází Vitinha.
73'
Za malou chvíli se dopředu hnal levou stranou Ronaldo, prošel mezi dvěma obránci, ale míč mu pak utekl do zámezí. Nevyšly ani jeho reklamace, že by se měl kopat roh.
72'
Horta hledal centrem Ronalda, poslal mu ale krátký pas. Tohle skončilo u obrany.
70'
Nepřesný pas Guerreira do šestnáctky, jako první byl u míče gólman Valdimarsson.
69'
Další výpad Portugalců po pravé straně skončil důrazným zákrokem obrany v bílém.
67'
Hosté chvíli protestovali, zda to nebyl ofsajd, ale všichni vybíhající hráči byli ve správném postavení.
66'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Už je to o dvě branky. Po kombinaci ve vápně střílel João Félix, jeho ránu gólman Islandu dokázal ztluit, stejně jako Ronaldovu dorážku, ale na další pokus v podání RICARDA HORTY už byl krátký – 2:0.
65'
Centr do vápna domácích, hráči v červených dresech to zvládli odvrátit.
62'
ze hřiště odchází João Mário, přichází Raphaël Guerreiro.
62'
ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Ricardo Horta.
62'
Střídání v týmu Island:
ze hřiště odchází Ísak Bergmann Jóhannesson, přichází Arnor Traustason.
62'
ze hřiště odchází Jón Dagur Thorsteinsson, přichází Andri Gudjohnsen.
62'
ze hřiště odchází Willum Willumsson, přichází Mikael Egill Ellertsson.
60'
Zpoza vápna to zkoušel Cancelo, skákavá střela skončila u pozorného Valdimarssona.
59'
O malou chvíli později střílel Bernardo Silva, lehce tečovaná střela skončila vedle pravé tyče Islandu. Roh.
58'
Hra se přesunula k vápnu Islandu, od brankové čáry přihrával Bruno Fernandes, tohle si ale gólman hostů pohlídal.
57'
Z dálky střílel hostující Ísak Bergmann Jóhannesson a po dlouhé době donutil někdo z hráčů Islandu Costu k zákroku.
55'
Rozhodčí konečně vše uklidnil a zase se může hrát.
54'
Oplácení si pak ale neodpustil Jóhann Gudmundsson a i on byl potrestán žlutou kartou.
54'
Žlutá karta i na straně domácích, útok zastavil nevybíravým faulem João Palhinha.
53'
Pokračuje velká převaha Portugalska, hosté se už hodně dlouhou dobu nedostali za půlku.
51'
Ronaldovi zatím není přáno. Nyní se sice položil do centru z pravé strany, ale na jeho hlavičku gólman Valdimarsson dokázal dosáhnout.
49'
Přes nohu vystřelil domácí Bruno Fernandes, jeho křížný pokus šel vedle.
48'
Island začíná od své branky, hra hráčů v bílém je ale hodně statická.
46'
Hned v úvodu druhé půle je tu žlutá karta pro hosty, za skluz si ji prohlédl Willum Willumsson.
46'
ze hřiště odchází Alfred Finnbogason, přichází Orri Óskarsson.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.
Je za námi první poločas, který přinesl fotbal na jednu branku – na tu islandskou. Portugalci potvrzovali, že jsou ve skvělé formě a od začátku se hrálo u Valdimarssona. Ten odolal proti několika výpadům, další šance domácích skončily těsně vedle, ale ve 37. minutě to přišlo. Na pravé straně napřáhl Bruno Fernandes a jeho křížná rána zaplula za tyč. Zatím to byla jediná trefa zápasu, do kabin se odešlo za stavu 1:0.
45+2'
45'
Valdimarsson vyrážel střelu z úhlu, domácí ale ještě chvíli pokračovali v tlaku. Až do útočného faulu Joãa Cancela.
44'
A další výpady Portugalců, už to začíná mít nádech fotbalové exhibice. A diváci se baví.
42'
Pěkná klička João Félixe v pokutovém území, od brankové čáry už ale nedokázal vystřelit, ani přihrát.
41'
Z dálky vystřelil Ronaldo, prudký pokus prolétl velký kus nad Valdimarssonovou brankou.
39'
Je to skoro házenkářská rozehrávka u pokutového území Islandu, hosté jen statují a snaží se držet soupeře na odstup.
38'
Domácí jsou při chuti, Bernardo Silva potáhl míč k vápnu, chtěl posunout hru doprava, to už mu ale soupeř vystihl a akci zastavil.
37'
Tlak domácích přinásí své ovoce, domácí jdou do vedení. V pravém rohu vápna přiťukl patičkou Bernardo Silva na BRUNA FERNANDESE, ten se s ničím nepáral a křížnou ranou uklidil míč za Valdimarssonovu tyč – 1:0!
35'
Islandu se nedaří nápor domácích zastavit, nebo alespoň zmírnit, na branku seveřanů se hrne výpad za výpadem.
34'
Valdimarsson má další úspěšný zákrok, nyní zasáhl proti celkem nedůrazné střele po zemi.
32'
Menší zmatky před Valdimmarssonem, ten se musel zorientovat v chumlu na svém vápně a nebojácně si stáhnout míč do rukavic.
32'
Po celé akci si hostující Jón Dagur Thorsteinsson neodpustil slovní výlev k sudímu a byl za to potrestán žlutou kartou.
32'
Domácím to neklaplo ani po centru z pravé strany, na který si naskakoval Ronaldo. Hlavičkou mířil nad břevno.
30'
Zase pauza, na trávníku nyní polehává jeden z hostujících hráčů. Publiku se to moc nepozdává a z tribun se nese pískot.
28'
Je tu první žlutá karta utkání, za zastavení rodící se akce ji obdržel hostující Ísak Bergmann Jóhannesson.
26'
Je to teď fotbal na jednu branku, na tu islandskou. Valdimarsson si musí dávat velký pozor na pasy z obou stran.
25'
Po centru se nejlépe ve vápně zorientoval Inácio, jeho prudká hlavička ale letěla těsně vedle!
25'
Už se zase hraje a po zákroku Jóhannessona mají domácí přímý kop z levé strany.
23'
Chvíli teď nebudeme hrát, neboť na trávníku leží gólman hostů. Ten šel nebojácně po míči, při zákroku ale obličejem narazil do hlavy svého spoluhráče.
22'
Portugalci přidávají na tempu, po sražené střele tu je další rohový kop domácích.
21'
Po rozehrání byl u míče ve vápně Ronaldo, jeho hlavičku pokryl připravený Valdimarsson.
21'
B. Silva poslal pas na levou stranu, u zadní tyče si sbíhal João Félix, ale jeho zakončení z první srazil gólman Islandu na roh.
19'
V akci teď byli oba gólmani, Valdimarsson pokryl slabou hlavičku, Costa zase měl před sebou volný míč, u kterého byl dříve, než dotírající útočník.
17'
Island zahrozil kombinací k vápnu a střelou Arnóra Sigurdssona. Myslel to dobře, střela na zadní tyč ale letěla vedle Costovy brány.
16'
Je to teď hra převážně ve středu hrací plochy, moc se nám toho na trávníku neděje.
14'
Gudmundur Thorarinsson vhazuje na útočné polovině, nemá ale moc komu, jeho spoluhráči jsou pod důkladnou obranou Portugalců.
12'
Po akčním úvodu tu máme menší útlum tempa, přesto stále platí, že Portugalci jsou jasně lepší.
10'
Opět domácí, tentokrát pravým křídlem. Nízký centr skončil přesně v rukavicích hostujícího gólmana.
9'
Přenesení hry hostů z pravé na levou stranu obrana Portugalska vystihla a už se zase hraje na Valdimarssonovu branku.
8'
Nakonec z toho byly rohy hned dva, po druhé rozehrávce se Island pro tuto chvíli osvobodil.
7'
Akce domácích vyvrcholila příhrou na levou stranu, odkud posílal oblouček Otávio a míč skončil na brankové konstrukci! Hosté pak odvrátili na roh.
6'
Portugalci vyráží z hloubi vlastní poloviny, zatím trpělivě hledají cestičky k brance soupeře.
5'
Střela Arnóra Sigurdssona nebyla pro Costu těžkým oříškem, ten si připsal první zákrok.
4'
Nyní už hosté z Islandu, Jóhann Gudmundsson rozehrál přímý kop od středové čáry, tohle se ale moc nevyvedlo. Dopředu jde už zase Portugalsko.
3'
Další akci táhl João Mário, jeho pas k vápnu ale obrana Islandu dokázala odvrátit.
2'
Portugalci se hned usadil na útočné polovině, po centru z pravé strany hlavičkoval Ronaldo, ale mířil vysoko nad.
1'

Portugalsko: Costa – João Mário, Dias, Inácio, Cancelo – Otávio, Palhinha – B. Silva, B. Fernandes, Félix – Ronaldo.
Náhradníci: Sá, Patrício – Toti, J. Neves, Horta, Jota, Ant. Silva, Vitinha, Guerreiro, R. Neves, Bruma, Ramos.
Trenér: Roberto Martínez

Island: Valdimarsson – Hermannsson, Ingason, Pálsson, Thorarinsson – Sigurdsson, Jóhannesson, Willumsson – Thorsteinsson, Finnbogason, J. Gudmundsson.
Náhradníci: E. Ólafsson, Rúnarsson – Hlynsson, Sampsted, Ellertsson, Finnsson, Thórdarson, Traustason, Óskarsson, Grétarsson, A. Gudjohnsen, Baldursson.
Trenér: Åge Fridtjof Hareide

Rozhodčí: Papapetrou (GRE) – Petropoulos (GRE), Aptosoglou (GRE).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estádio José Alvarade v Lisabonu začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Anastasios Papapetrou, kterému budou na pomezí asistovat Tryfon Petropoulos a Iordanis Aptosoglou. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Andreas Gamaris a u videa budou Aristotelis Diamantopoulos a Evangelos Manouchos. Všichni pánové jsou z Řecka.
Portugalsko

Domácí mají již nějakou dobu jistotu postupu a dnes budou hrát o to, zda zvládnou celou skupinou projít bez ztráty body. Po devíti kolech mají 27 bodů a naposledy hráli Portugalci v Lichtenštejnsku. Tam skórovali Cristiano Ronaldo a João Cancelo a favorit vyhrál 2:0.

Island

Hosté jsou na čtvrtém místě s deseti body a finálový turnaj se obejde bez nich. Islanďané nedokázali v posledním duelu navázat na domácí výhru 4:0 nad Lichtenštejnskem a na Slovensku padli 2:4. Góly Óskarssona a Gudhjonsena na body nestačily, zatímco Slováci se po výhře mohli radovat z postupu na šampionát.
Dobrý večer u dalšího utkání kvalifikace na EURO 2024. Společně se podíváme na duel skupiny J mezi Portugalskem a Islandem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.