Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Lichtenštejnsko - 23. března 2023   20:45

Portugalsko
Portugalsko
8' Cancelo  • 47' B. Silva  • 51' Ronaldo  • 63' Ronaldo
4:0
(1:0)
Lichtenštejnsko
Portugalsko
Patrício – Cancelo, Pereira (67. Neves), Dias, Inácio, Guerreiro – Fernandes (89. João Mário), Palhinha, B. Silva (78. Vitinha) – Ronaldo (C) (78. Ramos), Félix (67. Leão).
Biai, Sá – Otávio, Jota, Mendes, Dalot, Ant. Silva.
Eskås – Engan, Bashevkin (NOR)
Estádio José Alvarade, Lisabon
Büchel – S. Wolfinger (80. Yildiz), Malin (38. Lüchinger), Traber, Hofer, Meier (60. F. Wolfinger) – Frommelt, Wieser, Hasler (C) – Gassner (60. Lorenz), Sele (80. Beck).
J. Ospelt, Lo Russo – M. Wolfinger, Marxer, N. Frick, Netzer, Kardesoglu.

Utkání je u konce a zcela dle předpokladů si body připsal domácí tým. Portugalcům vyšel úvod do druhé půle, když se ve 47. minutě trefil Bernardo Silva a v 51. minutě proměnil pokutový kop Cristiano Ronaldo. Tlak domácích pokračoval a přišel ještě jeden úder. O ten se v 63. minutě opět postaral Cristiano Ronaldo, tentokrát z přímého kopu. Další střelecké pokusy zmařil nejlepší hráč hostů, gólman Benjamin Büchel a už nepřipustil další míč za svými zády. A jelikož Rui Patrício zneškodnil jediný pokus hostů, tak zápas skončil jasnou výhrou Portugalska v poměru 4:0.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 11:1. Střely mimo: 14:1. Rohy: 12:0. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 5:6.
90+4'
90+4'
Nakonec se konaly rohy hned dva, po druhé akci střílel z pravé strany João Mário, trefil ale pouze boční síť Büchelovy branky.
90+3'
Ještě jeden roh.
90+2'
I v úplném závěru tu máme pokusy o centry před branku hostů, Portugalci si zápas užívají do posledního okamžiku.
90+1'
Čerstvý João Mário zkusil střelu levou nohou, ani jemu ovšem nebylo přáno a míč skončil na tribuně za brankou Lichtenštejnska.
89'
Střídání v týmu Portugalsko:
ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází João Mário.
89'
Další centr z pravé strany skončil u Leãa, ten se položil do voleje, branku ovšem překopl.
88'
Guerreiro poslal centr na hranici šestnáctky, Fenrnadesovi ale volej vůbec nevyšel.
87'
Portugalci si v poklidu kombinují před šestnáctkou a snaží se najít mezírku, kudy by třeba mohl přijít ještě jeden gól.
86'
Centr z levé strany skončil u Gonçalo Ramose, jeho rána z první ale letěla do míst, kde byl připravený Büchel. Ten si tak připsal další zákrok.
85'
Ojedinělý výpad hostů na útočnou polovinu skončil proviněním proti pravidlům, dopředu už jde zase Portugalsko.
84'
Centr od rohového praporku zamířil na hranici šestnáctky, následný volej se zastavil o bílou zeď před brankářem.
83'
Vitinha to zkusil z dálky, jeho prudká rána byla sražena na rohový kop.
82'
Vysoký centr do vápna skončil u vyběhnutého Büchela, tohle pro něj byla lahůdka.
81'
Řadou střídání nám tempo pokleslo, zápas se očividně už jen dohrává.
80'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko:
ze hřiště odchází Sandro Wolfinger, přichází Seyhan Yildiz.
80'
ze hřiště odchází Aron Sele, přichází Niklas Beck.
78'
ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Vitinha.
78'
ze hřiště odchází Cristiano Ronaldo, přichází Gonçalo Ramos.
77'
Cancelova střela z úhlu se kroutila na bránu, Büchel ji nataženou rukou zvládl vyrazit.
75'
Na lavičce domácích se chystá další střídání, poslední pokyny od trenéra přijímá Gonçalo Ramos.
73'
Hned dvakrát zakročil Büchel proti střelám zblízka, nakonec se ale jeho zákroky počítat nebudou, neboť pokusy na něj šly z ofsajdu.
73'
Nakonec z toho byly rohy hned dva, Büchel pro tuto chvíli vše ukončil vyboxováním.
72'
Další Büchelův zákrok, nyní proti nepříjemné Palhinhově pokusu po zemi. Je z toho rohový kop.
71'
Zpoza šestnáctky to teď zkusil Bruno Fernandes, mířil ovšem přesně do míst, kde byl připravený Büchel.
70'
Tlak Portugalců trochu poklesl, přesto je to stále fotbal na jednu branku. Domácí gólman Rui Patrício se musí v brance silně nudit.
69'
Kousíček za hranicí vápna vystřelil Rúben Neves, trefil ovšem pouze svého spoluhráče a míč skončil vedle.
67'
ze hřiště odchází João Félix, přichází Rafael Leão.
67'
ze hřiště odchází Danilo Pereira, přichází Rúben Neves.
65'
Po narážečce po zemi střílel Bernardo Silva, ale trefil pouze jednoho z bránících hráčů soupeře.
65'
Čtyři údery Portugalcům zřejmě nestačí, i nadále pokračují v nátlakové hře.
63'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
I k téhle standardní situaci se postavil CRISTIANO RONALDO, zvolil svou pověstnou prudkou ránu a i když Büchel vystihl směr a dokonce si na míč sáhl, tak střela skončila za jeho zády – 4:0.
61'
A teď pozor, kousíček od hranice vápna byl faulován Palhinha a tohle bude nepříjemný přímý kop.
60'
ze hřiště odchází Livio Meier, přichází Fabio Wolfinger.
60'
ze hřiště odchází Philipp Gassner, přichází Jacob Lorenz.
59'
Centr byl sice odvrácen, pak se ale z dálky do míče opřel Sele a Patrício si musel dát na brankové čáře velký pozor, aby mu rána nepropadla pod břevno.
58'
Přímý kop pro hosty od pravé hranice pokutového území. Faulem se provinil Cancelo.
57'
Domácí opět skórovali, po centru za obranu a sklepnutí zakončoval Ronaldo, jenže byl u toho v těsném ofsajdu a gól ne nebyl uznán.
55'
Neuspěl ani Bernardo Silva se svou křížnou střelou z pravé strany. Míč skončil vedle branky.
54'
Z pravé strany se do šestnáctky nahrnul Cancelo, ránu z úhlu mu ovšem Büchel reflexivně vyrazit.
53'
DOmácí nejsou ani za tříbrankového náskoku spokojeni a neustále útočí.
51'
Míč si na penaltový puntík postavil CRISTIANO RONALDO, s ničím se nepáral a svou prudkou střelu po zemi poslal přesně k pravé tyči Büchelovy branky. Rázem je to už 3:0!
50'
Byla nařízena penalta pro domácí tým. Zprava se do vápna probil Cancelo, v souboji byl sražen k zemi a rozhodčí neváhal ani okamžik!
48'
Hosté to poprvé zkusili a z obrovské dálky vystřelil Sele. Chtěl překvapit vysunutého Patrícia, jeho ráně ale scházela přesnost.
47'
Domácí tým má výborný vstup do druhé půle. Po akci pravou stranou přišla přihrávka do vápna, do odraženého míče se opřel BERNARDO SILVA a svou umístěnou střelou překvapil zkoprnělého Büchela – 2:0.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.
Je za námi první poločas, který dle očekávání přinesl fotbal na hostující branku. Už od úvodu se hrálo jen na půlce Portugalska a v osmé minutě po rohovém kopu skóroval po tečované střele João Cancelo. Tlak pokračoval, ke střelám se dostali Bruno Fernandes, João Palhinha a hned dvakrát Ronaldo, vše ale skončilo vedle, nebo zákrokem pozorného Büchela. Hosté se prakticky nedostali za půlku a je pro ně úspěchem, že se do šaten odešlo za těsného stavu 1:0.
45+3'
45+3'
Na vápno si nabíhal Cancelo, centr na něj byl ale moc vysoký a míč skončil u Büchela.
45+2'
Zleva doprava a zprava doleva teď poletuje míč při kombinaci portugalského celku.
45'
Hrubě nepovedený centr na rozběhnutého Fernandese, míč skončil mimo hrací plochu.
43'
Domácí nyní zakopli míč do zámezí, aby umožnili ošetření ležícího Seleho, který schytal v souboji úder do obličeje.
41'
Ináciovi střela z dálky nevyšla podle představ, míč se stočil směrem od Büchelovy branky.
40'
Büchel už v první půli natahuje rozehrávky od své branky, což se publiku samozřejmě nelíbí. Rozhodčí s ním má zatím trpělivost.
39'
Ten už ohrožení pro jeho bránu neznamenal a už se bude hrát na opačnou stranu.
38'
ze hřiště odchází Andreas Malin, přichází Simon Lüchinger.
38'
Další ránu zpoza šestnáctky vyslal Palhinha a Büchel vyrážel konečky prstů na rohový kop.
36'
No a bude se muset střídat. Andreas Malin má v obličeji tržnou ránu a k pomezní čáře se už nachystal Simon Lüchinger.
34'
Při centru se ale srazil Büchel s jedním ze svých obránců a na trávníku probíhá ošetřování.
34'
Na centr si nejlépe naběhl Ronaldo, ale ani tentokrát mu hlavička nevyšla podle představ a zamířil mimo.
33'
Guerreiro se k centru nedostal, Frommelt ve skluzu odehrál míč na rohový kop.
32'
Tlak domácích na hranici pokutového území, hráči v bílém jen odkopávají co nejdál od branky.
30'
Za šestnáctkou si zasekl Bruno Fernandes, zbavil se tak obránce a vystřelil. Táhlá rána prosvištěla kousek bedle pravé Büchelovy tyče.
29'
Pěkná narážečka domácích u hranice šestnáctky, Guerreiro trefil obránce do lokte, ruka však byla u těla a tohle na penaltu rozhodně nebylo.
27'
Z dálky vystřelil Ronaldo, Büchel pouze vyrážel a poté tak musel ještě čelit dorážce. Vše zvládl a už se pomaličku chystá k odkopu.
25'
Pokračuje drtivý tlak domácích fotbalistů, Lichtenštejnsko se jen úporně brání.
23'
Tohle už ale po gólu volalo. Ronaldo přijal pas za obranu, praporek pomezního zůstal dole, střela portugalského šutéra z vápna ale letěla kus nad břevno!
22'
Ronaldo poprvé v zakončení. Naskočil si na centr z pravého křídla, dostal se jasně nejvýše, ale hlavičku poslal zcela mimo.
22'
Domácí reklamovali ruku v pokutovém území, Hasler totiž odkopem trefil svého spoluhráče. Rozhodčí nechal pokračovat ve hře.
21'
Patrício si dnes snad poprvé mohl osahat míč, rozehrával po malé domů na svou osobu.
19'
Büchel si dnes asi hodně zachytá, nyní musel bleskově krotit Félixův pokus na bližší tyč. A zvládl to na výbornou.
18'
Míč za míčem létá před branku hostů, Hofer dokázal vysoký pas odhlavičkovat.
17'
Na prudký centr z levého křídla v podání Guerreira si počkal pozorný Büchel a opět si dokázal uhájit své území.
16'
Po dalším faulu, tentokrát na Félixe tu byl zase přímý kop a tentokrát už musel Büchel rychle na zem.
14'
Centr se vůbec nepovedl, byl přetažen a tohle byla pro obranu Lichtenštejnska snadná práce.
13'
Nedovolený zákrok na pronikajícího Palhinhu, tohle bude poměrně nebezpečný přímý kop pro Portugalsko.
12'
Zatím je to fotbal na jednu branku, na tu hostující. Lichtenštejnsko se ještě prakticky nedostalo za půlku.
10'
Levou stranou si na přihrávku do šestnáctky nabíhal Félix, bylo to na něj ale až moc prudké.
9'
A Portugalci i nadále pokračují v tlaku, chtějí očividně co nejdříve rozhodnout o výsledku.
8'
Domácí favorit jde do rychlého vedení! Centr od rohového praporku sice Büchel vyboxoval, za hranicí šestnáctky se ale do míče opřel JOÃO CANCELO, jeho ránu tečoval jeden z obránců a s tímto si už gólman neporadil. Střelu sice ztlumil, ale ne natolik, aby se nedostala za brankovou čáru – 1:0.
7'
Další rohový kop pro domácí celek, v tuto chvíli byl sražen centr Bruna Fernandese.
6'
Cancelo centroval na Bernarda Silvu, u míče byl ale o malou chviličku dříve pozorný Büchel.
5'
Tentokrát letěl před Büchela centr z pravé strany, i tohle ale obrana hostů odkopla mimo šestnáctku.
4'
Centr letěl na malé vápno hostů, gólman Büchel byl připraven a míč si stáhl do rukavic.
3'
Frommelt zastavil ostřejším skluzem Félixe, faul se nepískal, Portugalsko bude rozehrávat rohový kop.
2'
Ted prošlo prostrčení do šestnáctky, od brankové čáry přihrával Ronaldo, obrana Lichtenštejnska ale zvládla míč odkopnout.
1'
Félix a Ronaldo byli v prvním výpadu Portugalska, akce ale skončila na hranici vápna soupeře.
1'

Portugalsko: Patrício – Cancelo, Pereira, Dias, Inácio, Guerreiro – Fernandes, Palhinha, B. Silva – Ronaldo (C), Félix.
Náhradníci: Biai, Sá – Otávio, Vitinha, Jota, Mendes, Dalot, Leão, Ant. Silva, João Mário, Ramos, Neves.
Trenér: Roberto Martínez

Lichtenštejnsko: Büchel – S. Wolfinger, Malin, Traber, Hofer, Meier – Frommelt, Wieser, Hasler (C) – Gassner, Sele.
Náhradníci: J. Ospelt, Lo Russo – Yildiz, F. Wolfinger, Lüchinger, Lorenz, M. Wolfinger, Marxer, N. Frick, Beck, Netzer, Kardesoglu.
Trenér: Rene Pauritsch

Rozhodčí: Eskås (NOR) – Engan (NOR), Bashevkin (NOR).
Oba celky jsou již na hrací ploše, po hymnách začne samotný zápas.
Zápas na Estádio José Alvarade v Lisabonu začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Espen Eskås, kterému budou na pomezí asistovat Jan Erik Engan a Isaak Elias Bashevkin. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Kristoffer Hagenes, všichni z Norska. U videa pak budou Juan Martínez Munuera a Xavier Estrada Fernandez, oba ze Španělska.
Vzájemné zápasy

Oba týmy se střetly zatím sedmkrát a Portugalsko má výrazně kladnou bilanci šesti výher a pouhé jedné remízy z roku 2004, kdy zápas skončil výsledkem 2:2. Naposledy se reprezentace utkaly v srpnu 2009 a Portugalci vyhráli venku 3:0.

12.08.2009 přát. utk. Lichtenštejnsko – Portugalsko 0:3

Hosté jsou většinou otloukánkem všech kvalifikací a na soutěžní výhru čekají od září 2020, kdy v rámci Ligy národů porazili San Marino na jeho půdě 2:0. Od té doby pouze třikrát remizoval, jinak sbírá samé porážky. V poslední evropské kvalifikaci Lichtenštejnsko pouze dvakrát remizovalo a k tomu hned osmkrát prohrálo. S dvěma body tak skončilo poslední. A favoritem rozhodně nebude ani tentokrát ve společnosti Bosny a Hercegoviny, Islandu, Portugalska, Slovenska a Lucemburska.
Portugalsko

Domácí celek se představí poprvé od čtvrtfinále MS, kdy Portugalci prohráli 0:1 s překvapením turnaje z Maroka. Nový kvalifikační cyklus chce tým zahájit co nejlépe a na rozjezd dostal dva fotbalové trpaslíky z Lichtenštejnska a Lucemburska. Přesto je nominace prakticky kompletní, včetně Cristiana Ronalda, který mezitím přestoupil do celku Al Nassr, Bernarda Silvy z Manchesteru City, nebo trojice hráčů z PSG, Danila Pereiry, Nuna Mendese a Vitinhi.

Nominace na nejbližší dva duely

Brankáři: Diogo Costa (FC Porto), Jose Sa (Wolverhampton), Rui Patricio (AS Řím).
Obránci: Diogo Dalot (Man. United), Joao Cancelo (Bayern), Danilo Pereira, Nuno Mendes (oba PSG), Pepe (FC Porto), Ruben Dias (Manchester City), Antonio Silva (Benfica), Goncalo Inacio (Sporting), Diogo Leite (Union Berlín), Raphael Guerreiro (Borussia Dortmund).
Záložníci: Joao Palhinha (Fulham), Ruben Neves, Matheus Nunes (oba Wolverhampton), Bernardo Silva (Man. City), Bruno Fernandes (Man. United), Joao Mario (Benfica), Otavio Monteiro (FC Porto), Vitinha (PSG).
Útočníci: Cristiano Ronaldo (Al Nassr), Goncalo Ramos (Benfica), Joao Felix (Chelsea), Rafael Leao (AC Milán), Diogo Jota (Liverpool).
Dobrý večer u nově začínající kvalifikace na EURO 2024. Společně se podíváme na utkání skupiny J mezi Portugalskem a Lichtenštejnskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.